„Nu eerst een week slapen" Niet iedereen is zo snel als jij. pAlVip Stap in. Bij Fiat Jansen. nunsB 'Zand- en klei' in openluchttheater De Kösterskoele Noren kiezen Ideaal tot beste camping Europa mmm Janny Vasters snel op halve triathlon Rust en schoon sanitair gaven doorslag Begeleiders folklorefeest volgende keer weer van de partij Den Ham 05495-2122 Nijverdal 05486-17575 Zwolle 038-230032 Eén brok temprament. Minder gas, méér begrip Lachen en genieten bij evenement DONDERDAG 23 JULI 1992 Bijna vergeten is alweer het Folklorefestival. De buitenlandse groepen zijn afgereisd en niets op de Liezenweide wijst er op, dat tienduizenden vorige week in de grote feesttent genoten hebben van de fantastische danspresta- ties. Voor de begeleiders, die een week verantwoordelijk waren van het wel en wee van de buiten landse groepen duurt het festival in gedachten nog voort. „Eerst een week slapen, dan ben ik het festi val gevoel pas kwijt denkt ik", zegt een van de begeleidsters na afloop van de sluitingsavond. Voor sommigen, bijvoorbeeld Helma Kroon en Debbie van der Laan was het de eerste keer, dat zy zich door Dick Plekkenpol hadden laten strikken, anderen zoals He len Hogeslag, Jenny en Dick van der Knaap en Simon Vuuregge, kenden het klappen van de zweep al. Maar 'oud en nieuw', iedereen was na afloop even enthousiast en zal ongetwijfeld over vier jaar weer present zijn. „Ik heb er enorm te genop gezien of ik het wel aankon, maar achteraf is het reuze meege vallen. Ik vond het een geweldige ervaring", zo meldt Helma Kroon. Debbie van der Laan deelt die me ning. Zij zegt: „De onderlinge ver standhouding tussen de begelei ders was heel goed, en door het contact met de gastgezinnen heb ik heel wat mensen in ons eigen dorp leren kennen. Dick Plekken pol prees zijn begeleiders dan ook uitgebreid in zijn dankwoord. „Het was een homogene groep, die zelf hun prolemen wisten op te lossen. Het dagelijkse spreekuur hebben we bijna niet nodig gehad". Dick en Jenny van der Knaap, die als 'duobaan' de Russiche groep on der hun hoede hadden zijn van mening dat de evaluatie achteraf na het vorige festival veel oneffen heden uit de organisatie hebben gehaald, waardoor vermijdbare fouten konden worden vermeden, al bleef het af en toe improviseren. Dat had vooral te maken met de optredens buiten Holten. „Ik voel de me af en toe net een impressa- rio", verklaart Flip Buurmeijer, die er nog smakelijk om kan lachen, dat hij onderweg naar een optre den in Laag Soeren de bus met dansers onderweg kwijt raakte. Unaniem steken de begeleiders de loftrompet over de flexibele houding van Diessenplas, waar de warme maaltijd werd genuttigd. „Het liep af en toe echt wel eens uit met een optreden, maar hoe laatje ook kwam, de groepen waren altijd welkom", zegt Helen Hogeslag, die zich ook deze keer weer heeft ver baasd over de dankbaarheid van de buitenlanders. De andere bege leiders kunnen dit alleen maar be amen. „Er ging af en toe echt wel eens iets fout, waarvan wij zelf dachten, nou, nou. Maar we heb ben in al die dagen nooit een wan klank gehoord. Vooral de gastvrije ontvangst bij de mensen thuis, heeft enorm veel goodwill ge kweekt bij de buitenlandse groe pen. „De meeste groepen gaan vrij wel jaarlijks naar een of ander festi val, zo hebben we begrepen, meest al zo goed als ze bij ons opgevangen zijn, hadden ze vrijwel nog nergens meegemaakt". De vrijwilligers van het Internationaal Folklorefestival waren dit keer duidelijk herkeenbaar aan het fraaie windjacks met opschrift. Op de foto v.l.n.r. Helen Hogeslag, Simon Vuuregge, Debbie van der Laan, Helma Kroon, Ine Spijker, Marlies Meijders, Maaike Bax, Jenny en Dick van der Knaap. De overige begeleiders Joke Voordes, Marina Eggink en Flip Buurmeijer waren nog met hun groep op excursie. Fiat Panda 750 L "carrara" Fiat Tipo 1.4 i.e. "base- Fiat Tipo 1.7 Diesel Fiat Uno Diesel Fiat Ritmo Diesel CL 5drs. Fiat Uno 60 S Toyota Corolla 1.3 XL i Fiat Uno 45 S i.e. Ford Escort 1.6 L aut. 5drs. Toyota Corolla 1.8 XL D. HB. wit 04-1987 rood06-1990 gnjs met ...01-1990 rood02-1986 wit08-1986 rood...10-1989 wit 09-1990 wit 06-1991 grijs02-1985 grijs09-1989 Fiat Panda 750 L rood ...09-1986 Fiat Panda 1000 L i.e. "italii a" wit... ...08-1990 Fiat Panda 