„Wij zijn hier toch onderons, hoop ik? Exploitatie Twenhaarsveld blijft Holtens zorgenkindje Holtens Bruidsshow Très-Chic Holtense middenstand verdeeld over koopavond WEEK DEZE 17.30 TER STAL Ondanks twee opeenvolgende mooie zomers Een halve liter bloed CD 24 pijpjes Dommelsch bier „DE BIESTER" Zie deze week op pagina 4 55 Geslaagd U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON COC speelt Gasten in eigen huis Kledingaktie paardrijden gehandicapten Zie onze advertentie op pag. 6 Uniformiteit winkelsluiting ook nog ver te zoeken Holtens Nieuwsblad donderdag 8 oktober 1992 - 44ste jaargang no.41 Abonnementsprijs 49.15 Losse nummers 1.- Gedrukte oplage 3075 Sterksten Niet alleen de wijzen komen uit het oosten, ook de sterksten van Nederland. Het succesvol le 640 kg touwtrekteam van Okia, dat dit jaar kampioen van Nederland werd, mocht tij dens een druk bezochte recep tie veel gelukwensen in ont vangst nemen. Het Rode Kruis afdeling Holten houdt op maandag 12 oktober een bloed-donoravond. Alle ge zonde inwoners van Holten van achttien tot zeventig jaar wor den uitgenodigd een halve liter bloed af te staan. Ieder mens heeft vijf zes liter bloed, zodat men gemakkelijk een halve liter kan missen. Een zieke of gewonde kan daarmee worden gered. Wellicht is het goed te bedenken, dat er dage lijks duizenden transfusies wor den gegeven met bloed en uit bloed bereide producten, zowel ter behandeling als ter voorko ming van ziekten, bij operaties, ongelukken enz. Men is van harte welkom in sporthal 't Mossink tussen half zeven en negen uur 's avonds. ij besteding van minimaal f 49.50 aan CD's HATEN gfAACSt I »nrc F0T0-VIDE0AUDI0 |K Jan ten Velde service Onze oud-plaatsgenoot Edwin Bakker is aan de Rijksuniversiteit Groningen geslaagd voor het doc toraal examen Sociale Geografie. Onze oud plaatsgenote Manon Middelink is geslaagd voor het doctoraal examen economie aan de Erasmusuniversiteit te Rotter dam. Zo beroemd, onderscheiden met twee Oscars en dan toch nog zo aangenaam verrast over de grote belangstelling die z'n oud dorps genoten toonden voor zijn lezing. Cineast Bert Haanstra straalde donderdagavond in het dorpshuis gewoonweg van genoegen weer even terug te zijn aan de andere kant van de IJssel. „We zijn hier toch onder ons, hoop ik"?, vroeg de 73 jarige. Zelfs het platpraot'n was hij nog niet verleerd, zo bleek. Bert Haanstra maakte er een mooi dagje van. 's Middags bracht hij een bezoek aan zijn geboortehuis, het schoolmeestershuis in Espelo, waar zijn vader hoofdonderwijzer was. Uit de verhalen van zijn ou ders puttend- zelf heeft hij daar slechts de eerste vier maanden van zijn leven doorgebracht - bleek dat het jonge echtpaar Haanstra, afkomstig uit Amsterdam, nogal moest wennen aan de plaatselijke gebruiken. Onder grote hilariteit vertelde de filmer dat zijn moeder niet goed raad wist met de kippen die de 'meister' en zijn vrouw als geschenk kregen van de boeren die een kind op school hadden en ze ten einde raad maar in het bos losliet. Heel fraai was ook de over levering dat op een goede dag een echtpaar, kennelijk afkomstig uit het westen van het land, al wande lend door het Sploder bos tot hun verbazing zagen, dat er toch men sen woonden in Espelo. Haanstra bracht zijn verdere jeugd door in Goor, waar hij nog met genoegen aan terug denkt. Daar zag hij ook zijn eerste film, een gebeurtenis die zijn verdere leven zou gaan bepa len. De oude meester zat zo goed op z'n praatstoel, dat hij er met enige drang door mevrouw Van Rappard vanaf 'geduwd' moest worden, zo dat het doel waarvoor hij kwam, het vertonen van twee van zijn films niet in gevaar kwam. Zijn angst, dat de Holtenaren niet geïn teresseerd waren in zijn verhalen (hij had -voor alle zekerheid maar een extra film meegebracht) bleek volledig ongegrond. De twee films, een korte van tien minuten Zoo, en een film van bijna een uur „Chimps onder elkaar" toonden zijn ongelooflijke vak manschap. „Heeft iemand die films al eens een keer gezien?", i iti Bert Haanstra was weer even 'thuis'. vroeg Haanstra enigzins wijfelend want hoewel de meesten de films al aan het publiek, bang dat het pu- meerdere malen hadden gezien, bliek zich zou vervelen. Slechts wilde men het feestje van Bert weinigen staken hun vinger op, Haanstra niet verstoren. illlllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Hoe ver moet je gaan in de dienstverlening aan de bezoekers van zwembad Twenhaarsveld en welk prijskaartje mag daar aan hangen? Dat waren