„Jeugd niet te snel volwassen worden' Echtpaar Megelink vijftig jaar samen Speelgoedbeurs in De Boschkamp ifi Medisclie diensten Van dag tot dag Vermaak voor jeugd in herfstvakantie Expositie over wild en landschap De fantasiewereld van Moed Gevonden voorwerpen Burgerlijke stand HOLTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport Opnieuw vertraging in bouwplan Homeopathie bij bejaarden sociëteit Bijeenkomst over slapen Feestavond van NBvP Holten In Bos Dierenwereld DONDERDAG 15 OKTOBER 1992- Enkele tientallen scholieren wer den deze week bekeurd omdat ze de juiste gedragsregels die beho ren bij het gebruiken van een ro tonde niet in acht namen. Jonge lui, komende uit de richting Mar- kelo, lappen de betreffende ver keersregels bij de rotonde aan de Oranjestraat bewust aan hun laars. Op 6 oktober botsten twee perso nenauto's op de Oranjestraat te gen elkaar. Een bestuurster reed achteruit de rijbaan op en zag daarbij een andere auto over het hoofd. Enige schade was het ge volg. Eveneens op 6 oktober botsten twee auto's op elkaar op de krui sing Bessinkplasstraat-Gaarden- straat. Er werd geen voorrang ver leend. Ook hier bleef het bij enige schade. Op 9 oktober botsten twee auto's op elkaar in de Pastoriestraat. Bij het passeren van een geparkeerde auto kwam een automobilist in de problemen toen er een tegenligger kwam opduiken. Ook hier alleen materiële schade In de nacht van zondag op maan dag hebben enige vandalen huis gehouden in de Langstraat. Een hek van een weiland werd openge zet, waardoor een aantal koeien op de weg kwam te lopen. Tevens wer den enige verkeersborden bescha digd en trachtte men een zwaar tuinhek uit de scharnieren te lich ten. De gevaren die één en ander kunnen opleveren dringt kennelijk niet bij deze jongelui door. De poli tie zou graag zien dat eventuele getuigen van het bovenstaande zich melden. Op maandag 12 oktober ontstond brand in een woning aan de Looi- kolkstraat. Tijdens werkzaamhe den aan het dak ging er kennelijk iets mis. De bewoonster stond ver steld van het feit dat de brandweer zo snel ter plaatse was. Daardoor werd erger voorkomen en was de schade gering. Met zijn volgepakte theater-bestelwagen trekt Dolf Moed het hele land door. „De theaterfiets er achterop en iedereen kijkt me verbaasd na. Prima toch, allemaal gratis reclame." Nu eens geen cadeautje, maar iets heel bijzonders zo dacht men bij de Holtense Rabobank toen de jaarlijkse Spaarweek werd voorbe reid. Als presentje voor haar jeugdige spaarders van 6 tot en met 12 jaar bedacht men een voorstelling van Holtens enige echte éénmans theatergezelschap. Dolf Moed dus. Op vrijdag 23 oktober komt hij met zijn nieuwe programma 'Land in Zicht' naar sporthal 't Mossink. Voor de middag die om 14.00 uur begint, krijgt elke jonge rekening houder die vijf gulden stort een gratis kaartje. Ook kinderen die bij de Rabobank een nieuwe rekening openen, krijgen een toegangsbewijs. Het Holtens Nieuwsblad nam alvast een kijkje in de wondere fantasiewereld van een gedreven theaterman. De woonkamer van Dolf en Jet Moed aan de Schoutenstraat ademt de sfeer van theater. Vooral nu Dolf druk bezig is met de voor bereidingen van zijn nieuwste pro gramma 'Land in Zicht' dat op 23 j Opnieuw is er vertraging bij de invulling van het 'gat van Holten', i Doordat het bouwplan ondermeer voorziet in woningen langs de i Dorpsstraat, is door Provinciale j Staten een nader acoustisch on- l derzoek gelast. Daarnaast is een schone grond verklaring vereist, zo deelde burgemeester Van Rap- pard mee in de vergadering van de commissie voor Ruimtelijke Orde ning. De argumentatie van de ge meente Holten dat binnenkort het dorpscentrum heringericht zal worden, waardoor er minder ver keer door het dorpscentrum zal rijden waardoor een extra acous tisch onderzoek niet nodig is, werd door de provincie niet geaccep teerd. De bouwprocedure is nu voorlo pig stopgezet, totdat alle vereiste verklaringen binnen zijn. Over de bouwplannen op de an dere lokaties, zoals plan Veldhuis (hoek Larenseweg), De Haspel kon nog weinig verteld worden. Plan Veldhuis is een kwestie van parti culier initiatief. Door