„Het loopt als een trein bij Socuwe" I i Rampenbestrijding thema Gemeentedag SGH-jubileum in goulash-soepblik Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD Aanmeldingen stromen weer binnen BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Uit het politierapport UNOX Burgerlijke stand Gevonden voorwerpen Postzegelclub voor jongeren in oprichting Inloopmorgen themagroep Vrouwen actief DONDERDAG 10 SEPTEMBER 1992- Veel interesse was er van de aspirant cursisten tijdens het open huis ondermeer voor het schilderen op zijde. De belangstelling vrijdagavond bij het Open huis van dorpshuis De Boschkamp was wat minder dan men had verwacht, wat niet betekent, dat der Holtenaar plot seling geen interesse meer heeft voor de activiteiten die in dorps huis De Boschkamp aangeboden worden. „In tegendeel zelfs. Het programmaboekje was nog geen dag uit, of er hebben zich al vier honderd cursisten gemeld. Die zie je natuurlijk dan niet op het open huis" verklaart Herman Kamp man. „Het loopt vanouds als een trein' zo voegt hij er aan toe. Alle vaste gebruikers van het dorpshuis waren vrijdagavond presten. Vooral veel belangstelling was er voor de demonstraties bloemschikken en patchwork, twee cursusen die enrom in de be langstelling staan. Heerlijk rook het bij de magnetron, waar in een mum van tijd popcorn werd gepoft. Ook deze nieuwe cursus is voor de I eerste van meerdere cursussen die dit seizoen nog worden gehouden al volgeboekt. Als gast was de Oudheidkamer Hoolt'n aanwezig. Herman Koopman vertoonde on der grote belangstelling dia's van oude aansichtkaarten van Holten. Muziek werd er gemaakt door leer lingen van Muziek Onderwijs Hol- I ten en de jongeren konden in de kelder kennis maken met Musky en andere tieneractiviteiten. Voor de liefhebbers van koersbal was er een teleurstelling. De lange mat kon niet worden uitgelegd. Ben Ij- speerd, die de cursus koersbal ver zorgt, hoopt op de eerste koesbal- middag, donderdag 17 september, een flink aantal Holtenaren te kun nen begroeten bij dit facinerende spel met de 'kromme bal' en beslist niet alleen ouderen. Ondanks de grote toelpoop is er nog voldoende plaats op allerhan de cursussen. Bijvoorbeeld bij de nieuwe cursus Familiegeschiede nis (genealogie), die donderdag avond 17 september van start gaat. De vijf lessen omvattende cursus staat onder leiding van W. Kooi man en H.G.H. Tjoonk en kost 60,= (exclusief boek van 20,= en copieerkosten). De deelnemers zijn verplicht bij' de cursusleiding het boek 'Ik zoek mijn stamboom uit, U ook?' aan te schaffen. Iedere bij eenkomst wordt afgesloten met een diaserie over de behandelde lesstof. De cursus Familiegeschie denis wordt eventueel afgesloten - met een excursie naar een gemeen te- of rijksarchief in de provincie. Ook bij de cursus Creatief Werken zijn nog enkele plaatsen vrij. De veertiendaagse lessen staan onder leiding van Gera Gervedink Nij- huis en beginnen woensdagavond PCOB Na drie maanden zomervakantie gaat het nieuwe seizoen voor de PCOB weer beginnen. Op donder dagmiddag 24 september is tussen half drie en ongeveer half vijf de eerste bijeenkomst gepland in de Kandelaar. Nagenietend van de vakantie wordt een diaserie over tal van mooie plekjes in Nederland getoond. Daarnaast is er de gele genheid tot gezellig samenzijn. Kent u de PCOB nog niet? Dit is misschien een leuke aanleiding om eens kennis te maken. Informatie bij mevr. C. de Wit - Door, Houtweg 1, telefoon 61419. Bewegen Je nog goed kunnen bewegen is een groot goed. Hoe ouder men wordt des te meer men zich hier van bewust wordt. Niet meer kun nen. betekent immers vaak het af hankelijk worden van anderen. Dat is iets wat niemand graag wil. Men blijft liefst zo lang mogelijk zelfstandig. Om zo lang mogelijk zelfstandig te kunnen blijven, is het wenselijk lichamelijk in beweging te