Fienpreuvers legt eer in met Keunefeesten Gevarieerd programma van Kunst en Cultuur l Kuvasz-honden aan de Kattensteeg Hulpdienst vraagt nieuwe vrijwilligers Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag Uit het politierapport Gevonden voorwerpen HOLTENS NIEUWSBLAD BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Spreekuur architecten Pakeerplaats Twenhaarsveld onverhard Informatie over aankoop van een huis Crossen en sleppen met de MAC DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1992. mm*** N*j a- :eur< Sm. r m Dinsdagmiddag 8 september ver leende een automobilist bij het oversteken van de Deventerweg - hij kwam vanaf de Maneschijns- weg - geen voorrang aan een brom fietser. De betreffende auto kwam daarbij tot stilstand in een sloot. Beide bestuurders geraakten licht gewond. De bromfiets werd geheel vernield; de auto behoorlijk be schadigd. In de nacht van 10 op 11 september werd op de Kon. Wilhelminalaan een automobilist aangehouden, die te veel aan Bachus had geof ferd. Hij kreeg een transactie van 400,- aangeboden. Aangezien hij een dergelijk feit vorig jaar ook al had gepleegd, werd zijn rijbewijs terstond ingevorderd. Op de Beukenlaan botsten twee tegemoetkomende personenau to's op elkaar, toen één van de automobilisten bij het maken van een bocht niet voldoende rechts hield. Beide auto's liepen nogal wat schade op. Op vrijdag 11 september was een zakkenroller actief in een kruide nierswinkel. Ontvreemd werd een portemonnaie met ongeveer 100,- als inhoud. De politie heeft de da der niet kunnen achterhalen. Op 12 september werd een porte monnaie ontvreemd uit de kleed kamer van de tennisclub aan de Valkenweg. De betreffende kleed kamer was niet afgesloten. Nog maals is gebleken dat het niet ver standig is om waardeartikelen mee te nemen naar sportgelegenheden en indien dit toch gebeurt, dit in bewaring af te geven. In de nacht van 13 op 14 september werd er ingebroken in twee wonin gen aan de Dorpsstraat. Men kwam via de achterzijde binnen door het terugdrukken van het slotschoot. Vermist werd enig geld. Het kan ook zijn dat deze inbraken 's-morgens (maandag 14 septem ber) zijn gepleegd. Personen die menen iets verdachts te hebben waargenomen, worden verzocht contact met de politie op te nemen. Op de kruising Dennenboom- straat-Keizersweg botsten een bromfietser en een automobilist tegen elkaar. De bromfietser ver leende geen voorrang. Het bleef bij enige schade. Gezellig onder ons, met een -pilsje bij de hand, zo kwamen de Holtenaren de zondagmiddag wel door met het Afgelopen zondag werd het veld früschoppen. Moe, maar voldaan, om maar eens een gemeenplaats te gebruiken, zo voelde de Keunefeestcommissie zich zondagmiddag aan het eind van het Friihschoppen. het tweede Keunfeest zat er op, en op een paar kleine oneffenheidjes na, was het een feest waar eer mee werd inge legd. De algemene reactie was zeer positief, zodat er volgend jaar zeker een vervolg komt. De belangstelling was over het al gemeen wat minder dan vorig jaar, toen het feest gehouden werd ter gelegenheid van het 22 jarig be staan, maar over het algemeen was de belangstelling van de Holtena ren voor dit echt Holtense feest groot, zodat de organisatoren er vanuit gaan, dat men volgend jaar zonder al te veel risico eveneens Keunefeesten kan organiseren. Dat het op dezelfde wijze zal ge schieden dan dit jaar, is nog maar de vraag. Zo was de belangstelling voor de Sallandse avond op vrij dag, vooral in het begin van de avond minimaal te noemen. Pas bij het optreden van Ame Jansen kwam er wat leven in de brouwerij. Ook wordt er gesleuteld aan de opzet van het bedrijvenuurtje. Het idee was leuk en het koud buffet voortreffelijk, maar door de lange tafels in de grote tent werd het meer zitten en drinken, dan dat er tussen de bedrijven contacten wer den gelegd. Veel onderenemers hebben ook de suggesties aange dragen voor een wat lossere opzet. De Nationale artiestenavond was vrijwel uitverkocht, maar wat An nie Schilder daar bood, was onder maats. Zij was vergezeld van twee 'klerekasten van kerels' en had de nodige op en aanmerkingen op ge luid, muzikanten, waar zij niet mee wilde zingen en het publiek. Toen echter de versterker het echter even begaf kwam de ware Annie Schilder naar voren. Stilte alom. De oud BZN-ster bleek alleen maar de kunnen play backen, een afgang dus. Heel gezellig was het zondagmid dag bij