Herman Lodeweges 2e op eigen concours Debutant haalt taaie vogel naar beneden Haarschool doorbreekt hegemonie Kolschool oMfm Negen zomerse dagen in juni E. Veneklaas wint vlucht op Ruffer Okia in NK-strijd gedeeld eerste Leden HMV geslaagd Toertocht van de MAC HOLTENS NIEUWSBLAD mwmnam m l-j i v-jQ Grote deelname bij LRV De Bergruiters Fraaie prijzen Bergruitertjes Bert Jansen schutterskoning 1992 Eindelijk kampioen schoolzwemmen DONDERDAG 9 JULI 1992 5 Sportain Holten Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. BOUWVERGUNNING VERLEEND AAN: - U. Spijker voor uitbreiding woning Diessenplasstraat 8; - H. J. Prins voor bouw carport bij Kieftenbelt 17; - J. W. A. Stegeman voor bouw woning aan Kon. Wilhelminastraat; - C. M. van de Woude voor bouw berging bij Vianenweg 49; - A. Koopman voor uitbreiden berging bij Vianenweg 154; - J. W. Manenschijn voor plaatsen tuinhuisje bij Beusebergerweg 1 Tevens toestemming verleend aan: - Mevr. W. Pasman voor plaatsen dakraam in woning Ab Jansenstraat 5; - J. Lamping/Mevr. I. Brinkman voor plaatsen pergola/zonnescherm bij woning Erve Joost 2; - G. Brands voor verbeteren woning Flisweg 8. 2. KAPVERGUNNING VERLEEND AAN: - G. H. F. van Zon, Weversstraat 11 (1 berkeboom); - U. de Jong, Markollenweg 4 (3 lijsterbessen 1 wilg): - Huisartsenpraktijk Holten, Keizersweg 32 (1 kastanjeboom); - F. Hofstede, Hoffesstraat 31 (1 lijsterbes). Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. TOEPASSING ARTIKEL 19 WRO TEN BEHOEVE VAN DE BOUW VAN EEN BANKGEBOUW AAN DE DORPSSTRAAT TE HOLTEN. De burgemeester van Holten maakt bekend, dat door Rabobank Holten, Gaardenstraat 32 te Holten, bij burgemeester en wethou ders een aanvraag om bouwvergunning is ingediend voor het bouwen van een bankgebouw op de percelen kadastraal bekend gemeente Holten, sectie F nrs. 1578, 4299 en 3954, plaatselijk bekend als Oranjestraat 6-12 (even) te Holten. Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met de in gevolge de bestemmingsplannen „Holten 1968", „Kom Holten" en „Holten Kom Noord" voor deze percelen geldende bestemmingen „bebouwingsklasse I (achtererf)", „woondoeleinden, categorie EO (eengezinshuizen, open bebouwing)", „doeleinden van openbaar nut, categorie G (groenvoorzieningen)", „verkeersdoeleinden, ca tegorie P (parkeerterrein)" en „doeleinden van handel en bedrijf I, categorie WW (winkels en werkplaatsen)". Het verzoek om bouwvergunning kan daarom slechts worden in gewilligd na verlening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Aangezien het bouwplan in overeenstemming is met een voorge nomen partiële herziening van genoemde bestemmingsplannen, zijn burgemeester en wethouders voornemens bedoelde vrijstel ling te verlenen, alsmede de gevraagde bouwvergunning met toe passing van artikel 50, lid 8, Woningwet. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling (de aanvraag om bouwvergunning) gedurende 14 dagen, ingaande 13 juli 1992, ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schrif telijk bezwaar tegen het verlenen van vrijstelling ten behoeve van bovengenoemd bouwplan indienen bij burgemeester en wet houders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 9 juli 1992. De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard. Angela ten Elshof, een van de deelneemsters aan het concours hippique van de Bergruiters. Onder ideale weersomstandighe den en met een grote publieke be langstelling werkte Landelijke Rijvereniging De Bergruiters zon dag op het paardesportterrein op de Borkeld het eigen concours hippique af. Met zo'n driehonderd combianties van 48 verenigingen werd het weer een druk program ma dat door de organisatie feil loos werd afgewerkt. Een Holtens succes was er voor Bergruiters-lid Herman Lodeweges die met Carlo een tweede prijs behaalde in het springen, klasse M. Vanaf 's morgens acht uur al was het een drukte van jewelste op het paardesportterrein. Nadat eerst de door parcoursbouwer Terhume uit Haaksbergen opgezette hindemis sen waren verkend, ging het om half negen al van start met het springen in de klasse B op het bijterrein en het springen klasse L op het met houtwallen omzzomde hoofdterrein. Vanaf dat moment had ook het wedstrijdsecretariaat de handen vol want alle uitslagen moesten zo snel mogelijk in de computer verwerkt worden. On danks het grote aantal rubrieken kon het programma echter soepel worden afgewerkt zodat ook de middagrubrieken op tijd konden beginnen. De middag was het meest spectaculair met de spring en dressurrubrieken in de zwaar dere klassen en vooral het altijd weer aantrekkelijke jachtsprin- gen. Aangezien de verschillende sponsors zich niet onbetuigd had den gelaten, keerden de prwijswin- naars ook met fraaie prijzen naar huis. Uitslagen middagrubrieken: B-dressuur, ring 1:1. Francis Vulink (Heeten) met Heidi, 134 pnt.; ring 2: 1. Mirjam Kuyer (Ceresj met Gino, 130 pnt. L-dressuur, ring 3: 1. Corina Lourens (Hamelandse Ruiters) met Gletcher, 128 pnt., ring 4: 1. Benno Weyl (Lonneker) met Leon, 130pnt., M-dressuur, ring 5: 1. Rudi Jorissen (De Luchte) met Rose Marys B, 133 pnt. Z-dressuur, ring 6 eerste groep: 1. Jennie Lenters (Salland- ruiters) met Claudia, 194 pnt., tweede groep: 1. Jennie Lenters (Sallandruiters) met Claudia, 201 pnt. Ochtendrubrieken: B-dressuur, ring 1: 1. Erie te Winkel (Bathmen e o.) met Felix, 135 pnt., ring 2:1. Erie te Winkel (Bathmen e.o.) met Flix, 133 pnt. L-dressuur, ring 3: 1. Peter van de Heuvel (NOP) met Flashdan- ce, 129 pnt., ring 4: 1. Yvonne Versteege (Schalkruiters) met Flash, 136 pnt., ring 5: 1. Herma Leeftink (Goor) met Utopia, 125 pnt. M-dressuur, ring 6: 1. Rudi Jorissen (De Luchte) met Rose Marys B, 133 pnt. Springen klasse B-klassiek: groep 1: 1. Stephan Oude Nijewenne (Bogelskamp) met Grapjas, 2. Robert van Loenhout (NOP) met Pavarotti, 3. Huub Brands (St. Isidoris) met Geoliet. Groep 2: 1Jeanet Corbeek ('t Woolde) met Mr. Delight, 2. Robin Zwart- jens (St. Steffenruiters) met Gerlinus, 3. Jolanda Olijdam (Diepenheim) met Ewald. Springen klasse L-klassiek: groep 1: Jan Klein Gunnewiek (Molenruiters) met Gu- carlos, 2 Suzanne Hoekerswever (Heem- ruiters) met Earlybird, 3. Marlies Veenvliet (Looleeruiters) met Eiger. Groep 2:1. Wim Rietman (Bathmen) met Flintstone, 2. Erik Tempert (Berkelruiters) met Cantheon, 3. Frederiek Veld (Avereest) met Grandville. Springen M-klassiek: 1. Cynthia Postma (Eschruiters) met Flame, 2. Herman Lode weges (Bergruiters) met Carlo, 3. Jessica Planting (Eschruiters) met Farried Edu, Ed win Klokman (Bergruiers B) met Dolemit, 5. Ria Tuininga (NOP) met Capucinno. Springen klasse Z/ZZ-klassiek: 1. Johan Meeuwes (Meppel) met Diamond M., 2. Henk Draayer (Pasruiters) met Simon S. Jachtspringen klasse L: 1. Huub Kleine Koerkamp (Heeten) met Elian, 2. Bas van de Berg (Looleeruiters) met Never Mind, 3. Peter van de Heuvel (NOP) met Flashdan- ce. Jachtspringen klasse M: 1. Inge Meijer (Markelo) met Grand Slam, 2. Nathalie van de Velde (Looleeruiters) met Mini Mouse, 3. Ernst van Hummel (Lonneker) met Deer Hunter. Jachtspringen klasse ZfZZ: 1. Angela ten Elshof (Markelo) met Alando, 2. Marcel de Boer (Nieuw-Leusen) met Vedicator Andere prijzen Enkele leden van LRV De Bergruiters kwa men elders in actie en waren daar succes vol. Zo behaalde Arjan Kraayenzank in Haaksbergen een derde prijs met Carlos in de M2-dressuur. Het puntenaantal was 126. Tijdens de Rijssense Paardedagen werd Ellen Door Menalda van Schouwenburg met Ferrari derde in de L1-dressuur (124 pnt.) en ook derde in de L2-dressuur (127 pnt.). Tijdens de Rijssense Ponydagen behaalde enkele leden van de Bergruitertjes fraaie prijzen. Dressuur: klasse B cat D, Eerste prijs Ida Vincent met Not Quilty; klasse Z cat D, eerste prijs Erwin Rietberg met Bianca. Springen: klasse L cat D, tweede prijs Ida Vincent met Not Quilty; klasse M cat D, eerste prijs Gerrie Jager met Mark. Bij het progressief springen be haalde Gerrie jager met Mark ook de eerste prijs in de klasse M cat. D. Zaterdag 4 juli gaan de Bergruiter tjes naar de Overijsselse kampi oenschappen te Vollenhove. Aan de start komen de viertallen klasse L en M, equipespringen en dres suur klasse B en L. Ook individueel starten enkele leden in het sprin gen klasse M en Z. In de Dorpsschool hebben vorige week zaterdag 88 muzikanten uit Overijssel examen gedaan voor hetmuziekdiplima van de Konink lijke Nederlandse FGederatie (KNF), onder hen een aantal Holte naren. Vijf examinatoren hebben van negen tot vijf de examenkan didaten aan een oordeel onderwor pen. Vijf werden er afgewezen en één kandidaat moet het theorie examen nog eens overdoen. De Holtense kandidaten, allen lid van HMV slaagden allemaal. Geslaagd zijn: A. diploma: L. Meinsma, Paul Hoek. Tristan Dorlas, Marinda Markvoort, Jaco Vaneman; B di ploma Elze Hesse. Vorig jaar zat het er al aan te komen, maar toen kwam de Haar- school nog zeven punten tekort om de jarenlange schoolzwem- kampioen Kolschool van de troon te stoten. Dit jaar lukte dat einde lijk wel. Na 29 zwemonderdelen bedroeg de voorsprong van de jon gens en meisjes van meester Van 't Holt elf punten op de ploeg van meester Brouwer. De wedstrijden van vorige week woensdag vormden de sportieve afsluiting van het basisschooljaar. Onder een grote publieke belang stelling werd het programma vlot afgewerkt. De groepen 3 en 4 zwommen 25 meter schoolslag, de groepen 5 tot en met 8 daarbij nog de rugslag en de vrije slag. Tradi tionele afsluiting was weer de 8 x 25 meter vrije slag estafette, die overi gens wel werd gewonnen door de Kolschool in een tijd van 2 min. 34,9 sec. De