Heuvel „Consument laten zien dat je bijzonder bent Recreatiewerk uit winterslaap ontwaakt Gebrek aan financiën blijven bron van zorg Mixtitel TCH voor Corine van Iperen en Gerard Damink J aaragenda N. y.d. Steen wint Snorrewindtrofee Stichting Reuze Heuvelwachter aan de slag Vuuregge neemt afscheid van Diessenplas HOLTENS NIEUWSBLAD -y )HART VOOR DE I DONDERDAG 2 JULI 1992 „De sector recreatie en toerisme voor dit gebied is een economi sche factor van toenemend belang voor onze gemeenten. Van ouds her genieten we in ons gebied een niet onaanzienlijke bekendheid vanwege ons prachtige gebied en de gastvrijheid. Het is noodzake lijk in te spelen in een sector waar in nog steeds groei zit, adequaat in te spelen op de markt. Wil je kan sen maken op een groter deel van die markt, zal daaraan gewerkt moeten worden, want dat komt niet allemaal vanzelf' zo hield de nieuwbakken voorzitter van de Stichting de Reuze Heuvelwach ter Wim Dalhuisen woensdag avond de verzamelde onderne mers van Holten en Hellendoorn bij de presentatie van het stich tingsbestuur van de Reuze Heu velwachter voor. „Investeringen zijn noodzake- i lijk, productverbetering, product vernieuwing, uitbreiding van dienstverlening evenzeer". Dalhui- J sen wees erop, dat het niet ieder voor zich moet worden, maar dat de resultaten afhankelijk zijn van een gezamenlijk optreden. „Je moet de consument laten zien, dat je bijzonder bent, datje iets exclu siefs te bieden hebt. Alleen dan heb j je aantrekkingskracht voor de con sument. Nu is een verheugend feit dat we exclusief zijn. De Sallandse Heuvelrug is uniek. De natuur waarden zijn zeer bijzonder, de rust, die uitgaat van een verblijf in dit gebied, doet je met herwonnen energie terugkeren. We moeten de mensen, die dit gebied bezocht hebben een kwalitatief zo goed product voorschotelen, dat ze aan iedereen die het horen wil, vertel len, datje op die Sallandse Heuvel rug toch geweest moet zijn". Hij deed een klemmend beroep om Het logo van de Reuze Heuvelwachter, dat op stickers, vlaggen en buttons te vinden is, is ontworpen door het bureau G&Gte Hellendoorn. met z'n allen de schouders er onder te zetten en richtte die oproep met nadruk ook aan natüur-en milieu organisaties, die in educatieve zin voor de toerist een grote rol zouden kunnen spelen. Postbus 260 Als de helft van de enthousiaste toespraak van Dalhuisen daad werkelijk ook in daden omgezet gaat worden, wordt de Reuze Heu velwachter een succes. Drie jaar heeft de Stichting de tijd om aan de hand van het marketingverhaal van Aan de andere kant van de berg van buro Planresultancy een plan uit de werken. Als partime medewerkster zal mevrouw L.H. (Diesje) Lievendag de public rela tion verzorgen en de ideeën coördi neren. Zowel in Holten als in Hel lendoorn is een postbus geopend met hetzelfde nummer 260. Voor zitter Dalhuisen riep de onderne mers dan ook op om de postbus te bestoken met ideeën en plannen, die de Reuze Heuvelwachter-for mule inhoud gaan geven. Binnen kort worden alle ondernemers in beide gemeenten schriftelijk bena derd met een oproep daartoe. Het bestuur van de Stichting de Reuze Heuvelwachter bestaat uit voorzitter W. J. Dalhuisen (wethou der Holten), secretaris-pennins- meesater J. Marquant wethou ders Hellendoorn); J. Steunenberg (HHV), A. Odding Handelsbelan gen Nijverdal), F. Burgers (VW Holten); L. D. de Groot (VW H'doorn-Nijverdal). Bult, de nazaat van de reus Hel doormij, die speciaal voor de pre sentatie vanuit zijn hol naar het Ravijn in Hellendoorn was geko men om de genodigden toe