Mexicaantjes al blazend voorbij Braandheultjes Minder gunstig 1991 Rabobank Holten Grote deelname aan uitwisselingscross HOLTENS NIEUWSBLAD Keunebloasfestival (te) matig bezocht Broedermoord schakers bij Resultaten sv Holten Resultaten Blauw Wit Phoenix leert kijken naar sterrenhemel E. Veneklaas wint Maaseik F. Mensink kampioen IJsselmeer Eerste prijs Kraayenzank DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1992 5 B(I)aas boven b(l)aas. Bij het tweede Keunebloasfestival in het kader van de Keunefeesten ging het er hard aan toe, maar moest er toch een winnaar komen. In een jaar tijd bleken zowel De Mexi caantjes als De Braandheultjes danig vooruitgang te hebben ge boekt. En hoewel er tussen deze twee Holtense dweilorkesten nog al wat dwarsverbanden bestaan, was de concurrentiestrijd fel. Uit eindelijk gingen De Mexicaantjes toch met de felbegeerde Koperen Keun strijken. Het verslag van een middag blazen die helaas door veel te weinig Holtenaren werd bijgewoond. De Keunebloas-commissie van De Fienpreuvers selecteerde acht groepen die onderling waarschijn lijk niet al teveel in kracht zouden verschillen (en bovendien geen 'startgeld' bedongen). Aan de win naar van vorig jaar La Bella Bok de ondankbare taak als eerste het dan nog schaarse publiek op te wannen. Desondanks kwijten de Albergers zich bekwaam van hun taak en maken het zo voor de colle ga-blazers een stuk makkelijker. Dat geldt ook voor Joke Vruggink die na de Heujschudders uit Leme- lerveld de eerste tussenact ver zorgt. Blijven de in tuin, huishouden of winkels actieve Holtenaren in ge breke, uit Duitsland is er wel dege lijk belangstelling voor het bloas- evenement. Een bezoek van de Fienpreuvers (met huisorkest De Braandheultjes) aan Gronau, leid de tot een enthousiast tegenbe zoek van onze oosterburen die zich op de eerste rang kostelijk verma ken. Mexicaantjes Vooral wanneer de als Holtense groep aangekondigde Mexicaan tjes hun opwachting maken, kan de pret niet op. De regionale men geling van muzikale talenten speelt de pannen van het dak en krijgt zowaar de eerste dansers op de been. Meer dan welke band dan ook swingt deze groep met een wervelende mengeling van mu ziek, dans en zang waarbij iedereen ruimte krijgt voor een solo. Met name de eigen bewerking van de Golden Earing-hit Radar Love oogst bij de collega-bloazers in de tent bewondering. Het applaus is dan ook ongekend, ook al vanwege de enthousiaste 'groupies' die bij het Nederlands dweilkampioen- schap in Bemmel ook al van zich deden spreken. Daar werden de Mexicaantjes in hun categorie achtste. Wat bedremmeld komen daarna De Toggenburgers uit Oldenzaal naar voren die ook wel in de gaten hebben dat ze vergeleken met hun voorgangers een wat oubollige in druk maken. Maar dat mag de pret niet drukken want de stemming zit er nu echt in. Daaraan dragen ook Johnny Cammaro en zijn Splose buikdanseressen bij. Bij deze act, die bij het laatste School- en Volks feest al de nodige lachsalvo's ople verde, bewees Prins Koen I nog eens zijn veelzijdige talenten als Surinaamse tropenreiziger. Terwijl jury-voorzitter Jan Mark voort met zijn collega's Ben Vol- lenbrock, Hans Paalman en Joke Voordes na het optreden van de Unisson Jongs iBoekelo) en de Ramp'n Bloazers (Ootmarsum) de tussenbalans opmaken wordt het in de tent wel wat drukker, maar dat het er nou met de benen uit hangt, nee! Ook