sport ia agenda J eugdcrosswedstrijd trekt 1000 bezoekers Knappe zege Blauw Wit Afwachtend Holten laat punten "gg en Handballers gaan fors onderuit Badmintonclub heeft nieuwe een sponsor HOLTENS NIEUWSBLAD Resultaten Blauw Wit Geslaagd pauze-optreden Lanz Bulldog Blauw Wit thuis tegen ASV Sp. Denekamp niet opgewassen tegen Holtenaren Competitie waterpoloërs van start in selectie laatste minuut voor rust profiteer DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1992- In de uitwedstrijd tegen Univé/A- chilles 3 moesten de Hol tense handbalheren een zware 26-10 ne derlaag incasseren. De wat oudere en geroutineerde gastheren maak ten meteen duidelijk dat het een moeilijke wedstrijd zou worden. Afspeelfouten in de defensie boden Achilles bovendien veel break-out kansen waardoor Holten al snel met 9-2 achter stond. Aanvallend konden de rood-zwarten boven dien geen vuist maken. Het gemis aan schotkracht (Meino van Beek was afwezig) deed zich extra gel den. Na de 16-5 ruststand ging Hol ten in de tweede helft over op een 6- 0 verdediging. Dit werkte beter, maar toch werd de defensie nog regelmatig uitgespeeld. Even kwam Holten nog terug, maar de uiteindelijke 26-10 nederlaag sprak toch boekdelen. Scores: Ro land Bleijenberg 5; Nico Vorst 3; Rik Dalhuisen en Erik Kraan 1. De dames senioren verloren uit van HHZD zowel op techniek als op conditie. Ondanks goed werk van doelvrouwe Brigitte Schoema- ker die o.a. een strafworp keerde, liepen de dames na een 5-2 rust stand tegen een duidelijke 14-6 ne derlaag op. Scores: Joke Mark- SV Holten SENIOREN Reutum 1 - Holten 1, 14.00 uur, vertrek 12.45 uur; Holten 2 - De Zweef 3, 10.00 uur; Holten 3 - Nij- verdal 2,10.00 uur; Holten 4 - Luc- tor 4,10.45 uur; Holten 5 - Wierden 3, 10.00 uur; Holten 6 - Enter 5, 09.00 uur; Luctor 5 - Holten 7,10.45 uur, vertrek 09.45 uur; Holten 8 vrij; Wierden 5 - Holten 9,10.00 uur, vertrek 09.00 uur; Wierden 6 - Hol ten 10,10.00 uur, vertrek 09.00 uur; Holten 11 - Haarle 9, 10.45 uur; Holten 12 - Holten 13, 09.00 uur. JUNIOREN Holten Al - Luctor Al, 14.30 uur; Rood Zwart A2 - Holten A2, 14.30 uur, vertrek 13.30 uur; Rietvogels BI Holten BI, 14.30 uur, vertrek 13.30 uur; Holten B2 - De Zweef B3, 11.00 uur; GFC Cl - Holten Cl, 13.00 uur, vertrek 12.00 uur; Vesos C2 - Holten C 2,10.00 uur, vertrek 09.15 uur. Holten D1 - De Zweef D2,11.00 uur; Holten D2 - Twen the D2,10.00 uur; Holten El - Wierden El, 10.00 uur; Holten E2 - Eversberg El, 10.00 uur; Enter V E2 - Holten E3, 09.15 uur, vertrek 08.30 uur; Enter V. E3 - Holten E4,10.00 uur, vertrek 09.15 uur; Holten F1 - Enter V. Fl, 11.00 uur; Holten F2 - Enter F2, 11.00 uur; Eversberg F2 - Holten F3, 10.00 uur, vertrek 09.15 uur. Blauw Wit SENIOREN Blauw Wit 1 - ASV 1, 14.30 uur; Blauw Wit 2 - DOS'37 3,12.30 uur; j Rietvogels 3 - Blauw wit 4, 12.30 uur, vertrek 11.30 uur; DOS'37 5 - Blauw Wit 3, 14.30 uur, vertrek 13.15 uur; Blauw Wit 5 - Excelsior 9, 12.30 uur; SVZW 5 - Blauw Wit 6, 14.30 uur, vertrek 13.30 uur; ASV 4 - Blauw Wit 7, 14.30 uur, vertrek 13.15 uur; Excelsior 13 - Blauw Wit 8,12.45 uur, vertrek 11.45 uur. JUNIOREN Meisjes Blauw Wit A - Berghuizen M.A. 2, 10.00 uur; Sp. Daarle BI - Blauw Wit BI, 12.45 uur, vertrek 11.45 uur; Blauw Wit Cl - SVZW C2, 11.00 uur. SWN D2 - Blauw Wit Dl, 10.00 uur, vertrek 09.00 