Splo overtreft zichzelf met zeer fraaie optocht Na tien jaar eindelijk nieuw bestemmingsplan buitengebied Buurtvereniging 't Hoolterbrook Laatste clubcross School- en Volksfeest weer een geslaagd festijn Mooi succes Bergruiters Mintonette hervat trainingen Training handbal begonnen HOLTENS NIEUWSBLAD /MKO GOOR Avondopleidingen Gemeentraad tevreden over werkbaarheid plan SPREEKUUR BURGEMEESTER RIJBEWIJZEN HINDERWET Ter inzagelegging ontwerp-beschikkingen. AMBTENAAR BURGERLIJKE STAND DONDERDAG 27 AUGUSTUS 1992 5 Onder grote hilariteit vochten de 'marmotten' om in hetzelfde hok te komen. Even leek zaterdagmorgen de dikke mist roet in het eten te gooien bij het begin van het School- en Volksfeest Espelo, maar naar mate de jury vorderde met de beoordeling van de vele mooie inzendigen van dit jaar, klaarde de lucht op en kon onder een stralend zonnetje om half tien de optocht, vooraf gegaan door HMV, alsnog in volle glorie vanaf het parallelweg bij de Boscchool richting feestterrein aan de Espelodijk vertrekken. Afgezien van een wagen die en de wenkbrouwen van de juryleden Jos Kamphuis, Tineke Wolters, Jan Victor Dorlas en Marina Dalhuisen deed fronsen en de inzending van de Trekkersiep die echt onder de maat was, overtrof Espelo zichzelf dit jaar. Niet alleen aan de wagens was erg veel zorg en aandacht besteed, ook de loopgroepen en kleine wagens waren van uitstekende kwaliteit. Geen wonder dat het de jury dit jaar heel wat langer werk had om de prijzen te bepalen dan in andere jaren, al leverde de eerste prijs geen problemen op. De fraaie inzending van Espelodijk-west 'Splo is als een sprookje', met een kopie van het Eurodisneykasteel oogstte alom bewondering. Niet minder fraai was de grote wagen van Eselodijk-oost, die als onderwerp had 'Splo zonder school is als Mozart zonder viool', en de leuke inzending van ,Je weet niet van voren wat je van achter ziet" viel ook terecht in de prijzen. Bij de loopgroepen waren de Chickendales opvallend aanwe zig. De carnavalsvereniging vaardigde Prins Coen als Columbus zijn gevolg af in de Santa Maria. Op het feestterrein werden 's mor gens de traditionele spelletjes voor de jeugd afgewerkt en 's middags was voor de Volksspelen weer een nieuw element in de strijd ge bracht, naast de hindemisbaan voor paren en de stoelendans, die al jaren vaste onderdelen vormen van de feestvreugde. Nadat bij de fancy fair van de Bosschool een 'echte' marmottenrace het feest opfleurde, wierpen nu de Sploders zich onder grote hilariteit als men selijke marmotten in de race. Voor zien van een blinddoek plus een van schuimplastic vervaardigde marmottenkap op het hoofd, moest een door strobalen kriskras afgezet parcours worden genomen. Onderweg kwam men dan nog een greppel tegen. Aan het eind was gelijk de echte race het klapdeur tje. Alsof het echte marmotten wa ren, zo 'vochten' de deelnemers om toch maar als eerste in een van de hokjes terecht te komen. Menig maal moest er dan ook onder aan moediging van het talrijke publiek corrigerend worden opgetreden door de wedstrijdleiding. Het Twents Blaasorkest, en later op de middag de Braandheultjes, zorg den voor een prima sfeertje op het terrein, 's Avonds was er muziek van de Spitfires, die tot laat in de avond voor een gezellige stemming in de feesttent zorgde. Geen feest in Holten is tegenwoor dig meer geslaagd