niet wanneer Rein Hofman een daverend 'We'll never walk alone' inzet dat massaal wordt meegezongen. delijk naar de kroon wordt gesto ken Opvallend daarbij is dat enke le Mexicaantjes zich snel hebben moeten omkleden om in het Braandheultjes-tenue opnieuw een nummertje mee te blazen. Wel iswaar is het repertoire van de Braandheultjes wat traditioneler, maar de respons van het publiek is minstens zo groot. Alleen zitten verschillende vaders en moeders daarna met het probleem hoe hun kleine grut nu weer uit te leggen dat opeens Sinterklaas op het to neel verschijnt. Maar dat is een zorg van later. EaSjP* Snel omkleden Het belet De Braandheultjes (met kersverse vader Teun Hofman op grote trom) niet een puik optreden neer te zetten waarmee de plaats genoten van De Mexicaantjes dui- lllllllllllllifllllllllllllilllllllllllllllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIllillllillllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllUllllllllllllllllllllllllllllfllUlllllllllllIllllllllllilllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIillllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllHilllllllllllUllllllllllllllllllllllllillHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Eerst moet de Holtense tweestrijd worden beslist en wanneer Jan Markvoort de verlossende woorden uitspreekt, blijkt inder daad De Mexicaantjes winnaar van het Koperen Keun 1992. Dat moet gevierd worden. Terwijl La Bella Bok teleurgesteld afdruipt, verzorgen de winnaars nog een flit sende uitsmijter met o.a. op Queen geinspirireerde nummers. En ach, dat die enkele Braandheultjes- Mexicaantjes niet zo snel wéér een ander shirtje aan konden trekken, daar maalt toch niemand om? De eerste ronde van de interne competitie bij de schakers van SV Holten leverde enkele interessante duels op. Met name de listige ma nier waarop Bertus van Beek van uit een welhaast verloren positie toch nog zijn broer Henk ver schalkte, dwong bewondering af. Als vanouds leverden ook Dick van der Knaap en zijn 'angstgeg- ner' Geert Stevens een boeiend ge vecht. De partij tussen Gerrit Ste vens en Gerrit Luggenhorst kende meer diepte- dan hoogtepunten, maar was wel leuk om te analyse ren. De uitslagen: Jan van Calcar-Erik Bosman remise; Jaap Schipper-Ab Moddejonge 1-0; Gerrit Stevens- Gerrit Luggenhorst 0-1; Teun Scheurwater-Karl Heinz Leisten 1- 0; Cees Olij-Han Romp 1-0; Geert Stevens-Dick van der Knaap 0-1; Henk van Beek-Bertus van Beek 0- 1. De Rabobank Holten zal nog dit jaar een lening moeten sluiten om te kunnen voldoen aan de geste gen vraag naar uitzettingen (be- drijfsleningen en hypotheken). Eerder dit jaar moest al tot zo'n ongebruikelijke stap worden overgegaan, toen het percentage eigen vermogen onder de door de Nederlandse Bank en Rabobank Nederland vastgestelde 22 pro cent was gekomen. Directeur J. van Wingerden legde maandagavond tijdens de jaarlijk se algemene ledenvergadering uit, dat met name de verkoop van de woningen van Onze Woning in de wijk de Haar aan de bewoners, vo rig jaar gezorgd hebben voor een 'run' op de hypotheken van de Ra bobank. Op 1 januari 1991 was het aantal uitzettingen aan particulie ren nog 54 miljoen gulden, eind van het boekjaar was dat opgelopen tot 63 miljoen. Halverwege dit jaar is er voor 65 miljoen gulden aan particulieren uitgezet. Bij de han del en industrie alsook bij de agra rische bedrijven