RONDJE OM DE GLOBE GEEN IDEE? De zon komt steeds dichterbij DE GLOBE! STOOM AFBLAZEN INDE CARIBBEAN? DE GLOBE PUZZEL BINNENHUT1 BUITENHUI 1795,- 2170,- E Snel en comfortabel naar talloze vakantiebestemmingen in de winter ^reisburo Pdeglotg Marieke ontdekte Sri Lanka voor u EEN PAAR DAGEN PARADIJS reisburo degloh- Reisburo De Globe ENSCHEDE HENGELO ALMELO NUVERDAL GOOR HOLTEN DEVENTER DEVENTER RAALTE 42 TP 104 Herfst een sombere tijd? Welnee, deze wat donkere dagen lenen zich juist uitstekend voor het maken van vakantieplannen. De zomerfotos zijn ingeplakt en dus is het tijd voor nieuw avontuur. En avontuurlijk zijn de nieuwe winterprogramma's bij uw De Globe reisbureau. De keus is ongekend groot. Strand en zee?, berg en sneeuw?, ver en lang?, kort en dichtbij huis?, auto of vliegtuig? Kortom voor elk wat wils. Zo kan een regenachtige middag folders bestuderen opeens uitmonden in een tropische verrassing of een zwarte piste. Een poging tot een se lectie uit zeer veel materiaal. ZON In donkere dagen is het verlangen naar de zon groot. Even de alweer gebleekte huid wat bijkleuren, zwemmen in azuurblauw water of gewoon weer eens een stukje wan delen zonder al die jassen en sjaals. Het aanbod van vliegreizen neemt ieder jaar weer toe. Voorheen onbe kende oorden als de Dominicaanse Republiek of Thailand zijn al door veel Nederlanders ontdekt. Maar ook „oude bekenden" doen het nog goed. De Griekse eilanden bijvoor beeld. Niet voor niets adverteert het verkeersbureau van het „land van de Goden" met de leus „ondertus- Als u geen flauw idee hebt waar u komende vakantie naar toe moet. begin dan met 'n reisje naar Rctsburo De Globe Daar ligt een stapel gidsen voor u klaar van een metertje of twee. met duizend- cn- een verrassende vakantiesuggesties En daar vindt u de kennis, ervaring en informatie (de Toeristick!) om er 'n onvergetelijk uitstapje van te maken. sen is het in Griekenland gewoon zomer" onder een wat hatelijke foto van een paar regenlaarzen. Maar ook Spanje, dat net de drukte van de wereldtentoonstelling en de Olympische Spelen achter de rug heeft, presenteert zich sterk. RONDREIZEN OAD continueert in Gnekenland, Spanje en Turkije de succesvolle vlieg-bus-rondreizen. Makkelijk en verzorgd. Ook de bekende fly drive op Kreta, waarbij uw huurauto op het vliegveld klaar staat, is uiteraard weer in het programma opgeno men. Avonturiers kunnen zelfs een jeep boeken. Wat opvalt bij de zonreizen is de toegenomen nadruk op kwaliteit en gemakkelijk vervoer. Een goed voorbeeld daarvan zijn de bestem mingen op de Canarische Eilanden van onder andere D-Tours en OAD. D-Tours Vliegreizen heeft hier een slag geslagen door de exclusieve verkoop voor Nederland van het vakantiepark Ten Bel op Tenerife. Een uniek park dat maar liefst 45 hectaren beslaat en bestaat uit prachtige aangelegde parkjes. Slechts een kwart van het complex is bebouwd. En dat is zeer smaak vol gedaan met prachtige in woon- erfstijl gebouwde laagbouw-appar- tementen en bungalows. Op het park bevinden zich 7 restaurants, 6 zwembaden, vele bars, 9 tennisba nen, een eigen nachtclub en een compleet winkelcentrum voor alle boodschappen. Niemand hoeft zich er te vervelen want er zijn ook nog 10 Nederlands sprekende animato ren aanwezig die dagelijks voor een gevarieerd programma zorgen. Ook is er een surf- en een duik school. Een ideale bestemming voor de kinderen voor wie in de zo mer van 1993 een eigen D-Tours Kinderclub wordt geformeerd. LIJNDIENST Tenerife en Gran Canaria zijn bo vendien per Transavia-lijndienst te bereiken. Dat betekent de mogelijk heid om zelf de lengte van de vakantie te bepalen en voor wie dat wenst om Business Class te boe ken. Ook een zonreis in de winter kan zo persoonlijk gemaakt worden als men maar wenst. Desgewenst ver weg van het massa-toerisme. Eve- nements Reizen kent bijvoorbeeld het begrip