het Früschoppen. Ondanks dat de KNVB geen toestemming had gegeven om de voetbalwed strijden een week te verplaatsen (wat men in Enter wel voor elkaar had gekregen) liep de tent goed vol en werd het onder de tonen van de twee hoempapaorkesten een ge slaagde afsluiting van een even zo geslaagd feest. van de Nederlandse Herdershon den Club (Kringgroep Oost) aan de Kattensteeg in gebruik genomen door de vereniging van Neder lands-Hongaarse Herdershonden (Kuvasz). Daarbij waren ongeveer vijftien honden en hun bazen aan wezig. Van de mogelijkheid om met de honden te oefenen werd meteen druk gebruik gemaakt. Met behulp van de aanwezige toe stellen werden behendigheidsoefe ningen als de kattenloop, hoogte- sprongen, slurf en cavaletti's afge werkt. Ook voor het komende seizoen presenteert de Stichting Kunst en Cultuur Holten een gevarieerd programma met als hoogtepunt de lezing die Bert Haanstra op donderdag 1 oktober houdt over zijn film 'Chimps onder elkaar' die eveneens vertoond zal wor den. Haanstra gaat zelden in op dergelijke uitnodigingen, maar wilde voor zijn geboorteplaats Holten wel een uitzondering maken. Na afloop van de film kun nen er vragen worden gesteld. De toegangsprijs voor donateurs van de stichting is 7,50. Overigen betalen 12,50. In het programma van de Stich ting Kunst en Cultuur is ook weer ruim baan gemaakt voor de con certserie die vorig jaar veel belang stelling trok. Er worden drie ka merconcerten gegeven óf bij een van de donateurs thuis óf in de Boschkamp. Donateurs die zich vorig seizoen hebben opgegeven voor de kamermuziek-serie krijgen het programma nu atomatisch thuis. Voor het seizoen 1992-1993 is opgave nog mogelijk. Een abonne ment voor drie concerten kost f 50,00. Ook de leeskring o.l.v. P. van der Ende krijgt een vervolg. Daar bij wordt eenmaal per twee maan den een boek besproken. Hiervoor is opgave nog mogelijk. Programma Het programma voor het komende seizoen bevat verder lezingen van Mario van Geyn over gevelstenen en uithangborden (29 oktober), van Hans Oordt over moderne Ne derlandse literatuur (10 decem ber), van Jan Morsink over Russi sche ikonen (14 januari), van Inge borg de Roode over de Bauhaus- stroming (11 februari), van Elvira van Eyl over westerse en niet-wes- terse kunst (16 maart) en van Pie- ter van der Rhee over organische architectuur (22 april). De toegan- sprijs voor de lezingen is 5,00 voor donateurs en 8,50 voor niet-leden. Tevens vermeldt het programma een voordracht uit eigen werk van Liselore Gerritsen (26 november), een excursie naar het Provinciaal Overijssels Museum in Zwolle voor de expositie van ikonen uit Noord- Rusland (16 januari), de film La Stazione van regisseur Sergio Ru- bini (4 maart) en een gratis toegan kelijk afsluitende concert van het Jona-kwartet op zondag 2 mei. Alle activiteiten beginnen om 20.00 uur in dorpshuis De Bosc hkamp (tenzij anders aangegeven). Wie donateur wil worden 10,- p.p.) moet dit bedrag voor 30 sep tember overmaken op rekening nummer 32.85.67.671 van de Rabo bank in Holten o.v.v. donateur '92- '93 en de naam voor wie men be taalt. Het gironummer van de bank is 87.55.87. Gezondheidswijzer Met de Gezondheidswijzer wordt geen nieuw boekje of folder be doeld, maar een informatiehoek in de hal van het GGD gebouw in Deventer. GGD staat voor Gewes telijke Gezondheidsdienst en dat betekent, dat deze dienst er ook voor Holtenaren is. De informatie, die daar kan worden gegeven, hoeft niet persoonlijk in Deventer te worden gehaald. Men kan ook bellen of schrijven. De soort vragen, waarmee u bij de GGD terecht kunt, zijn vooral al gemene vragen over gezondheid, vragen naar adressen van hulpver leners en vragen naar folders of brochures. U kunt er terecht met vragen als 'wat is epilepsie?', 'hoe werkt homeopathie eigenlijk' en 'Is er hier ook een zelfhulpgroep voor alcoholverslaafden?' U kunt zelf in Deventer folders halen, adressen opzoeken e.d. Telefo nisch kan men u ook adressen doorgeven van hulpverleners, pa tiëntenverenigingen, zelfhulpgroe pen, cursussen e.d. Folders kun nen u worden toegezonden. Dat alles is praktisch altijd gratis. De GGD is gevestigd aan de Schuren- straat 8a'hoek Hoge Hondstraat te Devénter. Telefoon 05700 - 25084. Men is van maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur geopend. Goed zien Het stond laatst in de krant: 20% van de ouderen tussen 65 en 74 jaar beschikken maar