Autoped-race: minder spectaculair, toch leuke publiekstrekker m k uiten Ho Filmavonden in Bos Dierenwereld Kerkdiensten Medische diensten Van dag tot dag m* HOLTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport If - ISBfer BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Kleefwand Gevonden voorwerpen Burgerlijke stand Z, DONDERDAG 30 JULI 1992 Woensdagmorgen werd aangifte gedaan van diefstal van een cross brommer bij een woning in de Ab Jansenstraat. De brommer zelf werd teruggevonden tussen de struiken in park het Vletgoor Het motorblok was verwijderd. Na enig speurwerk van de eigenaar zelf bleek een Holtense jongeman het blok onder zjjn eigen brommer te hebben gemonteerd. In de Verzetstraat werd een auto bekrast. Waarschijnlijk was ie mand het niet eens met de door die auto bezette parkeerplaats. Donderdag bleek een auto te zijn gestolen in de Churchillstraat. Het gaat om een blauwe Opel Kadett Hatchback, kenteken SH-04-LX. Donderdagavond werd op de Dorpsstraat een automobilist ver blind door de zon. Daardoor zag hij een tegemoetkomende vrachtauto te laat, en schampten de auto's langs elkaar. De personenauto moest worden afgesleept. Donderdagavond werden op twee plaatsen langs de Rijssenseweg een hooibaal in brand gestoken. De brandblusser in de politieauto kwam goed van pas. Vrijdagmiddag stond de berm van de spoordijk nabij de Denneboom- straat in brand. Oorzaak mis schien vonken van een remmende trein. Brandweer kon het vuur blussen voordat er grote schade was aangericht aan bomen en struiken. Vrijdagavond zijn 4 jongens uit De venter uit de laatste trein richting Deventer gehaald, omdat ze hun wachttijd hadden bekort met het vernielen van prullebakken en het slaan op de reclameborden. Zondagnacht is bij een woning in de Schoutenstraat een rood-wit- blauwe wimpel gestolen uit een vlaggemast. Het touw werd door gesneden. Bij de Canadese begraafplaats wachtte een in België wonend lid van het oorlogsgravencomité na een inspectie van het kerkhof een onaangename verrassing. Er was ingebroken in zijn auto. Een por- tierslot was geforceerd. Een zwarte polstas met diverse papieren, cre ditcards en ca. f.100,-- aan contan ten was verdwenen. Waarschijnlijk heeft een beige Mitsubishi Tredia iets te maken met deze diefstal. Informatie hierover is welkom. Als een jonge hond zo nat was deze deelnemer aan de autopedrace na de douche van de brandweer. Minder spectaculair dan de auto cross dat wel, maar als milieu vriendelijk alternatief best een aardige vervanging, de autopedra ce van MAC De Holterberg. Liet de publieke belangstelling tijdens de kermis het - vermoedelijk door het klamme warme weer - het een beet je afweten, voor de 'autoped-cou reurs' stonden de kijkers rijendik langs het circuit. Over deelname had de MAC ook niet te klagen, want ondanks de vakantieuit tocht, hadden zeer veel verenigin gen een ploeg ingeschreven. Grote afwezigen waren de Holtense poli tici, die er zich niet aan waagden om op een klein autopedje, welis waar uitgerust met handremmen, over het aangelegde circuit te cros sen. Zij bleven dan ook gespaard voor de waterspuit van de Holten se brandweer die op het keerpunt bij de Kolweg met venijnige preci sie de deelnemers onder schot nam, tot groot genoegen van de toeschouwers. Menig coureur kwam vervolgens niet ongeschon den door de zandbak naast het oude gemeentehuis, waardoor zij nog maar een extra waterstraal gingen opzoeken om weer redelijk schoon te worden. Niet iedereen had op de waterpar tij gerekend en met name de vrou welijke deelnemers zochten ver- geefe naar een omkleedruimte, zo dat men in arren moede maar naar huis ging om droge kleren aan te trekken, de tweede mache latend voor wat het was. Een ploeg van de Togaclub was door het inspan nend steppend van binnen zo uit gedroogd, dat een rondjepils in de plaats kwam voor de tweede ron de. Omdat het; voor de toeschouwers uiteindeluijk toch wat te lang ging duren, werd de halve finale overge slagen en mochjten de vier sterk