'Expositie geeft extra dimensie aan jumelage' Veel fraais te zien op wandelroutes van Regiocontact WIJ Touwtrektoernooi sluit feestweek sportief af Tijdens triathlon in de luchtballon Wielervereniging sluit eerste deel van seizoen af Nog volop kansen voor team Okia op het kampioenschap Weinig problemen vlucht Compiegne HOLTENS NIEUWSBLAD Thomas Simon exposeert Limbo- dansen in De Waag ■ra - Eerste prijs Marie Elise Organisatie rekent op een record deelname Gratis duiken in zwembad Twenhaarsveld DONDERDAG 16 JULI 1992 Thomas M. Simon(r) geeft wethouder Wim Dalhuisen van cultuur uitleg over zijn schilderijen. Met de expositie in het Holtens gemeentehuis van de schilder-te kenaar Thomas M. Simon uit Siedlinghausen, een dorp beho rende tot Winterberg, heeft de ju melage met deze Duitse gemeente een nieuwe, extra dimensie gekre gen, zo verklaarde burgemeester Van Rappard zondagmorgen bij de officiële opening van de exposi tie. „Nog niet eerder exposeerde een kunstenaar uit Winterberg in ons gemeentehuis, nog nooit exposeer de een Holtense kunstenaar in Winterberg. Door onze partner schap kunnen onze inwoners de ruimte krijgen om hun vleugels uit te slaan. Ruimte om nieuwe con tacten te leggen, nieuwe indruk ken en ervaringen op te doen. Op deze manier wordt een jumelage voorwaardenscheppend voor par ticuliere initiatieven en zo hoort het ook". Voor de 25 jarige Thomas Simon was het de eerste expositie buiten de landsgrenzen. Winterberg's lo coburgemeester Hassenpflug, eveneens afkomstig uit Siedling hausen en een goede vriend van de familie Simon, stak in een uitge breid betoog de loftrompet over de jonge kunstenaar, die naast zijn tekeningen, schilderijen en sculp turen, tevens grafisch ontwerper is. In die hoedanigheid ontwierp hij de posters voor de Europese kampioenschappen renrodeln, die afgelopen februari in Winterberg werden gehouden. Het ontwerp daarvan is ook in Holten te zien. Thomas Simon is oorspronkelijk letterzetter. Na het behalen van het einddiploma van het avond gymnasium in Brilon, studeert hij nu aan de Universiteit in Siegen. Hassenppflug omscheef zijn dorps genoot als een artistiek produktief mens, die doelgericht, volhardend en consequent werkt. Burgemeester Braun van Winter berg zag in de tentoonstelling het bewijs van het groeiende partner schap tussen beide gemeenten. Met andere gemeenten heeft Win terberg al lager een jumelage, maar nog nooit heeft daar een kun stenaar uit Winterberg geëxpo seerd. Hij hoopte dat, wanneer vol gend jaar het nieuwe gemeente huis in Winterberg gereed is, een Holtense kunstenaar kan worden uitgenodigd om daar te exposeren. Burgemeester Van Rappard nam die uitnodiging graag aan, maar Een kijkje vanuit een luchtballon naar de Holtense triathlon. Dat kan op zaterdag 15 augustus wan neer toeschouwers voor de somma van f 350 per persoon een ander half uur durende ballonvaart bo ven Holten kunnen maken. Uiteraard is dit initiatief alleen mogelijk bij goede weersomstan digheden. In dat geval wordt er 's avonds om 20.00 uur opgestegen vanaf sportpark Meermanskamp of 't Vletgoor (afhankelijk van de windrichting). Wie mee wil moet In Bar-dancing de Waag vond voor de eerste maal in Holten een Lim bo-danswedstrijd plaats, onder deel van een Tropical Party. Onder leiding van Tom Hesselink en een deskundige jury namen 31 deelnemers deel aan de wedstrijd. Al snel werd duidelijk dat de Hol tense jeugd nog niet vertrouwd is met deze vorm van dansen. Alleen Johny Nijenhuis, Rudy Vrugte- veen en Wim Stam wisten onder de 65 cm door te komen. Doch de kroon spanden Wendy Vos en Vin cent Rustebiel die na een nek aan vertelde er wel bij, dat Holten nek race verder gingen tot de 55 meerdere beeldende kunstenaars cm., waar Wendy af moest haken, telt, zodat