Atletiekaccommodatie nu helemaal compleet Koningstitel voor Gerrit Markvoort Wedstrijdschema Kwalle-ballespel Holtenaren krijgen Olympic-certifcaat Programma sporthal Kampioenschap TC Holten Wielerronde HOLTENS NIEUWSBLAD MEDEWERK(ST)ER in algemene dienst Controle op de afdekking van mestsilo's Sportsin Holten DONDERDAG 25 JUNI 1992 Gerrit Markvoort, een van de stu wende krachten achter schietvere niging de Zaagmolen in Dijker- hoek, heeft het schieten beslist nog niet verleerd. Dat bleek zaterdag avond op het schietterrein achter het Bonte Paard. Met een vaste hand en een welgemikt schot ge lukte het hem om na 363 schoten de romp van de vogel van zijn hoge standplaats af te schieten, wat hem de titel Schutterskoning 1992 van Dijkerhoek opleverde. In het Bonte Paard werd 'De Bon- ke' na afloop uitgebreid in het zon netje gezet. Door zijn voorganger Marco Rensen werd hij gekroond en kreeg hij de bijbehorende ver sierselen omgehangen. Een fraaie beker zal in huize Markvoort herin neren aan deze schuttersprestatie. Het programma in de sporthal voor de week van 27 juni tot en met 3 juli is als volgt: Zaterdag: 19.00-20.00 uur, Aan stoot; zondag: 21.00-22.00 uur, Hofstede. Voor reserveringen van nog vrije uren in het bovengenoemde week einde kan men zich vrijdag van 12.00-22.00 uur rechtstreeks wen den tot de beheerder (sporthal, te. 63180). Overige reserveringen uit sluitend via het gemeentehuis (afd. Welzijn, tel. 61666-tst. 722). De schietwedstrijden die traditie getrouw worden gehouden aan de vooravond van het School-en volksfeest van Dijkerhoek, trok niet alleen veel deelnemers, maar ook veel belangstellenden die na 28 schoten Gerrit Beunk de kop van de vogel zagen afschieten. Na 69 schoten haalde Henk Dibbits de rechtervleugel naar benenden en Wim Wegstapel wist onmiddellijk daarna met het 70e schot de linker vleugel goed te raken. Voor Her man Paalman was in het 78e schot de staart. Ook voor hen waren er bekers. De negen dames die had den ingeschreven vielen buiten de prijzen. Zaterdag 27 juni vanaf negen uur en zondag 28 juni vanaf tien uur worden bij TC Holten de clubkam pioenschappen gemengd dubbel gespeeld. De finales zijn gepland zondag 28 jun omstreeks twee uur. De wielerronde voor amateurs om het kampioenschap van Holten zal dit jaar gehouden worden op vrij dag 24 juli, aanvang 19.30 uur. Wethouder Henk Westerik opende de nieuwe atletiekaccommodatie van sv Holten. Met het lossen van het startschot voor de zestig meterloop voor ju nioren heeft wethouder sportza ken Henk Westerik zaterdagmid dag op sportpark Meermanskamp de atletiekaccommodatie van sv Holten officieel in gebruik ge steld. De eerste aanzet tot een atletie kaccommodatie werd genomen in 1985, waarna in 1986 de verspring bak in gebruik genomen kon wor den, samen met de verlichting en de verharding van het handbal- veld. In 1987 kwam daar de materi- alenberging bij, afkomstig van het voormalige woonwagenkamp aan de Markeloseweg. In 1990 werd het besluit genomen om te komen tot een volwaardige atletiekaccom modatie met faciliteiten voor tech nische nummers. Voorzitter Jan Krooshof huldigde de vrijwilligers die onder leiding van Wim Brinks en de onderhoudscommissie onder leiding van Jos van der Spek die menig vrij uurtje hadden besteed aan de tot standkoming van de atletiekvoorzieningen. De ge meente verleende 28000 gulden subsidie en verder sprong de NSF met een geldelijke bijdrage bij, ter wijl ook de supportersvereniging van sv Holten zich niet onbetuigd liet. Volgens Krooshof is het toe komstplaatje nu vrijwel compleet, al zijn er nog wat wensen voor een betere materialenberging en de on derbrenging van