Resink Goede oefenserie van Mintonette BC Holten pakt racket weer op Voorlichtingsdagen beroepsopleidingen Resultaten sv Holten Snelle vlucht Heverlee Bewegen voor ouderen bij sv Bato Matige vangst bij Rietvoorn Zaalvoetbal sw!^dinê sp'«v?r' ^*29.95 ^59.95 Kom naar Resink Wonen en profiteer tot 31 december 1992 van de grandioze waarde-bonnen aktie. U ontvangt een waardebon ten bedrage van 35 gulden bij een besteding van minimaal 500 gulden. Voor ieder bedrag dat u hierboven spendeert krijgt u uiteraard extra waardebonnen. Kortom, bij aankoop van een bankstel ontvangt u al snel voor 300 gulden waardebonnen, die bij iedere volgende aankoop bij Resink Wonen tot 1994 besteed kunnen worden. Voor meer informatie over deze aktie kunt u bij uw Resink Wonen vestiging terecht. dat woont wel even anders DONDERDAG 24 SEPTEMBER 1992 Holten 3 - Nijverdal 2; Holten be gon in Nijverdal met aanvallend voetbal en na tien minuten had dit een positief resultaat, A.Stukker scoorde 1-0. Hierna probeerde Nij verdal iets terug te doen en Holten kwam onder druk te staan. Na een handsbal van Spenkelink, kreeg Nijverdal een strafschop toege kend, deze werd gestopt door dee keeper. Hieruit kreeg het derde zo veel motivatie dat Nijverdal in de tweede helft nauwelijks meer aan te pas kwam. Via doelpunten van D.Spenkelink, A.Stukker en T.Geerlings werd een zeer verdien de overwinning behaald. 4-0. Holten 5 - Wierden 3; De Holtena ren hadden de gehele wedstrijd een groot veldoverwicht en dit werd gedaan middels, soms. oogstre lend voetbal. Het enige watje nog aan zou kunnen merken op de uit slag is, veel te laag! 5-0. Holten 11 - Haarle 9; Holten 9 startte goed en speelde vooral op het middenveld een uitgekiende partij. Het gemis van een goede voorhoede deed zich pijnlijk voe len en gevaar voorin was er nauwe lijks bij. Het was Haarle dat via twee lucky treffers de kansen wel benutte. Toen na rust de keeper en drie veldspelers waren gewisseld dacht men dat het beter zou gaan. Mede door een niet geheel topfïtte keeper en slecht georganiseerd verdedigen werd een zware neder laag geleden. 0-9. Holten 12 - Holten 13; Holten 12 moest het in dit competitietreffen opnemen tegen de oudjes. Men had de afscheidnemende Rein Hofman een mooie overwinning kado wil len doen maar het pakte geheel anders uit. In de eerste helft leek alles nog goed te gaan en na een achterstand werd via doelpunten van Gerrit Nikkels en Anton van Beek een voorsprong genomen. Na de rust was de koek op en de vete ranen van Den Ontvanger gaven een voetballesje aan de jonkies. 2- 4. Overige uitslagen: Holten 2 - De Zweef 3 0-3, Holten 4 - Luctor 4 2-2, Holten 6 - Enter 5 5-6, Wierden 5 - Holten 9 4-1, Wierden 6 - Holten 10 1-6. Holten Al-Luctor Al - De oudste Holten-junioren speelden voor de rust een goede wedstrijd en scoor den er rustig op los. De doelpun ten, gescoord door achtereenvol gens, Eelco Jager, Harry Klein Horstman, Pascal Brinkers en Jan Willem Kevelham, zorgden voor een 4-0 ruststand. Na de pauze werd het spelpeil een stuk minder. De bondsscheidsrechter Wegsfca- pel zag zich genoodzaakt om drie spelers (1 van de thuisclub en 2 van Luctor) een pauze van 5 minuten op te leggen, 4-1. Rood Zwart A2-Holtcn A2 - In een goede en aanvallende match kon den de A2 junioren hun schietkun- sten botvieren. In het bijzonder Daniël Sezen was goed op dreef en maakte 5 doelpunten, één meer dan Erik Paalman, die 4x het net deed trillen. De ruststand was 7-1 in het voordeel van de Holtenaren. Na de pauze werd De Tank gewis seld voor De Sókke, die er ook één keer in slaagde om zijn „goaltje" mee