A ZPC Twenhaarsveld huldigt kampioenen Gelijkspel BCH 3 in spannend duel Holten El kampioen Nuttige zege voor matig SV Holten Winst handballers op keihard Swift Vergadering nachtelijk zaaltoernooi Zesde plaats Z. Vincent HOLTENS NIEUWSBLAD Vesos op bezoek bij Blauw Wit Goed debuut Geerlings Openbare kennisgeving Openbare commissievergaderingen Openbare kennisgeving Toepassing artikel 18a DONDERDAG 12 NOVEMBER 1992 BCH 3 en En Blok 2 uit Ommen zorgden voor een spannende wed strijd. BCH 3 is tot op heden onge slagen en ook En Blok 2 staat hoog in de districtscompetitie. Peter Daane verloor zijn eerste game met 6-15, pakte de tweede terug in de verlenging met 18-17, maar de derde game wist zijn taaie tegen stander uit Ommen weer te pak ken met 11-15. Theo Aarsen daar entegen wist zijn enkelspel in 3 games te winnen: 7-15, 15-6 en 15- 11. De dames speelden beiden hun enkelspel in twee games, Yvonne Beuker won met 11-7 en 11-0 en Diny Broekmate verloor met 6-11 en 4-11. Met een tussenstand van 2-2 werd aan de dubbels begonnen. De he- rendubbel ging in 2 games eenvou dig naar Holten. In de damesdub- bel begon de nekblessure van Diny parten te spelen, de eerste game werd in de verlenging verloren met 15-18 en de tweede met 11-15. In de mix van Peter en Diny, maakte vooral Peter korte metten met En Blok 2 en zij wonnen in 2 games. Theo en Yvonne verloren weer in 2 games, zodat een eindstand van 4- 4 kon worden genoteerd. BCH 4 speelde een uitwedstrijd in Zwolle tegen ZBC 12. Harry Knui- man had in de eerste game meer problemen met de shuttle dan zijn tegenstander, hij had dan ook drie games nodig om tot winst te ko men. Marijke Offenberg had intus sen zonder grote problemen haar enkelspel gewonnen. De wedstrijd van Jos Dorresteijn vertoonde on geveer een zelfde beeld als die van Harry. Ook hij won in 3 games. Eugenie Roekevisch wist in de eer ste game haar achterstand van 8-0 toch nog om te zetten in winst na verlenging. De tweede game won zij vrij eenvoudig, zodat zij haar team op een voorsprong van 0-4 bracht. In de herendubbel kregen Harry en Jos in de tweede game een inzin king, zodat er een derde beslissen de game moest worden gespeeld, die door het Holtense duo werd gewonnen. Marijke en Eugenie wonnen hun dubbel in twee games, hoewel zij in de eerste wel wat meer strijd moesten leveren. De ge mengde dubbels werden vervol gens vrij eenvoudig door de Holte naren gewonnen, zodat zij met een 0-8 overwinning huiswaarts keer den. Zaterdag ontvangt Blauw Wit het Hellendoomse Vesos, een ploeg die na een tweejarig verblijf in de 4e klas KNVB dit seizoen weer in de TVB is beland. Vesos presteert tot nu wisselvallig, resulterende in 8 punten uit 8 wedstrijden. Blauw Wit kan zich, wil het niet verder achter raken op SW '56, in feite geen puntverlies permitteren. De wedstrijd op 't Vletgoor begint om 14.30 uur en staat onder leiding van scheidsrechter de Jonge uit Daarlerveen. Trots poseren de jeugdigde zwemmers en zwemsters van ZPC Twenhaarsveld met hun prijzen. Verliezen en toch kampioen wor den. Dat overkwam de pupillen van Holten El in Wierden waar met 2-1 werd verloren maar uitein delijk toch kon worden gejuichd omdat concurrent SVVN ook in de fout was gegaan. Holten El had aan Wierden een zware dobber. De thuisclub kwam wat gelukkig op een 1-0 voor sprong en hoewel de Holtense pu pillen met goed voetbal gevaarlijk waren, bleef het tot aan de rust 1-0. Daarna was het Arthuro die de verdiende gelijkmaker scoorde, maar geheel onverwacht was het toch Wierden dat met de 2-1 winst ging strijken. Gebogen hoofden dus na afloop, maar dat verander de snel toen bekend werd dat SVVN een puntje