bleven de uitzet ting stabiel. Het jaar 1991 was voor Rabobank Holten, geen onverdeeld gunstig jaar. De renteonwikkelingen in binnen en buitenland lieten hun sporen naar, maar ook de andere manier van beleggen zorgde er voor, dat de bedrijfsresultaten in 1991 een matige groei doormaakte. Waren de toevertrouwde middelen eind 1990 nog 15,0 miljoen gulden 11%), in 1991 was dit 9,8 miljoen gulden, een stijgingspercentage van 6.5%. Deze daling wordt voor een groot deel verorozaakt door het gewijzig de belegginsgedrag van de klan ten. Veel beleggers kiezen voor be- lastingvriendelijker beleggins- fondsen. Zo is er het vorige jaar alleen al via Rabobank Holten voor 7,8 miljoen gulden belegd in een van de beleggingsmogelijkhe den van de Robecogroep, waar de Rabobank nauw mee samenwerkt. Ook de gelddeposito's doen het uitstekend in deze tijd van hoge rentes. De brutowinst van de bank daalde van 1,44 van het balans totaal in 1990 tot 1,23 dit jaar. De solvabiliteit van de bank is nog steeds uitstekend. Pert 31 decem ber 1991 bedroeg de belanstotaal 183,4 miljoen gulden. De algemene reserve was 14,6 miljoen gulden. De nettowinst bedroeg 1.069.254, het winstsaldo na rentebijschrij ving Algemene Reserve 392.498. Voor dit jaar wordt eveneens een gematigd resultaat verwacht, mede doordat de bank voor hoge kosten komt te staan met betrek king tot de nieuwbouw, het nieuwe bankgebouw, dat in de tweede helft van 1994 in gebruik genomen zal worden, wordt pas over tien jaar het eigendom van Rabobank Holten. Tot die tijd wordt het gele asd via Het Zuiden een onderdeel van Rabobank Nederland, die ook Haarle Al-Holten Al: Een door blessures gehavend Al moest de moeilijke strijd aanbinden tegen Haarle Al en wist met een kleine zege beide puntjes mee naar Hol ten te nemen. Reeds na vijf minu- de bouwkosten voor zijn rekening ten had H. KI. H. al 2 gele kaarten zal nemen. aan de broek en moest Holten met Bij de bestuurlijke verkiezing werd 10 man verder. De ruststand was 0- voorzitter J.A. Stegeman met alge- 0. Na de thee werd Haarle al spoe- mene stemmen en zonder tegen- dig met 2 snelle uitvallen, goed af- kandidaat herbenoemd als voor- gewerkt door Aart, op een 0-2 ach- zitter. In de Raad van Toezicht terstand gezet. Haarle liet het hier- nam men afscheid van Johan Lub- bij niet zitten en kwam terug tot 1- bersen die 26 jaar deel uit heeft 2, doch even later was het Arjan, gemaakt van de raad, meestentijd die Holten weer naar 1-3 schoot. In als voorzitter. In zijn plaats werd de slotfase lukte het Haarle nog om benoemd Dirk Luggenhorst. De op 2-3 te komen, heer A.J. Nijkamp nam zijn herbe- Holten A2-Barbaros Al: In een noeming voor nog een laatste pe- matige en ietwat rommelige wed- riode in de Raad van Toezicht aan. strijd moest Holten A2 wederom het onderspit delven tegen een sterk Al team, Barbaros uit Hen gelo. De bezoekers waren veel ster ker dan Holten, dat zich voorna melijk met verdedigen moest be zighouden. Toch gelukte het Erik- De Zweef B2 - Blauw Wit BI; Van- hoe je moet voetballen en een 0-2 af het begin werd de Zweef onder voorsprong stond snel op het bord. Hnplniir,t t JP* druk gezet en dat leidde binnen vijf MVV kwam iets terug, maar kon u minuten tot 0-1. Hierna kwam De niet scoren. Uit de snelle tegenaan- Zweef terug, maar een sterke ver- vallen scoorde Blauw Wit twee dediging bleef goed overeind en maal. 