daarmee behaalde punten waren echter niet voldoen de om de totaalwinst nog te be machtigen. Direct na afloop van de wedstrij den werden de prijzen uitgereikt. De winnaars van ieder onderdeel kregen een medaille en de eerste drie ook een diploma met daarop hun prestatie. Voor de scholen wa ren er bekers. Uit handen van be stuurslid Podt van de Zwem- en Poloclub Twenhaarsveld mocht de Haarschool een door deze vereni ging beschikbaar gestelde wissel beker in ontvangst nemen. ZPC Twenhaarsveld nam (samen met de scholensportcommissie) ook een deel van de organisatie voor haar rekening. Daarbij worden alle winnaars de komende tijd in de gelegenheid gesteld om gratis de trainingen van de zwemclub te vol gen. De uitslagen: 25 meter schoolslag groep 3: meisjes: 1. Alma Hulsman, 2 Annemie Overmars, 3. Anouk Wansink; jongens: 1. Willard Schutte, 2. Arjan Schorfhaar, 3. Fabian Dorlas. Groep 4: meisjes: 1. Josse- lyne Roele, 2. Nicole Wijnberg, 3. Suzanne Hoeve; jongens: 1. Oinant van Harmeien, 2. Maarten Koopman, 3. Jord Wessels. Groep 5: meisjes: 1 Hester Paalman, 2. Mariëlle Dreijerink, 3. Jessica Smit; jon gens: 1. Tim Wiersma, 2. Gerhard Bril, 3. Mark Koetsier. Groep 6: meisjes: 1. Marjo lein Aaftink, 2. Wendy Kraaneveld, 3. Sel- ma van Beek; jongens1Eelco van de Wal, 2. Wouter van de Meulen, 3. Marcel Boode. Groep 7: 1 Annekarien Grave, 2. Marieke Rensen, 3. Susan Meulenbelt; jongens: 1. Theodoor Kuster, 2. Roel Roele, 3. Gerben Grave. Groep 8: meisjes: 1. Bernadette Ongena, 2. Hester Karsten, 3. Hanneke Aaftink; jongens: 1. Jan Martijn Zoet, 2. Patrick Piechnick, 3. Mark Tuitert. 25 meter rugslag groep 5: meisjes: 1. Bian ca van Coeverden, 2. Marian Aaftink, 3. Linda Hopkins; jongens: 1. Erjan Holle- gien,2. Laurens Dekker, 3. Richard Dikkers. Groep 6: meisjes: 1. Christien Aaftink, 2. Sandra Hopkins, 3. Dianne Bronsvoort; jongens: 1 Lars van Zon, 2. Jurrian Prins, 3. Arno Meijerman. Groep 7: meisjes: 1. Sabine Koopman, 2. Mirjam Westerveld, 3. Esther Zandvoort; jongens: 1. Nico Bouw man, 2. Doede Mastenbroek, 3. Theodoor Kuster. Groep 8: meisjes: 1. Paulien Schooien, 2. Evelien Hauptmeijer, 3. Roze marijn Eysinga; jongens: 1. Paul Hoek, 2. Wilfred te Wierik, 3. Ricardo Heusinkveld. 25 meter vnje slag groep 5: meisjes: 1. Anneke Nijhuis, 2. Anne Markvoort, 3. Joke Veneklaas; jongens: 1. Agan Bouwman, 2. Erjan Hollegien, 3. Pieter Withaar. Groep 6: meisjes. 1. Wendy Ongena, 2. Joanna Spakman, 3. Jidde Wessels; jongens: 1. Bas Meerman, 2. Freek Knapen, 3. Menno Koerse Groep 7: meisjes 1 Esmeralda Udmk, 2. Bianca Smit, 3. Marlies van Aalst; jongens 1. Ilja Haan, 2. Edwin van de Worp, 3. Reinder Vruggink. Groep 8: meis jes: 1. Rinka Knapen, 2. Hilde Beldman, 3. Anita Bronsvoort; jongens: 1. Arjan ter Stal, 2. Wouter Bekkernens, 3. Martijn Breuker. Estafette: 1 Kolschool, 2. Haarschool, 3. Dorpsschool, 4. Dijkerhoek, 5. Kompas, 6. De Schakel, 7. Bosschool. Scholenklassement: 1 Haarschool (163 pnt.), 2. Kolschool (152 pnt.), 3. Dorps school (126 pnt.), 4. Dijkerhoek (119 pnt.), 5. Kompas (111 pnt.), 6. Schakel (98 pnt.), 7. Bosschool (60 pnt.). De zomermaand juni heeft in Hol ten geen afscheid kunnen nemen met een tropische dag. De thermo