te pikken. De als laatste man spelende Nico Leeftink bleek ook een goede doelman te zfjn, want hij wist met enige prachtige saves on- passeerbaar te zijn voor de voor hoede-spelers der bezoekers. He laas moest de Holten-speler Peter te Winkel uitvallen wegens een ver moedelijke polsbreuk, 1-12. Rietvogels Bl-Holten BI - Een pri ma partij van de Holtense ploeg. Goed opgezette aanvallen werden doelgericht afgerond. Verheugend was het om te zien dat de Holtense verdediging beter op elkaar inge speeld raakt. Bas opende met een spetter van afstand via de onder kant lat. even daarna was Rob suc cesvol en bepaalde Bas de rust stand 0-3. Het was weer Bas van afstand, 4-0. de ingevallen Erik- Jan 5-0, Rob 6-0 en Maarten be paalde met een frommelgoal de eindstand op 7-0. Holten B2-De Zweef B3 - In een matige en ietwat rommelige wed strijd heeft de thuisclub een te ruim uitgevallen overwinning be haald tegen een zwakke tegenstan der. Voor de thee-pauze gelukte het Holten slechts lx om het doel van de tegenstander te doorboren, een prachtig doelpunt van Winand Hauptmeyer. Vele schitterende scoringskansen werden door de Holter-voorwaartsen niet benut. Na enige wijze woorden in de pauze van de technische leiding gelukte het Holten de scoringsmachine weer op gang te brengen en het waren Huisken - Veerman (2x) - Gerson (2x) - Koopman en Winand, die, voornamelijk in het laatste kwartier van de strijd de uiteinde lijke zege op 8-0 brachten. GFC Cl-Holten Cl - Vorige week werd een zeker lijkende zege uit handen gegeven en nu werd er met duidelijke, niet eens geflatteerde cijfers van de formatie uit Goor met 4-0 verloren. De ploeg toonde totaal geen inzet en werd naar een regelmatige nederlaag gespeeld. Gelukkig komen er nog meer wed strijden en kan de ploeg laten zien dat ze echt wel kan voetballen! Helaas kwam invaller Martijn Breuker erg ongelukkig ten val en brak vlak voor tijd één van zijn vingers, 4-0. VESOS C2-Holten C2 - Een op nieuw met 10 man spelend C2 heeft, evenals vorige week, ook nu weer een duidelijke 9-2 zege be haald. In de eerste helft ging de strijd nog gelijk op, getuige de nit- pe 2-1 voorsprong van Holten door een kopbal en een schot van Aijan ter Stal. Na rust werden de aanval len steeds gevaarlijker en slaagde de ploeg er in om haar voorsprong nog verder te vergroten, door doel punten van Geert Spakman, Arjan (3x), Björn Rustebiel <2x) en Breu ker. De achterhoede liet slechts één tegentreffer toe. 2-Q Holten Dl-De Zweef D2 - Holten Dl scoorde er lustig op los. Voor de pauze zeven goals en er na nog eens vier. De ploeg speelde aanvallend zeer sterk en combineerde dat het een lieve lust was, gezien ook het feit dat er zelfs zes spelers in aan merking kwamen voor de doelpun ten. Ook de achterhoede speelde zeer attent en had het met de schaarse aanvallen van de Zweef niet erg moeilijk. 11-0. Holten D2-Twenthe D2 - De eerste helft ging gelijk op, maar Holten wist als eerste te scoren via Leon. Twenthe kwam daarna vrij snel terug, maar moest toch toestaan dat Holten meer kansen kreeg, o.a. Maarten wist twee maal fraai op de goal te schieten, die helaas gestopt werden. De tweede helft was Hol ten aanzienlijk beter. Twenthe kwam nauwelijks nog op onze helft, en een doelpunt kon dan ook niet uitblijven. Via Dinant en Leon werd er nog drie keer gescoord, zodat de eindstand 4-1 werd. Holten El-Wierden El - El leek op een grote zege af te stevenen, want al spoedig stond het 1-0 door een hard schot in de hoek van Freek. Daarna kreeg Holten kansen om de score uit te bouwen, maar het vizier van die spelertjes was dit