Ambulance na 22 jaar toch weg uit Holten Record opbrengst bij bazar Diessenplas Kerkdiensten Medische diensten Informatieve lezing door K.J. Coppoolse NBvP Dijkerhoek in de weer met weer BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Bejaarden sociëteit Gezinsdienst Burg.stand 600 liter erwtensoep en 5000 oliebollen het politierapport Veel vogels op expositie in Jachtlust Adventsmiddag wijk Zuid DONDERDAG 26 NOVEMBER 1992 HOLTENS NIEUWSBLAD NED.HERV. KERK 10.00 uur: ds. H.W. D oomwee rd, gezinsviering HA 19.00 uur: ds. A. J. Leerink. Oppasdienst: mw. Slijkhuis- Lammers en Jeanet Mens ink Uitgangscollecte: Plaatselijk jeugdwerk. Diessenplas: woensdag 2 de cember 19.00 uur: Leger des Heils. GEREF.KERK 09.30 uur: dr E. de Vries, Kam pen. 15.00 uur: ds. A. Reen, Zwolle. Kindemevendienst groep 3 en 4 o.l.v. A. AAnstoot-Kluyt, groep 5 en 6 o.l.v. R. Kolkman-Bolink. De eerste collecte is voor de kerk en de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Marieta Withaar, Janneke Bo- link, Ineke Aanstoot-Wessels; 4- 6 jaar: Janny Landeweerd-Dijk- ink, Joke Beldman-Nijkamp, Willy Brinks. R.K KERK 10.00 uur; H. Mis in gebouw Ire ne. DIJKERHOEK 09.30 uur: ds. A.J. Leerink; uitr gangscollecte: Plaatselijk jeugdwerk. ESPELO 10.45 uur: ds. A.J. Leerink m.m.v kerkkoor; uitgangscol lecte Plaatselijk jeugdwerk. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00 uur. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. H. de Bie, Diepen veen; uitgangscollecte: Plaatse lijke diakonie.. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). Directeur B. Postma liet met vaardige hand het Rad van Avontuur ronddraaien. Eigengebreide sokken, welke jon ge Holtense deern is nog in staat om met behulp van een hulp naaldje zo'n keurig hieltje te brei en, vast niet veel. De bewoonsters van Diessenplas draaien hun hand er niet voor om. En de resultaten daarvan vinden nog steeds gretig aftrek, zo bleek tijdens de twee jaarlijkse bazar. In de korste ke ren waren de grote maten dan ook al uitverkocht. „Heel Holten loopt zo langzamerhand op de sokken van Diessenplas. Vooral in klom pen en laarzen zijn ze ideaal. Ze zijn veel sterker dan de machinaal gebreide sokken", vertelden de dames van de welfareafdeling, die er aan toevoegden, dat ook de ver- De Vogelvereniging Holten-Bath- men houdt op zaterdag 28 en zon dag 29 november een grote vogel tentoonstelling in café Jachtlust in Loo-Bathmen. Tentoongesteld worden kanaries, tropen, wildzang, bastaarden, par kieten, duiven en kwartels. Tevens is er een grote verkoopklasse aan wezig. De tentoonstelling is op bei de dagen geopend van tien uur 's morgens tot negen uur 's avonds. koop van de handgeborduurde schorten en tafelkleden dit keer uitstekend was verlopen. Nog voordat de bazar zijn deuren sloot was al voor een bedrag van 2000 gulden verkocht. De tweejaarlijkse bazar had dit jaar een record opbrengst. In to taal werd voor 14.500,- verkocht. In 1990 was dat 11.700. Na aftrek van de kosten blijft er een mooi bedrag over voor de ontspanning van de bewoners. Veel kosten zijn er overigens niet want het meren deel van de prijs bij de spelen zijn beschikbaar gesteld door de Hol tense middenstand en bedrijven en de leveranciers van Diessen plas. Naast de verkoop van handwer ken, ging ook de voortreffelijke erwtensoep en de oliebollen, be reid in de keuken van Diessenplas weer grif van de hand. Om drie uur 's middags moest er al 'nee' ver kocht worden. Toen was de 600 liter erwtensoep al schoon op en konden er alleen nog bestellingen worden geplaatst. De vijfduizend oliebollen kregen ook geen kans oudbakken te worden. Veel werk was er ook weer ge maakt van de spelletjes, waar leu ke prjjsjes mee te winnen waren. Het gewicht van de sprei bedrag 3165 gram, wat tot op de gram nauwkeurig geraden werd door mevrouw Tempelman-Bosman, die de sprei mee naar huis mocht nemen. Bij de tombola werd me vrouw Giessen gelukkig gemaakt met de hoofdprijs, een dagtocht voor twee personen naar keuze met de OAD. Het reclamespel trok erg veel belangstelling. Bekende reclame kreten van de tv moesten worden aangevuld. Er waren veel goede inzendingen. Mevrouw B. Pinkert, mevrouw T. Kokman, me vrouw D. van Harten en mej. D. Bonink waren hiebij de prijswin naars. Het rad van avontuur, met bekwame hand gedraaid door di recteur Postma, draaide in totaal 130 rondjes. Totaal zijn er naast de talloze prijzen van de midden stand ook vijfitg taarten en twaalf salades als hoofdprijs gegeven. 