Koersbal: meer dan'n krom balletje gooien i Lammy Steenhuis exposeert gobelins in Waerdenborch Floralia in teken van kinderliedjes Mm Wlifeeiei C1000 doet mee aan campagne voorWNF Kerkdiensten Medische diensten HOLTENS NIEUWSBLAD Nieuwe sport vereist geduld en taktiek I BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Uit het politierapport Ziekenom- jTtimflaMMina roep collecteert Bejaarden sociëteit EEE Gevonden voorwerpen Cursisten exposeren in dorpshuis DONDERDAG 24 SEPTEMBER 1992. Met veel plezier speelt men op donderdagmiddag in het dorpshuis het intrigerende spel Koersbal. Al eens koersbal gespeeld? Wie tijd en zin heeft moet beslist eens een kijkje nemen op donderdag middag in dorpshuis De Bosc hkamp waar tussen half drie en half vijf in de ontmoetingsruimte de groene mat ligt uitgerold. On der leiding van Ben IJspeerd spe len daar een aantal mensen koers bal, dat qua uiterlijke spelvorm veel weg heeft van het Franse jeu de boule, maar in de praktijk toch heel iets anders is. Uw verslag geefster deed een middagje mee om tot de ontdekking te komen dat koersbal vooral een spel is van inzicht, geduld en taktiek. „Het is niet alleen een kwestie van smiet'n, maar ook van het koppie gebruiken", legt Ben IJspeerd uit als de speelbal met een grote boog onder de tafels en stoelen in de ontmoetingsruimte uit het zicht verdwijnt. Zoals vrijwel alle begin ners bij deze sport gooi ik de bal met een krachtige gooi over de acht meter lange groene mat, met bovengenoemd resultaat. De fraaie boog die de bal beschrijft, komt niet door het slechte gooien, maar zit in de bal ingebakken. Hoewel kogelrond van uiterlijk zijn de speelballen - vier voor ieder team van twee spelers - voorzien van aan weerzijden twee ongelijk gewichten, waardoor het zwaarte punt van de bal niet in het midden ligt. Pas na een aantal fraaie af zwaaiers, links en rechts om de mat af, lukte het de nieuwkomers bij koersbal om gebruik makend van de verschoven zwaartekracht de ballen een mooie kromme baan te laten beschrijven om zodoende zo dicht mogelijk bij het kleine witte doelballetje te komen. Wat bij een normaal balspel nooit lukt, lukt bij koersbal wel. Na een geluk te worp is het zelfs mogelijk een bal van de tegenpartij van achteruit 'aan te vallen' en uit het spel te werken. Is men wat verder gevor derd, dan komt vooral de taktiek en teamgeest om de hoek kijken. „Dat is juist het leuke aan koers bal. Je moet heel geconcentreerd gooien, anders gaat de bal alle kan ten op. Koersbal werkt op mij ge woon verslavend",zegt een van de deelnemers die vorig jaar al ken nismaakte met deze voor Holten nieuwe tak van sport. In Engeland is koersbal onder de naam Bowls een sport die live wordt uitgezon den op de televisie. Tienduizenden toeschouwers zijn er bij de wed strijden, die op een langere baan worden afgewerkt, maar verder volkomen gelijk zijn aan koersbal. In Holten heeft Ben IJspeerd dit seizoen nog slechts een zestal deel nemers kunnen verwelkomen en dat moeten er meer worden, al was het alleen maar om het Holtens kampioenschap te kunnen afwer ken. Tot nu toe heeft koersbal vooral bekendheid gekregen als een activiteit in het kader van Meer bewegen voor ouderen, maar dat hoeft jongere ouderen én jon geren niet te beletten om eens een een paar spelletje mee spelen op donderdagmiddag om tot de ont dekking te komen, dat koersbal een sport is die uitnodigt tot mee doen. Van 3 oktober tot 3 januari is in galerie-atelier de Waerdenborch, Oranjestraat 69 een expositie in gericht van weefwerk (gobelin) van Lammy Steenhuis-Wieringa uit Holten en keramisch werk van Calra Schrieken en Rinze van de Berg uit Goor. Lamme Steenhuis is al vanaf haar zevende jaar bezig met diverse vor men van textiele technieken. Ja ren is zij werkzaam geweest in de mode en gaf les in verscheidene handwerktechnieken. In 1970 be gon zij met raamweven, waarin zij zich later specialiseerde. Mevrouw Steenhuis gebruikt draden en kleuren zoals een schilder zijn pen seel en palet. In elk werkstuk zit ten meestal meer dan 150 uren werk. Carkla Schrieken en Rinze van de Berg werken sinds 1980 intensief samen in hun atelier te Goor. Zij laten zich inspireren door de stook- wijze uit Afrika, zoals veldovens en kuilbranden. De kleurschakerin gen van de potten