0-4. Na rust liet Blauw Wit toonde veel inzicht. Ook de uitblin- het er even teveel bijzitten. MVV Hnrmon „„JL „f t„,ta kende doelman bleef m bijna alle kwam tot 1-4 terug, maar Blauw situaties de wedstrijd controleren. Wit bracht hierna de marge tot vier Nog voor de rust nam Blauw Wit terug. Opnieuw wist MVV te sco- schot, onhoudbaar voor de goalie. Holten Bl-Haarle BI: Ondanks een moeizame start, toch na 10 mi- Harmen. Daarna was men de kluts kwijt. Door elkaar regelmatig in de weg te lopen, zorgde de verdedi- weer het initiatief en scoorde nog ren, maar ook Blauw Wit vond het ïfn xtmet een 1-2 voorsprong kon gaan drie maal. Rust 0-4. Na rust bleef net. Blauw .Wit bepaalde hierna de Blauw Wit de betere ploeg en nam eindstand op 2-7. Doelpuntenma- met regelmaat verder afstand. De kers: Herbert 3, Bennie 2, Mark en gastheren gaven zich gewonnen en Arnoud. het werd uiteindelijk 0-9. Blauw Wit F1 - Nijverdal Fl; Blauw Wit Cl - Excelsior C3; Ook Blauw Wit Fl was veel te sterk de tweede wedstrijd wist Cl met te voor Nijverdal Fl. De ongelijke 3£ het geheel tot een 7 2 overwin winnen. Tegen Excelsior liep de wedstrijd leverde voor Blauw Wit "3X net geneei een '"z overwm' ploeg al snel tegen een 0-2 achter- 10 doelpunten op. Bij de rust waren stand aan. Hiervoor was een doel- er al vier gemaakt. Blauw Wit Fl punt van Blauw Wit reeds afge- was duidelijk veel verder dan de keurd. Via een vrije trap van Peter leeftijdsgenoten uit Nijverdal. werd het 2-1. Blauw Wit ging na de Voor rust scoorden Frank en Gert- aanvallend aansluiting op zoek naar de gelijk- Jan elk twee matd. Na rust was het Phetgeen resulteerde in vier maal Gert-Jan en een maal 0 Lars. 10-0. pauzeren. Na rust een duidelijk be ter georganiseerd spelend Holten, dat het zwakke Haarle overklaste. Uitblinker Martijn zorgde met 2 ning completeerden. Sp. Rijssen B2-Holten B2: Het B2 team zette zijn zegereeks voort en won nu opnieuw met 1-4 van Sp. Rijssen, waarbij de Holtenaren een 0-3 voorsprong. Het eerste doelpunt was mirakuleus, want het schot van Maarten Biesters ca ramboleerde van doelpaal naar doelpaal en kwam daarna pas ach ter de doellijn. Dink Veerman en Gerson Dasmaseli wisten even eens het doel van de tegenstander te vinden. Na de limonade ging de strijd gelijk op en scoorde Rijssen tegen, doch het was de Holten (Rijssense) speler Terry Labobar Onder ideale weersomstandighe den werd zaterdag 12 september de uitwisselingscross van MAC De Holterberg gehouden. Deze stond open voor leden van de Hamac (Harfsen), MAC De Holterberg zelf, BMAC (Borculo), S en V (Lochem), de MC Ruurlo en De Graafscha prijders uit Vorden. In totaal wa ren er 160 inschrijvingen waarvan twintig in de zogenoemde brom fietsklasse. Daarin was de eerste prijs voor Rob Rensen uit Holten en een derde voor Holtenaar Erik Haan. Derde werden ook Jan Vos en Rob Lucassen in de zijspan- klasse, terwijl Herman Veenstra de derde plaats opeiste in de enduro- klasse. De uitslagen: Bromfietsklasse: 1. Rob Rensen (Holten), 2. Peter Stam (Goor), 3. Erik Haan (Hol ten). 80 cc: 1. Albert Bugter (Zut- phen), 2. Rick Enderink (Harfsen), 3. Maikel Roeterdink (Wilp), 125 cc A: 1. Jou Ramaker (Hattem), 2. Patrick Isfordink (Olst), 3. Jeffrey Zweers (Zutphen). 125 cc B: 1. Mar co Mensink (Markelo), 2. Martin Roosink (Markelo), 3. Gertie Schouwenberg (Bathmen). 