'In de weer met het weer'. Onder die titel verzorgde weerkundige mevr. Dimmendaal uit Vriezen- veen voor de Dijkerheokse platte landsvrouwen een lezing met dia's over het weer in het algemeen en haar eigen weerstation 'De Pollen' in het bijzonder. Zij geeft iedere dag de gegevens over tempera tuur, neerslag, luchtvochtigheid en windrichting door aan weerkun dige Ton ten Hove uit Zuid-Laren. De getoonde dia's waren veelal ge maakt in het natuurgebied De Engberdijksvenen en gaven heel goed de kleuren van de lucht en het heersende weerbeeld weer. Ook stond er voor de NBvP Dijker- hoek een excursie naar asielzoe kerscentrum De Lompjan in Mar- kelo op het programma. Na een inleiding in het directiekantoor volgde een rondleiding over het terrein. O.a. werden de basis school, de keuken, de kledingwin kel en een op dat moment niet bewoonde caravan bekeken. Alles zag er heel schoon en ordelijk uit, zo oordeelden de Dijkerhoekse gasten. Men kreeg een prima in druk van de sobere, maar humane behandeling in De Klompjan. De Bejaardensociëteit Holten komt op dinsdag 1 decmber weer bij elkaar. Vanaf half drie wordt er in gebouw Irene bingo gespeeld. Vrouwen De oudere vrouw in de samenle ving stond vorige week donderdag centraal in de ANBO-bijeenkomst in het dorpshuis. Gastspreekster was de Hengelose wethouder mw. M.A. van den Nieuwboer, vroeger werkzaam bij de Landelijke Stich ting Opleidingen Bejaardenwerk. Uit haar inleiding voor een gehoor van louter vrouwen, bleek dat de positie van de vrouw door de jaren heen ondergeschikt en afhankelijk is geweest van de positie van haar man. Mevrouw Van den Nieuwboer onderscheidde vier groepen vrou wen: ongehuwde vrouwen zonder goede opleiding, onghuwde vrou wen met een goede opleiding, ge huwde of gehuwd geweest zijnde vrouwen met een goede opleiding en de allergrootste groep gehuwde vrouwen met een minder goede op leiding. Van elk van die groepen beschreef zij de situatie en de spe cifieke problemen. Duidelijk werd dat met name de oudere vrouwen een achterstandspositie bekleden. In de discussie, waarin de vrouwen open en eerlijk met elkaar konden praten, kwamen drie onderwerpen aan bod. Ten eerste was men van mening dat de ANBO kan meewer ken aan de emancipatie en partici patie van oudere vrouwen door het geven van informatie en het star ten van gespreksgroepen. Verder kwam men tot de conclusie dat emancipatie mannen en vrouwen niet uit elkaar hoeft te drijven wan neer tenminste overlegd wordt en men begrip voor eikaars situatie heeft. Tenslotte concludeerden de aanwezigen dat een geëmancipeer de vrouw langer en beter op eigen benen kan staan. Kijkbewijs Heel veel ouderen dragen een bril, vooral een leesbril. Een regelmati ge controle van de ogen blijft daar bij altijd noodzakelijk, net als een tandartscontrole. Maar veel men sen laten dat achterwege. Aange zien de ogen toch achteruit gaan, levert dit soms gevaar op bijvoor beeld bij het autorijden of het fiet sen. De ANWB en Veilig Verkeer Nederland houden een speciale ac tie voor ouderen om hun ogen te laten controleren bij een erkende opticiën. In Holten kan men daar voor terecht bij Optiek Jos in de Dorpsstraat. Zijn de ogen goed, dan krijgt men een zogenoemd Kijkbewijs. De voortekenen waren al eerder kenbaar, maar de aankondiging dat het ambulancevervoer met in gang van 1 december zal verdwij nen, zal voor mening Holtenaar toch als een schok komen. Ruim 22 jaar hebben de vrijwilligers van de Stichting Ambulancevervoer Hol ten en omstreken hun vrije tijd opgeofferd om hun vakkennis op peil te brengen en dag en nacht stonden zij paraat om hun dorps genoten snel en met vakkundige