ste ploegen, Togalcub 3, sv Holten afd. voetbal, Team Stam, en buurt vereniging Dijkerhoek de finale be strijden. Het viertal uit Dijker- hoek, Erik Rensen, Gerrit Klaas- ses, Wilco Stevens en Henk Rech terschot, ging van start als betrof het de finale op de Champs Elysee. Als volleerde profis, gebruikma kend van alle trek- en duwmidde- len, rondden zij als eerste de water spuit om vervolgens bij de overna me na de zandbank de autopad als het waren naar de volgende rijder te gooien, dat was teveel voor de overige teams. Toga 3 deed nog een goede poging,maar kwam niet ver der dan een tweede plaats. De teams van Stam en sv Holten ver wisselden halverwege de race van plaats. Stam werd uiteindelijk der de en de SV vierde. w-i ..MM-..- m,» Ook dit jaar houdt Kees Bos weer filmavonden in natuurmuseum Bos Dierenwereld op de Holterberg en wel op vrijdag 31 juli en 7 en 14 augustus. Kees Bos filmt al meer dan twintig jaar het dierenleven op de Holterberg, de Veluwe en in natuurgebieden in het buitenland. Aan de hand van deze beelden schetst hij het wel en wee van fauna en flora. Verschillende keren maakte de NOS gebruik van dit beeldmateriaal, onder ande4re voor het programma Van Gewest Tot Gewest. De filmvoorstellingen beginnen om 20.00 uur. Speelgoed- en Blikmu seum 'Sport in Spel' heet de expositie van oude bordspelen, kwartetten, puzzels, houten en mechanisch speelgoed, kinderboeken en kin dertijdschriften die tot en met 8 november in het Deventer Speel goed- en Blikmuseum is te zien. Dit naar aanleiding van de Olympi sche Spelen in Barcelona. De openingstijden zijn dinsdag t/m zaterdag 10.00-17.00 uur; zon en feestdagen 14.00-17.00 uur. Rijssens Museum Onder de tiel 'Uit verre landen' is tm 27 augustus in het Rijssens Museum een tentoonstelling te zien van kunstprodukten uit de Derde Wereld. Daarbij komen vier thema's aan bod: muziekinstru menten, speelgoed, kleding en tex tiel en houtsnijwerk en sieraden. Rijssens Museum, Havezate De Oosterhof, Kasteellaan 1. Ope ningstijden: ma t/m vr. van 10-12 en van 14-17 uur en zat. van 14-17 uur. De Waag In de Deventer Waag worden nog tot en met 30 augustus de Deven ter kerkschatten tentoon gesteld. Dit naar aanleiding van de voltooi ing van de restauratie van de Le- buïnuskerk. De kerkschatten ko men o.a. uit het Rijksmuseum, het Catharijnenconvent in Utrecht, het Joods Historisch Museum en de verschillende Deventer kerken en kloosters. Museum De Waag, Brink 56 De venter, open van di t/m zat. van 10- 17 uur en op zondag van 14-17 uur. Het Nijenhuis In augustus is op donderdagmid dagen de benedenverdieping van Kasteel Het Nijenhuis, de verza melaarswoning van de in 1984 overleden dr. D. Hannema, voor het publiek geopend. Van 13.00 uur tot 17.00 uur kan men (gratis en op eigen gelegenheid) het interieur en Met de excursieleider van de Stichting Overijssels Landschap op stap gaan betekent samen kijken naar planten, bomen, insekten, vogels en zoogdieren. Tot eind augustus worden door het Overijssels Landschap verschillende excursies verzorgd (Foto archief). Vakantie Het kantoor van de de Stichting Welzijn Ouderen Holten is van 18 juli t/m 9 augustus gesloten. Wilt u dat er in deze periode kontakt met u wordt opgenomen, dan kunt u een briefie bij ons in de bus doen, of uw naam en telefoonnummer in spreken op dé telefoonbeantwoor- der. Deze zal steeds aanstaan. Onze secretaris zal dan zo spoedig mogelijk kontakt met u opnemen. Op maandagnmorgen 10 augustus tussen 9.00 en 11.00 uur is de pro jectleidster weer aanwezig. Storing Heeft u een alarmeringsapparaat en heeft u last gekregen van een storing, dan kunt u direct bellen naar onze technische medewerker dhr. Kolkman, telefoon 61368. Nieuwe aanvragen kunnen in deze periode niet in behandeling wor den genomen. U kunt dan weer op 10 augustus op ons kantoor te recht. de collectie oude kunst van de Hannema-de Stuers Fundatie be zichtigen. Overijssels Landschap Nog tot eind augustus kan men onder deskundige leiding wande len in een van de