OAD-Reizen ziet 1993 met vertrouwen tegemoet Bewegwijzering aan een opknapbeurt toe d As tor: lief, maar beetje onbenullig ~R) -Uit buiten Holten Inschrijving voor recreatief toernooi Mintonette geopend HOLTENS NIEUWSBLAD Holtense reisorganisatie nu derde van Nederland Resultaten sv Holten Tweede plaats Twenhaars- veld Recreatief fietspad verbreed Resultaten Blauw Wit Magnetron voor Bert dierenbescherming DONDERDAG 3 DECEMBER 1992_ De OAD groep zal 1992 met een forse omzetgroei afsluiten, zo werd afgelopen dinsdag door com mercieel direkteur R.A. Bremer meegedeeld tijdens de presentatie van de nieuwe zomerprogram- ma's. De groei was in 1991 320 miljoen gulden in 1992 kwam dat uit boven de 400 miljoen gulden. Het positieve resultaat is niet evenredig gestegen, mede onder invloed van een zwak voorsei zoen. Veel potentiele reizigers ble ven thuis om het WK voetbal in Zweden op de tv te kunnen vol- Het reisburo-keten is opnieuw uit gebreid en bestaat thans uit 54 vestigingen. De OAD groep rekent zich tot de derde reisorganisatie van Nederland en is de grootste onafhankelijke particuliere reisor ganisatie. Voor het komend jaar wordt gerekend op een groei van 14 in passagiers. Een sterke groei wordt voorzien in de vlieg en auto vakanties. Algemeen directeur Ing J. ter Haar verwacht een lichte groei van de Nederlandse vakan- tiemarkt, ondanks de onzekere economische ontwikkelingnen en ziet de OAD expansie in deze markt, mede gelet op de enorme stijging van de winterboekingen, dan ook met vertrouwen tegemoet. Bijzondere reizen Naast het gebruikelijke aanbod, zijn er voor komend jaar een aantal bijzondere reizen in het program ma opgenomen. Zo komt A-reizen, sinds dit jaar deeluitmakend van de OADgroep met een 48-daagse reis Amsterdam-Peking per OAD Jumbo. In september staat een 19- daagse reis naar het Himalaya ko ninkrijk Boethan gepland. Cycle- tours heeft een fors-programma aanbod met fiets-vakanties in Eu ropa, maar ook naar Indonesië, Kenia en China. Nieuwe opzet Bij de vijftien gidsen die OAD dit jaar uitgeeft, springt de prospectus van de rondreizen er boven uit. In magazinevorm, zonder de gebrui kelijke superlatieven, wordt infor matie gegeven over het product rondreizen, die zijn onderverdeeld in reizen couleur royale en couleur locale. Couleur locale is geschikt voor de meer individualistisch in gestelde reiziger, die een luzx -4 sterrenhotel graag inruilt voor de gezelligheid van een 2-sterrenho- telletje. Het probleem met het roken in de bus denkt OAD te hebben opgelost door een nieuw busconcept. OAD beschikt nu over drie touringcars met een aparte rookkabine, de Comport Clas plus-bus waarmee komende zomer proeven worden genomen. gen. llllllllllllllllllillllllllllllIillllllllllllllllllllllllllllilllillllllllllllllllllflIlllllllllllilllilllllllllllllllllllllllllilflIlllllllflIlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllflIllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllN Volgend jaar zal een begin ge maakt worden met de verbetering van de bewegwijzering in Holten, zo deelde wethouder Henk Wes- terik mee. Met name in het buiten gebied is de straatnaamgeving aan een opknapbeurt toe, omdat de letters van de borden blijken af te vallen. Gelijkertijd wordt nage dacht over een nieuwe bewegwij zering naar de toeristische attrac ties in Holten en de recreatiebe- drijven. Daarvoor, zal overleg