sport ga agenda Spanning en sensatie bij MAC -autocross Blauw Wit struikelt over verdedigingsbolwerk ASV Aanhang Holten kan weer juichen Heren 2 nog niet op volle sterkte Schaaktoppers gaan in de fout Eerste winst voor SV-handballers Goed besluit van triathlon-seizoen Mintonette Bestemmingsplan „Lukensveld" Commissie Welzijn Toertocht Thuis tegen LHC behaalden de Holtense handbalheren de eerste competitiewinst. Ondanks het ge mis van vier basisspelers opende Holten na tien minuten de score waarna de strijd lange tijd gelijk op ging. Hoewel LHC niet in goede doen was, kroop Holten een paar keer door het oog van de naald. Frank Konijnenberg zorgde met twee gestopte strafworpen voor het nodige zelfvertrouwen, maar bij de rust stond de thuisclub toch met 3-4 achter. In de tweede helft kwam Holten op voorsprong o.a. met twee snelle uitvallen. Tot aan de laatste minuut bleef het span nend, maar uiteindelijk kon toch een 8-7 overwinning worden bijge schreven. Scores: Nico Vorst en Rik Dalhuisen 3; Johan Plantinga, Erwin Konijnenberg 1. De dames senioren speelden een aantrekkelijke wedstrijd tegen LHC 2 in Lemelerveld. Holten was echter te slordig en had ook nog pech. Mede door het missen van een strafworp keek Holten bij de rust tegen een 5-2 achterstand aan. Ook daarna toonde Holten zich wel werklustig, maar had het te veel kansen nodig om te scoren. Daardoor won LHC met 11-4. Sco res: Ineke Leeftink, Marieke Nij- land, Joke Markvoort en Gerda Busschers 1. Junioren A leed de eerste neder laag thuis tegen het sterke Dalfs- en. Bij de rust stond het 6-8, maar Holten kwam goed terug tot 8-8. Uiteindelijk kwam de 14-16 winst terecht bij de gasten. Scores: Moni que Plantinga 4; Annemarie van de Maat 5; Monique van de Molen 3; Petty Schoemaker en Yvonne Plantinga 1. Junioren B speelde een sterke wed strijd uit tegen Zwolle. Na een 4-5 voorsprong bij de rust bleek de conditie net niet genoeg om de wedstrijd in handen te houden. Zwolle trok het duel in de tweede helft naar zich toe: 9-7. Sportain Holten Jeugd Al kon het de eerste helft redelijk bijbenen tegen Nieuw Heeten, maar na een 2-2 ruststand liepen de gasten uit naar een 3-7 overwin ning. Meisjes B boekte een keurige over winning op Heeten. Met goed veld spel en koel benutten van de kan sen werd na een 3-1 voorsprong bij de rust een 6-2 overwinning ge boekt. Jongens B kwam tegen Apeldoorn het nodige te kort. Na een zwakke eerste helft (1-7) ging het na de rust aanzienlijk beter, maar de achter stand was te groot: 5-12. De welpen deden het in Raalte goed. Twee keer werd gewonnen en een keer verloren. SV Holten SENIOREN Holten 1 vrij; Heracles 2 - Holten 2, 10.45 uur, vertrek 09.30 uur; RKSV 2 - Hooten 3, 09.00 uur, vertrek 08.00 uur; La Premiere 4 - Holten 4, 11.00 uur, vertrek 10.00 uur; Almelo 5 - Holten 5,10.45 uur, vertrek 09.45 uur; Rietvogels 4 - Hoten 6, 10.45 uur, vertrek 09.45 uur; Holten 7 - Tukkers 5, 09.30 uur; Holten 8 - Almelo 7, 10.45 uur; Holten 9 - De Zweef 9,09.00 uur; Holten 10 - SOS 6, 10.00 uur; De Zweef 10 - Holten 1109.00 uur, 08.00 uur; De Zweef 12 - Holten 12,09.00 uur, vertrek 08.00 uur; Holten 13 - PH 17, 09.00 uur. JUNIOREN Enter V. Al - Holten Al, 12.45 uur, vertrek 11.45 uur; Holten A2 - Twenthe A2,14.30 uur; Holten BI - TVC BI, 14.30 uur; Exelsior