blijven. Veel mensen menen, datje met wat redderen in het huishouden, af en toe een wandelingetje en mis schien nog wat tuinonderhoud je niets extra's aan beweging hoeft te doen. Toch is zo dat iedereen eens kritisch zou moeten bekijken of de verrichtingen van het dagelijks le ven hem/ haar nog gemakkelijk afgaan. Daarmee worden o.m. be doeld het schoenen dichtmaken, een trui aan- en uittrekken, uw rug wassen, het iets van een hoge kast plank pakken en lopen buitens huis mee bedoeld. In het dorpshuis wordt de gelegen heid geboden aan ouderen, die niet meer zo goed ter been zijn, maar nog wel zelfstandig wonen, om op een leuke en gezellige manier die zo noodzakelijke bewegingen wat te oefenen. Dus gymnastiek? Nee! In het dorpshuis worden bijeenkomsten georganiseerd waarbij vooral staand achter een stoel of zittend op die stoel bewegingen worden geoefend. Vaak gaat dat op muziek en in de vorm van een spel. De gezelligheid heeft dus ook de aan dacht. Na afloop drinkt men met elkaar vaak nog een kopje thee of koffie. De bijeenkomsten starten op vrij dagmiddag 18 september. Van 14.00 tot 14.45 kunt u hiervoor te recht in lokaal 7 van het dorpshuis. Als u wilt kunt u gehaald en ge bracht worden. De kosten bedra gen f24,voor 12 bijeenkomsten. Voor meer informatie en opgeven moet u bellen telefoon 62755, dan vertellen de mensen van SoCuWe u er meer over. Op 2-9 werd de Holtense politie er weer eens aan herinnerd dat zij in een plattelandsgemeente werkt. Een koe was namelijk, op de De- venterweg, losgebroken en de poli tie mocht zich weer eens inleven in de rol van de echte cowboy. Dat dit geheel soepeitjes verliep mag dui delijk zijn. De koe belandde in een weiland. Op 3-9 vond een aanrijding plaats op de kruising Keizersweg/Dorps- straat. Een bestuurder van een personenauto kwam vanaf de Kei- zersweg en zag een auto van links naderen op de Dorpsstraat. Hij remde af doch de auto gleed door de voorrangsweg, de Dorpsstraat, op. Gevolg: een aanrijding waarbij beide auto's werden beschadigd. Een van deze moest zelfs worden afgesleept. Het blijkt dat men het met het parkeren in de Haar weer niet zo nauw neemt. Veelvuldig wordt de auto weer in het parkeerverbod neergezet. Op gezette tijden kan men weer een bonnetje onder de ruitenwissers verwachten. Op 6 september, omstreeks 02.00 uur, probeerden enkele knapen een stamroos omver te trekken bij een van de bejaardenwoningen aan de Gaardenstraat. Dit gelukte niet geheel. Toch fijn dat men denkt aan onze wat oudere mede mens. 16 september. Kosten 70,- (7 les sen, exclusief materiaal). De cur sisten zullen zich onder meer gaan bezighouden met het maken van rubberen sieraden en decoraties, sierpoppetjes van stof en draad en lampekapjes op wijnglazen. Moge lijkheden eveneens bij de cursus Origami (Japanse vouwkunst), die donderdagavond 17 september start. De cursus is bedoeld voor beginners en wordt begeleid door Loura Slont. Het lesgeld bedraagt 70,- (7 lessen). Materialen zijn verkrijgbaar bij de docente (ca. 1,50 per les). Met eventuele wensen van de cursist wordt rekening ge houden. Onder leiding van Annet Schippers begint vrijdagmiddag 25 september de acht lessen om vattende cursus Calligrafie. Kos ten 80,-. De cursus is bedoeld als een kennismaking met sierschrij- ven. Wegens de grote belangstel ling voor de cursus Patchwork wordt donderdag 17 september een extra middaggroep gestart, aanvang 13.30 uur. Het cursusgeld is 60,- (exclusief materiaal, ca. 40,-). Enkele plaatsen ook nog bij de cursus Tekenen/aquarelleren van Annet Schippers, start don derdagmiddag 17 september. Kos ten: 120,- (12 lessen). Tenslotte zijn er nog mogelijkheden bij de yogalessen onder leiding van me vrouw H. van Wieringen. Er is keu ze uit dinsdagochtend (twee groe pen) en vrijdagavond (twee groe pen). De cursussen kosten 96,- (twaalf