had laten liggen. Terug op Meermanskamp werd eerst de kampioensfoto gemaakt waarna het feest kon beginnen. Jeugdcommissie-voorzitter Anne Jansen had voor elke speler een bal en uiteraard werd er lustig getrac- teerd op fris en patat. Ook voorzit ter Gerrit Jansen van de suppor tersvereniging feliciteerde de ploeg en bood een elftalfoto aan. Op de foto v.l.n.r. achter: leider Geert Karsten, Jacco Karsten, Mark Koetsier, Freek Knapen, Er- jan Hollegien, Henk Jan Kettelarij, Arthuro Dalhuisen en leider Bert Knapen; voor: Bas Meijerman en Laurens Dekker. De Junior-bokaal, de ZCT-bokaal en de Neptunus-bokaal. Daar ging het allemaal om afgelopen zater dag in het overdekte bad in Mar- kelo waar Zwem- en Poloclub Twenhaarsveld de jaarlijkse clubkampioenschappen afwerk te. De Junior-bokaal voor jongens en meisjes tot en met tien jaar ging naar Christien Aaftink en Freek Knapen, Esmeralda Udink en Nico Bouwman eisten de hoog ste eer voor zich op in de leeftijds klasse tot en met twaalf jaar en Rinka Knapen en Martin Podt kunnen een jaar lang de Neptu nus-bokaal in de prijzenkast zet ten voor de beste prestatie in de groep boven de twaalf jaar. De bekers waren natuurlijk prach tig, maar de vele, vooral jeugdige deelnemers (die enthousiast wer den aangemoedigd door een grote groep ouders) gingen allereerst te water voor het verbeteren van hun persoonlijke record. Dat lukte ook verschillende zwemmers en zwem sters en bij de prijsuitreiking na afloop in dorpshuis De Bosc hkamp werd dan ook iedereen even in het zonnetje "gezet. Naast de medailles en bekers waren er immers ook een prestatiebrevet en een diploma voor de deelnemers. Voor het behalen van een medaille werden per leeftijdsgroep de tij den, gemaakt op schoolslag, rug slag en vrije slag, bij elkaar opge- SV Holten SENIOREN: RSC-Holten, 14.30 uur (vertrek 13.15 uur); Holten 2- Almelo 2, 10.00 uur; Holten 3-La Première 3, 10.00 uur; Holten 4- MW 6. 10.45 uur; Holten 5-Hera- cles 4, 10.45 uur; Holten 6-PH 11, 09.00 uur; La Première 6-Holten 7. 09.00 uur (vertrek 08.00 uur); Twen- the 5-Holten 8, 09.00 uur (vertrek 08.00 uur); SOS 7-Holten 9, 10.00 uur (vertrek 09.00 uur); RKSV 3- Holten 10, 10.45 uur (vertrek 10.00 uur); Holten 11-PH 16, 09.30 uur; Holten 12-SOS 9, 09.00 uur; De Zweef 12-Holten 13, 09.00 uur (ver trek 08.00 uur). JUNIOREN: Holten Al-Vrooms- hoopse Boys Al, 14.30 uur; DES A2-Holten A2, 12.45 uur (vertrek 11.45 uur); Dos '37 Bl-Holten BI, 14.30 uur (vertrek 11.45 uur); Spc. Rijssen B2-Holten B2, 11.00 uur (vertrek 10.15 uur); Enter Vooruit Cl-Holten Cl, 11.15 uur (vertrek 10.15 uur); Holten C2-SOS C2,12.30 uur; Holten El-Holten E2, 10.00 uur. Blauw Wit SENIOREN Blauw Wit-Vesos, 14.30 uur; DES 4- Blauw Wit 3, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); De Esch 3-Blauw Wit 4, 11.00 uur (vertrek 09.45 uur); Blauw wit 5-DES 5,12.30 uur; Enter Voor uit 6-Blauw Wit 6, 14.30 uur (ver trek 13.30 uur): ON 9-Blauw Wit 7, 12.45 uur (vertrek 11.45 uur); Evers- berg 4-Blauw Wit 8, 14.30 uur (ver trek 13.30 uur). JUNIOREN Hulzense Boys BI-Blauw Wit BI, 11.00 uur (vertek 10.00 uur); Blauw Wit Cl-Spc. Rijssen Cl, 11.00 uur; Enter Vooruit Dl-Blauw Wit Dl, 09.30 uur (vertrek 08.45 uur); Haar- le E2-Blauw Wit E2, 10.00 uur (ver trek 09.15 uur). ZAALVOETBAL Donderdag 12 november: Exces- lior 2-Blauw Wit 2, 20.00 uur (ver trek 19.15 uur); PH-Blauw Wit, 22.00 uur (vertrek 21.00 uur). Maan dag 16 november: EBZV 3-Blauw Wit 3. 