B4 - Holten B2,11.00 uur, vertrek 10.15 uur; Holten Cl - Den Ham Cl, 14.30 uur; Holten C2 - Enter V C2, 12.30 uur. SDOL Dl - Holten Dl, 10.00 uur, vertrek 09.00 uur; Bentelo D2 - Hol- ten D2,10.00 uur, vertrek 09.00 uur; DES El - Holten El, 09.30 uur, vertrek 08.45 uur; SVZW E2 - Hol ten E2,09.30 uur, vertrek 08.45 uur; Holten E3 - SDOL E2, 10.00 uur; Holten E4 - Enter E3,11.00 uur; De Zweef F1 - Holten Fl, 11.00 uur, vertrek 10.15 uur; De Zweef F2 - Holten F2,11.00 uur, vertrek 10.15 uur; Holten F3 - De Zweef F4,11.00 uur. Blauw Wit SENIOREN Blauw Wit 1 vrij; Vroomsh. Boys 3 - Blauw Wit 2, 14.30 uur, vertrek 13.15 uur; Blauw Wit 3 - Eversberg 2, 12.30 uur; DVO 2 - Blauw Wit 4, 14.30 uur; Excelsior 10 - Blauw Wit 5, 12.45 uur, vertrek 11.45 uur; Blauw Wit 6 - Markvogels 4, 14.30 uur; Blauw Wit 7 - Deto 10, 12.30 uur; Vesos 5 - Blauw Wit 8, 14.30 uur. ZAALVOETBAL Donderdag 24 september: Blauw Wit 1 - SVZW 1,22.00 uur; Maandag 28 september: BWO 1 - Blauw Wit 1, 22.30 uur, vertrek 21.15 uur. JUNIOREN UD M.A- Blauw Wit M.A, 13.00 uur, vertrek 11.45 uur; Blauw Wit BI - Hulz. Boys BI, 12.30 uur; Wierden Cl - Blauw Wit Cl, 12.00 uur, ver trek 11.00 uur. Haarle Dl - Blauw Wit Dl, 10.00 uur, vertrek 09.00 uur; Blauw Wit El - Hulz. Boys El, 10.00 uur; Blauw Wit E2 - Haarle E2, 10.00 uur; RKSV Fl - Blauw Wit Fl, 10.00 uur, vertrek 09.15 uur; Blauw Wit F2 - Vqsos F3, ll.OC uur. Handbal Zaterdag 26 september: Al thuis tegen Zwolle om 12.00 uur; MB 1 thuis tegen Tyfoon om 11.00 uur; JB 1 vrij; Welpen D thuis toernooi van 13.00 tot 15.10 uur. Zondag 27 september: Heren uit tegen Raalte om 12.15 uur. Vertrek 11.15 uur; Dames S thuis tegen Raalte 2 om 11.00 uur; Dames jun A uit tegen Haarle om 12.15 uur. Vertrek 11.30 uur; dames jun B uit tegen Broekland om 11.00 uur. Ver trek 10.00 uur. Badminton Maandag 28 september; BCH 5 - Smash 2; BCH 3 - Kwiek 2; woens dag 30 september: BCH 2 - Net werk 1. Al enige weken zijn de volleybal teams van Mintonette weer begon nen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Zaterdag krijgt deze voorbereiding zijn beslag in het thuistoernooi van de hoogste teams. Het toernooi begint om ne gen uur en wordt gehoduen in sporthal 't Mossink. Volgend weekend gaat de competi tie beginnen. Vooral de wedstrij den tussen heren 1 en het kampi oensteam van heren 2 zullen onge twijfeld zorgen voor veel publiek en spektakel. Niet alleen de sloopauto's crossten, de bromfietscoureurs lieten zich ook niet onbetuigd. Jammer dat wethouder Wim Dal huisen zaterdagmiddag niet even een kijkje kwam nemen bij de au tocross van MAC de Holterberg. Dan had hij kunnen zien hoe z'n oude bruine Volvo als een van de weinige voor de sloop bestemde crossauto's nog redelijk heel bleef in de heftige strijd. Wellicht had hij zelf nog wel eens een rondje willen crossen, want niets is mooi er dan snoei hard karren in een auto waar het mooi al lang van af, met een motor waar nog voldoen de pit zit, maar zonder de kans op tegenliggers, of het moet een me decoureur zijn, die zo hard de bocht om gaat, dat hij achterste voren tot stilstand komt. Dat scenario speelde zich zater dagmiddag onder perfecte weers omstandigheden af op het knusse crossterrein van de familie Ulfman op de hoek van de Lambooysweg en de Beusebergerweg. Aanvanke lijk