Drukte van belang bij open huis Snorrewind i Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag Exclusieve rechten voor OAD Holten Manifestatie levert weinig problemen op HOLTENS NIEUWSBLAD Manege uitgebreid met nieuwe kantine Burgerlijke stand Gevonden voorwerpen BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Vergadering Noordpool Holten ziet nieuw licht Chinees vuurwerk Bibliotheek haakt af bij energieactie DONDERDAG 3 DECEMBER 1992- Op dinsdag werd er aangifte ge daan van vernieling van een auto. De auto werd waarschijnlijk be krast op de oprit van een woning van Erve Broekhuis. Woensdagmorgen parkeerde een persoon zijn personenauto op de carpoolplaats aan de Larenseweg bij de S14. Toen hij omstreeks 19.30 uur terug kwam, zag hij dat de auto verdwenen was. Op 30 november werd de auto teruggevonden in Al- mere. Donderdag 19 november werd aan gifte gedaan van diefstal van een portemonnee. Deze werd weggeno men uit het kleedlokaal van de sporthal van de scholengemeen schap. Vrijdag werd een fiets beschadigd doordat een bloemenkoopman met zijn vrachtauto achteruit reed en daarbij een fietser over het hoofd zag. De fietser liep geen let sel op. Op de Toeristenweg werd ter hoog te van het korhoenderheideveldje een snelheidscontrole gehouden. Tussen 16.20 uur en 18.00 uur wer den 10 overtredingen geconsta teerd. De snelheden lagen tussen de 73 en 95 kilometer per uur. Op de Al vond maandag 23 novem ber een aanrijding plaats, een per sonenauto reed te kort achter een vrachtauto doordat hij even niet oplette. Hij stuurde hierna krach tig naar links om een aanrijding te voorkomen. Deze beweging was te abrupt, waarna een correctie naar rechts volgde. Hierbij reed de per sonenauto met de rechtervoorzijde tegen een opbergbak van de vrachtauto. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. Dinsdag 24 november werd op het parkeerplaats van Hoog Holten een auto aangereden. De veroorza ker meldde zich niet. Door de eige naar van de auto is aangifte ge daan. Woensdag 25 november raakten twee auto's beschadigd op de Al. Zij reden over een palet die van een laadvloer van een aanhangwagen was gevallen. In de nacht van woensdag op don derdag werd een bestuurder van een personenauto gecontroleerd. Hij bleek teveel alcohol te hebben genuttigd. Er werd een proces-ver baal tegen hem opgemaakt. Door een pomphouder werd aan gifte gedaan van tanken zonder te betalen, gepleegd op 12 november. De persoon beloofde terug te ko men om te betalen, maar deed dat niet. Vrijdagmiddag kwam er een mel ding dat er twee jongens op de spoorlijn vuurwerk afstaken. Toen de politie kwam, was het vuurwerk op. De jongens werden vermanend toegesproken en beloofden beter schap. De ruime nieuwe kantine van Snorrewind was zaterdag bij de opening al bijna weer te klein. De fraaie, nieuwe kantine van Ma nege Snorrewind bleek zaterdag middag al bijna weer te klein te zijn, zoveel belangstellenden had den gehoor gegeven aan de uitno diging om tijdens het open huis een kijkje te komen nemen aan de Borkeldweg bij de famlilie Brons voort. Zowel de belangstelling van de 'noabers' als van de vele beken den uit de paardenwereld gaven acte de presence. Onder hen een delegatie van de Stichting Paard rijden Gehandicapten Holen, die Manege Snorrewind als thuisbasis heeft. Namens de gehandicapte ruiters bood voorzitter G. J. Kraaij een nieuwe, door de vader van een van de leden vervaardigde prijzen- kast aan, die een fraai plaatsje kreeg aan de muur van de nieuwe kantine. Voorzitter