Bijzondere ervaring Open-school-groep I liifceleu Zakendoen n;i Medische diensten van dag tot dag I'1 "'HT'i. 'Overdijssei' Ambtenaren puffen van de hitte in het gemeentehuis Hester Plus Mode f if BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Open Deur- dienst Houseparty Musky HOLTENS NIEUWSBLAD Dorpsgenoten op bezoek bij Buurmeijer J Rectificatie Uit het politierapport Doorzetter G. Steenbergen kwart eeuw bij Nido Gevonden voorwerpen DONDERDAG 1 OKTOBER 1992 Om met de Open-school-groep een dagje naar Den Haag te gaan is leuk, maar om in de Tweede Ka mer de gast te zijn van kamerlid Flip Buurmeijer is wel een héél bijzondere ervaring. Daar kunnen de elf cursisten van de Open- school-groep uit Holten over mee praten. In de fraktiekamer van de PvdA kregen zij van hun dorpsge noot tekst en uitleg over het werk van een kamerlid. Aan de hand van zijn agenda legde Flip Buurmeijer uit wat er allemaal vastzit aan het kamerlidmaatschap: een indruk wekkend, om niet te zeggen over vol programma en stapels post. Na deze uitleg volgde een rondleiding door het nieuwe gebouw van de Tweede Kamer. Tijdens de lunch in het Statenrestaurant ging het gesprek over dagelijkse dingen zo als tijd voor hobby's en ontspan ning. Daar heeft het Tweede Ka merlid niet zoveel tijd voor, vooral niet nu hij pas zijn taak uitgebreid zag met het voorzitterschap van de enquêtecommissie Steunfraude. Terug in Holten gaan de cursisten tijdens de wekelijkse groepsbijeen komsten aan de slag met het maken van een plakboek met fo to's en teksten, dat een 'gedenk boek' gaat vormen. Excursies, verslagen maken, op een leuke en ontspannen manier bezig zijn met de Nederlandse taal en algemene ontwikkeling, zijn de zaken die in een Open-school- groep uitgebreid aan de orde ko- plaats op donderdagochtend in deze tweejarige cursus kan men men. In januari 1993 gaat er weer dorpshuis De Boschkamp. De kos- terecht bij Marijke Dijkstra, tel ten zijn een gulden per keer. Voor 05704-2825 of Jelis Hesse, tel. meer informatie en/of opgave voor 05483-62177. X i JÉIÉI -Hffik' ■«—v'fyrfö een nieuwe cursus van start. De bijeenkomsten vinden wekelijks IJsselstreek, IJsseluwe, IJsselval- X lei en Overdijssei, allemaal namen die volgens fraktievoorzitter Har- rie Dul beter geschikt zijn als bena ming voor het stadsgewest regio Stedendriehoek. De voltallige ge meenteraad was het roerend met hem eens, dat niet de stedendrie hoek „twee steden en een groot dorp" de dienst uit gaan maken. Kleinere gemeenten moeten mees turen en meebesturen in de nieuwe regio IJsselstreek. In het verslag van de vergadering van de onderwijscommissie over de beoogde scholenfusie tussen Dorpsschool en Kolschool is een fout geslopen. De naam van de onderwijsspecialist van D'66 die van het spreekrecht gebruik maakte, is niet Theo Hase maar Rob Hazes. De klimaatbeheersing in het ge meentehuis is nog steeds beneden de maat. Afgelopen zomer liep de temperatuur, op de bovenverdie ping op tot tropische waarden. Het probleem is niet nieuw, maar speelt al vanaf de oplevering van het gebouw. Aanpassingen aan het klimaatbeheersingssysteem heb ben tot nu toe niets opgeleverd. In de aanbiedingsbrief bij de begro ting 1993 kondigen burgemeester en wethouders dan ook aan dat architect, aannemer en adviseur aan hun jasje worden getrokken om verbetering te brengen in de 'ersonenalarm edereen wil graag zo lang moge- ijk zelfstandig blijven wonen. )aar wordt ook van alles aan ge- laan. Denkt u maar eens aan de anpassingen in huis die kunnen porden aangebracht, maar ook lan een voorziening als Tafeltje- )ekje, wanneer koken een pro- ileem is geworden. Een persone- alarm is ook een van de voorzie ingen, die ertoe bijdraagt langer elfstandig te kunnen blijven. De petenschap iemand te kunnen raarschuwen, wanneer men is ge- allen. of onwel is geworden, geeft en hele geruststelling. Deze appa- aten worden verhuurd door SWO- lolten. Gezien het beperkte aan- al toestellen, dat de Stichting eeft. wordt bezien of de alarme- ngsmogelijkheden bij de aanvra- er thuis op dat moment onvol- oende zijn. U kunt een apparaat ïchtstreeks, of via uw