Gelijkwaardige rollen bij afgeslankt COC i Winkelen Bedrijfswagens Filmdag Todabo in het Trefpunt Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag r' i iisps Beroepenoriëntatie van leerlingen SGH HOLTENS NIEUWSBLAD Goed doortimmerde première BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Uit het politierapport Videotheek Burgerlijke stand Gevonden voorwerpen Zondagsschool start vroeger DONDERDAG 22 OKTOBER 1992 mawng Was er in het verleden bij de Christelijke Ontspannings Club (COC) nog wel eens sprake van een onevenwichtige rolverdeling met spraakmakende hoofdrollen en wat mindere bijrolletjes, de pre mière van 'Gasten in eigen huis' bewees afgelopen weekeinde dat alle spelers tegenwoordig aan el kaar gewaagd zijn. Meer dan drie honderd bezoekers konden zich daar vrijdag en zaterdag van over tuigen. Maar liefst acht acteurs namen de afgelopen tijd afscheid van het Holtense amateurtoneelgezel- schap COC, reden waarom met het blijspel 'Gasten in eigen huis' voor een kleine rolbezetting moest wor den gekozen. Dat had als voordeel dat iedereen goed aan zijn of haar trekken kwam want van echte bij rollen is in dit stuk eigenlijk geen sprake. Natuurlijk, Erik Zandvliet verloo chende als Marcel Boot zijn aange boren acteertalent weer niet, maar meer dan ooit kreeg hij gelijkwaar dig tegenspel. Van Jan Willem Ma neschijn uiteraard die als Simon Kever de familie Boot zo snel mo gelijk uit hun verkochte woning wil krijgen, maar ook van Eline Paalman en Anja Paalman die als echtgenote en dochter van de hy pernerveuze Boot hun (Paal)man- netje staan. En niet te vergeten Gerry Meyerink die een vinnige Kever-ega op de planken zet. Zoon Rob Kever (Johan Abbink) kwam wat moeizaam op gang, maar wan neer eenmaal de plankenkoorts is gezakt, komt ook deze Rijssenaar goed op toeren. En dan is er natuurlijk nog Jan Paalman die als de verlopen en lijzige Jodokus Kraai ('de deur klemt, het bed kraakt, de kraan lekt en daar krijg ik pukkeltjes van') al bij voorbaat de lachers op zijn hand krijgt. Met name aan dit morsige type was voor grimeur Wander Drent sr. veel eer te beha len. Samen met souffleur Ingrid Ridder, technicus Freddy Paal man en de decorbouwers Mannes Kruithof en Bert Stam presenteert COC met 'Gasten in eigen huis' weer een hecht doortimmerd stuk dat ongetwijfeld nog vaak in de regio zal worden gespeeld. Gelukkig is ook regisseur-acteur Erik Zandvliet overgehaald om zijn aangekondigde vertrek af te blazen („al was het alleen maar vanwege de altijd weer oergezelli ge party na afloop van de vrijdagse première") zodat de christelijk to neelvereniging vol vertrouwen het komende 40ste jubileumjaar tege moet kan zien. De leerlingen van de vierde klas sen Vbo, het voorbereidend be roepsonderwijs, van Scholenge meenschap Holten, hebben een ge slaagde trip gemaakt naar Arn hem. Ze hadden hun domicilie tijdelijk veplaatst naar de jeugd herberg Alteveer. Het doel van deze verhuizing was een werkweek, met als thema een oriëntatie in de wereld van beroe pen en arbeidsverhoudingen. De nieuwe Wet op het voorberei dend beroepsonderwijs geft duide lijk aan dat toekomstige beroeps beoefenaars zich moeten oriënte ren op de arbeidsplek zelf en niet alleen kunnen volstaan met lessen binnen het schoolgebouw. Het deelnemen aan de werksitua tie is van groot belang bij een keu ze voor verdere beroepsopleidin gen. Door een ruime medewerking van veel bedrijven en instellingen is dit zogenaamde participerend leren in de loop van een lange reeks van jaren steeds verder uitge groeid tot een uiterst waardevol stageprojekt. Medicijnen Veel mensen slikken teveel en vaak onnodig medicijnen. Oude ren worden daarbij met name ge noemd. Dat ouderen meer medicij nen gebruiken dan jongeren en mensen van middelbare leeftijd is juist. Veelal is het gebruik van me dicijnen ook geheel terecht. Toch kan het geen kwaad om eens met de huisarts te praten over de medi cijnen die men slikt. Zijn ze nog wel nodig