sport M agenda TC Holten redt sportuitwisseling Touwtrekkers Okia presteerden prima 3 Start competitie handbal Holten Uit buiten Holten 'Houten hoofd' na bezoek bierbrouwer Activiteiten bij MAC De Holterberg Station stukje korter Blauw Wit start tegen Rietvogels Holtenaren sterk in Holten weer vrijlopen club rijker Thuiszorg fusie rond Aandacht van Dorkas voor Joegoslavië Jaaragenda Pit-collecte Prijzen voor ruitertjes HOLTENS NIEUWSBLAD >5V Erwin Rietberg reservekampioen DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1992 SportsiB Holten Handballers opgelet. Komend weekeinde, 5 en 6 september dus, start de veldcompetitie '92/'93 weer. Door de goede resultaten die de Holtense handballers het afge lopen seizoen behaalden, staat er voor de handbal teams van SV Hol ten weer een zware competitie voor de deur. De heren handballers starten, na klassebehoud, het komend seizoen weer in de tweede klasse B. De handbalafdeling van SV Holten schat in, dat het mogelijk moet zijn dat de heren in de middenmoot meespelen. De dames senioren zijn gepromo veerd en spélen dit seizoen in de vierde klasse B. Gezien de indeling moeten de Holter speelsters zich daar kunnen handhaven. De damesklasse junioren A is een nieuwe voor Holten. Door de goede prestaties die dit team inmiddels heeft geleverd, is het toch inge deeld in klasse 1. Een zware klus, maar tevens een uitdaging voor de dames, die nu kunnen blijven spe len tegen de topjeugdteams van de afdeling IJsselstreek, zoals Kar wei/Kwiek, Dalfsen, Haarle en Boerhof/Heeten. De dames junio ren B spelen ook in de eerste klas se. Ook hier valt een zware poule te verwachten, maar met de groei in spel en technisch inzicht van vorig jaar moeten er mogelijkheden zijn. Jeugd In de jeugdcompetitie komt Hol ten verder uit met een A- en B adspirantenteam meisjes en een B- adspirantenteam jongens. De jongste jeugd speelt bij de welpen in een mix team. Bij voldoende belangstelling zal tijdens het zaal seizoen ook weer een miniteam (zes-zeven jaar) gevormd worden. Belangstellenden zijn van harte welkom op de trainingen op Sport park Meermanskamp, op donder dagmiddag (jeugd) en donderdag avond (junioren en senioren). Menig Holtenaar liep vorige week vrijdagmorgen na de bierproefa- vond bij 't Klavier met een 'houten hoofd' door het dorp. De avond tevoren was immers bierbrouwer Henri van Eecke te gast bij het plaatselijk biergenootschap en dat een Pater, Prior of Abt uit het Bel gische Watou wel even wat anders is dan een ordinair pilsje uit Zoe- termeer of Groenlo heeft menigeen geweten. Voor zo'n dertig belangstellenden stak de vertegenwoordiger uit het Zuidbelgische 'kasteeldorp zonder kasteel' een boeiend referaat af. Uiteraard werd niet meteen met het sinds vijftig jaar gebrouwen Kapittel-bier begonnen, maar stak men rustig van wal met een verfris send Watou's witbiertje. Naarmate de verhandeling over de edele kunst van het bierbrouwen vorder- SV Holten SENIOREN Barbaros-Holten, 14.30 uur (ver trek 13.15 uur); Holten 2-PH 4, 10.00 uur; Holten 3-Luctor 3, 10.00 uur; Holten 4-Tukkers 4,10.45 uur: Holten 5-Bornerbroek 2,10.00 uur; Holten 6-La Première 5, 09.00 uur; KOSC 6-Holten 7, 10.45 uur (ver trek 09.45 uur); Bornerbroek 3-Hol- ten 8.10.45 uur (vertrek 09.45 uur); Haarle 5-Holten 9, 09.00 uur (ver trek 08.15 uur); Holten 10-Holten 11, 10.45 uur; Holten 12-Haarle 8, 09.00 uur; Nijverdal 4-Holten 13, 10.00 uur (vertrek 09.00 uur). JUNIOREN Holten Al-PH A2, 14.30 uur; Hec tor Al-Holten A2, 14.30 uur (ver trek 13.30 uur); SVZW Bl-Holten BI, 12.45 uur, (vertrek 11.45 uur); Holten B2-Vesos B2. 