meter bleef op de laatste dag van de maand steken op een tempera tuur van 29,5 graden. Toch ervoer menigeen de laatste junidag wel als zodanig. Voor het totaal aantal van negen zomerse dagen en maar liefst 232 zonne-uren moet men ver in de statistieken teruggaan om zo'n mooie zomermaand te vinden. Juni werd bovendien weinig ge stoord door onweer. Na de hoge temperaturen van mei (twee keer een tropische dag) begon juni met 26,5 graden, waarna het even wat koeler werd. De laatste dagen weid het echter weer constant 29 gra den. Voor wat betreft de neerslag viel er, jammer genoeg voor de boeren, maar 72 mm. Een heel verschil met de twee vorige jaren toen respec tievelijk 176 mm en 158 mm werd gemeten. Aangezien 1989 85 mm, 1988 46 mm en 1987 123 mm ople verden, is het gemiddelde over de afgelopen vijf jaar ruim 117 mm. Juni van dit jaar was wat dit be treft dus vrijd droog. Tot slot enkele cijfers: de gemid delde dagtemperatuur was 23,4 graden, de gemiddelde nachttem pera tuur 13,1 graden en het gemid delde per etmaal dus 18,2 graden. Met een lichte onderbreking viel er van 12 tot en met 30 juni geen neerslag. Onweer werd zes keer ge hoord. Enkele dagen was er 's mor gens mist, maar die klaarde snel weer op. De hoogste temperatuur werd op 28 en 30 juni gemeten: 29,5 graden. W. Beijers Zondag 12 juli houdt MAC De Hol- terberg weer een toertocht voor motoren en scooters. Ook niet-le- den zijn van harte welkom bij deze gratis rit die dit keer door het ge bied tussen Deventer en Zwolle zal voeren. De lengte is ongeveer 100 kilometer. De start van de rit is om 13.30 uur vanaf het Stuurhuus aan de Beusebergerweg 27. De duiven van Holtenaar E. Ve neklaas hebben afgelopen week end de eerste plaats in de wacht gesleept tijdens de vlucht op Ruf fer, over een afstand van 833 kilo meter. Het ging dit keer om een zogeheten ovemachtvlucht, waar bij de dieren onderweg moesten overnachten in de nacht van vrij dag op zaterdag). De 73 duiven op deze vlucht wer den vrijdag om 10.30 uur in vrijheid gesteld en de eerste duif (van Ve- ncklaas dus) kwam op zaterdag om 08.29 weer op zijn oude vertrouwde adres aan. De uitslag van deze vlucht luidt: plaats 1,4,5,6 en 7: E. Veneklaas; 2. R. Bannink; 3,9,13 en 23: H. Wan sink; 8,19 en 21: J.G. Jansen; 10: G. Kwintenberg; 11: T. Schuppert; 12: F. Meester en zn; 14, 16 en 24: G. Koetsier; 18 en 20: M. Lodeweges; 22: comb. Jurjens. Jonge duiven Voor de eerste vlucht met jonge duiven, in 1992 geboren, waren 217 dieren ingekorfd. Om 09.45 uur werden de duiven in Den Bosch gelost (afstand: honderd kilometer van Holten) en om 11.01 uur kwam de eerste duif (van H. Wansink) weer in Holten aan. Het werd een vlotte vlucht, waarin de duiven snelheden haalden van bijna tach tig kilometer per uur. De uitslag luidtPlaats 1,4,8,12 en 26: H. Wansink; 2,19,34 en 41: J. Veldhuis; 3,9,13,15 en 22: E. Venek laas; 5 en 40: G. Kwintenberg; 6 en 7: R. Bannink; 10,17,18 en 28: M. Lodeweges; 11 en 16: F. Meester en Zn; 14 en 24: G. Koetsier; 20: H. van Beek; 21: H. Jansen; 23,25 en 42: T. Schuppert; 30: com. Jurjens; 31,32 en 33: H.J.Paalman. Raak of een metertje ernaast? Vol spanning worden de schietpogingen gevolgd. Eigenlijk was