casita. Het aanbod van deze casita's is dit jaar door de steeds grotere vraag toegenomen. Casita's zijn bungalows, apparte menten en villa's met een unieke ligging, vaak midden in de natuur en ver buiten de toeristische zones. Ze zijn kleinschalig van opzet en geven zo de vakantieganger de kans om helemaal op te gaan in het dagelijks leven ter plekke. Er zijn al casita's op Gran Canaria, Tenerife, La Go- mera en La Palma, Bovendien zijn drie nieuwe casita's aan het pro gramma toegevoegd, twee op la Palma en een op La Gomera: Casi ta del Barranco. Evenements Rei zen schroomt niet om deze locatie uniek te noemen. WANDELEN De reisorganisator voelt zich thuis in het gebied want men biedt onder meer ook wandelvakanties aan op de Canarische Eilanden. Men kan kiezen uit 7- of 3-daagse arrange menten. Een heel andere vakantie dus. Ander leuk element uit het Eve nements Reizen-programma is de twee-in-een-vakantie. Twee eilan den in één reis. Gekozen kan wor den uit de volgende lokaties: Madei- ra/Porto Santo. Tenerife/La Gome ra en Lanzarote/Fuerteventura. Voor wie wat meer tijd heeft is een duik in de Verre Reizen-folders aan te bevelen. Vaak zijn deze reizen nog relatief goedkoop. Weliswaar zijn de vliegreizen naar deze be stemmingen duurder maar dat ver schil wordt verminderd door de lage prijzen ter plekke. Evenements Rei zen heeft zelfs twee folders voor verre reizen. In de ene wordt Ameri ka, Mexico en de Caribbean be sproken met onder meer aandacht voor Florida, de Bahama s, Mexico, Cuba, de Dominicaanse Republiek, Antillen en Venezuela, terwijl de an dere brochure het Verre Oosten be handelt met bestemmingen als Ma leisië, Singapore, Thailand, Sri Lan ka en de Malediven. OP MAAT Ook reizen naar dergelijke exoti sche oorden worden op maat ge sneden. Avontuur bestaat nog. Vooral via de „specials' van Evene ments Reizen. Een greep uit dit speciale programma: een keverral ly door Yucatan, de jeepsafari en wandeltocht op Aruba, de boottrip langs de Malediven, de duikcursus en zeiltocht op Curagao en een uit stapje naar James Bonds Phi Phi Island en Coral Island. Liefhebbers van de steeds populairder worden de golfsport kunnen profiteren van een speciaal golfpakket in Sri Lan ka. TROUWEN Voor wie het grote avontuur van het huwelijk aangaat, heeft Evene ments Reizen meer te bieden dan alleen de gelukwensen. Trouwen kan tijdens een cruise vanaf Miami of op Bonaire waar men met een koetsje naar het gemeentehuis Kra- lendijk gaat om vervolgens te pick nicken op een onbewoond eilandje. Op de Dominicaanse Republiek is er de mogelijkheid om „budget;; te huwen in een „budget' -hotel. Wel, waar kan men niet elkaar het ja woord geven? Er blijven weinig plaatsen over want ook in Mexico, Thailand en de bahama's kan eeu wige trouw worden beloofd. Zelfs in een droomwereld kan ge trouwd worden. OAD heeft speciale huwelijksreizen naar het Euro Dis ney Resort te Parijs. Een verblijf in de bruidsuite van het Disneyland Hotel of Hotel New Port Bay is mo gelijk. Vervoer kan per vliegtuig, bus, eigen auto of luxe limousine met chauffeur worden geregeld. VRIJHEID Het is al eerder gememoreerd: het reizen wordt steeds comfortabeler. Bovendien wordt de vakantiegan ger steeds meer vrijheid geboden om zijn eigen reisprogramma sa men te stellen. Bij Evenements Rei zen heet dat Reizen op Maat. Hier bij kan de klant diverse bestemmin- gencombmeren. Bijvoorbeeld Flori da met Mexico of de Antillen met Venezuela. Enige restrictie is dat de heen- en teruclucht met dezelfde maatschappij plaatsvindt. Nog een voorbeeld van de individualisering van het reisaanbod is de rondreis door Sri Lanka per auto met privé- chauffeur. Snel en comfortabel naar de „high-lights" van de vakantie. CUBA Terug van weggeweest in het aan bod van Evenements Reizen is Cu ba. In het land van Fidel Castro wordt maar liefst op vier lokaties ac