Dubbelop hulde voor jubilaris Schooien Deze kerk is als een moeder die ie omarmt Holtens Frühshoppen nieuw op Dijkerhoekse feest WEEK DEZE Lof voor scheidende ds. Visser in afgeladen NH kerk fER STAL 55 HMV geeft concert in openlucht Filmavonden Kees Bos Schieten Puzzeltocht Dijkerhoek Folklore Deze week op pagina 10 Burgemeester opent galerie in Holten U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Ook gekostumeerd spuitvoetbal Antiek-Veiling Atleten nemen accommodatie in gebruik OP DE HOLTERBERG Gratis pakje kaarten „De Biester" Mens Nieuwsblad donderdag 18 juni 1992 - 44ste jaargang no.25 Abonnementsprijs 49.15 Losse nummers ƒ1.- Gedrukte oplage 3075 Nog even en Holten is weer he lemaal in de ban van de folklo re- Het is alweer vier jaar gele den dat zo'n 25 duizend bezoe kers het dorpscentrum bevolk ten voor de grote optocht van het Internationaal Folklore Festival. Met deelname uit o.a. Mexica, Midden-Rusland, Mali en Equador belooft de editie van 1992 van 9 t/m 15 juli ook weer veel spektakel. Plaats van handeling is dit keer een groot feestterrein aan de Liezenweg. Galerie Op het gebied van kunstgale ries is Holten niet rijk bedeeld. Des te opmerkelijker is de kera- miekgalerie annex atelier die Marga en Berry Rensink zater dag aan de Oranjestraat 69 ope nen. Het Holtens Nieuwsblad nam alvast een kijkje bij Hol tens jongste culturele aan winst. Dubbelop" waardering, dubbelop cadeaus en dubbelop drank voor de vele gemeentelijke collega's en oud-collega's die vorige week vrij dag afscheid kwamen nemen van G.H. Schooien. 'Grasmaaier Schoolen-Gert' vierde immers niet alleen zijn intrede in de VUT, maar ook het feit dat hij exact 25 jaar in gemeentedienst was. Re den voor het voltallig college van B en W om het uitgebreid uitgelei de te doen. Burgemeester W.L.F.C ridder van Rappard memoreerde in zijn toe spraak de eerdere werkkring van Schooien bij de Gebr. Dikkers, waar vaak met zware meelzakken moest worden gesjouwd. Na eerst vergeefs bij de vuilnisdienst te heb ben gesolliciteerd, werd hij later wel als plantsoenmedewerker in de buitendienst aangenomen. In die hoedanigheid kende Van Rappard hem altijd als iemand die vanzelf sprekend zijn werk deed zonder op de voorgrond te treden. Vanwege de dubbele aanleiding overhandig de hij Schooien niet alleen het Makkumer gemeentebord, maar ook het gemeentetegeltje. Directeur De Jong van Gemeente werken schilderde Schoolen-Gert als een bekend figuur in het dorp met zijn oordoppen en petje op. Ook als gemeentelijk vlaggenhij- ser deed Schooien altijd nauwkeu rig zijn werk. Inhakend op twee weken eerder toen collega Bos- schers afscheid nam, had De Jong ook het aantal kilometers van Schooien op de motormaaier uit gerekend. Dat bleken er nog eens zoveel, zodat de grasmaaier al twee keer de wereld rond was geweest en zo'n 15000 hectare groen glad had geschoren. „Een plantsoenen man in hart en nieren, waarop je blindelings kon vertrouwen" aldus De Jong die de VUT-er een versier de takkenzaag overhandigde. Handdoek Hoewel hem, om in de stijl te blij ven, al veel gras voor de voeten was weggemaaid, wist G. Grave na mens de collega's nog wel wat fraaie anecdotes te vertellen uit de 25-jarige loopbaan van Schooien. Zoals die keer toen een opgescho tenjongeling op het zwembad zijn handdoek niet uit de weg wilde halen en de maaier er dus maar Dubbele cadeaus voor o!e jubilerende en afscheid nemende Schooien. Uiteraard deelde ook mevrouw Schooien in de hulde. korte metten mee maakte. Of toen Schoolen-Gert wat al te nauwkeu rig de randjes