ge pleegd worden met de recreatiebedrijven om tot een zo aantrekkelijk mogelijke presen tatie te komen. Gedacht wordt aan verwijsborden in verschillen de kleuren. Gelijkertijd wordt de bewegwij zering in het dorp eens onder de loupe genomen. Zolang er nog geen besluit is genomen over de verkeersreconstructie in het dorpscentrum, zal midden in het dorp - op de hoek van de Larense- weg en de Dorpsstraat - de auto mobilist verwezen nog steeds via het dorpscentrum verwezen wor den naar elders, maar vooruitlo pend op de reconstructie zullen de groene bordjes door 'iets' nieuws worden vervangen en de informa tie worden uitgebreid. Zo is bij voorbeeld De Boschkamp nog niet in de bewegwijzering opgenomen. Wellicht dat ook de aanwezigheid van een geldautomaat straks op genomen kan in de bewegwijze ring. Hoe het er uiteindelijk uit gaat zien is nog niet bekend. Daar op wordt nog gestudeerd. Over de kosten is ook nog weinig duidelijk. Enkele duizenden, zo wordt ge schat. Nude bomen hun blad hebben verloren, is de verkeerszuil op de hoek van de Larenseweg goed zichtbaar. Anders is dat 's zomers. Regelmatig stoppen automobilisten die niet bekend zijn in het dorp midden op de weg, omdat zij plotseling de verkeersborden ontwaren. Holten 7 - KOSC 6; Ondanks het gemis van het ankerpunt, de Pette, stond het 7e er weer. De eerste helft was Holten voortdurend in het 16- metergebied van de Ootmarsum- mers. Kans na kans werd ge creëerd. De ijzersterke keeper pak te echter de meest onmogelijke ballen. Uiteraard was het Snoek weer de man die het kleine gaatje wel wist te vinden. De 2e helft bracht de ommekeer. Suvee bleek last te hebben van een balletje in het bovenbeen, waardoor er diver se omstellingen kwamen. KOSC kwam sterk opzetten, maar Jetje en Hank stuurde, gleden, kopten, organiseerden en praatten de rest over het dode punt heen. Om de druk van de ketel te halen bracht de leider een tactische wissel in, die uitstekend uitpakte. Een 'Kieft'-achtige spits wist de bal voorin vast te houden, de verdedi gers kregen weer lucht, en links back Wegstapel benutte de vrij heid op 'Mattheus'-wijze 2-0. Nummer 3 staat nu op het punt om de koploper MW te bedreigen. Na het trainingskamp in'93 zal de eindsprint worden ingezet. Holte- naren, komt dat zien! Haarle 8 - Holtena 12; In Haarle wist het 12e haar eerste uit-doel- punt te scoren. In een daverend begin van de eerste helft wist Ger- rit Nikkels de bal reeds vroegtijdig achter de Haarle-doelman te bren gen. Nadat Holten over die verba zing heen was ,keek het binnen een 15 minuten tegen een 2-1 achter stand aan. Het laatste kwartier was men echter weer wakker, en werd de achtervolging ingezet. Echter, mede door het gladde, en moeilijk bespeelbare veld, was het weer Haarle dat op 3-1 kwam. Nu kwam het twaalfde wel los, en de kansen volgden elkaar snel op. Al leen werd weer verzuimd te scoren. Na de thee was het weer Holten dat in de aanval ging, en de kansen kwamen er dan ook: Nikkels speel de prachtig de keeper uit, maar het afrondende schot belandde naast het doel. Een toegekende penalty werd door gastspeler Johan op een prachtige manier overgeschoten. Ook dit allerlaatste offensief was niet genoeg om nog een doelpunt te maken, daar deze wederom aan de verkeerde kant viel. Eind- stand:4-l. Zwemclub Twenhaarsveld behaal de zaterdag 28 november tijdens de tweede zwemwedstrijd van de