Ik ben geen mens voor bloemetjes" IJspeerd-Bokaal voor Bob van Alst 'Opa' Duijn beleeft in Splo tweede jeugd Jaaragenda Bosschool op de VPRO-televisie Drukke tijden De Rietvoorn House-party De Schure Epilepsie kan iedereen treffen HOLTENS NIEUWSBLAD i&r, - Marga Rensink van galerie De Waerdenborch: DONDERDAG 25 JUNI 1992 Druk noemt ze zichzelf. Dat klopt. Overenthousiast zou je ook kun nen zeggen. Een week voor haar keramiek-galerie aan de Oranje straat door burgemeester Van Rappard on de belangstelling van vrienden en kennissen uit Bath- men en Holten werd geopend, be zochten we Marga Rensink in haar droompaleisje dat ze samen met man Berry en tal van vrienden tevoorschijn toverde. Daar, in het voormalige pand van de textiel zaak Dollekamp, leverde een jaar lang hard zwoegen een nieuwe culturele aanwinst voor Holten op. Ze is geboren in Deventer, maar woonde sinds jaar en dag in Bath- men, een dorp waaraan ze ver knocht raakte. Geen wonder dat ze op zoek naar een ruimere behui zing voor haar krappe zolderatelier in eerste instantie in haar eigen woonplaats rondkeek. Maar toen na lang zoeken en nog niets vinden de drang naar het maken van gro tere potten en de behoefte aan een eigen expositieruimte het wonnen van haar gehechtheid aan Bath- men, keek ze ook buiten de dorps- grenzen. Diepenheim zou het eerst worden, maar daar kwam een kink in de kabel. Holten dus, waar door de beëindiging van een fietsenzaak het pand-Dollekamp haar als het ware in de schoot werd geworpen. Grotere potten „Geweldig" klinkt het wanneer ze een rondleiding door het immen- sen woon- en werkgedeelte geeft. „En die tuin erachter, wat wil je nog meer. We voelen ons helemaal thuis hier. En tenslotte is het dicht bij Bathmen. Daar kon ik echt niet meer uit de voeten met mijn pot ten. Vooral omdat ik steeds grotere potten wil maken. Dat is een uitda ging. Kleiner werk kan ik ook wel, maar dat ligt me gewoon niet zo." Ten bewijze daarvan voert ze me langs de vitrinekast in de woonka mer waar heel haar creatieve ont wikkeling in één oogopslag te be wonderen valt. Maar met het 'an tieke' werk dat ze aanvankelijk maakte na haar leerjaren bij de bekende keramist Joop Crom- voets heeft ze niet zoveel meer op. Samen met een vriendin van de familie, mevrouw Van dijk uit Bathmen bracht burgemeester Van Rappard het naambord van de nieuwe galerie aan. Groot moet het nu zijn en ook in het glazuren van de 'blote potten' heeft ze een nieuwe uitdaging ge vonden. „Ik ben geen mens van stipjes, lijn tjes en bloemetjes. Maar het heeft me jaren gekost om tot de abstrac te decoraties te komen die ik nu op mijn potten en schalen aanbreng. Jaren waarin ik wel eens aan me zelf twijfelde. Nu weet ik echter dat dit mijn manier van werken is." Schitterende wanden In de helderwitte galerie komen de keramiekobjecten optimaal tot hun recht. Vooral ook door de in gepaste tinten geschilderde zuilen die Marga en Berry Rensink van het hout uit de oude Dollekamp- inventaris maakten. „Ruimtelijk werk is moeilijk te exposeren" weet Marga Rensink. „Maar hier kan dat perfect. Daarbij schreeu wen die schitterende wanden om een combinatie met schilderkunst. Daarom wil ik ook om de drie maanden een gastexpositie hou den waarin de combinatie van schilder- en keramiekkunst wordt benadrukt. We beginnen met gou aches en zeefdrukken van Holte- naar Hugo Verkerk die op een prachtige manier Japanse motie ven in het Hollands landschap ver weeft. Daarnaast heb ik potten bakster Lissy Odenhoven uit Ven- lo uitgenodigd die samen met mij de cursus bij Cromvoets heeft ge volgd. Zelf heb ik de laatste tijd door de verbouwing weinig kun nen werken, maar tussendoor heb ik toch het een en ander afgekre gen. Ik ben erg benieuwd hoe de mensen in Holten en omgeving erop zullen reageren. Dat is het leuke van een eigen galerie. Vroe ger heb ik ook wel geëxposeerd, maar je mist toch het directe con tact met de mensen. Dat hoop ik hier in te halen." De openingstijden van de galerie zijn van woensdag t/m vrijdag van 13.00 uur tot 18.00 uur, op zaterdag van 10.00 uur tot 17.00 uur en op van 