Kraaij bena drukte de goede samenwerking die in de ioop der jaren is ontstaan tussen de familie Bronsvoort en de stichting. De jeugdige ruiters voe len er zich uitstekend thuis. De overdekte manege Snorrewind werd gebouwd in 1974 en in 1985 werden de stallen aangepast. In de te smalle kantine bleef het behel pen. Daarom werd vorig jaar beslo ten tot een rigoreuze aanpak van de kantine, terwijl tevens in beslo ten werd tot de bouw van een groeps ver blijf, met een dames- en heren slaapzaal voor zestien perso nen ieder en een aparte toiletgroep met douchegelegenheid. Boven dien is er voor de groepen een spe ciaal dagverblijf ingericht en een keuken, zodat de logerende groe pen volledig selfsupporting kun nen zijn. De kantine, die ook voor anderen dan paardenliefhebbers gehuurd kan worden, ziet uit over de overdekte manege, het domein van vader Johan, zoon Rikus, en schoondochter Erna. Mevrouw Willy Bronsvoort is vaak te vinden achter bar. Achter de kantine be vinden zich de nieuwe toiletten, waaronder een invalidentoilet en een kleine verkoopruimte. Nabij de stallen, waar negentien pen- sionpaarden hun onderkomen ANBO Op donderdagmiddag 17 decem ber organiseert de ANBO een inte ressante gespreksmiddag rond het thema 'Wonen voor ouderen, spe ciaal in Holten'. Op deze middag zal de heer B. Doornebos. Direc teur van woningbouwvereniging Onze Woning een inleiding houden over het bouwen voor ouderen in het algemeen en de bouwplannen voor nieuwe seniorenwoningen aan de Dorpsstraat in het bijzon der. Na de inleiding kunt u met de heer Doornebos in discussie gaan over de verschillende aspecten van de woningbouw. De bijeenkomst begint om 14.30 uur en wordt gehouden in de ont moetingsruimte van het dorpshuis De Boschkamp. Ook niet leden zijn van harte welkom en kunnen op deze wijze kennis maken met het werk van de ANBO. Wilt u deze bijeenkomst graag bij wonen, maar heeft u problemen met de komst daar naar toe? Een telefoontje naar nummer 65102 en u kimt worden gehaald en ge bracht. PCOB Op 26 november hield de PCOB een bijeenkomst, die in het teken stond van de sociale vernieuwing. Voor veel belangstellenden werd door mevr. ter Horst, oud beleids medewerkster van dit gewest, hier een inleiding over gehouden. Zij stelde, dat sociale vernieuwing in elke gemeente moet worden gesti muleerd. Hieronder valt meer dan alleen het helpen van mensen met een achterstand in o.m. scholing en algemene ontwikkeling. In dit hebben werd een nieuwe materi aalruimte gebouwd. Geanimeerd Het feest werd zaterdagavond gea nimeerd voortgezet met de klan tenkring van de manege. De gas ten werden ontvangen met cham pagne en de vrolijke tonen van een draaiorgel. Op verzoek van vader en zoon Bronsvoort knipten de heer Van Tol en Van Riessen als oudste klanten van de manege het officiële lint door. Daarna bood de 40+ club een houten klok, versierd met hoefijzer, aan. Vervolgens wer den nog enige cadeau's aangebo den, die onder het opzeggen van een rijm door de familie Brons voort geopend mochten worden. Vele bloemen en cadeau's sierden de kantine, welke tijdelijk gedeco reerd was met schilderijen van Mary Ellen Jansen. De Holtense busonderneming OAD heeft in samenwerking met het Skandinavische reisbureau Troll Travel, de exclusieve rech ten verworven voor reizen naar het WK schaatsen voor heren, dat op 13 en 14 februari 1993 in het Noorse Hamar wordt gehouden. Van het Noorse organisatiecomité zijn tweeduizend kaarten aan Ne derland toegewezen, veel minder dan men had gevraagd. De verkoop