natuurreservaten van het Overijssels Landschap. Op dinsdagochtend start om half tien de wandeling door de Bergvennen in Denekamp, startplaats hoofdin gang aan de Bergvennenweg; eveneens dinsdags om half tien vertrekt de excursie door het Reestdag, by Oud Avereest. Start punt boerderij De Wheem t.o. NH kerk. Dinsdagsmiddags vertrekt om twee uur vanaf het beginpunt van de wandelroute aan het Lap- penpad de wandeling door het Aamsveen in Enschede. Woens dagmiddag om twee uur kan men terecht voor een wandeling in het dal van de Mosbeek, Startpunt Molen van Bels nabij Vasse. Dins dagmiddag om twee uur is er een wandeling op de Lemelerberg. Ver- trektpunt parkeerplaats aan de Ledeboerweg. De schaapskooi aan het Dalkruid is het vertrekpunt van de wandeling door het Wier- dense Veld bij Nijverdal, die op woensdagmiddag twee uur ver trekt. In Beerze tenslotte is er op donderdagmiddag vanaf twee uur een wandeling uitgezet. Startpunt oprijlaan Beerze. De prijs, die men vorige week dins dag op de kermis moest betalen om tegen de kleefwand te mogen plakken, bleek niet F 15 te zijn maar F1 5 gulden. Daarbij was een foto inbegrepen. Waarvan acte. Gevonden: Compact camera, halsband, groene Amazone pa paar zwarte schoenen,rood etui pagaai, met 2 sleutels. jasje van een japon merk Mari- Verloren: donkerrode dames- anne David, zwarte portemon- portemonnee met geld en pas- nee met geld, bruin etui met jes, zwart/bruine reu met rode pijp. //2\ NED.HERV. KERK 09.30 uur: ds. A. J. Leerink; ne vendiensten. 19.00 uur: ds. P.L. Wansink, Rijssen. Oppasdienst: mw. de Koningen Karin Leurink. Uitgangscollecte: Diaconaal doel. Diessenplas: woensdag 5 augus tus 19.00 uur: Leger des Heils. GEREF.KERK 09.30 uur ds. G. Heij erman, Hoo geveen. 19.15 uur: Kand. K. J. Bfileveld, Deventer. Kindernevendienst groep 3, 4 en 5 o.l.v. T. Heusinkveld-Huls- man; groep 6,7, en 8. J. Wiel- draayer- Nijen Twilhaar. De eerste collecte is voor de kerk en de tweede voor rente en Oppasdienst: 0-3 jaar: Gery de Bie-Bolink, Evelyn Hulsman- v.d. Meulen, Ans Valster-Paal- man; 4-6 jaar: Ria Dijkink-Riet- man, Fenny Rietman, Henriêt- te Schipper-Beldman. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis in gebouw Ire ne. DIJKERHOEK 09.30 uur: ds. J.H. Israël, Holten; uitgangscollecte: Diaconaal doel. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00 uur. OKKENBROEK 14.00 uur afscheidsdienst ds. H. Th. Vollebregt; uitgangscollec te ZWO. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 urn- tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 1 en 2 augustus: J. Koppert, Taets van Amerongenstraat 25 Markelo. Tel. 05476-2200. Be handeling na telefonische af- DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 29-31, tel. 614 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag t/m vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: volgens afspraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29-31, tel 6 27 84. Spreekuur: maandag t/m vrij dag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10 SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27, Holten. Ge opend vrijdag- en zaterdagmid dag van 13.30-16.00 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Donderdag 30 juli: 16,00 uur, afscheidsreceptie André Hoe ben VW in Klavier. Vrijdag 31 juli: 20.00 uur, filma vond Kees Bos in Bos Dieren wereld. Zaterdag 1 augustus: 11.00 -plm 15.00 uur, Rogge maaien op Hol- terenk. Dinsdag 4 augustus: 19.00 uur, Holter Oamd (zeskamp). Woensdag 5 augustus: 19.30 uur, voetballen om Klavierbo kaal. Donderdag 6 augustus: 'De boer op'. Vrijdag 7 augustus: 20.00 uur, filmavond Kees Bos in Bos Die renwereld. Dinsdag 11 augustus: Hoolter Oamd Woensdag 12 augustus: 19.30 uur, voetballen om Klavierbo kaal. Vrijdag 14 augustus: 20.00 uur, filmavond Kees Bos in Bos Die renwereld. Zaterdag 15 augustus: Triath lon Holten; eindkeuring Kalve ren opfokclub. Overleden: H. Pieffers-Klein Teeselink, oud 70 jaar.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 3