over 60% van hun vereiste gezichtsvermogen. Dit bericht is ontleend aan een artikel over het gezichtsvermogen onder ouderen en de campagnes die ANWB, Centraal Bureau Rij vaardigheid en ouderenbonden gaan voeren om mensen te wijzen op het belang van het goed kunnen Goed kunnen zien is van belang voor uw veiligheid in huis en op straat en voorkomt een gevoel van onzekerheid. Goed kunnen zien is ook plezierig wanneer men leest, televisie kijkt, of gewoon met an deren spreekt. Het achteruitgaan van het ge zichtsvermogen gaat meestal heel geleidelijk. Daarom is het goed het gezichtsvermogen regelmatig te laten controleren. Veel opticiens beschikken over de mogelijkheid om uw ogen op te meten. Hier zou men toch zeker eens per jaar eens langs moeten. Daarnaast is het vooral voor ouderen van belang ook eens per jaar door de oogarts de oogdruk te laten meten. Op die manier kan men voorkomen dat een oogziekte als glaucoom een kans krijgt en men blind wordt. Begin oktober worden er door de Telefonische Hulpdienst Deven ter weer twee informatiebijeen komsten gehouden voor belang stellenden die een deel van hun vrije tijd beschikbaar willen stel len als 'luisterend oor'. De Telefonische Hulpdienst is een regionale organisatie van vrijwilli gers die 24 uur per etmaal de tele foon van de hulpdienst bemannen. Zij zich niet alleen beschikbaar als 'luisterend oor', maar functioneren ook als de 24 uurs bereikbaarheids dienst van het maatschappelijk werk in de regio. In oktober wil de Telefonische Hulpdienst Deventer starten met en nieuwe groep vrijwilligers. Zij zoekt mannen en vrouwen die vier dagdelen in de maand tijd beschik baar hebben om in wisseldiensten, overdag en 's nachts, door de week en in het weekeind, de telefoon bemensen. Van de vrijwilliger wordt verwacht dat hij/zij in staat is zich open te stellen voor een ander en zich goed kan inleven in de situatie van die ander. De Telefonische Hulpdienst biedt de vrijwilliger een goede voorbereiding op en een professio nele begeleiding bij het werk aan de telefoon. Het team waar de vrij williger in komt te werken bestaat uit gemotiveerde mannen en vrou wen die in een collegiale sfeer met elkaar samenwerken. Het vrijwilligerswerk bij de Telefo nische Hulpdienst kan mensen ook de mogelijkheden bieden om na vut, pensionering, werkloos heid of WAO actief te blijven en betekenis te houden in het sociale leven. Personen die belangstelling heb ben kunnen voor informatie of aan melding bellen naar de Telefonish- ce Hulpdienst, 05700-11022 of 05700-19749 (kantoor). In Bouwhof de Citadel, Wlastraat 17 in Rijssen wordt zaterdag 19 september tussen tien uur 's mor gens en drie uur 's middags weer een architecten spreekuur gehou den. Deze serviceverlening is bij uitstek geschikt voor mensen die een wo ning willen bouwen, een bestaande willen kopen, verbouwen of reno veren. Het architectenspreekuur is gratis, onafhankelijk, vrijblijvend en wordt verzorgd door bevoegde architecten. Aan het eind van de dag werd er ook een kleine wedstrijd gehou den, waarbij op elk onderdeel pun ten waren te behalen. Elke combi natie van hond en baas kreeg hier voor een certificaat mee naar huis. Wie geïnteresseerd is in het bij brengen van behendigheid bij de hond kan contact opnemen met trainer Joop de Lang (05750-10980). Als het aan de gemeente Holten ligt, zal de parkeerplaats bij zwem bad Twenhaarsveld niet worden geasfalteerd. Doordat het zwem bad in het grondwaterbescher mingsgebied ligt, worden eisen ge steld aan de bodemverharding rond het zwembad. Zo moet de route en afstelplaats voor de wa gen met chloorbleekloog voorzien worden van een vloeistofdichte vloer. De provincie stelt deze eis ook voor de parkeerplaats. Nu heeft het terrein nog een puinver- harding. Volgens B en W is dat niet noodza kelijk, daar het terrein slechts en kele maanden per jaar in gebruik is en er van milieugevaarlijke stoffen geen sprake is. Wie van plan is een huis te kopen, kan woensdag 23 september te recht op een informatie-avond in Bouwhof Citadel in Rijssen. Daar maken deskundigen de aanwezi gen wegwijs over de rol van een NVM-makelaar, de bouwer, finan cier, notaris, advocaat en assuran tie-adviseur. Ook de Vereniging Ei gen Huis is aanwezig. Naast de algemen informatie kunnen bezoe kers ook afzonderlijk met de spe cialisten praten. De gratis toegan kelijke avond begint om 20.00 uur in Bouwhof Citadel