12.00 uur tot 16.00 uur. i %g v x» v* Op een stralende 13e juni sloot Blauw Wit het seizoen 1991/1992 af met de traditionele Totaaldag. Bob van Alst en Wilbert Bieleman werden de grote winnaars van deze dag. Bob won de Ben Yspeerd Bokaal en Wilbert werd winnaar van de Hotze Wiersma Bokaal. Om 09.00 uur gingen veel jeugdle den van start in het spelcircuit. Inzet hierbij was de Wiersma Bo kaal, maar ook de eerste twee groepswinnaars behaalden een prachtige trofee. In dit circuit wa ren tevens de voorrondes om de Yspeerd penalty Bokaal verwerkt, waarvan de finale later op de dag verspeeld werd. De senioren deel name aan het spelcircuit viel dit jaar wat tegen net als de deelname van de supporters. Om 12.00 uur toen het spelcircuit was afgerond bleek dat de senioren wel binnen kwamen voor het onderlinge voet- baltournooi. Bij de pupillen en junioren werd over en weer goed gespeeld, on danks de drukke ochtendsessie. Bij de senioren was het toch meer een prestigestrijd, waarbij de spor tiviteit hoog genoteerd stond. Het eerste elftal en het vijfde werden de finalisten. De finale werd met 3-2 door het eerste gewonnen, echter na afloop had het vijfde nog een strafschop tegoed. Deze werd be nut, waarna een serie strafschop pen de beslissing moest brengen. Jacco Schuppert deed het als in valler-doelman niet slecht, maar kon niet verhinderen dat het vijfde uiteindelijk won. Bij de finale om de Yspeerd Bokaal stond Hans Bekkemens wel in het doel en hij moest menig maal naar het net, maar wist ook menige strafschop buiten het doel te houden. Bob van Alst werd de uiteindelijke winnaar. Bij de prijsuitreiking door de jeugdvoorzitter en de voorzitter viel het op dat Wilbert Bieleman zich geen kans had toegedacht, want hij was huiswaarts gegaan. Door snel ingrijpen van zijn moe der kon hij toch zelf, nog de beker in ontvangst nemen. Prijswinnaars spelcircuit per groep: Senioren: Wim Aanstoot; A1 Gert Jan Uit man; M1 Simone Nijland; C1 Marco Schui- terd; D1 Peter Rietman; D2 Mauricio Schooien; El Paul Noordam; E2 Wilbert Bieleman; F1 Jurrian Paalman; F2 Jurgen Kolkman; F3 Jasper Lahuis; supp 16 jaar Hannah Beldman; supp. 16 jaar Kees van Dijk. Jongerencafé De Schure houdt za terdag 27 juni een house-party. Dit festijn begint rond tien uur, de en tree bedraagt vijf gulden. De zaal is geopend vanaf acht uur. De house-party belooft de grootste te worden die Holten ooit heeft gehad en is mogelijk een van de grotere hous-party's van Overijs sel. Drie discjockey's uit Deventer - die regelmatig house-party's orga niseren - adviseren de organisato ren van De Schure. Door middel van de nodige blacklights, rooka- nonnen en stroboscopen wordt de ware house-paleis sfeer gecreëerd. Op de house-party wordt (onder voorbehoud) gedraaid door een discjockey van discotheek Park zicht, een van de grotere discothe ken van Nederland. Van 29 juni tot en met 4 juli is dit jaar de Nationale Epilepsie-collec- te. Veel mensen in onze gemeente zijn daar actief mee bezig. Voor de epilepsiebestrijding is de collecte van groot belang, want de op brengst maakt vele activiteiten mogelijk die niet uit andere bron nen betaald worden, zoals onder zoek naar het ontstaan van epilep sie, naar werking en bijwerking van medicijnen en aan voorlich ting over epilepsie. Want het zal je maar overkomen. Epilepsie komt onverwacht en kan iedereen treffen. JUNI: 18/22/24/26 juni: Fietsvierdaagse. 22 juni: Raadsvergadering 26/27 juni: School- en volksfeest Dijkerhoek 29 juni t/m 4 juli: Zwemvierdaagse JULI: 4 juli: Koningsschieten 5 juli: CH Holten Bergruiters. 9/tm 16 juli: Internationaal Folklo ristisch Festival. 13 t/m 16 juli: Kindervakantie week SoCuWe 17 juli: Orgelbespeling NH kerk. 21/22/23/24 juli: Dorpsfeest. 25 juli: Schuredag 28 juli: Hoolter Oamde. AUGUSTUS: 4 augustus: Hoolter Oamde. 6 augustus: Dag de Boer op. 9 augustus: Motortoertocht, Hol- terbergrit. 11 augustus: Hoolter Oamde, 15 augustus: Triathlon Holten. 18 augustus: Hoolter Oamde. 2L'22 augustus: School-en volks feest Espelo 24 augustus: Raadsvergadering 29/30 augustus: Sportuitwisseling Winterberg SEPTEMBER: 4 september: Open huis De Bosc hkamp 5 september: Vrije markt. 