Mona en Yoghi elke dag vers uit Holten .TER STAL Enduroseizoen '93 start bij Hamac VW haalt band met leden aan Nieuwe koelcelen kantoren aanKeizersweg m „Risico veehouder bij open grenzen Serieus toneelstuk bij NBvP Espelo Jo Roelofs droeg voor Fietspad in Look blijft Geen stro op mestsilo Geslaagden examen VDH - 1 Daniesjaponnen ïocielleti 4 vlotte modelletjes in Mille Fleure dessins van 59,95 49,95 Heren sweatshirts vlotte modellen van 39,99 Vlotte herenslips Baby corduroy pantalons diverse modelletjes Korte damesjacks in corduroy-denim en katoen van 49,95 39,95 Heren pullovers diverse vlotte modellen van 29,- 25,- Kinder sweatshirts diverse modellen van 39,95 29,95 Gewoon Goed en Guldens Goedkoper Egbert beste Holtenaar in Zevenheuvelen Van der Knaap loopt uit DONDERDAG 19 NOVEMBER 1992 Menig Holtenaar heeft er geen weet van, maar al die Mona-toet- jes en Yoghi-drinks in de super markt worden dagelijks via de Holtense Keizersweg vers aange voerd. Daar immers bevindt zich sinds 1980 het tussendepot van Mona voor Overijssel en een groot gedeelte van Gelderland. Vanaf de koelcel op het terrein van de fa. H. Muller en Zn. vertrekken elke morgen rond zeven uur vijf route auto's voor hun vaste ritje langs de Edah's en Albert Heijns in de provincie, 's Middags tussen vier en zes zorgt de familie Müller er voor dat de wagens de volgende ochtend met precies de goede la ding weer op pad kunnen. Een logistieke klus die al bijna dertien jaar perfect geklaard wordt. Teamleider Noord-Oost Neder land van Mona A. Middelkoop noemt de gunstige ligging van Hol ten aan zowel de Al als de S-14 als doorslaggevend argument destijds voor vestiging van het tussende pot. „We konden kiezen tussen Holten en Raalte dat eigenlijk cen traler ligt. Maar die plaats is vanuit De Harfsense morotorclub Hamac bijt op zaterdag 21 november de spits af van het enduroseizoen 1992/93. De kersverse kampioenen Schram en Van Dijk zullen twee weken na het behalen van hun titel alweer aan de bak moeten om hun pas behaalde hoofdprijs te verdedigen. Het elk jaar weer an ders opgebouwde parcours en de terreinproeven waar de beslissin gen vallen, zijn van bovengemid deld gehalte. Op dit moment zijn er ruim tweehonderd inschrijvin gen binnen. Nog eenmaal in het jubileumjaar van Hamac moeten de mouwen worden opgestroopt on een zo aan trekkelijk mogelijk parcours uit te zetten, dat een vergelijking met buitenlandse evenementen kan doorstaan. Zelfs het hoogtever schil ontbreekt niet. Hiervoor zorgt de voormalige vuilstort plaats, die menig recreatief inge stelde renner koude rillingen be zorgt. De proeven zijn dit jaar uit gezet in de zandafgraving nabij het Twentekanaal in Almen en het Ha mac crosscircuit 't Peppelenbos in Harfsen. De specialtest, een drie km lange bosproef, is gesitueerd in de Harfsense Schoolt. Start en fi- nisch is dit jaar niet in Almen, maar bij camping de Vlinderhoeve, gelegen aan de Bathmense weg in Harfsen. de fabriek in Woerden en het hoofddistributiecentrum in De Meern niet zo goed bereikbaar. En natuurlijk speelt de familie Müller bij de keuze voor Holten ook een grote rol. Zij verzorgen aan het eind van elke dag het voorladen voor de dag erop. Dat werkt per fect. Ze weten precies welke van de 85 produkten waar in de auto moe ten, dus dat kunnen we met een gerust hart aan hen uitbesteden. In de meeste andere tussendepots hebben we daarvoor