te spre ken, zag het als zijn taak om het prachtige natuurgebied in stand te houden, samen met de recreanten, grondeigenaren, overheden en on dernemers. „Ik hou u in de gaten", riep hij alvorens weer over de heu vel te verdwijnen. Onder welhaast tropische weers omstandigheden werden zaterdag 27 en zondag 28 juni de clubkampi oenschappen mix-dubbel van TC Holten gespeeld. In de B-poule werden eerste Dixie van de Assem en Aart Zaanen. Zij hadden ruim twee uur nodig om te winnen van Ineke Jongman en Ber van Ros- sum (7-6; 2-6; 6-4). In de A-poule werden eerste en dus clubkampi oen mix 1992 Corine van Iperen en Gerard Damink. Zij wonnen in twee sets van de clubkampioenen van vorig jaar Annemieke en Ba rend Jan Klijnsma (6-4; 6-2). Voor zitter Hans Tutert reikte na afloop de prijzen uit. De tennisclub Holten zet in de va kantieperiode de activiteiten op een laag pitje om eind augustus weer te beginnen. Allereerst is op zaterdag 29 en zondag 30 augustus een gezelligheidstoerooi in het ka der van de uitwisseling met Win terberg. De clubkampioenschap pen dames- en heren-enkel worden gespeeld op 3,4,5, en 6 september. Vervolgens is er van maandag 7 tot en met zondag 13 september het D1/D2 toernooi en de clubkampi oenschappen voor de jeugd staan gepland voor maandag 14 tot en met zaterdag 26 september. De financiën- of liever gezegd het gebrek daaraan- zullen een aanhou dende bron van zorg blijven voor het bestuur van De Diessenplas. Dat zei J. Vuuregge afgelopen dinsdag bij zijn afscheid als voorzitter van het bestuur van het bejaardencentrum. Vuuregge kan het weten, want hij hanteerde elf en een half jaar de voorzittershamer. Gedurende drie en een half jaar was hij penningmeester van het Diessenplas- bestuur. Tevens was de Holtenaar 21 jaar lang voorzitter van het bestuur van de Stichting ter Bevordering van de Huisvesting van Bejaarden in Holten, destijds opgericht met het oog op de bouw van de 24 bejaardenwonin gen bij De Diessenplas. Ook van deze stichting heeft hij nu afscheid genomen. Zijn opvolger J. de Ham wordt zowel voorzitter van deze stichting als van De Diessenplas, aangezien onlangs besloten is dat de bestuursleden van het centrum tevens het bestuur van de andere stichting blijven vormen. De bewoners van De Diessenplas hebben in het negentienjarig be staan van het centrum heel wat veranderingen moeten verwerken. Vuuregge wees in een korte toe spraak voor de bewoners in een volle recreatiezaal aan het feit dat het communicatiesysteem in de loop der jaren fiks is uitgebreid, dat er automatische deuren zijn gekomen en dat er negentien aan leunwoningen zijn gebouwd. Bo vendien sloeg ook in De Diessen plas de democratisering toe. Ken nelijk met een goed gevolg; voor zitster A.W. Mioch van de bewonerscommissie was tenmin ste tevreden over de rol die Vuur egge heeft gespeeld. Ze bood hem namens de bewoners een verrekij ker aan, die Vuuregge hoopt te gebruiken tijdens zijn reizen. Die hoopt Vuuregge in de toekomst samen met zijn vrouw veelvuldig te kunnen maken nu hij meer tijd heeft gekregen na zijn afscheid. Financiën Zorg ten aanzien van de financiën waarover het bejaardencentrum kan beschikken sprak er ook uit de woorden van directeur Postma tij dens zijn dankwoord aan Vuureg ge. De bejaardencentra hebben im mers te kampen met een bezuini gende Rijksoverheid. Het perso neel zou een loonsverhoging best kunnen gebruiken, maar erg veel resultaten hebben de CAO- onder handelingen op dit gebied tot nu toe nog niet gehad. De Diessen plas, dat volgend jaar twintig jaar