Boeldag HMV trok niet alleen eerlijke mensen Amendement Gemeentebelang door raad van tafel geveegd 1669 oog Holten Iedereen kan meedoen aan de zwem vier daagse Holtens NieuuusblgL WEEK Verwachte meerderheid voor aanleg Maisweg B en W „DE BIESTER" DEZE Verkoop blijft bij SG Holten Nido bij RTL 4 Geslaagd Gezellig randgebeuren maakt feest compleet Deze week op pagina 12 Nog tien gastgezinnen gezocht Amstel bier OP DE HOLTERBERG Restaurant Hotel Recreatieschap wil afsluiting Toeristenweg U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint ais u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON De nieuwe seizoenkalender 1992/1993 Holtens Nieuwsblad donderdag 25 juni 1992 - 44ste jaargang no.26 Abonnementsprijs 49.15 Losse nummers 1.- Gedrukte oplage 3075 Missers Ongetwijfeld heeft u in de editie van vorige week de nodi ge verhalen gemist. Door een foute telling van het aantal ad- verentiepagina's verviel - ge heel buitne onze schuld - plot seling een hele pagina tekst. Omdat wij aannemen, dat u toch in het Holtens Nieuwsblad wil lezen over de verrichtingen van Hoitenaren, plaatsen wij toch de verslagen van een aan tal evenementen die de afgelo pen weken hebben gespeeld. Galerie De naam de Waerdenborch voor de nieuwe galerie van Marga Rensink was eigenlijk geen verrassing, zo vlak bij de ruïne. In het Holtens Nieuws blad een gesprek met de en thousiaste nieuwbakken in woonster van Holten. De Scholengemeenschap Holten kan voor de komende jaren het volledige lessenpakket van het VBO (voorbereidend beroeps on derwijs) aanbieden. Aanvankelijk zag het er naar uit dat bij het omzetten van het 1HNO naar het VBO de afdeling verkoop zou moeten worden afgestoten, maar het protest daartegen bij het ministerie van onderwijs heeft suc ces gehad. Nog amper twee weken te gaan voordat de duizend deelnemers aan het Internationaal Folklo- refestival in Holten zullen arri veren, heeft de organisatie voor een aantal buitenlandse deelne mers nog geen onderdak gevon den. Men komt nog tien gastge zinnen tekort om een aantal Mexicaanse en Griekse deelne mers onder te brengen. Wie een week lang gastheer en/of gastvrouw wil zijn van een Mexicaanse deelnemer kan contact opnemen met de bege leidster van de groep Helma Kroon, telefoon 63034. Helen Hogeslag, die de Griekse groep begeleidt is te bereiken onder telefoonnummer 62151. De boeldag van de supportersver eniging van HMV die zo stralend begon, kreeg toch een donker wolkje. Wat in andere plaatsen op markten en andere evenementen soms schering en inslag is, gebeur de nu ook in Holten. Vlugge vin gers pikten een portemonnaie uit de zak van de bodywarmer van een van de bezoeksters. Onmid dellijk werden de bezoekers via de omroepinstallatie gewaar schuwd. En wellicht daardoor - en de aanwezigheid van Holtense po litiemensen in burger die zich strategisch hadden opgesteld - bleef het gelukkig bij deze ene geslaagde poging. Voor de politie toch reden om er - met het oog op het komende folklorefestival - op te wijzen dat niet alle mensen even eerlijk zijn. Over de toeloop vaan de boeldag kon men dik tevreden zijn. Het fraaie weer en de grote hoeveelheid kleine en grote koopjes die ston den uitgesteld in de twee loodsen en het terrein op de hoek van de Industriestraat en de Kerkhofs- weg, was het al voor dag en douw een drukte van belang voor de hek ken. Een half uur eerder dan ge pland konden de eerste kopers hun koopjes binnen halen. Veel 'medelanders' hadden be langstelling voor de tweedehands meubels die in ruime mate waren aangevoerd, zodat binnen de kor- ste keren de helft van de voorraad al was verkocht. Andere zagen in de overkomplete tuinsets iets van hun gading, terwijl ook de houten klapstoeltjes grif aftrek vonden. Voor de muzikale Holtenaren vie len er koopjes te halen bij de afde ling eletronische orgels. Voor een prijs onder de 250 gulden gingen die van de hand. Of er ook op te spelen viel, kon ter plekke niet worden uitgeprobeerd. Dat was ook niet het geval met een oude gierpomp die door een inwoner van het buitengebied voor een geeltje op de kop werd getikt. Hij zag wel iets in het behoorlijk antieke en roestige geval om het water uit zijn kelder te pompen. Ook in de boekenstal, waar HMV voorzitter Gerard Voordes de ver- De jeugd zocht in de grote stapel stripboeken op de boeldag van HM\j alvast wat leesvoer voor de vakantie. koop ter hand had genomen, was het af en toe dringen. In de grote hal was het speuren tussen alle blikjes, doosjes, lampen en derge lijke snuisterijen naar net dat ene leuke hebbedingetje. Maar uitein delijk kwam het meeste toch wel terecht in de vuilcontcainer. Hoeveel de opbrengst precies is, kon nog niet worden becijferd. In elk geval meer dan vorig jaar toen door het miezerige weer de op brengst ver onder de verwachting was. De opbrengst dit jaar komt ten goede aan de inrichting van het repetitielokaal. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Oostelijke Weekbladpers b.v., in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 2842 Redactie: Frederique Rentenaar tel 053-28 15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: maandagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseurs: Mw. J. Rem Voordamweg 6 Hellendoorn tel. 0548&5 52 54 H. van Zon Van Holten serf 47 Holten tel.05483-6 19 81 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 1665 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Gemeentebelang heeft tij dens de laatste raadsvergade ring voor het zomerreces te vergeefs geprobeerd om via een amendement de aanleg van de reeds veel besproken Maisweg verder uit te stellen. Hoon van de PvdA en CDA was hun deel. Ook wethouder financiën Wim Dalhuisen liet in zijn antwoord duidelijkheid merken, dat dit voorstel wat hem betreft volkomen ver keerd was geschoten. Ge meentebelang wilde dat het college eerst nog eens de zaak Zondag 28 juni om haf elf 's avonds is Nido op tv te zien in het pro gramma De Ideeënbus van RTL 4. De CF Kar van de afdeling Milieu van Nido wordt daarin toegelicht en als product door een jury ge waardeerd. De opnamen werden eerder reeds gemaakt in Hilver sum. Op 28 juni zal tevens bekend worden gemaakt welk product de Ideeënbus Award krijgt toege kend. krat I Vi zou doorrekenen alvorens een beslissing te nemen, want volgens financieel deskundi ge Jan Soepnel van GB is er van het benodigde bedrag van 5,5 miljoen nu nog slechtts 2,5 miljoen direct be schikbaar en dat staat volgens PURE ONTSPMNING de kieskring gelijk aan bou wen op los zand. De WD kwam met een andere argu mentatie tot dezelfde conclu sie, zodat de uitslag van deze 'gemeentelijke wedstrijd' ze ven tegen vijf was. Gemeentebelang maakte bepaald geen beste beurt bij hun collega's in de raad. Harry: „Gemeentebe lang zou toch beter moeten weten, met hun jarenlange ervaring (GB leverde in het vorige college een wethouder). In de commissiever gaderingen is niets gebleken van hun bezwaren, maar ogenschijn lijk hebben zij een gevoelige tik gehad op hun voelsprieten en krui pen zij nu in het slakkehuisje te rug. Dul verweet GB doelbewust de voortgang van de verkeeersre- constructie te willen vertragen. Ook wilde hij wel eens weten hoe GB de eigen variant van de Mais weg, die aanmerkelijk duurder zou uitvallen, gedacht had te financie ren. Jan Metsemakers (PvdA) had er geen woorden voor. „Wat moet je hier nu van denken" verzuchtte hij hardop. Hij vond de 'move' van Gemeentebelang weinig politiek. De WD hield zich by de behan deling van het amendement op de vlakte, maar kwam later bij de behandeling van het raadsvoorstel vrijwel met gelijke argumenten tot dezelfde slotsom: de financiering rammelt. Jan Kevelam vond zelfs dat het college de raad in deze niet serieus heeft genomen. Wethouder Dalhuisen, die met het verstrijken van de ambtster mijn steeds beter in zijn rol past, liet er geen twijfel over bestaan dat hij voor de volle honderd procent achter zijn voorstel stond. „Het is niet op een achternamiddag ge maakt. Dit voorstel staat als een huis". De gemeenteraad van Holten heeft haar oordeel nog niet uitgesproken over het rapport Aan de Andere kant van de Berg, waarin wordt gepleit voor het omleggen van de Toeristenweg buiten het centrale gedeelte van de Holterberg om. Daarom hielden de leden van de commissie ABZ zich dinsdagmid dag op de vlakte over het voorstel dat het dagelijks bestuur van de Recreatiegemeenschap Salland tijdens de openbare vergadering op woensdag 1 juli in het gemeen tehuis van Wijhe zal behandelen. De vergadering begint om vier uur. Het recreatieschap heeft het voorstel van Planresultancy in het rapport Aan de andere kant van de berg het centrale deel van de Toe ristenweg te verbieden voor auto verkeer. Het