'M Q:'rfan Fokstudieclub niet te kloppen m Spanning blijft bij zomervoetbal Automatiseren met Frank Dogterom Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD Gemeente Uit het politierapport Eerste prijs op fokveedag Gevonden voorwerpen Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. Spreekuur burgemeester Toepassing artikel 19 WRO ten behoeve van uitbreiding parkeeraccommodatie verzorgingsplaats „Struik" langs Rijksweg A1 Bekostigingsbesluit bestemmingsplan De Beuseberg Tijdelijke omleidingsroute i.v.m. riolerings- en herinrichtingswerkzaamheden Tijdelijke wijziging busroutes i.v.m. riolerings- en herinrichtingswerkzaamheden Resultaten Bergruitertjes mm, $5fc VW agenda Jfi. 3urg stand DONDERDAG 13 AUGUSTUS 1992- 3 1. Vergunning/ontheffing/toestemming verleend aan: - Mevr. M. Rensink voor plaatsen aanduidingsbord bij Oranjestraat 69. Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het in dienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. De burgemeester is verhinderd op maandag 17 augustus a.s. spreekuur te houden. De burgemeester van Holten maakt bekend, dat door de hoofdingenieur-directeur van Rijkswaterstaat, directie Overijssel, Zwartewaterallee 7 te Zwolle, bij burgemeester en wet houders een aanvraag om vrijstelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening is ingediend ten behoeve van een uitbreiding van de parkeeraccommodatie van verzorgingsplaats „Struik" langs rijksweg A1 in deze gemeente. De uitbreidinq van de parkeeraccommodatie van bedoelde verzorgingsplaats is niet in overeenstemming met de ingevolge het ter plaatse geldende bestemmingsplan „Buitengebied" voor het (de) betref fende perceel (percelen) geldende bestemming „agrarisch gebied van landschappelijke waarde Aangezien deze uitbreiding wel in overeenstemming is met het op 3 februari 1992 ter inzage gelegde ontwerp-bestemmingsplan „Buitengebied" zijn burgemeester en wet houders voornemens de gevraagde vrijstelling te verlenen. In verband hiermede liqt het ver zoek om vrijstelling gedurende 14 dagen, ingaande 17 augustus 1992, ter ge meentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Gedurende de ter mijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bezwaar tegen het verlenen van vriistel- hngi ten behoeve van bovengenoemd plan indienen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 13 augustus 1992. De burgemeester voornoemd, H. J. Westerik (wnd.) Bij besluit van 22 juni 1992 heeft de gemeenteraad voor het bestemmingsplan De Beuse- berg een bekostigingsbesluit vastgesteld. Bij dit besluit is aangeduid het gebied, waarin de onroerende zaken, welke in eigendom zijn van derden, zijn gelegen, die geschikt of beter geschikt worden voor bebouwing of in een voordeliger positie zullen komen te verkeren als gevolg van de door de gemeente of met medewerking van de gemeente te treffen danwel seberg voorzlenin3en van °Pent>aar nut ten behoeve van het bestemmingsplan De Beu- Vaststelling van bovenvermeld besluit was noodzakelijk om kostenverhaal via een bouw grondbelasting mogelijk te maken, wanneer niet via exploitatie-overeenkomst tot verhaal van kosten, verband houdende met de aanleg van voorzieningen van openbaar nut kan worden gekomen. De hierbovenbedoelde genothebbenden krachtens eigendom, bezit of beperkt recht van de desbetreffende onroerende zaken zullen persoonlijk schriftelijk in kennis worden qesteld van de volledige inhoud van het besluit. Het besluit alsmede de bijbehorende plattegrond en indicatieve kostenbegroting ligt vanaf maandag 17 augustus a.s. gedurende een maand voor belangstellenden ter inzaqe ter ge meentesecretarie, alhier, (leeszaal/bibliotheek) a a In verband met de uitvoering van riolerings- en herinrichtingswerkzaamheden aan het kruis punt Dorpsstraat-Burg. v.d. Borchstraat-Deventerweg zullen er voor het lokale en interloka le verkeer omleidingsroutes gemaakt worden, ingaande 17 augustus 1992. Door plaatsing van de daartoe benodigde borden langs de rijks-, provinciale-en gemeente wegen zullen deze routes