langs de vijver aan de Drostenstraat wilde maaien en met machine en al kopje onder ging. Ook bleek de jubilaris bij een klusje aan de Valkenweg in staat een toch erg stabiele trekker on dersteboven te krijgen. Grave overhandigde Schooien als aardig heidje een mini-maaier met over kapping en als verwijzing naar diens grootste hobby een kaart spel met de namen van de kaart- collega's. Schooien zelf kon na zoveel hulde blijken niet anders dan iedereen hartelijk danken. Voor Grave had hij ook nog een presentje: de sleu tels van de grasmaaimachine. Wanneer het weer er naar is, geeft de Holtense Muziek Vereniging HMV op donderdagavond 2 juli een openluchtconcert op de Smidsbelt. Dit als afsluiting van het seizoen 91/92. O.l.v. dirigent Bert Fransen zal een gevarieerd programma worden gebracht. De aanvang is 19.00 uur. Ook deze zomer weer houdt Kees Bos een aantal filmavonden over de natuur van de Holterberg en de Veluwe. Dat gebeurt op de vrijda gen 31 juli, 7 augustus en 14 augus tus. De aanvang van de avonden, die worden gehouden in Natuur museum Bos Dierenwereld, is steeds om 20.00 uur. Burgemeester Van Rappard ver richt zaterdag 20 juni om 11.00 uur de opening van de galerie van Mar ga en Berry Rensink aan de Oran jestraat in Holten. Van 14.00 tot 18.00 uur is er voor iedereen gele genheid een kijkje te nemen. De openingstijden zijn van woensdag tot en met vrijdag van 13.00 tot 18.00, op zaterdag van 10.00 tot 17.00, en op zondag van 12.00 tot 16.00 uur. De NH kerk was afgeladen vol toen ds. Rob Visser zondag afscheid nam van Hervormd Holten. Dat viel ook wel te verwachten; de sprekers die na afloop van de kerkdienst hun zegje deden, waren zonder uitzondering positief over de negen en een half jaar waarin Visser Holten diende. Visser zelf heeft het ook best naar z'n zin gehad hier; „Deze kerk is als een moeder die je omarmt". Als thema voor zijn preek had hij een lezing uit het Bijbelboek Richteren gekozen. Hij trok een parallel tussen de strijd die het Joodse volk in de Richterentijd moest leveren om te kunnen overle ven in de bergen, en de huidige tijd. „Kerk zijn in deze tijd is vaak twijfelen en wanhopen. Geen kerk zonder strijd." Voorzitter G. Dijkerman van de Centrale Kerkeraad in Holten ging ook in op die twijfel: „Jouw Paaspreek heeft veel indruk op me gemaakt. Drie kwart van die preek stond vol van twijfel". Diikerman stelde dat Visser en zijn Visser die gaf, goed aansloot bij de i „nn Ho UnHonaron gezin (vrouw Herma en de kinde ren Hester, Jeroen en Maarten) zich een blijvende plek in Holten hebben veroverd. Steeds stond bij Visser de vraag centraal, hoe de kerk weer vol te krijgen. „Je was steeds voor vernieuwing te porren, en daarbij moest je regelmatig je nek uitsteken. Dat je daarbij ook wel eens moest incasseren, is on vermijdelijk." Ook de leiding van de kindemevendienst heeft het verwachtingen van de Holtenaren. Door de leiding van de kindeme- vendiensten werd nog naar voren gebracht dat niet alleen Visser zelf steeds een enthousiast gespreks partner was, maar ook zijn kinde ren, die immers druk hebben mee- geoefend voor de afscheidsdienst van hun eigen vader... Dijkerman sprak ook een dankwoord uit aan het adres van Herma Visser, die zich onder meer verdienstelijk werken met Visser als erg prettig maakte met het geven van gods- en vernieuwend ervaren en het was dienstles. De kinderen van de ne- al niet anders met pastoor A. Ra- vendienst oogstten overigens tot demaker, die namens de rooms- enkele keren toe applaus voor hun katholieke gemeenschap in Holten