Dorpshuis weer geheel in sfeer van Kerstmis Meningen verdeeld over Verordening Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag Tafeltje-Dek je anders subsidiëren HOLTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport Concert in Bathmen BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Gokken bij Spreekuur architecten Vrouw zijn is thema EO-ochtend Musky Burgerlijke stand Gevonden voorwerpen Vergadering gemeenteraad HVG Dijkerhoek helpt de Sint DONDERDAG 19 NOVEMBER 1992- De decembermaand staat in het dorpshuis helemaal in het teken van het Kerstfeest. Van dinsdag 8 december tot en met vrijdag 18 december is er een keur aan acti viteiten met als hoogtepunten het optreden van de familie Karst op vrijdag 18 december en de kerst middag voor het hele gezin op zon dag 13 december. Momenteel is de 'Stichting voor Sociaal Cultureel Werk nog in onderhandeling met een muziekgroep uit Zimbabwe die ofwel vrijdags of zondags op zal treden. Tijdens de hele Kerst periode exposeren cursisten van Kees Bos in het dorpshuis. Na het grote succes van vorig jaar, toen vel bezoekers teleurgesteld moesten worden, is ook dit jaar weer een optreden van de familie Karst gepland. Het gezin Karst verzorgt vrijdag 18 december van 20.00 uur tot 22.00 uur een muzika le avond met Drentstalige en Ne derlandstalige liedjes. 'De ondertussen al vertrouwde •kerstmiddag voor het hele gezin '.staat op het programma voor zon dag 13 december. Deze middag staat bol van de activiteiten voor jong en oud. Niet alleen kan men Tdjn of haar creativeit botvieren op 'tal van kerstprodukten als kaar sen, bloemstukjes, origami, kerst bakjes en -kaarten en menukaar ten, ook kan er worden gesmuld van buitenlandse hapjes, zijn er allerlei optredens en verzorgen De Lathmer, Unicef en Amnesty voor lichting over hun activiteiten. De middag wordt verder opgeluisterd door de Kerstman zelf, begint om 14.00 uur en duurt tot 17.00 uur. In de Kerstweek houdt vervolgens Tienersoos Musky een Kerstbal op yrijdag 11 december, sluit de stijl- danssgroep voor ouderen het jaar bp maandag 14 december af met een Kerstmiddag en is er op dins dagmiddag 15 december een spe ciale creatieve Kerstmiddag voor Kinderen. Woensdag 16 december yindt als vanouds de verdeling plaats van Kerstbakjes die voor bejaarden in het dorp zijn ge maakt. Een speciale filmvoorstel ling op grootbeeld is er voor gehan dicapten op dinderdag 17 decem ber vanaf 19.00 uur en een dag later Het ensemble Myriade zal op zon dag 22 november een concert ver zorgen in de hervormde kerk te Bathmen. Myriade bestaat uit vier personen en zij brengen een programma ge titeld Wij offeren U Wierook, Zan gen en Klachten. Deze titel geeft de sfeer weer van het concert waar in o.a. Joodse klaagzangen, en lie deren van Mahler en Ravel voorko men. Het concert begint Oom 15.00 uur. Bloemschikken behoort tot de favoriete cursussen tijdens de creatieve kerstweek in de Boschkamp. wordt voor de Holtense jeugd de voor de Kerst. Deze zijn echter al film'De Reddertjes'op grootbeeld voor een groot deel volgeboekt, vertoond (aanvang 14.00 uur). Voor meer informatie en opgave In de Kerstperiode geeft Jenny van voor de Kerst-activiteiten kan Ulzen weer een aantal weer een men terecht bij de Stichting Socu- aantal cursussen bloemschikken we. Tuinstraat 2 (tel. 62755). Drie van de vier raadsfrakties hebben hun definitieve oordeel over de Verordening voor verzu ring gevoelige gebieden opge schort tot aan de raadsvergade ring eind deze maand. De argu mentatie daarvoor was echter zeer verschillend., zo bleek tijdens de gecombineerde vergadering van commissie Ruimtelijke Orde ning en Gemeentewerken. Volgens de fraktie van de Partij van