hulp naar een van de ziekenhuizen te brengen. In het vervolg zullen professionele krachten vanuit De venter het vervoer hun rekening nemen. Wellicht professioneler, dat kan zijn, maar beslist minder persoonlijk betrokken. Al tien jaar wordt gesproken over de heroriëntatie van het ambulan cevervoer. Dat heeft na veel vijven en zessen in eerste instantie geleid tot de standplaats van de vijfde ambulance in Holten, die door de Holtense vrijwillgers werd be mand, maar heeft uiteindelijk ge leid tot de opheffing van de stand plaats Holten per eind 1992. De vrijwilligers voelen zich door de ontwikkelingen niet meer gemoti veerd om tijdens de komende feestdagen nog dag en nacht pa raat te staan voor een verloren zaak. Daarom is door het stich tingsbestuur besloten met ingang van volgende week dinsdag de am bulance in de stalling te houden. De stichting kon beschikken over een zevental vrijwilligers, die zo'n 250 ritten per jaar maakten. Naast het EHBO-diploma hebben vrijwel alle vrijwilligers de cursus van de Stichting Opleding en Scholing Voor alle ouderen vanaf 70 jaar van HVD wijk Zuid zal op donderdag middag 10 december in gebouw Irene een Adventsmiddag georga niseerd worden. De aanvang is half drie. Wie belangstelling heeft kan zich voor zaterdag 5 decmber aanmel den bij mevr. Beeftink, Keizersweg 24, tel. 62303 of mevr. Verboom, Kieftenbelt 2, tel. 63041. Voor ver voer kan eventueel worden ge- De ambulance ivas meer dan een vervoersapparaat van zieken. De vrijwillgers rukten ook uit om de jeugd een kijkje te gunnen in de wagen, zoals op de archieffoto de jeugd van de Kolschool. t.b.v. het Ambulancevervoer (SOSA) gevolgd in 1988, wat bekos tigd werd door een aantal plaatse lijke instellingen en bedrijven. Vol gens de nieuwe richtlijnen dient het ambulancepersoneel een ver pleegkundige opleiding te hebben en denkt men aan een aantal ritten per persoon van minimaal 400 stuks, wat in de Holtense situatie van vrijwilligheid niet realiseer baar is. Het stichtingsbesuur legt in het perscommuniqué de nadruk op de geweldige manier waarop de vrijwilligers him taak steeds heb ben vervuld. Holten moet het nu doen met de ambulance uit Deventer, die 'op papier' binnen de voorgeschreven vijftien minuten in Holten moet zijn. Wie wel eens naar Deveter rijdt, weet daar in de praktijk niets van terecht komt. Tot Dijkerhoek zal de rijtyd wel kloppen, maar achter in de Beuseberg of de Mar- keloseweg is het nooit haalbaar. Daarom wordt door het stichtings bestuur Ambulancevervoer Hol ten en het gemeentebestuur van Holten er op aangedrongen by het Gewest Midden IJssel om een am bulance te stationeren in Laren, die dan ten dienste kan komen voor Lochem en Holten. De Hol tense ambulance is zes jaar oud en heeft relatief weinig kilometers op de teller staan, maar is voor het professionele vervoer niet meer ge schikt en zal daarom worden ver kocht. De vorige ambulance heeft z'n laatste jaren gesleten als kam peerwagen. In de Ned. herv. kerk wordt zondag 29 november (le Advent) een ge zinsdienst gehouden. Thema van de dienst is: Advent is dromen dat Jezus zal komen. Tijdens de dienst, waarin ds. H.W. Doornweerd de voorganger is, zal ook het Heilig Avondmaal worden gevierd. Mede werking wordt verleend dor kinde ren en leiding van de nevendinsten en zondagsschool. Aanvang: 10.00 uur; na de dienst is er in Irene koffie en limonade. Geboren: Tamara dv H. Dijkink en P. Koning; Heijanne Marien dv H. Janssen en R. Temmink. Overleden: J. Elbersen, oud 83 jaar. Ondertrouwd: J.J. Schapers, oud 22 jaar en A.J. Krol, oud 24 jaar. Op deze plaats vindt u normaal gesproken het veel gelezen politie- journaal. Dat ontbreekt dit keer. Door de enorme werkdruk en de gewijzigde omstandigheden door de herindeling van de politie, waar door de Holtense politiemensen momenteel vrijwel uitsluitend bui ten Holten worden ingezet en nau welijks nog op het kantoor aan de Reilinksweg aanwezig zijn, was er dit keer geen tijd om het politie- joumaal samen te stellen. Hopelijk kunnen wij het volgende week weer inhalen. Ook de rubriek