vaste mensen in dienst of we werken met uitzend krachten." Nieuwbouw De betrokkenheid van de fa. H. Müller en Zn. gaat dus verder dan de verhuur van de nodige ruimte alleen. Geen wonder dat ook zij vorige maand de officiële openstel ling van de nieuwe kantoorruimte en koelcel aan de Keizersweg mee vierden. Een hele verbetering met de vroegere situatie zo blijkt uit een rondleiding van Middelkoop. Allereerst al de kantoorruimte waarin de routeverkopers hun voorraadbeheer en routeplanning kunnen bijwerken aan de hand van de met handterminals verzamelde in- en verkoopinformatie. Verder werd de 200 vierkante meter grote koelcel met een vaste temperatuut van 3 a 4 graden celsius aan de meest recente hygiëne-eisen in de Warenwet aangepast en werd de oude laadkuil dichtgegooid en ver vangen door een laadperron, het geen het in- en uitrijden van de systeemcontainers met zuiveldes- serts aanzienlijk vergemakkelijkt. Mona, een dochter van het zuivel concern Campina-Melkunie, werkt voor de bevoorrading van de win kels met zogenoemde routeverko pers die in feite een eigen in- en verkoopverantwoordelijkheid hebben voor een eigen district. Vanuit Holten werken vijf van die versleveranciers. Afhankelijk van hun route beleveren zij dagelijks ongeveer zestig supermarkten. De een slechts één keer in de week, andere meerdere keren. Planning Op een juiste planning komt het aan, zo blijkt uit de woorden van teamleider Middelkoop, die zijn tijd verdeelt tussen de lokatie Hol ten en de andere twee noordelijke tussendepots in Hoogeveen en Drachten. „We werken met verse produkten dus is het zaak ze zo snel mogelijk en in de juiste hoe veelheid in de winkel te hebben. Het depot in Holten is daarbij een tussenschakel. De routeverkopers geven twee dagen van tevoren de te verwachten bestellingen per te lefoon door aan de centrale compu ter in De Meern waarna de produk ten op systeemcontainers in Hol ten worden afgeleverd. De familie Müller verzorgt dan de overslag. Vandaar ook dat het hier overdag eigenlijk heel rustig is. Er is alleen bedrijvigheid tussen vier en zes 's middags wanneer de auto's terug keren en weer beladen worden voor de volgende dag en de verko pers hun nieuwe bestellingen ko men verwerken en 's morgens om zeven uur wanneer ze weer uitrij den." lAIOTlM monh ViSffgi £M Dagelijks worden rijden vanuit Holten de vrachtauto's vol met Monatoetjes naar winkels in heel Nederland. ONGELOjjjjJjKE Almelo Borculo Borne (oevorden Dolfsen Denekamp Eibergen Enschede Glai Nijverdal Oldenzaal Ommen Rijssi nerbrug Groenlo Goor Haaksbergen Hardenberg Lichtenvoorde Lochem Losser Neede en Tubbergen Vriezenveen Wierden I i Zelhem Nieuwbouw voor de Gezondheids dienst Oost Nederland (voor die ren) in Deventer heeft voor betrok kenen als nadeel dat de afstand tot deze dienst groter wordt. Maar voor Holten geldt dit bezwaar niet, aangezien er elf verzamelpunten komen voor kadavers en monster materiaal. Tegen een kleine ver goeding kan daar gebruik van wor den gemaakt. Deze informatie werd door de heer Pluimers, directeur van de Ge zondheidsdienst, naar voren ge bracht tijdens de najaarversgade- ring van de OLM afdeling Holten. Pluimers wees er verder op, dat douane en veterinaire grenscon- nen. Lidstaten van de EG die ziek- tevrij zijn, mogen niet zomaar in voeren vanuit landen die niet vrij zijn van ziektes. Over de afloop van de recent in ons