de keuze nog moeilijk Vincent bleef steken op 50 cm, wat zal worden. een bijzonder goede prestatie is. Met de vakanties voor de deur heeft de Stichting Regioconctact Vecht Veluwe IJsselstreek een aantal wandelingen uitgestip peld, waarbij de aandacht - aan de hand van een routeboekje met we tenswaardigheden op de heem kundige, historische en land schappelijk waarden - wordt ge vestigd op wat men om zich heen kan zien. De volgende routes lig gen voor een luttel bedrag bij de VW-kantoren van Dalfsen en Om men klaar. Vilsterenwandeling; Aan een oude meander van de rivier de Vecht ligt het landgoed Vilsteren, meteen in 1908 door architect Cuij- pers in Jugendstil gebouwd land huis en een uit 1897 daterende neo- giotische kerk met een geziens- waardig interieur. Op het land goed is ook een kluizenaarshut aanwezig en in de nabij gelegen buurtschap Hessum vindt men in de herberg Madrid een unieke re productie van Rembrands Nacht wacht. (12 km) Hessumse- en Rechterenseveld- wandeling: een zwerftocht van 15 km door de Vechstreek over mid deleeuwse wegen. Kastelen als Den Berg en Rechteren worden op eerbiedige afstand genaderd. Laarwandeling: (12 km) De wan deling voert lang het landgoed Het Laar, direct buiten Ommen. Ver der worden de Wolfskuilen aange daan en over een schilderachtig voetbruggetje wordt de buurt schap Giethem aan de andere zijde van de Regge bereikt. Een ander mooi punt ligt aan de Vecht aan de voet van de Besthemerberg. Lemelerbergwandeling: Voet tocht van 12 km over de Lemeler- berg, met het park 1813, gesticht ter gelegenheid van de 100 jarige onafhankelijkheid van Nederland. Op de berg bevinden zich legenda rische bronnen, een dikke steen en een fraai ravijn. Wie op de hoogte wil blijven van de activiteiten van Regiocontact, kan voor 25,- per jaar begunstiger worden. Nadere inlichtingen tel. 03211-1555 of 03417-57212. Gestoken in de fraaie sponsorkleding poseerden de 'klimgeiten' uit Holten nog even voor een plaatje. Het 640 kg team vna Okia is nog steeds in de race om het Neder lands Kampioenschap. Op het voorlaatste toernooi, dat afgelo pen zondag in Roosendaal werd gehouden, heeft het team van trai ner Henk Klaases bewzen tot de absolute top in deze klasse te be horen. Ondanks twee verliespunten tegen Eibergen en drie tegen nieuwe kop loper Vios Bison, die deze dag on geslagen kampioen werd, kwam Okia aan een dagtotaal van negen tien punten en staat daarmee op een tweede plaats met één punt achterstand op Vios Bison. Mon- nickendam, dat de koppositie met Okia deelde, behaalde veertien punten en staat nu vijf punten ach ter op Okia, terwijl Eibergen met eenzelfde dagopbrengst zes pun ten achter loopt. Deze beide teams kunnen op het laatste en beslissen de toernooi aanstaande zondag in Lonneker echter nog wel degelijk voor verrassingen zorgen. Het team van Okia bestaat uit Wim Marsman, Jos Vaanholt, Mar ti Jansen, André Wansink, Gerben Sluiter, Herman Brinks, Teun Ste vens en Egbert Jansen. Samen met coach Johan Marsman zullen deze heren op 19 juli in Lonneker strij den voor een ereplaats, waarbij veel afhangt van de loting en de conditie van het veld. De dames het het jeugdteam van Okia spelen op deze toernooien geen belangrij ke rol. De uitslagen: 640 kg klasse: 1. Vios Bison, 24 pnt. (58); 2. Okia, 19 pnt. (57); 3. Monnickendam, 14 pnt. (52); 4. Eibergen, 14 pnt. (51); 5. Vorden, 6 pnt. (32); 6. Watergang, 16 pnt. (31); 7. Heure, 11 pnt. (30); 8. Jagers- rust, 1 pnt. (10); 9. Boskrekels 3 pnt. (3). De Wielervereniging Holten sloot het eerste deel van het seizoen af met haar jaarlijkse clubrit. De tocht werd gehouden in Duitsland, in de omgeving van Osnabruck. Maar liefst vierendertig fietsers en drie begeleiders vertrokken 's mor gens vroeg onder begeleiding