Berry Pol verdedigt Holtense MAC-kleuren 7160: Mm KEUKENS 4960: 3947: Start handballers met 18-24 verlies Traditionele start van schaakseizoen Nederlands kampioenschap jeugdcross Resultaten Blauw Wit Resultaten sv Holten Arno Knapen in Nederlands jeugdelftal Vergadering sv Holten afd voetbal Holtenaren in selectie afd. Twente Atletiek begroet meer jeugd Beter figuur met hulp van Callanetics Rietvoorn vist in IJsselmeer Blauw Wit naar Denekamp Fijne recepten behoor je in een fijne keuken te bereiden, alles binnen handbereik. Helaas beschikt niet iedereen over deze mogelijkheid. Kom daarom eens proeven aan onze keukens, biet ingrediënten als extra service, kwali teit, garantie en aan trekkelijke prijzen. Overdag druk bezet? Maak 'n afspraak voor de avonduren DONDERDAG 10 SEPTEMBER 1992 HO 7 Door de hevige regenval van de laatste dagen is de kampioens wedstrijd voor het Nederlands kampioenschap motocross voor junioren, die afgelopen zondag in Valkenswaard gehouden zou wor den afgelast. De jeugdige renners komen nu voor het eerst op zondag 13 september aan de start op het circuit de Zuurberg in Holten. Onder de deelnemers weinig Hol tense namen. In de voorronden heeft alleen Berry Pol voldoende punten behaald, zodat hij de MAC kleuren hoog moet houden. Daar- naaast komt jeugdlid Bart Willems aan de start in de cup-wedstrijd voor rijders die in de voorronden iet voldoende punten hebben be haald om in de kampioenswed strijd te mogen uitkomen. Voor het Nederlands kampioen schap wordt gestart in de klassen 60 cc kleine wielen. 80 cc kleine wielen 10-12 jaar en 13-15 jaar, 80 cc grote wielen en 125 cc jeugd. De trainingen beginnen om tien uur. De wedstrijd om half één. De be kende band Lanz Bulldog zal gedu rende de pauzes in één van de ten ten optreden. Zaterdag 12 september is er een uitwisselingscross tussen de moto clubs Lochem, Vorden, Borculo, Ruurlo, Harfsen en Holten, even eens op circuit De Zuurberg, aan vang 13.00 uur. Hier ook veel deel nemers met vaak spannende wed strijden. De toegang is beide dagen gratis. JÉLiü Het puikje van de Nederlandse jeugdcrossers is zondag te bewonderen op het Holtense circuit de Zuurberg. Holten A - PH A2; afgelast. Vlak voor het begin van de wedstrijd barstte een enorme regenbui los, waardoor het spelen onmogelijk werd. Hector Al - Holten A2; bij rust was de eindstand, 3-2 reeds bereikt. De strijd ging gelijk op, de meeste aan vallen waren van de Holtenaren, maar de thuisclub was iets geluk kiger in de afwerking. De beide Holtense doelpunten werden ge scoord door Plekkenpol. SVZW BI - Holten BI; BI gaat na de aderlating van twee basisspe lers (Arno Kanpen naar FC Twente en Mattijn v.d. Velde naar Go Ahe ad) een zware competitie tege moet. Uit tegen SVZW in Wierden werd er hard gewerkt maar kwam men tekort tegen de fysiek sterke re tegenstanders.Bovendien wist de Holtense voorhoede geen raad met de geboden kansen. SVZW had daar geen enkele moeite mee. Eindstand 5-0. Holten B2 - Vesos B2; B2 was goed op schot. In de eerste helft werd het al 6-0. Door een enorme plensbui moest de wedstrijd vijftien minu ten worden stilgelegd. Ondanks het gladde veld, bleef de doelpun- tenmachine goed op gang en werd er door diverse spelers nog eens zesmaal gescoord. Eindstand 12-1. WW Cl - Holten Cl; Een gelijk opgaande strijd waarin de Holte naren iets schotvaardiger waren dan de thuisclub; bovendien