Fietsvierdaagse laat voetbal links liggen Zakendoen Kerkdiensten van dag tot dag Weinig animo open huis Rode Kruis Zomerschilderdag sluit seizoen af van de Boschkamp Opening kantine in vliegende vaart Medische diensten Burgerlijke stand Gevonden voorwerpen Belangstelling dit jaar opvallend groot Uit het politierapport Fietsen in Batmen Commissie komt boeren tegemoet Schieten om kampioenschap van Flolten DONDERDAG 25 JUNI 1992 3 Niet iedereen werd geboeid door de voetbalwedstrijden op de televisie, zoals deze vriendinnen, die zich bij de sporthal meldden voor de fietsvierdaagse. De Fietsvierdaagse in Holten heeft, ondanks geduchte concur rentie van het EK voetbal op de televisie, de afgelopen dagen meer deelnemers kunnen verwelkomen dan vorig jaar. Vooral veel dames namen de gelegenheid te baat om de voetballiefhebbers rustig thuis voor de buis te laten genieten, terwijl zij zelf met gelijk gestem de vriendinnen op de fiets stapten om samen in een rustig tempo de twintig of dertig kilometer af te leggen. Voorzitter Piet Bakker van de Wielervereniging Holten, die jaarlijks de organisatie van de Fietsvierdaagse voor haar reke ning neemt, was een tevreden man. „Nog even afwachten wat de laatste avonden opleveren, maar al met al hebben we nu al al zo'n 220 deelnemers. Dat is zelfs meer dan vorig jaar". Opvallend was dit keer het aantal dagkaarten dat werd verkocht. Aangelokt door het fijne fietsweer en de 'voetbalterreur' op de buis koos een flink aantal mensen voor een fietstochtje in de mooie omge ving van Holten. Als ze geluk had den, konden zij zichzelf later op de video, die op de route werd ge maakt, terugzien. Vrijdagavond is de laatste avond. Er kan op de normale tijd gestart worden en na afloop ontvangen de deelnemers die vier avonden gefietst hebben hun herinneringmedaille. Om te peilen of de huidige opzet van de fietsvierdaagse de juiste is, werd aan alle deelnemers ge vraagd een enquêteformulier in te vullen. Momenteel wordt het fiet- sevenement in vijf avonden ver deeld over twee weken met de keu ze uit een route van 20 of 30 kilome- Of het nu het drukkend warme weer was, de naweeën van tal van examenfeestjes of gewoon het feit dat een magazijn op zich geen pu bliekstrekker zonder meer is, zal wel nooit worden achterhaald. Feit is wel dat het open huis in het nieuwe magazijn van het Rode Kruis kring Overijssel zaterdag 13 juni niet al te veel bekijks trok. 's Ochtends niet van de inwoners van Holten, maar ook 's middags niet toen het aantal genodigden tegenviel. Toch had het Rode Kruis o.l.v. chef staf J. Ruys er alles aan gedaan om een aantrekkelijk programma te bieden. Het op zich niet tot de verbeelding sprekende materiaal in het magazijn achter de brand weerkazerne werd door verschil lende vrijwiiligers tot leven ge bracht met in scène gezette situa ties, waarbij bijvoorbeeld de oefen poppen goede diensten bewezen. Ook de op de bovenverdieping ge zeten provinciale verbindings dienst had er werk van gemaakt met o.a. een kleine expositie van vroegere en tegenwoordige com- municatie-apparatuur. Namens de kring Overijssel dankte kringcom missaris ir. J.J. van Overbeeke de gemeente Holten voor de mede werking bij de totstandkoming van het centrale magazijn. De Stichting Sociaal en Cultureel Werk sluit zaterdag 27 juni het seizoen af met een grote 'zomer schilderdag' in dorpshuis De Boschkamp. Het evenement staat open voor amateurschilders van af zestien jaar en draagt het ka rakter van een workshop. De schilderdag wordt begeleid door Annet Schippers en Kees Bos, res pectievelijk docent tekenen/aqua- rel en olieverf. Aan het slot is er een mini-expositie van alle 'zo merschilders' in de ontmoetings ruimte van het dorpshuis. Onder het genot van koffie wordt om tien uur eerst het programma in het kort besproken en wordt uitleg gegeven over de uiteenlo pende technieken. Vanaf half elf kunnen de deelnemers aan de slag met een door hen zelf te bepalen techniek. Het