zonder frühs- hoppen. Zondagmorgen liep de tent weer vol voor een gezellige ochtend waarop opvallend veel ou dere Spoders aanwezig waren. Zij en alle andere aanwezigen genoten van het optreden van Tirolermu- ziek. De -gratis- koffie met krente- wegge ging schoon op evenals de pils die door de nadorst van twee dagen feesten er nog best in ging. Revue De Spoder revue, die vrijdagavond weer een volle feesttent trok, was dit jaar eens wat anders dan an ders van opzet. Geënt op het the ma circus, was het een geslaagd experiment, dan zeker voor herha ling vatbaar is. Gekozen wag voor het circus in navolging van Holten, zo vertelde pierrot Manny Wegen, omdat Holten een circus maakt van zijn verkeersomleidingen en je tegenwoordig als een artiest tus sen alle rotondes en bloembakken moet slingeren. Een donderd ap plaus was zijn deel. Net als bij een 'echt' circus trad een goochelaar op, een koorddanser, waarzegsters en zelfs wilde beesten. In een kort toneelstukje werd het leven van een circusfamilie geschilderd. Ger- rit Vruggink praatte als spreek- stalmeester het programma, dat na de pauze pas echt goed op gang bij ons haal je 't zo! MIDDENSTANDS0PLE1DING: Goor - Delden - Holten één/tweejarige cursus kosten 495 - cursusgeld 2 lesavonden ma./do. gesubsidieerde opleiding. OPLEIDING VERTEGENWOORDIGER: 4 modules 1-jarige opleiding 1 iesavond kosten 995.- totaal incl. boeken. Inschrijvingen: dagelijks 05470-73036 (Tusveld) Voor Delden 05407-6 12 99 (Hagedoorn). Inschrijfavonden: maandag 31 aug. van 19.00 uur woensdag 2 sept. tot 20.00 uur. Kloosterlaan 89, Goor. kwam, bekwaam aan elkaar. De regie was in handen van Wim Vrug gink, de grime was van Wander Drent sr Uitslagen: Kinderspelen: groep 1: Martijn Stevens, 58 pnt.; Nicole Paalman, 57 pnt; Susan Baltes, 53 pnt.; Imke Rensen, 53 pnt. Groep 2: Marlon Marsman, 83 pnt.; René Arfman, 73 pnt.; Anita Baltes, 63 pnt. Groep 3: Petra Arfman, 88 pnt.; Jos Stee- gink, 87 pnt.; Mark Lubbersen, 75 pnt.; Monique Paalman, 32 pnt. Groep 4: Sander Marsman, 133 pnt.; Gerrit Jan ten Dam, 121 pnt.; Erwin Krikkink, 103 pnt; Harm Jan Baltes, 63 pnt.; Jan Willem Stevens, 61 pnt; Leontien Toorneman, 44 pnt. Groep 5: Rob Steegink, 77 pnt.; Groep 6, Maarten Krik kink, 98 pnt.; Remco Rensen, 61 pnt.; Eve lien Luggenhorst, 37 pnt. Groep 7Maarten Lubbers, 123 pnt.; Marcel Boode, 74 pnt.; Annemiek Toorneman, 64 pnt.; Geertje ten Dam, 38 pnt.; Joyce Beumer, 32 pnt. Groep 8: Roy Reilink, 109 pnt.; 2. Theodoor Kus- ter, 105, pnt. Schoolverlaters: Jan Willem ten Dam, 99 pnt.; Matthijs Toorneman, 93 pnt.: Irma ten Dam. 64 pnt.: Arjan ter Stal, 62 pnt.; Herman Lubbersen, 28 pnt. Volksspelen: Marmottenrace: 1. Johan Bekkernens; 2. Rianne Schippers; 3. Mat- thijsToorneman; 4. Wilco Rensen; 5. Gerrit Blankena; 6. Wendy Kuster. Hindernis- baan: Rianna Schippers/Klazien Tuitert; 2. Krieger/Dekker; 3. Hendrika Haverslag- /Hennie Potaman/ Henk Stevens/Joke Ste vens; 4. Groep Jan Lubbersen; 5. Ria en Jan Vos/Belinda en Rob Lucassen; 6. groep Gerrit Blankena. Stoelendans: 1. Martie Barvelink; 2. Thea Baltus; 3. Harriët Barve- link; 4. Gerrit Blankena; 5. Jodie Kappert. Optocht: Lopende groepen: 1. groep Ste vens; 2. kinderen Nijland; 3. vriendinnen Splo Boys. Kleine wagens: 1. kinderen Lubbersen; 2. kinderen Kuster-Beumer. Grote wagens: 1. Espelodijk-west (Splo is als 'n