Holten spoelt kater Zenderen snel weg Amper problemen WVH in wielerklassieker Kansen Okia op titel verkleinen Dubbelkampioenen ii TC Holten bij Vasters tweede triathlon Laren Fiets centraal bij reisje HVG Holten D'66 belegt openbare vergadering Programma sporthal HOLTENS NIEUWSBLAD Nuchterheid na gemiste promotie Medewerkers Snelste duif T. Schuppert Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen etc. Sociaal-cultureel programma 1993 Openbare commissievergaderingen Hinderwet Hinderwet DONDERDAG 18 JUNI 1992 Het A-team van Okia in de 640 kg- klasse heeft op het zesde competi- tietoernooi in het Gewest Oost weer belangrijke punten laten lig gen, waardoor de kans op het kam pioenschap vrijwel is verkeken. Koploper Vios Bison heeft inmid dels een voorsprong van acht pun ten op Okia. Ook Eibergen, dat na Okia de der de plaats bezet, kwam tijdens het toernooi weer goed uit de verf en behaalde een daguitslag van veer tien punten, waardoor de achter stand is geslonken tot zes punten. Met nog twee toernooien te gaan (op 23 en 30 augustus) is er nog van alles mogelijk in de top van de 640 kg A-klasse. De beslissende wed strijden zijn .op 19 juli in Tilhgte. B- team Het 640 kg B-team en de beide jeugdteams presteerden weer re delijk. De dames handhaven zich goed en zullen het kampioenschap wel veilig stellen. De uitslagen zijn in de 640 kg A- klasse: 1. Vios Bison 15 (86 punten); 2. Okia 12 (78 punten); 3. Eibergen 14 (72 punten); 4. Heure 8 (59 pun ten); 5. Vorden 9 (55 punten). 6. Oosterwijk 3 (31 punten) 7. Olden Eibergen 7 (29 punten); 8. Erichem 2 (14 punten); 9. Bathmen 2 8 punten). De overige uitslagen zijn onbekend. Sportsin Holten De toekomstige wegenstructuur van Holten en de aangekondigde fusie tussen de Dorpsschool en de Kolschool. Dat zijn de twee centra le thema's van de openbare verga dering die de Holtense afdeling van D'66 op woensdag 24 juni in zaal De Biester houdt. Aanvanke lijk was de bijeenkomst voor vana vond belegd, maar het EK-voetbal noopte tot uitstel. De clubkampioenen in het heren- en damesdubbél. V.l.n.r. Barend Jan Klijnsma, Erik Hovingh, Annemieke Klijnsma en Stephanie Dikkers. Zat de vermoeienis van twee dagen eerder de spelers nog in de benen? Was het de afwezigheid van de geschorste Brands en de werkende Jager? Of vond Vrouwe Fortuna het na twaalf met verloren wedstrijden in deze dertiende ontmoeting welletjes? Niemand zal het ooit weten, maar feit was wel dat Holten na een bizar seizoen in Zenderen de promotie naar de KNVB misliep. Na een kansloze 2-0 nederlaag was het voor trainer Kees Riemers en zijn jeugdige ploeg even slikken. Maar nadat hier en daar een traantje was weggepinkt en dweilorkest De Braandheultjes de ergste treurnis had weggebla zen, richtte iedereen toch weer vol goede moede de blik op de toekomst. „Tenslotte hadden we een paar weken geleden ook gedegradeerd kunnen zijn" was de eensluidende conclusie nadat de Zenderense kater in de kantine op Meermanskamp was wegge spoeld. Afgelopen weekeinde werkte de Tennisclub Holten de clubkampi oenschappen herendubbel en da- mesdubbel af. Bij de heren waren Het programma in de sporthal voor de week van 20 t/m 26 juni is als volgt: Zaterdag: 19.00-20.00 uur Saal- mink. Zondag: 21.00-22.00 uur Hofstede. Maandag: 19.00-22.30 uur BCH. Woensdag: 19.00-22.30 uur BCH. Voor reserveringen van nog vrije uren in het bovengenoemde week einde kan men zich vrijdag van 12.00-22.00 uur rechtstreeks wen den tot de beheerder (sporthal, te. 63180). Overige reserveringen uit sluitend