Rode Kruis blij met magazijn Waag weg Winkelen Zakendoen van dag tot dag Medische diensten Gevonden voorwerpen Burgerlijke stand BERICHT STICHTING L WELZIJN OUDEREN Open huis op zaterdag 13 juni Uit het politierapport DONDERDAG 4 JUNI 1992 HOLTENS NIEUWSBLAD ECHTE WARME BAKKER NED.HERV. KERK Eerste Pinksterdag: 08.30 uur: ds. A.J. Leerink (m.m.v. kerk koor) geen oppasdienst; 10.00 uur: ds. A.J. Leerink (openbare belijdenis van het geloof, m.m.v. Campanella). Oppasdienst: mw. Vlogtman-Meijer en Jeanet Mensink. Tweede Pinksterdag: 09.30 uur: ds. R. Visser (gezinsdienst); op pasdienst: mw. Meijer en mw. Kukolja. Uitgangscollecte: Pinksterzen dingswerk. Diessenplas: woensdag 10 juni 19.00 uur: ds. Leerink. GEREF.KERK Eerste Pinksterdag: 09.30 uur: ds. M. Berg; 19.15 uur: ds. M. Berg (bevestiging nieuwe ambtsdragers, geen kindeme- vendienst) Tweede Pinksterdag: 09.30 uur: ds. M. Berg (gezinsdienst). De eerste collecte is voor de zen ding en de tweede voor rente en aflossing. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis in gebouw Ire ne. ARTS: 6,7 en 8 juni: Huisartsenmaat schap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uitslui tend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder af spraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 6 en 7 juni: L. Mees ten Oever, Noordachtereschweg 8a Marke- lo. Tel. 05476-2992. 8 juni: T.I. Lafeber, Henri Dunantstraat 1 Rijssen. Tel. 05480-18383. Be handeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 29-31, tel. 614 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag fm vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: volgens afspraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- DIJKERHOEK Eerste Pinksterdag: 11.00 uur:, ds. R. Visser (gezinsdienst, af scheid zondagsschool); uit gangscollecte: Pinksterzen dingswerk. ESPELO Eerste Pinksterdag: 09.30 uur: ds. R. Visser (gezinsdienst, af scheid zondagsschool); uit gangscollecte: Pinksterzen dingswerk. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00 uur. OKKENBROEK Eerste Pinksterdag: 09.30 uur: ds. H.Th. Vollebregt (Tweede Pinksterdag geen dienst). NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29-31, tel 6 27 84. Spreekuur: maandag fm vrij dag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10 SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27, Holten. Ge opend vrijdag- en zaterdagmid dag van 13.30-16.00 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVAKABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca^ bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). De afgelopen tijd is er veel veranderd bij Fotografie Mul der. Zo heeft de familie Mulder een nieuwe behuizing betrok ken en woont weer bij de zaak, nadat daat het nodige ver bouwd is. De grootste verandering is echter de bouw van een nieu we, zeer professionele fotos tudio op het terrein. Hiervoor is een ruime hal neergezet waarin de nieuwe aanwinst van Henk Mulder gesitueerd is. Opvallend is de 'oneindige' achterwand van de studio. Er is zoveel ruimte dat er grote groepsfoto's gemaakt kunnen worden, auto's gefotogra feerd, maar ook grote indus triële produkten en zelfs ob jecten kunnen worden 'ge schoten'. Met name voor de klantenkring in de grotere in dustrie en de reclamewereld is dit een belangrijke aanwinst. Naast de studio blijft de foto zaak van Fotografie Mulder natuurlijk actief zodat er ook ruimte is voor het 'gewone' fotowerk. Deze wordt gedre ven door Truus Mulder. Op vrijdag 5 juni wordt de nieuwe behuizing officieel ge opend door burgemeester Ridder van Rappard. Fotogra fie Henk Mulder houdt zater dag 6 juni aan de Oranjestraat 29 (tel. 61889) open huis voor alle geïnteresseerden. Geboren: Dian, dochter van T. Hofman en F. J. van Zon. Overleden: J. Wegstapel (90); J. Veltmaat(75); H.J. Ulfman-Bek- kemens (60); T.G. Wolthek-Viet (74); J.H. Meerman-Egberts (66). Ondertrouwd: J.H. Stoelhorst (30) en B.J. Letink (29); J.H. Ro- haan (28) en G.H. Koopman (21); J.G. Megelink (23) en W.H.J. Catsburg (23); J. Traan- man (26) en S.M.A. Geelen (25). Getrouwd: G.H. Heuten (30) en G. Markvoort (29). Een middenstander deelde mede dat er mensen aan de deur zijn geweest die een advertentie wilden verkopen. Het ging om een ondui delijk blad. Hij is er niet op inge gaan. Dinsdagmiddag was een misver stand de oorzaak van een botsing tussen twee auto's. Iemand wilde vanaf de Deventerweg rechtsaf naar de S 14 en gaf richting aan naar rechts. Een automobilist, die op de Jeurlinksweg stond, ver wachtte dat de man rechtsaf de Jeurlinksweg zou inslaan en trok op. Beide auto's raakten licht be schadigd. Woensdagavond botsten twee au to's op de afrit van de Al bij De Poppe Een auto stond stil voor de Markeloseweg, een achteropko mende auto merkte dat te laat op een botste er achterop. Hemelvaartsdag is goed verlopen. De indruk was dat het minder druk was dan gebruikelijk, misschien door het warme weer. Er zijn twee groepjes jongelui betrapt op het meenemen van bier op de Holter- berg. De drank is in beslag geno men. Een jongen uit Deventer was op een snorfiets aan het dauwtrap- pen. Hij deed dat met zo'n snelheid dat dat de aandacht trok. Hij vluchtte een bosje in en uiteinde lijk bleek dat het motortje fors op gevoerd was. De remmen werkten niet. Op donderdagmiddag gebeurde nog een aanrijding op de kruising Dorpsstraat - Larenseweg. Oor zaak was het niet verlenen van voorrang. Alleen schade was het gevolg. Vrijdagmorgen werd een vrouw be trapt op het plegen van een winkel diefstal in een drogisterij. Ze had voor 15 gulden spullen meegeno men. Het ging om een buitenland se, die hier op vakantie was. Daar om is er direct contact geweest met de Officier van Justitie, die haar een boete van 250 gulden oplegde. Zaterdagmiddag sloeg de bliksem in bij een vakantiewoning aan de Winkelbergweg. Daardoor ont stond brand in de meterkast. De bewoner hield de deur dicht, waar na de vlammen doofden, waar schijnlijk door gebrek aan zuur stof. Zondagavond is aangifte gedaan van diefstal van zuivelprodukten op industrieterrein De Haar. Door een groep jongelui is voor een be drag van 175 gulden aan lekkere en gezonde dingen uit een vrachtauto gepikt. Een treinreiziger wilde zondag avond zijn reis per brommer voort zetten naar Markelo. Hij kwam echter tot de ontdekking dat de carburateur was verwijderd. Verloren: prisma horloge j2x),groen-witte jas,gouden schakelarmband fototoestel in zwarte tas, zw.leren portemon nee, tang voor aanbrengen oor merken; Otto-afvalcontainer, grijze fietstas met regenpak. Gevonden: twee pauwen, zilver en (kinder)bedelarmband, zwarte krat voor flessen, Nemef- sleutel aan blauw label, blauw groene parkiet met gele staart, VW-wieldop. Kruis-mensen zelf en voor officiële gasten, maar 's morgens is ieder een welkom." Ingezonden Vandalisme Een schoolplein is van oudsher een plaats waar kinderen spe len. Met deze brief willen we de aandacht vestigen op het mis bruik dat na schooltijd van de schoolpleinen wordt gemaakt. Steeds vaker worden wij als di recteuren van een basisschool geconfronteerd met de gevol gen van vandalisme door de jeugd. Opzettelijk vernielde rui ten, dichtgepleisterde sloten, vernielde speeltoestellen, met spuitbus aangebrachte teksten (zelfs een hakenkruis en 'verbo den voor joden'!), vuurtje sto ken en rommel rond de oud pa pier-containers. Los van alle irritatie zijn de kos ten van dit vandalisme erg hoog. Het argument 'we zijn toch verzekerd' kan nooit een vrijbrief zijn voor ongestraft vernielen. Er is wel degelijk ver schil tussen een kwajongens streek en puur vandalisme. Voorkomen en bestrijden daar van moet in het gezin beginnen, waar geleerd wordt dat je spul len van een ander niet zinloos kapot maakt. En wanneer