Holtense architectuur in folder vastgelegd Mexicaantjes eervol achtste van het land jfi Holterbergrit met honderd spannen Matige tijden in Rijsserbergloop ALL-ROUND METAALDRAAIER /TAZ^ METALU HOLTEN b.v. Vrijdag 10 juli 1992: Artiestengala-avond „ZUM HOOLTER BOCK" Eerste prijs voor viertal H. Jongman winnaar Minderhout Eerste thema-fietsroute VVV uitgebracht Twee bussen vol supporters in Bemmel 4 betalen Bergruiters Anita Meyer Corry Konings The Hoolter Jacksons show-orkest Rendez-Vous Locatie: feesttent „Liezenweide" - Holten wat'stoff, er? «rorsfr Mager braadvlees Q Hamburgers 5 halen Gebraden frikando o 1 O Ontbijtspek Kipfilet gebraden r% aq 100 gram ^aO«7 Meloen- salad© «q VAKANTIE: NEEM VLEES IN BLIK MEE KH ■iTH Z3 4 B DONDERDAG 25 JUNI 1992 HO 9 Pati'vm m, JrM if PANNENBAKKERSSTRAAT 13 7451 AX HOLTEN - TEL. 05483-63000 Wij zijn een middelgroot konstruktiebedrijf met een 20-tal medewerkers en onze activiteiten bestaan o.a. uit advies, aanleg, onderhoud en service met betrekking tot fabrieksinstallaties in de regio. Ter versterking van onze technische dienst zoeken wij een: De werkzaamheden bestaan o.a. uit: leiding geven aan de draaierij, reviseren van machines en apparaten, lokaliseren en opheffen van storingen. Van de kandidaten verwachten wij: afgeronde S.O.M.-opleiding of daarmee gelijkwaardig, praktische ervaring met een aantal van bovengenoemde werkzaamheden, zelfstandig, nauwkeurig en initiatiefrijk kunnen werken, goede contactuele eigenschappen, leeftijd-indicatie 22-35 jaar. Voor een all-round vakman met leidinggevende capaciteiten bieden wij een uitstekend salaris met daarmee overeenkomstige secundaire arbeidsvoor waarden. Indien u geïnteresseerd bent in bovenstaande funktie verzoeken wij u uw schriftelijke sollicitatie binnen 10 dagen te richten aan: METALU HOLTEN b.v. Postbus 23, 7450 AA Holten, ter attentie van dhr. W. Schalk. m.m.v. Aanvang: 20.00 uur Kaarten in voorverkoop bij: V.V.V. - Holten. 05483-6 15 83 A. v.d. Maat - Holten, 05483-6 15 38 of 's avonds aan de kassa. Het viertal klasse M van de Berg- ruitertjes behaalde zaterdag 20 juni op het concours van pc Hee- ten met 136 pnt de eerste prijs. De overige Holtense prijswinnaars waren: Dressuur klasse B cat. B, eerste prijs Henk-Jan Markvoort; B cat. C, eerste prijs Claudia Vosselman met Apollo, derde prijs Daniël Sluiter met Blue Thunder; B. cat D, eerste prijs Danielle v.d. Kaap met Wendy K. Springen klasse L. cat. D, eerste prijs Ida Vincent met Not Quilty, vijfde prijs Danielle v.d. Kaap met Wendy K; klasse M cat. D, eerste prijs Gerrie Jager met Mark; klas se Z cat. C, eerste prijs Brenda Kappert met Beautiful Tiffany. Tijdens de Almelose Ruiterdagen behaalde Gerrie Jager met Mark de eerste prijs in de klasse L cat D. In het progressief springen behaal de zij ook de eerste prijs. Vanwege de slechte weersomstan digheden in Chateauroux (Frank rijk - afstand plm. 700 km) werden de 61 ingekorfde duiven teruggezet naar Minderhout - afstand 153 km. Om 18.00 uur werden de duiven losgelaten. Harry Jongman kon om 20.43 uur de eerste duif klok ken. De snelheid bedroeg, ook van wege de harde noordenwind, onge veer 56 km per uur gemiddeld. De uitslagen was: I.8. H.A. Jongman; 2. Comb. Jur- jens; 3.9.12. T. Schuppert; 4.18.19. E, Veneklaas; 5.14.16. G.J. Koet sier; 6, 10. F. Meester en zn; 7. M. Lodeweges; 11.15. G. Kwinten- berg; 13. F. J. Klooster; 17.20. H. Wans ink. De actie van de plaatselijke middenstand en horeca om de Mexicaantjes in Bemmel