de centrale vragen voor de leden van de sportcommissie die afgelopen maandag de concept-sport- begroting doornamen. Ondanks twee opeenvolgende mooie zomers lukt het nog maar steeds niet om het exploitatietekort van het recreatiebad tot de beoogde 175 duizend gulden per jaar te beperken. Voor volgend jaar dreigt het tekort op te lopen tot bijna twee ton, terwijl de gemeenteraad de afspraak heeft gemaakt dat de tekorten nooit boven de 175.000 gulden zouden uitkomen. Een zorgenkindje dus dat zwem bad, vooral ook vanwege de hoge energiekosten en de stijgende per soneelslasten. Wat dat eerste be treft is in het afgelopen seizoen al een bezuinigingsmaatregel door gevoerd door de watertempera tuur te verlagen van 23 naar 21 graden. Bij de personeelsformatie is de gemeente Holten echter ge bonden aan wettelijke eisen en die worden steeds bijgeseherpt. Daar op kan dus niet bezuinigd worden. Om in 1993 het nadelig saldo toch met zo'n 10 duizend gulden te ver minderen (en zo in de buurt van de nagestreefde 175 duizend gulden te komen) lagen er ideeën op tafel om enerzijds de tarieven met 5% te verhogen (meeropbrengst vijfdui zend gulden) en de andere vijf mille te bezuinigen op een beperking van de openingsuren. Een verkor ting van het seizoen met één week bijvoorbeeld levert de gemeente al een bedrag van vijfduizend gulden op, terwijl ook kan worden gedacht aan de mogelijkheid 's ochtends later open te gaan of 's avonds eerder te sluiten. Wat dat laatste betreft kwam er al meteen verweer van de sportcom- missieleden. G. Kolkman waar schuwde met klem voor met name Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: I Adres: j Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het I Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr Adres: I Woonplaats: I Hij/zij betaalt abonnementsgeld per jaar ad 49.15 het later openen 's ochtends. Met name een grote groep ouderen - om en nabij zo'n honderd zwemmers - maakt dan gebruik vari het bad om rustig baantjes te kunnen trekken, „Laten we voorzichtig zijn met aangepaste tijden en de vaste be zoekers niet wegjagen naar baden in de omgeving" zo luidde zijn boodschap. Daarmee was G.H. Markvoort het volmondig eens. Aan de andere kant wees commis sielid L.H. Rensen er nog eens met klem op het jaarlijks tekort op het zwembad niet uit de hand te laten lopen. Met name nu de cijfers door twee prachtige zomers positief ver tekend zijn. Resultaten '92 Dat bleek ook wel uit de (voorlopi ge) resultaten die secretaris Hans Wissink presenteerde. Na de goede voorverkoop van abonnementen 46.000) viel afgelopen zomer ook de losse kaartverkoop aan de kassa niet tegen 42.000) zodat totaal 88.000 kon worden bijgeboekt. En dat was 18.000 meer dan begroot. Weliswaar is het effect van de 23-21 graden-maatregel nog niet be kend, maar gezien de hoge tempe raturen (ook in het voorseizoen) moet ook de energienota meeval len. Dat gegeven gevoegd bij de voorzichtige begroting die was op gesteld, doet de gemeente hopen dat het exploitatietekort toch in de buurt van de 175.000 gulden zal komen. Maar aangezien niet elk jaar met een dergelijk fraaie zomer kan worden gerekend, komt de sportcommissie binnenkort toch oog met concrete bezuinigings voorstellen. Verkorting van het seizoen door het bad op 1 septem ber al te sluiten, kon voor 1993 meteen al worden uitgesloten om dat dan de scholen in het oosten nog vakantie hebben. Sportbegroting Afgezien van zwembad Twen haarsveld biedt de sportbegroting 1993 een 'stabiel beeld'. Alleen bij sporthal 't Mossink wordt een toe name van het nadelig saldo ver wacht, reden om de huren voor met-vaste gebruikers en de gebrui kers van buiten Holten met 5% te verhogen. G. Kolkman nog wel even terug op de pro memorie-post die voor de verbetering van het hoofdveld van 't Vletgoor is opgenomen. Omdat nog steeds wordt onderzocht wat nu feitelijk de oorzaak is van de drainageproblemen aldaar, kan VAR het college de kosten van een op lossing nog niet inschatten en is ook nog niet bekend wie daarvoor op moet draaien. Kolkman zag echter de bui al hangen wanneer het natte seizoen haar intrede weer doet en wilde weten wat de ge meente intussen onderneemt. Tij dens de behandeling van dit onder werp in de raadscommissie Ge meentewerken vroeg H. Dul wan neer het onderzoek zou plaatsvinden, maar kreeg daarop geen duidelijk antwoord van wet houder Henk Westerik. Er is nog geen geld opgenomen in het inves- teringsscheme voor aanpak van het veld. Voor het fietscrossterrein