zijn het resul taat van het houtvuur en de primi tieve stookwijze. Galerie-eigena resse Marga Rensink exposeert te vens een geheel nieuwe collectie handgedraaide en gedecoreerde schalen. De expositie is geopend woensdag tot en met vrijdag van 13.00 tot 18 00 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en zondag van 12.00 tot 16.00 uur. Romp zelf ontworpen en gebouw de schaalmodellen van auto's ex poseert. De jaarlijkse bloemententoonstel ling Floralia in de openbare basis school Dijkerhoek heeft vrijdag 25 september als motto kinderliedjes. Rondom de tentoonstelling zijn er Uiteraard ontbreken ook het Rad tal van activiteiten en spelletjes, van Avontuur en het sponsgooien Daarnaast geven de Dijkerhoekse niet, samen met andere behendig- Plattelandsvrouwen een overzicht heidsspelletjes. Een hoogtepunt van hun cursuswerk terwijl de heer moet het fietsen op een hometrai- ner worden waarvoor tien perso- neeis_ en ouderraadsleden in het strijdperk treden. Er kan daarbij worden ingezet op de af te leggen afstand. Evenals voor de bloemen tentoonstelling is ook hiervoor een prijs uitgeloofd. Voor de inwendige mens is natuurlijk ook gezorgd. Zo worden er 's middags poffertjes ge bakken en 's avonds is er een bar- beque met sateh. De openingstijden zijn van 14.30 uur tot 16.30 uur en van 19.30 uur tot 21.30 uur. ANBO De eerste bijeenkomst van het sei zoen 1992 - 1993 was een bustocht door het Twenste land. Via binnen wegen werd via Haaksbergen naar Enschede gereden. Daar werd een bezoek gebracht aan het Textiel museum, waar enkele weefmachi- nes werden gedemonstreerd. Via mooie binnenwegen kwam men ondanks een omleiding toch op de volgende stopplaats de Havezathe Het Everloo, waar een kop koffie kon worden gedronken. In de Ha vezathe kon worden genoten van de bijzondere inrichting. Door dit alles kwam men later dan gepland weer in Holten terug. De volgende bijeenkomst zal zijn op 14 oktober in het dorpshuis. Dan zal de heer Doornebos van woningbouwvereniging Onze Wo ning komen spreken over huisves ting voor ouderen. Maandag 14 september bleek er te rijn ingebroken in twee woningen aan de Dorpsstraat. De dader(s) kwamen binnen door een deur aan de achterkant open te breken. Er werden kleine geldsbedragen ont vreemd. Dinsdag vond er aan aanrijding plaats op de kruising Keizersweg Denneboomstraat. De bromfietser verleende komende uit de Dennen boomstraat geen voorrang aan een personenauto die over de Keizers weg reed. De bromfietser zag de auto pas op het laatste moment toen hij al linksaf sloeg. Bromfiets en auto raakten beschadigd. Er kwamen klachten over de ver- keersituatie in de Denneboom straat. Door de werkzaamheden aan de rotonde aldaar, kruising Burg.v.d.Borchstraat en Deven- terweg, wordt het verkeer omge leid. Nu blijken er verschillende automobilisten ten onrechte ge bruik te maken van de fietstunnel. Dit is levensgevaarlijk voor de fiet sers en bromfietser die van de tun nel gebruik maken. Indien een der gelijke automobilist door de poli tie wordt gesignaleerd zal hij op een bon worden getrakteerd. Woensdageven na 13 uur gebeurde er een aanrijding op de kruising Aaltinksweg Deventerweg. De be stuurder van een personenauto verleende komende vanaf de Aal tinksweg geen voorrang aan een andere personenauto die over de Deventerweg reed. De bestuurder en een inzittende van de auto die over de Deventerweg reed werden ter plaatse behandeld door een ge alarmeerde huisarts uit Holten. Eén auto werd afgesleept. Diezelfde dag vond er een aanrij ding plaats op de Dorpsstraat ter hoogte van het schrikhek (i.v.m. wegomlegging in aanbouw zijnde rotonde) nabij de kruising met Sta tionsstraat en Larenseweg. Een be stuurder van een personenauto reed over de dorpsstraat in de rich ting van Deventer en ging naar de linkerweghelft om het schrikhek te passeren. Vanuit tegenovergestel de richting kwam een andere auto die juist een stilstaande vrachtau to passeerde en links wilde voor sorteren öm de Stationsstraat in te gaan. Dit lukte dus niet omdat de eerstgenoemde bestuurder toen het schrikhek net voorbij wilde. Donderdag gebeurde er een aanrij ding op de kruising Broekweg Doorlopende Dijk. Bestuurster van een personenauto reed over de Doorlopende Dijk en verleende geen voorrang aan een voor haar van