vocaal te ondersteunen werd een groot succes. Twee bussen vol (vooraljeugdige) Holtenaren zorgden in Mexicaantjes-shirts gestoken voor de nodige sfeer bij het optreden. Dat het dweilorkestengehalte in Holten met zowel de Braandheuitjes als de Mexicaantjes hoog is, was iedereen bekend. Maar dat ook het muzikale niveau almaar stijgt, werd afgelopen weekeinde nog eens bewezen op het Open Dweilkampioenschap in Bemmel. Met een achtste plaats onder 82 deelnemers (waarbij ook drie Zwitserse bands) en bovendien een lovend juryrapport deden de Mexicaantjes en hun fanatieke achterban swingend aan Holten-promotion. Het juryrapport loog er na de vier podiumoptredens niet om. Zowel voor presentatie als muzikaliteit werd het Holtense dweilorkest met een dikke negen beloond. Daarbij werd vooral de manier waarop 'uit het niets een heel spektakel' werd gecreërd geloofd. Ook de 'te gekke 500 gram *7. f O Speklappen ng- 500 gram eigengemaakt 100 gram 1 «1 100 gram 1 >w3 100 gram 1 >03 Keus uit diverse soorten. Aanbiedingen gelden t/m wo. 1 juli zolang de voorraad strekt. U Lx?iTB (h B supporters' (voor de gelegenheid allemaal in een heus Mexicaantjes- shirt gestoken) kregen een pluim van de jury. Bij de muzikaliteit werd niet alleen verwezen naar het goede samenspel, maar kregen ook de individuele kwaliteiten aan dacht. Enig kritiekpuntje was er voor het onderdeel 'repertoire'. 'Probeer te werken aan een origi neel repertoire met eigen arrange menten' kreeg de groep als raadge ving mee, waarbij overigens wel weer het aantrekkelijk jazzy slot van het optreden waardering oog- gstte. Slotconclusie was dat de Mexicaantjes als 'gezellig en spon taan gezelschap dat het publiek weet te boeien' werd bestempeld en met 371 punten een eervolle achtste plaats innam. Winnaar werd 't Isniksentwurtniks uit Sit- tard. Uiteraard moest due goede presta tie door bandleden en supporters gevierd worden en in de bomvolle Bemmelse straten, waar zich tij dens de Bemmelse Dweildag maar liefst 20.000 toeschouwers verdron gen, werd het dan ook een reuze gezellige boel. Met de ingebruikneming van de eerste van wellicht een aantal the ma-fietsroutes heeft de VW Hol ten haar product voor de fietsende recreant verder uitgebreid en daar door de aantrekkelijkheid van Hol ten voor de vakantieganger verder vergroot. Dinsdagmiddag werd on der aanvoering van voorzitter Ed die Vincent de route al fietsend in gebruik genomen. Ook de wethou der recreatie Wim Dalhuisen was van de partij alsmede het raadslid Bertus Rensen, die er zelfs een commissievergadering voor liet schieten. Daarnaast het dagelijks bestuur van de VW een een aantal bewoners van de villa's waarlangs de route loopt. Niet iedereen bleek gecharmeerd om opgenomen te worden in de thema-route, zo vertelde André Hoeben, maar de meesten waren erg positief over het idee meer be kendheid te geven aan de bijzonde re bebouwing van Holten. Weliswaar is het aantal historische gebouwen zeer gering, zo vertelde voorzitter Eddie Vincent, het aan tal fraaie onder architectuur ge bouwde villa's is zeer groot en daar mag Holten best een beetje trots op zijn. Veel van deze huizen zijn gebouwd in opdracht van Friezen die in de jaren begin dertig de Hol- terberg als woon/recreatiegebied ontdekten. De route, die 35 kilome ter lang is, voert onder andere langs woningen ontworpen door beroemde Nederlandse architec ten zoals de latere rijksbouwmees ters Loggers en Vegter, maar men komt ook langs ontwerpen van moderne architecten en winkels