de eigenaar (Voordes) wordt momenteel op nieuw een plan ontwikkeld, waaro ver nog weinig te vertellen valt. De 'rommel' bij De Haspel is een doorn in het oog van velen. De bestemming blijft recreatie. De ei genaar kan echter niet gewongen worden een nieuw bedrijf op te bouwen. oktober in de sporthal in première gaat. Het mariniersjasje over de stoelleuning, een scheepskist in de hoek en op tafel een motor die straks de blauwe golven in bewe ging zet. Inhakend op het thema van de Kinderboekenweek koos de Holtense theatermaker voor de zee als inspiratiebron. „Welk kind droomt niet van verre zeeén en onbekende landen" ver klaart hij tussen twee slokken kof fie door. „Die fantasie wil ik graag ^prikkelen. Kinderen moeten niet te vroeg volwassen worden. Ze moeten durven meegaan in de door mij verbeelde fantasiewereld. Echt nog kind durven zijn. Dat is inderdaad wel eens moeilijk in een wereld waarin kinderen al vroeg aan allerlei beelden gewend zijn. Het stelt ook hoge eisen aan je decors. Voor mijn nieuwe voorstel ling heb ik bijvoorbeeld een vis sersdorp geschilderd. En de golven zie je echt komen aanrollen. Bij het Marinemuseum in Den Helder heb ik bovendien een aantal kleding stukken losgekregen, ook voor de kinderen. Druk? Ja, het slokt wel veel tijd op. Maar ik heb het er graag voor over." Professioneel Wat ooit op een van Jan Stam overgenomen oude transportfiets begon als een onschuldige straat- act met wat grappen, grollen en jongleerwerk dreigt uit te groeien tot een professioneel theaterpro gramma. Van docent tekenen en handvaardigheid aan het Nijver- dalse Noetsele College Dolf Moed mag het. „Ik geef nu op de vrijdagen al geen les meer om dan met mijn theater het land in te kunnen trekken en 'wat mij betreft bouw ik dat lesge ven nog verder af. De liefde voor het theater zit er toch van jongs af aan wel in. En dan bedoel ik echt theater. Niet alleen simpele clow nerie of jongleerkunst hoewel ik dat met verjaardagspartijtjes, be- drijfsfeestjes en straatoptredens nog wel doe hoor. Maar mijn grote wens is toch een serieus program ma waarin muziek, zang en toneel samengaan. Ik merk dat die vorm ook kinderen aanspreekt. Tenmin ste bij kinderen tot een jaar of twaalf. Daarboven vinden ze al snel alles 'stom'. Voor middelbare scholieren werk ik dan ook niet. Maar jongere kinderen blijken nog wel degelijk gevoelig voor fantasie vol theater. En ook voor klassieke muziek. Ik gebruik bijvoorbeeld pianostukken van Erik Satie, dat werkt prima. Zo'n stille zaal waar in iedereen even wegdroomt, dat wil ik bereiken." Met het oog op Sinterklaas en Kerst houden peuterspeelzaal Dribbel en peuterspeelgroep Krui meltje zaterdag 24 oktober een gro te speelgoedbeurs in de ontmoe tingsruimte van dorpshuis De Boschkamp. Ook de afdeling Hol ten van Unicef is aanwezig met een kraam. De beurs is geopend tussen tien en twee. Het initiatief van de leidsters bleek vorig jaar dusdanig succesvol, dat besloten werd tot een tweede beurs. Zij zijn van mening dat ve len speelgoed hebben dat inmid dels definitief naar zolder is ver dwenen en waarvan andere kinde ren nog volop gebruik kunnen maken. Vorig jaar bleek er veel belangstelling te zijn voor speel goed voor zowel jonge als de wat oudere kinderen (tieners). Momen teel is er vraag naar poppen, Lego, Playmobil, blokkendozen, auto's, spelletjes en boeken. Ook kinder- meubilair als bedjes, boxen en stoeltjes zijn welkom. Meubeltjes en speelgoed kunnen vrijdag 23 oktober tussen vijf en acht worden ingeleverd in het dorpshuis. Dan wordt in overleg met de organisa toren gelijk de verkoopprijs vast gesteld. Tachtig procent daarvan is voor de eigenaar, de resterende twintig komt ten goede aan Drib bel en Kruimeltje. Voor elk inge bracht artikel wordt twintig cent onkosten in rekening gebracht, die bij inlevering moeten worden vol daan. Voorwaarde is in elk geval dat de ingeleverde spullen schoon en compleet zijn. Kleine dingen kunnen alvast worden gebundeld. In dat geval worden de onkosten per bundel gerekend. Diezelfde middag worden de verkochte spul len tussen vier en half vijf verre kend en kunnen de onverkochte