rechts komende personenau to. Eén van de auto's moest i.v.m. de schade worden afgesleept. Verder werd er uit een kleedkamer van een sportpark een portemon nee gestolen. Diverse fietsen werden de afgelo pen week gestolen. Vrijdag opnieuw een ongeval, nu op de kruising Langstraat Marke- loseweg. De bestuurder van een personenauto verleende komende vanaf de Langstraat geen voorrang aan een bromfietsster die over de parallelweg van de Markeloseweg reed. De bromfietster raakte aan haar knie gewond. Uit voorzorg werd ze per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. In de nacht van vrijdag op zater dag werd de bestuurder van een personenauto gekontroleerd op de Larenseweg. Het bleek dat deze man te diep in het glaasje had gekeken. De Deventenaar werd een dagvaarding en een transaktie (rekening) van 600,- uitgereikt. Zondagavond vond er een ongeval letje plaats op de parkeerplaats langs de Al. Een bestuurster van een personenauto wilde vanaf de parkeerplaats de oprit naar de snelweg oprijden en zag daarbij een andere personenauto over het hoofd. Alleen lichte schade aan beide voertuigen was het gevolg. Diezelfde avond viel er een jongen uit een kastanjeboom bij het Me disch Centrum. Er brak een tak af en hij viel enkele meters naar bene den. Eerst was men bang voor nek letsel doch in het ziekenhuis bleek dat mee te vallen. Wel heeft de jongen een bovenbeen gebroken. In de nacht van zaterdag op zon dag kontroleerde de politie op de snelweg een Duitse automobilist. Bij een nader inderzoek bleken de inzittenden in bezit van een gaspi stool, een boksbeugel en een kleine hoeveelheid hash. Nadat de heren waren verhoord konden zij hun weg, met enkele attributen min der, vervolgen. In de nacht van maandag op dins dag werd er een auto gestolen in de Verzetstraat. Betreft een blauwe kadett. C1000 Voordeelmarkt Holten doet mee aan de grote najaars- campagen die gehouden wordt in samenwerking met het Wereld Natuur Fonds, ledereen kan meedoen en sparen voor een rijkgevulde doos vol luxe en dagelijkse boodschappen met een waarde van ruim veertig gulden. Het principe van de pakkettenactie is eenvoudig. Voor elke 25 gulden die wordt besteed, ontvangt de kant een actiezegel. Deze dient op de spaarkaart te worden geplakt die men bij de kassa kan verkrij gen. Een volle kaart met dertig zegels geeft recht op het gratis boodschappenpakket. C1000 geeft van elke kaart één gulden aan de Wereld Natuur Fonds. De gelden worden gebruikt om nieuwe natuurgebieden in Nederland te realiseren. De actie duurt nog tot en met 7 november. Gedurende de actieperiode zal er door C1000 aandacht worden besteed aan voorlichting op milieugebied en het WNF zal in oktober met een verkoopstand met Panda-artikelenaanwezig zijn in de supermarkt. Van 29 september tot 30 oktober exposeren de cursisten van Riem- co Berends in dorpshuis De Bosc hkamp. Berends geeft les in diver se teken- en schildertechnieken, maar op de expositie hangen voor namelijk aquarellen. De zijn op verschillende lokaties gemaakt en behandelen ook verschillende on derwerpen. De expositie is dage lijks te bezichtigen van 09.00 uur tot 17.00 uur (behalve in het week einde). In de week van 5 tot en met 9 oktober wordt in Holten weer een huis aan huis collecte gehouden ten behoeve van de Stichting Overijsselse Zieken en Bejaarde- nomroep actief in de kring Almelo. De OZO programma's zijn in Hol ten te beluisteren via de kerktele foon. Voorts wordt samengewerkt met Radio Diessenplas. Alle werk voor de ziekenomroep wordt ver richt door ongeveer 70 vrijwilli gers. De ziekenomroep ontvangt geen enkele subsidie van welke in stantie dan ook. De Bejaardensociéteit Holten komt op dinsdag 29 september weer bijeen. Er wordt een gezellige sjoelmiddag gehouden in de Kan delaar. Begonnen wordt om half drie. Geboren: Kim. dv T. Hofman en E.D. IJspeerd; Merith Aymee, dv. H A Schrotenboer en J. Veensta; Imke Henrike, dv. J. Veneklaas Slots en G.W. Kloos terboer; Paulus Gerhardus Jo hannes, zv. P.F.J. Kuipers en C.M.M. Bruggink. Overleden: R. Rustebiel, oud 42 jaar; J.E. Traanman, oud 87 jaar; G.C. Blom, oud 73 jaar; C. Koogje, oud 69 jaar; H. Bouw huis, oud 79 jaar; M. Meinsma- Kooij, oud 72 jaar; J. Tuitert, oud 69 jaar. Ondertrouwd: G. Stam, oud 25 jaar en G.W. Maassen