uur; Blauw Wit El Enter V, El, 10.00 uur; Blauw Wit E2 - Nijverdal El, 10.00 uur; Evers berg Fl - Blauw Wit Fl, 10.00 uur. PROGRAMMA SPORTHAL "T MOSSINK voor de week van 19 tot en met 25 september 1992. Zaterdag: 8.30-13.00 Mintonette Maandag: 19.00-23.00 B.C.H. Dinsdag: 16.30-17.30 Mintonet te C/2 hal) 17.30-22.30 Mintonette 22.30-23.30 Blauw-Wit (zaal) Woensdag: 19.00-22.30 B.C.H. 22.30-23.30 J. Wegstapel Donderdag: 21.00-22.00 s.v. Hol ten, handbal 22.00-23.00 K.N.V.B. 23.00-24.00 s.v. Holten, All Stars Vrijdag: 18.30-23.00 Mintonette Voor reserveringen van nog vrije uren in het bovengenoem de weekend kan men zich a.s. vrijdag van 12.00 tot 22.00 uur rechtstreeks wenden tot de be heerder (sporthal, tel. 6 31 80). Overige reserveringen uitslui tend via het gemeentehuis (afd. welzijn, tel. 6 16 66, toestel 722). SportBin Holten voort 3; Marieke Nijland, Gerda Busschers en Annemarie Wijnberg 1. De junioren gaven wel het goede voorbeeld. Junioren A speelde te gen het sterke I Jsselstars uit Wijhe en kwam al snel op achterstand. Bij de rust was het 2-4 voor de gasten, maar in de tweede helft dwong Holten met veel inzet en bij vlagen prima spel een verdiende 12-10 overwinning af. Na de teleurstellende start van ju nioren B werd tegen Haarle wel goed gespeeld. Bij de rust stond Holten al met 8-0 voor en uiteinde lijk werd een 12-3 winst geboekt. Jeugd Meisjes A kwam tegen V en K nog iets te kort. Via een 5-0 achterstand bij de rust werd met 11-2 verloren. Meisjes B leek lange tijd op weg naar de eerste overwinning. Tot vlak voor de rust leidde Holten nog met 1-5, maar daarna verslapte het team en moest alsnog een punt worden prijsgegeven: 6-6. Jongens B was duidelijk niet opge wassen tegen Achilles. Het jonge team uit Holten ging na een 6-2 achterstand bij de rust met 10-5 ten onder. vertrek 09.15 uur; Blauw Wit F2 - Excelsior F4,11.00 uur. Zaalvoetbal: Donderdag 17 september: Berg huizen 1 - Blauw Wit 1 (TVB beker); vrijdag 18 september: Rood Zwart 3 - Blauw Wit 3, 21.00 uur, vertrek 20.00 uur; maandag 21 september: SWN 2 - Blauw wit 3, 21.00 uur, vertrek 20.15 uur; woensdag 23 sep tember: DSVD 3 - Blauw Wit 2, 21.00 uur, vertrek 19.45 uur. Handbal Zaterdag 19 september: MA 1 thuis tegen Nw: Heeten om 13.00 uur; MB 1 thuis tegen Boerhof/Heeten om 12.00 uur; JB 1 thuis tegen Apeldoorn JB 1 om 11.00 uur; Wel pen uit in Raalte tegen Dalfsen, Heeten en Raalte om 12.20 tot 14.10 uur. Vertrek 11.30 uur, terug 14.45 uur. Zondag 20 september: heren thuis tegen LHC om 12.00 uur; Dames S uit tegen LHC 2 om 12.30 uur. Ver trek 11.30 uur; Dames Jun A thuis tegen Dalfsen om 13.15 uur; Dames Jun B uit tegen Zwolle om 10.0C uur. Vertrek 09.00 uur. Voor elk van de jonge rijders was er aan net eind van de wedstrijd een medaille. MAC de Holterberg kan terug kij ken op een goed geslaagde jeugd- crosswedstrijd, die meetelde voor het Nederlands kampioenschap. Hoewel er nauwelijks Holtense belangen op het spel stonden wa ren er zondag toch nog zo'n dui zend bezoekers naar circuit De Zuurberg gekomen om te genieten van de soms waaghalzende toeren die de jeugdcrossers op het zand- circuit uithaalden. Niet alleen was er op sportief ge bied weinig sprake van Holtense inbreng (Berry Poll) werd uiteinde lijk elfde, ook op organisatorisch gebied hadden de MAC-leden