via het gemeentehuis (afd. Welzijn, tel. 61666-tst. 722). er in de A drie poules en in de B één Een domper was het zeker daar in het nietige Zenderen, dat nooit eer der op KNVB-niveua heeft geac teerd. Zeker bij het deel van het poule, bij de dames waren er in de vierhonderdkoppige Holtense legi- oen ggkerheidshalve de don derdagochtend (na de nacht er voor) al had vrijgenomen. Vrij A twee poules (er was te weinig deelname voor ook een B-poule). In de B-poule herendubbel werden alle wedstrijden gewonnen door Ber van Rossum en John van de Assem, zij werden eerste. In de herendubbel A waren er drie poule winnaars, één poulewinnaar ging automatisch naar de finale en de poulewinnaars Hans Tutert/Frits Wessels en Erik Ladiges/Rob Jaap Martens speelden om de andere finaleplaats. De clubkampioenen in de heren dubbel werden Erik Hovingh en Barend Jan Klijnsma. Zij wonnen de finale van Hans Tutert/Frits Wessels (6-3, 6-3). De clubkampioenen in de dames- dubbel werden Stephanie Dikkers* en Annemieke Klijnsma die in de finale van Corine van Iperen en Manda Oplaat wonnen (2-6, 6-2, 6- 4). Op zaterdag 20 juni houdt de SV Holten haar medewerkersa- vond in de kantine op Meer manskamp. Algemeen voorzit ter Albert Boode nodigt daar voor iedereen (met partner) uit die zich op de een of andere manier verdienstelijke heeft gemaakt voor een van de SV- afdelingen. „De avond is vooral bedoeld voor de 'stille werkers' op de achtergrond. Zij juist staan altijd klaar voor onze club en om eerlijk te zijn, kun je niet zonder die spontane vrij willigheid." De avond op sportpark Meer manskamp begint om 20.00 uur. kreeg overigens niet aanvaller Re- mon Jager die, ondanks bemoeie nissen van Holten-voorzitter Wim Brinks als leerling-kok bij 't Lösse Hoes schijnbaar onmisbaar werd geacht en daardoor ontbrak. Het is echter de vraag of hij de matheid bij Holten had kunnen doorbreken. Het wedstrijdbeeld in Zenderen loog niet. Een supervroe- ge afstandstreffer van ZV-er Ter Haar in de tweede minuut zorgde ervoor dat Holten al meteen achter de feiten aanliep. En hoewel onder leiding van een uitblinkende Erik Broekmaat meteen het heft in han den werd genomen, konden de rood-zwarten geen enkele reële kans afdwingen. Alleen Gerrit Klaasses was bij een vrije trap dichtbij de voor promotie benodig de gelijkmaker, maar raakte slechts vol de paal. Toen meteen na rust Mossel de Holtense defen sie opnieuw verraste, was de wed strijd gelopen. Holten had niet meer de kracht voor een omme keer, ook niet met de verse krach ten Gert-Jan Scheperman en Hen- ny Jalving zodat Zenderen na af loop de platte wagen voor kon la ten rijden. Met gemengde gevoelens feliciteerden de Holten- spelers hun tegenstanders, waarbij vooral de jongere garde zoals Mar co Spekreijse, Mark Nijland, Wil fred van der Pluym en Rob Somer het zichtbaar moeilijk hadden. Waarbij dezelfde Spekreijse even later alweer nuchter op het nieuwe seizoen vooruit blikte. „Jammer dat we het niet gehaald hebben, nu we er zo dichtbij waren. Maar aan de andere kant hadden we ook al gedegradeerd kunnen zijn. De er varing van de laatste weken komt ons volgend seizoen zeker van pas. Die laatste mening is ook trainer Kees Riemers teogedaan. De Nij- verdaller, die ook voor volgend sei zoen nog onder contract staat, noemt de nacompet.itie een 'mooi toetje' van een moeilijk seizoen. „Als ploeg zijn we zeker sterker uit deze afgelopen weken gekomen. Kijk maar eens wat een ervaring deze jonge jongens hebben kunnen opdoen. Dat is pure winst voor het volgende