Sho w van HMV-orkest 'n doorslaand succes KADO-TIPS van uw fietsvakman m HOLTENS NIEUWSBLAD Holtenaren present bij Ganzeloop Computerteller 3 functies 47.50 nu Computerteller 6 functies 53.50 nu Rieten manden naturel/gekleurd v.a. Veiligheids Fietstassen v a Reparatiedoosje Driewielers v.a. Regenbroek 24.95 6.50 48.00 29.50 39.50 47.50 12.50 Kinderregenpak va 42.50 Regenpakken Regenoverschoenen 4.75 o Gazelle - Giant - Union - Kalkhoff (ffiifliiftell©*®vs" centrum Gemeente Patrijzenweg afgesloten voor verkeer DONDERDAG 26 NOVEMBER 1992 In tijden hebben de trouwe supporters van HMV niet met zoveel plezier geluisterd en gekeken naareen optreden hun orkest. Het heeft even geduurd, maar dirigent Bert Fransen is het gelukt, het plezier in samen muziek maken terug te brengen binnen het orkest. De jonge muzikanten in zijn orkest, aangevuld met geroutineerde krachten, hebben zaterdag avond aan zo'n 500 bezoekers getoond, dat HMV de veerkracht heeft opgebracht om na een periode van veel wisselingen in de directie uit het dal te klimmen. De voorzichtige, rustige aanpak van Bert Fransen is daarbij doorslaggevend geweest; een compliment is zeker op zijn plaats. En alsof het nieuwe elan in het orkest nog niet voldoende was, werd dit nog geaccentueerd met een uitermate geslaagde show, waar mee men zonder bezwaar elders in de regio 'de boer' op zou kunnen gaan. Het programma had duidelijk drie drie weken gerepeteerd was en er delen delen. Voor de pauze het se- nog van alles bijgeschaafd moet rieuze werk door het orkest, waar- worden volgens Masselink, zal de bij progressie in de kwaliteit van drumband met dit stuk ongetwij- het orkest duidelijk te horen was. feld hoge ogen gaan gooien op het topconcours, al waren wij persoon lijk niet zo enthousiast over de vele instrumentverplaatsing geduren de 'Waves'Het slot zal echter ook in Musis Sacrum een klapstuk van jewelste zijn. Show Het is duidelijk dat Fransen er in de afgelopen periode flink aan ge trokken heeft. Geen gemakkelijke marsen, maar composities met vrij ongebruikelijke vijfkwartsmaten, zoals bij Variosity van Wim Lase- rom, die de nodige concentratie vergde van de muzikanten. Vervol gens een kort optreden van de drumband onder leiding van in- Ronduit enthousiast was het pu- structeur Hugo Masselink. Naast bliek over de show de Vieijaargetij- het al bekende Three movements den. Met ondersteuning van prach- for percussion ensemble, gecom- tige kleurendias van 'meester' Jen- poneerd door Hugo Masselink, ne Boering, werden de jaargetijden werd voor het eerst de speciaal muzikaal belicht. Gezeten in de voor de drumband van HMV ge- opstelling van een echt show or- componeerde Waves' eveneens kest, werden herfst, winter, voor van Hugo Masselink gespeeld. Met Jaar. zomer en nogmaals herfst, dit werkstuk zal de drumband op muzikaal belicht. Er was veel werk 12 december een gooi doen naar verricht om een vloeiende over- het Nederlands kampioenschap in gang te vinden tussen diabeelden Arnhem. Ondanks dat door de en- en muziek, terwijl Dinant Vene- thousiaste drumband nog maar man het geheel keurig met teksten ondersteunde. Het orkest, meestal gekleed degelijke uniformen, had voor alle jaargetijden de passende kledij bij zich gestoken. Zo werden bij Singing in the rain, waarin ook de majorettes een rol speelden, de zuidwesters opgezet en bij Winter in America, met zang van Joke Vruggink, kwamen witte 'bont- 'mutsen onder de lessenaars van daan en de winterjassen aange trokken. Bert Fransen trok zelfs de klompen er bij aan. Bij de lente was er een vertederend optreden van de minirettes. Origineel was ook het optreden van Wilco Pinkert op zijn ouderwetse fiets. Al rondrij dend door de'sporthal gebruikte in samenspel met het orkest zijn fietsbel als muziekinstrument. Het Tulpen uit Amsterdam kon niet ontbreken en werd luidkeels mee gezongen, de tekst liep als bij Ka raoke mee op het grote scherm. Hoogtepunt was de zomer. De jas sen en lange broeken gingen uit en in bermuda, strandpak of zomer jurk werd toegespeeld naar de fina le. Tijdens het spelen van 'icecre am' een hit uit de jaren zestig kreeg het publiek zelfs ijslolly's uitge- De druband van HMV zal op zaterdag 12 december een gooi doen naar het Nederlands kam pioenschap voor drumbands. Het concours wordt gehouden in Musis Sacrum in Arnhem. Zij maken een goede kans op de hoogst eer, maar zonder suppor ters die zorgen voor het nodige applaus zal het zeker niet luk ken. Daarom heeft instructeur Hugo Masselink een oproep ge daan om met zoveel mogelijk aanhangers naar Arnhem te trekken. Een speciale suppor tersbus vertrekt zaterdagoch tend om