recreatieschap stelt voor om bestaande zandwegen als omleidingsroute om het heide ge bied in het centrale deel te leiden. Forthaarsweg 7 7451 JS HOLTEN (ov> Tel: 05483-61306 Fax-63075 Aan de Hogeschool Midden-Neder land in Utrecht, faculteit Gezond heidszorg, studeerde onze oud plaatsgenoot Annet Boode af als mondhygiëniste. Zij gaat enkele dagen per week werken in de prak tijk van tandarts K. van Aken en orthodontiste M. van Aken-v/d Linde aan de Keizersweg. De rest van de week is ze werkzaam bij tandarts G. Wolsink in Laren. In augustus 1976 werd in Rekrea- tiebad Twenhaarsveld voor de eerste maal een zwemvierdaagse gehouden. En omdat er sindsdien geen jaar voorbij is gegaan zonder A/s lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! 1 Naam: I Adres: I Woonplaats: Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Geeft op als abonnee voor het I Holtens Nieuwsblad Dhr/mevr.: Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Adres: Woonplaats: I Hij/zij betaalt abonnementsgeld per jaar ad 49.15 U kunt deze afhalen bij: De BIBLIOTHEKEN van: Bathmen Brummen Deventer Diepenveen Gorssel Heeten Holten Lochem Olst Raalte Schalkhaar Twello Vaassen Voorst Wijhe Zutphen De VW-KANTOREN van Brummen Lochem Deventer Nijverdal Epe Olst Gorssel Raalte Heerde Twello Holten Zutphen Het POSTAGENTSCHAP (De Lelie) te Terwolde SUPERMARKT 4 6 (Otten) te Wilp zwemvierdaagse betekent dat de vrijdag 3 juli. Dagelijks kan er zwemvierdaagse dit jaar voor de gestart worden tussen 18.00 en zeventiende maal in Holten ge- 20.00 uur. Leeftijdsgrenzen wor- houden wordt. Dit gaat gebeuren den niet gesteld. In vorige jaren van maandag 29 juni tot en met varieerden de deelnemers in leef tijd van vijf tot ver boven de 70 jaar. Op vier van de vijf beschikbare avonden moet steeds een afstand gezwommen worden van 500 meter (dat zijn twintig 'baantjes'). Deele- mers van tien jaar en jonger en van 60 jaar en ouder mogen volstaan met 250 meter per avond, dus tien baantjes. Voor de oudere deelne mers bestaat de mogelijkheid om in overleg met het badpersoneel hun baantjes op een ander tijdstip op dezelfde dagen te trekken. De zwemvierdaagse moet niet ver geleken worden met bijvoorbeeld een wandel- of fietsvietsdaagse. Men behoeft beslist geen 'waterrat' te zijn om de vereiste afstand per avond binnen ruimschoots het uur te volbrengen. Het is geen race tegen de klok of tegen andere deel nemers. Iedereen bepaalt zijn of haar eigen tempo en tussentijds rusten is toegestaan, mits men het water niet verlaat. De kosten bedragen zes gulden per persoon; gezinnen betalen maxi maal twintig gulden, mits tegelijk aangemeld. Bij voorinschrijving voor maandag 29 juni betaalt men resp. vijf gulden en vijftien gulden. In dit bedrag zijn begrepen de toe gang tot het zwembad op alle zwemvierdaagse-avonden, de zwemvierdaagse medaille, een sticker en de zwemvierdaagse- krant. Aanmeldig is mogelijk bij de kassa van het zwembad. Toe schouwers hebben alle avonden gratis "toegang. Tijdens de zwem vierdaagse is het zwembad vanal 18.00 uur voor recreatief zwemmen gesloten. DEVENTER SCHOUWBURG Randprogramma Zoals te doen gebrüikeUJk organl- seert de zwem- en polovereniging Twenhaarsveld weer een gezellig randprogramma. Uitsluitend voor de deelnemers aan de zwemvier daagse is er iedere avond een spel- circuit, boogschieten, luchtbed- denrace en steppenrace voor de kleintjes. Daarnaast is er voor de leerlingen van de Holtense basis scholen het Kwallebalie-spel om het kampioenschap van Holten. Verder is er op donderdag 2 juli het spel Büjf op de been, waarop spuit gasten van de brandweer het opne men tegen deelnemers op de grote mat. De honger kan gestild worden bij de barbecue. Vrijdag wordt het zwemfestijn afgesloten met een barbecue en live muziek van de Braandheultjes. Sponsorzwemmen Ook dit jaar kunnen de deelnemers zich voor een goed doel laten spon soren door familie en kennissen. Onder het motto van Maak een plons voor het Ronald Mc Donald Kinderfonds helpt men mee aan het bouwen van huizen bij zieken huizen waar ouders kunnen ver blijven wanneer hun kind in het ziekenhuis ligt. Alle deelnemers van vier tot vijftien jaar die zich laten sponsoren ontvangen boven dien een cerificaat met daarbij een aantal waardebonnen voor gratis consumpties by McDonalds.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 1