11.00 uur; WW Cl-Holten Cl, 13.00 uur (ver trek 12.00 uur); Holten C2-Excel- sior C4, 12.30 uur; DES Dl-Holten Dl, 10.00 uur (vertrek 09.15 uur); SDOL D3-Holten D2, 10.00 uur (vertrek 09.15 uur); Holten El-En ter El, 10.00 uur; Holten E2-RKSV El, 10.00 uur: Wierden E2-Holten E3, 11.00 uur (vertrek 10.15 uur); Holten E4-De Zweef E5, 11.00 uur; Excelsior Fl-Holten Fl, 11.00 uur (vertrek 10.15 uur); Holten F2-Ex- celsior F2,11.00 uur; Excelsior F4- Holten F3,11.00 uur (vertrek 10.15 uur). Blauw Wit SENIOREN Blauw Wit -Rietvogels, 14.30 uur; Blauw Wit 2-Deto 4 12.30 uur; Ex celsior 6-Blauw Wit 3, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); Drienerlo 3- Blauw Wit 4, 16.15 uur (vertrek 15.15 uur); Blauw Wit 5-SVZW 6, 12.30 uur; Enter Vooruit 7-Blauw Wit 6,12.45 uur (vertrek 11.45 uur); Spc. Rijssen 6-Blauw Wit 7, 12.30 uur (vertrek 11.30 uur); SVVN 8- Blauw Wit 8, 12.45 uur (vertrek 11.45 uur). JUNIOREN Meisjes A-BWO MA 10.00 uur; Blauw Wit Bl-Delden BI. 11.00 uur; Markvogels Cl-Blauw Wit Cl, 11.00 uur (vertrek 10.15 uur); Blauw Wit El-Excelsior E2, 10.00 uur; Blauw Wit E2-DES E2, 10.00 uur; Spc. Rijssen Fl-Blauw Wit Fl, 10.00 uur (vertrek 09.15 uur). Handbal Zaterdag 5 september: A thuis te gen Voorwaarts, 13.00 uur; B thuis tegen Voorwaarts om 12.00 uur; JB thuis tegen Apeldoorn '80 om 11.00 uur; welpen uit. in Heeten tegen I DSC, Eteeten en 'Apeldoorn '80 om 10.20 uur (vertrek 09.45 uur). Zondag 6 september: heren thuis tegen Tyfoon 2 om 12.00 uur; da mes thuis tegen Schalkhaar 2 om 13.15 uur; dames jun. A uit tegen LHC om 12.15 uur (vertrek 11.15 uur); dames jun. B uit tegen Kar wei Kwiek om 11.00 uur (vertrek 10.00 uur). De competitie 1992-'93 start voor Blauw Wit zaterdag met een thuis wedstrijd tegen Rietvogels. Na een goed verlopen oefenperiode onder leiding van de nieuwe trainer Bert Middelburg-uit Nijverdal is men vast van plan weer een rol van betekenis te spelen in de strijd om de twee promotieplaatsen naar de KNVB. Makkelijk zal dat niet wor den want vanuit de vierde klasse KNVB degradeerden Vesos, SW '56 en Spc. Denekamp naar de af deling. Daarbij komt dat Blauw Wit het hele seizoen niet kan be schikken over de zwaar geblesseer de linkerspits Johan Bosschers. Tegen het vorig seizoen erg matig presterende Rietvogels moeten beide punten echter thuis blijven, hoewel altijd voor onderschatting moet worden gewaakt. Onder lei ding van scheidsrechter Baars uit Hengelo wordt op 't vletgoor om 14.30 uur afgetrapt. Het was dat de Tennisclub Holten afgelopen weekeinde een aantal Duitse collega-sporters op bezoek kreeg. Anders was de met veel' enthousiasme aangekondige sportuitwisseling met partner- stad Winterberg wel heel treurig verlopen. Klein maar fijn was nu het devies. En de tennissers bewe zen dat het bij een geslaagde lan- denontmoeting niet om massala aantallen deelnemers hoeft te gaan. Ondanks het zaterdag tegen vallende weer werd het een bar gezellige uitwisseling die volgend jaar zeker een vervolg krijgt. Tegen elf uur zaterdagmorgen kwamen de twintig Duitse gasten aan op tennispark Meermans kamp. Na een kop koffie met kren- tenwegge ging men eerst met de gastgezinnen mee voor de lunch waarna er getennist kon worden. Helaas moeswt daarvoor worden uitgeweken naar de hal in Rijssen omdat het nog steeds regende. Ge lukkig kon de barbecue bij het clubhuis 's avonds wel doorgaan want toen bleek het weer aanzien- lijk opgeklaard. Met een grootste feestavond, waarop De Mexicaan- tjes voor opzwepende muziek zorg den, werd de eerste uitwisselings dag rond een uur of een 's nachts afgesloten. De ochtend na de avond ervoor bleek de vermoeienis te hebben toegeslagen, maar tegen elf uur was iedereen toch weer van de par tij bij de brunch die de TC Holten haar gasten aanbood. Aanvanke lijk was het de bedoeling dat de Duitsers daarna weer oostwaarts zouden vertrekken, maar menig een wilde toch nog even een balle tje slaan op de Holtense kunstgras- banen. Een tevreden gezelschap vertrok tegen de avond, gesterkt door brood