zaken worden afgehaald. Het niet afgehaalde speelgoed en meubilair gaat naar de Stichting Vluchtelin gen Holten. Dinsdag 20 oktober staat de bij eenkomst van de Bejaardensocië teit Holten in het teken van de homeopathie (natuurgeneeskun de). Spreker is dr. D.A. de Kuiper uitHellendoom. De middag begint om 14.30 uur in gebouw Irene. Aan de Tolweg 3 is het volgende week donderdag groot feest. Dan immers vieren Diederik Megelink en zijn vrouw Feminechien Mege- link-Smid dat ze elkaar vijftig jaar eerder het jawoord gaven. Het 50-jarig huwelijk wordt 's middags van 14.30 uur tot 18.00 uur gevierd bij café-restaurant Vosman. Diederik Megelink (75) is een ech ter 'Hoolter' van de Borkeld, maar zijn zes dagen jongere vrouw Fem- mechien (74) komt uit Drente. In 1934 kwam ze als dienstmeisje in dienst van de familie Bekkernens, precies op de plek waar ze nu al 58 jaar woont. Toen 'opa en oma' Bek kernens immers stierven, lieten ze de boerderij aan de Tolweg na aan Femmechien, die hen al die jaren kosteloos zo goed verzorgd had. De bruiloft van Diederik en Fem mechien vond er ook plaats, op de delle, en aangezien het midden in de oorlog was moest er eerst rogge worden ingeleverd voordat men broodjes kon bakken. Opa Bekker nens had er geen bezwaar tegen dat een controleur de hoeveelheid rogge kwam inspecteren. „Kiek maar rustig rond" zei hij in de we tenschap dat de meeste rogge al veilig verstopt was. Hetzelfde gold voor een stiekem geslacht varken, dat inderhaast onder een enorme stapel brandhout verdween. Aan die oorlogsjaren bewaart het gouden echtpaar goede herinne ringen. Vooral aan de twee meisjes uit Den Haag, die op de fiets met houten banden regelmatig onder dak zochten in het Holtense. Voor die 'meisjes' zijn Diederik en Fem mechien na al die jaren nog steeds 'oom en tante'. Al die herinnerin gen zullen volgende week donder dag nog wel eens worden opge haald wanneer het echtpaar Mege link met de twee kinderen en vier kleinkinderen terugblikt op vijftig jaren vol lief en leed. In verband met de herfstvakantie draaien medewerkers van de filmclub van de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk woens dagmiddag 21 oktober in het dorpshuis de grootbeeld videofilm 'De kleine zeemeermin'. De film begint om 14.00 uur en duurt ongeveer anderhalfuur. Hij is bedoeld voor kinderen van de basisscholen. De toegangsprijs bedraagt drie gulden. Kort voor de kerstvakantie staat een tweede film op het programma: 'De reddertjes in kangoe- roeland'. In de vakantieweek wordt de kinderen bovendien gelegenheid geboden om een fraai herfststuk te maken tijdens de cursus 'Bloemschikken voor kinderen'. Het betreft hier eveneens de leef tijdsgroep van 6 tot en met 12 jaar. Onder leiding van Jenni van Ulzen worden dinsdagmiddag 20 oktober twee cursussen van elk een uur geven in De Boschkamp. Er is keuze uit een les van 13.30 - 14.30 uur en van 15-16 uur. De kosten bedragen vier gulden. Op dit moment biedt de tweede groep nog plaatsingsmogelijkheden. Behalve het maken van een bloemstuk, leren de kinderen waarop bij het bloèmschikken precies moet worden gelet, welke bloemen geschikt zijn en welk materiaal moet worden gebruikt. Opgave is mogelijk bij het Socuwe-kantoor in het dorpshuis, tel. 62755. Thuiszorg Zuidwest Overijssel houdt op maandag 2 november van 20.00-22.00 uur een thema bijeenkomst voor ouders en peu ters en kleuters over slapen. De bijeenkomst wordt gehouden aan de Zwolseweg 180 te Deventer. De toegang is gratis. De meeste peuters en kleuters heb ben wel eens moeite met het slapen gaan. Voor ouders wordt dit een probleem wanneer hun kind nach ten achtereen niet wil gaan slapen of 's nachts meerdere malen uit bed komt. De vraag rijst dan: hoe moet ik hier mee omgaan. Voor meer informatie en opgave kan men contact opnemen met het zorgsecretariaat, tel 05700-86000. De drie afdelingen van de Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen in Holten houden op 7 novem ber samen met de OLM-afdeling hun tweejaarlijkse feestavond. Dat gebeurt in Het Bonte Paard in Dijkerhoek. Aanvang van de avond is 19.30 uur, de zaal is een half uurtje eerder open. Voor