bestaat, komt wellicht de komen de jaren in aanmerking voor reno vatie. Op de aanvraag die bij de provincie is ingediend voor reno vatie van de keuken en aanpalen de ruimtes, is nog geen antwoord ontvangen. Postma overhandigde Vuuregge's echtgenote een bloemetje. „Als uw man te laat thuis kwam van verga deringen, was dat mijn schuld", verontschuldigde Postma zich. „Misschien hebt u daar wel eens ruzie over gehad. Ik bied mijn ex cuses aan". Die waren volgens Vuuregge niet nodig: „Ik heb altijd de steun van mijn vrouw gehad". En even later: „Ik heb altijd gepro beerd het goed te doen, en als ik het hier zo hoor, is me dat redelijk gelukt". Vuuregge's opvolger J. de Ham tenslotte richtte zich in een kort woordje tot de Diessenplas- bewoners. Hij heeft al een halfjaar meegelopen in het bestuur en was al bekend met De Diessenplas van wege de vrijwilligersactiviteiten van zijn vrouw in het centrum. Na afloop van het officiële gedeelte zong het Diessenplaskoor Vuureg ge toe en 's middags volgde een afscheidsbijeenkomst met het per soneel. Het interkerkelijk recreatiewerk is uit de winterslaap ontwaakt en is weer helemaal klaar voor om de komende vakantieweken op de Borkeld vakantiegangers, maar ook Holtenaren in de tent te ont vangen. Het thema van de eerste week is; dromen. Tijdens de kindermorgen zullen de (bijbelse) verhalen in het teken staan van dromen en ook tijdens de kampdienst van 12 juli staat dit thema centraal. Het is niet alles dromen wat de klok slaat de komende week. Voor het activiteitenprogramma moet men behoorlijk uitgeslapen zijn. Zo wordt maandagavond actief be gonnen met een volleybaltoernooi. De kinderen kunnen zich woens dag uitleven tijdens de kookmid- dag. Dit keer wordt een koud buf fet samengesteld. Donderdagoch tend is het vroeg uit de veren om mee te doen met de ochtendwan deling die om zes uur! zal starten. Vrijdagmiddag is er een vossejacht die zich zelfs uitstrekt tot de wa renmarkt. Naast de programma's is men van harte welkom bij de tent en kiosk om een boek te lenen, te tafelten nissen of zomaar een praatje te maken en een kop koffie te drin ken. Het team van de eerste week bestaat uit Rebecca, Jolanda, Ti- tia, Sybranda en Frans. Zoals gebruikelijk zullen wij in het Holtens Nieuwsblad wekelijks het programma van de komende week publiceren. Het programma van de week van 4 juli Urn 10 juli is als volgt: Zaterdag 4 juli: 20.00 uur, Grand Café, (Open huis); zondag 5 juli: 10.00 uur, Kamp dienst (samen onder het nieuwe dak, ds. H.W. Doornweerd m.m.v. het RK jongerenkoor) 14.00 uur Clown Dolf Moed is volgende week zondag te gast bij het recreatiewerk op de Borkeld. programma met clown Dolf Moedt; Maandag 6 juli: 19.30 uur, volley balavond 1,-); Dinsdag 7 juli: 14.30 uur, douanes- pel 1,-); Woensdag 8 juli: 14.00 uur, kook- middag 2,-); 17.00 uur koud buf fet. Donderdag 9 juli: ochtendwande ling met picnik 1,-); 22.00 uur, (dieren)geluidenspel Vrijdag 10 juli: 14.00 uur, vosse jacht 1,-). Op maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 10.00 uur 12.00 uur. De toegangsprijs bedraagt per kind per keer één gulden. Er is een bonnenboekje te koop met tien bonnen voor zeven en een halve gulden of vijf bonnen voor vier gul den. Elke avond, behalve op zaterdag en zondagavond, is er van 19.00 tot 19.15 uur een (gratis) kleuterkwar tiertje. Samen met de bewoners van Diessenplas toostte oud-voorzitter Vuuregge op het naderend afscheid. Nol van der Steen met het paard Bob is winnaar geworden van de Snorrewindtrofee. De wedstrijden, die al weer voor