rtBinl totten W Eigen toernooi levert Okia derde plaats op Record aantal titels Tennisclub Holten SV Holten heeft de KNVB weer in zicht Geslaagd concours De Bergruitertjes Lichtenberg wint Wickle Pieker Blauwwitters bezochten Praag r Veel persoonlijke records in tijdrit Programma sporthal Mixtoernooi Blauw Wit - René Bannink wint Laon Succes Blauw Wit-pupillen Voortvarende start nacompetitie DONDERDAG 4 JUNI 1992 HOLTENS NIEUWSBLAD A «SS m Het Hemel vaart-concours van Po nyclub De Bergruitertjes kende dit jaar weer een flinke deelname met ruim tweehonderd combina ties van 36 verenigingen uit de regio. Nadat in de ochtenduren de dressuur en het springen klasse B en L waren afgewerkt, reikte bur gemeester Van Rappard in de pa rade de prijzen uit. Ok wethouder Dalhuisen en zijn echtgenote wa ren aanwezig. 's Middags kon het volop aanwezi ge publiek genieten van het sprin gen in de klasse M en Z. Met name voor het tweede parcours, progres sief en jachtspringen was er erg veel belangstelling. De resultaten van de Bergruitertjes: Dressuur klasse B: categorie B, tweede prijs voor Henk-Jan Markvoort met Mom- ka, categorie C vijfde prijs voor Claudia Vosselman met Apollo, categorie D vijfde prijs voor Danielle van de Kaap met Wendy K. Dressuur klasse LI: categorie C. vierde prijs BRenda Kappert met Beautiful Tiffa ny, categorie E derde prijs voor Micole Vree Egberts met Quintes Springen klasse B: categorie B derde prijs Henk-Jan Markvoort met Monika, catego rie C eerste prijs Daniel Sluiter met Blue Thunder, categorie D eerste prijs Danielle van de Kaap met Wendy K. Springen klass L categorie D eerste prijs voor Gerrie Jager met Mark. Springen klasse M:, categorie D vierde prijs voor Hens Janssen met Charim. Progressief springen: klasse B, categorie B tweede prijs voor Henk-Jan Markvoort met Monika, categorie C eerste prijs voor Da niel Sluiter met Blue Thunder; klasse L, categorie D eerste prijs voor Gerrie Jager met Mark. Jachtspringenklasse M, categorie D twee de prijs voor Ida Vincent met Major Tom. Paradeprijs Op het gezamenlijke concours van PC De Sterruiters in Goor haalden de leden van de Bergruitertjes eervolle prijzen. Zo werd het viertal in de klasse M eerste met 13 punten. Overige uitslagen: dressuur klasse B ca tegorie C eerste prijs voor Claudia Vossel man met Apollo, tweede prijs voor Inge Koster met Lovely Lady; categorie D derde prijs voor Brenda Kappert met Aram; klas se L1 categorie E eerste prijs voor Nicole Vree Egberts met Quintes. Springen klasse B, categorie B derde prijs voor Henk-Jan Markvoort met Monika, ca tegorie D eerste prijs voor Danielle van de Kaap met Wendy K klasse L categorie D eerste prijs voor Gerrie Jager met Mark; klasse M categorie D derde prijs voor Hens Janssen met Charim. De jaarlijkse viswedstrijd van HSV De Rietvoorn om de Wickle Picker- bokaal is gewonnen door A. Lich tenberg die in totaal op een vangst van 4850 gram kwam. Ondanks on weer en regen kwamen 21 vissers naar het Twentekanaal bij Lo- chem en over het algemeen vingen ze redelijk wat. De uitslag: 1. A. Lichtenberg (4850 gr.j; 2. L. Traanman (3650 gr.); 3. W. Kettelarij (2920 gr.); 4. F. Mensink (2890 gr.); 5. M. Kappert (2450 gr.). Op zondag 14 juni wordt de jaar lijkse koppelwedstrijd gehouden in het Twentekanaal, aanvang 07.00 uur. Dan staan (naast een hapje en een drankje) weer prachti ge prijzen te wachten. Van elk kop pel moet er één lid zijn van De Het programma in de sporthal voor de week van 6 Um 12 juni is als volgt: Zaterdag: 12 00-18 00 Haak; 19,00- 20.00 Saalmink. Zondag: 21.00- 22.00 Hofstede. Dinsdag: 19.00- 22.30 Mintonette. Woensdag: 19.00- 22.20 BCH. Donderdag: 20.30-22.00 SV Holten All Stars; 22.00-23.00 Blauw Wit. Voor reserveringen van nog vrije uren in het bovengenoemde week einde kan men zich vrijdag van 12.00-22.00 uur rechtstreeks wen den tot de beheerder (sporthal, te. 63180). Overige reserveringen uit sluitend via het gemeentehuis (afd. Welzijn, tel. 61666-tst. 722). Rietvoorn. Dus vrienden, vriendin nen, buren en familie zijn van harte welkom. Opgave voor 14 juni bij: W. Kettelarij (tel. 62485) of J. Ve neklaas Slots (tel. 64067). De kos ten zijn f 10,00 per koppel. Voor de 188 ingekorfde duiven was het afgelopen weekeinde weer erg warm op de vlucht vanaf Laon. Er stond echter een zuid-oosten wind zodat de snelheid toch nog tegen de 80 kilometer per uur lag. Om 07.45 uur vond de lossing plaats en om 12.21 uur had René Bannink de eerste duif geklokt. Uitslag: 1. R. Bannink (1,3,28); 2. D. Müller (2,9,37); 3. G Koetsier (4,11,19,27,43); 4. Comb. Jurgens (5,42); 5. G. Kwintenberg (6,14,26); 6. H. Jansen (7,8,16,21); 7. T. Schup- pert (10,18,20,24,25); 8. H. van Beek (12,23,30,31,46); 9. F. Meesteren Zn. (13,15,34,39); 10. H. Jongman (17). De pupillen van Blauw Wit waren erg succesvol op het toernooi van Davo in Deventer, 's Morgens be haalden zowel F1 als F2 een eerste plaats terwijl El tweede en F3 der de werd. Een derde plaats was er 's middags ook voor Dl, dat net geen tweede werd omdat de strafschop pen minder goed werden genomen. Cl tenslotte werd op een sterk be zet toernooi in Denekamp tweede. Hoewel de publieke belangstel ling niet overweldigend was, ver liep het vijfde competitietoernooi van het gewest Oost van de Neder landse Touwtrek Bond in Holten op een erg gezellige manier. Op de eigen accommodatie bij sport park 't Vletgoor handhaafde Okia zich in de 640-A klasse op een tweede plaats in de algemene rangschikking maar nummer drie Eibergen kwam toch weer wat dichterbij. In het ochtendprogramma kwa men de dames/jeugd 420 kilo-, de jeugd 450 kilo- en de heren 680 kilo A- en B-teams aan het touw. Bij de dames gaat nog steeds Halfweg- girls (met daarin Okia-dames) aan kop. Bij de jeugd 420 kilo voert Erichem de ranglijst aan met vijf punten voorsprong op Heure. De jeugdklasse 450 kilo blijft span nend voor de twee topploegen TreklusUOosterwijk en Olden Ei bergen. Met slechts twee punten verschil is daar nog alles mogelijk. Okia/Bathmen bezet de derde plaats. De mannen van Koapman leiden onbetwist in de heren 680 kilo A- klasse gevolgd door Bekveld. Ook in de 680 B-klasse zijn de verschil len groot. Hier is Elshof heer en meester met 20 punten voorsprong op EHTC. Okia is derde met 23 punten achterstand. Voor de middag stonden de klas sen 720 kilo en 640 A en 640 B op het programma. In de zwaarste klasse is Koapmanboys B koplo per, gevolgd door Koapmanboys A. Hier zijn de Buffels derde. In de 640 B-klasse doet Okia pas sinds twee toernooien mee, reden waarom hier maar weinig eer meer te behalen is voor de Holtenaren. Wel werden er zeven punten be haald waardoor men een plaastje klom. Eibergen leidt hier met vijf punten voorsprong op Heure. 