22.00 uur. Handbal Zaterdag 14 november: MA uit te gen Tyfoon om 10.45 uur (vertrek 09.30 uur); MB uit tegen SDOL om 10.00 uur (vertrek 09.15 uur); JB uit tegen Apeldoorn om 12.00 uur (ver trek 11.00 uur). Welpentoemooi in Dalfsen. Zondag 15 november: heren uit te gen Wesepe om 12.55 uur (vertrek 11.55 uur); Dames S uit tegen Boer hof Heeten om 13.20 uur (vertrek 12.30 uur). Badminton Maandag 16 november: BCH 5- Netwerk 5; BCH 3-Hanze 6. Woens dag 18 november: BCH 2-Heino 1. In de belangrijke wedstrijd tegen Dinkelland heeft Holten kans ge zien om in een meer spannende dan fraaie strijd enige afstand te nemen van de onderste regionen. Vanaf het beginsignaal van inval ler-scheidsrechter Bosma uit Al melo nam Holten het heft in han den en zette men het doel van Din kelland onder zware druk. Holten had echter de hulp van rechtsback Fox van die club nodig om op voor sprong te komen. Deze back werd zodanig gehinderd door rechtsbui ten Wilfried van der Pluym, dat hij de bal in eigen doel kopte. Dat was voor Holten een goede stimulans om door te gaan. Vlak voor de rust werd de stand evenwel op 1-1 ge bracht door de volkomen vrij staande halfspeler Brunninkhuis. Na de pauze wisselde Holten Ep Boode voor Mark Nijland en door dat Dinkelland zeer aanvallend uit de startblokken kwam, kreeg de Holtense achterhoede het even zwaar te verduren. Midvoor Dui- Maandagavond 16 november wordt vanaf 20.00 uur in sporthal 't Mossink vergaderd over het jaar lijkse Nachtzaalvoetbal-toemooi. Aangezien er in januan, februari of maart volgend jaar geen mogelijk heden meer waren, wordt dat nu in de nacht van vrijdag 4 op zaterdag 5 december gehouden. De voor wedstrijden worden op zaterdag 28 november afgewerkt. Ploegen die willen meedoen, moeten maandag 16 november het inschrijfgeld van f 100 voldoen. Speelt een ploeg het toernooi uit, dan krijgt men f 50 terug. Een ploeg die in de voorron de wordt uitgeschakeld, krijgt f 75 terug. Komt men niet opdagen bij de wedstrijden, dan krijgt men he lemaal mets terug. Zwennie Vincent haalde afgelopen zondag in Luttenberg de zesde prijs tijdens springwedstrijden klasse Z. Het lid van LRV De Berg- ruiters haalde dat resultaat met haar paard Everest velshof van de Lattroppers bracht de stand vervolgens op 2-1, waarna het vervolgens de beurt was aan de niet onverdienstelijk debuterende midvoor Tonnie Geerlings, die de stand weer in evenwicht bracht. Hij noteerde meteen zijn eerste doelpunt voor Holten. Aanvoerder Geert Brands liet minuten achter een zien dat Holten de betere ploeg was en na een solo van dertig meter werd hij in het strafschopgebied gevloerd. Uit de daaruit voortko mende strafschop scoorde Jan her man ten Velde onberispelijk. Met In de thuiswedstrijd tegen Swift '64 n hebben de heren van Holten een regelmatige overwinning ge boekt. De gasten, die zonder wis sels aantraden, konden in het be gin van de wedstrijd nog aardig meekomen, maar moesten toch toezien hoe Holten uitliep naar een 13-9 stand bij de rust. Na de rust ontaardde het spel aan Swiftse zijde en waren de scheids rechters genoodzaakt tot driemaal toe een speler met een rode kaart van het veld te zenden. Holten on dervond daardoor nauwelijks meer weerstand en liep simpel uit tot 2(H12 winst. De scores: Meino van Beek 11, Rik Dalhuisen 3, Rob Vos 2, Freek Nijkamp, Erwin Ko nijnenberg, Roland Bleijenberg en Erik Kraan 1. De dames speelden opnieuw een wedstrijd met twee verschillende helften. Tot de rust hield Holten Nieuw Heeten II keurig bij (stand tijdens de rust 4-4), maar na de rust verhoogde Nieuw Heeten het tem po en liep Holten tegen een terech te 5-13 nederlaag aan. De junioren deden het prima. Bei de teams speelden thuis tegen Uni- v'e Achilles. De Junioren A speelde teld. De snelste totaaltijd leverde zo een gouden, zilveren of bronzen medailie op. De medailleverdeling was als