de Arbeid gaat de verordening PCOB De PCOB organiseert op donder dagmiddag 26 november om 14.30 uur een bijeenkomst voor leden en 1 belangstellenden in de Kandelaar. Centraal thema is de 'sociale ver nieuwing'. Een begrip dat in poli tieke debatten regelmatig wordt gebruikt en betrekking heeft op o.a. veranderingen in het beleid van de gemeenten. Inleidster me vrouw Ter Horst, voorzitter van het gewest van de PCOB en voor dien beleidsmedewerkster op het hoofdbureau van de PCOB zal na der uitleg geven. De PCOB is geen 'bingoclub', zoals onlangs iemand organisaties van ouderen noemde, maar schenkt ook aandacht aan serieuze onderwerpen. De PCOB vindt het belangrijk ook op poli tiek gebied te willen meespreken. Griepprik Voorkomen van griep kan voor heel veel mensen erg belangrijk zijn. Het zijn vooral de hartpatiën ten, cara-patiënten, nier-patiënten en mensen met suikerziekte voor Me een griep ernstige gevolgen can hebben. Zelfs is een blijvende ichteruitgang in hun ziektebeeld let gevolg van een griep. Geheel beschermen doet een griepprik niet. Wel voorkomt de prik een groot aantal ziekenhuis-opnames en zelfs sterftes. Wilt u meer weten over de griepprik, vraag er uw huis arts naar. Daarnaast liggen er bij bibliotheken, apotheken en huis artsen folders hierover. Telefoonenquete Uw mening over de Nederlandse gezondheidszorg wordt gevraagd door de PCOB. Zij willen alle men sen boven de 50 jaar gratis in de gelegenheid stellen hun mening te geven over de gezondheidszorg, basispakketten, eigen bijdrage re gelingen, vermogenstoets bij de AWBZ etc. Over veel van deze za ken moet de regering nog beslis sen. Deze enquete loopt tot februa ri 1993. Alle meningen van oude ren, op deze wijze verkregen, wor den gebundeld en aan de regering aangeboden. Belt u onderstaand nummer dan krijgt u een PCOB-lid aan de lijn, die u een aantal vragen over de gezondheiszorg zal stellen. De enquete is strikt vertrouwelijk. Uw hoeft uw naam niet te melden. U kunt hellen maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur met het (gratis) telefoonummer 06-022 18 14. niet ver genoeg en moeten de land schappelijks elementen, die ge plant zijn in het kader van de ruil verkaveling eveneens als verzu- ringsgevoelig worden aangemerkt. In de nieuwe verordening zijn ze niet opgenomen. Volgens de nieuwste jurisprudentie zijn alle houtwallen hoger 1.50 meter verzu- ringsgevoelig, zo wist de PvdAer Markvoort te melden. Gemeente belang wil eerst nader overleg in de fraktie. Volgens E. van Schooten moet eerst uit nader worden aan gegeven wat de natuurwaarde is van de natuurelementen. Volgens Gemeentebelang ontbreekt dat in de vereordening. De WD onder steunt in grote lijnen de Verorde ning maar wil graag nader uitleg waarom het protest van Wibbe- link, Markvoort en Aalpol niet is toegekend. Zoals elders in deze krant staat te lezen, zijn de meningen van de ge- meenteraadfrakties over de veror dening voor verzuring gevoelige gebieden verdeeld. Aanstaande maandag 23 november zullen er uiteindelijk door de raad knopen moeten worden doorgehakt, al zal dat niet zonder slag of stoot gaan, want het college van B en W houdt vast aan het door het Stedebouw kundig Adviesbereau Witpaard opgestelde concept-verordening. Verder staat op de agenda de aan passing van de verordering woon- forensenbelasting. Hoewel uit de hertaxatie blijkt, dat de waarden van de woningen en vakantiehui zen tussen de 18,5 en 22 boven het niveau van 1987 ligt, blijft de belasting op het zelfde niveau,en wel door de waarde-staffel met ge middeld 22 op te krikken. De afgelopen week werd nog een tiental fietsers bekeurd die niet op de juiste wijze gebruik maakten van de diverse rotondes