6 september: sluiting zwembad. 10 september: Wijnmarkt 11 september: Keunefeest. 12 september: Keunefeest. 13 september: Keunefeest; Finale cross jeugd op Zuurberg 19 september: Erwin-autocross 20 september: Trekkersiep. 26 september: Holterbergherfst- toer. 28 september: Raadsvergadering OKTOBER: 3/4 oktober: Nacht om Holten. 8/9 oktober: Zaagmoltentrofee. 12 oktober: Bloedafname avond Rode Kruis. 15/16 oktober: Zaagmolentrofee. 22/23 oktober: zaagmolentrofee. 16 oktober: COC speelt 'Gasten iii eigen huis.' 17 oktober COC speelt 'Gasten in eigen huis'. 24 oktober: Speelgoedbeurs peu terspeelzaal. 31 oktober: Diepe Hel/Holterber- gloop. 26 oktober: Raadsvergadering (be groting) NOVEMBER: 14 november: Najaarsconcert HMV. 21 november: Intocht Sinterklaas. 23 november: Raadsvergadering. DECEMBER 21 december: Raadsvergadering. 1993 JANUARI: 16 JANUARI: Espelo Toernooi, sporthal Mossink MAART 20 maart: SV BATO show. 27 maart: Voorjaarsconcert HMV. Vrijdag 12 juni was het een bijzon dere dag voor de jongste leerlingen van de Bosschool in Espelo. De kleuters uit groep 1 en 2 kregen namelijk een cameraploeg van de VPRO-televisie op bezoek die op names kwam maken voor het pro gramma 'Leuterdepeut'. Alle elf leerlingen werden één voor één ge ïnterviewd waarbij vragen werden gesteld als: „Wat vind je eng, vies, lekker enz." Op deze manier ko men leerlingen van verschillende scholen in het hele land aan he woord. In Leuterdepeut komt dan een samenvatting van de leukste reacties. Het maakt onderdeel uit van het wekelijkse kleuterpro gramma 'Dag meneerde de Koeke peer' dat vanaf 1 oktober op de zondagochtenden wordt uitgezon den. Honderdtwintig kilo schoon aan de haak en alweer 55 kruisjes ach ter zijn naam, het was hem niet aan te zien twee weken geleden in Espelo. 'Opa' Willem Duijn kweet zich aan de zijde van de boeren- rockgroep Normaal uitstekend van zijn taak als invaller-zanger. Geen imitatie van Bennie Jolink zoals hij zelf al had aangekondigd. Nee, Willem zorgde er op een ge heel eigen manier voor dat een barstensvolle tent op een genoeg lijk avondje kon terugzien. Normaal, waarin de 23-jarige Ro bert Colenbrander het gitaarwerk van Jolink voor zijn rekening nam, kreeg op deze manier een heel an der, verfrissend gezicht. Ook al om dat vaste krachten als Paul 'Meal- moes' Kemper en 'Wimke van Die- ne' Terhorst wat meer op de voor grond konden treden. En aangezien eerder al was besloten om tijdens de 105 optredens tellen de veldtocht 'Buugen of basten' het wat oudere Normaal-werk weer eens op te pakken, kregen de fans In Espelo een herkenbaar geheel voorgeschoteld met als extra at tractie 'Opa' Willem die zichtbaar van zijn tweede jeugd genoot. Duijn bleek in de afgelopen weken te zijn gegroeid in zijn rol en had zich zelfs al wat dialectteksten aangeleerd. Dat het hem nog niet helemaal vlekkeloos afging, ver hoogde alleen maar de feestvreug de bij de heftig hökende mensen massa, die traditiegetrouw in het bier verkoeling zocht. Ook de eigen nummers die de rondborstige Duijn in de 'Willem dut Normaal'- show heeft verwerkt, vielen zeker niet uit de toon. Tot begin volgend jaar, wanneer Bennie Jolink zijn rentree hoopt te maken, kan Nor maal dus met een gerust hart de Veldtocht 1092 afmaken. De Rietvoorn heeft een drukke tijd achter de rug. Zo werd er zondag 14 juni onder ideale weersomstandig heden meegedaan aan een grote koppelwedstrijd in het Twenteka naal bij Almen. De vlees- en salade schotels gingen naar de volgende personen: 1. J.W. PlekkenpoL'G.J. van Aefst, met 6420 gram; 2.B. Groot Obbink/ A. Ongena, met 2840 gram; 3. L. Traanman/R Meester, met 2220 gram. Maandagavond 15 juni werd wee meegedaan aan een competitie wedstrijd, dit keer in de Schip beek, waar 23 personen aan he water verschenen. De uitslag is als volgt: 1. G. Schol ten, met 5980 gram; 2.H. Scholten, met 1521 gram; 3.H. Stegeman, met 890 gram; 4.W. Kettelarij, met 860 gram; 4.J.W. Plekkenpok met 770

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 7