640 A-klasse Voor het organiserende Okia was de 640 A-klasse het belangrijkst. Hier gaat het in de top elke keer weer hard aan toe, waarbij de Hol- tense thuisploeg van koploper Vios Bison en van Eibergen verlo ren waardoor men met gedeelde derde plaats (samen met Heure) genoegen moest nemen. De laatste ploeg won gelukkig van Eibergen zodat de voorsprong van Okia op de nummer drie in de totaalstand niet al teveel slonk. Aangezien Ei bergen wel van Vios Bison won, deelden deze twee ploegen de dag winst. Het volgende toernooi is op zondag 14 juni in Lonneker. Uitslagen: Dames/jeugd 420 kg: 1. Erichem 12 (56); 2. Heure 10 (51); 3. Halfweggirls 8 (42); 4. Wippenpol 4 (23); 5. Ok.a 6 (17); 6. Vios bison 2(14); 7. DTOVorden 0 (7). Jeugd 450 kg:1. Treklust'Oosterwijk 6 (34); 2. Olden Eibergen 6 (32); 3. Okia/Bathmen 5 (15); 4. Eibergen 3 (11); 5. Vorden 0 (8). Heren 680-A: 1. Koapmanboys 12 (53); 2. Bekveld 7 (38); 3. Vios bison 10 (36); 4. Eibergen 6 en Buffels 2 (29); 6. DES 5 (21); 7 Noordijk 0 (4). Heren 680-B: 1. Elshof 12 (58); 2. EHTC 5 (38); 3. Okia 4 (15); 4. Bison/Kemper 3 (9). Heren720 kg: 1. Koapmanboys B 13(54); 2. Koapmanboys A 5 (43); 3. De Buffels 7 (41 4. Halfwegboys 10(32); 5. Oele6(30); 6. De Belte 13 (24); 7. Vios bison 0 (8); 8. DES 2 (6). Heren 640-B: 1Eibergen 14 (63); 2. Heure 6 (58); 3. Bekveld 15 (51); 4. EHTC 12 (40); 5. Vorden 3 (39); 6. De Buffels 5 (26); 7. Olden Eibergen 8 (218,. Okia 7 (8); 9. Duelmen 2 (6). Heren 640-A: 1. Vios Bison 14 (71); 2. Okia 12 (66); 3. Eibergen 14 (58); 4. Heure 12 (51); 5. vorden 5 (46); 6 Oosterwijk 8 (28); 7. Olden Eibergen 4 (22); 8. Erichem 1 (12); 9. Bathmen 2 (6). Het kampioensteam meisjes 15 jr. V.l.n.r. Henrieke Beltman, Marlienke Spakman, Martine Damink en Maaike Zuethoff. Voor de tweede keer dit seizoen werkte de Wielervereniging Hol ten de tijdrit op het parcours aan de Valeweg/Helhuizerweg af. On danks een stevoge oostenwind verbeterde menigeen zijn of haar persoonlijk record op de uitgezet te 6,5 kilometer in Espelo. Daar mee begint de in het voorseizoen verrichte trainingsarbeid duide lijk vruchten af te werpen. Bij de wielervereniging reden ook enkele Holtense triathleten mee die zich voorbereiden op de kwart- of achtste triathlon in eigen dorp. De volgende rijders klasseerden zich bij de eerste tien: 1. J. Boetes 9 min 27 sec; een gemiddelde snel heid van 41,27 kilometer per uur); 2. T. Hofhuis op 6 sec; 3. H. Beijers op 9 sec; 4. B. Visser op 30 sec; 5. A. Markvoort op 1 min. 8 sec; 6. A. Bronsvoort op 1.09; 7. H. Beldman op 1.20; 8. R. Groenewold op 1.22; 9. H. Gervedink Nijhuis op 1.26; 10. G. Luggenhorst op 1.33. Amstel Gold Op Hemelvaartsdag namen enkele WVH-leden deel aan de toerversie van de Amstel Gold-race. Het par cours was 246 kilometer lang met daarin 26 heuvels. De meest venij nige klimmetjes