is onlangs van start gegegaan en men rekent er op dat de 2000 kaarten binnen afzienbare termijn verkocht zullen zijn. De aangeboden arrangementen: vijf daagse busreizen en tweedaagse vliegASzen omvatten toegangs- kader moet ook de kloof tussen de gemeenteraad en de burgers wor den overbrugd. Met hun opgedane levenservaring zijn ouderen heel goed in staat mee te praten over knelpunten in hun gemeente en/of wijk. Tijdens de discussie kwam men tot de conclusie, dat sociale vernieuwing ook vanuit de samen leving moet komen. Ouderen zou den meer kontakt moeten zoeken met jongeren. Kortom attent blij ven en wanneer er iets is dit door geven aan het bestuur van de bond. U kunt natuurlijk ook direct bij de gemeenteraad aankloppen, maar via de bond staan wij sterker. VRIJWILLIGERSWERK Op 7 december wordt de interna tionale vrijwilligersdag gehouden. Talloze vrijwilligersorganisaties zullen zich die dag presenteren. Het thema van die dag is 'Vrijwilli gerswerk maakt werk van je ta lent...'. Veel organisaties hebben een tekort aan vrijwilligers. Be paalde groepen mensen zijn nau welijks actief zijn in het vrijwilli gerswerk. Vooroordelen over hun deelname zijn daar soms de oor zaak van. Zo worden mensen nog al eens 'te oud' gevonden. In de zorg- en hulpverlening ontbreken veel mannen en vrouwen zijn nog veel te weinig te vinden in bestuur lijk werk. Veel ouderen zouden als vrijwilliger kunnen gaan werken en zo hun talenten inzetten. Het Nederlands Centrum Vrijwilligers werk start daarom in december de campagne 'Op de man af. De cam pagne is een stappenplan dat uit legt hoe organisaties verborgen ta lenten, zoals mannen of ouderen, kunnen bereiken en bij hun organi satie betrekken. De inwoners van Holten hebben afgelopen dinsdag weinig hinder ondervonden van de grote boeren manifestatie, die was georgani seerd door de OLM en ABTB. De boeren uit Salland en Twente had den Mc Donalds aan de Al uitge kozen als actiepunt. Gerekend was op zo'n 300 trekkers, maar er kwamen er uiteindelijk meer dan 500. Daarnaast kwamen er nog en kele honderen per auto aange- reisd om de actie te ondersteunen. De CBTB had zich gedistanciëerd van de actie. Zij wil eerst de uit werking van de GATT overeen komst voro de nederlandse boeren afwachten. Doordat er door politie en actie comité goede afspraken waren ge maakt en de actievoerders zich keurig aan de opgestelde regels hielden, bleef de overlast voor het verkeer beperkt tot de Al, waar de vluchtstrook en een rijstrook spe ciaal voor de trekkers was afgezet. Het parkeerterrein De Bolder was vrijwel de gehele dag afgesloten voor het normale verkeer. Pas na het uiteengaan van de actie, waar- Ijsclub de Noordpool houdt op vrij dag 4 december (en niet zoals abu sievelijk in de advertentie stond vermeld 14 december) haar jaar vergadering in zaal Vosman. Naast de jaarverslagen van de secretaris en penningmeester en het verslag van de kascommissie staat de be stuursverkiezing op het program ma. Alle aftredende bestuursleden zijn herkiesbaar. Daarnaast wordt het winterprogramma besproken en de entreeprijzen van de ijsbaan vastgesteld. De vergadering, ook toegankelijk is voor donateurs, be gint om 20.00 uur. Een aantal ambtenaren van de dienst gemeentewerken, hebben samen met wethouder Westerik een uitstapje gemaakt naar Phi lips. Vooruitlopend op de reconc- tructie van het dorpscentrum, heb ben zij hun licht opgestoken bij de lampenfabriek in het Zuiden des lands over nieuwe verlichtingsar matuur voor de kom van het dorp. bij onder