1000 Li.e. zwart ...02-1991 Rat Uno 45 S i.e. groen ...01-1991 Fiat Uno 45 i.e. rood ...03-1990 Fiat Uno 75 SX i.e. Antraciet .01-1991 Fiat Regatta 85 S wrt .01-1988 Fiat Ritmo 60 CL rood ..04-1988 Fiat Tipo 14 DGT i.e. wit ...05-1990 Fiat Tipo 14 i.e. "base" wit ...03-1990 Fiat Tipo 1.4 DGT blauw ...01-1989 Fiat Tipo 1.7 diesel groen met 03-1989 Fiat Tipo 1.6 DGT rood ...01-1989 Fiat Tipo 1.9 turbo DS wit ...06-1990 nr/Occasion UU+Systeem Fiat Tempra 2.0. SX i.e. antraciet .11-1990 Fiat Croma 2.5 turbo diesel wit .01-1990 Fiat Croma 2.5 turbo diesel ..02-1991 Volkswagen Polo 1100 grijs ..09-1981 Toyota Carina 1.6 XL i 16V LPG Wit 06-1990 Toyota Stariet 1.0 DX groen ..02-1985 Fiat Ducato 14 D. GV Mazda E 2200 pick- up rood ..06-1987 Fiat Panda Sergio Tacchini blauw. 01-1991 Fiat Panda 750 CL blauw .09-1987 Fiat Uno 45 S i.e. ..03-1991 Fiat Uno Turbo i.e. gnjs ..01-1989 Fiat Tipo 1.4 AGT S wit .12-1990 Fiat Uno 45 S i.e rood .03-1990 Fiat Tipo 1.7 diesel blauw 09-1990 Fiat Tipo 1.7 diesel brons met. .05-1989 Fiat Tipo 1.4 DGT wit ..06-1991 Volkswagen Golf 1.3 CL beige met. .01-1987 Hyundai Pony 1.5 LPG blauw met..01-1991 Mitsubishi Colt 1.2 EL .05-1986 Alfa Romeo 331.3 "junior" rood ..04-1988 Peugeot 309 GL "profil" wit .06-1988 Toyota Carina II blauw met .02-1989 Opel Corsa 1.2 S VAN .11-1990 Nissan Micra1.2LX rood ..02-1989 Ford Orion 1.8 diesel "eurostar" grijs ..05-1990 Toyota Corolla 1.8 XL diesel t.C rood ..06-1988 Conflictstof genoeg ligt er tussen de 'zanders' en de kleiërs". Een groepje specialisten is aan het werk in het schitterende open luchttheater De Kösterskoele. Specialisten op het gebied van theater maken in de openlucht. Want de 'kijkcijfers' van de laat ste jaren liegen er niet om. Het Markelose openluchtspel is een gewild vakantie-evenement. De spelersgroep uit diverse Mar kelose toneelverenigingen heeft in het spelen van goed herkenbare komedies een reusachtige ervaring gekregen. Hendrik Ooms en Her man Vruwink, het regiekoppel dat jaren achtereen heeft laten zien dat zij over een goed inzicht be schikken om een spektakel te pre senteren, weten precies wat zij moeten doen om het grote publiek (tot zeshonderd per uitvoering) te amuseren. Zand of Klei' is de titel van het openluchtspel dat deze zomer op het programma staat. Een kome die met veel lachwekkende situa ties, maar ook met een goed her kenbare ondertoon van de ver schillen in mentaliteit tussen de plattelandsbevolking in het klei gebied en de bewoners van de zandgronden. In dit spel liggen de lokaties van zand en klei hinderlijk dicht bij elkaar en het ligt voor de hand dat het helemaal verkeerd gaat wanneer een van de jonge mensen uit het kleigebied verliefd wordt op iemand van de zandgron den. Een spel dat eerder met veel succes werd uitgevoerd door het Stokkums Toneel, maar waaraan door de regisseurs flink wat is toe gevoegd voor een buiten-spekta kel. De première van Zand of Klei' vond plaats op woensdag 22 juli. De volgende uitvoeringen zijn ge pland op 24, 25, 29, 31 juli en op 1 augustus, alle voorstellingen be ginnen om half negen. Mochten de weersomstandigheden een uitvoe ring onmogelijk maken dan zijn er verschillende uitwijk-data. Drie Holtense leden van de triath- de tijd van vijf uur en 4 min. Han lonvereniging Argo namen vorige Muizebelt finishte in een eindtijd week deel aan de halve triathlon van precies vijf uur. Door dit resul- van Aalten, afstand 2 km zwem- taat behaalde hij een tweede men, 87 km fietsen en 23 km hard- plaats bij de veteranen, lopen. Ondanks de hoge tempera- Dat de Holtense triathlon organi- turen behaalden alle drie de eind- satorisch goed bekend staat, bleek streep. Janny Vasters had de snel- afgelopen weekend toen Wim van ste tijd. Haar totaaltijd was 45 uur Ooyen, als eindverantwoordelijk en 52 min. Zij eindigde hiermee op wedstrijdleider, was uitgenodigd een vierde plaats. bij de halve triathlon van Stein Voor Tom Hofhuis was het zijn (Zuid-Limburg), na Almere de be- eerste halve triathlon. Het kostte kendste wedstrijd in Nederland, Ton nog moeite om zijn krachten waaraan door veel nationale en in- over de drie onderdelen juist te ternationale triathleten werd deel- verdelen. Vooral het looponder- genomen. Han Muizebelt moest deel was erg