waren de Oude Huls, de Dode Man en (na 240 kilo meter nog) het Eyserbosch. Met de beklimming vanuit België naar het Drielandenpunt bereikten de ren ners het hoogste punt. Maar naast het klimmen bleek ook het afdalen een kunst apart. De smalle wegen en hoge bermen vroegen de hele dag opperste concentratie. Boven dien was het erg warm en stond er een harde wind. Moe van de zware tocht maar zeer voldaan deze te hebben volbracht keerden de Hol tenaren dan ook huiswaarts. De volgende uitdaging is de klassie ker Luik-Bastenaken-Luik die voor Eerste Pinksterdag op de wie- Ieragenda staat. Na het succesvolle uitstapje vorig jaar naar Budapest, bezocht de selectie van Blauw Wit dit jaar Praag. De reiscommissie bestaan de uit Harry ten Wolthuis, Henk Aanstoot, Elco Spijker, Gerrit Beldman, Hans Bekkernens en Henri Stam had een druk, maar uitstekend programma in elkaar gezet. Op dinsdag 26 mei vertrok de bus met de chauffeurs Kruk en Bel dman naar de stad aan de Moldau. Na een voorspoedige reis kon op woensdagochtend het hotel wor den betreden in de wijk Haje, waar na een ieder de mogelijkheid kreeg om de stad wat nader te bekijken. De donderdag werd gebruikt om met een gids de stad te doorkrui sen aan de andere kant van de Moldau. Er werden bezoekjes ge bracht aan o.a. St. Guy Cathedral, maar ook stond de gids nog stil bij o.a. het Cennin Palace, het mu seum van de stad Praag The Loret- to en het Schwarzenberg Palace. Op de terugweg over de Kareis- brug ging het richting de Joodse wijk Josefov met een begraaf plaats die op velen toch wel een bijzondere indruk heeft achter ge laten. Ook het centrum rond het Wenceslasplein werd niet verge ten. Met de metro waren alle plaat sen in de stad goed bereikbaar. Op vrijdag werd een bezoek gebracht aan Terezin of zoals misschien be ter bekend is Theresienstad, een concentratiekamp 60 kilometer buiten Praag. Op zaterdag werd na een vrije ochtend een rondvaart gemaakt op de Moldau, waarna sommigen nog een klim naar de burcht Vysehrad maakten. Ook het stadion van Sparta Praag werd bezocht en hier moest natuurlijk een groepsfoto op het heilige gras gemaakt worden. Op zaterdag avond verorberde de hele groep een Praagse maaltijd, maar of het nu echt Praags was vraagt men zich nog steeds af. De reis werd afgesloten met een avond op het terras aan de Moldau net voor de Karelsbrug. Op zondag werd het gezelschap weer veilig teruggebracht door de chauffeurs Jaap Kruk en Gerrit Beldman naar 't Vletgoor. De Tennisclub Holten heeft een succesvolle competitie achter de rug. Voor het eerst sinds 1974 wer den zes teams kampioen: nl. één jeugdteam en vijf seniorteams. Helaas waren er ook twee teams die degradeerden: donderdag da- mes-1 en zaterdag mix-2. Van de teams die kampioen wer den, speelde alleen het jeugdteam uit. Het was heel spannend bij sommige teams en het was j ammer dat onweer en regen het program ma wat in de war schopten. De meeste teams wilden niet inhalen in het Pinksterweekeinde en daar om werd er verder gespeeld met de verlichting en in de regen toen het onweer over was. Het publiek stond onder paraplu's de spelers aan te moedigen en niet voor niets. De teams die kampioen zijn gewor den: Zat.meisjes-1 15 jr.