van ploegleider Anton 'Cyrill' van Ooy- en per auto richting Bevergen waarom negen uur het startsein werd gegeven. Via Ibbenburen, Wensen en Halen werd Rulle be reikt voor een koffiestop. Vervol gens ging het richting Borgloh. De vele beklimmingen en afdelingen maakten het er voor de pedaleurs niet gemakkelijker op. De tweede rust was dan ook heel welkom. Via Bad Iburg ging het vervolgens richting Tecklenburg. Op de pitti ge klim werden diverse wedstrijd jes gehouden. Op de top vond een hergroepering plaats. Er volgde toen een korte afdeling gevolgd door gelijk een zware klim. Menig fietser had verkeerd geschakeld en kon zeer moeizaam de top berei- zich van tevoren opgeven bij de Holtense VW, waarbij vooraf de kosten moeten worden voldaan. De minimumleeftijd is veertien jaar. De organisatie rekent op on geveer 25 personen die de lucht ingaan. De vluchten worden verzorgd door Rien Jurg Promotions. In de prijs is inbegrepen een glaasje cham pagne na de luchtdoop, een stijlvol diploma, de verzekering van de passagiers en begeleiding van een grond-ploeg die ook voor de terug reis zorgt. Motorrijders Voor de begeleiding op de grond van de honderden deelnemers aan de triathlon, de pers en eventuele genodigden vraagt de organisatie nog motorrijders die met hun mo toren voor vervoer kunnen zorgen. Opgave hiervoor bij D. J. Schooien, Weverstraat 31, tel. 62528. Marie Elise Dollekamp heeft zater dag 11 juli tijdens het NVDR-con- cours op het landgoed Brakkestein in Nijmegen uitstekend gepres teerd. Met haar paard Atttend won zij in de rubriek DM de eerste prijs met 241 pnt 66,95%. In de rubriek ZZ-L werd de combinatie tweede met 193 pnt 64,34%. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. BOUWVERGUNNING VERLEEND AAN: - S. Lohuis voor bouw woning Erve Broekhuis 17; - G. J. ter Maat voor ged. vernieuwen schuur aan Pasopsweg; - Maatschap Groteboer voor vernieuwen zeugenstal bij Russendijk 4; - G. J. Uitman voor vergroten kippenschuur bij Oude Deventerweg 51 - J. W. Beldman voor verbouw pluimveeschuur bij Langstraat 7 tot landbouwwerktuigenberging/caravanstalling; - Maatschap Vorkink voor bouw garage/werkplaats bij Doorlopendedijk 8; - J. IJmker voor bouw garage/berging bij Pastoriestraat 54; - F. D. J. Slijkhuis voor verbouw en vernieuwing van woonhuis/boerderij Espelodijk 14; - Maatschap Kolkman voor bouw van een biggenopfokstal bij Fliermatenweg 2; - B. Protzman voor vergroten van een schuur/hobbyruimte bij Helhuizerweg 14; - W. A. Haverslag voor verbouw en intern vergroten van woonhuis/boererij Valeweg 6; - N. A. Anderson voor bouw van een dakkapel op woning Kroepinsweg 8; - A. Nijland voor bouw van een melktanklokaal aan Beumersteeg 15; - H. ten Dam voor bouw van mestopslag/rundveestal bij Vijfhuizenweg 1 - H. W. Lugaenhorst voor vergroten van een varkensopfokstal bij Sangeldijk 7; - G. Blankena voor verbouw van de boerderij Helhuizerweg 46. 2. KAPVERGUNNING VERLEEND AAN; 3. VOORTS VERGUNNING/ONTHEFFING/ TOESTEMMING VERLEEND AAN: - NMB Postbank Groep voor het wijzigen van gevelopschriften op het kantoorpand Oranjestraat 9. Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. De dames uit Espelo behoren ook dit jaar ongetwijfeld weer tot de favorieten voor de zege in de damesklasse ken en een aantal moest zelfs even afstappen. Daarna werd er geza menlijk richting finish gefietst. On danks het verschil in kracht reden alle mannelijke en vrouwelijke deelnemers de tocht uit. De door Dinie Pasman samengestelde ravi- tailleringszakken droegen daar ze ker hun steentje aan bij. Behalve de toertochten organi seert de wielervereniging ook tijd ritten. Dinsdagavond 7 juli stond de derde tijdrit-avond van dit sei- izoen op het programma. Tijdens deze onderlinge wedstrijd werden veel