onderlinge winterzeskamp voor re creatie-zwemmers in het Graaf ot- tobad te Zutphen een mooie twee de plaats. De wedstrijd werd dit keer georganiseerd door ABS uit Bathmen. De uitslag was: 1. De Duikelaar/Laren, 123 pnt.; 2. Twenhaarsveld/Holten, 105 pnt.; 3. Brummen, 89 pnt.; 4. ACZ/Steen- deren, 85 pnt.; 5 Vorden, 76 pnt; 6. ABS/Bathmen, 75 pnt. Een deel van het fietspad langs de Plaggenweg, onderdeel van de de toeristische verbinding tussen Holten en Nijverdal zal worden op geknapt en verbreed tot 1,5 meter. Daarmee wordt tegemoet geko men aan de noodkreet van voorzit ter E. Vincent van de Holtense VW die bij de ingebruikneming van de fietsroute langs architecto nische bouwwerken gepleit had voor een verbreding en verbetering van het Holtense fietspadennet. Het blijft echter hij de verbreding van dit ene pad, zo bleek bij de behandeling van het raadsvoorstel in de commissies gemeentewerken en financiën. Wethouder Westerik wilde geen enkele toezegging doen, zo liet hij de PvdAer G. Markvoort weten, omdat de prioriteiten mo menteel wel ergens anders liggen. De CDAer Veneklaas vestigde nog eens de nadruk op het onderhoud van de fietspaden. Te vaak naar zijn smaak is er sprake van achter stallig onderhoud. J. Soepnel (GB) pleitte in de commissie financiën voor een aparte pot onderhhoud fietspaden, maar hij vond daarbij wethoduer Dalhuisen niet aan zijn zijde. Het is nog maar de vraag of de trend van brede fietpaden moet worden voortgezet. Harry Dul (CDA) wilde de gemeentelijke bij drage aan de opknapbeurt, zien als een Sinterklaasgeschek voor het project Reuze Heuvelwachter. Van de kosten die geraamd zijn op 168.000 gulden neemt de provincie de helft, 70.000 gulden voor haar rekening en het Recreatieschap Salland en de gemeente Holten ie der een kwart. Sc. Daarle BI - Blauw Wit BI; In de le helft waren de Holtenaren, ondanks het gemis van de gebles seerde Gerben Beldman, gelijk waardig aan de gastheren. Beide ploegen kregen enkele goede kan sen maar scoorden niet. Met name enige schoten van de opgerukte Marco Schuiterd hadden een beter lot verdiend. Rust 0-0. Direct na het begin van de tweede helft nam Blauw Wit een voorsprong. Na een goede aanval over de rechterkant, kwam de bal bij Maarten Beldman die via de onderkant van de lat de bal tegen de touwen knalde 0-1. Blauw Wit nam nu steeds meer het heft in handen en dit resulteerde in een voortdurende druk op het Daarle doel. In de 62e minuut ver grootten de gasten hun voor sprong. De zoveelste vloeiende aanval bracht aanvoerder Jorden Boer vrij voor het doel en van dichtbij maakte hij geen fout. Via de counter werd Daarle soms ge vaarlijk, maar de achterhoede van Blauw Wit bleef de situatie steeds meester. Ronnie Schoemaker had twéémaal péch. Eerst zag hij zijn schot terugkomen van de binnen kant paal en even later ging zijn inzet via de keeper en de lat over het doel. Hierdoor bleef het 0-2 voor Blauw Wit dat in Hans Stam één van de grootste uitblinkers had. 0-2. Blauw Wit Cl - Vesos C2; Blauw Wit heeft tegen Vesos een goede wedstrijd gespeeld. Met goe de combinaties van beide kanten ontstonden er veel kansen. Hier van werd er maar een benut. Vesos was bij de afronding één keer suc cesvol. In de tweede helft ging het weer gelijk op. Echter Vesos sprong nu zorgvuldiger met de kansen om en scoorde twee maal 3- 0. Blauw Wit kwam via Alexander terug tot 3-1. Vesos