optreden. Aan de dienst werd ver en het convent van pastores het der nog medewerking verleend woord deed. door de dominees H.W. Door- Visser gaf in een kort dankwoordje nweerd en A.J.Leerink en door toe dat het inderdaad misschien allemaal wel eens te snel ging voor de Holtenaren. Hij verwees daarbij onder meer naar de witte toga's waarmee hij zich wel eens tooide. door het Hervormd kerkkoor on der leiding van J. op den Dries. Gewest Pastoor Rademaker vertelde de „Ik dank jullie allemaal voor de kerkgangers dat Visser steeds inte- grote tolerantie. Dat is de kracht resse in de rk gemeenschap toonde van Holten. Ook als ik eens wat en dat hij op de vergaderingen van fout had gedaan, kon ik daarna het convent van pastores nooit gewoon weer verder." dingen voor zoete koek slikte, maar steeds vragen stelde. Burge- Zielszorg meester mr. W.L.F.C. ridder van Dijkerman benadrukte in zijn be- Rappard, die namens het gemeen- dankwoordje dat de zielszorg zoals tebestuur in de kerkbanken had De Kerk in Holten was afgeladen vol tijdens het afscheid van ds. R. Visser. plaatsgenomen, zei dat Visser met zijn afkeer van overdrevenheid en zijn reële opstelling niet alleen ker kelijk Holten had gediend. Van Rappard wees erop dat Visser na zijn vertrek niet de wereld uit is. „U gaat naar Apeldoorn. Misschien komen Apeldoorn en Holten bin nenkort in hetzelfde samenwer kingsverband, dus u kunt in Apel doorn dan ook gewoon weer din gen over Holten in de krant lezen" zei Van Rappard, doelend op de mogelijke vorming van een nieuw gewest. Tijdens en na de dienst kreeg Vis ser een aantal cadeaus mee naar huis. Van de kinderen van de kin demevendienst een eigengemaakt boekwerk en rozen en van pastoor Rademaker een kaars. Van de bur gervader kreeg Visser een glas in loodraam met het gemeentewapen van Holten. Na afloop van de dienst maakten vele kerkgangers van de gelegen heid gebruik om in zaal Irene de scheidende domineesfamilie de hand te schudden. Vervolgens werd er een broodmaaltijd ge bruikt met de wijkkerkeraad. Eerder in de week nam de her vormde gemeente in Irene af twee fonkelnieuwe fietsen werd overhandigd. Die bijeenkomst werd opgeluisterd door de volks scheid, waarbij het echtpaar Visser dansgroep uit Espelo. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor Geeft op als abonnee voor het het opgeven van een w°"«"s w"«""sb'ad nieuwe abonnee. Dhrjmevr.: Inzenden aan: Adres: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres Woonplaats Woonplaats: Hij/zij betaalt abonnementsgeld per jaar ad 49.15 Een ongetwijfeld komisch gekos tumeerd spuitvoetbal-toernooi zaterdagavonds en Frühshoppen op de zondagochtend. Dat zijn de nieuwste onderdelen van het Dijkerhoekse School- en Volks feest dat op vrijdag 26, zaterdag 27 en zondag 28 juni wordt gehouden. Komende zaterdag al wordt be paald wie dit jaar schuttersko- ning van Dijkerhoek wordt. Uiteraard is er ook voor de kinde ren veel te beleven in Dijkerhoek. Vrijdagmiddag 26 juni treedt Hol- tenaar Dolf Moed op met zijn rei zend Kindertheater. De groepen 1 tlm 4 zijn van 13.30 tot 14.15 uur welkom in het Bonte Paard en de groepen 5 t/m 8 van 14.30 tot 15.15 uur. Onder de verzamelnaam Die- kerhookse Wille wordt 's avonds vanaf 19.30 uur een grote showa vond gehouden voor lijstteke- naars. Deze wordt geheel door Dijkerhoekse artiesten ingevuld waaronder Schutten Jan, Dika van Beeltman, Riki van Moanschien en Henkie van Hutten. Zaterdag barst het feest helemaal los want dan vertrekt eerst de op tocht onder begeleiding van HMV om 09.15 uur vanaf de