(jeugdteams hebben geen klasse en promoveren dus niet): Maaike Zuethoff, Martine Damink, Marlienke Spakman en Henrike Beltman kregen maar één punt te gen! Zat.mix-1 3e kl. promoveert naar de tweede klas. Hans Tutert, Pim Gruyters, Ria Bogers, Corine van Iperen en Annemieke Klijnsma hadden nog twee punten nodig. Toen de regen begon stond het 1-1 en waren ze met de derde partij bezig. Eierhuisje belde wat later dat ze gewonnen hadden met 4-1 en op dat moment was één punt genoeg en was het team kampioen. De uitslag werd 3-2. Zat.mix-4 6e kl. promoveert naar de vijfde klas: Erwin Heeregrave, Michiel Oosterling, Dixie v.d. As sem, Wil Speelman en Ineke Wil- lemsen hadden drie punten nodig en dat lukte want ze wonnen met 3- 2. Zat.heren-14e kl. promoveren naar de 3e klas: Erik Ladiges, Erik Ho- vingh, Robert van Iddekinge en Barend Jan Klijnsma hadden als laatste een team dat ook kam pioen kon worden, want beiden hadden nog niet verloren. Hovingh won een enkelspel, Ladiges/Van Iddekinge verloren een dubbel en Klijnsma verloor een enkelspel. Ze stonden op 1-2 en moesten dus de laatste twee dubbels winnen. Ho- vingh/Ladiges wonnen de dubbel en de laatste dubbel met Klijnsma- /Van Iddekinge werd tweemaal on derbroken door onweer en regen en aangezien niemand zin had om een week later nog te spelen, werd de partij met verlichting in de regen verder afgespeeld en gewonnen door Holten. Zat.heren-2 5e kl. promoveren naar de 4e klas: Marnix Schippers, Hans Zuethoff, Herman Oolbekkink, Frits Wessels en Hans Meyer had den de meeste punten, maar Bath men had nog niet verloren, dus Holten moest met 3-2 winnen. Na 3 partijen stond het 2-1. Met nog twee dubbels te spelen hadden ze nog 1 punt nodig. De dubbel Schip- pers/Meyer werd door het weer een paar keer onderbroken en men be sloot om die verder te spelen als dat nodig was op zondag. De ande re dubbel Wessels/Zuethoff ging bij verlichting verloren en dus was de vijfde partij nodig. Zondag om 12.00 kwamen Bathmen en Holten beiden met supporters terug op de baan. In een spannende wedstrijd haalde Holten uiteindelijk een be nauwde overwinning en de titel. Zat.heren-3 6e kl. promoveren naar de 5e klas: Wim Tulier, Rex van Geerestein, Rob Jaap Martens en Wim Meyer hadden tot nu toe alles makkelijk gewonnen, maar had het tegen de eveneens ongeslagen tegenstander erg moeilijk. Na drie partijen stond Holten achter met 1-2, maar in de regen en met ver lichting werden de beide laatste partijen toch nog gewonnen door Holten. Uitslagen: Dinsdag dames: Holten 1 - Goor 5: 1-4; Holten 2 - Schapekolk 3: 1-4; Holten 3 - Mossendam 2 1-4. Woensdag jeugd mix: Holten 1 - Albergen 1: 3-2; Holten 2 - Stouwe 2: 3-2. Donderdag dames: Holten 1 - Dev LTC 2:1- 4 (degradatie); Holten 2 - de Snip 1: 2-3. Vrijdag heren: Holten 1 - Goor 2: 3-2; Holten 2 - Wegdam 13-2. Zaterdag jeugd mix 15 jr: Holten 1 - Bath men 13-2; Holten 2 - Dev LTC 10-5. Meisjes 15 jr: Holten 1 - Ommen 1. 