Veertig jaar Eendracht een schot in de roos I Zakendoen NMB Bank wordt straks ING Bank Waarde tuinhuisje niet aangetoond Kerkdiensten Medische diensten Van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD Schietvereniging breidt activiteiten uit Uit het politierapport BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Studiedag reclame Thuiszorg fusie rond Raad weigert rietsubsidie Burgerlijke stand Gevonden voorwerpen Braandheultjes Stöppelhaene in Raalte I DONDERDAG 27 AUGUSTUS 1992 Het bestuur van schietvereniging De Eendracht mocht veel felicitaties in ontvangst nemen. Door een inwoner van Best werd 19 augustus aangifte gedaan van dief stal van een Mercedes personenau to met aanhangwagen. Op de aan hangwagen waren waardevolle machines geladen. De man had zijn wagen op de parkeerplaats aan de Al geparkeerd en ging ver volgens koffie drinken bij MacDo- nalds. Bij terugkomst ontdekte hij de diefstal. De totale waarde van het ontvreemde bedraagt 150.000.- Op de Rijssenseweg vond 20 au gustus een zgn. kopstaart botsing plaats. De bestuurders van twee personenauto's reden in de rich ting van de Markeloseweg. De voorop rijdende bestuurder, af-; komstig uit Vaassen, stopte voor de kruising hetgeen te laat door de achter hem rijdende, uit Holten afkomstige bestuurder, werd opge merkt. Een en ander bleef beperkt tot blikschade. Op 21 augustus werd aangifte ge daan van vernielingen aan de Haarschool. Onverlaten hadden een aantal ruiten kapot gemaakt terwijl ook graffiti werd aange bracht. In de nacht van 21 op 22-8 werd gemeld dat er moeilijkheden wa ren bij de discotheek aan de Waag- weg. Mogelijk zou er zelfs gedreigd zijn met een vuurwapen. Naar aan leiding van de melding konden 3 personen, allen afkomstig uit De venter, worden aangehouden. Een vuurwapen werd echter, zowel bij de personen als in de door hen gebruikte auto, niet aangetroffen. Op 22 augustusbleek dat een auto mobilist, bij de op dat moment aanwezige dichte mist, komende uit de richting Markelo, de nieuwe rotonde in de Oranjestraat te laat opmerkte. Na de rotonde dwars overgestoken te zijn, wat met het nodige lawaai gepaard ging, ble ken de borden alsmede de auto flinke schade opgelopen te heb ben. De bestuurder, afkomstig uit Markelo, is in eerste instantie doorgereden maar via getuigen kon hij alsnog achterhaald wor den. Eveneens 22 augustus vond op de Markeloseweg, onder het viadukt met de Al, een aanrijding plaats. Hierbij reed een bromfietser in de richting Holten en zag twee meis jes, rijdende op pony's te laat. Een van de pony's raakte zodanig ge wond dat hij afgemaakt moest worden. De bromfietser, afkomstig uit Goor, liep een gebroken pols op terwijl zijn uit Holten afkomstige duopassagier een gebroken sleu telbeen opliep. Een van de paar- drijdsters liep verwondingen aan haar gezicht op. Op 24 augustus werd aangifte ge daan van een poging tot openbre ken van een auto. Deze had gepar keerd gestaan in de Ab Jansen- straat. Met een schroevendraaier was gepoogd het rechterslot te for ceren. Met haar veertig jaren is de schiet vereniging De Eendracht een van de oudste schietverenigingen in Twente. Zij is zelfs ouder dan de Twentse Bond, die pas in 1958 werd opgericht, zo wist voorzitter Jos Peters van de Twentse Lucht- geweer Schutters zaterdagmid dag te vertellen. Hij feliciteerde De Eendracht met het veertig ja rig bestaan. Hij complimenteerde de. Holtense vereniging met het nieuwe onderkomen, dat hij ken schetste als 'klein, maar piekfijn in orde'. „Hiermee kan de vereni ging een nieuwe start maken en uitgroeien tot een bloeiende en actieve vereniging", aldus Peters. In de feesttent, die vanwege het mooie weer was opgericht voor op het terrein voor de clubruimte on der de muziekkoepel, zette Een- drachtvoorzitter Dick Jansen, al lereerst erelid en medeoprichter Fré Sluiter in het zonnetje en spell- de hem de gouden