aangegeven worden. De routes zijn als volgt: - Vanaf de Rijssenseweg richting Raalte: Markeloseweg; A1; S14 v.v. - Vanaf centrum Holten richting Raalte: Larenseweg; S14 v.v. - Vanaf centrum Holten richting Holterberg: Larenseweg; S14; Raalterweq- Molenbelterweg v.v. Deventerwegm verkeer vanaf Marke'° richting Deventer: Larenseweg; Aaltinksweg; De werkzaamheden zullen ongeveer 8 weken in beslag gaan nemen. Er zal qetracht worden de overlast zo kort mogelijk te houden. In verband met de uitvoering van riolerings- en herinrichtingswerkzaamheden aan het kruis punt Dorpsstraat-Burg. v.d. Borchstraat-Deventerweg zal de route van de OAD- streekbussen tijdelijk worden gewijzigd, met ingang van 17 augustus 1992. De bushaltes bij het OAD gebouw aan de Burg. v.d. Borchstraat en die aan de Deventerweq zullen tijdelijk komen te vervallen. De streekbussen rijden, zolang deze werkzaamheden duren, de volgende route: Lijn 30 (Deventer - Holten - Markelo - Goor - Hengelo): Deventerweg; Aaltinksweg; Wilhel- minastraat; Vrijheidslaan; Keizersweg; Dorpsstraat; Stationsstraat; N.S.-station; Stationss traat; Dorpsstraat; Oranjestraat; Markeloseweg v.v. f-'j.P, 31 (Holten - Rijssen - Wierden - Almelo): Dorpsstraat; Larenseweq; Wilhelminastraat; Vrijheidslaan; Keizersweg v.v. Tijdelijk zullen er bushaltes gemaakt worden aan de Keizersweg ter hoogte van het politie bureau en aan de Aaltinksweg nabij de kruising met de Deventerweg. De looproutes vanaf de haltes die tijdelijk buiten gebruik zijn naar de dichtstbijzijnde halte zullen m.b.v. pijlen worden aangegeven. De werkzaamheden zullen ongeveer 8 weken in beslag gaan nemen. Voor de eventuele overlast die een en ander wellicht voor u betekent vragen wij uw begrip. De tweede ronde in de zomervoet- competitie om de Klavierbokaal, die woensdag 5 augustus werd ge speeld, heeft geen verliezers, maar ook geen winnaars opgeleverd. Beide wedstrijden eindigden in een gelijk spel. De Holterberg ontmoette het team van het Klavier. Het werd een ge lijk opgaande wedstrijd met wei nig opgelegde kansen. Twee uit vallen van de Holterberg werden zeer goed gestopt door de keeper respectievelijk de stopper van het Klavier. De wedstrijd van de Sallandhoeve en De Poppe werd een doelpunten festival. Het team van de Salland hoeve begon sterk, zodat de rust inging met een 5-1 voorsprong. Na rust kwam De Poppe pas goed op toeren. De achterstand werd inge lopen tot 7-5, waarna een vrije trap voor de Poppe de aansluiting be werkstelligde. Veel pressie in de laatste minuut leverde nog 7-7 op, waardoor de zomer-voetbalcompe- titie voor spanning blijft. De laatste wedstrijden zijn ge speeld op woensdag 12 augustus. Leden van de Bergruitertjes deden zaterdag 8 augustus mee aan het concours van pc De Barchruiters uit Barchem. In de prijzen vielen: Dressuur: klasse B catagorie B, le prijs Henk Jan Markvoort met Mo- nika, klasse B categorie C, zesde prijs Inge Koster met Lovely lady; klasse B categorie D, le prijs Da nielle v.d. Knaap met Wendy K; klasse L2, categorie C, derde prijs Cindy Vosselman met Apollo; klasse Ls, categorie D, vierde prijs Hens Jansen met Sharin. Springen: klasse B, categorie C, tweede prijs Daniel Sluiter met Blue Thunder. Woensdag 5 augustus trof de poli tie nabij het NS-station een gesto len auto aan. De auto was even voordien gesignaleerd te Nijver- dal. De dader bleek spoorloos. De auto bleek te zijn gestolen in Rijs sen. Op 6 augustus werd uit een winkel een tas met waardepapieren ont vreemd. Bij nader onderzoek ble ken twee dames uit Raalte hier meer van te weten. Eén van de dames hield de verkoopster aan de praat terwijl de tweede haar slag sloeg. De daders zijn inmiddels aangehouden en ingesloten. Het onderzoek is nog in volle gang, daar er aanwijzingen zijn dat zij in de regio meerdere soortgelijke fei ten op hun naam hebben staan. Op zaterdag 8 augustus kwamen twee auto's met elkaar in aanra king op de Heideweg. Beide voer tuigen kwamen elkaar tegemoet gereden. De rijbaan is ter plaatse zo smal, dat het noodzakelijk is