wei nig in te brengen. Waar anders in de bekende groene wagen de jury leden van de MAC zitten, zat nu de jury van de KNMV. Zelfs werd geen gebruik meer gemaakt van de 'MAC'dokter, maar moest de me disch begeleiding van elders ko men. Niet vertrouwd met de ge bruikelijke gang van zaken kwam deze arts pas tegen elven binnen wandelen in de veronderstelling dat bij de trainingen geen dokter nodig was. Door dit misverstand kon er slechts één training worden afgewerkt voor het begin van de wedstrijd, zeer tot ongenoegen van rijders en hun begeleiders. De Holtenaren kweten hun taak voorbeeldig door het circuit in op timale conditie te houden. Door het droge weer en de lichtgewicht coureurs, viel de schade aan het parkoers reuze mee, en kon worden volstaan met af en toe tussen de wedstrijden door een schuitbeurt met de trekker. De EHBO had ook een rustig dagje. Er waren slechts enkele kleinere verwondingen te verzorgen. Door de nieuwe richtlijnen van de KNMV - onder andere een vast jurygebouw en een representabele ruimte voor het ontvangen van sponsors en andere bobo's - zal het voor MAC in de toekomst bij dit soort minder belangrijke wedstrij den blijven. Het bestemmings plan, het circuit ligt in het grond waterbeschermingsgebied, laat geen verdere uitbreiding toe. Door het aantrekken van spraakmaken de pauzeprogramma's zoals afge lopen zondag Lanz Bulldog, dat met gemak het oorverdovende la waai van de motoren wist te over stemmen hoopt MAC de Holter berg toch weer een vast publiek naar de Zuurberg te kunnen lok ken. „Beter dit dan helemaal niets" aldus Derk jan Schooien. Afgelopen zaterdag kwamen hon derd zestig rijders voor de traditio nele uitwisselingscross in de baan. De deelnemende verenigingen wa ren MAC De Holterberg. Ruurlo, Hamac Harfsen, SEV Lochem, BMAC Borculo en de Graafscha prijders uit Vorden. Herman Veen- stra van de MAC zegevierde in de kentekenklasse als derde. Het duo Vos/Lucassen behaalde in de zij- spanklasse eveneens een derde plaats. Kloosterhaar 2 - Blauw Wit 2; De eerste uitwedstrijd van het seizoen eindigde in een drama. De ploeg kwam niet tot redelijk opgezette aanvallen en bleef van kansen ver stoken. De gastheren hadden dui delijk een meer ingespeeld team en combineerden effectiever. Doel man Spijker kreeg dus werk, maar deed dit correct. Vlak voor rust kreeg Blauw Wit de eerste echte goede kans, maar scoorde niet. De thuisploeg deed het in de counter beter en nam toch nog onverwacht de leiding. Na rust leek Blauw Wit even terug te komen, maar uit een corner scoorde de thuisploeg 2-0, waarna het tweede volkomen weg zakte. De thuisploeg liep weg tot 5- 0. Hiema redde Akkerman de eer, voordat Kloosterhaar de marge opnieuw tot vijf bracht 6-1. Blauw Wit 3 - Kloosterhaar 3; Blauw Wit startte redelijk tegen de vlot combinerende gasten die fy siek veel meer in huis hadden dan de thuisploeg. Na twee dotten van kansen te hebben gemist kwam Kloosterhaar rommelig aan de lei ding. Blauw Wit moest hiema te rug en liet wat steekjes vallen. De gasten profiteerden goed 0-2. Voor rust werd de 1-2 door de gasten cadeau gedaan, toen iedereen in de verdediging stond te kijken en Harry Paalman derhalve maar raak schoot. Na rust ging Blauw Wit steeds beter spelen. Na een goede aanval over links bracht Ro bert Kruimelaar de bal voor, die door opnieuw Harry Paalman werd binnengekopt. Hiema schoot Coen Beukenkamp buiten bereik van de keeper op de lat. Blauw Wit kwam op voorsprong toen een van achteruit opgezette aanval via links bij Henk Aanstoot kwam die Gert-Jan Harbers in het centrum aanspeelde die fraai raak schoot. Vlak voor tijd kwamen de gasten terug tot 3-3 na een goede aanval over rechts. 