in de ge meente. De politie heeft wel de indruk dat het aantal overtredin gen aan het afnemen is. Op dinsdag 10 november werd en postbesteller door een hond gebe ten. De besteller wilde een pakje afgeven, doch toen de voordeur open ging, hing de hond al aan haar broekspijp. De vrouwelijke besteller moest zich onder dokters behandeling stellen. De eigenaar van de hond heeft te horen gekre gen dat hij in het vervolg zijn be stellingen zelf maar van het post kantoor af kan halen. Door een hevige rukwind waaide op 11 november een deur van een winkelpand in de Dorpsstraat uit zijn bevestiging. Schade in de win kel deed zich niet voor. Op woensdag 11 november te om streeks 19.00 uur zag een getuige dat er werd ingebroken in een wo ning aan de Kolweg. De politie was zeer snel ter plaatse. Desondanks wisten de daders te ontkomen, waarbij ze hun auto achter moes ten laten. De politie acht het niet uitgesloten dat deze figuren ook iets meer weten van andere inbra ken de afgelopen tijd op de Kol. De politie heeft inmiddels één aan houding verricht, doch deze per soon is weer vrij gelaten omdat niet aangetoond kon worden dat die iets met deze inbraak te maken heeft gehad. Het onderzoek is nog in volle gang. De politie heeft de oplettende getuige op gepaste wij ze bedankt. Op 12 november kwam een gepar keerde auto spontaan in beweging en rolde tegen een andere auto. De eerste auto stond niet op de rem en niet in de versnelling. Enige scha de was het gevolg. Op de S14 werd een r^e aangereden door een personenauto. Het dier was op slag dood. De auto liep enige schade op. Tijdens een hevige hagelbui ge raakten op de AI twee auto's van de rijbaan; één op de zuidelijke en één op de noordelijke rijbaan. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor en ook de schade aan de betreffende voertuigen was nog te overzien. In de loop van de avond van de 12de november kwamen door het slechte weer een vrachtwagen en een personenauto met elkaar in de problemen op de AI. Tijdens een inhaalmaneuvre kwam de vracht wagenbestuurder in de problemen toen een voor hem rijdende auto plotseling afremde. De vrachtwa gen begon te scharen en verloor een deel van de lading in de berm. Daarbij geraakte hij tevens nog de voor hem rijdende auto. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. Op 13 november werd er langs de AI getankt zonder te betalen. Aan de hand van'het opgenomen kente ken, kon de dader worden achter haald. Op 13 november werd een ree aan gereden op de Langstraat. Ook dit dier werd op slag gedood. De op brengst van de ree ging naar de automobilist, die enige schade aan zijn auto had. Op 14 november werd aangifte ge daan van diefstal van een sporttas compleet met sportkleding. De tas werd weggenomen op zaterdag 7 november vanaf het sportcomplex het Vletgoor. De tas had gestaan in het betreffende rek naast de kanti ne. In de nacht van zaterdag op zon dag j.l. brak een koe uit een wei land achter hotel de Holterberg. De betreffende eigenaar moest worden gebeld om het dier weer op de plaats van bestemming te krij gen, omdat de politie het eigenzin nige beest niet te pakken kon krij gen. In deze tijd van het jaar (kou en regen) heeft het vee de neiging uit te breken. De heren veehouders worden dan ook dringend verzocht hun afrasteringen nog eens goed na te kijken om erger te voorko men. In de vroege ochtend van de 17de november werd door een voorbij ganger geconstateerd dat er werd ingebroken bij het bedrijf van Vlogtman aan de Keizersweg. De politie was snel ter plaatse waarbij gebruik werd gemaakt van een po litiehond. De dader bevond zich nog in het pand en toen de politie luidkeels bekend maakte dat de hond ingezet zou worden