seizoen. Ik wil de jongens zeker een pluim geven voor het afgelopen seizoen. We hebben lang onderaan gestaan en een foutje toen was funest geweest. Dat het in Zenderen niet gelukt is, is jammer maar niet rampzalig. We hebben te geforceerd achter de gelijkmaker aangejaagd en dan is er te weinig overleg. Deze ploeg moet blijven voetballen, anders verliezen ze. Ook ontbrak op het beslissende moment de kracht omdat we twee dagen eerder ook nog gespeeld hadden en de laatste tijd steeds drie keer in de week trainden." Riemers voerde aan het begin van het seizoen een drastische verjon ging toe, resulterend in een elftal van gemiddeld nog geen 21 jaar. Uiteraard gaat hij ook komend sei zoenmet de jeugd door. „Maar niet ten koste van alles. Je moet wel evenwicht in de ploeg houden. Al leen maar jeugd werkt ook niet. In ieder geval krijg ik er voor de nieu we competitie een potige spits bij, in de figuur van de broer van Re- mon Jager die van Blauw Wit komt. Zo iemand kan ik in het elftal goed gebruiken. Ik heb er dan ook alle vertrouwen in." Twaalf leden van de Wielervere niging Holten hebben op Eerste Pinksterdag de wielerklassieker Luik-Bastenaken-Luik in onge veer acht uur uitgereden. Dat mag een bijzondere prestatie genoemd worden. Het forse aantal steile be klimmingen maken deze 220 kilo meter lange tocht namelijk bij zonder zwaar. De cóte de Wanne bij Stavelot en cöte de la Redoute bij Remouchamps zijn met stij gingspercentages van zo'n 15-20 procent wel het meest berucht. Daarnaast zijn beklimmingen van 4 tot 6 kilometer lengte beslist geen uitzonderingen. Voor veel Nederlandse recreatie- wielrenners is Luik-Bastenaken- Luik de belangrijkste rit op de wie- leragenda. Vandaar dat deze Belgi sche tocht der tochten ook dit jaar weer bijna een volledig Nederland se aangelegenheid was. Hoewel zich zo hier en daar onder de circa zevenduizend deelnemers ook wat Duitsers, Fransen en Belgen be vonden. Voor de Holtense deelnemers le verde de tocht ondanks de zware beklimmingen amper noemens waardige problemen op. Bij de meesten wierp de intensieve trai- ningsarbeid van het afgelopen sei zoen zijn vruchten af. Bovendien heeft de ervaring met deze Belgi sche krachttoer de Holtenaren wel geleerd om hun krachten tijdens de koers goed te verdelen. Weergoden De weergoden waren de wielren ners gunstig gezind. De dag vooraf gaand aan de koers had het aan een stuk door geregend, maar tij dens de tocht viel er geen druppel regen. Af en toe scheen de zon en de temperatuur was met ongeveer 20 graden bijzonder aangenaam. De enige vrouw in het Holtense wielergezelschap, Janny Vasters, zorgde er tijdens de eerste 150 kilo meter voor dat de snelheid van de wielrenners uit Holten hoog bleef. Joost Boetes en Joop Bruggeman hadden het Holtense peloton al na 80 kilometer verlaten en bleven de rest van de dag op voorsprong. Bijzondere vermelding verdient ook de Deventenaar Roel Groene- woud. Hij nam voor de eerste keer aan de tocht deel en dan mag een tijd van rond de acht uur een goede prestatie genoemd worden. Vrouwen Op de route werden deze keer op vallend veel vrouwelijke deelne mers gesignaleerd. Niet alleen ra cefietsen werden gebruikt om de rit te rijden. Een drietal Nederlan ders beklom de 'colletjes' achter- overhangend op een ligfiets. En zé haalden alledrie de finish. Van te voren waren alle wielrenners door de organisatie gewaarschuwd dat verkeersovertredingen niet getole reerd zouden worden. Dat was blijkbaar niet tot iedereen doorge drongen, want tijdens de tocht werden