3-3. Blauw Wit 4 - Denekamp 4; In de openingsfase combineerde Blauw Wit 4 vlot en kwam al spoedig op 1- 0 via een kopbal van Albert Slot man. De thuisploeg bleef tot de rust de veel beter spelende ploeg, maar scoorde niet meer Na rust ging de wedstrijd veel meer gelijk op, maar bleef Blauw Wit veel ver zorgder combineren. Door een per soonlijke fout achterin werd doel man Rietman verslagen 1-1. Hij moest nog een maal naar het net toen opnieuw een persoonlijke fout in de verdediging door Denekamp werd afgestraft. Via een voorzet van de sterk spelende Henk Ool- bekkink kon Marcel van Engbrink voor 2-2 zorgen. In de laatste mi nuut ging de Blauw Wit laatste man in de fout tegen de sterke spits van Denekamp. waarna doelman Rietman opnieuw het nakijken had en de ploeg volkomen onnodig twee punten had ingeleverd tegen een veel zwakkere tegenstander. 2- 3. Blauw Wit 7 - SVZW 9; Een over rompelende start van het zevende via drie treffers van Hans Aanstoot was de basis voor de uiteindelijke zege. De Zwaluwen wisten terug te komen tot 3-1, maar via Henk Nij- kamp, met een prachtig afstands schot, werd het 4-1.. Na rust een fel aanvallende Wierdense ploeg die 4- 2 scoorde. De Blauw Wit verdedi ging met Maarten Brand en Di- nand Kolkman in een hoofdrol hielden de zaak verder goed geslo ten. waardoor er geen treffers meer werden toegestaan. Martin Kerk dijk wist de eindstand uiteindelijk op 5-2 te brengen. Overige uitslagen: Sp. Rijssen 5- Blauw Wit 5= verplaatst, Blauw Wit 6-SWN 6 10-3, Blauw Wit 8- MW'69 3 2-5. Komende zaterdag staat voor Blauw Wit de thuiswedstrijd tegen ASV op het programma. De Aador- pers, die vorig seizoen in de laatste periode goed presteerden, zijn dit seizoen matig begonnen. Een 0-0 gelijkspel bij Sp.Daarle werd ge volgd door een 0-1 thuisnederlaag tegen SW'56. Het is duidelijk dat de bezoekers er alles aan gelegen zal zijn tegen Blauw Wit een goed resultaat neer te zetten. Blauw Wit daarentegen zal alles in het werk willen stellen de goede competi tiestart succesvol voort te zetten, zodat een spannende wedstrijd verwacht mag worden. De wed strijd op 't Vletgoor begint om 14.30 uur en staat onder leiding van scheidsrechter Langkamp uit Enschede. Blauw Wit is er geslaagd de uit- De thuisclub begon agressief. In de wedstrijd tegen het uit de 4e klas 4e minuut leverde dat al de ope- KNVB gedegradeerde Sp. Dene kamp met 2-3 in haar voordeel te beslissen. In een spannende en goede wedstrijd toonde het team veerkracht en karakter door twee keer een achterstand weg te wer ken en zelf de kort voor rust ver kregen voorsprong goed vast te houden in de tweede helft. De beginfase had een ongeluk kig verloop voor de Blauwwitters. ningstreffer op uit een strafschop. Leo Aanstoot liep in het straf schopgebied de gevaarlijke spits Marco Meijer onderuit, die zelf moeiteloos van elf meter raak schoot (1-0). Blauw Wit zat niet bij de pakken neer en kwam in de 12e