en soep, weer huis waarts waarbij werd afgesproken dat Holten volgend jaar een tegen bezoek zal brengen. Holten is weer een vereniging rij ker en wel een kegel-, jeu de boules- en klootschietclub. Omdat menig een betreurde dat er sinds de op heffing van kegelclub De Houtvel- ler in 1988 geen kegel club meer is, besloot de familie Van Embden van Keglecentrum Barbarossa een nieuwe poging te doen. Om de club een bredere basis te geven, wordt er ook aan klootschieten en jeu de boules gedaan. Wellicht dat ook de bowls-sport in een later stadium wordt opgenomen. In eerste in stantie wordt alleen aan recreatie sport gedaan. De contrbutie is voorlopig vastgesteld op f 12,00 per maand. In september kan men elke dinsdagavond gratis kennis maken met de kegelsport. Succes voor Holtense atleten was er afgelopen weekend in Nijverdal tijdens de vrijlopen die de Scheids- rechtersvereniging Nijverdal en Omstreken, kortweg SDO, op touw had gezet. Sanne v.d. Spek behaalde bij de meisjes een eerste plaats op de 2,5 kilometer, met 15.40 minuten. Bij de vijf kilometer werd Hanneke v.d. Spek tweede met 26.45 minu ten. Ook op de tien kilometer was er succes voor Holten: Diny Pas man haalde op deze afstand een tweede plaats met 47.25 minuten. In de veteranenklasse haalde Hol tenaar Gerard Beldman met 37.20 minuten een tweede plaats. Op de langste afstand, de halve mara thon, was van de Holtenaren Chris Offringa de snelste met 1 uur 22.04 minuten. MAC De Holterberg houdt zondag 6 september weer een puzzelrit, de laatste voor de Nacht van Holten. De uitzetters van de route zijn er ook nu weer in geslaagd een leuke rit uit te stippelen. De tocht heeft een afstand van ongeveer veertig kilometer en gaat van start in het clubhuis van De Holterberg, 't Stuurhuus, aan de Beuseberger- weg. Dan wordt er op zaterdag 19 sep tember de tweede MAC Erwin-au- tocross van dit seizoen gehouden, dit keer op het terein van de familie Ulfman, hoek Lambooysweg/Beu- sebergerweg. Hetzelfde terrein vormt een dag later, zondag 20 september, het decor voor de jaar lijkse MAC trekkerslepwedstrij- den. Inschrijven voor de puzzelrit op 6 september kan die dag bij 't Stuur huus vanaf 13.30 uur; de start van de rit is om 14.00 uur. Inschrijven voor de autocross kan zaterdagmiddag 5 september tus sen 13.00 uur en 14.30 uur in 't Stuurhuus. De inschrijfkosten zijn flO,- per persoon. De inschrijving voor de trekkers- lepwedstrijden is bepaald op dins dagavond 8 september vanaf 20.00 uur, eveneens in het clubgebouw van MAC De Holterberg. Deelna me kost f15,- per persoon. de, steeg ook het alcoholpercenta ge van de gepresenteerde bieren. Via de 'zware dorstlesser' Hommel (7%) volgden de steeds geestver- ruimender abdijbieren Pater, Abt en Prior (10%). Uiteraard werd al dat geestrijk vocht in de juiste gla zen opgediend, want ook dat is een onderdeel van de biercultuur. Mede door de sappige verteltrant van de Belgische gast werd het een onderhoudende avond en aange zien de brouwer bleef slapen, was er ook na zijn praatje nog ruim schoots gelegenheid de meege brachte bieren te degusteren. Het ligt in de bedoeling van het Holtens Biergenootschap in de bokmaand oktober een eigen bok- bier te brouwen, waarbij de hulp van enkele enthousiaste leden- thuisbrouwers zal worden ingeroe pen. Het 640 kilogram A-team van Okia heeft de Oostelijke touwtrekcom petitie afgesloten met een tweede plaats in de klasse A. De dames van Halfweggirls werden in hun klasse kampioen. De jeugd in de 460 kilogram klasse wist in het combinatieteam Okia'Bathmen tijdens de laatste twee toernooien in de afgelopen competitie een dagkampioenschap te halen en een derde plaats in het klasse ment. Ook de Okia-jeugd in de 420 kilogram klasse behaalde de derde plaats. Okia starte op de laatste competi tiedag, 30 augustus in