lessen) en starten respec tievelijk 15 en 18 september. Voor nadere inlichtingen en opgave kan men zich wenden tot het Socuwe- kantoor in het dorpshuis, tel. 62755. De Postzegelclub Holten heeft voor maandag 14 september alle jongeren die hebben deelgenomen aan de postzegelkwis op de ruil beurs uitgenodigd met als doel te komen tot een jongeren postzegel club. Ook jongeren die niet hebben deelgenomen aan de kwis, maar het plezierig vinden om met leef tijdsgenoten postzegels te verza melen zijn tussen 18.30 en 20.00 uur welkom in de kelder van het Dorpshuis. De entree is gratis. Op deze avond wordt onder ander verteld hoe men postzegels verza melt. Men kan postzegels van alle landen ruilen, er worden dia's ge toond, er is een (gratis) verloting van postzegels en er is iemand aan wezig die heel veel van postzegels afweet. De thema groep 'Vrouwen actief biedt vrouwen de gelegenheid naar elkaar te luisteren en samen te praten over in onderling overleg gekozen onderwerpen. Zo staan voor het komende sei zoen op het programma: fotogra fie, cosmetica maken op natuurlij ke basis, maatschappelijk werk, onderwijs en een bezoek van een advocate. Ook wordt er een bezoek gebracht aan de rechtbank. Donderdag 17 september begint de themagroep met een gratis in- looopmorgen in lokaal acht van dorpshuis De Boschkamp, aan vang 09.30 uur. Voor de kinderen is oppas aanwezig. Alle hulpverlenende instan ties, zoals brandweer, EHBO, Rode kruis, politie en ambulan cedienst, zullen zaterdag 19 september hun medewerking verlenen aan de Gemeentedag, die tussen elf en vier uur zal plaats vinden in en bij de nieu we brandweergarage aan de Waagweg. De gemeentedag, waaraan alle gemeenten in Nederland mee werken, heeft elk jaar een eigen thema. Dit keer wordt de na druk gelegd op de veiligheid en rampenbestrijding. Er ontbreekt nogal wat aan de bekendheid hoe de burgers moeten handelen bij rampen. Een speciale landelijke folder hierover is in de maak en ook via een postbus 51 spotje zal de bevolking worden voorgelicht, maar op de gemeentedag willen de plaatselijke hulpverlenings organisaties wat specifiekere voorlichting geven aan de bur gers. Wat bijvoorbeeld te doen bij een ramp met de chloortrein die elke nacht vanuit Hengelo langs Holten raast of een onge luk met een tankauto met giftig gas op de Al? Wat moet men doen als de sirenes gaan loeien. Aan de veiligheid in en om huis wordt ook de nodige aandacht besteed. Tevens willen de hulpverle ningsinstanties de burgerij ken nis laten maken met hun hulp verleningsmateriaal en twee maal, om 11.30 uur en om 14.00 uur, zijn er demonstraties waar in enkele 'rampen' worden be streden. Een kopje koffie ontbreekt na tuurlijk niet en de kinderen wor den op de gemeentedag ook niet vergeten. Zij mogen -gratis- een ritje maken op een echte brand weerauto. Als het aan haar gelegen had, was het 25-jarig jubileum bij de Scho lengemeenschap Holten helemaal in stilte gevierd, maar haar colle ga's vonden dat mevrouw Dini Vin cent-Van den Berg toch echt wel eventjes in de bloemetjes moest worden gezet. Tenslotte is zij als enige nog in gemeentedienst van al die dames die in het verleden schoonmaak- en kantinewerk zaamheden verrichtten. Vandaar ook dat burgemeester Van Rap- pard op de receptie in de kantine van camping De Holterberg van een uniek jubileum sprak. Voor het vervoer daar naar toe had het onderwijs-ondersteunend per soneel van de SG Holten voor een ludiek transportmiddel gezorgd. Geheel in de sfeer van haar werk werd Dini in een open soepblik vervoerd. Uit de toespraken van rector Van Minderhout en hoofd van het onderwijs-ondersteunend personeel De Boone bleek duide lijk dat de jubilaresse. naast de verzorging van de inwendige mens bij leerlingen en personeel, ook een belangrijke sociale rol binnen de school vervult. In een