persoonlijke records verbe terd. Janny Vasters verbeterde haar driejaar oude record met der tien seconden. Onder luid gejuich van de toeschouwers vestigde Joost Boetes een nieuw clubre cord. Hij deed 9 min en 18 sec over de 6,5 km. Dat betekent een gemid delde snelheid van bijna 42 km per uur. Daarmee verbeterde hij het oude clubrecord van ex-lid Ton Hofhuis, dat drie jaar lang stand heeft gehouden. Het Holtense Dorpsfeest is niet compleet zonder het kampioen schap touwtrekken. Zaterdag 25 juli wordt deze sportieve afslui ting van de feestweek voor de twintigste keer op Kalfstermans- weide georganiseerd door de touwtrekvereniging Okia. Ter gelegenheid van dit jubileum wil de vereniging niet alleen de vaste ploegen, die elk jaar present zijn aan het touw hebben, maar graag heel Holten. Daartoe hebben de organisatoren een uitnodiging gestuurd aan alle politieke instan ties in Holten, de gemeenteraads leden, alle bedrijven, campings en verenigingen. Bovendien is huis- aan-huis een aanmeldingsformu lier verspreid, want ook families, stratenteams of nog weer andere samenstellingen kunnen aan het touw terecht. Een team bestaat uit zes trekkers plus een reserve en staat onder leiding van een coach. Getrokken wordt in de volgende klassen: wed strijdklasse; recreatieve klasse he ren; recreatieve klasse dames; jeugd klasse (t/m 18 jaar) Boven dien is er een politieke klasse, zo dat men wellicht ervaren kan wie er nu werkelijk aan de touwtjes trekt in Holten. In de wedstrijdklasse, waarin ge streden wordt om de Manege Snor- rewindbokaal, mogen maximaal twee wedstrijdtrekkers deelnemen (personen die in 1991 of 1992 aan officiële NTB wedstrijden hebben deelgenomen). De overige teams zijn geheel vrij in het samenstellen van een zestal. De wedstrijden staan onder leiding van NTB scheidsrechters en voor aanvang zal in een demonstratie-wedstrijd de spelregels uitgelegd worden. Het inschrijfgeld bedraagt 20,- per team, te voldoen voor aanvang van de wedstrijd. Nog tot 20 juli kan men zich aanmelden bij de secretaris van Okia, G. Sluiter, Kwintenweg 10, tel 63402. Voor de vlucht vanaf Compiegne - afstand 407 km -, werden 116 dui ven ingekorfd. Met zuid-westen wind werd het geen zware vlucht. Gelost werd om 09.00 uur. J.G.Jan sen was de eerste, die om 14.14 urn- zijn duif kon klokken. Deze duif vloog met een gemiddelde van 77 km per uur. De uitslag: 1.20.2.1. J.G. Jansen; 2.13.14.18.24. T. Schuppert; 3.4.8.17.26. G. Kwintenberg; 5.6.11.15.28. E. Veneklaas; 7.9.12. H. Paalman; 10.25.27. H. Wansink; 16.19. G. Koetsier; 22. H. van Beek; 23.29. Comb. Juijens. De tweede vlucht met jonge dui ven werd vanaf Den Bosch, afstand 100 km, gevlogen. Hier werd de lossing om 11.00 uur voorbereid. De eerste duif, eigendom van H. Jansen, kwam om 12.20 uur bin nen. Snelheid 74 km per uur. Aan tal duiven 438 stuks. De-uitslag: 1.33.73.74.75. H. Jan sen; 2.35.54.55.56. G. Koetsier; 3.4.6.8.32. Comb. Jurgens; 5.12.13.29.3. T. Schuppert; 7.15.20.24.49. E. Veneklaas; 9.22.23.26.27. M. Lodeweges; 10.16.18.28.43. F. Meester en zn; 11.17.19.72.76. R. Bannink; 14. A. ten Dam2; 21.68. H. Jongman; 25.38.39. H. van Beek; 34.64. J. Veldhuis; 40.82. H.J. Aaftink; 57. F.J. Klooster; 58. H. Paalman; 60.61.80.81.83. H. Wansink. Voor degene die graag de wereld onder water wil leren kennen, maar daartoe nooit in de gelegen heid was, komt Duikschool Lucas uit Nijverdal woensdag 22 juli van 's morgens half tien tot ongeveer twaalf uur met een aantal duikers naar Recreatiebad Twenhaars veld. Samen met de duikers kan men - gekoppeld aan zuurstofQessen en een duikmasker op- zwembad Twenhaarsveld eens vanuit een ander gezichtspunt bekijken. Aan deze duiklessen zijn geen kosten verbonden.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 5