ge vonden en verlopen voorwerpen komt om dezelfde reden deze week te vervallen. Dierenarts K.J. Coppoolse was 17 november uitgenodigd voor de agrarische avond van de Ned. bond van Plattelandsvrouwen. Hij hield een korte inleiding over Over dracht van ziektes van dier op mensen. Hij vertelde o.a. hoe die ren dragers van voor mensen bes mettelijke ziektekiemen kunnen zijn. Als voorbeeld noemde hij mel kerskoorts en griep bij varkens. Het bracht een spervuur van vra gen teweeg, zodat de inleiding uit liep op een geanimeerd vraag -en antwoorspel. Na de pauze gaf mevrouw W. Bel- dman-Wegstapel met behulp van een diaserie, uitleg over bedrijfver- zorging en agrahulp. In haar slot woord veronderstelde presidente mevrouw Dikkers-Wegstapel, dat de niet-agrarische leden nog meer geleerd hebben dan de agrarische leden. Wat door de vele aanwezi gen werd beaamd. Maandag 14 november kunnen de leden kerstmandjes maken onder leiding van Jenny van Ulzen. Bij voldoende deelname wordt begin '93 in samenwerking met de afde lingen Dijkerhoek en Espelo de cursus Meeleven meebeslissen gegeven. De cursus bestaat uit vier lessen van elk twee uur. De volgen de bijeenkomst is de kerstviering op woensdag 16 december. ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 28 en 29 november: E. Byisma, Grotestraat 86 Diepenheim. Tel. 05475-2010. Behandeling na telefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Kraamzorg: Diepenveenseweg 6, Deventer, tel. 05700-32095; voor informatie ma t/m vr. 09.00- 12.00 en 14.00-16.00 uur. Wijkverpleging: Gaardenstraat 31, spreekuur en uitleen m t/m vr. 13.30-14.30 uur, tel 05483- 61436; 24-uurs bereikbaarheid noodgevallen: tel 05700-15297. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnél-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. Donderdag 26 november: 20.00 uur, Liselore Gerritsen voor K C in De Boschkamp. Vrijdag 27 november: 19.30- 21.30 uur, Demonstratie kerst stukken maken in Boschkamp. Zaterdag 28 november: 14.00 uur, Intocht St. Nikolaas; 15.30 - 17.00 uur, kinderprogramma voor jeugd tot groep 4 in Irene; 21.00 uur, Cocktail-avond in De Schure. Maandag 30 november: 20.00 uur, Ledenvergadering Gem. Belang in kantine Lindenberg. Dinsdag 1 december: Sinter klaasfeest St. Paardrijden Ge handicapten; extra koopavond; 14.30 uur, Bejaardensociëteit. Woensdag 2 december: E O-bij eenkomst 'Vrouw zijn' in Kan delaar, 09.30 uur; extra koop avond; 15.00 uur, Sinterklaas op Meermanskamp. Donderdag 3 december: 19.30 ur, opening fototentoonstelling Derde Wereld in gemeentehuis. Vrijdag 4 december: extra koopavond; 20.00 uur, jaarver gadering IJsclub de Noordpool in hotel Vosman. 22.00 uur, Nachtvoetbaltoemooi 't Mos- sink. Dinsdag 8 december: 09.30- 11.30 uur, Bloemschikken Kerst (beginners) Idem 13.30-15.30 uur. Donderdag 10 december: 20.00 uur, Moderne Nederlandse lite ratuur door Hans Oordt voor Kunst Cultuur; 19.00-20.00 uur, Fakkelwacht AI op Smids belt; 14.30 uur, Adventsmiddag HVD wijk Zuid. Vrijdag 11 december: 19.00- 21.00 uur, Kerstbal Musky. Zaterdag 12 december: 09.00 uur, vertrek bus HMV suppor ters naar Arnhem. Zondag 13 december: Creatieve Kerstmiddag voor hele gezin. Maandag 14 december: 14.30- 17.00 uur, Kerstafsluiting stijl dansen ouderen; Kerstviering CPB; 14.30 uur, Adventsmiddag HVD wijk Oost. Dinsdag 15 december: Creatie ve Kerstmarkt kinderen; 14.30 uur, Adventsmiddag HVD wijk West. Woensdag 16 december: 14.00 uur, Kerstbakjes voor bejaar den (kinderen); Kerstviering NBvP Holten. Donderdag 17 december: 19.00- 21.00 uur Kerstfilm op groot beeld (gehandicapten) in Bosc hkamp. Vrijdag 18 december: 14.00- 15.30 uur, De reddertjes, film op grootbeeld voor kinderen in Boschkamp. 20.00-22.00 uur, Kerst met de familie Karst. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERLISSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen Maatschappelijk Werk. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVAKABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690).

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 3