heeft de defensie een goede indruk ach ter gelaten. Uitslag 3-5. DES Dl-Holten Dl 3-3 De moeilijke uitwedstrijd tegen een oude bekende in Nijverdal werd door het Dl-elftal met een verdienstelijke 3-3 puntendeling afgesloten. Het was een gelijkop- gaande wedstrijd met over en weer mooie kansen. Holten D2-Wilhelminschool D2 6-1 Ondanks dat de tegenstander zich verslapen had, kwamen ze goed uit de startblokken en moest de Hol ten-doelman een paar keer hande lend optreden. Maar ook de thuis club kreeg kansen via o.a. J. Brinks die een paar keer de tegenstanders passeerde en prima voorzetten gaf. De spitsen wisten er geen raad mee. Holten was na de rust duide lijk sterker, maar kwam bij een uitval van Wilhelminaschool op 0- 1. Extra teleurstellend was dat meteen na de aftrap de wedstrijd gestaakt werd door hevige regen val. Holten El-Enter El 6-2 Een aanvallend en goed spelend Holten slaagde er in om met de rust een verdiende 2-0 voorsprong te nemen door Freek en Mark. En ter kwam nauwelijks voor het doel van Holten, vooral door goed ver dedigend werk van Bas. Na de rust ging Holten goed door en scoorde nog eens vier keer met drie gerich te schoten van Laurens en een be keken doelpunt van Arthuro. De gretigheid kostte echter ook twee tegendoelpunten. Holten E2-RKSV El 5-4 In een spannende wedstrijd lukte het E2 om het sterke RKSV de baas te blijven. Leider Nijland arri veerde enige minuten te laat, iets wat hem een dag later bij het eerste op meer narigheid kwam te staan. RKSV scoorde eerst, maar Bas maakte al snel gelijk. Dit doelpun- tenspelletje herhaalde zich steeds. Via 1-2 werd het 2-2 door Bart en na 2-3 maakte Aaldrik 3-3 met een wat gelukkig afstandsschot. Daarna nam Holten het initiatief en kwam via Geert voor het eerst op voor sprong. In een spannende strijd zorgde Aaldrik met een loeihard schot voor 5-3, alvorens RKSV nog terugkwam tot 5-4. Wierden E2-Holten E3 7-0 Holten was niet opgewassen tegen deze sterke tegenstander, hoewel de 7-0 uitslag wel geflatteerd was. Bij de rust stond het al 3-0 in het voordeel van.de Wierdenaren, die na rust de score tot 7-0 opvoerden omdat Holten praktisch niet aan aanvallend spel toekwam. Holten E4-De Zweef E5 17-1 Een sterk aanvallend Holten E4 had in De Zweef een te zwakke tegenstander, die voornamelijk uit beginnende spelertjes bestond. Met goed samenspel denderde Holten over de gasten heen. In ie der geval een goede start van de competitie en hopelijk duiken er in het verdere verloop van de compe titie nog sterkere tegenstanders op. Excelsior Fl-Holten F1 Holten F1 speelde slechts één helft en stond bij de rust met 4-0 achter. Daarna barstte een noodweer los in Rijssen en was verder spelen onmogelijk op het ondergelopen veld. De wedstrijd werd dan ook gestaakt. Holten F2-Excelsior F2 0-32 Dat er in 2 x 20 minuten maar liefst 32 keer wordt gescoord lijkt onmo gelijk, maar bij Holten F2-Excel- sior F2 werd het werkelijkheid. Met één doelpunt per 75 seconden stond het al bij de rust 18-0 voor de Rijssenaren. Van een wedstrijd was geen sprake en de 0-32 uitslag bewijst wel dat of Holten te sterk of Excelsior te zwak is ingedeeld. Excelsior F4-Holten F3 Ook deze wedstrijd van de jongste pupilletjes werd door de scheids rechter gestaakt wegens de zeer slechte weersomstandigheden. Het debuut van enige nieuwe F3- pupillen werd hierdoor een weekje uitgesteld. De zestienjarige Arno