Vorden, te gen het team van Vios Bison. De Holtenaren hadden tegen deze he ren uit Beltrum, die momenteel vier keer per week trainen voor hun deelname aan de wereldkam pioenschappen in Ierland, weinig in te brengen. Na deze partij was Vios Bison tevens zeker van het Oostelijk kampioenschap in deze klasse. Tegen Eibergen, dat op de derde plaats eindigde, werden eveneens twee verliespunten geboekt. Door verder alle partijen te winnen, wist Okia de tweede plaats veilig te stellen. De dames van Halfweggirls had den in de loop van het seizoen al een royale puntenvoorsprong op gebouwd ten opzichte Wippenpol, dat het kampioenschap niet meer kon ontgaan. Het combinatieteam Okia'Bathmen in de 460 kilogram klasse, dat het hele seizoen onder aan de lijst bungelde, wist op de twee laatste toernooien nog toe te slaan en de derde plaats op te ei sen. Met twee derde plaatsen voor de jeugdteams hebben deze jon gens, die voor een groot deel hun eerste seizoen draaiden, prima ge presteerd. Het karakteristieke stationsgebouwtje van Holten is een stukje korter geworden. Afgelopen week rondde Sloopbedrijf Pongers uit Rijssen de sloop af van een gedeelte van de magazijnruimte bij het NS-station in Holten. De Nederlandse Spoorwegen heeft daar geen bestemming meer voor en zal er naar alle waarschijnlijkheid een extra fietsenstalling neerzetten. Nu het schoolseizoen weer volop op gang is gekomen, zeker geen overbodige luxe. Eerder werd op een voorstel van de gemeente Holten om aan de noordzijde van het station een overdekte stalling te plaatsen negatiefgereageerd. Beleid van de NS is dat de fietsen overzich telijk bij elkaar moeten staan. Wie met de fiets van de Holterbergkant komt, moet dus omrijden, de fiets op de nek nemen en over het hekje tillen of net als nu, de fiets gewoon tegen het prikkeldraad parkeren. De Stichting Kruiswerk Zuidwest Overijssel en de Stichting voor Maatschappelijke Dienstverle ning Zuidwest Overijssel zijn met ingang van 10 augustus gefuseerd en opgegaan in de nieuw gevormde Stichting Thuiszorg Zuidwest Overijssel. De stichting biedt in de gemeenten Bathmen, Deventer, Diepeveen en Olst het gehele Thuiszorg pakket aan, te weten Gezinsverzorging, Kruiswerk en maatschappelijk Werk, terwijl in de gemeenten Hol ten en Raalte het Kruiswerkpak ket verzorgd wordt. Speelgoed- en Blikmu seum 'Sport in Spel' heet de expositie van oude bordspelen, kwartetten, puzzels, houten en mechanisch speelgoed, kinderboeken en kin dertijdschriften die tot en met 8 november in het Deventer Speel goed- en Blikmuseum is te zien. De openingstijden zijn dinsdag t/m zaterdag 10.00-17.00 uur; zon en feestdagen 14.00-17.00 uur. Schouwburg Deventer In het kader van het September Festival brengt de Deventer Schouwburg drie extra voorstel lingen. Zaterdag 5 september tre den vanaf 20.00 uur Ellen Pieterse en Niek Barendsen op met 'Scènes uit een huwelijk'. Dit is een Toneel- Op Toneel voorstelling. Het Natio naal Trottoir Gezelschap brengt dezelfde avond de voorstelling 'The Tender Idiot', woordloos maar humoristisch theater. Zon dag 6 september komt het jeugd- muziektheater ENZO naar de schouwburg voor de première van 'De Kakatoekoffer'. Aanvang 14.30 uur. Kaartverkoop tijdens de Uit markt op zaterdag 5 september of voorafgaand aan de voorstellin gen. Rijssens Museum 'Kunst in huis' toont vanaf 4 sep tember t/m 30 september daqua- rellen en ceramische collages van de oud-Rijssenaar C. P.J. Otte. In 1977'studeerde Cees Otte af aan de Akademie voor Beeldende Vorm geving in Amersfoort. Exposities van hem waren te zien in veel plaatsen in Nederland, maar ook in Parijs en Versailles. Het entreebil jet geeft tevens recht op bezichti ging van de totale collectie van het museum. Rijssens Museum, Havezate De Oosterhof, Kasteellaan 1. Ope ningstijden: ma tm