en in dezelfde hoeveelheid? Kunnen ze worden gecombineerd met andere medicijnen? Kunnen ze samen met medicijnen die bij de drogist verkrijgbaar zijn worden gebruikt? Weet uw huisarts welke medicijnen u van uw specialist(en) krijgt? Hoe reageren de medicij nen op het gebruik van alcohol? Zijn er bijwerkingen bij gebruik op langere termijn? Geen lijst met vragen om u aan het schrikken te maken, maar om u liefst in overleg met uW huisarts eens kritisch te laten kijken naar het gebruik van medicijnen. Muziekfestival Op woensdag 11 november zal in Deventer weer het Provinciaal Mu ziekfestival plaatsvinden. Het be gint om 10.00 en duurt tot ongeveer 16.00 uur. De toegangsprijs be draagt F 5,00. Het speciale aan dit inmiddels zeer bekende festival is het feit dat er alleen muziekgezel schappen bestaande uit ouderen aan deelnemen. Muziekgezel schappen met een heel verschil lend karakter, wat dit festival zo gevarieerd en boeiend maakt. In lichtingen via telefoon 05700 - 83500 en 05700 - 19387. Fusie Dat bedrijven, scholen en instellin gen fuseren is inmiddels een be kend gegeven. Efficiënter kunnen werken is meestal een belangrijke reden om te fuseren. Dat was ook het geval bij de onlangs afgesloten fusie tussen de Kruisvereniging Zuid-West Overijssel en de Stich ting voor Maatschappelijke Dienstverlening Zuid-West Over ijssel. Wat wij in Holten hiermee te maken hebben? Onze Kruisvereni ging is samengegaan met een in stelling voor maatschappelijke dienstverlening, die weliswaar in Zuidwest Overijssel werkt, maar niet in Holten. Voorlopig zult u hier niets anders van merken dan een andere naam voor de Kruisvereniging. De naam luidt nu Stichting Thuiszorg. SG Holten Vooral in de nieuwe situatie, waar in de het voorbereidend beroeps onderwijs in de scholengemeen schap Holten in de volle breedte kan voortbouwen op de verwor venheden en contacten uit het ver leden, blijkt dat de leerroute via het beroepsonderwijs de praktijk gerichte leerlingen stimuleert en motiveert door de deelname aan deze praktische oriëntatie. De Holtense leerlingen waren in Arnhem en omgeving van maan dag tot vrijdag op pad. In groepjes van vier waren ze te gast bij bijna vijftig bedrijven en instellingen. Ook nu weer waren de reacties zonder uitzondering positief tot laaiend enthousiast. Je krijgt dan ook niet gauw de kans om bij een bank meer dan drie miljoen gul dens door je vingers te laten glij den, of een hele dag in een verzor gingstehuis een patiënt te mogen verzorgen...Verder waren er excur sies naar maatschappelijke instel lingen zoals het Consultatiebu reau voor Alcohol en Drugs, de Arnhemse politie, een kinderboer derij en gemeentelijke instellingen voor dienstverlening. Op dinsdagavond 13 oktober werd er ingebroken in een woning aan de Schoutenstraat. Via een raam aan de achterzijde kwam men binnen. Ontvreemd werden een videore corder, een stereo-installatie, ge luidboxen en een tafeltje. De poli tie heeft een nader onderzoek inge steld, hetgeen nog niet heeft geleid tot aanhouding van de daders. Ge tuigen die die avond tussen 19.00 uur en 21.45 uur iets bijzonders hebben waargenomen in de Schou tenstraat of omgeving, worden ver zocht dit te melden bij de politie. Omstreeks 03.00 uur in de nacht van dinsdag 13 oktober en woens dag 14 oktober, werd er ingebroken in het Mobiel tankstation aan de AI. Aan de achterzijde werd een raam geforceerd en binnen enkele minuten hadden de daders een vrij grote hoeveelheid rookwaren weg genomen. De politie heeft nog geen aanhoudingen in deze zaak kun nen verrichten. Op donderdagavond 15 oktober ontstond een aanrijding op de kruising Larenseweg-Keizersweg tussen twee personenauto's. Eén van de bestuurders verleende geen voorrang. Beide voertuigen wer den behoorlijk beschadigd; per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Op de Holterberg werden twee mannen door jachtopzichters be trapt bij het plukken van vossebes sen. Zij deden dit vrij professioneel