land geconstateer de blaasjesziekte was Pluimers overigens helemaal niet optimis- tich. Met de open grenzen in het verschiet zijn er volgens hem meer risico's, zowel bij legaal als bij ille gaal transport van dieren. Van le veranciers moet worden geëist dat de dieren eerst onderzocht worden voordat tot levering wordt overge gaan. „Als veehouder moet je er zelf op toezien, dat je met gezond materiaal begint en hierbij kan de gezondheidsdienst je van dienst trole met ingang van 1993 verdwij- zijn", aldus Pluimers. De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen afdeling Espelo ge noot op maandag 26 oktober van een toneelstuk dat op de planken werd gebracht door leden van de Hervormde Vrouwenvereniging uit Markelo. Het was een ernstig stuk met als titel 'Het Lichtend Voorbeeld'. Aan dramatiek geen gebrek want het toneelstuk han delt over een meisje uit een arm gezin wiens moeder in de gevange nis terecht komt wegens verduiste ring en die nu door een familie van De VW gaat naar de eigen leden toe meer informatie geven, o.a. via en info-bulletin voor nieuwe le den, zo werd tijdens de onlangs gehouden ledenvergadering be kend gemaakt. Zo de ledenverga dering voortaan twee keer per jaar worden gehouden DHrt aan halen van de banden met de leden is het gevolg van de uitkomst van het onderzoek dat Frank van den Eisen heeft gehouden over de naamsbekendheid van de Holten- se VW. Uit het onderzoek bleek ondermeer dat de communicatie tussen VW en de eigen leden veel te wensen over laat. De betrok kenheid is dan ook niet om over naar huis te schrijven. Om de naamdbekendheid buiten Holten te verbeteren wordt meer werk gemaakt van de beoogde A- status van het kantoor Holten. De automatisering (er is nu ook een fax) en de openingstijden voldoen nu aan alle eisen en de service is ook uitgebreid. Naast concertre serveringen kan men sinds kort bijvoorbeeld ook terecht voor ho telboekingen. Half december ver schijnt de nieuwe Wegwijzer. Jo Roelofs uit Holten was vorige week dinsdag te gast bij de bejaar densociëteit Holten. Zij droeg ge dichten voor onder andere Leed tien over Holten, geschreven door Johanna van Buren. Op verzoek van een vanm de aanwezigen dre- og ze ook voor: 't Is good in eigen hart te kijken. Namens de ouderen werd zij bedankt voor de mooie midag. Presidente mevrouw Lan- genbarg overhandigde bloemen. De reacties op het Heuvelwachter- project zijn tot nu toe erg lauw. Heuvelwachter-coórdinatrice Diesje Lievendag kon afgezien van, het treintje Bello, een geza menlijke promotiefolder van de VW's Holten en Hellendoorn en een gezamenlijk optreden op de Caravanbeurs, nog weinig con creets melden hoewel er 'onder huids' nog het een en ander schijnt te broeien. Het fietspad in villawijk De Look tussen de Valkenweg en de Fazan- tenweg (achter het tennispark langs) blijft gewoon bestaan. Villa parkbewoner Abrahamsen had het gemeentebestuur verzocht dit om te leggen, dan wel geheel af te slui ten maar wenst het college niet aan mee te werken. Wel is na over leg met de politie een zogenoemd G13-verkeersbord geplaatst (on verplicht fietspad, brommers met uitgeschakelde hulpmotor). Mestsilo's in de gemeente Holten mogen vooralsnog niet met stro worden afgedekt. Ingeyolge de mi nisteriële richtlijnen moeten land bouwers dus investeren in een ver plichte kunststof afdekking. Die is aanzienlijk duurder (20 mille), maar de