Knapen uit Holten, oud speler van Holten B, is door bondscoach B. van Lingen van de KNVB gekozen in het Ne derlands jeugdelftal voor spelers onder de zeventien jaar. Amo, die thans speelt in het A- team van FC Twente, dat onder leiding staat van trainer-coach Yssy ten Donkelaar, gaat met het Nederlandse team in de week van 14 september tot 19 september naar Italië om deel te nemen aan een vierlandentoemooi, dat ge houden wordt in Salemo bij Na pels. De Nederlandse selectie bestaat uit zestien spelers, zeven van Ajax, twee van Feyenoord, twee PSVers, drie FC Twentespelers, een speler van Sparta en eon van AZ Alk maar. De sv Holten, afdeling voetbal houdt op donderdag 17 september haar jaarlijkse ledenvergadering in de kantine op Meermanskamp. Aan de orde komen ondermeer het financieel verslag, de definitieve vaststelling van de begroting, het jaarverslag van de secretaris en het verslag van de kascommissie. De vergadering begint om 20.00 uur. Maar liefst dertien jeugdspelers van Holten zijn geselecteerd door de afdeling Twente van de KNVB voor de selectiewedstrijden. Voor de groep onder de dertien jaar zijn dat Lee- Jung Baltus, Rik Koetsier, Theodoor Kusters, Stephan Paal man, Jacop Piefers, Frank Sleete- rink en Laurens J an Stam. Voor de groep onder veertien jaar zijn gese lecteerd Ramond Eshuis en Erik Reijklink. Voor de groep onder de vijftien jaar zijn gekozen Richard de Goyer, Rob Krooshof, Martijn Louws en Ruud te Winkel. Wegens overweldigende belang stelling bij de afdeling atletiek van sv Holten, is besloten om met in gang van 1 oktober de jongste jeugdgroep in twee groepen te splitsen en de leeftijdsgrens te ver lagen naar zes jaar. De trainingstijdens zijn als volgt: dinsdag: 6-8 jaar van 16.00-17.00 uur; 8-10 jaar, training van 17.00- 18.00 uur. De training wordt gehou den in de gymzaal aan de Lageweg. Eventuele inlichtingen: Maijet Marissink, tel 646 03. Vanaf 1 september is de cursus Callanetics van sv Bato weer be gonnen. De cursus wordt gegeven op dinsdagavond in de gymzaal aan de Lageweg van 20.15 tot 21.15 uur en op donderdagavond in de gymzaal aan de Vrijheidslaan van 19.15 tot 20.15 uur. Callanetics is geschikt voor jong en oud. Door middel van rustige grondoefeningen, gericht op de diepliggende spieren van onder an dere buik, bil heup en benen wordt gewerkt aan een beter figuur. Nieuwe leden kunnen zich aanmel den aan de zaal. Wie meer inlich tingen wil kan bellen met het se cretariaat van sv Bato mw. M.G. Eggink-ten Velde, tel 62000 bgg 05700-82243. De regen maakte vele velden onbe speelbaar. Bij Blauw Wit kwamen dan ook maar enkele ploegen in actie. Blauw Wit 2 - Deto 3; Het tweede heeft nogal wat mutaties heeft on dergaan. Het is een vrij jong team met spelers die in de toekomst nog een stapje hogerop willen. De eer ste 25 minuten waren dan ook voor het jeugdig elan van Blauw Wit met goede kansen. Hierna werd Deto sterker en zette Blauw Wit vast op eigen helft. Echte kansen kreeg de ploeg niet, maar door een gebrek aan communicatie bij Blauw Wit achterin kon Deto sim pel profiteren 0-1. Na rust ging Blauw Wit fel op zoek naar de ge lijkmaker die via Peter Spekreyse met een prachtige lob werd aange tekend. Hierna ging de wedstrijd gelijk op, maar Blauw Wit dat de betere kansen kreeg had nog een keer moeten scoren. 