ochtendprogramma (inclusief pauze) duurt tot kwart voor één, waarna een gezamenlijke lunch volgt in het dorpshuis. In de middaguren kunnen de werkzaam heden van de ochtend worden voortgezet, maar kan desgewenst ook een andere techniek worden uitgeprobeerd. Onder het genot van een drankje wordt de middag afgesloten met een korte evaluatie door beide docenten. ter. Ook werd geinformeerd of er belangstelling bestaat voor een middagtocht in plaats van een avondtocht. Hoewel alle formulie ren nog niet binnen waren gaf een eerste telling aan, dat de meeste deelnemers tevreden zijn over de huidge opzet. De commissie voor ruimtelijke or dening heeft bij de behandeling van de bezwaren tegen het nieuwe bestemmingsplan buitengebied een flink aantal wijzigingen voor gesteld. Zo wordt voorgesteld om een aantal boeren bedrijfj es, die in het nieuwe plan slechts een woon bestemming krijgen, alsnog de agrarische bestemming te laten behouden en de bezwaren alsnog gegrond te verklaren. De betrokke nen hebben naast hun baan in komsten uit het boerenbedrijf. Voor de heer Ten Dam geldt dit criteria niet, zodat dit bezwaar wel ongegrond werd verklaard. De PvdA behield zich voor om in de raad van augustus erop terug te komen. De supportersvereniging ABS in Bathmen houdt van 7 tot en met 11 juli een fietsvierdaagse. De start is 's avonds vanaf café-zaal Braak- hekke aan de Schoolstraat. Ge start kan worden tussen kwart over zes en kwart voor zeven. Za terdags wordt gestart vanaf drie uur. Men mag een van de vijf dagen overslaan om toch in aanmerking te komen voor een herinnerings medaille. De kosten bedragen 7,50 per persoon. Voor een gezins- kaart betaalt men 17,50, terwijl per groep van maximaal tien per sonen de kosten 35 bedragen. Ook bestaat de mogelijkheid één of meerdere avonden mee te fiet sen. Halverwege de routes is een koffiestop. Alle schutters van Holten worden uitgenodigd deel te nemen aan het Koningsschieten dat plaats zal vinden op zaterdag 4 juli op het schietterrein, hoek Markelosewe- g/AalpoIsweg om de titel Schut- terskoning 1992. Schutterskoning wordt degene die, nadat de kop, vleugels en de staart zijn afgeschoten, met een welgemikt schot, de romp van de vogel van de paal afschiet. De pre mie voor het laatste schot is dit jaar verhoogd tot 200 gulden. De kaartverkoop begint om 18.30 uur. De kosten bedragen 25,- per schutter. Er is per schutter één lot te koop. bijkopen is niet mogelijk. De kans op schitterskonig is voor iedere schutter gelijk. Er wordt op volgorde van de nummers gescho ten en niemand mag meer den één keer per ronde achter elkaar schie ten. De huldiging van de winnaar vindt plaats direct aansluitend aan het afschieten van de romp in de tent op het schietterrein. Op 17 juni vond een aanrijding plaats op de Landmansweg, waar bij een personenauto en twee fiet sers betrokken waren. De fietsers reden tegen de zijkant van de auto aan. Gelukkig was er alleen mate riële schade. Werd op 17 juni een tas gestolen vanuit een kampeerboerderij. In de tas kleding. Omdat het aan het begin van de vakantie was werd de benadeelde wel erg gedupeerd. Eveneens op 17 juni werd een be zoekster van het zwembad Twen- haarsveld bestolen. Er werden sie raden en een horloge weggenomen uit een tas die in de grote kleedka mer stond. Nogmaals het advies: neem geen waarde volle goederen of veel geld mee naar een zwembad Op 18 juni deed een vrachtauto chauffeur aangifte van diefstal. Uit zijn auto was een portefeuille weg genomen waarin een bedrag van 14.000 DM zat. Dader is vermoede lijk binnen gekomen in de auto middels een raampje dat niet goed was afgesloten. De eigenaar van een woning aan de Vianenweg deed op 18 juni aangif te van diefstal uit een schuurtje. Weggenomen werden levensmid delen en een toilettas. Op de Oranjestraat vond op 19 juni een aanrijding plaats tussen een personenauto en een motor. De motor wilde de langzaam voor hem rijdende auto inhalen. Toen hij naast de auto reed kwam