Hakkerts- weg, waarna op het feestterrein bij het Bonte Paard stoelendansen voor kinderen en dames, ringste ken op de fiets en andere spelletjes worden gespeeld. Ook kunnen de kinderen tot 16.00 uur gratis in de draaimolen en op het luchtkussen. Tussendoor worden ze getracteerd op patat en een cadeautje. De ou deren kunnen zich vanaf 13.30 uur vermaken met o.a. een hindernis- baan voor paren, een groeps- en een verrassingsspel. Vanaf 14.00 kan er ook worden geschoten en kan men meedoen aan het autodu- wen. Hoogetepunt belooft dit jaar het gekostumeerde hogedruk-spuit- voetbaltoemooi te worden met deelnemers van alle Dijkerhoekse verenigingen. Dat begint om 19.00 uur. Later op de avond verzorgt het Traditiegetrouw gaat aan het School- en Volksfeest in Dijker hoek het vogelschieten van SV De Zaagmolen vooraf. Op za terdag 20 juni wordt op het ter rein achter het Bonte Paard be paald wie dit jaar schuttersko- ning(in) wordt. Men kan zich vanaf 19.30 uur inschrijven (f 20,00 per persoon) waarna om 20.00 uur het eerste schot valt. Na afloop zal de jeugdige ko ning van vorig jaar, Marco Ren- sen de nieuwe koning huldigen en de overige prijzen uitreiken. Holtens Nieuwsblad is een Oostelijke Weekbladpers b.v., in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactie: Frederique Rentenaar tel. 053-28 15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: maandagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseurs: Mw. J. Rem Voordamweg 6 Hellendoorn tel. 05486-5 52 54 H. van Zon Van Holtenserf47 Holten tel.05483-6 1981 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 uil ox. diverse voorname nalatenschappen. 50 st. 18e en 19e eeuwse kabinetten, secre taires, mahonie kasten, ca. 1800 kavels. Kijkd.: 19,20,21 juni 10.00-17.30 u. Veiling: 22 t/m 26 juni 19.00 u. Veilinghuys De Castanghe te Lochem -veiling! huijs cDe Castanghe Lochem, tel.05730-51895 Komende zaterdag, 20 juni, neemt de atletiekafdeling van de SV Hol ten de accommodatie op sport park Meermanskamp officieel in gebruik. Daarvoor is wethouder van sportzaken H.J. Westerik uit genodigd die om 13.00 uur op sym bolische wijze het complex vrij zal geven. In feite maken de Holtense atleten en atletes al langere tijd (gedeelte lijk) gebruik van de nieuwe voor zieningen als een kogelstoorring, een 300 meter baan en een ver springbak, maar met de voltooiing onlangs van de discuskooi wil men er nu ook een officieel tintje aan geven. Na de opening worden op de vol tooide accommodatie de clubkam- pioenschapp PURE ONTSPANNING Buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek hield zondag 14 juni onder ideale weersomstandighe den de jaarlijkse fietspuzzeltocht. Er verschenen 115 deelnemers aan de start. Vanaf molen De Hegeman werd om 10.30 uur koers gezet rich ting Zuidloo, waarna in Harfsen de middagstop werd gehouden. Ver volgens ging het via Laren en De Wippert weer richting Dijkerhoek. Bij café restaurant Het Bonte Paard werden rond 16.00 uur de prijzen uitgereikt. De uitslagen van de fietspuzzel tocht luiden als volgt: Dames: l.Abbie Rensen; 2.Ellie Bannink. 3.Sjaantje Meesterbe- rends. Heren: 1.Herman Bode; 2.Gerrit Rensen, 3.Ben Hollegien. Jeugd: l.Dinant Bode; 2.Gerwin Holmer; 3.Ronald Noteboom. orkest The Spitfires een dansa vond in het Bonte Paard. Het Diekerhooks Fees wordt zon dagmorgen afgesloten met een nieuwe activiteit: frühshoppen. Daarvoor komt vanaf 11.00 uur de Edelweisskapelle uit Gelselaar naar het Bonte Paard. bij kratje Heineken bier

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 1