en boerderijen die interessant zijn om eens nader te bekijken- Voorzitter Vincent wees er op dat de fietsvacanties hand over hand toenemen. „Steeds meer mensen „Als een stel eenden achter elkaar fietsen, dat is niet gezellig". zetten de auto aan de kant en trek ken er op de fiets op uit. Daarom hebben wij in Holten een probleem en een verzoek", zo vertelde hij wethouder. „Wij hebben kilome- terws verouderde fietspaden waar op men als eenden achter elkaar moeten fietsen Dat is niet gezel lig". De VW voorzitter deed dan ook de suggestie ervoor te zorgen dat voor het jaar 2005 alle fietspa den met tenminste een meter ver breed zouden worden. De themaroute is samengevat in een folder die voor een gulden te koop is bij de VW. Van 34 gebou wen is op de achterkant van de folder een korte beschrijving gege ven. spannen Paard gold, trok her en der flink wat belangstelling waar bij, ondanks de warmte ook het défilé door de dorpskom alom be wondering oogstte. De jury beoordeelde de combina ties al voor de rit zelf op het terrein van de familie Aaltink aan de Rijs- senseweg en kwam tot de volgende uitslag: Meerspannen: 1. V. de Bilt uit Mook (postkoets); 2. W. Aalpoel uit Wilp (Wagonette); 3. J. Dreijerink uit Rijssen (Victoria); 4. J. Thijssen uit Nieuw Heeten (Brik); 5. Lank- horst uit Apeldoorn (Victoria). En kelspannen: 1. A. Middelkamp uit Wierden (Pheathon) 2. J. Meyer uit Mariënheem (Friese sjees); 3. N. Menalda van Schouwenburg uit Holten (Deense wagonette). 4. Fr. Hutten uit Nieuw Heeten (Siamese Pheathon); 5. E. Veneklaas uit Hol ten (Teanace). De prijs voor het schoonste geheel ging naar A. Middelkamp uit Wier den. De publieksprijs ging naar V. de Bilt uit Mook. De hitte en de hoge vochtigheids graad waren er oorzaak van dat er in de Rijsserbergloop matige tij den werden genoteerd, vooral op de langere afstanden. Chris Offrin- ga hield zich nog het best staande met een twaalfde plaats op de hal ve marathon in 1 uur 22,10. Een derde plaats was er voor Gerard Beldman bij de veteranen in 1 uur 22,57. De overige Holtenaren moes ten op de halve marathon veel tijd inleveren. Jos van de Spek noteer de 1 uur 33,47; Leo Marissink 1 uur 34,06;^Ap Koetsier 1 uur 37,59 en Rob van Zoelen 1 uur 44,06. Harry Heuvelmans scoorde met een tijd van 46.37 op de 10,5 km nog rede lijk. Detert Oude Weeme finishte in 47.12; Wim Brinks in 49.28 en Mar- jet Marissink werd tweede bij de dames in een tijd van 53.09. Hanne- ke van de Spek liep de 5 km in 25.04. Bij de jeugd was er een twee de plaats voor Sanne van de Spek bij de meisjes en Tom Marissink werd negende bij de jongens en zijn broertjes Luuk 20e, Gijs 22e en Rob 26e. Marie Elise Du^ekamp van De Bergruiters uit Holten haalde met haar paard Batrou tijdens de Al melose Ruiterdagen, op 20 juni, een eerste prijs in de categorie M2 dressuur. Zij haalde 134 punten. Ook Yvonne Coppoolse uit Holten viel in Almelo in de prijzen: met haar paard Ammalgaam behaalde ze in de klasse Ml dressuur de tweede prijs met 129 punten. De Holterbergrit van de Bergrij- ders uit Holten is weer eens een flink succes geworden. Mooi weer en traditiegetrouw een flinke deelname uit het hele land zorg den voor een sfeervol paardes- portspektakel. Er deden meer dan honderd aanspanningen mee, waaronder drie vierspannen. De 25 kilometer lange tocht door de buitendreven van Holten, die als klassementsrit van de Neder landse Vereniging voor het Aange- iAicmny "0tc. <Xcf

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 9