minuut al langszij, toen doelman Hans Bekkemens met een perfecte lange uittrap linksbuiten Johan Bolink lanceerde. Na zijn tegen stander uitgespeeld te hebben scoorde Johan alleen voor de kee per beheerst (1-1). Blauw Wit bleef de aanval zoeken. Toch kwamen de Holtenaren in de 20e minuut weer op achterstand. Bij een voor zet van rechts was er geen goede communicatie tussen laatste ver dediger Leo Aanstoot en keeper kreeg de rechtsbuiten van Dene kamp een vrije kans, doch hij wachtte te lang, zodat Jan Vrugte- veen, die deze wedstrijd linksback speelde voor de niet helemaal fit zijnde André Stam. de situatie kon klaren. Geleidelijk kreeg Blauw Wit de wedstrijd onder controle. Denekamp ging steeds meer risi co's nemen, doch echte kansen le verde hen dat niet op. In de slotfase kwamen Henri Tijhuis en André Stam de moegestreden Jacco Schuppert en Johan Bolink ver vangen. Blauw Wit kreeg door het alles of niets offensief van de thuis club nog drie riante kansen. Eerst zag André Stam zijn half mislukte schot van de doellijn gehaald, even later zag Wim Barvelink zijn doel punt na fraai voorbereidend werd van Gerwin wegens buitenspel af gekeurd en vlak voor tijd schoot Wim alleen voor doel rakelings over. Toen de uitstekende scheids rechter van Waveren uit Enschede voor de laatste maal floot had Blauw Wit een zwaar bevochten zege behaald tegen één van de ster kere ploegen uit de afdeling. Een resultaat dat vertrouwen geeft voor de komende wedstrijden. Komend weekeinde gaat de com petitie van de waterpoloèrs weer Hans Bekkemens. Leo kopte de van start. Daarin kunnen de man- bal terug, terwijl Hans zijn doel al nen van ZPC Twenhaarsveld zich bad verlaten. Het was toen voor van een teleurstellend vorig sei- spits Meijer een koud kunstje om zoen herstellen. De vrouwen speel- bet laatste tikje te geven (2-1) den vorig seizoen voor het eerst in de eerste klasse en deden dat veel- Hlauw Wit was even van de kook belovend. door deze tegenslag, doch geleide- Afgelopen woensdag werd begon- bjk aan herstelde het team zich. Er nen met de wintertrainingen in het ontstonden kansen op de gelijk- overdekte bad in Markelo. De trai- maker. De opgerukte Leo had bij- ningstijden zijn op woensdag- na succes met een daverend af- avond van 19.30 uur tot 20.30 uur standschot, doch de keeper wist de en op zaterdagmorgen van 10.30 bal tot hoekschop te verwerken. In uur tot 11.30 uur. Aangezien met de 42e minuut had Leo wel succes. Ook in de eerste thuiswedstrijd is het de Holtenaren niet gelukt om beide punten op de Meermans kamp te houden. Weliswaar kwam de thuisploeg in de 30e mi nuut op een 1-0 voorsprong, door dat Rob Somer binnen het straf schopgebied onderuit werd ge haald door zijn tegenspeler, waar na Jan Herman ten Velde scoorde uit de toegekende strafschop. Tien minuten later werd de stand door de Deurningers gelijk getrokken uit een toegekende vrije schop net buiten de zestien meterlijn. Via de paal kwam de bal maar net achter de doellijn terecht. Ruststand 1-1. Ook na de rust een te afwachtend Holten, dat het initiatief te veel aan de Deurningers overliet. Het was de verdienste van keeper Er- win Stukker, dat de schade be perkt bleef. Gedurende de tweede helft werden Henk Jan Nijenhuis en Eelco Jager door trainer Cees Riemers in het team gebracht. Tien