huisarts, fijkverpleegkundige of familie bij e Stichting aanvragen. Uw aan- raag wordt dan zo spoedig moge- k in behandeling genomen. U unt met uw aanvraag schriftelijk f telefonisch bij ons terecht. Ons ilefoonnummer is 64910. Op laandag- en donder-dagmorgen 1 dinsdagmiddag is in principe is kantoor geopend. PCOB Op 24 september hield de PCOB de eerste bijeenkomst van het nieuwe seizoen. De voorzitter, de heer J Beldman, heette allen hartelijk welkom en in het bijzonder de heer Pebesma. Deze liet aan de hand van dia's de aanwezigen alle aspec ten van Friesland zien. Hij toonde het friese landschap in alle jaarge tijden, verschillend kerken met hun prachtige kerkschatten, oude huizen en friese kastelen, stints ge heten. Tenslotte waren er mooie dia's over het zeilen op de friese meren en sloten. De volgende bij eenkomst van de PCOB zal plaats vinden op 22 oktober. Dan zal dhr. Verhoef uit Kampen een inleiding houden over de praktische toepas sing van de nota van het ministerie van WVC Ouderen in tel, waarin haar ideeën over het ouderenbe leid voor de komende jaren staan. Het is voor alle ouderen interes sant om te weten, wat daar nu in de praktijk van is gerealiseerd en hoe ouderen er mee te maken krijgen. Leden en niet-leden zijn van harte welkom. Inlichtingen over de PCOB kunt u krijgen bij mevr. T. Faber, Churchillstraat 111, tele foon 62474. aroeidsomstandigheden van de Holtense ambtenaren. De beveiliging van het gemeente huis behoeft ook enige aanpassing, nu de gemeente zelf is belast met de uitgifte van paspoorten. Op het investeringsschema is een bedrag van 25.000 gulden opgenomen voor aanpassing van opslag van blanco paspoorten, het intern transport daarvam alsmede de verwerking. De huisvesting van de mensen van de buitendienst aan de Waagweg wordt eveneens onder de loep ge nomen. Naar verwachting worden de gemeentelijke schiderswerk- plaats en de timmermanswerk plaats opgedoekt en wordt de vrij komende ruimte bij de kantoor ruimte getrokken. Ook komen er betere doucheruimtes. De oude krakkemikkige brandweergarage wordt waarschijnlijk afgebroken. Tijdens de jaarlijkse feestavond van Nido op 25 september werd, naast enkele twaalf en half jarige jubilarissen, Gerard Steenbergen gehuldigd. Juist op die datum was het 25 jaar geleden, dat Gerard bij het bedrijf aan de Industriestraat aan de slag ging. Directeur B. Onland benadrukte in zijn toespraak tot de familie Steenbergen de waardering die de firma en collega's hebben voor het werk dat de jubilaris als lasser ge presteerd heeft. Ernstige rugklach ten leken enige tijd geleden een einde te maken aan de loopbaan van de lasser. Door een goede me dische begeleiding cn het doorzet tingsvermogen bleek het gelukkig toch mogelijk om de vakkennis van Steenbergen voor Nido te be houden. Hij ontpopte zich als kun dig begeleider en controleur van de door Nido uit te besteden werk en is inmiddels ook weer in staat zelf de lastang te hanteren. Uiteraard werden aan de jubilaris en zijn vrouw bnloemen en de bij deze gelegenheid gebruikelijke en veloppe overhandigd. Zondag 4 oktober is er in de her vormde kerk een Open Deur- dienst, aanvang 19.00 uur. Voor ganger is ds. M. Berg, het muzikale gedeelte wordt verzorgd door het koor El Shaddai uit Wierden. het thema is: houdt de moed er maar in. Vanaf 18.50 uur is er samenzang. Tijdens werkzaamheden bij een woning aan de Kerkstraat - het aanleggen van een straatje - ont stond tijdens het doorzagen van enkele tegels een ongeval doordat de diamantzaag uitschoot. De man liep daarbij een flinke vleeswond op in zijn been. In een ziekenhuis werd de wond met 20 hechtingen gerepareerd, waarna de man weer naar huis kon worden vervoerd. Door een klapband van haar auto geraakte een bestuurster in het Beukenlaantje de macht over het stuur kwijt. Ze reed daarbij een betonpaal omver, waardoor haar auto enige schade opliep. Op de Stationsstraat ontstond op 25 september een verkeersongeval, doordat een automobilist in een bocht een andere auto inhaalde op het moment dat er een tegenligger naderde. De inhalende automobi list was genoodzaakt de ingehaal de auto te snijden, waardoor