maal niet erg zuiver. Wierden wist zowaar gelijk te komen en de Hol tense achterhoede moest alle zei len bijzetten om erger te voorko men. Het was Laurens die even een bevlieging kreeg en met 2 harde schoten de ruststand op 3-1 bracht. Na de pauze slaagde Wierden er in om de spanning op te voeren door de stand op 3-2 te brengen, hetgeen ook de eindstand werd, bereikt door eën matig samenspelend Hol ten, 3-2. Holten E2-Eversberg El - Een mooie zege van Holten E2, die be reikt werd door goed combinatie voetbal, waartegen de tegenstan der het Nijverdalse Eversberg El geen wapens had. Voor rust scoor den Remco, Bart en Bas en deze 3-0 voorsprong gaf de verhouding goed weer. Na rust weer een aan vallend Holten, maar eerst gelukte het Eversberg om de eer te redden, waarna Matthijs en Bas de eind stand op 5-1 brachten. Enter Vooruit E2-Holten E3 - In een matige wedstrijd van Holten- zijde, scoorde het sterke Enter Vooruit E2 er lustig op los. E3 hield zich voornamelijk bezig met het verdedigen en kregen zelfs geen kans om de eer te redden. 7-0. Enter Vooruit E3-Holten E4 - De E- viertjes trakteerden de thuisclub op een grote nederlaag, die weder om weer werd bereikt door goed voetbal en hard werken. De eerste goal viel al heel snel na het begin- signaal en was er één uit het boek je. De strijd ging, hoewel de uitslag dit niet doet vermoeden, gelijk op, maar de Holter-voorhoede wist van de haar geboden kansen beter gebruik te maken dan de spelers van de thuisclub. 1-6. Holten Fl-Enter Vooruit F1 - Ook de F-ééntjes wisten uit de wed strijd tegen de Entersen als over winnaars te voorschijn te komen. Het peil was van een matig gehal te. doch de score was er niet min der om, getuige de zeven doelpun ten. De goalgetters waren ditmaal Ruud Egberts. Jeroen Lubbersen. Remon Müller (3x) en de Rijssense Aijan Schorfhaar (2x). De tegen stander probeerde van alles, doch de Holtense achterhoede was be hoorlijk op dreef en liet slechts drie goaltjes toe. 7-3. Holten F2-Enter F2 - Ondanks de grote nederlaag beginnen de spe lertjes van F2 steeds beter te spe len en het zal niet zo lang meei duren of de eerste zege komt ei aan. Doelman Daan van Grieken keepte voortreffelijk en Maikel Koopman speelde een heel goede wedstrijd. 1-8. Eversberg F2-IIolten F3 - Een goed samenspelend F3 bereikte met en kele goede schutters een mooie zege op Eversberg F2. De thuisclub kwam in de eerste helft nauwelijks aan de bal. laat staan op de Holter helft en door mooie doelpunten van Matthijs (3x) en Maarten ging Holten met een 4-0 voorsprong li monade drinken. In de tweede helft werd er door dezelfde spelers nog eens 3x gescoord maar door de grote inzet in de eerste helft, raak ten enkele voetballertjes wat ver moeid. Hierdoor kon Eversberg 2x tegenscoren. 2-7 Over alle mogelijke beroepsopleidingen is informatie te verkrijgen op de voorlichtingsdagen Tachtig beroepsopleidingen Mid delbaar- Hoger en Wetenschappe lijk beroepsonderwijs zullen op donderdag 24, vrijdag 25 en zater dag 26 september present zijn op de voorlichtingsdagen, die voor de derde maal in de Lebuinuskerk te Deventer gehouden worden. Vo rig jaar werden deze dagen door ruim 6000 belangstellenden be zocht. De beroepsonderwijsvoorlich- tingsdagen zijn er voor de leerling (en ouders) die in het laatste jaar van het voortgezet onderwijs (Mavo-Lbo-Havo-Vwo) en ook Mbo zitten en zich willen oriënteren op een beroepsopleiding of een be roepsvervolgopleiding in Neder land. Daarnaast kunnen ook leer lingen uit het voortgezet onderwijs die bezig zijn een vakkenpakket samen te stellen, zich laten voor lichten welke vakken zij beslist in hun pakket moeten hebben om de door hun gekozen beroepsoplei ding te volgen. Naast de onderwijsinstellingen zijn op deze dag ook aanwezig het Regionaal leerlingwezen (Rolo), IOB, Instituut voor Opleiding en Beroep, COA (Centrum Onderwijs en Arbeid) Overijssel en het psy chologisch bureau Van Spaen- donck, per 1 september 1992 sa menwerkend onder de naam Com- paz IJsselstreek. De voorlichtingsdagen zijn ge opend op donderdag 24 september van 15.