gezellige bijeenkomst met naaste familie, de directe collega's en enkele leden van de schoollei ding genoot mevrouw Vincent zichtbaar van al die hulde. De ge nodigden heten zich de hapjes en drankjes goed smaken en werden uiteraard ook getracteerd op... goulashsoep. Ondertrouwd: F.W.J. van Ee, oud 24 jaar en J.H. Rensen, oud 24 jaar; R. Slot, oud 22 jaar, Apeldoorn en G.J. Aaftink, oud 24 jaar. Gehuwd: R. Lammers, oud 28 jaar, Gulpen en J. Meijerink, oud 24 jaar. /Z\ NED.HERV. KERK 09.30 uur: pastoor A. Radema ker en ds. A.J. Leerink (gezins- dienst, opening winterwerk) oe cumenische doop. 19.00 uur: ds. A.J. Leerink. Oppasdienst: mw. Barvelmk- Koopman en Jeanet Mesink. Uitgangscollecte: Jeugd- en Jongerenwerk. Diessenplas: woensdag 16 sep tember 19.00 uur: ds. Berg. GEREF.KERK 09.30 uur ds. M. Berg - Startzon dag. 19.15 uur: ds. M Berg. Kindemevendienst groep 3 en 4 o.l.v. A. Beldman-Staman. De eerste collecte is voor 1/3 prov. jeugdwerk en 2/3 jeugd werk en de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: 4-6 jaar: R.K KERK 09 30 uur: Oecumenische dienst in herv. kerk Holten (opening winterwerk). DIJKERHOEK 09.30 uur: geen dienst i.v.m. ope ning winterwerk in herv kerk. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten: Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00 uur. OKKENBROEK 09.30 uur: ds. J. van Twist, Olst; uitgangscollecte: Jeugd- en jon gerenwerk. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 12 en 13 september: F.G. Koop, Spoorstraat 3, Goor. Tel. 05470- 72279. Behandeling na telefoni sche afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 29-31, tel. 614 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag t/m vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: volgens afspraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29-31, tel 6 27 84. Spreekuur: maandag t/m vrij dag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10 SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44 POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54, buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27, Holten. Ge opend vrijdag- en zaterdagmid dag van 13.30-16.00 uur CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012c ABVAKABO (tel. 61793); Voe dingsbond itel. 61057): Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Donderdag 10 september: Wijn avond, Smidsbelt; auto-presen tatie op Kalfstermansweide. Vrijdag 11 september: Keune- feest. Zaterdag 12 september: Keune- feest; uitwisselingscross MAC de Holterberg op Zuurberg; vanaf 09.30 uur: statiegeld-fles- senactie van scoutinggroep De Waardenborch. Zondag 13 september: Keune- feest; 13.30 uur. Ned kampioen schap jeugdmotocross op cir cuit Zuurberg: Erwincross. Maandag 14 september: 18.30- 22.00 uur. Jongeren postzegel club in dorpshuis; 20.00 uur. alg ledenverg Rabobank in bank gebouw Gaardenstraat. Dinsdag 15 september: 20.00 uur afdelingsavond NBvP afd. Holten in zaal Vosman. Donderdag 17 september: 20.00 uur, Ledenvergadering sv Hol ten, afd. voetbal op Meermans kamp Zaterdag 19 september: 11.00 - 16.00 uur 'gemeentedag bij brandweergarage'. Zondag 20 september: 10.00 uur. Trekkersiep. Donderdag 24 september: 20.00 uur. bijeenkomst CPB in Kan delaar. Maandag 28 september: 19.30 uur, raadsvergadering. Dinsdag 29 september: 14.30 uur, Bejaardensociëteit. Gevonden: witte kat met vlooi- ebandje; oudere lapjeskat. Verloren: zwarte portemonnee met 25,- en sleutelwitte porte monnee met 30,-, pasjes en sleutels; filmrolletje Agfa in zwart plastic; een kleine zwarte semafoon; plastic tas met sport schoenen. regenpak en blauwe paraplu; grijze knipportemon- nee met 100.-; rood mapje met bibliotheekpasje: twee spijker- jassen merk Tripper; verzeke ringsplaatje van bromfiets nr.RPG-008.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 3