'Diekerhook' regeert over Fienpreuvers „Steeds meer mensen die minder verteren ^éI Uit buiten Holten Tweede plaats voor Jetske VW-agenda Jaaragenda Milieu in huis HQLTENS NIEUWSBLAD Prins Johan 2 uitbundig ingehaald Resultaten sv Hoïten Open brief Beijers over werkgelegenheid: 55 Commissie Welzijn Bestemmingsplan „Lukensveld" onherroepelijk Toepassing artikel 19 WRO ten behoeve van de bouw van een fietsenstalling bij Postweg 84 te Holten. DONDLRDAG 19 NUVbMtffcK 1992- Dijkerhoek is vanaf vorige zater dag gehëel in de ban van het carna val. Niet alleen werd het Elfde van de Elfde feest gehouden in in Bonte Paard in Dijkerhoek, ook de nieu we prins Johan de tweede en zijn adudant Wilco Vlogtman komen uit 'Diekerhook'. Bovendien heb ben veel van de 'Keunedarpers van het jaar' hun wortels in deze buurt schap. Het werd dus een echt 'Die- kerhooks fees'. De zaal van het Bonte Peerd was niet uitverkocht, maar vol genoeg om er een gezellige carnavalsa vond van de maken met een mix van dans, muziek en zang. Tenmin ste dat was de bedoeling. Echter de Belgische zangeres Martelle waar men veel van had verwacht, belde in de loop van avond op dat zij door een ongelukje aan haar auto pas laat zou arriveren, waardoor er een 'gat' in het programma viel, dat door dansorkest de Musketiers uit Markelo en de eigen onvermoeiba- re Braandheultjes werd opgevuld. Uiteindelijk bleek de panne van Martelle toch groter dan gedacht en liet zij het geheel afweten. Hoe mooi het vrouwtje amper ander halve meter hoog wel zong, kwa men de Fienpreuvers dan ook niet te weten. Voordat de nieuwe prins zijn op wachting kon maken, moest eerst afscheid genomen worden van Prins Coen 1 en zijn adjudant Hen- ny Laving. Prins Coen (van Hoeve- laak, inwoner van het verre Marke lo bleek het afgelopen jaar regel matig het hoofd te rusten hebben gelegd in huize Jalving. Toen Hen- ny en zijn echtgenote op een nacht door het bed zakten, was dat aan leiding voor Coentje om het echt paar een nieuw bed te schenken, dat door de leden van de Togaclub in vol ornaat werd binnengereden. Adjudant Henny en zijn vrouw kre gen er een buitenmodel kruik bij geleverd in de persoon van Wame- ling (Roelf Jan Warrink) die kenne lijk met klompen aan in bed slaapt. Coen vertrok, nagezwaaid door de carnavalsvierders, per riksja. De periode van het prinsloze tijd perk bracht de dansgarde van Ben Vollenbrock een paar exotische dansjes op de gladde vloer, bijge staan door de beide wethouders. De Keunedarper van het jaar bleek dit keer meerkoppig te zijn. Als voorloper op de uitverkiezing tot sportploeg van het jaar, werd de Nederlands kampioen 640 kg klas se van Okia uitgeroepen tot Keu nedarper van het jaar. Vervolgens was het wachten op de nieuwe prins. Toen om even over elven Wilco Vlogtman uit een reu zen doos stapte was de verwarring groot. Wilco's naam stond niet op de kandidatenlijst, zodat hij door Jan den Ontvanger als troostprijs de adjudantenrol kreeg toebe deeld. Dat de nieuwe prins niet uit het dorp kwam, werd al duidelijk toen een flink uit de kluiten gewas sen drachtige koe naar binnen werd gereden. De koe was aange boden door oud-prins Zwatt'n Gait, die binnenkort met veestapel en gezin verhuist naar het land van Bartje. Na een moeizame bevalling werd de nieuwe prins naar buiten getrokken. Nadat hij zijn masker, afdeed was prins Johan de tweede geboren. Nadat Johan Nikkels door 'heel Dijkerhoek' uitbundig was gefeliciteerd, nam hij zijn voor ganger in de prinsgengarde. Prins Johan 2 van 'n Waterhook, Veur- vechter van Diekerhook en