hij helmaal niet van plan mee te doen, maar de kame raden van de Toga-club hadden hem toch overgehaald. Hij is Bert 'Hooligan' Jansen, sinds afgelo pen zaterdag Schutterskoning van Holten. Nog wat beduusd werd hij tot opvolger van de ko ning van 1991, Bertus Oplaat, ge kroond. De vogel bleek erg taai zaterdag avond. Valt de kop meestal na een paar schoten al, nu duurde het tot het 49e schot alvorens Ap Paalman het gevaarte hoog in de lucht met een welgemikte treffer onthoofdde en daarvoor 25 gulden incasseerde. Met vleugels en staart werd heel wat sneller korte metten gemaakt. Bert Blauw (linkervleugel bij het 64e schot) en Herman Paalman (rechtervleugel 67e schot) konden ieder vijftien gulden bij organisa tor Dick Jansen ophalen terwijl Jan-Herman ten Velde (ook al Toga) het staartstuk (en 25 gulden) voor zich opeiste met het 119e schot. Daarna begon voor de 56 deelnemers en 2 deelneemsters het langzame slopen van de romp. On dertussen werd de tijd gedood met een biertje aan de bar of een burger van de barbecue. Pas na 417 keer laden, klonk de verlossende kreet en niet in het minst tot zijn eigen verbazing bleek debutant Bert Jansen temidden van het selecte gezelschap schutters de gelukkige. Met een hoofdprijs van tweehon derd gulden (en natuurlijk eeuwige roem) kon hij tevreden terugzien op een geslaagd debuut en prijkt de wisselbeker die wijlen Piet Brands ooit beschikbaar stelde een jaar lang bij hem in de kast. Voor pechvogel Ap Paalman, die als eerste schutter na de nieuwe koning op de lijst stond, resteerde de Jan Bargboer-bokaal. De rest van de schutters moest het doen met een herinneringsvaantjes en het vooruitzicht volgend jaar wel licht tot koning te worden ge kroond. Tijdens het tweede competitie- toernooi om het Nederlandse Kampioenschap touwtrekken af gelopen zondag in De Wijk bij Meppel heeft het 640 kilo-team van Okia beslag weten te leggen op een gedeelde eerste plaats in het algemeen klassement. Een ge deelde eerste plek was ook wegge legd voor het team van Monnic- kendam. Okia startte tegen Eibergen, dat met één punt voorsprong op Okia koloper was in deze competitie. Okia wist de eerste trekbeurt te winnen, maar de tweede beurt was voor Eibergen, waarna de beslis sing werd getrokken in het voor deel van de Achterhoekers. Van Heure en Watergang werd vervol gens gewonnen. Tegen Vios Bison gingen de punten naar de tegen partij, terwijl ook de heren van Monnickendam te sterk bleken voor Okia. Van Boskrekels, Jagers- lusten Vorden werd wel gewonnen. Einduitslag De einduitslag voor Okia was 38 punten, een even groot aantal als Monnickendan wist te verzamelen. Er zijn nog twee toernooien te gaan. Dat kunnen spannende wed- styrijden worden, want Eibergen en Vios Bison staan nu met 37 resp. 34 punten vlak achter Okia en Ei bergen op de tweede en derde plaats. Dames De dames van Okia (Halfweggirls) die in de Oostelijke competitie de dienst uitmaken, moesten tijdens het Kampioenschap in De Wijk buigen voor de dames van Heen- wegladies en Teems. De jeugd van Okia draait in de onderste regio nen mee. Het volgende toernooi wordt gehouden op 12 juli in Roo sendaal.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 5