1-1. Markvogels Cl - Blauw Wit Cl; In een gelijkopgaande wedstrijd speelden Markvogels en Blauw Wit een goede wedstrijd met kansen voor beide doelen. Markvogels bleek duidelijk slagvaardiger en wist voor rust twee van deze kan sen te benutten. Na rust was Mark vogels de sterkere ploeg en kwam via drie treffers op een comfortabe le 5-0. Via Alexander wist Blauw Wit nog iets terug te doen 5-1. Blauw Wit El - Excelsior E2; Er werd goed gevoetbald en dit resul teerde in een 1-0 voorsprong. Ge lukkig was Martijn in grote vorm en voorkwam de gelijkmaker. Na rust werd de tegenstander sterker. De verdediging liep niet meer zo goed en Excelsior kon snel enkele malen scoren. Blauw Wit kreeg hierna nog enkele goede kansen om iets terug te doen, maar Excel sior bepaalde de eindstand op 1-5. Sportclub Rijssen F1 - Blauw Wit Fl; Blauw Wit F1 maakte in Rijs sen een flitsende start. Gert Jan bracht de stand al snel op 0-2. Na een afstandschot van Jurgen en nog een doelpunt van Gert Jan bereikte men de rust met 0-4. Na rust was Blauw Wit nog sterker. Frank wist met twee doelpunten voor 0-6 te zorgen. Nadat Frank nog een keer op de paal had ge schoten, maakten Erwin lx en Gert Jan 3x de tien vol. In de laat ste minuut scoorde Rijssen de ere treffer. 1-10. Blauw Wit F2 - De Zweef F4; Blauw Wit F2 nog net ingedeeld voor aanvang van de competitie moest het opnemen tegen De Zweef F4. Voor sommige jongens was het de eerste wedstrijd zodat ze nog moesten wennen. In de loop van de wedstrijd werd het echter beter en voor rust scoorde Bror het eerste doelpunt van F2. In de twee de helft was De Zweef beter op dreef en wist uiteindelijk de gelijk maker te scoren. Blauw Wit kreeg hierna nog enkele goede kansen, maar doelpunten zaten er niet meer in 1-1. Wegens de slecht voorspelbare weersomstandigheden op zater dag 5 september, wordt de IJssel- meerwedstrijd van hsv De Riet voorn nu gehouden op zaterdag 12 september. Vertrek 05.30 uur bij 't Vletgoor. De laatste twee competitiewed strijden worden gehoden op 20 en 27 september resp. in het Twente kanaal bij Stokkum en het Twen tekanaal nabij Lochem. Zaterdag staat Blauw Wit in de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen al direct een zeer zware klus te wachten. In Denekamp moet worden aangetreden tegen de plaatselijke sportclub, die na één seizoen al weer uit de 4e klas KNVB degradeerde. Deze compe titie zijn de Denekampers begon nen met een 2-0 nederlaag bij het eveneens gedegradeerde SW'56 uit Sibculo, zodat zij ongetwijfeld alles in het werk zullen stellen om zaterdag die misstap recht te zet ten. De wedstrijd begint om 14.30 uur en staat onder leiding van scheidsrechter van Waveren uit Enschede. In de eerste thuiswedstrijd voor de veldcompetitie verloor Holten met 18-24 van Tyfoon 2. De rood-zwar- ten misten een aantal vaste krach ten en trad aan met vier jeugdspe lers. Toch kon men in de beginfase goed meekomen en leidde de thuis club zelfs met 6-4. Daarna kwam Tyfoon echter sterk terug en bij de rust was het dan ook 8-12 voor de gasten. Ook in de tweede helft be hield Tyfoon een overwicht, waar bij Holten af en toe met goed aan- valsspel doorbrak. Ook de nieuwe doelman, Frank Konijnenberg, paste zich goed in met enkele fraaie reddingen en keerde o.a. een strafworp. Holten kwam met 14-22 maar juist door treffers van de jeugdspelers kwam men in de slot fase nog terug tot 18-24. Scores: Meino van Beek 8; Roland Bleijenberg 4; Andy de Jong 3; Nico Vorst 2; Erik