minuten voor tijd werd de DSVD-er Lourens Borghuis met de rode kaart van het veld verwezen en zoals zo vaak blijkt was dit ook nu weer geen voordeel, want enke le minuten later scoorde van een afstand van zeker 25 meter Edwin Stuur van DSVD in de uiterste linker hoek 1-2. Keeper Stukker stond machteloos, evenals de ge hele Holtense ploeg in de resteren de minuten. Scheidsrechter Stef- fens uit Wierden sloot na 90 minu ten de niet onsportieve wedstrijd af met zeven gele kaarten (drie voor Holten) en een rode kaart en een 2-1 nederlaag vor de rood-zwar ten. Uit tegen Reutum Aanstaande zondag spelen de rood-zwarten in en tegen Reutum. De aanvangstijd is 14.00 uur. In de uitwedstrijd van vorig jaar werd het toen een doelpuntloos gelijk spel. Een overwinning zit er in, maar dan dient er wel uit een ander vaatje getapt te worden. name de mannen nog versterking Na een so*° van achteruit leek de nodig hebben, is iedereen welkom laatste verdediger van Sp. Dene- om een keer langs te komen. Infor- kamp hem te stuiten. Deze schoot matie kan worden ingewonnen bij ecbter de bal tegen Leo op, waarna Henk Veldwijk, tel. 61489. bij een vrij veld voor zich kreeg en vanaf 40 meter met een fraaie lob fl de uit zijn doel gekomen keeper iTAai JUlUilWl U passeerde (2-2). De thuisclub raak- te nu even van de kook. In de de Blauw Wit daarvan. Gerwin de Marco Schuiterd uit Blauw Wit BI Velde Harsenhorst speelde op het heeft zich via de regio selectiewed- juiste moment de in de ruimte strijden weten te plaatsen voor die sprintende Wim Barvelink aan, die groep die gaat uitmaken wie in de alleen voor de goal verscheen en definitieve TVB selectie onder de geen fout maakte (2-3). In het begin 15 jaar komt. De Blauw Witter die van de tweede helft ging de thuis- vorig jaar nog met een beenbreuk club verwoed op jacht naar de ge- lange tijd vanaf de zijlijn toe moest lijkmaker en moest Blauw Wit te- kijken heeft zijn vorm van daar voor weer terug en speelt met de jonge ploeg BI knap voetbal. In de komende tijd zal hij met zijn leef tijdsgenoten uit de afdeling moe ten uitmaken wie definitief bij de 16 spelers van de afdeling Twenthe komt. V.l.n.r.: voorzitter G. de Roos van BCH, sponsor H. Beltman en de competitieteams van de Badmintonclub Holten. rug. In dat offensief was Dene kamp drie keer dicht bij de gelijk maker. Eerst redde Hans Bekkemens fraai een van dichtbij ineens ingeschoten bal uit een hoekschop. Even later een identie ke situatie, doch nu kopte Leo de bal van de doellijn. Weer even later Beltman sport en mode te Holten en de Badmintonclub Holten zijn met elkaar in zee gegaan, zo sprak G. de Roos. voorzitter van de bad mintonclub Holten (BCH, tijdens zijn korte toespraak bij het over handigen van de sporttassen aan de competitieteams. Na het beëindigen van het con tract met de vorige sponsor (uit Deventer), heeft het bestuur van de badmintonclub gezocht naar een sponsor uit Holten. De contac ten met de gebroeders Beltman van Beltman sport en mode verlie pen zeer voorspoedig. Voorzitter De Roos hoopt dan ook dat de overeenkomst zal uitgroeien tot een goede samenwerking. Vor BCH bestaan geen algemene kledingvoorschriften voor de com petitieteams. elk team is echter wel uniform en representatief ge kleed.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 9