de twintigste keer werden gehouden, werden vrijdag 26 en zaterdag 27 juni verreden onder uitstekende weersomstan digheden. De deelname was op nieuw groot waardoor er in de ver schillende klassen een mooie strijd ontstond. De uiteindelijke win naar over dressuur en springen, Nol van der Steen, reed in deze twee onderdelen de meeste punten bijeen. De jury bestond uit mej. A. Fraas en W. Aaltink. Verdere uitslagen: Dressuur B-jeugd: 1. Nicole Koebrug, Floe- pie, 63 p.; 2. Marjolein Bergboer, Katinka, 62 p.; 3. Saskia Aanstoot, Danny, 60 pnt.; 4 Fraukje de Jong, Danny, 59 V2 p.; Wendy Ongena, Katinka, 59 p; 6. Sandra Hopkins, Danny 56 V2 p. Dressuur L-jeugd: 1. Ingrid Paalman, For- na, 64 p.; Maaike Westra, Katinka, 64 p.; 2. Chantal v. Coeverden, Sabine, 63 V4 p.; Marieke Paalman, Vaillant, 63 V2 p.; Anne- miek Scheperman, Pino, 63 V2 p.; Mirjam Westerveld, Danny, 63 'A p.; Inge Koster, Lady, 63 Vi p. Dressuur B: 1. Anja Poortman, Vera, 62 V2 p.; 2. Rob van Houten, Bas, 59 Vè p.; 3. Daphne van Dijk, Bas, 59 p.; 4. Yvonne Poortman, Alex, 56 p.; 5. Jolanda v.d. Berg, Petronella, 55 'A p. Dressuur L: Nol v.d. Steen, Bob, 67 Vfc p.; 2. Maaike de Vries, Manor, 67 p.; 3. Stefan Sikking, Jildert, 65 '/z p.; 4. Riet v. Puffelen, Whoopie, 62 !6 p.; Justin Kosten, Pluto, 62 %p. Dressuur Z: 1. Arjen Kraayenzank, Carlos K, 64 Vè p.; 2. Erna Bronsvoort, Fayco S, 60 P- Springen B-jeugd: 1. Mirjam Westerveld, Danny; 2. Annemarie Hekman, Snorre- wind; 3. Maaike Westra, Katinka; 4. Sharon Reuvekamp, Alex. Springen B: 1. Marjanne Ligtenberg, Pri son; 2. Ineke Schuitemaker, Melas; 3. Jus tin Kostoe, Pluto, 4. Nol v.d. Steen, Bob. Springen L: 1. Sandra Holl, Wemona; 2. dianne Seinen, Gallit; 3. Rikus Bronsvoort, Garfield; 4. Han Koerhuis, Gallit. Springen M/Z: 1. Erna Brpnsvoort, Fyco S; 2. Arjen Kraayenzank, Carlos K; 3. Hermien Bronsvoort, Esprit. JUNI: JULI: 4 juli: Koningsschieten 5 juli: CH Holten Bergruiters. 9/tm 16 juli: Internationaal Folklo ristisch Festival. 13 t/m 16 juli: Kindervakantie week SoCuWe 17 juli: Orgelbespeling NH kerk. 21/22/23/24 juli: Dorpsfeest. 25 juli: Schuredag 28 juli: Hoolter Oamde. AUGUSTUS: 4 augustus: Hoolter Oamde. 6 augustus: Dag de Boer op. 9 augustus: Motortoertocht, Hol- terbergrit. 11 augustus: Hoolter Oamde. 15 augustus: Triathlon Holten. 18 augustus: Hoolter Oamde. 21/22 augustus: School-en volks feest Espelo 24 augustus: Raadsvergadering 29/30 augustus: Sportuitwisseling Winterberg SEPTEMBER: 4 september: Open huis De Bosc hkamp 5 september: Vrije markt. 6 september: sluiting zwembad. 10 september: Wijnmarkt 11 september: Keunefeest. 12 september: Keunefeest. 13 september: Keunefeest; Finale- cross jeugd op Zuurberg 19 september: Erwin-autocross 20 september: Trekkersiep. 26 september: Holterbergherfst- toer. 28 september: Raadsvergadering OKTOBER: 3/4 oktober: Nacht om Holten. 8/9 oktober: Zaagmoltentrofee. 12 oktober: Bloedafname avond Rode Kruis. 15/16 oktober: Zaagmolentrofee. 22/23 oktober: zaagmolentrofee. 16 oktober: COC speelt 'Gasten in eigen huis.' 17 oktober: COC speelt 'Gasten in eigen huis'. 24 oktober: Speelgoedbeurs peu terspeelzaal. 31 oktober: Diepe Hel/Holterber- gloop. 26 oktober: Raadsvergadering (be groting) NOVEMBER: 14 november: Najaarsconcert HMV. 21 november: Intocht Sinterklaas. 23 november: Raadsvergadering. DECEMBER 21 december: Raadsvergadering. 1993 JANUARI: 16 JANUARI: Espelo Toernooi, sporthal Mossink MAART 20 maart: SV BATO show. 27 maart: Vooijaarsconcert HMV.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 7