Be- schermeer van de Hegeman gaat regeren onder het motto Neet ver- loeder'n, maor verbroeder'n. Prins Coen werd door hem geprezen, om dat hij het gehele jaar zonder één druppel alcohol op perfecte wijze zijn taken heeft vervuld. Negenen veertig Holtenaren hadden een vooruitziende blik en kruisten de naam van Nikkels aan. Een deel van de opbrengst van het Prinsra- de, 1111,11 ging dit jaar naar HMV, die het geld zal gebruiken voor de verbouwing van het clublo kaal. De eerste prijs van het prins raden ging naar 'postbus 34 in Zwolle'. De tweede prijs was voor J. Schippers en de derde voor 'Wan der'. Als een nuchter kalf werd Johan Nikkels uit de fiks uit de kluitengewassen koe getrokken. HOLTEN 6 - PH 11; In een matige wedstrijd wist Holten de volle winst te behalen, door maar liefst vier goals van H.Jansen, die in de 17e minuut 1-0 scoorde, en in de 28e 2-0. Na rust was het na 23 minuten spelen 3-0, door een penalty. PH wist de eer te redden, en de stand op 3-1 te brengen, ondanks het feit dat H.Podt een uitstekende wed strijd keepte. In de 42e minuut scoorde opnieuw Jansen de 4-1, wat tevens de einduitslag was. LAP6 - HOLTEN 7; Holten gingfris van start tegen de 'sportvrienden' van Lapremiere. Een 1-0 voor sprong rolde dan ooi gauw uit de bus door een doelpunt van Wilco Vlogtman, de nieuwbakken adju dant. Dit was voor LAP genoeg om de messen te voorschijn te halen. Alles wat in de buurt van de 16- meter kwam werd gelijk bij de en kels afgezaagd, onder aanvoering van de scheids. Holten moest dan ook toezien dat het voor rust nog 1- 1 werd, ondanks het toch strategi sche spel van Jetje, de nestor. Snoek moest na rust opgeven, dit wel tegen zijn zin. Lap ging na rust, onder leiding van de scheids, vro lijk verder naar 4-1. Met name de Pette verweerde zich nog danig, maar helaas mocht dit niet baten. HOLTEN 12 - SOS 9; Het twaalfde trad deze keer aan tegen SOS, dat als derde geklasseerd stond. Met goede moed werd aan het karwei begonnen, maar zeker in de eerste helft werd het niet echt gevaarlijk aan SOS-zijde. Dat gebeurde wel aan Holten-kant, en Freek en de zijnen moesten alle zijlen bijzetten om de achterstand niet te veel te laten oplopen. Wel was het weer Baltes die enig keren in de buurt van de SOS doelman kwam, maar hij wist de kansen niet te verzilver en. Keet bood ziciaan als wissel, daar deze zeker niet tevreden over zichzelf was. De rust ging in met een 3-0 achterstand. De tweede helft begon beter, en reeds na enke le minuten ging invaller Weyers alleen door op de keeper, speelde hem feilloos uit, 1-3. Het geloof in eigen kunnen steeg, en de kansen werden talrijker. Johan Schoppers wist een lange solo niet binnen de palen te werken, en ook een aantal andere doelpogingen verdwenen naast de goal. Wilco werd nog een keer verrast door een afstands schot, dat prachtig onder de lat belandde. (Of dit kwam omdat vol gens Wilco de goals op veld 5 hoger zijn is niet echt duidelijk). Eind stand 1-4. Tijdens indoor atletiekwedstrij den te Enschede werd deelgeno men door een viertal atleten van sv Holten. In de finale 60 m vlak werd Jetske Markvoort tweede in de tijd van 8,9 sec, dezelfde tijd als de winnaar. De volgende resultaten werden be haald: Meisjes pup A: Anne Markvoort, 60 m, 11.3 sec - hoog, 0,75 cm - kogel, 3,78 m. Meisjes D: Jetske Mark- voort, 60 m, 8,9 sc - kogel, 6,27 m. Esmeralda Udink: 60 m, 10.1 sec - kogel, 7,31 m - hoog, 1,10 m. Meisjes CBernadete Ongena, 60 m, 9,9, sec - kogel 6,10 m - 60 horen, 14,1 sec. Prins Johan 2 werd uitgebreid gefeliciteerd met zijn