dat beide voertuigen uitwijken tot in de berm. Aangezien dit door één of beiden niet werd gedaan, ontstond er enige schade. Op maandag 10 augustus vond een aanrijding plaats op de S14 nabij de afslag AI. Een kleine vrachtwa gen komende vanaf de AI uit de richting Deventer reed de S14 op tot midden op de rijbaan, stopte vervolgens om een personenauto uit de richting Lochem voorrang te verlenen. Een tweede personenau to, komende uit de richting Raalte, sloeg ter plaatse linksaf, terwijl hij geen uitzicht had in de richting Lochem, hetgeen hem namelijk werd belemmerd door de bestelau to. Beide tegemoetkomende auto's botsten vervolgens tegen elkaar. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor, doch de voertui gen werden zwaar beschadigd. In een onbewaakt moment werd van het perron van het NS-station een rugzak ontvreemd. Dit gebeur de op maandag 10 augustus tussen 20.05 uur en 20.10 uur. Misschien zijn er getuigen die menen iets ver dachts te hebben gezien. De Hol- tense politie zou dit graag willen weten. Negenendertig Holtense koeien namen woensdag 5 augustus deel aan de keuring op de fokveedag Olast. Maar liefst achtendertig van deze dieren behaalde daarbij een eerste prijs. Uit dit sterke deelnemersveld kon Holten dan ook zonder veel moeite een groep formeren voor de keuring van de fokstudiegroepen. De jury plaat ste het Holtense tiental dan ook eenstemmig op kop en verklaarde in haar uitleg dat deze groep door haar uniformiteit en beste uiers niet te kloppen was. Op de tweede plaats eindige Heino, gevolgd door Bathmen, Raalte, Dalfsen en Zuid West Salland. De keuring van de bedrijfsgroepen viertallen leverde een verdienste lijke 1B plaats op voor mts. Venek laas. De IC plaats werd bezet door mts. Steegink en het viertal van mts. Marsman behaalde 1D. Bij. de. vijftallen eindigde mts. Scheperboer op een 1D plek in een wat de jury omschreef als een su blieme klasse. Het programma punt, de demonstraite dochter- groepen van stieren, was een goede publiekstrekker. Geshowd werden groepen van Erik 33, Golden Wion- der, Leon, Robert 5 en Brown Swiss kruislingen. De kampioenskeuring vormde het sluitstuk van de dag en daarbij werd jeugdkampioene Olga 343, een Lancelot dochter van mts. Hof- meijer uit Daarlerveen. In de mid denklasse zegevierde de bekende Golden Wonder dochter Grietje 426 van mts. Schrijver uit Dalfsen. Senioren kampioene mocht zich noemen Chantal 25, vader Chan teur 7 van K. Hietberg uit Raalte. Fokveedag Espelo Gezien de prestaties van de Hol tense koeien en het enthousiasme van de fokstudieclubleden belooft de fokveedag Espelo op zaterdag 15 augustus aanstaande een fraai evenement te worden. Tevens vindt dan de eindkeuring van de kalveropfokclub plaats, waar de jeugdige deelnemermers met hun kalfjes proberen hun beste beentje voor te zetten. De fokveedag wordt gehouden op het terrein van mts. Stevens, Espelodijk 7. De toegang is gratis en een catagolus is op het terrein verkrijgbaar. Aanvang van de keuring is om half tien. Sinds 1 augustus is Holten een nieuw bedrijf rijker. Frank Dogterom vestigde aan de Slachthuisstraat 2-b (telefoon 65274) por^ConTu It'a er'n9SbU rea FrankD°9terom Management Sup- De jonge ondernemer richt zich met name op de advisering begeleiding, training en voorlichting bij automatiseringen van' bedrijven en particulieren. De nadruk ligt hierbij op detailhan delsbedrijven, MKB-ers en recreatiebedrijven. Met name voor deze laatste categorie heeft hij specifieke software ontwikkeld Ook de particulier kan bij Frank Dogterom terecht voor: voor lichting, trainingen en opleidingen. Frank Dogterom verkoopt zowel particulieren als bedrijven: computers (PC's), software printers, modems, faxen en kopiëerapparatuur. Hierbij gaat het zowel om topmerken (IBM, Tulip, Develop, etc) als ook om eigen' merken die geheel zelf ontwikkeld zijn. Frank Dogterom positioneerd zich vooral om zijn hoge 'service-graad'. Van maandag 17 tot en met zaterdag 22 augustus houdt Frank Dogterom open huis. Onder het genot van een drankje