er schade wordt aangebracht mag er een beroep worden gedaan op eerlijkheid en de bereidheid mee te helpen bij het opruimen. Sociale controle en het noemen van namen kan helpen vanda lisme te bestrijden. Wij doen hierbij een beroep op jongelui, ouders en burgers om bij te dra gen aan de leefbaarheid en de kwaliteit van de samenleving in ons dorp. Op veel plaatsen in Nederland staan er grote hek ken rondhom de schoolpleinen met daarop dreigende verbods borden. Is dat geen aanfluiting? De directeuren van de Haar- school, de Dorpsschool, de Kol- school, het Kompas, de Scha kelde Bosschool en de OBS Dijkerhoek. ANBO Woensdag 20 mei maakte de afde ling Holten van de ANBO haar jaarlijkse uitstapje. Het doel van de reis was de Biesbosch. Met de bus werd via de Betuwe richting Tiel gereden. Omdat er geen files waren onderweg, kon in het histo rische stadje Buren een kopje kof fie worden gedronken. Daarna werd via het geheel geres taureerde Heusden naar Made ge reden, waar een maaltijd wachtte. De boottocht op de Biesbosch was, gezien ook het prachtige zomerse weer, een fantastisch hoogtepunt van de dag. Helaas moest in een warme bus daarna weer de reis naar Holten worden aanvaard. Pas 65 Heeft u al een Pas 65? Nu de tijd weer is aangebroken van de vakan tie en de dagjes uit kan een Pas 65, naast de gebruikelijke korting, u zeker voordeel bieden. U krijgt er korting mee op de bus. Maar ook het lidmaatschap van de biblio theek, toegangskaartjes van mu sea, sommige bioscopen e.d. Wat u allemaal kunt doen met Pas 65 staat te lezen in de Pas 65 krant. Deze verschijnt elke twee maan den. Ze is gratis verkrijgbaar bij de gemeente en de VW-kantoren. Een Pas 65 hoeft maar éénmaal te worden aangeschaft. Er komt een pasfoto op en een handtekening en wordt daarna geplastificeerd. Zo'n pas kan worden aangeschaft op het gemeentehuis aan de balie van Algemene Zaken. Deze balie is elke morgen van 08.30-12.30 uur open. De kosten van de pas bedragen f 8,75. Pas 65 is een andere pas, dan de NS 60-plus kaart. Voor de trein moet u een andere kortingskaart aan schaffen. Die geldt vanaf 60 jaar. Folders zijn bij elk station verkrijg baar. SWOHolten De maand juni zijn de openingstij den van SWO nog gewoon. Dat wil zeggen dat maandag- en donder dagmorgen van 9.00-13.00 uur en dinsdagmiddag van 13.30-17.00 uur in principe iemand op kantoor is. Het kan voorkomen, dat de pro jectleidster naar een vergadering elders moet of een huisbezoekje bij iemand aflegt. Helaas is het kan toor dan gesloten. Wilt u langskomen? Een telefoon tje - 64910 - verzekert u ervan niet voor niets te komen. Ingezonden Holten en de motoren, 't is niet meer aan te horen! In deze zonnige dagen zal het menigeen in Holten vergaan als mij: een toenemende overlast van motoren die met snerpen de, gierende en overdadige ge luiden door heel Holten te horen zijn. Van heel ver hoor je ze al aankomen, of van boven uit de berg of op weg naar de berg. Nog vóór men de Toeristenweg heeft bereikt, gaat de gaskraan vol open en met moorddadige snel heden giert men door de boch ten alsof het een TT-circuit is. Mijns inziens is een rijverbod voor motoren noodzakelijk voor de Toeristenweg en de kom van het dorp. Alleen zo kan men een einde maken aan de ernstige overlast èn aan de gevaarlijke situaties op de Toeristenweg. Het samengaan van wande laars, joggers, fietsers, auto's en racende motoren op de Toeris tenweg en de aanlooproutes via het dorp, is een onmogelijke en lawaaiige situatie. En motoren zullen er steeds meer komen, daarom moet er omwille van een goed leef- en toeristenklimaat ingegrepen worden. M.A. Wille Enkweg 2 Zaterdag 6 juni: 21.30 uur, op treden Corrosive in Jongerenca- fé De Schure. Woensdag 10 juni: 19.30 uur, af scheidsreceptie ds. R. Visser in gebouw Irene Donderdag 11 juni: 20.00 uur, informatieve bijeenkomst Na tuurbeleidsplan in gebouw Ire