commodatie aangeboden en wel in de hoofdstad Havanna, Varadero, Baconao en Guardalavaca. Boven dien zijn er fly-drive arrangementen en een 9-daagse busrondreis. Ver der nieuw in het programma zijn „verse" bestemmingen in de Domi nicaanse Republiek (Boca Chica en Punta Cana) alsmede de Mexicaan- Marieke bracht een bezoek aan dit prachtige eiland voor de zuidkust van het Indische subcontinent, met als doel een rondreis naar de historische overblijfselen van een rijke geschiedenis en genoot van de excursies naar het binnenland met de tropische flora en fauna en eindigde met een weekje ontspannen onder de palmbomen. se reisdoelen Acapulco en Puerto Vallarta. Aardig is ook het Mexico City-pakket, waarvan een stan daard of een de luxe versie bestaat. Dit City Pakket bestaat uit drie over nachtingen inclusief een dagexcur sie. een halve dag stadtour Het City Pakket kan worden verlengd in de stad zelf maar ook in Acapulco, Puerto Vallarta of Cancun. Kortom wederom mogelijkheden tot flexibili teit. WINTERSPORT Minder exotisch, maar vaak een stuk sportiever zijn de bestemmin gen naar de wintersport. Hollanders hebben de naam het skiën redelijk snel onder de knie te krijgen en dat lijkt niet overdreven. Je hoeft allang geen geweldige sporter meer te zijn om te kunnen genieten van de win tersport. Het skimateriaal, de lera ren en het piste-onderhoud zijn door de jaren heen zo verbeterd dat ie dereen snel een skitochtje kan ma ken. Sportief genieten in een ge zonde omgeving. Wie de lange lat ten desondanks met onder durft te binden kan gaan langlaufen. Deze sportvorm wordt steeds populair der. Niet zo vreemd trouwens want men kan over het algemeen kiezen uit talloze loipen die vaak de mooi ste plekjes laten zien van het over weldigende berglandschap. Dat geldt overigens ook voor de wande laars. Met name in Oostenrijk, Duitsland en Zwitserland liggen tal loze goed onderhouden wandelrou tes op ontdekking te wachten. Wie na al die activiteiten nog energie over heeft zal de après-ski kunnen waarderen. Misschien ligt het aan de frisse lucht maar het uitgaan is in de wintersportgebieden altijd een zeer ontspannen festijn waarbij het makkelijk vrienden maken is. SPORTIEF Met name voor de wintersport is het belangrijk vooraf te bepalen wat men wil en kan. De sportieve skiër wil ongetwijfeld veel en lang skiën bij voorkeur door diepe sneeuw en op een bobbelpiste. Hij of zij doet er dan goed aan een skigebied te kie zen met veel pistes en een groot hoogteverschil „Mindere goden" doen er verstandig aan een wat klei ner skigebied uit te zoeken. De lift- kaart is er goedkoper en veelal is het er ook wat rustiger. Over het algemeen is de informatie in de fol der genoeg om een keuze te kun nen maken. Met name OAD geeft veel informatie. Let op de over zichtskaartjes en de kwaliteitsom- schnjving die gegeven wordt voor beginners en gevorderden. Behalve de skimogelijkheden worden ook wandelroutes, langlaufloipen en een sfeerbeschrijving van de be stemming (après-ski en dergelijke) gegeven. Genoeg gegevens om een keuze op maat te maken. Een selectie die nog moeilijk genoeg kan worden. Het aantal bestemmin gen wordt ieder jaar groter. Van Avoriaz) tot Z(ell am See). TSJECHO-SLOWAKIJE Wie wintersport zegt denkt veelal aan Oostenrijk Niet zo gek, naast de ongekende mogelijkheden profi teert het land van het typisch Neder landse begrip „gezelligheid". Maar er zijn meer bestemmigen en hoe wel met name in Frankrijk het as pect wat meer op het sportieve vlak ligt valt ook daar, net als in Zwitser land en Duitsland, genoeg te bele ven. Nieuw in het OAD-programma is Tsjecho-Slowakije. Niet alleen van wege de prijsstelling in trek. De Krkonose (Reuzengebergte), dat de natuurlijke grens vormt tussen Tsjecho-Slowakije en Polen, is een sneeuwzeker gebied met goede wintersportmogelijkheden. En een uitstapje naar het mooie