250/500 cc A: 1. Hans Berendsen (hengelo), Edwin Kruiper (Marienheem), 3. Erwin van Goor (Daarlerveen). 250/500 B: 1. Rob Groot Tjooitink (Warnsveld), 2. Oscar Hoggers (Nij verdal), 3. Bertus Alberts (Vriezen- veen). Zijspan: 1. Daniél en Marcel Willemsen (Lochem), 2. Ronald en Werner Nijman (Lochem), 3. Jan Vos en Rob Lucassen (Holten). En- duro: 1. André Pullen (Markelo), Dick Stam (Rijssen), 3. Herman Veenstra (Holten). maker, maar die werd niet ge scoord. Excelsior wist uit de tegen aanval nog een paar keer te scoren. De Zweef E2 - Blauw Wit El; Blauw Wit El wist in Nijverdal via een flitsende start de basis te leg gen voor een goed resultaat. Uit een voorzet van Wilco wist Maar ten de bal met de borst binnen te werken. Blauw Wit ging goed door en via twee maal Jurrian werd het Volkssterrenwacht Phoenix, vor- 0-3. Na rust met Wilbert in de ploeg denseweg 10 te Lochem zal bij vol- kwamen er nieuwe impulsen. Uit doende deelname begin oktober een voorzet van Maarten was het resp. begin november starten mt de invaller die scoorde en even cursussen voor de jeugd vanaf on later wist hij een corner ineens bin- geveer twaalf jaar en voor volwas- nen te werken. 0-5. senen. Deze curssuen Eenvoudige MVV'69 El - Blauw Wit E2; In het sterrenkunde (jeugd) en Wegwijs begin van de wedstrijd zag het er aan de sterrenhemel (volwasse naar uit dat Blauw Wit een zware nen) worden gegeven op zaterdag dag zou krijgen. De thuisploeg had middag resp vrijdagavond eens verschillende dispensaties in het per drie weken. In totaal zijn er tien team. Via snel combinatiespel lie- lessen. ten de spelers van E2 echter zien De cursussen zijn zo opgezet dat kennis vooraf niet nodig is. Tijdens de lessen wordt de basisstof behan deld en er wordt met schaalmodel len gewerkt, s' Avonds wordt zo mogelijk gekeken door de telesco pen en uitleg gegeven wat men zoals ziet. Zaterdagmiddags wordt Voor de vlucht vanaf Maaseik wer- de telescoop op de zon gericht en is den 355 duiven ingekorfd. Met het mogelijk om zonnevlekken noordwesten wind werd het niet waar te nemen, een al te snelle vlucht. Ook al door Nadere inlichtingen zijn verkrijg- het donkere weer met buien werd baar op telefoonnummer 05730- de lossing tot 13.00 uur uitgesteld. 53885. Om 15.09 uur werd de eerste duif door Erik Veneklaaas geklokt. De 140 km werden met een snelheid van 65 km overbrugd. De uitslag: 1.7.10.30. E. Veneklaas; 2.54.55. G. Kwintenberg; 3.41.48.56. A. ten Dam; 4.11.12.16.17. F. Meester; 5.8.19.23.47. H. Jansen; 6.21 36.39. T. Schuppert; 9.15.25.28.29. G. Koetsier, 13.18.46.52.58. J.G. Jan sen; 22.24.35. H.J. Aaftink; 32.33.61. II. Wansink; 40.50. H. Paalman; 68. M. Lodeweges; 70. H. van Beek. WAAR IS HET VOORDELIG WINKELEN KIJK IN UW WEEKBLAD Holten Cl-SVZW Cl: Dat was me wat! Staat de ploeg op 5 minuten van het eindsignaal nog met 3-1 voor en laten ze de Wierdenaren met overrompelend spel nog 2x scoren. Aanvankelijk ging de stnjd gelijk op en scoorde Wouter Bek- kemens het eerst, waarna SVZW dankbaar van een foutje profiteer de en de stand in evenwicht bracht. Voor de pauze gelukte het Jacob Pieffers om de stand op 2-1 te brengen met een prachtig schot. Na de rust was het de slimme Lee- Jung Baltus die, na goed voorbe reidend werk van Frank Slette- rink, de voorsprong vergrootte tot 3-1, en leek het Cl team een zekere overwinning tegemoet te gaan Toch liep het anders, zoals reeds vermeld en werd de uitslag 