5-0 (kampioen); Holten 2 - Dev LTC 1: 0-5; Holten 3 - ter Spille 10-5. Mix 17 jr: Holten 1 -Ramele2: 5-0; Hotten 2 Zenderen Thuis tegen Zenderen werd er aan vankelijk afwachtend gevoetbald, maar daarin kwam met het eerste doelpunt van Holten na een kwar tier verandering. Uit een voorzet van Klaassens kopte Jan-herman ten Velde goed in, waarna Van der Pluym ter plekke was om de zaak af te ronden: 1-0. Nog geen drie minuten later stond het alweer 1-1 toen de midvoor van Zenderen een foutieve terugspeelbal van Erik Broekmaat genadeloos afstrafte. Na de rust ging het ook weer gelijk op met wisselende kansen. Vooral de beide doelveredigers zorgden ervoor dat er niet meer gescoord werd. Vooruitzichten Door dit resultaat heeft Holten de beste vooruitzichten in de nacom petitie. Dat moet ook wel, want aangezien de Holtenaren in de re guliere competitie van het drietal ploegen de minste punten behaal de, grijpt men bij een gelijk aantal punten naast de promotie. Na de wedstrijd RSC-Zenderen van gis teren staan nog de ontmoetingen Holten RSC (maandag 8 juni) en Zenderen-Holten (woensdag 10 juni) op het programma. Als een van de afsluitende evenen- menten staat op vrijdag 5 juni 's avonds het 7 tegen 7 mixtoumooi gepland. De wedstrijden beginnen om 19.00 uur en alle deelnemers wordt verzocht een blauw en een wit shirt mee te nemen. Na afloop van de wedstrijden is er een gezelli ge avond voor alle senioren met aanhang. Was het lange tijd kommer en kwel bij de SV Holten, nu het seizoen zijn einde nadert lijkt er dan toch nog een hoofdprijs in het verschiet voor de rood-zwarten. Na een 0-2 uitoverwinning bij RSC en een 1-1 puntendeling thuis tegen Zenderen vooruit lijkt de ploeg van trainer Cees Riemers over de beste papieren te beschikken voor een terug keer in de KNVB-gelederen. Afhankelijk van wat de concurrentie gisteren (woensdag) in het onderlinge treffen deed, kunnen er Pinkstermaandag op sportpark Meermanskamp al spijkers met kop pen worden geslagen. Na de rust controleerde Holten het duel. Over en weer waren er nog wel kansen maar toen die niet be nut werden beperkte Holten zich tot het uitspelen van de wedstrijd en was RSC niet in staat nog terug te komen. - Bathmen 2:5-0; Holten 3 - Saasveld 10-5. Zaterdag senioren mix: Holten 1 - Stouwe 1: 3-2 (kampioen); Holten 2 - Heino 1: 1-4 (degradatie); Holten 3 - Bathmen 3" 3-2; Holten 4 - MTV'65 3: 4-1 (kampioen); Hol ten 5 - MTV'65 2: 3-2 Heren: Holten 1 - de Mors 1: 3-2 (kam pioen); Holten 2 - Bathmen 3: 3-2 (kam pioen); Holten 3 - Slagvaardig 13-2 (kam pioen); Holten 4 - MTV'65 3:1-4; Holten 5 - Lettele 2: 1-4. De wonderbaarlijke opstanding van het rood-zwarte vlaggeschip zette zich uit tegen RSC onverdro ten voort. Een sterk aanvallend Holten was, ondanks de warmte en het slechte veld, de hele wedstrijd superieur. Toch waren de Rossu- mers niet ongevaarlijk, maar Hol ten-doelman Erwin Stukker be wees bij de scherpte uitvallen de laatste weken in een bloedvorm te verkeren. Halverwege de eerste helft namen de gasten de leiding toen de laatste man van RSC in de fout ging en Raymond Jager de bal vanaf de achterlijn voorzette op Wilfried van der Pluym die simpel raak knikte: 0-1. Vlak voor het rustsig- naal zat Holten al op rozen want uit een strakke hoekschop van Er win Broekmaat kopte Raymond Jager de bal snoeihard in de tou wen: 0-2.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 7