de be stuurder van de auto naar links. Een aanrijding was niet te voorko men. Bij de aanvang van de boeldag werd op de 20 juni van een inwoon ster van Holten de portemonnee uit de jaszak weggenomen. Op ver zoek waarschuwde de organisatie vervolgens voor zakkenrollerij. Er zijn verder geen aangiftes binnen gekomen. De politie zag op 20 juni een twee tal motoren rijden op de Imhofs- weg. Bij het zien van de politieauto reden beide bestuurders hard weg. Er kon er 1 worden gecontroleerd. De bestuurder had geen rijbewijs, geen geldig kentekenbewijs deel m en de motor niet was verzekerd. Een bekeuring werd zijn deel. Werd het afgelopen weekend inge broken in het clubgebouw van de hockey. Er werd niets weggeno men. De bestuurder van een personen auto kwam op 21 juni met zijn voertuig op de Forthaarsweg tegen een boom tot stilstand. Vermoede lijk verloor hij de macht over het stuur in het rulle zand. Eerst raak te hij een betonnenpaal. Vervol gens kwam hij tegen de boom, waarna de auto kantelde. Het bleef bij schade aan de auto. De brandweer moest er op 21 juni aan te pas komen toen er melding werd gedaan van een schoorsteen brand aan de Raalterweg. Door de grote hitte die daar ontstond kwa men er barsten in de schoorsteen. Op 22 juni werd er aangifte gedaan van een inbraak in de school aan de Vrijheidslaan. Er werd niets weggenomen. Wel werd er veel schade aangericht. Deed op 22 juni een bewoonster van de Verzetstraat aangifte van diefstal. Van de waslijn waren bad pakken en een bermuda weggeno men. Bij werkzaamheden aan een vrachtauto in een garage aan de Keizersweg, op 22 juni, reed deze achteruit de garage uit. Voordat men het voertuig onder controle kon krijgen reed deze de weg over en kwam tot stilstand tegen een lantaarnpaal. De paal vervolgens kwam weer tegen de gevel van een woning. Na een ingrijpende verbouwing is recentelijk de geheel ver nieuwde kantine annex restaurant van bungalowpark De Lin- denberg in gebruik genomen. Het gebouw is volledig nieuw opgetrokken en biedt plaats aan ruim honderd personen. Naast de recreatiefunctie is het uitermate geschikt voor familie-, personeels- en verenigingfeestjes en vergaderingen. Het keu kengedeelte is fors uitgebreid en voert een volledige menu kaart. Met de opzet van het restaurantgedeelte is niet alleen voor de bungalowgasten maar ook met bezoekers van buitenaf rekening gehouden. Nadat het echtpaar Van Lindenberg in 1975 het bungalowpark had gekocht is er veel veranderd. Zo kwam er al in 1987 een zwembad bij, later werden een kantine en een wasserette gebouwd en volgde ook de aanleg van het sportveld. Als laatste volgde de midgetgolfbaan en werd een eigen centraal antenne systeem met videonetwerk aangelegd. Op het park staan momenteel 33 bungalows. Zaterdagmiddag 27 juni om drie uur zal door wethouder Wim Dalhuisen de officiële openingshandeling worden verzorgd. Hij zal dit doen door een zogenaamde 'tandem'sprong met een parachute en zal, als alles volgens plan verloopt, op het sport veld landen. Hierna zal de sleutel overhandigd worden. Het echtpaar Van Lindenberg rekent erop dat deze openingshande ling de nodige aandacht van het publiek zal trekken. De Lindenberg is te vinden aan de Borkeldsweg 57, telefoon (05483) 61364. Geboren: Niek zv G.J. Wessel- dijk en J. Nijeboer; Jan Albert Nicolaas zv J.A Groot en I.N. Humme; Johanna Marissa dv H. Bolink en J. Meijerink; Wes- sel Alexander zv C.J. van der Want en J.M.A. Vermaes; Lau rie Manon dv G.J. Kampman en J.F. Krikkink; Marco zv S. Voortman en J. Witten; Thomas zv J. Rozendom en J.H. Vor- kink; Emma Linde dv A.L.G. Groenendijk en M. Planteydt; Elsemiek dv K. Dekker en E. Krieger; Ivan zvT.H. Schuppert en J.G.M. Woesthuis. Overleden: H. van Oort, oud 95 jaar; A.H.. van Brink-Alink, oud 97 jaar; M. Haarman-Paalman, oud 84 jaar; W.C.J. Rijkhals, oud 22 jaar (Goes); H.H.J. Rein- ders, oud 77 jaar; T.G. Volkers, oud 80 jaar. Ondertrouwd:C.P. A. Haan, oud 25 jaar en D.H.B. Hendrikse, oud 32 jaar; B.J. Binnenmars, oud 25 jaar en G.W. Slotman oud 25 jaar. Getrouwd: D.A. Aanstoot, oud 34 jaar en M.E. Bontje, oud 33 jaar; J.H. Stoelhorst, oud 30 jaar en B.J. Letink, oud 29 jaar; S. Klein Teeselink oud 51 jaar en M. Hesselink. oud 51 jaar; M.P.N Schunck en S.H. van 't Holt 23 jaar; C.P.A. Haan, oud 26 jaar en D.H.B. Hendrikse, oud 32 jaar. NED.HERV. KERK 09.30 uur: ds. H.W. Doornweerd (bediening Heilige Doop); ne vendiensten. 