gemeente wil niet ingaan op het verzoek van het Landbouw schap om de afdekplicht voor mestsilo's op te schorten. Wel is het mogelijk ontheffing te krijgen, maar dan moet de silo wel leeg blijven. De Zevenheuvelenloop te Nijme gen kende onder de maar liefst 5500 deelnemers ook een tientgal Holtense atleten. De 15 km lange loop ging over sterk geacciden teerd terrein. Egbert Veneklaas was natuurlijk de beste Holtenaar. Hij finishte in een tijd van 48.50 min. Leo Marris- sink kwam in 58.50 min over de streep en Jos v.d. Spek kom met 101.30 eveneens op een goede wed strijd terugzien. Wim Brinks in 1.09.34 min en Ap Koetsier in 1.09.35 min wisselden voortdurend stuivertje, wat pas in de laatste meters werd beslist. Netty van Dijk en Jetty Stam liepen geza menlijk op naar een tijd van 1.10.34 min. Violet Boer zat hier opvallend dicht achter 1.11.10 min. Bennie Ophof in 1.15.34 min viel niet te gen, evenals Dini Arfman in 1.19.55. min. Programma: Zaterdag 21 novem ber: Ganzenloop te Gelselaar - 2,5 - 5,5 -10,5 -16,1 km. Zondag 22 november: Buitencross te Haaksbergen 1,5-3,5-7-14 km. stand wordt opgenomen. Daarbij komen allerlei verwikkelingen met o.a. een aanrijding veroorzaakt door de jongste dochter die geen rijbewijs heeft en de wraakgevoe lens van de weer vrijgekomen moe der. Uiteindelijk wordt een oplos sing gevonden waarbij alles in de doofpot wordt gestopt. De volgende bijeenkomst van de NBvP Espelo is op 16 november wanneer handschriftdeskundige Zeilstra uit Apeldoorn op bezoek komt. In de interne schaakcompetitie van de SV Holten verstevigde Dick van der Knaap zijn leidende posi tie behoorlijk. Zelf versloeg hij Karl-Heinz Leisten terwijl Ton van Oyen nog goed wegkwam met een remise tegen Cees Olij. Opvallend was dat in de overige partijen zwart steeds aan de winnende hand was. Uitslagen: GerritLuggenhorst -Di- nant van Beek 0-1; Theo van Lin- denberg-Bertus van Beek 0-1; Han Romp-Gerrit Stevens 0-1; Ab Mod- dejonge-Jan van Calcar 0-1; Erik Bosman-Jaap Schipper 0-1; Jan ten Velde-Diane Aanstoot 0-1. De VDH kringgroep Bergspeur- ders Holten hield op 7 november het laatste IPO-examen voor dit jaar. Als keurmeester trad E. de Calonne uit Zevenaar op, D. Ool- bekking was examenleider. Er hadden zich in totaal negen deel nemers voor het examen aange meld. Drie voor IPO I, en evenveel voor de onderdelen IPO n en Hl. Er werd 's morgens bij lichte regen val gespeurd in Espelo. De sporen, die door G. Rensen waren uitgelo pen, werden door de meeste hon den goed gevolgd. Op een IPO ni hond na slaagden alle deelnemers voo dit onderdeel. Op het kring groepsterrein vervolgens werden de gehoorzaamheidsoefeningen af gewerkt, waarvoor alle deelnemers slaagden. Na de middagpeuze was het de beurt aan de verdedigingsoefenin gen met pakwerkers D. Oolbek- kink en A. ten Barge; ook hierbij slaagden alle deelnemers. De geslaagden zijn: J Nijland met Rosa v.d Marorie (IPO I, totaal 243 punt); H. Bults met Collin-Arco v.h. Asterloo (IPO I, 261 punt); A ten Barge met Cay v.h. Aster loo (IPO I, 270 punt); H. Markink met Floris v.h. Grintebos (IPO II, 270 punt); B. Tuiters met Angie v.d. Weustenhoeve ((IPO II, 240 punt); H Bolink met Esko v.d. Katerstede (IPO II, 252 punt; A. ten Dam met Enzo v.d. Katerstede (IPO III, 259 punt) en W. Coenen met Zandosz v.d. Schilbree (IPO III, 270 punt).

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 11