3-3. DES C2-Holten C2: Een tiental spelers van Holten C2 (1 speler bleef zomaar weg) heeft door goed samenspel en hard werken meteen maar een goede start gemaakt in de competitie en de eerste wed strijd met scherp geschoten. De rust-stand was reeds 1-5 door enige mooie goals en ook in de tweede helft werd het aanvallende spel be loond met een mooie zege, 2-9. Holten Dl-Vesos Dl: De Dl pupil len hebben in een kleurrijke wed strijd de altijd lastige tegenstan der Vesos uit Hellendoom goed partij gegeven en een mooie zege behaald. Mooi opgezette aanvallen werden even zo fraai afgerond met schitterende goals. Voor de pauze werd er 5x gescoord door Theodoor Kuster (2x). Jan Deyk (2x) en Ger- ben Grave. Na de pauze werd het tempo iets verlaagd, doch de beide eerstgenoemden wisten toch nog ieder één keer te scoren. WW D2-Holten D2: De eerste helft verliep moeizaam, WW kwam hierdoor al vrij snel op voorsprong. Holten wist nog gelijk te maken, maar WW scoorde andermaal twee keer. Vlak voor rust keerden de kansen, en Holten maakte er 2-3 van. De tweede helft was Holten aanzienlijk beter, vele doelkansen, waaronder een prima schot van onze spits, die helaas op de lat ket ste. Holten wist er helaas slechts één te maken. Eindstand 3-3. SVZW El-Holten El: In de eerste helft ging de strijd gelijk op, waar na Holten ietwat traag uit de start blokken kwam. Uit een goed geno men hoekschop scoorde Mark via een tegenstander (0-1). Uit een goed opzette aanval van de thuis club, waarbij de hele Holterverde- diging werd uitgespeeld, slaagde de Wierdense spits er in om de ge lijkmaker te scoren, hetgeen ook de ruststand werd. Na de rust schakelde Holten naar een hogere versnelling en werd er feller en beter samengespeeld. Daardoor slaagde Laurens er in om met 2 goals de stand op 1 -3 te bren gen. Mark bepaalde wederom uit een hoekschop, die in één keer in het doel belandde de uitslag op 1 -4 SOS El-Holten E2: E2 doet het tot nu toe bijzonder goed en wist ook de 2e wedstrijd in winst op te zet ten en weer tegen een El-team. Door goed de instructies van hun leiders op het veld ten uitvoer te brengen, gelukte het de voorhoede om een handvol doelpunten te fa briceren Ook achter waren de spe lers op hun qui-vive want meer dan 2 tegengoals lieten ze niet toe. Holten E3-SVZW E3: Evenals El wist ook E3 zegevierend uit de strijd te komen en ook hier ging de eerste helft gelijk tegen elkaar, ook al gezien de ruststand van 1-1. Het Holtense doelpunt werd gescoord door Joris van Grieken. In de 2e helft was Holten sterker en het ge lukte zowaar Rob Maarten om het eerste doelpunt in zijn nog prille carrière te maken met een mooi schot, onhoudbaar voor de SVZW- doelman. Joris gelukte het ten slotte om de score op te voeren naar 3-1. Excelsior E5-Holten E4: Aanvan kelijk was Excelsior ietsjes sterker en lukte het hen om 2x een voor sprong te nemen. Maar dit lieten de spelertjes van E4 niet op zich zitten en zij wisten door goed terug te vechten de achterstand onge daan te maken. De verdediging werd gesloten en de voorwaartsen werden aangespoord, zodat ten slotte Holten E4 als overwinnaar uit de strijd stapte. Holten F3-Blauw Wit F2: In een goede en leuke wedstrijd waren de jongste Holtense pupillen niet op gewassen tegen haar plaatsge- nootjes. Zowel voor- als na de rust wist Blauw Wit twee keer te scoren, hetgeen de Rood-Zwartjes niet ge