had MAC De Holterberg met enige bezorgdheid gekeken naar het wat krappe terrein, maar na passen en meten kon er een uitste kende baan worden uitgezet. Voor het rennerskwartier ging men het bos in en 'Boldeijan' stelde een parkeerterrein ter beschikking. Zestig heren, vijftien dames en zes veteranen meldden kwamen aan de start in meest wonderlijk opge schilderde karren. Al na enkele manches was het meest overbodi ge van de wagens al afgebroken, omdat het er bepaald niet zacht zinnig toe ging. Met z'n vijven tege lijk door de bocht was een van de meest favoriete bezigheden van de coureurs. Af en toe ging dat men zo'n kracht dat een van de voertui gen onder luid gejuich van het tal rijke plubliek een fraaie koprol maakte. Doordat de auto's vooraf waren gekeurd op veiligheid (en voorzien waren van een veilig- heidskooi) bleven ongelukken uit. Hoogtepunt en gelijktijdig sluit stuk was de afvalrace, waaraan alle nog overgebleven auto's deel namen. Een inmiddels aange bracht springschans moest het spektakel nog vergroten. De eerste keer liep dat falikant mis omdat de auto's met een kluitje op elkaar kwamen te zitten. Na de herstart ging het beter en uiteindelijk werd Willy van Coeverden tot de beste door de publieksjury uitgekozen, daarmee bewijzend dat één vrouw, negenentwintg mannen de baas kan zijn. Trekkersiep Op het zelfde terrein kwamen zon dag een honderdtal trekkers, ver deeld over zes gewichtsklassen aan de start voor de trekkersiep- wedstrijd. Zoals gebruikelijk ging de wedstrijd gepaard met het nodi ge lawaai van de motoren en don kere rookpluimen. Halverwege moest de wedstrijd worden stilge legd, omdat in het terrein een onef fenheid was bespeurd, die proble men opleverde voor de sleepwa- gen. Volgens de organisatoren was er sprake van een voor meer 'wel len' die door de zwaarte van de sleepwagen actief werden. Door de baan vanaf de andere richting te gebruiken werd dit probleem ook weer opgelost. Uitslagen autocross: Heren: 1Bert Baltus, 2. Martin Roeterdink, 3. Henk Muller, 4. Nico Spoolder, 5 Corry Linde, 6. Gerard Paalman, 7 André Pinkert, 8. Hens KI. Zandvoort. Dames: 1. Jenny Wevers, 2. Rita Bos, 3. Ria Spoolder, 4. Grietje Tuitert, 5. Marlies Kos- se, 6. Marina Hulsthegge, 7. Yvonne Wie- chers, 8. Herma Bosschers. Veteranen: 1. Tinus Aanstoot, 2. Jan Ulf man, 3. Gerrit Schooien, 4. Egbert Venek laas, 5. Hendrik Kevelham, 6. Cor van Lim burg. Winnaar afvalrace: Willy van Coeverden. Uitslagen trekkersiep: Klasse 1, 0-2600 kg: 1. Paul Broeks, Wijhe; 2. G. Harmsen, Nw. Heeten; 3. Erik Groo- ten, Wijhe. Klasse 2, 2600-3000 kg 1. Ger- win Hoentjes, Laren; 2. Johan Lubbersen, haarle, 3. Dinant Scheggetman, Laren. Klasse 3, 3000-3800 kg, 1. Rinus Bonsink, Raalte; 2. Gerrit Langenkamp, Laren; 3 Gerianne Holmer. Klasse 4, 3800-5000 kg. Jan Rietberg, Holten 2, Appie Jansen, Schalkhaar; 3. Appie Nijland, Holten; klas se 5, 5000-8000 kg, 1 Sjaak Janssen, Schalkhaar; 2. Alfons Hofmeier, markelo; 3. Tonnie Brinkkate, Markelo Klasse Super Standaard tot 4000 kg 1. R. Blanken Dalfsen; 2, Erik Lensink, Nw Heeten; 3. Theo Broekhuis, Bathmen. Bromfietsklasse: 1. Rob Rensen: 2. Erwin Jansen; 3. Jan Poortman; 4. Erik Haan; 5. Willem Aaltink. De Holtense leden van triathlon- vereniging Argo besloten het, sei zoen succesvol. Zo werd Janny Vasters na een prima seizoen twee de bij de halve triathlon in Almelo achter Nederlands kampioene Thea Sybesma. Janny vestigde daarbij een nieuw persoonlijk re cord. Haar tijden waren 41 minu ten voor 2500 meter zwemmen. 