uitverkiezing. De VW Holten verkoopt kaarten voor de volgende voor stellingen^ n concerten: Indo Rocknight (18 dec.), Smiley on Acid Party (19 nov.), The Scene (27 nov.), Faith no More (20 nov Metallica (7 dec Circus van Mos kou (24/25 nov.). Walter Traut (16 nov.), Southsida Johnny The As- bury Jukes (19 nov Young Schu bert (31 okt B52's (5 dec.). Blue sestafette (28 nov.), The Young Cliristmas 12 dec.), The Nits (28 en 29 december), Holiday on Ice (8 t/m 20 en 24 t/m 29 december), Boeyen, Sacksioni en Van het Groenewoud (8 en 9 maart 1993), Sting (16 en 17 maart 1993), Little Richard (9 maart 1993), Shirley Bassey (27 fe bruari 1993), Hair (12 en 13 maart 1993), Oudejaarsconferende Frëek de Jonge (15 t/m 19 dec.), tentoon stelling Gerrit Rietveld in Cen traal Museum van Utrecht (28 no vember t/m 21 febr. 1993). Verdere inlichtingen bij de VW Holten: tel. 61533 Deventer Schouwburg Donderdag 19 november: Zomer- dans, een toneelstuk van de Ierse schrijver Brian Friel door het RO Theater om 19.00 uur voorafge gaan door een inleiding van Jea- nette van de Valk. Zaterdag 21 november: 20.00 uur, jubileumconcert Muziekvereni ging Ons Ideaal. Zondag 22 november: 14.30 uur, Wild kamperen, (poppen)voorstel- ling voor de jeugd van drie tot zes jaar. Dinsdag 24 november: 20.00 uur, reprise van Waardenberg De Jong in voorprogramma John Buysman. Woensdag 25 november: 20.00 uur, Fajerlech, Jiddisje folklore uit Li touwen. Vrijdag 27 november: 20.00 uur, Boerenbedrog, plattelandsklucht door Drentse Vereniging Harm Smeenge; 21.00 uur, Keith Han cock Band speelt traditionele En gelse Folkmuziek. Zaterdag 28 november: 20.00 uur, Boerenbedrog. Kaartverkoop: 05700-83500. Burgerzaal stadhuis De venter Zaterdag 28 november: 11.30 uur, concert door Deventer Kameror kest in samenwerking met Octet '88, m.m.v. de 14 jarige cellist Nan- der Cirkel. Lochemse Schouwburg Donderdag 19 november brengt Henny Orri de bijna-monoloog 'De geheimen van de dienstmaagd Zerline' van Hermann Broch. Zondag 22 november: 14.30 uur, Introdans Educatief presenteert de nieuwe jeugddansvoorstelling Ik hou van Dino, voor kinderen van vier tot en met zeven jaar. De voorstelling van de musical Tsjechov op 24 november is uitver kocht. Vrijdag 27 november: 20.00 uur, Introdans met vier eigentijdse bal letten. Telefonisch reserveren vanaf 14.00 uur, tel 05730-51081. Rijssens Museum Van 1 december tot en met 7 janua ri is in het Rijssens Museum een tentoonstelling van spaarpotten te bewonderen, afkomstig uit het Historisch Archief van de SNS (spaar)bank. Het is een mengeling van grappige, vrolijke, heel mooie en foeilelijke spaarpotten uit bin nen en buitenland. Het museum is geopend van maandag t/m vrijdag van 10-12 en 14-17 uur; za en zo gesloten. Het Nijenhuis In de beide bouwhuizen werken van o.a. Karei Appel, Piet Mondri aan en Jan Toorop uit eigen collec tie ten toon gesteld. Het museum is geopend di t/m zo van 11.00-17.00 uur. Evenementenhal Borne Van 26 tot en met 29 november is er de beurs Huis'92, die informatie verschaft aan mensen die een wo ning willen bouwen, renoveren of willen huren. Met uitzondering van enkele sanitair- en keukenspecia listen beperkt de beurs zich tot aannemers, makelaars, architek- ten, hypotheekverstrekkers, nota ris, nutsbedrijven, waterschap, ka daster, Vereniging van Huiseige naren, consumentencontact, pro- jektonwikkelaars, woningbouwcorporaties en tuinar chitecten. De beurs is geopend do en vrij van 14.00-22.00 uur, za en zo van 11.00-18.00 uur. Holten. 21 december: raadsvergadering. 