vr. van 10-12 en van 14-17 uur en zat. van 14-17 uur. Het Nijerihuis In augustus is op donderdagmid dagen de benedenverdieping van Kasteel Het Nijenhuis, de verza melaarswoning van de in 1984 overleden dr. D. Hannema, voor het publiek geopend. Van 13.00 uur tot 17.00 uur kan men (gratis en op eigen gelegenheid) het interieur en Als in november de Dankdag voor gewas en arbeid wordt gehouden, wil de Dorkas groep Holten aan dacht besteden aan de situatie in het voormalige Joegoslavië. De Dorkas groep ondersteunde de landelijke oproep van de kerken aan het adres van gezinnen om vluchtelingen op te nemen. Dorkas blijft zich - landelijk en plaatselijk- inzetten bij het lenigen van materiele en geestelijke nood elders in de wereld. De jaarlijkse Dankdagactie zal in het teken staan van de nood die er onder Joegoslaven is ontstaan als gevolg van oorlogsgeweld en etnische zui veringen door de Serven. Hoe de actie precies in het vat gegoten zal worden, wordt nog na der bekendgemaakt. Tijdens de Levade in Ermelo be haalde Erwin Rietberg van Pony- club^ De Bergruitertjes met zijn pony Bianca de tweede prijs en reservekampioen bestgaande rij- pony in de categorie C en D. Daar door werd hij uitgenodigd om uit te komen tijdens de U.T.V.dagen op 12 september in Utrecht. de collectie oude kupst van de Hannema-de Stuers Fundatie be zichtigen. Overijssels Landschap Nog tot eind augustus kan men onder deskundige leiding wande len in een van de natuurreservaten van het Overijssels Landschap. Bij de VW is een folder verkrijgbaar met daarin alle wandelingen. Jaarbeurs van het Oos ten Vab 16 tot en met 23 september wordt in de Hanzelhal te Zutphen de Jaarbeurs van het Oosten ge houden, die in het teken zal staan van de ruimtevaart. Voorts komt er een grootscheepse banen- en op- leidingsmarkt. De beurs is dage lijks geopen van 14.00 tot 22.00 uur: zaterdag en zondag van 10.00 tot 18.00 uur. Trein- en busreizigers krijgen 50% korting op hun toe gangskaartje. SEPTEMBER:- 4 september: Open huisde Bosc hkamp 5 september: Vrije markt. 6 september: sluiting zwembad 10 september: Keunefeest/Wijn- markt 11 september: Keunefeest. 12 september: Keunefeest. 13 september: Keunefeest; Finale cross jeugd op Zuurberg 19 september: Erwin-autocross 20 september: Trekkersiep. 26 september: Holterbergherfst- toer. 28 september: Raadsvergadering OKTOBER: 3/4 oktober: Nacht om Holten. 5 t/m 15 oktober: Schiettoernooi De Eendracht. 8/9 oktober: Zaagmolentrofee. 12 oktober: Bloedafname avond Rode Kruis. 15/16 oktober: Zaagmolentrofee. 16 oktober: COC speelt 'Gasten in eigen huis.' 17 oktober: COC speelt 'Gasten in eigen huis'. 22/23 oktober: Zaagmolen-trofee 24 oktober: Speelgoedbeurs peu terspeelzaal. 31 oktober: Diepe Hel/Holterber- gloop. 26 oktober: Raadsvergadering (be groting) NOVEMBER: 14 november: Najaarsconcert HMV. 21 november: Intocht Sinterklaas. 23 november: Raadsvergadering. DECEMBER 13 t/m 18 december: Creatieve kerstweek Socuwe. 21 december: Raadsvergadering. 1993 JANUARI: 16 JANUARI: Espelo Toernooi, sporthal Mossink De opbrengst van jaarlijkse PIT- collecte, die gehouden wordt in de week van 7 tot en met 12 septem ber zal niet alleen bestemd worden voor werk onder en voor de Neder landse militiaren in eigen land, maar ook voor de militairen die momenteel in Cambodja en Joego slavië verblijven. Tijdens het ruiterconcours dat af gelopen zondag in Bathmen is ge houden, vielen twee leden van de Bergruitertjes in de prijzen. Het zijn Bedien Paalman, die met Zef ier in de klasse LI Dressuur 128 punt behaalde en daarmee een eer ste prijs in de wacht sleepte, en Ellen Menalda van Schouwen burg. Zij haalde met haar Ferrari een derde prijs in de klasse L2 Dressuur, nadat ze 122 punt by elkaar wist te rijden.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 7