2 uur en 22 minuten voor 80 kilome ter fietsen en 1 uur en 39 minuten ZUL^t 1. Bouwvergunning verleend aan: - E. J. Wissink voor bouw woning Hakkertsweg 14; - G. H. Roessink voor bouw recreatiebungalow Heideweg 64; - G H. Weghorst voor bouw recreatiewoning Heideweg 62; - H. M. Bondrager voor plaatsen berging bij Köllingserf 55; 2. Voorts vergunning/ontheffing/toestemming verleend aan; - Promotion Express BV voor het aanbrengen van lichtreklame/gevelopschriften aan het pand Keizersweg 30; Voor het inwinnen van Informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar-of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. De burgemeester van Holten maakt ingevolge het bepaalde in artikel 28, lid 6, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 28 september 1992, gedurende één maand voor een ieder ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek), ter inzage zal liggen het besluit van Gedeputeerde Staten van Overijssel van 1 september 1992, kenmerk RGP 92/918 omtrent o.a. de goedkeuring van het bestemmingsplan „Lukensveld", vastgesteld door de raad van deze gemeente bij zijn besluit van 25 mei 1992, nr. 81/IJm/ra., Gedurende genoemde termijn van terinzagelegging kunnen zij die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot gedeputeerde staten hebben gewend, alsmede de inspecteur van de ruimtelijke ordening tegen de goedkeuring van het plan beroep instellen bij de Kroon. De beroepschriften dienen te worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en te worden gezonden aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage Holten, 24 september 1992. De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard. De eerstvolgende openbare vergadering van de Commissie Welzijn vindt plaats op woensdag 30 september 1992 om 16.00 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. Op de agenda staat o.m. de notitie maaltijdvoorziening en een voorstel tot wijziging van wijze van subsidiëren van de maaltijdvoorziening. Eindelijk kon de aanhang van SV Holten weer eens juichen. Uit te gen Reutum eiste de ploeg van Cees Riemers de eerste competi tiewinst voor zich op. De 0-1 over winning doet weer hopen voor de toekomst. Zonder de geschorste Jager en de geblesseerden Brands en Spekrey- se schiepen de Holtenaren zich vooral in de eerste helft veel kan sen. Na een kwartier resulteerde dat in een 0-1 voorsprong door een fraaie kopbal van Rob Somer. Reu tum had de pech dat paal en lat de gelijkmaker in de weg stonden, ter wijl ook Jan Traanman goed werk deed door tien minuten voor de rust op de doellijn redding te bren gen. Direct na de rust kwam Holten weer goed uit de startblokken met o.a. een schitterende actie van Mark Nijland gevolgd door een prachtig schot van Erik Broek- maat, waarbij de bal de paal schampte. Reutum deed er daarna alles aan om gelijk te komen, maar toonde zich onmachtig. Bovendien was Holten-doelman Erwin Stu- kekr weer in goede doen. Zo keerde hij een kwartier voor tijd met een fraaie safe een inzet van de thuis club en behoedde daarmee Holten voor een