andere net woord werd gevoerd- door OLM voorzitter Henk Slijkhuis, liep het verkeer op de Al vast en ontstond er een kilo meterslange file. Burgemeester Van Rappard kon dinsdagavond in het tvprogramma Nova d^n ook meedelen, dat de actie goed was verlopen. Franchisehouder Tom Thomson van Mc Donalds ver klaarde niet erg blij te zijn met de actie, omdat de vaste klanten on verrichter zake verder moesten rij den, maar volgens Slijkhuis was de gratis reclame toch ook niet weg. Holten was even landelijk nieuws en heel Nederland weet nu dat er bij Holten een Mc Donalds is ge vestigd. Liefhebbers van Chinees vuurwerk kunnen op 31 december weer ge nieten van een 'honderdklapper' die eigenaar T.T. Chen van Chi nees restaurant De Lange Muur in de oudejaarsnacht zal afsteken. Hij heeft daartoe toestemming ver kregen van B en W. kaarten, vervoer en accommoda tie, wel of niet aangevuld met maaltijden. Arragementen met ei gen vervoer zijn niet mogelijk. De wedstrijden worden gehouden in het Akersvika, de nieuwe Olym- pia sporthal die gebouwd is in de vorm van een omgekeerd viking schip en dat plaats biedt aan 12.000 toeschouwers. Euro Disney OAD Reizen heeft het contract met Euro Disney verlengt en blijft daarmee de enige exclusieve bus touroperator die alle vervoerssoor- ten (ook vlieg, auto en trein) naa Euro Disney kan aanbieden. De verlenging heeft te maken met het grote succes van OAD Reizen naar het park. Bij opening vorig jaar mei werd gerekend gerekend op 11.000 arrangementen, maar het eerste jaar wordt waarschijnlijk af gesloten met 50.000 arrangemen ten. Als extra service is OAD ge start met een eigen informatieba lie in Euro Disney. Voor het eerst staan er deze winter ook huwelijks reizen naar Euro Disny op het pro gramma. Volgend jaar kan men er wellicht zelfs officieel trouwen. De Holtensse bibliotheek zal dit jaar niet meedoen aan de actie De bibliotheek schrijft zich warm. Met deze actie willen de openbare bi bliotheken in Overijssel meewer ken aan een vermindering van het energiegebruik. Vorige week werd het startsein gegeven van de actie, die uitgaat van de Overijsselse Bi bliotheek Dienst (OBD) en de openbare nutsbedrijven in deze re gio. De Holtense bibliotheek is een van de weinige die zich niet voor deze actie heeft aangemeld, omdat door de aanstaande verbouwing van het pand aan de Rörinkstraat geen juist beeld geschapen kan worden van het engergieverbruik. De bijbehorende mobiele tentoon stelling over vermindering van het energieberbruik zal eveneens niet in Holten te zien zijn. Geboren: Johan Gert Berke, zv J.G.P.M. Hekkert en J. de Kruiff; Ilonka dv T. Beldman en H. Meijerink (geb. te Deventer); Teunis, zv T. Beldman en H. Meijerink (geb te Deventer): Aranka, dv T. Beldman en H. Meijerink (geb. te Deventer) Gehuwd: J.B. A. Brandwacht, oud 25 jaar, Hellendoorn en M. Zweers, oud 20 jaar. Holten. Gevonden: grijze poes; brom- fietsslot; dameshorloge; hoc keystick; tas met gymspullen; rugzak met sportartikelen; ko nijn hangoor; gouden armband. Verloren: 6 sleutels aan sleutel hanger; blauwe knuffelhond; gouden dameshorloge; grijze geblokte trui; zwarte portemon nee met inhoud; gouden arm band met kinderkopjes; blauw- /zwarte portemonnee; zwarte portemonnee; zwarte handtas; bibliotheekkaart; zwarte porte feuille; sleutel met sleutelhan ger Winnie de P. /K\ NED.HERV. KERK 10.00 uur: drs. J. Wiegers, m.m.v. kerkkoor; nevendiensten. 