sprookje); vriendinnen Mariska Ren sen (nonnen); 3. Espelodijk-oost (viool). Zwennie Vincent van de Bergrui ters heeft met haar paard Everest een achtste plaats in het springen klasse Z behaald tijdens de Over ijsselse kampioenschappen die af gelopen vrijdag en zaterdag wer den georganiseerd door de lande lijke rijvereniging Lonneker. San dra Dieperink met Devil werd derde in de drussur klasse Zl. Op de jaarlijkse feestavond van de Holterbroekers werd voor het eerst officieel een buurtvereniging in het leven geroepen. Daarvoor waren eerder al de stembiljetten ver spreid zodat Harmien Barvelink en Jannie Eggink op de bijeen komst al snel de uitslag bekend konden maken. In het bestuur van buurtvereniging 't Hoolterbrook Op dinsdag 1 september beginnen de trainingen van het nieuwe vol leybalseizoen van Mintonette. De trainingen worden gehouden in sporthal 't -Mossink en de tijden van de verschillende groepen zijn als volgt: jongens en meisjes tot 12 jaar: 16.30 uur; jongens en meisjes van twaalf tot 18 jaar: 17.30 uur; dames en heren competitiespelend: 19.00 uur; dames en heren recreatief: 20.45 uur. Wie na het succes van de 'zilveren jongens' in Barcelona ook zin heeft gekregen om te gaan volleyballen, is op de eerste trainingsavond van harte welkom om gratis een balle tje mee te speien. Voor de volgende teams die aan de competitie deel- neme is direct plaats voor nieuwe leden: het jongensteam van veer tien tot zestien jaar en het dames team. Voor inlichtingen en opgave kan men contact opnemen met Janny Broekhuis, tel 64281. werden Gerrit Aanstoot, Gerrit Nijland, Gerrie Vorkink, Wilma Aaltink en Gertie Brinks gekozen. Gerrit Aanstoot dankte namens het nieuwe bestuur alle Hoolter- brookers voor het vertrouwen. De avond in het Brookhuus werd ook aangedaan door Gait uut Klooster die met een aantal komische schetsjes de lachers op zijn hand kreeg. Vervolgens kon er onder de discotonen van Tony Turner tot in de vroege uurtjes worden gedanst, gedronken, gegeten en gepraat. De laatste clubcross van MAC de Holterberg werd woensdag 19 au gustus onder zeer goede omstan digheden afgewerkt. De belang stelling was deze keer van zowel rijders als publiek optimaal te noe men. Ook deze cross werd zonder noemenswaardige incidenten ver reden. Zaterdag 29 augustus werd er door de bromfietsklasse op het terrein De Imhof nog een wedstrijd verre den voor het clubkampioenschap. Aanvang van de wedstrijd is half twee. De uitslag van de clubcross: 80 cc: 1. Maikel Roeterdink. 125 cc: 1. Arwald Nfiland; 2. Eelco Jansen; 3. H. Hielkema. 250 cc: 1. Erwin Sanderman; 2. Eduard Laarman; 3. Ramon Haverkate. 500 cc: 1. Henk Scholten; 2. Henk Bak. En- duro: 1. Dick Stam; 2. Herman Veenstra; 3. W. Hendriks. In 'grote eensgezindheid' heeft de gemeenteraad van Holten, na tien jaar van overleg, een nieuw be stemmingsplan buitengebied vastgesteld. Alle raadsfrakties spraken hun waardering uit over de grote zorgvuldigheid waarmee het bestemmingsplan is opge steld, al was voor de Partij van de Arbeid de tijdsduur reden om aan te tekenen dat de termijnsover schrijding voor de toekomst als ongewenst moet worden bestem peld. De vertraging komt niet uit sluitend op conto de Holtense ge meenteraad, maar kwam voor een groot deel voort uit de wisseling van stedenbouwkundig buro, dat nadat de provincie het eerste con cept bestemmingsplan