Praag is ook mogelijk. AKTIEF-REIS Naar een aantal bestemmingen heeft OAD een speciale Aktief- Reis. Zowel voor de skiërs (begin ners en gevorderden), de langlau fers als de wandelaars. De Aktief- Reis is inclusief liftpassen en een activiteitenprogramma. Het zijn zeer voordelige aanbiedingen want bijna alles is in de prijs inbegrepen. Behalve de keuze voor de locatie dient ook over het vervoer nage dacht te worden. Veelal is de keuze dan tussen de eigen auto en de (pendel)bus. Ook hier is het ver standig goed naar uw bestemming te kijken. Ligt uw hotel direct aan de piste dan is een eigen auto mogelijk de moeite (sneeuwkettingen, win- terbeurt) niet waard.. Wilt u ook wat van de omgeving zien dan is een auto weer prettig. In busreizen heeft OAD een naam hoog te houden. Men is herhaaldelijk uitgekozen tot „bustouroperator van het jaar" en dat zal niet voor niets zijn geweest. Bussen zijn er ook in verschillende categorieën. De comfort-class, de royal class en de slaapbus. Alle maal voorzien van video, kranten en tijdschriften, sloffen voor de reizi gers, dekens en kussens. Uitgerust aankomen dus. KLEINTJE-SKI Een aardig initiatief voor „workaho lics" of mensen die om andere rede nen niet lang weg kunnen is het „Kleintje-skf van De Jong-lntra. Op drie bestemmingen in Oosten rijk rijdt men woensdag overdag heen om zaterdagavond de terug reis weer te ondernemen. Zo blijven er dus drie skidagen over voor wie snel uit en thuis wil zijn. KERST De wintersport beperkt zich allang met meer tot kerst- of krokusvakan tie, maar het reizen in de sfeervolle kersttijd voegt toch altijd iets extra aan een vakantie toe. OAD heeft speciale kerst- en nieuwjaars ex- cursiereizen in binnen- en buiten land in lengte variërend van vijf tot dertien dagen. Hierbij is natuurlijk veel aandacht voor de menu s op de feestdagen en is de vertrouwde OAD-chauffeur tevens de reislei der. Voor alleenstaanden zijn er kerstreizen naar Arnhem en Luden- scheid. In totaal zijn er 14 nieuwe reizen in deze periode waaronder ook een 7-daagse Rijncruise met de MS Juliana. KORTE TRIPS Nieuw in het OAD-programma zijn de reizen met eigen auto in Neder land, België en Duitsland Ideaal voor een tussendoortje. Maar liefst 24 pagina's telt de nieuwe brochure. Bij de inkoop van de appartementen is speciaal gelet op „slecht weer"- voorzieningen. Een sombere winter kan dus al dichtbij vrolijke trekjes vertonen. Er zijn ook speciale week endarrangementen. Deze zijn sa mengesteld met de bekende hotel keten Novotel in ons land, België en Duitsland. Bijvoorbeeld een paar dagen Zwarte Woud behoort tot de mogelijkheden. Voor wie het eigen land ontdekken zijn er tal van aan trekkelijke plaatsen waaronder plaatsen als Brouwershaven en Vaassen. STEDEN Wie een kosmopolitische inslag heeft zal het OAD-stedenboek moeten inzien Bus- en vliegreizen naar de interessante metropolen van Europa. Tussendoortjes die het gehele jaar geboekt kunnen, wor den. Ervaren reizigers weten dat een dergelijk arrangement vaak goedkoper uitpakt dan wanneer men in dergelijke steden zelf een Molenheide in het Limburgse Houthalen verhuurt heu se stukjes paradijs: afzonderlijke bungalows, temidden van duizenden hectaren groen en vlakbij uitgebreide recreatiemogelijkheden. Voor de prijs hoef je het zeker niet te latenwant Molen heide heeft een speciale aanbieding voor jou! WATJE ER ALLEMAAL KUNT BE LEVEN! In Molenheide is zoveel te beleven! Elke dag kan er anders uitzien. Kies maar uit de vele activiteiten: een partij bowling met de hele familie of eens lekker uit eten in de pizzeria zal je zeker bekoren. Of een snelle afvaart in het glijbanenparadijs of misschien de andere mogelijkheden zo als: overdekt tennis, hotwirlpools, sauna, solarium, squash, fitness, brasserie, „Bruin Café", taverne, bistro, super markt, wild- en wandelpark, sporthal, kin dertuin. DE SPECIALE MOLENHEIDE-PRIJS De prijs omvat: toegang tot glijbanenpa radijs en overdekt zwembad, robinson- park, eindschoonmaak, elektra tot 40 kw; dag, kleurentelevisie met video-filmnet. Niet inbegrepen ziin: de waarborgsom van 3.000 bfr. (die krijg je terug bij de eindafrekening), eventuele bijkomende elektra a 8 bfr/kw.de verblijfonkosten per dag, per bungalow: 130 bfr. Relax - 190 bfr. Delta 250 bfr. Agora - 220 bfr. Lexis Weekend 4 december Weekend 11 december Weekend 7 en 14 dec. RELAX DELTA 260.