laatstgenoemde tegen een beton nen paal reed. Enige schade was het gevolg. De veroorzaker kreeg een proces-verbaal voor het inha len in een onoverzichtelijke bocht. Op 26 september werd een auto van de weg geplukt, waarvan bleek dat de remmen nagenoeg niet werkten. Tevens vertoonde de auto nog enkele andere gebreken. De auto is uit het verkeer geno men. Een mevrouw uit Olst deelde mede dat zij donderdagmiddag 24 sep tember met een winkelwagentje tegen een auto was gereden op de parkeerplaats van Albert Hein. Zij wist niet of er aan de auto schade was ontstaan. Mocht er bij een le zer nu een lampje gaan branden, dan kan hij of zij zich inverbinding stellen met de Holtense politie. Aan de achterzijde van een woning aan de Reilinksweg werd een hek kapot gereden door vermoedelijk een groene trekker. Het betreft hier het pad dat langs de spoorlijn loopt. Misschien wil de veroorza ker zich alsnog melden bij de poli tie. Op 26 september werd uit een win kel van fotograaf Mulder enkele fotocamera's weggenomen. De ver moedelijke daders - twee mannen en twee vrouwen - konden die mid dag in Raalte worden aangehou den, toen ze aldaar ook winkeldief stallen hadden gepleegd. De gesto len goederen uit Holten werden echter niet meer aangetroffen. Op 27 september botsten twee au to's op elkaar op de kruising Waag- weg-Beukenlaantje, doordat er geen voorrang werd verleend. Eni ge schade aan beide voertuigen was het gevolg. Maandagavond 28 september ont stonden moeilijkheden tussen twee groepen jongelui op de Laren- seweg. Kennelijk een oude vete moest ter plaatse even worden rechtgezet. Eén en ander kreeg een nogal grote toeloop van ongeveer 100 a 150 personen en links en rechts vielen enkele klappen. De politie moest de meute met enig gepaste drang verspreiden en nam de meest direct betrokken perso nen mee naar het politieburo. Een nader onderzoek naar oorzaak en gevolg wordt ingesteld. Bij een tankstation aan de AI heb ben onbekenden in de nacht van zondag op maandag geprobeerd in te breken. Men brak enkele beton platen open, maar omdat achter deze platen een zware metalen kast stond, gelukte het niet om binnen te komen. Op de kruising Sangeldijk-Broek- weg botsten een bromfietser en een automobilist tegen elkaar, door dat de bromfietser geen voorrang verleende. Het bleef bij materiële schade. De schoolgaande jeugd (trouwens niet alleen de jeugd) heeft kenne lijk nogal problemen om de ver keersregels op de rotondes in Hol ten op de juiste wijze uit te voeren. Massaal neemt men op deze roton des de kortste weg in plaats van de rotonde gewoon rond te rijden. De politie neemt aan dat een ieder deze regel toch wel kent, en dat het hier een mentaliteitskwestie be treft. (gemakzucht) waarbij het overige verkeer in gevaar wordt gebracht. Bij de rotonde aan de Oranjestraat werden op dinsdag morgen 29 september dan ook de eerste bekeuringen uitgedeeld. Liefst zestien scholieren mogen een bedrag overmaken naar de Justitie, variërend van f 15,- tot f 30,- afhankelijk van de leeftijd. De politie zal op onregelmatige tijden toezicht ter plaatse houden en zon der meer verbaliserend optreden. In de kelder van het dorpshuis houdt tienersoos Musky vrijdag avond tussen 19-21 uur een house party. Discjockey is Holtenaar Rob Heetland, die deze avond uit sluitend housemuziek draait. Te vens zal een discjockey verkiezing worden gehouden. Daarvoor mag iedere bezoeker zelf een plaatje draaien. Voor de origneelste disc- kjockey ligt een prijsje te wachten. Hetzelfde geldt voor de wedstrijd 'housen': wie danst het aardigst op housemuziek. Tienersoos Musky staat open voor jongeren tussen 12 tot 16 jaar en kost 2,- per avond. Na achten wordt de entreeprijs verlaagd tot een gulden. Vanaf 14 september is Hester Plus mode (Dorpsstraat 3, tel. 65133) geopend. Dit betekent dat dames meteen grotere dan de normaal gangbare confectiemaat niet meer op zoek hoeven in plaatsen als Almelo, Apeldoorn of Deventer. Hester Plus Mode voert de maten 48 tot en met 58. Naast vrijetijdskleding (o.a. spijkerstoffen) omvat de collectie ook modieuze pakjes, stelletjes en combinaties en natuurlijk, zoals van Hester verwacht mag worden, stijlvolle gelegenheidskle ding. Hester Plus Mode is verder trots op een mooi collectie truien, die er ook in extra grote maten zijn. Ook voor accessoires kan men terecht. Hester Plus Mode levert ondermeer mouwophouders, riemen, kettingen, oorbellen, bro ches en ook panties in de extra grote maten. Hester Plus Mode voorziet dus duidelijk in een behoefte in deze regio. De service van Hester Plus Mode tenslotte is dezelfde als die van Hester Mode. O.a. worden gekochte artikelen gratis vermaakt. NED.HERV. KERK 39.30 uur: ds. H. Doornweerd. nevendiensten. 