krijgen potentiële automatiseringskandidaten (bedrijven èn particulie ren) volledige tekst en uitleg. Frank Dogterom helpt u op weg met de juiste middelen! De VW Holten kan voor de vol gende concerten en evenementen kaarten verzorgen: 15 augustus: Snap, Amsterdam; 14 september: André Hazes, Rotter dam; 14 september: Nana Mous- kouri. Eindhoven; 11 september: Van Morisson, Utrecht; 12 septem ber: Van Morisson, Eindhoven; 9 oktober: Dubliners, Breda; 24 ok tober: Megadeth, Arnhem; 30 okto ber: Fats Domino, Tilburg; 6 no vember: Robert Crayt Band, Rot terdam; 12 februari: BZN, Den Haag. NED.HERV. KERK 09.30 uur: ds. A. W. Berkhof, Blaricum; nevendiensten. 19.00 uur: ds. A.J. Leerink. Oppasdienst: mw. Van Coever- den en Emy Dikkers. Uitgangscollecte: NBG. Diessenplas: woensdag 19 au gustus 19.00 uur: ds. Linde boom. GEREF.KERK 09.30 uur dr. B. van Oeveren, Steenwijk. 19 15 uur: Ds. F. de Jonge, Vries. Kindemevendienst groep 3. 4 en 5 o.l. v. J. Hoekstra-Potkamp; groep 6,7, en 8. o.l.v. H. Stam. De eerste collecte is voor Even- gelisatie in Nederland en de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Marieta Withaar, Janneke Bolink, Ineke Aanstoot-Wessels; 4-6 jaar: Ina Oosterveld-Potman, Dineke Manenschijn-Roelofs, Janneke Lubberdink-Oldenhuis. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis in gebouw Ire ne. DIJKERHOEK 09.30 uur: ds. A. J. Leerink; uit gangscollecte: NBG. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00 uur. OKKENBROEK 09 30 uur: ds. H. Oosterveld-Van Aken, Colmschate; uitgangs collecte: Plaatselijke diaconie NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8 00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 15 en 16 augustus: N. Bakx, Reggestraat 14 Enter. Tel. 05478-2774. Behandeling na te lefonische afspraak DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 29-31, tel. 614 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag frm vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: volgens afspraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29-31, tel 6 27 84. Spreekuur: maandag t/m vrij dag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10 SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44 POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1, Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27, Holten. Ge opend vrijdag- en zaterdagmid dag van 13.30-16.00 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVAKABO (tel. 61793). Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Vrijdag 14 augustus: 20.00 uur, filmavond Kees Bos in Bos Die renwereld. Zaterdag 15 augustus: Triath lon Holten; 09.30 uur, Fokvee dag Espelo, Espelodijk 7; 09.00 uur paardenfokdag Holbatheo bij Bonte Paard. Dinsdag 18 augustus: 19.00 uur, Hoolter Oamd (Zum Hoolter Bock) Vrijdag 21 augustus: 19.30 uur, "Splo lot zich wier hom". Zaterdag 22 augustus: School en Volksfeest Espelo. Zondag 23 augustus: 11.00 uur, Frühshoppen in feesttent Espe lo; 13.00-13.30 uur, start Fiets- puzzeltocht CJV de Vrienden schaar. Zaterdag 29 augustus: Tenni- suitwissehng Winterberg. Zondag 30 augustus: Tennisuit- wisseling Winterberg. Vrijdag 4 september: Open huis De Boschkamp. Zaterdag 5 september: Vrije markt op Smidsbelt. Donderdag 10 september: Wijn markt, auto-occasionshow Gevonden: Acht sleutels aan zwarte sleutelhanger; grijs- /zwart gestreepte poes; blauw- /wit beertje; cylinderslotsleutel; zwarte damesportemonnaie met inhoud. Verloren: Sleutelbos met o.a. autosleutels; gouden halsket- Geboren: Steven zv J.H.L. Boersma en J. Bulsink. Overleden: G.D. Waarlo, oud 93 jaar. ting; bruin/witte Fox hond; donker blauwe joggingjack; zwarte dameskmpportemon- naie met inhoud; kleine bruine knipportemonnaie; bankpasje Nutsspaarbank en een zgn 'STO'kaart; lapjeskat; stijgbeu gel met riem. Ondertrouwd: J A. Meijerink, oud 22 jaar, Holten en A.C. Kolkman, oud 22 jaar, Holten. Gehuwd: J.G. Megelink, oud 23 jaar. Holten en W.H.J. Cate- burg, oud 24 jaar, Holten.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 3