met een paar kammen en hadden reeds enkele emmers vol verza meld. Beide personen werden ge verbaliseerd en de bessen en kam men werden inbeslaggenomen. In de omgeving van de Oude De- venterweg werden twee loslopende paarden aangetroffen te weten een pony en een volwassen paard. De politie heeft de paarden in een wei land gedreven en de eigenaar van het land hiervan in kennis gesteld. Deze zal de paarden tijdelijk ver zorgen. Bij de poütie is Nog niet bekend wie de eigenaar van de dieren is. Op 15 oktober botsten twee auto's op elkaar op de kruising School straat-Boschkampstraat. Ook hier werd geen voorrang verleend. Eni ge schade was het gevolg. Op 16 oktober reed een personen auto een uitrit uit van een bedrijfs pand aan de Waagweg en verleen de daarbij geen voorrang aan een vrachtwagen. De klap kwam be hoorlijk aan. De personenauto raakte total loss. Ook hier geen persoonlijke ongelukken. In de nacht van zondag op maan dag j.l. werden op de nieuwe roton de Deventerweg-Dorpsstraat door baldadige jeugd diverse borden omgedraaid en/of uit de grond ge trokken. Het is onbegrijpelijk dat men kennelijk niet beseft dat daar mede de verkeersveiligheid ernstig in gevaar wordt gebracht. In de vroege ochtend van 20 okto ber viel een autobestuurder op de AI kennelijk in slaap en raakte van de weg. Zijn auto werd daarbij to tal loss beschadigd. De man was onmiddellijk weer klaar wakker en kwam met de schrik vrij. Afgelopen zaterdag werd met enige feestelijkheid de twintigste vrachtwagen afgeleverd door Bedrijfswagenservice Holten, sinds de firma in juli 1991 hiervoor het regionale dealerschap verwierf. Het aardige van deze levering is het feit dat juist een startend ondernemer (International Truck Charter uit Hengelo) zijn keuze heeft laten vallen op de Holtense Renault-dealer, en in betrekkelijk korte tijd een tweede vrachtwagen afnam. Paradepaardje van Bedrijfswagenservice is de nieuwste truck, die inmiddels is uitgeroepen tot Vrachtauto van het jaar 1991. De wagens zijn volledig ingesteld op bedrijfszekerheid, veilig heid, milieu en comfort. Zo bevinden zich aan boord ondermeer een koelkast, televisie, radio, airconditioning, ruime slaapgele genheid en erg veel kast- en bergruimte. Naast de normale luchtvering op de assen is ook de cabine opgehangen in een speciale, zelfcorrigerende luchtvering. Hoewel Bedrijfswagen Service Holten onder deze naam pas sinds een jaar actief is, heeft het bedrijf al 22 jaar ervaring in de bedrijfswagensector. Het bedrijf levert niet alleen vrachtwagens, maar is ook gespe cialiseerd in reparaties en onderhoud (ook in contractvorm) en is 100 procent dienstverlenend voor alles wat vrachtauto heet. De Zondagsschool in Dijkerhoek begint aanstaande zondag vroeger dan normaal. Dat wil zeggen: om 09.30 uur in plaats van om 10.00 uur. Dit houdt verband met het feit dat de kerkdienst in Bethanië ook een half uur eerder begint dan ge bruikelijk. Vandaag opent in het pand Dorps straat 44 (voorheen schoonheids salon Hennie) videotheek Video disc. Naast videofilms kunnen hier ook computerspellen worden ge huurd. Ook worden er compact discs verkocht. Videodisck is elke dag (behalve maandag) geopend van 13.30 uur tot 21.00 uur. Todabo houdt zaterdagmiddag en avond 31 oktober in het Tref punt weer de jaarlijkse filmdag. Er worden drie films vertoond, een oude, een nieuwe en een film uit de tussenliggende periode. De middagvoorstelling is bedoeld voor de wat oudere inwoners van Espelo. Tussen de filmvertoningen door treedt het duo Höllenboer op met een repertoire dat uiteenloopt van rauwe drankmuziek tot smart lappen. Normaal heeft op zijn nieu we cd enkele nummers van deze Sallandse groep opgenomen. De zaterdagavond is in eerste instan tie bedoeld voor de wat jongere toehoorders, maar ook de ouderen zijn uiteraard welkom. Actief De Todabo was vooral in de jaren zeventig erg actief met het verza melen van zoveel mogelijk alle daags Espelo 's archiefmateriaal. Het