het wedstrijdse cretariaat. De afdeling heeft nu 138 leden en vooral bij de jeugd groeit het aantal leden nog steeds. Wethouder Henk Westerik wees er op dat het gemeentelijk beleid er op gericht is de sportaccommoda ties multifunctioneel in te richten, voor een optimaal gebruik, waar voor een goede samenwerking met de verenigingen noodzakelijk is. Hij prees de grote zelfwerkzaam heid van sv Holten en overhandig de namens de gemeente de ge- meentevlag. Felicitaties waren er ook van algemeen voorzitter van sv Holten Albert Boode, die moge lijkheden zag voor de voetballers om op de sprintbaan hun snelheid te verhogen en in de sprinbak hun sprongkracht te verbeteren. Na de plechtigheid was er voor de kinde ren nog een balonnenwedstrijd, waarna de Holtense clubkampi oenschappen atletiek werden afge werkt. Na de prijsuitreiking door Anton Geesink poseerden de Holtense deelnemers van Olympic Run'92 samen met hem voor de fotograaf. Een grote groep scholieren uit Hol ten heeft zaterdag meegedaan aan de Olympic Day Run '92, die onder auspiciën van het Nederlands Olympisch Comité werd gehouden in het Ponypark Slagharen. De Olympic Run is een prestatie loop, die in meer dan honderd lan den wordt gehouden en waarbij een aantal parcoursen moet wor den gelopen. Voor deze jaarlijkse loop worden scholen, groepen en verenigingen uitgenodigd. Doel van de Olympic Run is de versprei ding van de Olympische gedachte. In totaal waren er dit jaar rond de duizend deelnemers uit heel Ne derland. Zij konden afstanden lo pen van 2100, 3100, 4100 en 8100 meter. Iedereen die de tocht vol bracht, ontving een speciaal certi ficaat. Een aantal certificaten werd uitgereikt door Anton Gee sink, die ook de Holtenaren er een tje uitdeelde. Het wedstrijdschema voor het Kwalle-ballespel tijdens de Hol tense Zwemvierdaagse van 29 juni tot en met 3 juli is vastgesteld. Aan de wedstrijden doen basisscholie ren uit de hele gemeente Holten mee. Het schema luidt als volgt. Maandag 29 juni: 18.30 Dorps school - Bosschool; 18.45 Schakel - Kompas; 19.00 Haarschool - Dijk erhoek; 19.15 Dorpsstraat - Kol- school; 19.30 Bosschool - Schakel. Dinsdag 30 juni: 18.30 Dorpsschool - Schakel; 18.45 Kompas - Haar school; 19.00 Dijkerhoek - Kol- school; 19.15 Dorpsschool - Haar school; 19.30 Bosschool - Kompas. Woensdag 1 juli: 18.30 Dorpsschool - Kompas; 18.45 Haarschool - Kol- school; 19.00 Bosschool - Dijker hoek; 19.15 Schakel - Kolschool; 19.30 Dorpsschool - Dijkerhoek. Donderdag 2 juli: 18.30 Bosschool - Haarschool; 18.45 Schakel - Dijker hoek; 19.00 Kompas - Kolschopl. Vrijdag 3 juli 18.30 Schakel - Haar school; 18.45 Kompas - Dijker hoek; 19 00 Bosschool - Kolschool. De Dijkerhoekers lieten niets aan het toeval over en zetten hun schutters achter een flinke beschutting. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. Bouwvergunning verleend aan: - G. Nijland voor plaatsen dakkapel op woning Kieftenbelt 19; - E. M. M. van de Loo voor plaatsen dakkapel op woning Markollenweg 8; - F. J. Stam voor bouw zomerhuis aan de Heideweg. 2. Voort» vergunningen/ontheffingen verleend aan: - Organisatiecomité Diepehel-Holterbergloop t.b.v. atletiekwedstrijd Diepehel-Hotterbergloop op 31 oktober 1992; - Nationaal Paracentrum Teuge t.b.v. parachutistenshow op 27 juni a.s. bij campina De Lindenberg. Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indie nen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Spreekuur burgemeester De burgemeester is verhinderd op maandag 29 juni a.s. spreekuur te houden. Openbare commissievergaderingen De eerstvolgende openbare vergadering van de Sportcommissie wordt gehouden op maan dag 29 juni a.s. om 19.30 uur in het gemeentehuis (kamer 9, boven). Op de agenda staan voorstellen inzake: - vaststelling van de urenverdeling van de sporthal en de gymnastieklokalen voor het seizoen 1992/1993; - vaststelling van de prioriteitenlijst voor 1993. Ontwerp-wijzigingsplan artikel 11 WRO bestemmingsplan „Dijkerhoek" (9e wijziging). Burgemeester en wethouders van Hotten maken bekend, dat zij voornemens zijn met toepas- sing van artikel 14 van de .Voorschriften bestemmingsplan Dijkerhoek", gebaseerd op artikel 11 van Wet op de Ruimtelijke Ordening, genoemd bestemmingsplan te wijzigen ten behoeve van de bouw van een dubbele woning op een gedeelte van een perceel grond met de bestem ming .agrarische doeleinden, categorie AG (agrarisch gebied)", gelegen aan de Hakkerts- Het ontwerp-wijzigingsplan artikel 11 WRO, vervat in toelichting en plankaart, ligt ingaande 29 juni 1992 gedurende één maand ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeskamer/bibliotheek), voor een ieder ter inzage. Op deze planwijziging zullen de voorschriften van het geldend be stemmingsplan .Dijkerhoek" van toepassing worden verklaard. Belanghebbenden worden hierbij in de gelegenheid gesteld gedurende bovengenoemde ter mijn van één maand schriftelijke bezwaren tegen het ontwerp-wijzigingsplan bij hun college in te dienen. Holten, 25 juni 1992. Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, J. P. Stegeman de burgemeester, W. L F. C. van Rappard Voorbereidlngsbeslult gedeeltelijke herziening bestemmingsplan „De Beuseberg, partiële herziening 1988". De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van die gemeente in zijn vergadering van 22 juni 1992 heeft verklaard, dat een gedeeltelijke herziening wordt voorbereid voor het Bestem mingsplan „De Beuseberg, partiële herziening 1988", ten behoeve van de bouw van een dub bele woning aan Erve Joost, een en ander voor zover omvattende het gebied zoals met rode kteur op debij bedoeld besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening is aangege- Het voorbereidingsbesluit treedt in werking met ingang van de dag der bekendmaking. Het raadsbesluit met bijbehorende tekening ligt van de dag der inwerkingtreding af ter ge meentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek), voor een ieder ter inzage. Holten, 25 juni 1992 De burgemeester voornoemd, W. L fT C. van Rappard Toepassing artikel 19 WRO ten behoeve van de bouw van een woning aan de Kon. Wilhelminastraat te Holten. De burgemeester van Holten maakt bekend, dat door fam. H. Stokkers, Oranjestraat 10 te Holten, bij burgemeester en wethouders een aanvraag om bouwvergunning is ingediend voor het bouwen van een woning op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie F nr. 4413 ged., gelegen aan de Kon. Wilhelminastraat te Holten. Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met de ingevolge hotter plaatse gelden de bestemmingsplan „De Haar" voor dit perceel geldende bestemming „bijzondere doelein den, klasse B" (d.w.z. bestemd voor kerken, scholen, gymnastiekgebouwen, vereniqinqsqe- bouwen, kruisgebouwen etc.). Het verzoek om bouwvergunning kan daarom slechts worden ingewilligd na verlening van een vnjstelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Aangezien het bouwplan in overeenstemming is met een voorgenomen partiële herziening van genoemd bestemmingsplan, zijn burgemeester en wethouders voornemens bedoelde vnjstelling te verlenen, alsmede de gevraagde bouwvergunning met toepassing van artikel 50, lid 8, Woningwet. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling (de aanvraag om bouwvergunning) gedu rende 14 dagen, ingaande 29 juni 1992, ter gemeentesecretarie, afdeling alqemene zaken voor een ieder ter inzage. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bezwaar tegen het verle nen van vrijstelling ten behoeve van bovengenoemd bouwplan indienen bij burqemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 25 juni 1992 De burgemeester voornoemd, W. L F. C. van Rappard Toepassing artikel 19 WRO ten behoeve van de bouw van een dubbele woning aan Erve Broekhuis te Holten. De burgemeester van Holten maakt bekend, dat door bouwbedrijf Rozenkamp b.v., Am bachtsstraat 10 te Nieuw-Heeten, bij burgemeester en wethouders een aanvraag om bouw vergunning is ingediend voor het bouwen van een dubbele woning op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie I nr. 853 ged., gelegen aan Erve Joost te Holten. Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met de ingevolge het ter plaatse gelden de bestemmingsplan .De Beuseberg, partiële herziening 1988", omdat de woningen niet geheel binnen het op de plankaart aangegeven bebouwingsvlak zullen worden gebouwd. Het verzoek om bouwvergunning kan daarom slechts worden ingewilligd na verlening van een vnjstelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Aangezien het bouwplan in overeenstemming is met een voorgenomen partiële herziening van genoemd be stemmingsplan, zijn burgemeester en wethouders voornemens bedoelde vnjstelling te verle nen, alsmede de gevraagde bouwvergunning met toepassing van artikel 50. lid 8, Woningwet. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling (de aanvraag om bouwvergunning! gedu rende 14 dagen, ingaande 29 juni 1992, ter gemeentesecretarie, afdeling algemene'zaken, voor een ieder ter inzage. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bezwaar tegen het verle nen van vrijstelling ten behoeve van bovengenoemd bouwplan indienen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 25 juni 1992 De burgemeester voornoemd, W. L FT C. van Rappard Inspraak ontwerp-,,Verordening voor verzuring gevoelige gebieden" in de gemeente Holten. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat, in verband met de voorberei ding van een „Verordening voor verzuring gevoelige gebieden" in de gemeente Holten met ingang van maandag 29 juni 1992 gedurende 2 weken voor inspraak ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek), vgor ingezetenen en in de gemeente een belang hebbende natuurlijke of rechtspersonen ter inzage ligt de ontwerp-„Verordening voor verzuring gevoe lige gebieden". a a Op verzoek kan daarbij ambtelijke bijstand worden verleend. Door middel van deze verordening worden op grond van de Richtlijn „Ammoniak en Veehou- denj 1991 "de voor verzuring gevoelige gebieden in de gemeente Holten vastgesteld. De ver ordening dient als toetsingskader bij de hinderwetvergunningverlening in het kader van voor noemde richtlijn. Gedurende de termijn van terinzagelegging kunnen formulieren worden ingevuld, waarop op merkingen en suggesties met betrekking tot de beleidsvoornemens ten aanzien van de ont- werp-verordening kunnen worden weergegeven door insprekers. Deze schriftelijke opmerkin gen worden bij de ontwerp-verordening ter inzage gelegd. De persoonlijke gegevens van de inspreker worden - indien daarom uitdrukkelijk wordt gevraagd - niet bekend gemaakt. Ter afronding van de inspraakprocedure wordt door of namens burgemeester en wethouders een eindverslag opgemaakt. Ingezetenen en in de gemeente een belang hebbende natuurlijke of rechtspersonen kunnen tevens omtrent de uitvoering van de inspraakverordening of de uitvoering van de inspraakpro cedure een schriftelijke klacht indienen bij burgemeester en wethouders. Een klacht, gericht