19.15 uur: (Kandelaar) ds. R. Visser, Apeldoorn (SOW jeugd dienst). Oppasdienst: mw. Kers en Re becca Doornweerd. Uitgar\gscollecte: Oecumeni sche arbeid. Diessenplas: woensdag 9 de cember 19.00 uur: ds. Leerink. GEREF.KERK 09.30 uur: ds G. Heijerman, Hoo- geveen. 19.15 uur: ds. R. Visser, Apel doorn (Interk. jeugddienst). Kindernevendienst groep 3 en 4 o.l.v. J. Scheurwater-Potkamp, groep 7 en 8 o.l.v. T. Heusink- veld-Hulsman. De eerste collec te is voor de kerk en de tweede voor rente en aflossing. Oppas dienst: 0-3 jaar: Lianne Me e- rink-v.d. Zwaag, Emmy Aan- stoot-Kluyt, Anke Aanstoot; 4-6 jaar: Ria Dijkink-Rietman. Fenny Rietman, Henriëtte Schipper-Beldman R.K KERK 10.00 uur: H. Mis in gebouw Ire ne. DIJKERHOEK 10.00 uur: ds. J. van Twist, Olst, Nijverdal; uitgangscollecte: üe- kumenische arbeid. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00 OKKENBROEK 10.00 uur: ds. H. Bousema, Raal- te, uitgangscollecte: Oecumeni sche arbeid NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur. H. Mis, 10.00 uur: gebedsdienst. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrfj- dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen. 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 5 en 6 december: E. Houck, Pas toriestraat 42 Holten, tel. 05483- 61433. Behandeling na telefoni sche afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Kraamzorg: Diepenveenseweg 6, Deventer, tel. 05700-32095, voor informatie ma t/m vr. 09.00- 12.00 en 14.00-16.00 uur. Wijkverpleging: Gaardenstraat 31, spreekuur en uitleen m tm vr. 13.30-14.30 uur, tel 05483- 61436; 24-uurs bereikbaarheid noodgevallen: tel 05700-15297. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen Maatschappelijk Werk. Spreekuur: maandag t'm vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844 ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012): ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Donderdag 3 december: 19.30 uur, opening fototentoonstel ling Derde Wereld in gemeente huis. Vrijdag 4 december: extra koopavond; 20.00 uur, jaarver gadering IJsclub de Noordpool in hotel Vosman. 22.00 uur, Nachtvoetbaltoernooi 't Mos- sink; 20.30 uur, potstoten in 't Klavier. Zaterdag 5 december: 21.00 uur, folkzager Robi Alexander in 't Klavier. Dinsdag 8 december: 09.30- 11.30 uur, Bloemschikken Kerst (beginners) Idem 13.30-15.30 uur. Donderdag 10 december: 20.00 uur, Moderne Nederlandse lite ratuur door Hans Oordt voor Kunst Cultuur; 19.00-20.00 uur, Fakkelwacht AI op Smids- 'belt; 14.30 uur, Adventsmiddag HVD wijk Zuid. Vrijdag 11 december: 19.00- 21.00 uur, Kerstbal Musky. Zaterdag 12 december: 09.00 uur, vertrek bus HMV suppor ters naar Arnhem. Zondag 13 december: Creatieve Kerstmiddag voor hele gezin. Maandag 14 december: 14.30- 17.00 uur, Kerstafsluiting stijl dansen ouderen; Kerstviering CPB; 14.30 uur, Adventsmiddag HVD wijk Oost. Dinsdag 15 december: Creatie ve Kerstmarkt kinderen; 14.30 uur, Adventsmiddag HVD wijk West. Woensdag 16 december: 14.00 uur, Kerstbakjes voor bejaar den (kinderen); 19.30 uur, Kerst viering NBvP Holten in zaal Vosman; Volkskerstzang in De Kandelaar. Donderdag 17 december: 19.00- 21.00 uur Kerstfilm op groot beeld (gehandicapten) in Bosc hkamp. Viijdag 18 december: 14.00- 15.30 uur. De reddertjes, film op grootbeeld voor kinderen in Boschkamp. 20.00-22.00 uur, Kerst met de familie Karst. Zaterdag 19 december: 14.00 uur, tentoonstelling De Berg- vliegers is gebouw Slachthuis straat. Dinsdag 22 december: 14.30 uur, Bejaardensociëteit. Vrijdag 29 december: 20.00 uur Nacht van Blauw Wit.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 3