negen uur. Belangstel lenden kunnen zich hiervoor aanmelden bij secretaris J. Hess, tel. 63289. En wie toch met eigen vervoer wil gaan (parke ren op zaterdag is in Armhem reuze moeilijk), het concours begint om tien uur. De drum band van HMV zal tussen onge veer om half elf en half twaalf aan de beurt zijn voor hun op treden. Zo zie je ze niet dagelijks tijdens een concert: dirigent Bert Fransen in bermuda wordt gecomplimenteerd door voorzitter Gerhard Voordes, die in een fraai rood met wit gest reept tricot herenbadpak was gestoken. deeld door de mini- en majorettes. De uitsmijter was We gaan naar Zandvoort, dat zelfs de meest inge togen bezoekers aan het deinen kreeg. DE show werd rondgebreid met herhaling van 'Het is weer voorbij die mooie zomer, waarmee het danspaar Anita Brinks en Wouter Cents, samen met het or kest de show waren begonnen De Ganzeloop in Gelselaar mag zich altijd in een warme belang stelling van de Holtense atleten verheugen. Tom Marissink liep hier de 2,5 km en deed er 9.40 min over. Jan Maneschijn finishte in 10.14 min. Gijs Marissink in 10.55 min., Gijsbregt Beldman in 11.24 min. en Kirsten Oflxinga in 12.38 min. Leo Marissink kwam uit op de 10.5 km. Hij finishte op een ver dienstelijke negende plaats in 41.53 min. De tien Engelse mijlen, 16,1 km, kende de meeste deelnemers, 104 in totaal. Chris Ofiringa werd 15e in 1 uur 122 min. Gerard Mark voort was 22e in 1 uur 2.40 min. en Gerard Beldman 25e in 1 uur 2.50 min. Egbert Beldman behaalde een 62 plaats in 1 uur 11.10 min. Evert Wessels belandde op een 69e plaats in 1 uur 11.52 min. Jan Wil lem Maneschijn noteerde een eind tijd van 1 uur 16.26 min. en Mannes Scholman van 1 uur 17.15 min. XS t/m XXL v.a. ÖU Overjarige modellen: RIJWIELEN - Dames- en herenrijwielen - Kinderfietsen - Verkoop huurfietsen - Verkoop 2e hands kinderfietsen BROMFIETSEN - Yamaha DT 2435.- - Derby 2250.- - Tomos Colibri 1695.- - Tomos A3 kn.licht 1225.- - Tomos A3 1350.- - Yamaha Yami 1350.- TAETS VAN AMERONGENSTRAAT 4-6 7475 BV MARKEIO TEL. 05476-1261^ «t> :i OPENBARE KENNISGEVING INZAKE INGEDIENDE AANVRAGEN OM VER GUNNINGEN, ONTHEFFINGEN OF VERLEENDE VERGUNNINGEN E.D. 1. Ingediende aanvragen om bouwvergunning voor: - vervanging garage-berging Gaardenstraat 49; - uitbreiding zomerhuis Vianenweg 79; - bouw varkensstal bij Schapendijk 3; - verbouw boerderij Broensweg 4. 2. Toestemming meldingplichtige bouwwerken voor: - bouw dakkapel op woning Reilinksweg 55; - bouw berging bij Vianenweg 24. 3. Bouwvergunning verleend voor: - bouw bijkeuken bij Helderman 4. 4. Kapvergunning verleend voor: - 1 lindeboom bij Looikolkstraat 10; - 3 dennen, 3 berken en 1 eik bij Winkelbergweg 25; - 3 eiken, 2 berken en 1 berk bij Vianenweg 115; - 1 acacia bij Raalterweg 12. 5. Vergunning/ontheffing/toestemming verleend voor: Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN De commissie onderwijs vergadert op maandag 30 november 1992 om 16.00 uur in het ge meentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - voorstel inzake een fusie tussen de scholengemeenschap Holten en het Thomas Ains- worth College Goor. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur vóór de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie. Vrijstelling van het bestemmingsplan „Buitengebied" ten behoeve van bouw woning Motieweg 2 te Holten. De burgemeester van Holten maakt ingevolge het bepaalde in artikel 19a, lid 4, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) bekend, dat met ingang van 30 november 1992 gedurende veertien dagen voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, ter inzage zal liggen een verzoek om vrijstelling van het bestemmingsplan „buitengebied" (aanvraag om bouwvergunning) ten behoeve van het bouwen van een woning op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie A, nr. 545 en 550 (ged.), plaatselijk bekend als Motieweg 2 te Holten, zulks onder gelijktijdige sloop van de bestaande woning op dit perceel. Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met de ingevolge het be stemmingsplan „buitengebied" voor genoemd perceel geldende bestemming „natuurge bied", op grond waarvan ter plaatse geen bebouwing is toegestaan. Het verzoek om bouwvergunning kan daarom slechts worden ingewilligd na verlening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 19 WRO. Aangezien het bouwplan in overeenstemming is met de ingevolge het op 24 augustus 1992 vastgestelde, nog niet onherroepelijke bestemmingsplan „Buitengebied" voor dit perceel geldende bestemming „woondoeleinden", zijn burgemeester en wethouders voornemens bedoelde vrijstelling te verlenen, alsmede de gevraagde bouwvergunning met toepassing van artikel 50, lid 6, Woningwet. Gedurende genoemde termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bezwaar tegen het verlenen van vrijstelling ten behoeve van bovengenoemd bouwplan indienen bij burge meester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 26 november 1992 De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard HINDERWET Terinzagelegging beschikking Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen, op 10 november 1992 vergunning ingevolge de Hinderwet verleend aan: 1. Vlogtman Import Landbouwmachines B.V., Keizersweg 52 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van magazijnen ten behoeve van de opslag van landbouwmachines annex testlokaal in het perceel Industriestraat 7; 2. Vlogtman Import Landbouwmachines B.V., Keizersweg 52 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van magazijnen met showroom en kantoren ten be hoeve van de opslag van landbouwmachines in het perceel Keizersweg 52; 3. Drukkerij Heusinkveld, Waagweg 9 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een drukkerij; 4. Godeschalk Holten Diervoeding B.V., Waagweg 7 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een bedrijf in fabricage van en handel in dier voeding. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 27 november 1992) op de gemeentesecretarie, afde ling Algemene Zaken, dagelijks van 9.00 tot 12.30 uur en in de sporthal 't Mossink (kantoor beheerder) aan de Keizersweg, op dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur, ter inzage gedu rende de hierboven genoemde termijn. Beroep tegen de beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is ge weest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Het moet in tweevoud worden ingediend bij deze Afdeling, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, binnen 1 maand na de datum van terinzagelegging. De beschikking wordt niet van kracht voordat op het beroepschrift is beschikt. OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN De commissie gemeentewerken vergadert op dinsdag 1 december 1992 om 13.30 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - toepassing Wegenwet; verlegging Dikkerspad; - 1e uitwerking bestemmingsplan „Lukensveld" c.a.; - achterstallig onderhoud fietspaden; - vaststelling verklaring als bedoeld in artikel 74, lid 1onder a, 3 en lid 2, onder a, van de Wet geluidhinder; - treffen voorzieningen t.b.v. afgewerkte olie; - overdracht huisvuilinzameling; - herziene exploitatie-opzet plan Dijkerhoek. De commissie financiën vergadert op dinsdag 1 december 1992 om 16.30 uur in het ge meentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - krediet voor het achterstallig onderhoud van toeristische rijwielpaden; - krediet voor 1e uitwerking van ged. bestemmingsplan „Lukensveld" c.a.; - krediet voor diverse aanschaffingen t.b.v. de gemeentelijke automatisering; - herziene exploitatie-opzet bestemmingsplan Dijkerhoek; - overdracht huisvuilinzameldienst aan het Gewest Midden-IJssel te Deventer; - budgetsubsidiëring Stichting Socuwe en uitbreiding peuterspeelzaalwerk; - krediet voor het treffen van voorzieningen voor afgewerkte olie; - krediet voor aanvullende beveiligingsmaatregelen gemeentehuis. De commissie voor algemene en bestuurlijke zaken vergadert op donderdag 3 december 1992 om 16.00 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - concept-voorstel inzake diverse benodigdheden automatisering; - concept-voorstel inzake gemeenschappelijke regeling I.Z.A.; - concept-voorstel inzake gemeentelijke identiteitskaart; - concept-voorstel inzake overdracht huisvuilinzameling; - concept-voorstel inzake beveiliging gemeentehuis; - concept-voorstel inzake verordening monumentencommissie; - concept-voorstel inzake fusie scholengemeenschap Holten en Thomas Ainsworth Col lege Goor. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken, kunnen dat tot uiterlijk 4 uur vóór de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie. Burgemeester en wethouders van Holteh zijn voornemens de Patrij- zenweg aan het openbaar verkeer te onttrekken. De weg, die dwars door camping De Holterberg loopt, is aangeboden aan eigenaar Ve neklaas, zodat deze zijn camping- bedrijf nu beter kan inrichten. Te gen dit plan is door de andere be- woner aan de Patrijzenweg geen bezwar gemaakt. In het besstem- mingsplan buitengebied is de weg al niet meer opgenomen. De entree van de camping komt dan uitslui tend te liggen aan de Reebokken- weg. Deze weg, nu nog een zand weg, wil de gemeente van een as- faltiaag voorzien.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 5