19.00 uur: ds. W. Vons, Rijssen. Oppasdienst: mw. Vlogtman- Meijer en Sandra Mensink. Uitgangscollecte: Orgelfonds. Diessenplas: woensdag 1 juli 19.00 uur: ds. Berg. GEREF.KERK 09.30 uur ds. H.J. J. Witte, Voorts huizen. 19.15 uur: ds. G.A. Westerveld, Apeldoorn. Kindernevendienst groep 3 en 4 o.l.v. H.Hulsman-Zwiers en groep 5 en 6 o.l.v. C. Offringa. De eerste collecte is voor de Geest. verz. koopvaardij en bin nenvaart en de tweede voor ren te en aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Henny Saalmink-Stam, Dorien Saal- mink en Ria Jansen-Stam; 4-6 /X\ //to* jaar: Dineke Manenschijn-Roe- lofc, Ina Oosterveld-Potman, Janneke Lubberdink-Olden- huis. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis in gebouw Ire ne. DIJKERHOEK Geen dienst. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00 uur. OKKENBROEK 10.15 uur: Oekumenische open- luchtdienbst in het Traasterbos te Bathmen; NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 27 en 28 juni: J.H. Went, Marcus Samuelstraat 3, Enter. Tel 05478-1653. Behandeling na te lefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 29-31, tel. 614 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag t/m vrij dagvan 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: volgens afspraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in Vrijdag 26 juni: Showavond School- en Volksfeest Dijker- hoek, 19.30 uur Bonte Paard; afsluitende avond Fietsvier- Zaterdag 27 juni; School- en Volksfeest Dijkerhoek (09.15 uur vertrek optocht vanaf Hak- kertsweg; vanaf 10.30 uur spe len op terrein Bonte Paard; 19.00 uur gekostumeerd spuit- voetbal); 10.00 uur Schildersdag in het dorpshuis. Zondag 28 juni: 11.00 uur Frühshoppen bij het Bonte Paard met de Edelweisskapelle. Maandag 29 juni: eerste avond Zwemvierdaagse. Donderdag 2 juli: zomeravond concert HMV op de Smidsbelt, 19.00 uur. Woensdag 1 juli: 20.00 uur, alg ledenverg. Kruiswerk Holten in De Biester. Zaterdag 4 juli: 18.30 uur, Ko ningsschieten; Woensdag 8 juli: 20.00 uur, alg. ledenverg. Kruiswerk Holten in Gevonden: Haarclip, klein zwart hondje. Verloren: Tuinstoel, zilveren schakelarmband, roestvrij sta len dameshorloge, O'Neill por- het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29-31, tel 6 27 84. Spreekuur: maandag t/m vrij dag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10 SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27, Holten. Ge opend vrijdag- en zaterdagmid dag van 13.30-16.00 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). De Biester Zondag 5 juli: Concours hippi- que Bergruiters. Donderdag 9 juli: 14.00 uur, Off. opening Int. Folklore Festival Holten; 20.00-24.00 uur, Inter continentale avond Noord- en Zuid-Amerika. Vrijdag 10 juli: 11.00-14.00 uur optreden groepen Int. Folklore Festival in dorpskern en feest tent; 15.00 uur, officiële ont vangst; 20.00-01.00 uur, Arties tengala Zum Hoolter Bock. Zaterdag 11 juli: 09.00-16.00 uur Braderie in dorpscentrum; 13.00 uur Folkloristische op tocht; 16.30 uur, optreden groe pen in feesttent aan Liezenweg. Zondag 12 juli: 11.00-14 uur, Frühshoppen in feesttent; 20.00-24.00 uur Verbroederings avond deelnemers en gastgezin nen in feesttent. Maandag 13 juli: 14.00-17.00 uur. Bejaardenmiddag Folkore Festival: 20.00-24.00 uur, La Nuit de Reves in feesttent. temonnee, zilveren schakelarm band, 4 sleutels aan een zwart leertje, geel/beige jack, rose O'Neill portemonnee, blauwe parkiet.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 3