op 't Vletgoor (dat door de opheffing van FC De Holtertrappers) vrij komt, is momenteel nog geen be stemming. Wanneer het door de Holtertrappers in de oorspronke- Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Oostelijke Weekbladpers b.v in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactie Frederique Rentenaar tel. 053-28 15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: maandagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseurs: Mw. J. Rem Voordamweg 6 Hellendoorn tel. 05486-5 52 54 J. Spijkerman Poggenbeltweg 17 Haarle tel. 05485-9 52 20 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen La ren se weg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging- G. W. Knapen, Larenseweg 3. tel. 6 12 24 Ondanks de fraaie zomers van de afgelopen twee jaar blijft het tekort van zwembad Twenhaarsveld stij gen. De jeugd kan in zomer 1993 weer met een gerust hart van de duikplank afspringen, ook van de hoge, want die wordt ondanks de geldnood toch gerepareerd. lijke staat is opgeleverd, zal de sportcommissie met een voorstel komen. De toneelvereniging COC geeft op vrijdag 16 en zaterdag 17 oktober in de ontmoetingsruimte van de Kandelaar uitvoeringen van de klucht Gasten in eigen huis, van Dick van Maasland. Het verhaal rond dit blijspel in drie bedrijven speelt zich af in het huis van de familie Boot, die op punt staan te emigreren. De nieuwe be woners taan al op de stoep, maar dan komt er plots een kink in de kabel. Dat lever de nodige komi sche situaties op, zodat men verze kerd is van een avondje lachen. Kaarten in de voorverkoop zijn verkrijgbaar bij boekhandel Heu- sinkveld en indien nog voorradig aan de zaal. Woensdag 14 oktober zal weer de jaarlijkse kledingaktie ten bate van de Stichting Paardrijden Ge handicapten Holten worden ge houden. Men kan dit doel steunen door overtollige kleding in de plas tic zak, die men van te voren ont vangt, aan de weg te zetten. De eensgezindheid in de winkels luiting is nog ver te zoeken in Holten. Dat blijkt uit de enquête, die is gehouden door de Holtense Handelsvereniging (HHV) onder haar leden. Zestig procent van de leden heeft het enquêteformulier ingevuld en wel terug gezonden, de overigen hebben niet gerea geerd. De enquête was ingesteld door het bestuur van de HHV naar aanleiding van verzoeken uit de middenstand om de koopavond te verplaatsen van de donderdag naar de vrijdagavond. Daaraan gekoppeld wilde de HHV meer in zicht krijgen in de overige win kelsluitingstijden. Van de vijftig middenstanders die het formulier ingevuld terug heb ben gestuurd, zijn twaalf voor handhaving van de koopavond op donderdagavond. Twee van de drie supermarkten kiezen voor de donderdag, één voor vrijdagavond. Bij de non-food branche kiezen twaalf voor de donderdagavond en dertien voor de vrijdag. Drie heb ben geen voorkeur. Bij de banken in Holten gaat de voorkeur uit naar de donderdagse avondopenstel ling. Drie kiezen er voor donder dagavond één voor vrijdag en de vijfde bank heeft geen avondopen stelling. Conclusie De voorlopige conclusie die het be stuur van de HHV heeft getrokken uit de cijfers is: de meerderheid, inclusief de supermarkten blijft de voorkeur houden voor donderdag. Voor het bestuur van de HHV zijn er onvoldoende argumenten om de koopavond te verplaatsen naar vrijdag. Uniformiteit Ook werd gevraagd naar de ope ningstijden op de maandag. Daar bij blijkt dat er bij het Holtense winkelbestand geen enkele unifor miteit is te bekennen, ook niet bin nen de eigen branche. Op maan dag is één supermarkt alleen 's morgens geopend, de twee ande ren zijh de gehele dag geopend. Bij de non-food zijn er op maandag morgen negen winkels geopend, vijf 's middags en drie de gehele dag. Tien zijn er zelfs de gehele maandag dicht. Bij de banken is er op maandag één voor openstelling alleen 's middags en vier voor de gehele dag. De uitslag van de enquete zal be sproken worden op de komende najaarsvergadering van de HHV die op dinsdag 13 oktober wordt gehouden in De Biester, aanvang 20.00 uur. Op de agenda staat voorts ondermeer de voortgang van het verkeersplan, een terug blik op de verkoopbevorderende activiteiten, de aanstaande de- cemberacties, informatie over de per half oktober te starten TV- krant, voortgang over het Heuvel- wachterproject en een discussie naar aanleiding van het beleids plan van de HHV onder de titel: hebben wij in 2000 nog wel 8500 inwoners in Holten?

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 1