Kraan 1. De dames senioren speelden thuis tegen Schalkhaar. Door de promo tie en de kracht van Schalkhaar was van tevoren bekend dat het een lastige wedstrijd zou worden. Holten kwam met 1-0 voor, maar Schalkhaar bracht met vlot hand bal de stand al snel op 1-4. Daarna speelde de thuisclub wat vrijer en kwam terug tot 3-5 bij de rust. Daarna liep Schalkhaar weer uit tot 3-7, maar kwam Holten weer terug tot 6-7 door drie treffers van Monique Plantinga. In de slotfase stelde Schalkhaar de 7-10 zege vei lig- Junioren Junioren A startte in de eerste klasse meteen goed. Uit tegen LHC werd in een goede wedstrijd direct een visitekaartje afgegeven. Na een gelijkopgaande eerste helft (5- 5) drukte Holten na de rust goed door. Een eerste verdiende 9-13 overwinning was het gevolg. Sco res: Monique Plantinga 5; Anne- marie van de Maat 5; Petty Schoenmaker 2; Kristel Meerman 1. Junioren B, bestaande uit een aan tal B-junioren en A-aspiranten, be gon de competitie met een lastige uitwedstrijd tegen het sterke Kar wei/Kwiek. Na een goede eerste helft, vooral verdedigend, leidde Kwiek slechts met 4-2. Na de rust zakte het tempo van Holten en kon de thuisclub toch nog simpel win nen met 13-3. Scores: Yvonne Plan tinga 2, Judith Tiekink 1. Aspiranten A bleek iets te zwak voor Voorwaarts. Via een 0-4 rust stand werd het 3-11. Het sterk ver jongde meisjes-B verraste met leuk spel tegen Voorwaarts dat bij de rust al op een 4-0 achterstand werd gezet. Uiteindelijk werd met 7-2 gewonnen. Jongens-B deed het ook goed tegen een fysiek sterker ogend Apeldoorn '80. Via 5-0 bij de rust werd het 7-3. De welpen speelden drie wedstrij den in Heeten. Holten kwam daar iets te kort en verloor drie keer. Met de traditionele uitwedstrijd tegen Lochem (en op de terugweg natuurlijk een bezoekje aan de La- rense kermis) hebben de schakers van de SV Holten afgelopen maan dagavond hun seizoen geopend. Holten won dit keer nipt met 8,5 tegen 7,5. Van beide zijden was de opkomst groot zodat er maar liefst zestien partijen konden worden gespeeld. Opvallend was dat bij Holten voor al de subtop voor de nodige punten zorgden. De borden 3 tot en met 10 scoorden 7-1 voor Holten. De uitslagen: W Oving-Dick van der Knaap 1-0; J. Aker-Henk van Beek 1-0; B. Donninger-Dinant van Beek 0-1; E. Welmer-Karl Heinz Leisten 0-1; A. Sikkes-Gerrit Luggenhorst 0-1; E. Boonstra- Theo van Lindenberg 0-1; J. Bulk- Bertus van Beek 1-0; A. Terwolde- Teun Scheurwater 0-1; H. Kroes- Gerrit Stevens 0-1; G. Schreuder- Erik Mondeel 0-1; N. van de Zee- Jan van Calcar 1-0; M. Hammendorp-Han Romp 1-0; B. Smit-Jan ten Velde remise; H. Er- kamp-Jaap Schipper 1-0; J. Treur- Ab Moddejonge 1-0; B. Buiting- Hendrie Koetsier 0-1. Komende maandag beginnen de schakers met hun interne competi tie. KEUKm mr/e Ar cos Perfekte keukenindeling in zeer fraaie opstelling. In veel kleuren leuerbaar. Kompleet met oven. koelkast, korvenkast, hoge hangkasten, schouw, kookplaat en werkblad. Beta Moderne strakke kassette keuken. Uni wit. Kompleet met koelkast, oven, kookplaat, afzuigkap werkblad en spoelbak. Vektra Kompakte keukenopstelling. Wit front met trapprofiel. Kompleet met koelkast, kook plaat. oven. afzuigkap en werkblad. DEZE AANBIEDINGEN ZIJN GELDIG T/M SEPTEMBER 1992 Nieuwstad 20, Lochem, Tel. 05730-51334. Maandagmorgen gesloten Vrijdag koopavond.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 7