als de man niet te voorschijn kwam. De dader koos eieren voor zijn geld. Hij werd ter plaatse aangehouden. De man bekende terstond dat hij ook nog had ingebroken bij Dis- hold aan de Keizersweg. Aldaar had hij enig geld weggenomen. Ook hier kon alleen succes worden geboekt door medewerking van oplettende getuigen. De politie is daar erg blij mee. Tijdens de jaarvergadering van HVG Dijkerhoek was mw. J. Bek- keméns-Nijland aftredend en niet herkiesbaar. Na een snelle verkie zingsronde werd mw. H. Aaftink- Knkkink in haar plaats gekozen. De verslagen van de secretaresse en de penningmeesterers werden goedgekeurd. De bijeenkomsten zullen in het vervolg niet om acht uur maar om kwart voor acht beginnen. Dins dag 17 november gebeurde dat voor het eerst. Toen werden er Ad- ventbakjes gemaakt en werden lootjes getrokken om de Sint op 2 december een handje te kunnen helpen. In Bouwhof Citadel in Rijssen wordt op zaterdag 21 november weer een architekten-spreekuur gehouden. Tussen tien uur 's mor gens en drie uur 's middags kunnen particulieren hier terecht voor een gratis en geheel vrijblijvend advies over bouwen en verbouwen van woningen. Tevens kan men op het spreekuur terecht voor vragen over subsidies, voorschriften, rech ten en plichten. Bouwhof Citacel is te vinden aan de Walstraat 17. 'Vrouw zijn' is het thema van de ochtend die de Evangelische Om roep op woensdag 2 december in gereformeerde kerk De Kandelaar belegt. Het programma begint om 09.30 uur en duurt tot ongeveer 11.30 uur. Gastspreekster is Ton- neke Bijker die het zal hebben over 'Met het oog op deze tijd'. Franny Vink verleent muzikale medewer king en de presentatie wordt ver zorgd door Bertie Richardson. De toegang is gratis. De gemeente Holten overweegt de Stichting Maaltijdvoorziening an ders te gaan subsidiëren. Nu nog draagt de gemeente f 12.000 bij in de kosten die deze stichting maakt bij het aan huis bezorgen van war me maaltijden die in de keuken van De Diessenplas worden bereid. Gebruikers van deze Tafeltje-Dek- Je voorziening betalen f 8,50 per maaltijd. In een nieuwe subsidiere geling wil de gemeente in zekere mate het inkomen van de gebrui kers laten meewegen. Wethouder' W. Dalhuisen: „Nu is de subsidie te algemeen. Ook mensen die het ge woon makkelijk vinden om een maaltijd aan huis te krijgen, profi teren ervan. Wij willen voor men sen die het echt nodig hebben in de kosten bijdragen." Aangezien de vorm waarin dat kan nog niet vast staat (met name de vraag hoe je bepaalt wie er wel of niet recht op een bijdrage heeft, levert nog pro blemen op) zal de huidige subsidie regeling in ieder geval tot 1 juli 1993 van kracht blijven. Tienersoos Musky organiseert vrij dag 20 november in De Bosc hkamp een gokavond. Tieners tus sen twaalf en zestien jaar kunnen kennismaken met roulette kaar ten en andere gokspelletjes. Geld valt er niet mee te verdienen. Voor het entreegeld krijgt men fishes, waarmee gespeeld kan worden. In vervolg daarop komt vrijdag 27 november een medewerker van het CAD praten over gokverslaving. Beide soosavonden beginnen om zeven uur en duren tot negen uur. Geboren: Gerrie Derkje dv R. Slot en G. J. Aaftink; Aaltje An gela dv M.H. van Lies en A. Kleinhaarhuis. Overleden: L.H. Nijman-Gerrit- sen, oud 86 jaar; W. Blom, oud 73 jaar; F.T.R. Haan, oud 76 jaar; A. Landuwer, oud 91 jaar; H. Blankena, oud 90 jaar; E.J. de Vries-Noorlander, oud 72 jaar; W.C. Hogerseijl, oud 90 jaar; W.A.A.M. Uitewaal, oud 76 jaar; B. Hogenkamp-Tuitert, oud 78 jaar. Ondertrouwd: J.B.A. Brand wacht, oud 25 jaar en M. Zweers, oud 20 jaar. Gehuwd: G.M. Scheperman. oud 24 jaar en H. Veltkamp, oud 21 jaar; E.J. Stegehuis, oud 30 jaar en J. Koopman oud 24 jaar. /X\ NED.HERV. KERK 10.00 uur: ds. A.J. Leerink (ge dachtenis gestorvenen); neven diensten. 