aan de Wal- straat 17. MAC De Holterberg heeft dit weekeinde voor de liefhebbers twee evenementen in petto: de Er- win-autocross en de trckkerslep- wedstrijden. Beiden vinden plaats op het terrein van de fami lie Ulfman, hoek Beusebergerwe- g/Lambooysweg. Zaterdagmiddag staat allereerst de tweede Erwin-autocross van het seizoen op het programma. In to taal de 26e editie van deze cross voor sloopauto's met deelname van circa zestig heren, vijftien da mes en zes veteranen. De start is om 13.00 uur. Aan het begin, hal verwege en voor het slotnummer worden bromfietsraces gehouden. De Erwincross wordt traditiege trouw besloten met de spectaculai re afvalrace voor de overgebleven sloopauto's. Zondag 19 september volgen de jaarlijkse trekkersiep wedstrijder^ waarbij gestreden wordt in vijf ver schillende gewichstklassen en de super standaard klasse. Ongeveer honderd trekkerbezitters treden tegen elkaar in het strijdperk. De wedstrijden beginnen 's morgens om tien uur. NED.HERV. KERK 09.30 uur: ds. A. Schellevis. Aal ten; nevendiensten. 19.00 uur ds. H.W. Doomweerd. Oppasdienst: mw. KI. Teese- link-Scheperboer en Martijn Faneman. Uitgangscollecte: Vredeswerk. Diessenplas: woensdag 23 sep tember 19.00 uur: Leger des Heils. GEREF.KERK 09.30 uur ds. J. Dijkstra, Vroomshoop (voorber. H.A.). 19.15 uur: ds. M. Berg. Kindemevendienst groep 3 en 4 o.l.v. T. Overkempe-Locht; groep 5 en 6 o.l.v. C Offringa. De eerste collecte is voor 1/3 prov. vredeswerk, 2/3/ diakonie en de tweede voor rente en aflos sing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Marian Meijerink, Henriette Beldman- Meijerink, Wilma Broeze-Vrie- link; 4-6 jaar: Janny Lande- weerd-Dijkink, Joke Beldman- Nijkamp. Willy Brinks. R.K KERK 10.00 uur: Gebedsdienst met be woners sociowoningen in ge bouw Irene. DIJKERHOEK 09.30 uur: ds H. W. Doomweerd m.m.v. Kerkkoor. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Hoiten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00 uur. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. E. J. Rietveld, Markelo: uitgangscollecte: Plaatselijke diakonie. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8 00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10 30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 19 en 20 september: R. Jong- kees, Middenstraat 15, Goor. Tel. 05470-76021. Behandeling na telefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04 Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 29-31, tel. 614 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag t/m vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diètiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: volgens afspraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29-31, tel 6 27 84. Spreekuur: maandag t/m vrij dag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10 SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3. tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27, Holten. Ge opend vrijdag- en zaterdagmid dag van 13.30-16.00 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVAKABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467) Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Donderdag 17 september: 20.00 uur, Ledenvergadering sv Hol ten, afd. voetbal op Meermans kamp. Zaterdag 19 september: 11.00 - 16.00 uur 'gemeentedag bij brandweergarage'. 13.00 uur, Erwincross. terrein Beuseber- gerweg/Lambooyweg. Zondag 20 september: 10.00 uur. Trekkersiep, terrein Beuse- bergerweg/Lambooyweg. Donderdag 24 september: 20.00 uur, bijeenkomst CPB in Kan delaar. Maandag 28 september: 19.30 uur, raadsvergadering. Dinsdag 29 september: 14.30 uur. Bejaardensociëteit, Donderdag 1 oktober: 20.00 uur, film Chimps onder elkaar met inleiding door Bert Haanstra in De Boschkamp. Zaterdag 3 oktober: Nacht om Holten. Maandag 12 oktober: Bloedaf name Rode Kruis in sporthal. Vrijdag 16 oktober: Toneel door COC in de Kandelaar. Zaterdag 17 oktober: Toneel door COC in de Kandelaar. Gevonden: hond, Engelse coc ker; sjaal, wit met groene stre pen; zwarte paraplu: do.blauw kinderschoentje; bankbiljet; drie zomerjacks (zijn blijven hangen in de feesttent Kalfter- mansweide). Verloren: paarszwarte O'Neill portemonnaie met inhoud; stof fen tas met schoolboeken; meerkleurige hoed; gouden sla- venarmband; bruine portefeuil le met waardepapieren.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 3