tegen de uitvoering van de inspraakprocedure dient te worden ingediend uiterlijk veertien dagen na afloop van de inspraakpenode. Holten, 25 juni 1992 Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, J P. Stegeman de burgemeester, W. L. F. C. van Rappard Bij de afdeling plantsoenen van de buitendienst van gemeentewerken is plaats voor een De werkzaamheden omvatten thans in hoofdzaak: - het onderhouden van gemeentelijke groenvoorzieningen; - het (mede) vervaardigen van groenplannen; - algemene werkzaamheden innet kader van de taken van de buitendienst Ontwikkeling van de funktie naar meer toezichthoudende taken is op termijn met uitgesloten. Functie-eisen: - een op de hoofdtaak gerichte opleiding op minimaal L.B.O.-niveau; - ervaring in soortgelijke werkzaamheden; - een flexibele inzetbaarheid; - bereid zijn buiten de normale arbeidsuren werkzaamheden te verrichten; - in bezit zijn van rijbewijs CD en chauffeursdiploma; - een leeftijd hebben van maximaal 30 jaar; - gelet op mogelijke ontwikkelingen in de funktie in de toekomst worden personen met een opleiding op MBO-niveau uitdrukkelijk uitgenodigd te solliciteren Salariëring: benoeming vindt plaats in (aanloop-)schaal 2 (max. f 2.571.-) of in (functie-)schaal 3 (max f 2.829.-, excl. uitloopperiodieken). Voorts zijn de bij de overheid gebruikelijke rechtspositieregelingen van toepassing Nadere Inlichtingen over deze funktie kunnen worden ingewonnen bij de chef buitendienst, de heer G. Grave, telefoon 6 19 72 of 6 16 66 (tijdens kantooruren). Belangstellenden kunnen hun sollicitatie richten aan het College van burgemeester en wet houders van Holten, Postbus 13, 7450 AA Holten, binnen 7 dagen na het verschijnen van dit blad. Gemeenten van het gewest Midden-IJssel gaan de afdekking van mestsilo's controleren Mestbassins die zijn gebouwd na 1 juni 1987 moeten sedert 1 februari 1992 zijn voor zien van een afdekkonstruktie. Deze afdekking heeft tot doel de uitstoot van ammo niak in de lucht tegen te gaan. Met een goede afdekking wordt die uitstoot met onge veer drie-kwart verminderd. Ondanks duidelijke regelgeving over de afdekverplichting zijn toch nog niet alle mestbassins afgedekt. Dit is deels ook veroorzaakt door proble men bij de levering van afdekkingen door de industrie. Naar aanleiding hiervan is door de inspectie voor de Volksgezondheid en de Milieuhygiëne onder bepaalde voorwaar den uitstel van de afdekking toegestaan tot uiterlijk 1 augustus 1992. Door de gemeenten van het gewest Middel-IJssel is afgesproken ten aanzien van de controle op de afdekverplichting zoveel mogelijk een uniform beleid te hanteren Dat betekent dat in de gewestgemeenten er op zal worden toegezien dat de verplichte af dekking inderdaad vóór 1 augustus op alle silo's is aangebracht. Wanneer wedt ge- konstateerd dat de afdekking niet tijdig is aangebracht, zal korte tijd daarna een tweede controle plaatsvinden. Wordt dan nog niet aan de afdekverplichting voldaan dan zal proces-verbaal worden opgemaakt. De controle-actie zal in samenwerking tussen gemeentelijke en politieambtenaren worden uitgevoerd. Een belangrijk argument voor de gemeenten om ernst te maken met de naleving van de afdewerplichting is het niet te onderschatten positieve effect van de afdekking op de vermindering van de ammoniakuitstoot. In dat kader gelden inmiddels ook de pe riodieke verboden op het uitrijden van mest en de verplichting op het onmiddellijk on derwerken van mest. Bij het niet afdekken van de mestsilo's zou namelijk een belang rijk deel van de positieve milieu-effecten daarvan weer te niet worden gedaan.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 5