28/29 december: Kerstzaalvoetbal pupillen. 29 december: Nacht van Blauw Wit. De heer W. Beijers maakt zich zor gen over de toekomst van Holten. In een open brief aan het college van burgemeester en wethouders schrijft hij ondermeer: „Ongeveer drie jaar geleden, om precies te zijn op 3 november 1989, heb ik u een 'open brief geschre ven, waarin uw aandacht werd ge vraagd voor wat er kan gebeuren als er in een kleine gemeente als Holten door gemis aan industriet- terrein onvoldoende bedrijfigheid en werkgelegenheid heerst. Daar bij werd o.m. gewezen op de situa tie op de Groningse en Friese klei streken waar de ontvolking ernsti ge vormen heeft aangenomen. Hoe ernstig de situatie daar is mag u blijken uit het artikel in de Volks krant van 25 juli 1992: het Fries verlangen naar een beetje woning nood. Ik zeg niet dat Holten dat direct zal overkomen, maar er be dreigen ons toch verschillende ge varen: de geringe cq stilstaande bevolkingsaanwas. De sterk toene mende vergrijzing - waarin Holten voorop loopt - en de afkalvende neringdoende middenstand. Door de daaruit voortvloeiende uitstoot uit het arbeidsproces (vut. pensio nering, bedrijfsbeëindiging) ko men er steeds meer mensen die minder te verteren hebben en dat zal qua leefbaarheid van de bevol king niet onopgemerkt blijven. Van vele zijden wordt aangedron gen op een krachtiger industriebe leid van de regering. Maar ook dichter bij huis doet de drang naar werkgelegenheid zich sterk voelen. Een overgrote meerderheid van de Wierdense bevolking vindt het jammer, dat bedrijven uit de ge meente weggaan omdat er onvol doende industriegrond is. Het eu vel waar de gemeente Holten nu al enkele jaren mee kampt. Dat in dat euvel zo snel mogelijk voorzien moet worden blijft wel uit de voort durende strijd die het dagelijks be stuur van de gemeente moet voeren tegen de vestiging van klei ne industriële bedrijven in het bui tengebied. Voor meer mensen, meer werkgelegenheid en handha ving van de goede leefbaarheid, moet in Holten het kabinetsbeleid, gemeentelijk beleid worden. Te genwerking van de Provincie mag daarbij niet worden verwacht, want een van de gedeputeerden heeft onlangs op een verkiezings vergadering het gemeentebestuur een reprimande gegeven, omdat Holten naar zijn mening 'te laks' is opgetreden bij het voorhanden hebben van industrietterrein". 'Schlager' is een van de vier moderne balletten van Introdans, te zien in Lochem. NOVEMBER 30 december: Keunestatjesoamd 21 november: Najaarsconcert bij Maats. HMV. JANUARI 1993 23 november: raadsvergadering. 16 januari: Espelo-toernooi in 28 november: Intocht Sinterklaas, sporthal; Holterbergloop. DECEMBER 29 januari: OCH speelt 'Als de kat 13 t/m 18 december: Creatieve van huus is' in Irene, kerstweek in Boschkamp 30 januari: Prinsenbal in Bonte 16 december: Volkskerstzang in Paard. Kandelaar. FEBRUARI 20 december: Veldtoertocht WV 6 februari: Prinsenbal in De Pop- pe. 8 februari: Verkeerskwis WN. 13 februari: Minder validencama- val. 17 februari: Jaarvergadering Sportcommissie (onder voorbe houd). 20-23 februari: Carnavalsweek end. MAART 20 maart: SV Bato show. 27 maart: Voorjaarsconcert HMV. APRIL 16 april: HMV Lompenaktie dorp. MEI 5 mei: Bevrijdingsloop 7 mei: HMV Lompenaktie buiten gebied. 22 mei: Straatvoetbaltoernooi. 23 mei: Allard v. Bruggentoernooi. JUNI 25/26 juni: School- en volksfeest Dijkerhoek. 25 t/m 29 juni: Folkloristisch festi val Hoolter Daansers. JULI 3 juli: Koningsschieten. 