scoorde hierna de vierde treffer, voordat Alexan der de eindstand op 4-2 bepaalde. Blauw Wit heeft afgelopen zater dag veel thuiswedstrijden moeten afgelasten. Door de hevige regen val in de nacht van vrijdag op za terdag waren zaterdag de meeste velden van sportpark 't Vletgoor onbespeelbaar. Alleen op veld twee en drie kon een wedstrijd wor den gespeeld. Het hoofdveld stond zaterdagmorgen nog vrijwel blank. Blauw Wit 3 - Excelsior 6; Blauw Wit speelde een zwakke eer ste helft tegen de sterk opererende koploper. Al in de eerste minuten stapelden de Blauw Witters fout op fout en Excelsior liet zich de kans op voorsprong niet ontnemen 0-1. Wie gedacht had dat Blauw Wit hierna iets beter zou gaan spelen kwam bedrogen uit. De Rijssense ploeg bleef het spel dicteren en kreeg ook de beste kansen. Uit een counter was het echter Jaap Kruk Bert Steunenberg uit Dijkerhoek is afgelopen zaterdag tijdens de 'Wippert-rejonie' winnaar gewor den van een magnetron, een van de vele prijzen die onder de bezoekers van de reünie zijn verloot. Tijdens de 'Wippert-rejonie', die gehouden werd voor de vroegere bezoekers, die tot het begin van de tachtiger jaren de Wippert met eni ge regelmaat bezochten, traden voormalige deejay's op aangevuld met een goud-van-oud-live-band. Vanwege een door de vrienden op gedragen huwelijkscontract, trad een van de vaste bezoekers als Chippendale op, hetgeen voor gro te hilariteit onder het publiek zorg de. die voor 1-1 zorgde. Excelsior sloeg hierna echter snel tweemaal toe. Rust 1-3. Na rust met Jan Paalman voor Arnold Finken en enkele om zettingen ging het beter met Blauw Wit. De verdediging werd steeds meer ontlast en het spel werd verplaatst naar de andere helft. Met een prachtig afstand schot scoorde Robert Tromop 2-3. Een gelijkspel leek voor Blauw Wit mogelijk, maar de counter bleef steeds zeer gevaarlijk. In de slotmi nuten was het Jan Paalman die vanaf de achterlijn de Excelsior doelman wist te verrassen 3-3. Blauw Wit 4 - Drienerlo 3; Blauw Wit 4 dat eindelijk compleet binnen de lijnen kon komen had het maar moeilijk met het eigen spel. De gasten combineerden vlotter en speelden positioneel een gedegen spel. Blauw Wit kon tot de rust goed volgen, maar kansen wa ren er maar weinig. Rust 0-0. Na rust was Drienerlo veel doelgerich ter en kon na een goede aanval scoren 0-1. De-tweede en-derde treffer lieten niet lang op zich wachten. Blauw Wit kwam na een rommelige situatie nog terug, maar de studenten bepaalden de eindstand op 1-4. In onze rubriek Dier onder dak is deze week de beurt aan de hond Astor. As tor is een kruising Griffon reu van ongeveer anderhalf jaar. Hij is een hele lieve hond voor kin deren, maar wel een beentje onbe nullig. Astor moet dan ook nog wat verder opgevoed worden. Deze hond heeft wel problemen met an dere honden, dat gaat niet altijd even goed samen. Verder is het een ontzettend lieve, speelse hond waar zijn nieuwe baas veel plezier aan kan beleven. Astor is dfe eerste keer als zwerf hond in het asiel in Schalkhaar binnengekomen. Hij is daarna ge plaatst, maar al na twee dagen tyeruggekomen wegens allergie van een van de kinderen in het gezin. Astor is getatoueerd en inge ënt. Wie meer inlichtingen wil heb ben kan contacty opnemen met het Dierenasyl Deventer e.o., We- chelerweg 19, Schalkhaar, tel. 05700-2 3811. De kosten voor een hond bedragen 70. Black, de