19.00 uur: ds. H.W. Doomweerd. Oppasdienst: mw. Koopman- Korterink, Marian Aanstoot. Uitgangscollecte: Kerkkoor en Campanella. Diessenplas: woensdag 25 no vember 19.00 uur: ds. Door- nweerd GEREF.KERK 09.30 uur: ds. J.A. J. Estié, Steen- wijk. 15.00 uur: ds. P.W. Dekker. Vor- den. Kindemevendienst groep 3 en 4 o.l.v. J. Hoekstra-Potkamp; groep 5 en 6 o.l.v. T. Heusink- veld-Hulsman. De eerste collec te is voor de kerk en de tweede voor rente en aflossing. Oppas dienst: 0-3 jaar: Gerie de Bie- Bolink, Evelyn Hulsman-v.d. Meulen en Ans Valster-Paal- man; 4-6 jaar: Rian Beldman en Elsbeth Wind. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis in gebouw Ire ne. DIJKERHOEK 10 00 uur: ds. H.W. Doomweerd (gedachtenis gestorvenen); uit gangscollecte: Kerkkoor en Campanella. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00 uur. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. A. van Pijpen, Wij- he (H.A. zittend). NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 21 en 22 november: J. Webbink, Huttenwal 40 Rijssen Tel 05480-14140. Behandeling na te lefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Kraamzorg: Diepenveenseweg 6, Deventer, tel. 05700-32095; voor informatie ma frm vr. 09.00- 12.00 en 14.00-16.00 uur. Wijkverpleging: Gaardenstraat 31, spreekuur en uitleen m t/m vr. 13.30-14.30 uur, tel 05483- 61436; 24-uurs bereikbaarheid noodgevallen: tel 05700-15297. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen Maatschappelijk Werk. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schoorlefn- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: N V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren- tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012), ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Zaterdag 14 november: 14.00- 15.00 uur streetparade Braand- heultjes op Smidsbelt; 20.15 uur, Elfde van de Elfde in Bonte Paard. Zondag 15 november: 13.30 uur, inschrijven voor puzzelrit MAC Holterberg bij 't Stuurhuus. Maandag 16 november: 20.00 uur in sporthal 't Mossink, ver gadering en inschrijving nacht zaalvoetbal toernooi. Dinsdag 17 november: 20.00 uur, afdelingsavond NBvP in zaal Vosman. Woensdag 18 november: bazar Diessenplas van 10.00-12.00 uur, 14.00-17.00 uur en van 19.00- 21.00 uur. Donderdag 19 november: 14.30 uur, bijeenkomst ANBO-vrou- wen in het dorpshuis; start St. Nicolaasactie HHV. Vrijdag 20 november: Specu laasactie p c. de Bergruitertjes. Zaterdag 21 november: Na jaarsconcert HMV, 20.00 uur in de sporthal; Feestavond MAC de Holterberg in Bonte Paard. Maandag 23 november: 19.30 uur. Raadsvergadering. Donderdag 26 november: 20.00 uur, Liselore Gerritsen voor K C in De Boschkamp. Zaterdag 28 november: Intocht St. Nikolaas Dinsdag 1 december: Sinter klaasfeest St. Paardrijden Ge handicapten; extra koopavond. Woensdag 2 december: EO-bij- eenkomst 'Vrouw zijn' in Kan delaar, 09.30 uur; extra koop avond; 15.00 uur, Sinterklaas op Meermanskamp. Vrijdag 4 december: extra koopavond. Vrijdag 29 december: 21.00 uur Nacht van Blauw Wit. Gevonden: vier zakken biggen- meel; sierdop auto (2 keer); blauw ceintuur; fietsmand met herenjas; sleuteltje met muntje 'Overtoom'. Verloren: blauwe schooltas met boeken; jonge hond, zwart, La brador; gele sleutelhanger met één sleutel; groen/witte geruite tas; zwarte stervormige wiel dop; rijbewijs in bruine map; doos met videofilms: damespa raplu zwart/grijs geblokt; brui ne hond, Doberman; witte por tefeuille met inhoud; hockeys tick en hockeytas; kleine hond, Yorkeshire terriër.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 3