puntverlies. Komend weekeinde is Holten vrij. De eerstvolgende wedstrijd is op zondag 4 oktober uit tegen Saas- veldia. Een week later staat de thuiswedstrijd tegen SOS op het programma. Blauw Wit is er niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen ASV in de volle winst om te zetten. De Aa- dorpers trokken een muur van verdedigers op en probeerden puur op de counter zelf tot succes te komen. Deze speelwijze leverde hen een zwaar bevochten gelijk spel op. Blauw Wit gaf de gasten in de beginfase direct extra moed, door hen in de vierde minuut al een doelpunt cadeau te geven. André Stam miste finaal een voorzet van links, waarvan de volledig vrij staande ASV-spits Luberti dank baar profiteerde (0-1). Een fikse te genvaller voor de thuisploeg die dan ook duidelijk even van slag was. Geleidelijk aan kwamen de Blauwwitters daarna echter toch beter in de wedstrijd. Met goed combinatiespel werd de tegen stander onder druk gezet. Het fa natiek verdedigende ASV, dat zelf aan aanvallen nauwelijks meer toe kwam, wist met kunst en vlieg werk Blauw Wit-succes te voorko men. Vijf minuten voor rust leek dan toch de meer dan verdiende gelijkmaker te vallen. De kopbal van Johan Bolink, uit een vrije trap van Gerald Jansen, ging ech ter via de lat over. Enkele minuten later was het toch raak. Hans Stam speelde zich op rechts vrij, waarna Gerald Jansen zijn voorzet kop pend afrondde (1-1). Na rust kon het goede spel van de laatste perio de van de eerste helft niet worden voortgezet. De thuisclub had wel steeds een veldoverwicht, maar het ontbrak in de combinaties aan de nodige accuratesse, terwijl vooral ook te weinig over de vleu gels werd gespeeld. Hierdoor kon de ASV-verdediging vrij gemakke lijk overeind blijven. Daarbij pro beerden de gasten met lange halen hun snelle spits - ex-DETO speler Richard Pikkemaat - te lanceren. De Blauw Wit-verdediging had de handen meer dan vol aan deze zeer snelle speler. De kansen die hij kreeg wist hij echter niet te benut ten, vooral ook door goed werk van Hans Bekkernens. De betere kan sen waren voor de thuisclub. Hans Stam zag een vrije trap juist voor langs gaan, terwijl hij even later overschoot. Jacco Schuppert kop te net naast. Trainer Middelburg stuurde in de slotfase voorstopper Henri Thalen nog mee naar voren, daarbij verdedigend risico's ne mend. Er kwamen nog twee moge lijkheden. Gerwin de Velde Har senhorst schoot na een goede com binatie met Hans Stam over. In de laatste minuut probeerde Henri Thalen het nog met een omhaal, maar ook hij schoot over. Zo moest Blauw Wit genoegen nemen met een gelijkspel in een wedstrijd waarin het duidelijk liet zien over meer kwaliteiten te be schikken als de tegenstander, doch de stug verdedigende ASV- ers niet op de knieën kon krijgen. Volgende week zaterdag is Blauw Wit vrij. Daarna staat weer een thuiswedstrijd op het programma tegen De Esch uit Oldenzaal. over de afsluitende halve mara thon. Haar totaaltijd was 4 uur en 42 minuten. Daarmee zette Janny Vasters de stijgende lijn van de afgelopen sei zoen voort. In de strijd om het oostelijl kampioenschap eindigde zij dit jaar als tweede, na de derde plaats van vorig seizoen. Tevens werd zij dit jaar winnares van het Oostelijk Triathlon Circuit (OTC), een wedstrijdserie waartoe ook de Holtense