paasvuur, het school- en volks feest, de fokveedag en andere on derwerpen werden zo op de gevoe lige band vastgelegd. Sinds enkele jaren heeft zich ook super acht- filmer Johan Krieger bij Tobado gevoegd. De filmdag is mede mogelijk ge worden doordat het bestuur van Het Trefpunt het gebouw gratis ter beschikking stelt en de School-en Volksfeestcommissie een deel van de onkosten voor zijn rekening neemt. De toegang tot het evene ment is gratis; het middagpro gramma begint om 14.30 uur, het avondprogramma start om 20.30 uur. Geboren: Esther, dochter van F.W. Noordam en P. Vos. Overleden: T. Rensink (86); G. Stegeman (71). Ondertrouwd: - Gehuwd: H.M. Slijkhuis (28) en T. Baltus (27); G.H. Landeweer (26) en W.H. Stegeman (21). NED.HERV. KERK 10.00 uur: ds. E J. Rietveld uit Markelo (nevendiensten); 19.00 uur: ds. J.A. Leerink. Oppas dienst: mw. De Koning en Karin Piek. Uitgangscollecte: diaconaal doel. Diessenplas: woensdag 28 okto ber 19.00 uur: Leger des Heils. GEREF.KERK 09.30 uur: ds. C Gros. Aalten. 19.15 uur: ds. M.J. Heule uit Beekbergen. Kinderneven- dienst groep 3 en 4 o.l.v H Paal man; groep 7 en 8 o.l.v. J Wiel- draayer-Nijen Twilhaar. De eer ste collecte is voor Israel en het Land. Past. Werk en de tweede voor rente en aflossing. Oppas dienst: 0-3 jaar: José Welink, Karin Stam en Jolanda Wit haar; 4-6 jaar: Wendy Rietman, Anneke Scheurwater en Klary Offringa-Werkman. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis in gebouw Ire ne. DIJKERHOEK 09.30 uur: ds. J.A. Leerink; uit gangscollecte: diaconaal doel. ESPELO 10.45 uur: ds. J.A. Leerink. uit gangscollecte Ned. Bijbelge- no^'-hap. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00 uur. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. W.J. Rutgers uit Raalte, uitgangscollecte: Kerk voogdij. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 24 en 25 oktober: T. Lafeber, Henri Dunantstraat 1 Rijssen. Tel. 05480-18383. Behandeling na telefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 29-31, tel. 614 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag t/m vrij dagvan 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: volgens afspraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29-31, tel 6 27 84 Spreekuur: maandag t/m vrij dag van 8.30-9.30 uur en volgens STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur. woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27, Holten. Ge opend vrijdag- en zaterdagmid dag van 13.30-16.00 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVAKABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Vrijdag 23 oktober: 14.00 uur Dolf Moed met 'Land in zicht' in sporthal. Zaterdag 24 oktober: Speelgoedbeurs peuterspeel zaal. Zondag 25 oktober: puzzelrit MAC De Holterberg, 14.00 uur. Maandag 26 oktober: Raads vergadering (begroting) 14.00 uur; prijsuitreiking HSV De Rietvoorn, 19.30 uur zaal Vos man. Dinsdag 28 oktober: 12.00 uur en 16.00 uur vertrek treintje Bel- lo naar Hellendoorn. Donderdag 29 oktober: 10.00 uur, 14.00 uur en 17.15 uur ver trek treintje Bello naar Hellen doorn; Lezing K C in dorps huis over gevelstenen. Zaterdag 31 oktober: Diepe Hel Holterbergloop; vanaf 14.30 uur Filmdag Tobado in het Tref punt. Zaterdag 7 november: IPO- examen VDH kringgroep Berg- speurders, Lambooysweg. Zondag 8 november: Noabern in het dorpshuis, 11.30 uur. Woensdag 18 november: bazar Diessenplas van 10.00-12.00 uur, 14.00-17.00 uur en van 19.00- 21.00 uur. Gevonden: wieldop Audi; blau we parkiet; blauwt want; grijs- /witte poes(kater); autosleutel (Datsun) met huissleutel; lin nen sporttas blauw/rood/wit; Shetland pony; koperen broche met groene steen; rood/witte kat met vlooienband; paarse portemonnaie. Verloren: grote blauwe heren- portemonnaie met inhoud; twee autosleutels; zwarte porte monnaie met inhoud; twee sleu tels aan gele en zwarte label; bibliotheekpas t.n.v. Meerman.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 3