bondsspeld op. Sluiter nam samen met Herman Klein Velderman, Bets Tromop. Johan van Geelhuizen en Wim ten Berge op 19 augustus 1952 in de blauwe kamer van café Holterman het iniatief voor het oprichten va een schietvereniging. De club ken de toen tien leden. De clubavon den werden tot 1958 gehouden in zaal Amicitia. daarna werd er tot 1961 geschoten in het pand van Nido Universal en vervolgens van 1962 tot 1991 in zaal Vosman. Vorig jaar kon eindelijk een eigen onder komen in gebruik genomen wor den die acht schietbanen telt. Mede door het open huis dat vorig jaar ter gelegenheid van de ope ning van de schietbanen werd ge houden, meldden zich een aantal nieuwe leden, zodat de Eendracht nu 34 schutters telt. Voorzitter Dick Jansen rekent er op, dat het ledental in de komende jaren ver der zal groeien. Daartoe zal men deze winter een aantal bedrijfs- schiettoernooien te organiseren. Kantoorijden De vakantie is weer voorbij, zo dat het kantoor van Stichting Welzijn Ouderen op de gebrui kelijke tijden bereikbaar is Maandag- en donderdagmorgen van 9.00 - 13.00 en dinsdagmid dag van 13.30 - 17.00 uur is de projectleidster aanwezig. Afwe zigheid vanwege een vergade ring of bespreking elders kan mogelijk zijn. De telefoon geeft dan aan wanneer het kantoor weer bereikbaar is. Telefooncirkel Èén mannier voor onderlinge controle en een mannier voor een gezellig gesprek. De tele fooncirkel van ouderen, die el kaar regelmatig opbellen biedt dit beide. Deze cirkel, uitgaande van het Rode Kruis in Holten, bestaat al meerdere jaren. Het adres en telefoonnummer van degene tot wie u zich moet wen den voor nadere informatie is in de loop van die jaren veranderd. Helaas stond in ons PLUS Infor matieboekje niet het juiste tele foonnummer aangegeven. Dat moet zijn: 64588, dat is van mevr. Dollekamp. Is zij niet thuis, dan kunt u bellen naar mevr. Jacobs, telefoon 61844. Dementie Steeds meer mensen krijgen te maken met een partner, familie lid, of vriend die dementerende is. Het erover kunnen spreken met mensen, die.in een soortge lijke situatie verkeren, het uit wisselen van ervaringen en pro blemen kan voor de direct be trokkenen heel prettig zijn. Het RIAGG in onze regio gaat een aantal bijeenkomsten organise ren voor de mensen die direct betrokken zijn bij de verzorging van dementerende ouderen. In een achttal groepsbijeenkom sten van kleine groepjes wordt door een deskundige over ver schillende thema's informatie gegeven en kunnen de deelne mers er met elkaar spreken. Thema's die aan de orde zullen komen zijn o.a. 'dementie, wat is het en hoe ga je ermee om?', 'hulpverleningsmogelijkheden' en 'het toekomstbeeld voor de dementerende en zijn/haar om geving'. Deze serie van bijeen komsten start op donderdag middag 1 oktober en vindt eens in de veertien dagen plaats. De gesprekken worden gehouden op het kantoor van het RIAGG aan de Pikeursbaan 3 in Deven ter. Aan de deelname aan deze bijeenkomsten zijn geen kosten verbonden. Wilt u meer infor matie hierover, dan kunt u bel len naar het RIAGG en vragen naar mevr. E. Smeets, telefoon 05700 - 83999. Aanmeldingen dienen te geschieden voor 14 september bij de afdeling Oude ren van het RIAGG. Op iedere aanmelding volgt een uitnodi ging voor een persoonlijk ge sprek met een van de groepslei ders. Dan kan ook worden ge sproken over eventuele proble men van het alleen laten van de dementerende partner/ouder tijdens de groepsbijeenkom sten. Aanmelden bij: RIAGG, Pikeursbaan 3, 7411 GT Deven ter,telefoon 05700 - 83999. In andere plaatsen wordt dat reeds met veel succes gedaan. De inkom sten daarvan zijn ook een welkome aanvulling van het danig geslon ken budget van de vereniging, dat nu nog een gat van 8000 gulden laat zien. Daarnaast heeft De Een dracht dit jaar ter gelegenheid van het jubileum de vererende op dracht gekregen in de periode van 5 tot en met 15 oktober het Twent se