- 300.- 260.- 300.- 157.- 169.- LEXIS AGORA 340.- 375.- 340.- 375.- 190.- 222.- Informeer bij uw De Globe kantoor naar de mogelijkheden en de voorwaarden. Prijzen in Ned. guldens, excl, reserveringskosten. hotel dient te zoeken. Bovendien liggen alle geselecteerde hotels centraal. Arrangementen zijn er op logies/ontbijt en halfpension-basis Behoefte aan een pint in Londen, dat leuke restaurant in Quarlier La- tin, kijken en bekeken worden m Ro me? Het is allemaal snel geregeld Last minute reizen zijn op de ste- denbestemmmgen vrijwel altijd mo gelijk. Dus loopt een favoriete expo sitie nog een paar dagen of heefi u eindelijk een kaartje bemachtigd voor een droomvoorstellmg?, aar zel dan niet. EURO DISNEY Een vakantie die met geen enkele andere is te vergelijken is een ver blijf in Euro Disney bij Parijs. Leuk voor kinderen maar ook hun ouders zullen er zich geen seconde verve len. OAD-reizen heeft deze winter dit sprookjesland weer in haar rei zen opgenomen. Zoals al gemeld kunnen pasgehuwden zich hier ver maken maar de overige reizigers zijn natuurlijk ook van harte wel kom OAD regelt reizen per bus. au to of vliegtuig en maakt boekingen zowel binnen het park als daarbui ten mogelijk. Nieuw naast de be kende hotels is het Davy Crocket Camp. Naast de al bestaande 3- en 4-daagse busreizen kan men nu ook kiezen voor 2- en 5-daagse ar rangementen Hetzelfde geldt voor de vliegreizen Een dagelijkse aan komst met eigen auto is ook moge lijk met een mimmumverblijf van 2 dagen. De fantasiewerelden Main Steet USA. Frontierland. Adventu- reland, Fantasyland en Discovery- land staan voor u open. Laat Mickey uw gids zijn. Het aanbod in de folders is overwel digend. Neemt u rustig de tijd voor het maken van een keuze Vooraf weten wat u wilt garandeert een fij nere vakantie De deskundige staf bij deDeGlobe-reisbureaus zal u graag van advies voorzien. Hoezo een sombere tijd? De regen is voor de thuisblijvers' Exclusief luchtvaanbelasting en havengeld. Droomreis voor 'n droompnjs! Vanaf 1 795.- vliegt u op 4 december met Maninair naar Miami, waar u de Volgende dag aan boord gaat van het luxueuze cruise-schip "Norway". L' kunt naar hartelust stoom afblazen tijdens 'n week varen en genieten in het paradijselijke Caribische gebied. Uw cruise is natuurlijk volledig verzorgd inclusief over nachting in Miami, maaltijden, eniertammam etc. Kortom, zet nu koers naar Reisburo De Globe' maak kans op een OAD-vakantie- waardebon t.w.v. 100.- 1. Op welke bestemming vliegt Transavia lijndienst deze winter? 2. Hoeveel dagen is Euro-Disney open? 3. Met De Globe de winter door Maak de slagzin af. Inleverdatum voor 22 oktober 1992. Naam: Adres: Postcode: Oplossingen sturen naar de dichtst bijzijnde vestiging van Sluitingsdatum inleveren bon donderdag 22 oktober 16.00 uur. Prijswinnaars worden bekendgemaakt op de volgende pagina van Reisburo De Globe. Gewonnen prijzen worden niet in geld uitgekeerd. De Hcume 22 Burg. Jansenplcin 44 Centmmplein 4 Gtotcstraat 244 Grotestraat 72 Burg. v.d. Borchstraat 2 Broederenstraat 27 Flora 28 7511GX. Tel.: 053-314911 7551 ED. Tel. 074-43 00 25 7607 SB. Tel. 05490-1 15 16 7443 BV. Tel. 05486-1 60 84 7471 BR. Tel. 05470-7 38 45 7451CH. Tel. 05483-6 26 30 7411 LA. Tel. 05700-194 98 7422 LL Tel. 05700-5 49 55 8102 CH. Tel. 05720-5 26 00

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 7