volgt: Meisjes onder 8 jaar: 1 Marije Oldenmen- ger, 2. Maartje van Eijk, 3. Karin van Beek Jongens onder 8 jaar: 1. Willard Schutter, 2. Ruben Heusinkveld, 3. Arjen Hoekstra Meisjes onder 10 jaar: 1 Christien Aaftink, 2. Marjolein Aaftink, 3 Anneke Nijhuis. Jongens onder 10 jaar: 1Freek Knapen, 2 Lars van Zon, 3 Arjan Bouwman Meisjes onder 12 jaar: 1. Esmeralda Udink, 2. Marje Tromop, 3. Paulien Schooien Jongens on der 12 jaar: 1. Nico Bouwman, Jan Willem Hoes, 3. Robbert Veneklaas Meisjes onder 14 jaar: 1 Rinka Knapen, 2. Eline Dibbits, 3. Marit Lebbink. Jongens onder 14 jaar: 1. Michel de Vries, 2 Peter Aaftink, 3. Wilfried te Wierik. Meisjes boven 14 jaar: 1Pascalle Udink. Jongens boven 14 jaar: 1 Martin Podt. nog een kwartier te spelen werd de spanning in het veld steeds groter en kreeg het publiek waar voor zijn geld. Een lange rush van rechts back Klaassens werd afgesloten met een afgemeten voorzet op de vrijstaande midvoor Tonnie Geer lings, die de bal keihard tegen de lat schoot. Daarna passeerde een goed reagerende Marcel Jager de keeper van Dinkelland. Vijf minu ten voor tijd was het Arends van Dinkelland die de stand op 4-3 bracht. Aanstaande zondag speelt Holten tegen RSC uit Rossum. sterk met een prima keepende Jo- landa Paalman, die twee strafwor- pen stopte. Na een 3-3 ruststand drukte Holten na de rust door en won met 12-7. Junioren B leidde bij de rust met 5-4. In een spannende tweede helft kreeg Holten wat het verdiende en werden inzet en goe de spelopvatting omgezet in een 10-8 winst. De meisjes A proefden eindelijk een overwinning. Thuis tegen Apeldoorn werd in een leuke wed strijd na een 8-2 ruststand met 10-2 gewonnen. Meisjes B leek een zwa re dobber te krijgen aan Overwete- ring. Na achterstanden met 0-2 en 1-3 kwam Holten bij rust gelijk te staan met 3-3. Na de rust bleek opnieuw de rekkracht bij dit team terug en werd een keurige 10-5 overwinning geboekt. Jongens B verloor drie weken gele den met 20-5. Nu werden de rollen omgedraaid. Holten was sterker en wist een 16-14 winst uit de wed strijd tegen Univ'e Achilles te ha len. De welpen speelden een toer nooi in eigen huis. Verlies tegen Schilles (5-7) en gelijkspel tegen Schalkhaar (2-2) alsmede een re glementaire winst van 5-0 op Kla- renbeek waren de resultaten. inzake bij burgemeester en wethouders ingediende aan vragen om vergunningen, ontheffingen e.d. of door bur gemeester en wethouders verleende vergunningen e.d. 1. Bouwvergunning verleend voor: - bouw zomerhuis en berging Heideweg 39; - wijziging gevels pand Stationsstraat 11 - uitbreiding woning Reilinksweg 65; - bouw mestopslagkelder bij Postweg 124; - plaatsen mestbassin bij Langstraat 26; 2. Kapvergunning verleend voor: - 1 eik bij veenweg; - hakhoutwal op perceel sectie H nr. 349; - 2 douglasbomen bij Winkelbergweg 21 - 3 sparren, 3 eiken, 2 populieren en 1 berk bij Borkeldsweg 10; 3. Voorts vergunning/ontheffing/toestem ming verleend voor: - een lompen-ophaalactie door HMV op 16 april 1993 en 7 mei 1993; - kledinginzamelingsactie 1993 door Vereniging Paardrijden Gehandicapten Oost; - kledinginzamelingsaktie 1993 door Leger des Heils; - fakkelwacht op 10 december 1992 op de Smidsbelt. Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over even tuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of be roepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. De commissie voor algemene en bestuurlijke zaken verga dert op dinsdag 17 november 1992 om 16.00 uur in het ge meentehuis. De agenda vermeldt: verslag vergadering 6 oktober 1992; mededelingen; stand van zaken regiopolitie; vergadering gewestraad 25 november: nota relatie bestuur-bestuurden. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken, kunnen dit tot uiterlijk 4 uur voor de aanvang van de vergade ring opgeven bij de secretaris van de commissie. inzake verkeersmaatregel (aanwijzing tot onverplicht fietspad) zijtak Patrijzenweg Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat zij op 3 november 1992 hebben besloten het fietspad, zijnde een zijtak van de Patrijzenweg en lopende vanaf de Patrijzen- weg tot de Fazantenweg, door plaatsing van borden G13 van bijlage I van het Reglement verkeersregels en verkeer stekens 1990 aan te wijzen als onverplicht fietspad. Het besluit inzake vaststelling van deze verkeersmaatregel ligt ter gemeentesecretarie, kamer 6 (bibliotheek/leeszaal) voor een ieder ter inzage. Het besluit treedt ingevolge artikel 27 van het Besluit Administratieve Bepalingen inzake het Wegverkeer in werking met ingang van de dag, nadat een termijn van dertig dagen na de dag waarop het besluit is bekend gemaakt, is verstreken. Binnen dertig dagen na de dag waarop dit besluit ter openba re kennis is gebracht, kan iedere belanghebbende hiertegen beroep instellen bij Hare Majesteit de Koningin. Daarbij dient de reden te worden vermeld waarom men het met de beslis sing niet eens is. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van be stuur, Postbus 20019, 2500 AE 's-Gravenhage. In bepaalde gevallen kan schorsing of een voorlopige voorziening worden verzocht bij de Voorzitter van de Raad van State. Voor de behandeling van een beroep, een schorsingsver- zoek of een verzoek om een voorlopige voorziening is een griffierecht van f150 - verschuldigd. De mogelijkheid be staat om kwijtschelding van het griffierecht, of een gedeelte daarvan, te krijgen. Voor inlichtingen over de procedure kan men zich wenden tot de Raad van State (telefoonnr. 070-362 48 71). Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris, J. P. Stegeman De burgemeester, W. L. F. C. van Rappard WRO ten behoeve van bouw bijkeuken/berging bij woning Noordenbergstraat 7 te Holten De burgemeester van Holten maakt bekend dat bij burge meester en wethouders van die gemeente door de heer B. J. Oplaat, wonende Noordenbergstraat 7 te Holten, een aan vraag om bouwvergunning is ingediend voor de bouw van een bijkeuken/berging bij de woning op het perceel kadas traal bekend gemeente Holten, sectie F nr. 3536, plaatselijk bekend als Noordenbergstraat 7. Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan „Holten 1968", omdat op grond van het bepaalde in artikel 5, lid 1sub g van de voorschriften bij elk ééngezinshuis op het bijbehorende erf een bergplaats met een oppervlakte van ten hoogste 16 m2 mag worden gebouwd. Na uitvoering van dit plan zal de oppen/lakte van de bergplaats 31 m2 bedragen. Het verzoek om bouwvergunning kan daarom slechts worden ingewilligd na verlening van een vrijstelling als be doeld in artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO), zgn. kruimelgevallen. Krachtens artikel 18, lid 2, Bro 1985 wordt het verzoek om bouwvergunning daarom mede aangemerkt als een verzoek om zodanige vrijstelling. Bij besluit van 3 november 1992 hebben burgemeester en wethouders besloten ten aanzien van dit verzoek toepassing te geven aan artikel 19a, derde tot en met elfde lid, WRO. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling (de aan vraag om bouwvergunning) gedurende veertien dagen, in gaande 16 november 1992, ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bezwaar tegen het verlenen van vrijstelling indie nen bij burgemeester en wethouders van Holten. Holten, 12 november 1992 De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 5