kampioenschap van de Bond van Twentse Luchtgeweer Schut ters te organiseren. Peters waar schuwde de bestuursleden van de Eendracht bij het Twents kam pioenschap met een strakke hand de organisatie op touw te zetten, omdat de acht banen eigenlijk net te weinig zijn voor een groots opge zet toernooi, maar hij vertrouwde er op dat De Eendracht deze klus met succes zal klaren. De receptie werd onder ander bij gewoond door leden van de Sport- commissie Holten en collega be stuursleden van sportverenigin gen uit Holten. Het jubileusmfeest werd besloten met een gezellige avond voor de leden. De Holtense blaaskapel de Braandheultjes is een van de twaalf blaaskapellen, die mee doen aan het bloazersfestival, dat zater dag 29 augustus wordt gehouden ter gelegenheid van Stöppelhaene in Raalte. De orkesten gaan onder begelei ding van gastvrouwen om half twee in optocht naar een bepaalde plek in het centrum van Raalte. Rond vijf uur wordt het individue le optreden van de bands, waarna van vijf tot zes uur op de Grote Markt de finale plaats vind. Elke kapel neemt dan afscheid van het .publiek en van elkaar en wordt het Stöppelhaenelied gezongen. De Kamer van Koophandel orga niseert in samenwerking met het Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf op 7 september de stu diedag Effectieve reclame in de De tailhandel. De studiedag vindt plaats in het Ondernemingshuis Twenthe, Hengelosestraat 585 te Enschede van 14.00 uur tot 20.00 uur. Doel van de studiedag is dat men na afloop een beter inzicht heeft gekregen in de manier waarop men reclame effectief voor de eigen on derneming kan inzetten. De Stichting Kruiswerk Zuidwest Overijssel en de Stichting voor Maatschappelijke Dienstverle ning Zuidwest Overijssel zijn met ingang van 10 augustus gefuseerd en opgegaan in de nieuw gevormde Stichting Thuiszorg Zuidwest Overijssel. De stichting biedt in de gemeenten Bathmen, Deventer, Diepeveen en Olst het gehele Thuiszorg pakket aan, te weten Gezinsverzorging, Kruiswerk en maatschappelijk Werk, terwijl in de gemeenten Hol ten en Raalte het Kruiswerkpak ket verzorgd wordt. Vanaf 9 september verandert de naam NMB Bank in Internatio nale Nederlanden Bank, kortweg ING. Vanaf die datum zal op alle uitlatingen van de bank, zoals bijvoorbeeld de rekeningsaf schriften, in brochures en op lichtbakken, het nieuwe logo van de bank voorkomen. In dat logo staat een liggende oranje leeuw centraal. Ook de kantoren worden aan de binnen-en buitenkant in een nieuwe stijl uitgevoerd. Reeds op 13 augustus is men in het kantoor van de NMB Bank aan de Oranjestraat met de voorbereidende weerkzaamheden begonnen. Er zijn voorzie ningen getroffen om het ongemak tot een minimum te beper ken. Deze werkzaamheden zijn het direkte gevolg van de fusie tussen NMB Postbank Groep en Nationale Nederlanden in maart 1991. Daardoor ontstond een van Europa's grootste financiële instellingen: de Internationale Nederlanden Groep (ING Groep). De ING Bank is een van de werkmaatschappijen van deze groep. Het tuinhuis met rieten dak is geen landschappelijk waardevol object, zo heeft de gemeenteraad beslist. De Holtense gemeenteraad heeft zich maandagavond unaniem ach ter het voorstel van het college van B en W geschaard om de rietsubsi die voor het thuinhuisje van J Veneklaas Slot aan de Veenweg "niet toe te kennen. De heer Venek laas Slot had bzwaar aangetekend tegen de afwijzing omdat sinds dit jaar ook burgerbebouwing in het buitengebied aanmerking komt voor rietsubsidie. Voorwaarde is evenwel dat het dan moet hande len om een landschappelijk waar devol object. Het college zag het 'mooi' van dit tuinhuisje er niet van af, maar vroeg voor de zeker heid ook nog even advies aan de Overijsselse Welstandscommissie het Oversticht, die tot dezelfde conclusie kwam. Om zijn bezwaar kracht bij te zet ten had de eigenaar van het tuin huisje bij zijn bezwaarschrift