kruising herder/bouvier, die op 5 november in deze rubriek stond, wacht ook nog op een nieuw baasje. Deventer Schouwburg Donderdag 3 december: 20.30 uur, Schouwburg cafe, met o.a. het De venter Swing Kollektief, de Jour nalistenband en cabaretier Silves ter Zwaneveld. Vrijdag 4 december: 20.00 uur, Hol land in Amerika, jeugdmusieal door leerkrachten van de Deventer basisscholen. Dinsdag 8 december: Die Winter- reise van Schubert door Bernard Kruysen - bariton en Gerard van Blerk - piano; om 19.00 uur een inleiding op dit concert. Woensdag 9 december: Wij hebben samen een paard, nieuw toneel stuk van Annie M.G. Schmidt. Donderdag 10 december: Amster dams saxofoon kwartet met saxo fonist Hans Dulfer als gast. Vrijdag 11 december: Revue, re vue, reprise van musical van Jos Brink en Frank Sanders. Zondag 13 december: 12.00 uur, Het hemelse fagotje, muzikaal sprookje van Annie M.G. Schmidt, voor iedereen vanaf 7 jaar. Kaartverkoop: 05700-83500. Lochemse Schouwburg Donderdag 3 en vrijdag 4 decem ber: Herman Finkers. Vrijdag 11 december: „Wij hebben samen een paard". Zaterdag 12 december: 20,00 uur Vu-orkest, het grootste amateur symfonieorkest van Nederland in de Grote Kerk de Lochem met o.a. Vioolconcert van Katsjatoerian. Telefonisch reserveren vanaf 14.00 uur, tel 05730-51081. Continental Singers Zaterdag 12 december treden de Continental Singers met hun jubi- leumtoernooi Yes!, Lets Go! op in de aula van de Scholengemeen schap Revius, Lebuinuslaan 1 in Deventer, het concert begint om 20.00 uur. Rijssens Museum Tot en met 7 januari is in het Rijs sens Museum een tentoonstelling van spaarpotten te bewonderen, afkomstig uit het Historisch Ar chief van de SNS (spaar)bank. Het is een mengeling van grappige, vrolijke, heel mooie en foeilelijke spaarpotten uit binnen en buiten land. Het museum is geopend van maandag t/m vrijdag van 10-12 en 14-17 uur; za en zo gesloten. The Continental Singers treden volgende week op in Deventer. Het Nijenhuis In de beide bouwhuizen werken van o.a. Karei Appel, Piet Mondri aan en Jan Toorop uit eigen collec tie ten toon gesteld. Het museum is geopend di frm zo van 11.00-17.00 uur. De volleybalvereniging Minto nette organiseert op vrijdag 8 januari 1993 weer het jaarlijkse recreatieve volleybaltoernooi om het kampioenschap van Holten in sporthal 't Moss ink. Dit kampioenschap staat uit sluitend open voor recreatieve teams, die moeten bestaan uit in hoofdzaak in Holten woon achtige volleybalenthousiaste lingen. ('vrömden' worden geto lereerd, maar mogen niet de bo ventoon voeren). Verder voor waarde is, dat de teams zijn samengesteld uit mannen en vrouwen. De minimum leeftijd voor deelname is gesteld op zes tien jaar. In ieder team mogem maximaal twee leden meedoen die uitkomen in de reguliere vol leybalcompetitie. Het kampioenschap wordt in principe afgewerkt op één vrij dagavond. De wedstrijden be ginnen om 18.30 uur en aan het eind van de avond zal de win naar bekend zijn. Mocht het zo zijn dat de aanmelding grootse vormen aanneemt, dan zullen er op donderdag 8 januari voor ronden gespeeld worden en zal de afronding plaats vinden op vrijdagavond 19 februari, even eens in sporthal 't Mossink. De inschrijving is inmiddels ge opend. Inschrijving en informa tie bij H. Scholten tel. 62420. De inschrijving sluit op donderdag 24 december.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 11