zwaar. Hij finishte in wegens een blessure opgeven. In geen enkele campinggids voor komen en dan toch tot een van de drie beste campings van Europa te worden uitgeroepen, dat over kwam camping Ideaal. Deze na- tuurcamping aan de Schreursweg werd door de Noorse Camperclub uitgeroepen tot een van de drie beste van Europa, De eer werd gedeeld met camping Europe in Luxemburg en Bayeux-camping in Frankrijk. Niet alleen camping Ideaal kreeg veel complimenten in dit onderzoek, ook Holten als toeristenplaats werd geroemd door de Noren. Een Noors echt paar, op weg naar de Floriade, bracht het goede nieuws mee uit Noorwegen. En omdat Noors geen taal niet iedereen kan lezen, had den zij er keurig een engelse verta ling bij gedaan. De uitverkiezing is een geweldige opsteker voor het jonge echtpaar Jenny en Paul van der Meulen, die drie jaar geleden de camping van een oom en tante (Aanstoot) heb ben overgenomen. „Wij waren echt verrast dit onverwachte compli ment en als je de vertaling leest, vinden ze eigenlijk onze camping het allerbeste", vertelt Jenny van der Meulen (33) naderhand enthou siast. „En dan te bedenken dat wij geen reclame maken voor onze camping, pas deze maand staan we op de ANWBborden. De meesten van onze gasten komen op aanra den van familie of kennissen. Dat we door onze Noorse gasten zo ge prezen worden is een teken dat onze doelstelling, een rustige na- tuurcamping voor rustige mensen, aanslaat". Visitekaartje "Volgens Jenny kan camping Ide aal gezien worden als een luxe boerderijcamping, waarbij het luxe niet bestaat uit tennisbanen of een zwembad, maar op ruimte, rust, natuurschoon, maar bovenal op schoon sanitair. „Dat is ons visitekaartje. In het seizoen, dat loopt van 1 april tot 1 oktober, maken we het sanitair twee maal per dag schoon, op hoogtijdagen, zoals Pinksteren zelfs drie maal per dag". Hoewel Jenny steeds spreekt over 'wij' komt het meeste werk op haar schouders terecht. Echtgenoot Paul van der Meulen (38) heeft een full time baan als automatiseringsdeskundige, maar is net als Jenny verknocht aan kamperen. Geboren in Holten, maar getogen in Deventer, bracht hij in zijn jeugd vrijwel alle vakan ties door op camping Ideaal, ook al omdat zijn grootvader toen nog de scepter daar zwaaide. Toen in fa- milieberaad besloten werd de cam ping te verkopen aarzelde het echt paar geen moment. „Wij hadden natuurlijk een mooie bungalow kunnen kopen in een nieuwbouw wijk, maar liever stoppen wij ons geld en onze energie in de opbouw van de camping". Paul's inbreng in het werk op de camping is vooral van technische aard. Het echtpaar woont samen met de drie kinderen in de houten woning op het terrein en wil beslist niet meer terug naar hun vroegere huis in Lochem. „Luxe zegt ons niet veel, geef ons maar de prachtige natuur van de Borkeld". Persoonlijke aanpak Jenny en Paul zoeken het vooral in de persoonlijke aanpak en hebben geen enkele behoefte aan een grootschalige uitbreiding. Vorig jaar werd een professionele jeu de boules baan aangelegd, die er al voor zorgde, dat een jeu de boule- club voor een verblijf op de cam ping neerstreek, en verder is er een mini-dierenparkje aangelegd. Voor de kinderen is er speelgele- genheid, die volgend jaar nog zal worden uitgebreid en voor de paar den van de huifkarren, en 'Horsa- vans' is een speciaal paardeweidje ingericht. Om het weitje vinden de trekkers een plaatsje. Naast veel vaste klanten met bungalowten ten, staan er veertien stacaravans. Een daarvan is van een echtpaar, dat in Twente zelf een bungalow terrein exploiteert. Twee maal per jaar wordt een jeu de boulewed- strijd gehouden, elke zaterdag is er ponyrijden en met Pinksteren wordt een klootschiettoernooi ge houden. „Wij willen ons in het kampeeraan- bod in Holten onderscheiden door kleinschaligheid. Daar is behoefte aan, zo merken wij. Sinds we dit jaar in april open gingen, hebben we een bezetting gemiddeld van 85 procent, met Pinksteren zelfs meer dan honderd procent" aldus Jen ny, die er nog aan toevoegt, dat de verstandhouding met de overige recreatiebedrijven in Holten uit stekend is, net als met de naaste buren, die de familie Van der Meu len volledig in hun midden hebben opgenomen.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 7