zijn olieverfschilderijen koos Kees Bos inspiratie in de omgeving van Holten. Ook schilderde hij het Catsmeer. Van 16 oktober tot en met 1 no vember is in natuurmuseum Bos Dierenwereld een expositie te be zichtigen met als thema 'Wild en Landschap'. Op deze jaarlijkse herfstexpositie is werk te zien van Holtenaar Kees Bos en de Duitsers Rudolf Michalski en Alfred Hirsch. Naast zijn bronzen dierfiguren toont beeldend kunstenaar Kees Bos veel olieverfschilderijen waar voor hij de motieven rond Holten vond. Gastexposanten zijn dit keer Rudolf Michalski uit Berlijn en Alfred Hirsch uit Reichenbach (in de voormalige DDR». Beide Duitse kunstenaars hebben een grote voorliefde voor zowel het dier als het landschap. Ondanks het zelfde uitgangspunt verschilt het werk van de drie kunstenaars sterk, zowel in penseelvoering als in kleur. Mede daardoor is het een boeiende expositie die dagelijks van 09.30 uur tot 17.00 uur te be zichtigen is (zondags van 11.00 uur tot 17.00 uur). /K\ NED.HERV. KERK 10.00 uur ds. E.R. Veen, Laren (Gld); jeugddienst. 19.00 upr: ds. J A Leerink Oppasdienst: mw. Marissink en Marloes Wolters. Uitgangscollecte: Orgelfonds. Diessenplas: woensdag 21 okto ber 19.00 uur: ds. Israël. GEREF.KERK 09.30 uur: ds. E.H. Egberts uit Den Ham. 19.15 uur: ds. ds. H. Lenters uit Apeldoorn. Kmdemevendienst groep 3 en 4 oJ.v. J. Scheurwater-Potkamp; groep 5 en 6 o.l.v. A. Beldman- S tam an. De eerste collecte is voor de kerk en de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Annemie Schuppert, Karin Hulsman- Bosschers en Loes Meijerink- Dijkink; 4-6 jaar: Ina Ooster- veld-Potman, Dineke Mane- schijn-Roelofs en Janneke Lub- berdink-Oldenhuis. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis in gebouw Ire ne. DIJKERHOEK 10.00 uur: ds. J A. Leerink: uit gangscollecte: Orgelfonds. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00 uur. OKKEN'BROEK 10.00 uur: ds. A. Fuhrmann, We- sepe (H A. lopend). NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16 00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 17 en 18 oktober: L. Mees ten Oever, Brederodestraat 6, Rijs- sen. Tel. 05480-14569. Behande ling na telefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 29-31tel. 614 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag t/m vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: volgens afspraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging. Gaar denstraat 29-31, tel 6 27 84. Spreekuur: maandag Vm vrij dag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10 SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten; E. GrootewaL'H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIE VOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren, tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dagen vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17 30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27, Holten. Ge opend vrijdag- en zaterdagmid dag van 13.30-16.00 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); AB VA/KAB O (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Vrijdag 16 oktober: Toneel door COC in de Kandelaar. Zaterdag 17 oktober: Toneel door COC in de Kandelaar; 10.00-17.00 uur, open huis Scou tinggroep. Dinsdag 20 oktober: 14.30 uur, Bejaardensociëteit. Zaterdag 24 oktober: Speel goedbeurs peuterspeelzaal. Maandag 26 oktober: Raads vergadering (begroting). Donderdag 29 oktober: Le zing K C in dorpshuis over gevelstenen. Zaterdag 31 oktober: Diepe Hel Holterbergloop. Gevonden: zwart/bruine sjaal; sleutel no.3884NS; paars/groene portemonnaie; tas inhoudende o.a. washandjes en T-shirt; bril brillenkoker. Verloren:: zwart sleutelétui; zil veren broche; witte portemon naie met inhoud; wieldop; sleu telbos met ongeveer 8 sleutels; bruine portemonnaie met in houd (2x) suede portemonnaie, grijs, met inhoud. Geboren: - Overleden: G.S.E. Vegter (89). Ondertrouwd: E.J. Stegehuis (30) en J. Koopman (24). Gehuwd: F.H.M. Spikker (29) en H.W.J. Tuitert (271; E.M. Jansen (34) en J. Nijland (30); H.J. Pin- kert (24) en T G. Kraan.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 3