sommige rijders getrac- teerd op de niet malse boete van f 250 voor het negeren van een stop gebod of het rijden door rood licht. De Holtense renners wisten zich echter keurig aan de regels te hou den. Op de kwart-triathlon van Laren pioenschap. Zij werd tweede, een deed Janny Vasters goede zaken in plaats beter dan haar prestatie in de strijd om het Oostelijk kam- 1991. Voldaan huiswaarts gekeerd na deze echte klassieker volgen voor de Holtenaren nog een aantal 'ge makkelijke' tochten. Zo nemen de leden van de WVH op 14 juni deel aan de 'bultjestocht'in Voorthui zen, op 20 juni aan de Waalse pijl, Trondheim-Oslo of aan de interna tionale grensheuvelentocht te Dinxperlo. Op 5 juli zal de eerste helft van het seizoen worden afge sloten met de traditionele clubrit in de omgeving van Tecklenburg Voor de vlucht vanaf Provins (470 km) waren 131 duiven ingekorfd. Met noordenwind op kop werd het weer geen snelle vlucht. Om 07.00 uur vond de lossing plaats en om 14.42 uur had T. Schuppert de eer ste duif binnen. Twee minuten la ter was ook de tweede binnen. De snelheid was ongeveer 60 km per uur. Uitslag: 1. T. Schuppert (1,2,17,19,22), 2. comb. Jurjens (3,4,25,33); 3. H. Jansen (5,20,32); 4. H. Wansink (6,8,18); 5. H van Beek (7,14); 6. G. Kwintenberg (9,15,16,21); 7. F. Meester en Zn. (10,11,31); 8. G. Koet sier (12,24); 9. J.G. Jansen (13); 10. H.J. Paalman (23). 1. BOUWVERGUNNING VERLEEND AAN: - Mevr. G. B. G. Brands voor uitbreiden woning en bouw garage/berging Schreursweg 2 (met toepas sing van art. 19 WRO); 2. KAPVERGUNNING VERLEEND AAN: - J. H. Stam, Weversstraat 5, voor 1 lijsterbes. Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een be zwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Subsidie-aanvragen voor sociaal-culturele en emanci- patie-aktiviteiten in 1993 moeten uiterlijk 1 oktober 1992 bij het college van burgemeester en wethouders inge diend worden. Na deze datum ingediende aanvragen worden niet in behandeling genomen. Aan verenigingen/instellingen die in 1992 volgens het Sociaal Cultureel Programma subsidie ontvingen is reeds een aanvraagformulier toegezonden. Formulieren zijn verkrijgbaar op de afdeling W.O.P. (welzijn) van het gemeentehuis. De commissie voor ruimtelijke ordening en woning bouwzaken vergadert op maandag 22 juni a.s. om 13.30 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: concept-raadsvoorstel inzake vaststelling bestem mingsplan „buitengebied". Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken, kunnen dit tot uiterlijk 4 uur voor de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie. Ter inzagelegging aanvragen om vergunning. Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecre tarie van Holten liggen vanaf 16 juni 1992 tot 16 juli 1992 op werkdagen van 9.00 uur tot 12.30 uur ter inzage de verzoeken om vergunning ingevolge de Hinderwet van: 1. firma Rietberg, Schuppertsweg 4 te Holten tot het uitbreiden en wijzigen van het rundvee melk- en varkensfok- en vermeerderings c.q. vleesvarkens- mestbedrijf; 2. G. J. Ulfman, Oude Deventerweg 51 te Holten tot het uitbreiden of wijzigen van een mestkuikenstal. De aanvragen om vergunning liggen voorts gedurende genoemde periode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal 't Mos- sink, Keizersweg 22 te Holten (kantoor beheerder). Schriftelijk kunnen tot 16 juli 1992 gemotiveerde bezwa ren worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Hol ten. De persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift heeft ingediend worden, indien daarom uitdrukkelijk wordt verzocht, niet bekend gemaakt. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemach tigde bezwaren inbrengen op verzoek tot 9 juli 1992. Men gelieve daarvoor een afspraak te maken met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie (tel. 616 66). Terinzagelegging ontwerp-beschikkingen Op de afdeling algemene zaken van de gemeentesecre tarie van Holten liggen vanaf 22 juni 1992 tot en met 6 juli 1992 op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur, alsmede op dinsdagavond in de sporthal 't Mossink, Keizers weg 22 (kantoor beheerder) van 19.00 tot 22.00 uur, ter inzage de ontwerp-beschikkingen ingevolge de Hinder wet van: 1F. Klein Teeselink, Markeloseweg 25 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee-, jong vee- en mestvarkensbedrijf annex opslag van diesel olie) omvattende vergunning; 2. G. W. Wijlhuizen, Schapendijk 2 te Holten, tot een nieuwe, de gehele inrichting (mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergun ning; 3. Maatschap J. en D. Vasters-Overmeen, Fliermatern- weg 7a te Holten, tot een nieuwe, de gehele inrich ting (rundvee- en varkenshouderijbedrijf annex op slag van dieselolie) omvattende vergunning; 4. H. W. Luggenhorst, Sangeldijk 7 te Holten, tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee- en varkens houderijbedrijf annex opslag van dieselolie) omvat tende vergunning. De ontwerp-beschikkingen omvatten het verlenen van de vergunning onder voorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikkin gen kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen, die reeds schriftelijk of monde ling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen, die redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest daartoe bezwaar in te dienen. Het bezwaarschrift moet worden ingediend vóór 6 juli 1992 bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. anny lag na het 1500 meter zwem men op een derde positie, maar wist zich door een goede fietstijd van 1 uur en 5 min. over de 42 km op te werken naar de koppositie. Op de afsluitende 10 km hardlopen was zij tot drie kilometer voor de finish eerwste, maar in een span nende slotfase werd ze toch nog gepasseerd. Han Muizebelt haalde in de klasse H50 de eindstreep niet. Hoewel hij na het zwemmen eerste lag en de voorsprong bij het fietsen nog uit bouwde, moest hij met een oude blessure de strijd staken na één ronde van het looponderdeel. Ton Hofhuis haalde een eindtijd van2 uur en 22 min. waarbij hij een matige zwemtijd compenseerde met een goede fietstijd. Ook het lopen ging goed. Als afsluiting van het seizoen maakte de Hervormde Vrouwen groep Holten op woensdag 3 juni een reisje. Met de bus ging het richting Brabant waarbij in Lent een tussenstop werd gemaakt voor een kopje koffie. Vervolgens ging het naar het fietsenmuseum Velo- rama aan de Waalkade in Nijme gen, waar ook nog een deel van de oude vestingmuur te zien was. Met meer dan driehonderd fietsen in allerlei soorten en maten viel er heel wat te bekijken in Velorama. Zo waren er loop- en ligfietsen, twee- en driewielers en een collec tie prachtige old-timers met bijbe horende vitrine vol oude fietslan taarns. Over de Waaldijk ging het daama naar Lith waar onder lei ding van een deskundige gids een tocht door de prachtige omgeving werd gemaakt. Ook een boottocht over de Waal viel goed in de smaak. Als afsluiting van een prachtige dag werd bij het Bonte Paard van een heerlijk diner genoten.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 7