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 22.00 uur; vrijdag 25 en zater dag 26 september van 10.00 tot 17.00 uur. De entree is twee gulden per persoon. De Holtense volleybaldames van Mintonette startten hun oefen campagne voor het nieuwe seizoen met twee overwinningen. Zonder Karin Leurink (vanwege haar stu die vertrokken naar Zwovoc in Zwolle), maar met Sandra Venek laas en de teruggekeerde Fenny Ebrecht lijkt het team toch sterk genoeg voor de eerste klasse. Al in de eerste oefenwedstrijd te gen het sterke Mix 1 uit Heeren veen bleek Mintonette vooral de fensief zeer sterk. Zowel keiharde smashes als tactische aanvallen werden gepareerd hetgeen resul teerde in setwinst. In de tweede set bleek het midblok doorslagge vend. Anke Meerman voorkwam dat haar directe tegenstandster kon scoren waardoor Mix vooral over links moest aanvallen. Ook daar kon men niet genoeg druk uitoefenen. Aangezien de service pass van Rinske Keulen perfect was en Sonja van 't Holt makkelijk scoorde, haalde Mintonette ook de tweede en derde set binnen. In de tweede oefenwedstrijd tegen ABS uit Bathmen (getraind door oud-Mintonette trainer Henk Koe slag) speelden de Holtense vrou wen zeeer gevarieerd. ABS (uitko mend in de eerste klas district IJs selstreek) kwam duidelijk klasse te kort tegen het met combinatie- aanvallen en veel servicegeweld optredende Mintonette. Vanavond (donderdag) spelen de Holtenaren tegen het geroutineer- De districtscompetitie is voor de Badmintonclub Holten weer van start gegaan. Het derde, vierde en vijfde team beten het spits af. BC Holten 3 kreeg Netwerk 3 uit Zwol le op bezoek. Peter Daane had een beslissende derde game nodig voor het eerste winstpunt. Hetzelfde gold voor Theo Aarsen die in de verlenging van de derde game de winst binnenhaalde. De eerste dame Yvonne Beuker had minder moeite om te winnen, terwijl Diny Broekmate kansloos was. Na de enkels stond Holten dus met 3-1 voor. De herendubbel verliep ver volgens moeizaam en werd na drie games verloren. De dames deden het beter met twee keer 15-5. Aan gezien de gemengd dubbels beide werden gewonnen werd het uitein delijk 6-2 voor BCH 3. Het vierde team moest thuis tegen Trefzeker 4 uit Dalfsen. Jos Dorres- teijn scoorde het eerste punt ter wijl ook Harrie Menkhorst en Ka rin Langkamp voor winst zorgden. Eugenie Roekevisch won ook, maar had wel drie games nodig. Aangezien ook de overige partijen makkelijk werden gewonnen, kon een 8-0 score op het wedstrijdfor mulier worden vermeld. Die uitslag werd ook genoteerd na de wedstrijd van BCH 5 tegen SVI 3, maar dan wel voor de tegenstan der. In Zwolle verloor Ans Jacobs haar enkel in drie games en ook bij de gemengd dubbels brachten Ro nald wissink en Ans Jacobs het tot drie games, maar veel meer zat er voor de Holtenaren niet in. Voor de op één na laatste vlucht in dit seizoen werden 357 duiven inge- korfd. Om 08.30 uur vond de los sing plaats in Heverlee. afstand 199 km. met gunstig weer ging het met een snelheid van ruim 88 km per uur huiswaarts. Erik Veneklaas kon om 10 44 uur de eerste duif klokken. Binnen een kwartier