triathlon behoort. In 1993 zal zij voor eht eerst deelnemen aan de hele triathlon van Almere. Ton Hofhuis kon dit jaar door stu die wat minder trainen. Hij beëin digde het seizoen met de kwart- triathlon van Doesburg waar hij tot een goede eindtijd kwam van 2 uur en 20 minuten. Voor Han Muizebelt was de kwart- triathlon van Drachten zijn laatste wedstrijd van het seizoen. Hij werd daar tweede bij de veteranen. Dit jaar kon Muizebelt door een vorig jaar in Almere opgelopen blessure veel wedstrijden op het looponder deel niet beëindigen. Daardoor plaatste hy zich ook niet voor het OTC-klassement. Bij de wel uitge lopen wedstrijden behaalde hij nog enkele ereplaatsen met als hoogte punt de vierde plaats bij de Neder landse kampioenschappen hele triathlon in Almere. Zondagmiddag 27 september houdt MAC De Holterberg een toertocht voor motoren door Twente. De ongeveer honderd kilo meter lange rit voert onder meer langs Markelo en Diepenheim. Ge start wordt om 13.30 uur bij het MAC-clubgebouw aan de Beuse bergerweg 27a. Het jaarlijkse Nizno-toernooi te Nijkerk kwam iets te vroeg voor het gepromoveerde heren 2-team van Mintonette. De Holtense vol leyballers konden alleen in de eer ste wedstrijd tegen Olympia uit Gouda goed tegenstand bieden. Via 6-2 en 10-6 werd de eerste set gewonnen. In de tweede set leek alles voorspoedig te gaan, maar een duik van invaller Cees Brussé zorgde voor een lange rustpauze en wat voorzichtiger spel van de Hol tenaren. Met 12-15 werd deze set verloren. In de tweede wedstrijd tegen Nizno 1 werd duidelijk dat de pass nog wat te wensen overlaat. De eerste set ging dan ook met 8-15 naar Nizno. Rob van Zoelen, door de trainingen van Wim de Wilde enorm vooruit gegaan, was de uit blinker in de tweede set maar kon niet voorkomen dat er verloren werd met 13-15. Door dit resultaat speelde Mintonette de laatste wed strijd om de vijfde en zesde plaats. Tegen Apollo uit Epe werd goed gespeeld. Via 15-9 en 16-14 werd deze partij gewonnen en was de vijfde plaats voor de Holtenaren. In de interne competitie van de Holtense schaakclub werden tot nu toe verrassende uitslagen geno teerd. Z<> staat Henk van Beek na twee ronden onderaan. Hij verloor zijn tweede partij van Karl-Heinz Leisten kansloos na negentien zet ten. De Franse opening werd door Henk verkeerd behandeld en na elf zetten stond hij in feite al totaal verloren. Ook Dick van der Knaap liet een steekje vallen door remise te spelen tegen Cees Olij. Daarmee kwam hij overigens nog goed weg, want volgens eigen zeggen stond hij totaal verloren. Diane Aanstoot slaagde er niet in Ton van Oyen een halfje af te snoepen. Bertus van Beek en Teun Scheurwater speel den een taaie partij, waarin Van Beek verloor omdat hij in hevige tijdnood een penning overzag. De uitslagen. Dick van der Knaap- Cees Olij remise; Gerrit Luggen- horst-Jaap Schipper 1-0; Bertus van Beek-Teun Scheurwater 0-1; Dinant van Beek-Jan van Calcar 1- 0; Diane Aanstoot-Ton van Oyen 0- 1; Karl Heinz Leisten-Henk van Beek 1-0; Theo van Lindenberg- Gerrit Stevens remise; Ab Modde- jonge-Jan ten Velde 0-1. Afgelopen maandag werd tevens jeugdkampioen Bart Lubberdink gehuldigd. Uit handen van jeugd leider Jan van Calcar ontving hfj de wisselbeker.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 5