tij dens een zitting van de raadscom missie beroep- en bezwaarschrif ten mondeling toegelicht dat het hier in feit ging om een verbouwde kapberg, die landschappelijke waarde had. Verder voerde hij aan dat zijn in landsschappelijke stijl gebouwde woning en het tuinhuis je één geheel vormen. De commis sie en later ook de raad, waren van mening de essentie van de kap berg, de roede niet eens meer aan wezig was, zodat er geen sprake was van een kapberg en wees over eenkomstig de voorschriften vor toekenning van rietsubside de aanvraag af. Geboren: Floris, zv. T. Schoe- maker en W.H.J. Pettinga; Be rend Jan, zv. T.J. Stevens en J.F. Tempelman. Overleden: G. Stegeman-Koet- sier, oud 80 jaar; J. Rensen- Kruiskamp, oud 74 jaar. Gehuwd: A. Beldman, oud 28 jaar en B.A. Beldman, oud 23 jaar. //P\ NED.HERV. KERK 09.30 uur: ds. H. W. Doornweerd, dienst van Schrift en Tafel; ne vendiensten. 19.00 uur: ds. A.J. Leerink. Oppasdienst: mw. Slijkhuis- Lammers en Rebecca Door nweerd. Uitgangscollecte: Holtens fonds voor Int. hulpverl. Diessenplas: woensdag 2 sep tember 19.00 uur: ds. Israël. GEREF.KERK 09.30 uur ds. A van Asselt, Er- melo. 19.15 uur: ds. M. Berg. Kindernevendienst groep 3 en 4 o.l.v. J. Scheurwater-Potkamp; groep 7 en 8 o.l.v. H. Paalman. De eerste collecte is voor Zen ding en de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Ria Broe- ze-Weustman, Jeanette Tro- mop-v.d. Meulen., Wilma Bo- ünk; 4-6 jaar: Jeanette Aan- stoot-Braker, Ah Beldman-Sta- man, Gerdien Tromop- Nijkamp. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis in gebouw Ire ne. DIJKERHOEK 09.30 uur: ds. A. J. Leerink; uit gangscollecte: Holtens fonds voor Int. hulpverl. ESPELO 10 45 uur, ds. A. J. Leerink. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00 OKKENBROEK 09.30 uur: ds. H. Nijeboer, Hel- lendoorn; uitgangscollecte: Kerkvoogdij. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 29 en 30 augustus: K. van Aken, Keizersweg 28, Holten. Tel. 05483-61787. Behandeling na te lefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 29-31, tel. 614 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag t/m vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: volgens afspraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29-31, tel 6 27 84. Spreekuur: maandag t/m vrij dag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10 SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27, Holten. Ge opend vrijdag- en zaterdagmid dag van 13.30-16.00 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVAKABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Donderdag 27 augustus: 20.00 uur, Belgische bierbrouwer in Het Klavier. Zaterdag 29 augustus: Tenni- suitwisseling Winterberg. Zondag 30 augustus: Tennisuit- wisseling Winterberg. Donderdag 3 september: 10.00 uur, vertrek fietstocht HVG bij Irene. Vrijdag 4 september: 19.00- 21.00 uur Open huis De Bosc hkamp. Zaterdag 5 september: Vrije markt op Smidsbelt. Zondag 6 september: Puzzelrit MAC De Holterberg. Dinsdag 8 september: 14.30 uur, Bejaardensociëteit in gebouw Irene. Donderdag 10 september: Wijn avond, Smidsbelt; auto-presen tatie op Kalfstermansweide. Vrijdag 11 september: Keune- feest. Zaterdag 12 september: Keune- feest; uitwisselingscross MAC de Holterberg op Zuurberg. Zondag 13 september: Keune- feest; 13.30 uur, Ned kampioen schap jeugdmotocross op cir cuit Zuurberg. Zondag 13 september: 13.00 uur, Erwincross. Zondag 20 september: 10.00 uur. Trekkersiep. Gevonden: damesbril met bruin montuur; fietssleutel aan groene label: hondje, soort Fox zwart/wit; goudkleurig dames horloge; 3 sleutels met label; wit kindersportschoentje; telefoon kaart. Verloren: zwart hondje; dames horloge Pulsar; fietsklokje; 3 sleutels; Bolke de Beer kinder schoentje; donkerblauw jack; blauwe tankdop; 6 sleutels aan ring.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 3