v.d. Brink, oud 21 jaar; G.M. Sche perman, oud 24 jaar en H. Velt- kamp, oud 21 jaar. Gehuwd: M.J. Lammertink. oud 31 jaar en M.J. Brands, oud 29 jaar; J.A. Meijerink oud 22 jaar en A.C. Kolkman, oud 22 jaar; M.H. Nieuwenhuis, oud 36 jaar en A.H.J. van Raan, oud 31 jaar; J. Kleij, oud 27 jaar, Alme lo en W. Nijkamp, 28 jaar, Alme lo. /S\ NED.HERV. KERK 09.30 uur: ds. W. Vons, Rijssen m.m.v. Campanella; nevendien- sten. 19.00 uur: ds. H.W. Doornweerd. Oppasdienst: mw. Stoevenbelt- Schreurs, Sandra Mensink. Uitgangscollecte: Bethanië. Diessenplas: woensdag 30 sep tember 19.00 uur: ds. Leerink. GEREF.KERK 09.30 uur: ds. M. Berg - viering HA. 19.15 uur: ds. M. Berg - viering H A. en nabetrachting. Kindernevendienst groep 3 en 4 o.l.v. T. Heusinkveld-Hulsman; groep 7 en 8 o.l.v. J. Wieldraay- er-Nijen Twilhaar. De eerste collecte is voor kerk; avondmaalscollecte diakonie en de tweede voor rente en aflos sing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Ester Tromop, Ria Tromop-Prins, Edith Bosschers; 4-6 jaar: Mar ga Harbers-Beldman, Gerrie Beldman-ter Brake, Alida Ban- nink-Eerens. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis in gebouw Ire ne. DIJKERHOEK 09.30 uur: ds. H. W. Doornweerd, dienst van Schrift en tafel; uit gangscollecte: Bethanië.. ESPELO 10.45 uur: ds H w. Doornweerd, dienst van Schrift en Tafel; uit gangscollecte: Bethaniè EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00 uur. OKKENBROEK 10.00 uur. ds. K. Pruijsen, De venter; uitgangscollecte: Inter kerkelijk vredesberaad. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17 00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten. Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 26 en 27 september: A.J. Boer man, Vennekesgaarden 46a, Rijssen. Tel. 05480-12535. Be handeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8 00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 29-31, tel. 614 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag Urn vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diètiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: volgens afspraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31. tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29-31, tel 6 27 84. Spreekuur: maandag t/m vrij dag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10 SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat3, tel. 6 24 87 Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur. woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27, Holten. Ge opend vrijdag- en zaterdagmid dag van 13.30-16 00 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVAKABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Donderdag 24 september: 20.00 uur. bijeenkomst CPB in Kan delaar. Vrijdag 25 september: 14.30- 16.30 uur en 19.30-21.30 uur, Flo ralia in OBS Dijkerhoek. Zaterdag 26 september: 08.00- 10.00 uur, start Holterberg- herfsttoer bij sporthal: 20 00 uur, Concert Rejoice in Kande laar. Zondag 27 september: 13.30 uur, start MAC toertocht voor motoren bij clubhuis Beuseber- gerweg. Maandag 28 september: 19.30 uur, raadsvergadering. Dinsdag 29 september: 14.30 uur. Bejaardensociëteit in de Kandelaar. Donderdag 1 oktober: 20.00 uur, film Chimps onder elkaar met inleiding door Bert Haanstra in De Boschkamp. Vrijdag 2 oktober: 20.00 uur. receptie OKIA in kantine Blauw Wit. Zaterdag 3 oktober: Nacht om Holten. Maandag 12 oktober: Bloedaf name Rode Kruis in sporthal. Vrijdag 16 oktober: Toneel door COC in de Kandelaar. Zaterdag 17 oktober: Toneel door COC in de Kandelaar. Donderdag 22 oktober: Bijeen komst NBvP in gebouw Irene Zaterdag 24 oktober: Speel goedbeurs peuterspeelzaal. Maandag 26 oktober: Raads vergadering (begroting) Gevonden: hanger met sleu tel. blauwe benzinedop, speel goed knuffelbeest, zilveren arm bandje met plaatje, jonge wi^te kater, blauwe portemonnee met inhoud, zwarte poes met witte voetjes, schildpad. Verloren: fietscomputer- groen/blauwe nylon portemon nee met inhoud, bordeaux rode agenda, buidel handtas met in houd, witgouden oorbel met di amant, zwart hondje (teef), rij bewijs. double horloge groot model, tasje met o.a. paspoor ten, zilveren schakelarmband, rode kater met blaugroene hals band.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 3