buitenge bied op vrijwel alle punten had afgewezen, opnieuw aan de slag moest gaan. Door de vier fraktievoorzitters uit de raad werd benadrukt, dat door de zorgvuldigheid van het nieuwe plan, dat in nauwe samenwerking met de standsorganisaties is opge steld, er 'slechts' achttien bezwaar schriften waren ingediend. Vijf daarvan werden er gegrond ver klaard, drie gedeeltelijk gegrond en tien ongegrond. Tot ergenis van de frakties van Gemeentebelang en WD oppositie bleek in een aan tal gevallen het college het advies van de commissie voor Ruimtelij ke Ordening en Volkshuisvesting niet te hebben overgenomen om de bezwaren gegrond te verklaren. Dat was ondermeer bij het be zwaar van de firma Nijland en zn (het eierboertje) en de familie Ten Dam. Achteraf werd duidelijk, dat het CDA na de commissievergade ring zich tot het college standpunt had bekeerd. Woordvoerder Nij- kamp beargumenteerde de omme keer als volgt. „We willen de zaken niet gladstrijken, maar een onge wenste vertraging kan ook iets goed opleveren. Het resultaat dat nu op tafel ligt is redelijk werk baar. We hebben niets willen riske ren wat de goedkeuring van dit plan in gevaar kan brengen". Zoals gebruikelijk werd met zes tegen stemmen van de oppositie tegen en zeven stemmen van van de 'regeringsff akties' voor het plan aangenomen, met achteraf toch nog één wijziging, die vooral voor de familie Ten Dam van belang is. Op initiatief van fraktiesvoorzitter Jan Metsemakers werd de term 'volwaardig agrarisch bedrijf ge wijzigd in 'reëel agrarisch bedrijf, zodat beginnende boeren bedrij ven, die nog niet een volledig inko men hebben uit hun bedrijf, toch een kans van slagen hebben. Loco burgemeester Henk Westerik sput terde aanvankelijk tegen. Volgens de voorschriften moet aan de start van een nieuw bedrijf een onderne mersplan ten grondslag liggen, maar na de neuzen te hebben ge teld, zegde hij toe dat het college een 'positieve grondhouding' zou innemen in voorkomende geval- den gesteld de WMO tot andere len. Daarnaast deed hij aan de gedachten te brengen, inzake het fraktie van de VVD en Gemeente- voortbestaan van het tuning be- belang de nadrukkelijke toezeg- drijf van Wim Rensen in het bui ging, dat alles in het werk zal wor- tengebied. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. BOUWVERGUNNING VERLEEND AAN: - G. A. Branger bouw serre aan zomerhuis Postweg 95; 2. KAPVERGUNNING VERLEEND AAN: - J. Boode, Veenweg 4 (1 eik); - H. Oonk, Borkeldsweg 5 (20 sparren); - J. D. van Doesburg, Mr. G. Vixseboxsestraat 35 (1 sierprunus); - L. P. A. Hoogland, Waardenborchstraat 11 (3 populieren); - F. J. Stam, Pannenbakkersstraat 12 (1 Amerikaanse eik 9 dennen aan de Heideweg); - H. Vukkink, Bergmanstraat 34 (coniferenhaag); - B. G. Veldhuis, Verzetstraat 75 (3 iepen); Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. De burgemeester is verhinderd op maandag 31 augustus a.s. spreekuur te houden. Op 1 oktober a.s. kunnen oude rijbewijzen, afgegeven voor 1 oktober 1986, niet meer ingewisseld worden voor een nieuw rijbewijs. Dit rijbewijs is dan geen verklaring van rijvaardigheid meer en voor het verkrijgen van een nieuw rijbewijs moet dan opnieuw rij-examen worden gedaan. De aanvraag van een nieuw rijbewijs kan ingediend worden bij de afdeling Bevolking. Hiervoor moet u het oude rijbewijs en twee recente gelijke pasfoto's inleveren. De kosten zijn f 32.50. Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Holten liggen vanaf 31 augustus 1992 tot en met 14 september 1992 op werkdagen van 9.00 uur tot 12.30 uur alsmede op dinsdagavond in de sporthal 't Mossink, Keizersweg 22 (kantoor beheerder) van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage de ontwerpbeschikkingen ingevolge de Hinderwet van: 1. H. Maatkamp, Oudestraat 2a, Neede tot het oprichten en in werking hebben van een schoenherstellersbedrijf in het perceel Oranjestraat 4 te Holten. 2. E. J. Broekhuis, Deventerweg 79, Holten een nieuwe, de gehele inrichting (landbouwmechanisatie-, installatie- en con structiebedrijf, annex winkel, kantoren en onderdelenmagazijn) omvattende vergunning 3. Landbouw Mechanisatie Bedrijf Veneklaas. Vijfhuizenweg 5 Holten tot het oprichten en in werking hebben van een constructie-/landbouwmechanisatiebedrijf. De ontwerp-beschikkingen omvatten het verlenen van de vergunning onder voorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikkingen kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen, die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen, die redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest daartoe bezwaar in te dienen. Het bezwaarschrift moet worden ingediend vóór 14 september 1992 bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Sinds 1973 worden in deze gemeente de huwelijken voltrokken door ambtenaren van de burgerlijke stand die extern zijn, d.w.z. niet op de secretarie werkzaam zijn. Momenteel zijn twee personen als zodanig werkzaam. Eén van hen heeft te kennen gegeven dit werk na 10 jaar te willen beëindigen. Het is om die reden, dat wij graag in contact willen komen met mensen die voor deze functie belangstelling hebben, danwel door een ander daan/oor geschikt geacht worden. Jaarlijks worden er ongeveer 40 huwelijken in deze gemeente voltrokken, zodat iedere ambtenaar burgerlijke stand ongeveer 20 huwelijken per jaar vol trekt. Per huwelijk wordt een vergoeding gegeven van f 50.-. Wanneer u zich aangetrokken voelt tot deze functie, stuur dan uw sollicitatiebrief binnen 10 dagen aan het college van burgemeester en wethouders, postbus 13, 7450 AA Holten. Schroomt u ook vooral niet namen te noemen van hen die u voor deze taak wellicht geschikt acht. Deze namen kunt ook u telefonisch doorgeven aan de heer H. de Blaauw, chef afdeling algemene zaken, tel. 6 16 66. Bij hem kunt u ook nadere informatie krijgen over de functie en de gang van zaken bij de voorbereiding van een huwelijksvoltrekking. Vandaag, donderdag 27 augustus beginnen de handbaltrainingen weer. De komende weken zijn de trainingen op sportpark Meer manskamp. De tijden zijn als volgt: mini's/welpen: 16.30 -17.15 uur; asp. B meisjes: 17.15 - 18.00 uur; asp. A meisjes en B jongens: 18.45 uur - 19.30 uur; dames junioren A en B: 18.45 -19.30 uur; dames recre anten: 19.30 - 20.15 uur; dames/her en senioren: 20.00 uur - 21.30 uur. Voor belangstellenden bestaat de mogelijkheid om vier weken mee te trainen om kennis te maken met het handbal. Voor verdere infor matie kan men bellen met de secre taresse van de afdeling handbal van sv Holten, mevr R. Kappert. Mossinkserf 30, tel 63207. De competitiewedstrijden begin nen het eerste weekend van sep tember.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 5