wa ren alle prijsvliegende (71 stuks) duiven binnen. De uitslag: 1.5.8.19.23 E. Veneklaas: 2.4.14. T. Schuppert; 3.25.26.30.67. G.J. Koetsier; 6.9.12.16.27. F. Meester en zn.; 7.17.24.34 50 J G. Jansen; 13.15.38.56.69. A. ten Dam; 18.45.52. Comb. Jurjens; 20.22.33 58.65. H J. Paalman; 21.35.39.490.41. H. van Beek; 42.63.64. H.J. Aaftink; 48.51. M. Lodeweges; 54.57.71. H. Wan- sink. De cursus bewegen voor ouderen bij sv Bato is weer begonnen. De lessen worden - lopend en staand - in spelvorm gegeven. Muziek heeft daarbij een ondersteunende func tie Er wordt niet met teostellen gewerkt en het lestempo wordt in overleg met de deelnemers aange past. De cursus wordt gegeven op dins dagmiddag van 15.00 tot 16.00 uur onder deskundige leiding in het gymlokaal aan de Vrijheidslaan. Opgave aan de zaal. Wenst men meer inlichtingen, dan kan con tact opgenomen worden met het secretariaat van sv Bato. M.G. Eg- gink-ten Velde, tel 62000 na 18.00 uur. Onder ideale weersomstandighe den werd de voorlaatste competi tiewedstrijd gevist in het Twente kanaal bij Stokkum. De vis liet het echter behoorlijk afweten, waar door meestal slechts tussen de 100 en 200 gram vis werd gevangen. Dicht onder de kant waren er ech ter nog een paar uitschieters. De uitslag: 1. H. ter Harmsel (4230 gram), 2. W. Tuller (2680 gram». 3. G. Scholten (1970 gram), 4. G.J. van Aefst (1050 gram), 5. F. Men- sink (950 gram). Zondag 27 september wordt de laatste wedstrijd gehouden in het Twentekanaal bij Lochem, rechts van de brug. Dan zal het kam pioenschap worden beslist. de SVS uit Schalkhaar en zaterdag is de ploeg actief tijdens een toer nooi in sporthal 't Mossink. De competitie start zaterdag 3 okto ber in Haaksbergen tegen Havoc. Het zaalvoetbal heeft inmiddels ook voor de competitie afgetrapt en voor Blauw Wit staat de eerste wedstrijd gepland vanavond (don derdag) tegen SVZW uit Wierden. Het eerste elftal van de zaalafde ling heeft ten opzicht van het vorig seizoen nogal wat mutaties onder gaan. De zaalafdeling van Blauw Wit is inmiddels versterkt met een compleet zaalteam van Rietvogels uit Almelo. In dit team speelden al veel voetballers die in Holten wo nen. Dat de ploeg van coach Erik Mondeel kwaliteit bezit blijkt wel uit het ongeslagen kampioen schap van het vorig seizoen. De ploeg speelde toen hoger dan het toenmalige eerste team van Blauw Wit. De verwachtingen zijn dan ook hoog gespannen. Het vorig sei zoen kreeg het eerste zaal team van Blauw Wit team nog een zware nederlaag te slikken tegen de Wier- denaren, maar werd wel de eerste wedstrijd in de eerste klasse in winst omgezet. De wedstrijd be gint om 22.00 uur en staat onder leiding van scheidsrechter A.G.J. Looms. anbied\n& Y,elv\den vnnWW" Stunts» kruien .«ettvodiscW Stuntaa" ZAjdên y,\ouses £iberge» Enschede: Boulevard 1945, 328a naast V&D Eibergen: Nieuwstraat 19 tegenover de Hema Rijssen: Haarstraat 23 naast de Hema BONMELDING! Almelo: Oranjestraat hoek City Promenade, hoek Doelenstraat (volg route centrum noord). Telefoon 05490- 12625. Apeldoorn: Brinklaan hoek Nieuwstraat-Hofstraat. Telefoon 055-219321. Deventer: Broederenstraat/Broederenplein. Telefoon 05700-14481. Doetinchem: Hcczcn poort/hoek Nieuws tad. Telefoon 08340-30932. Enschede: Meubelplein Schuttersveld 3. Telefoon 053-358835. Woondesign: Hengelosestraat 119 (volg borden meubelplein). Telefoon 053-358835. Zutphen: Bcukersiraai 87-95. Telefoon 05750-17055. Zwolle: Westenholte ind.terrein - Voorst C, Branderweg hoek klipperweg. Telefoon 038-212327. Wierden: Meubelfabriek.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 7