24 juli: Triathlon Holten. In de hal van het gemeentehuis is tot en met 2 december een informa tieve tentoonstelling opgesteld over milieu en gezondheid in huis. De tentoonstelling gaat uit van Natuur en Milieu Overijssel. Over het thema, milieu in huis, heeft de woningbouwvereniging Onze Woning gisteren een informa tieve avond belegd voor zijn huur ders in Holten. Openbare kennisgeving inzake bij burgemeester en wethouders ingediende aanvragen om vergunningen, ontheffingen e.d. of door burgemeester en wethouders verleende vergunningen e.d. 1. VERGUNNING/ONTHEFFING/TOESTEMMING VERLEEND VOOR: - een verwerping op 25 november 1992 in café „De Preuter", Markeloseweg 6, - een speculaas-verkoopaktie door ponyclub „De Bergruitertjes"; - een verkoopaktie kalenders door de Afd. Rijssen e.o. van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren. Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. De eerstvolgende openbare vergadering van de Commissie Welzijn vindt plaats op woensdag 25 november 1992 om 16.00 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. Op de agenda staat o.m. een voorstel inzake wijziging van de wijze van subsidiëren van de Stichting Sociaal-Cultureel Werk en uitbreiding van het peuterspeelzaalwerk georganiseerd door de Stichting Sociaal- Cultureel Werk. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken, kunnen dit tot uiterlijk 4 uur voor de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie. De burgemeester van de gemeente Holten maakt ingevolge het bepaal de in artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat met ingang van 23 november 1992 voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage zal liggen het bestemmingsplan „Lukensveld". zoals dat door ge deputeerde staten van Overijssel is goedgekeurd bij besluit van 1 sep tember 1992, kenmerk RGP 92/918. Doordat tegen de goedkeuring van het plan bij de Kroon geen beroep is ingesteld, is het gehele plan onher roepelijk geworden. Holten, 19 november 1992 De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard De burgemeester van Holten maakt bekend, dat door mevr. T Vene klaas, Postweg 84 te Holten, bij burgemeester en wethouders een aan vraag om bouwvergunning is ingediend voor het bouwen van een fiet senstalling op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie B nr. 4301plaatselijk bekend als Postweg 84 te Holten, zulks ter vervan ging van een bestaande stalling Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met de ingevolge het bestemmingsplan „de Borkeld" (recreatiewoonverblijven) voor ge noemd perceel geldende bestemming „recreatiegebied met bebou wing", op grond waarvan ter plaatse slechts zomerhuizen met daarbij be horende bergingen mogen worden gebouwd. Het verzoek om bouwver gunning kan daarom slechts worden ingewilligd na verlening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning. Aangezien het bouwplan in overeenstemming is met het op 5 okto ber 1992 ter inzage gelegde ontwerp-bestemmingsplan „de Borkeld. herziening 1990, zijn burgemeester en wethouders voornemens bedoel de vrijstelling te verlenen, alsmede de gevraagde bouwvergunning met toepassing van artikel 50, lid 6, Woningwet. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling (de aanvraag om bouwvergunning) gedurende 14 dagen, ingaande 23 november 1992, ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk be- „zwaar tegen het verlenen van vrijstelling ten behoeve van bovenge noemd bouwplan indienen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 19 november 1992 De burgemeester voornoemd, W, L. F. C. van Rappard

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 5