19.00 uur: ds. M. Berg (Open Deurdienst m.m.v. El Sjaddai. Oppasdienst: mw. Bieleman, Mariana Schooien, Mariska Noordam. Uitgangscollecte: Kerk en Is raël. Diessenplas: woensdag 7 okto ber 19.00 uur: ds. Israël. GEREF.KERK 09.30 uur: ds. M. Berg 19.00 uur: Open Deurdienst in Hervormde kerk; voorganger ds. M. Berg. Kindernevendienst groep 3 en 4 o.l.v. J. Hoekstra-Potkamp; groep 5 en 6 o.l.v H. Stam De eerste collecte is voor kerk; avondmaalscollecte diakonie en de tweede voor rente en aflos sing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Truus Hulsman-Aal tink. Erna Nij- kamp-ter Avest, Ans Meijerink- Kolkman; 4-6 jaar: Ria Aan stoot-Stam. Herma Aanstoot: Pluijmers, Henriëtte Schipper- Beldman. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis in gebouw Ire ne. DIJKERHOEK 09.30 uur: ds. Wiegers, Holten, uitgangscollecte: Kerk en Is rael. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00 uur. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. J.G. Beerthuis, Bathmen; uitgangscollecte: Kerk en Israel. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur H.Mis. Zondag 8 00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 3 en 4 oktober: R. Brouwer, Boomkamp 10a Rijssen. Tel 05480-13194. Behandeling na te lefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten. S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629 WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 29-31, tel. 614 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag t/m vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: volgens afspraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29-31, tel 6 27 84. Spreekuur: maandag tzm vrij dag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10 SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIE VOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan- dagen vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27, Holten. Ge opend vrijdag- en zaterdagmid dag van 13.30-16.00 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tc-1.63012); ABVAKABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690) Donderdag 1 oktober: 20.00 uur, film Chimps onder elkaar met inleiding door Bert Haanstra in De Boschkamp. Vrijdag 2 oktober: 20.00 uur, receptie OKIA in kantine Blauw Wit. Zaterdag 3 oktober: 20 00 uur, start Nacht om Holten. Bij club gebouw Beusebergerweg. Maandag 5 oktober: 20.00 uur, bijeenkomst AJK over mest bank in zaal Vosman VrijJag 9 oktober: 19.45 uur, Forumavond in gebouw Irene. Zaterdag 10 oktober: 10.00- 12.00 uur, open dag kinderop vang in De Boschkamp. Maandag 12 oktober: Bloedaf name Rode Kruis in sporthal; 20.00 uur, ledenvergadering Blauw Wit. Dinsdag 13 oktober: Kinder- en tienerkledingbeurs in zaal Vos man; van 09.30-11.30 uur en van 18.30-19.30 uur. Vrijdag 16 oktober: Toneel door COC in de Kandelaar. Zaterdag 17 oktober: Toneel door COC in de Kandelaar. Donderdag 22 oktober: Bijeen komst NBvP in gebouw Irene. Zaterdag 24 oktober: Speel goedbeurs peuterspeelzaal. Maandag 26 oktober: Raads vergadering (begroting) Donderdag 29 oktober: 20.00 uur. Lezing K &C (Gevelstenen en uithangborden) in dorps huis. Zaterdag 31 oktober: Diepe Hel Holterbergloop. Gevonden: brillenkoker met bril; draadhangslot merk Rock; bankbiljet; fietssleutel aan rode hanger; rode kater; Verloren; hond, Duitse staan der; blauw kinderjack; witte parkajas met blauwe strepen; zwarte portemonnaie met in houd; hond. Golden Retriever; een fret; een pop met rode kleer tjes.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 3