lukte. PH 5 - Holten 3; Het derde begon de competitie goed. met een aan vallend ingesteld elftal. Men wilde de twee punten mee naar huis ne men en dit lukte ook. Tony Geer link wist nog voor rust met een raak schot de voorsprong naar zich toe te trekken. In de tweede helft was het wederom Geerling die een doelpunt maakte. Ook een verde diger van PH, wist Holten aan een doelpunt te helpen. Ondanks dat PH ook een keer scoorde en Tony Geerling nog een penalty miste, bleef Holten op voorsprong, mede door goed werk van de doelman Wissink. Eindstand 1-3. Almelo 4 - Holten 6; Het zesde team begon de competitiestart aanzienlijk minder. Men trad aan tegen een sterke tegenstander, die vooral in de eerste helft het initia tief naar zich toe trok, wat leidde tot twee doelpunten. In de tweede helft probeerde Holten de achter stand weg te werken, doch dit luk te slechts ten dele. Met een treffer voor Holten, werd de eindstand 2- 1. RKSV 3 - Holten 11; Holten 11 kwam al vrij snel in de wedstrijd via een schot van Nikkels op voor sprong. In de eerste helft werd ver der niet meer gescoord. RKSV wil de hoe dan ook iets terug doen en begon de tweede helft sterk aan vallend, wat verschillende kansen opleverde, waarvan zij er slechts een benutten. De andere kansen werden teniet gedaan door de kee per, die in bloedvorm verkeerde. Uiteindelijk wist wederom Nik kels, de wedstrijd nog naar zich toe te trekken, door een counter goed af te ronden, waardoor de eind stand 1-2 in het voordeel van Hol ten werd. SDOL 6 - Holten 12; Het twaalfde moest naar Luttenberg om wat puntjes op te halen. Dit zou echter anders uitpakken. De Luttenber- gers waren met name in de eerste helft wat sterker, wat resulteerde in een doelpunt voor de gastheren. De tweede helft begon duidelijk in het voordeel van Holten en het wachten was op de gelijkmaker. Helaas pakte het heel anders uit, daar de Luttenbergers in het mid den van de tweede helft, tot ieders verbazing, ineens twee keer achter elkaar scoorden. Holten bleef door vechten. doch de lat bleef in de weg zitten. De Lattenbergers, zoals de tegenstander zich al begon te noe men, scoorden tenslotte nog een keer, waardoor de eindstand, zij het enigszins vertekend, 4-0 werd. De jaarlijkse viswedstrijden van HSV De Rietvoorn, die gehouden werden op zaterdag 22 augustus en 12 september hebben een eerste prijs opgeleverd voor F. Mensink. Hij ving in totaal 13.340 gram vis. De grootste vis werd dit jaar ge vangen door B Groot Obbink, na melijk een brasem van 52,3 cm. De eindstand werd deze keer voorna melijk beslist tijdens de eerste wedstrijd. Afgelopen zaterdag was de vangst zeer beperkt. De eindstand is als volgt: 1. F. Mensink. 13.340 gr: 2. H. Mooi- weer, 9.070 gr.: 3. J. Achterkamp. 7.040 gr: 4. W Kettelarij. 6 900 gr 5. B. Groot Obbink, 6.890 gr Er volgen dit jaar nog twee zomer competitiewedstrijden in het Twentekanaal op 20 en 27 septem ber. Bij het concours in Bathmen be haalde Arjen Kraayenzank met Carlos de eerste prijs in de M2- dressuur met 129 punten. Joyce Kraayenzank werd met Carlos eer ste in de B-dressuur met 131 pun ten. Voor Erna Bronsvoort was er een eerste prijs in de Ml-dressuur. Met Garfield behaalde ze 133 pun ten. In Diepenveen was Arjen Kraayen zank weer succesvol met Carlos. Hier werd hij tweede in de M2- dressuur met 125 punten.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 5