ne; Normaal in Espelo (voorpro gramma Kabaal), 20.00 uur. Zaterdag 13 juni: Open huis Rode Kruis-magazijn, 10.30 uur-12.00 uur achter brandweer kazerne aan de Waagweg, zwemfandag Twenhaarsveld. Zondag 14 juni: 10.00 uur, af- scheidsdienst ds. R. Visser; 10.00 uur, jaarlijkse bergrit Hol- tense Vereniging voor het aan gespannen paard, De Bergrij- ders, start familie Aaltink, Rijs- senseweg. Dinsdag 16 juni: Eerste avond Fietsvierdaagse (18,22,24 en 26 juni andere avonden). Zaterdag 20 juni: 09.00 - 15.00 uur: jaarlijkse rommelmarkt supportersvereniging HMV, hoek KerkhofswegTndus trie straat. Dat het open huls in het nieuwe magazijn van het Nederlandse Rode Kruis kring Overijssel samenvalt met het 125-jarig jubileum van deze hulpverle ningsorganisatie is puur toeval. Maar het geeft wel een extra feestelijk tintje aan de viering op provinciaal niveau. Want in de Rode Kruis-villa aan de Dorpsstraat maken kringssecretaresse K. Schuringa en chef staf J. Ruys er geen geheim van dat ze erg blij zijn met de nieuwe opslagmogelijkheid achter de brandweerkazerne. Op zaterdag 13 juni kan iedere Holtenaar zich daar van 10.30 uur tot 12.00 uur van overtuigen. Samen met zes andere beroeps krachten zetelen Schuringa en Ruys sinds 1986 in het voormalige onderkomen van de Burgerbe scherming. In feite vormen ze de tussenschakel tussen de 43 afdelin gen in Overijssel en het landelijke hoofkantoor in Den Haag waar de nationale beslissingen worden ge nomen. De 2500 vrijwilligers in de afdelingen zorgen op hun beurt weer voor de uitvoering van de verschillende Rode Kruis-taken. En dat zijn er heel wat want het takenpakket van het Rode Kruis is anno 1992 erg uitgebreid. Daaron- het centraal magazijn gevestigd voor Overijssel. Aangezien de ram penbestrijding tegenwoordig een samenwerking is tussen professio nele hulpverleners als politie, brandweer en GGD, werd de door de gemeente Holten geopperde mogelijkheid om het Rode Kruis- magazijn in de nieuwbouw van de Holtense brandweergarage te be trekken, dan ook dankbaar aange grepen. Temeer daar de opslag van hulpgoederen en rijdend materieel voor de opening van het nieuwe complex aan de Waagweg door vocht- en kouproblemen nogal te der vallen niet alleen de noodhulp wensen overliet. Chef staf Ruys en structurele hulp aan slachtof- toont dan ook trots het 167 vier- fers van calamiteiten, maar ook kante meter grote nieuwe maga- sociale en sociaal-medische activi- zijn, waarin ook ruimte gecreëerd teiten zoals bijvoorbeeld het Wel- is voor de Provinciale Verbindings- fare-werk, de Telefooncirkels, het dienst, die in geval van nood ver- Jeugd Rode Kruis, vakantiepro- bindingssystemen en communica- jecten en bloeddonorwerving, tienetwerken opzetten. Nieuwe projecten zijn o.a. de Thuishulp en het project Asielzoe kers en Vluchtelingen. Landelijk zijn dan ook zo'n 32.000 vrijwiligers actief verdeeld over 479 afdelingen. „Bij de opening van de brandweer kazerne vorig jaar konden we nog niet veel laten zien omdat er nog niets klaar was" verklaart hij het ^ampnw/prlfinn °P6n hUiS °P 13 :juni- »Maar zelfs odrTicnwerKirig toen kregen we al zo veel vragen en Hoewel Holten zelf niet over een leuke reacties van Holtenaren, dat geneeskundig peloton beschikt, dat een rol vervult in de rampenbe strijding anno 1992 is in Holten wel we alsnog de gelegenheid willen bieden om een kijkje te nemen, 's Middags doen we dat voor de Rode Op maandag 25 mei vond de trekking plaats van het Euro Disney Supermarkt Spel, ge organiseerd door Euro Disney en Nestlé Nederland. Hierbij was ook de C-1000 winkel uit Holten betrokken. Voor deze wedstrijd moest een slagzin worden ingeleverd samen met een aantal streepjescodes van Nestlé-produkten. De in zet was een van de 250 drie daagse reizen voor telkens vier personen naaar het Euro Disney-park bij Parijs. Bij C-1000/Dikkers in Holten werd ook een winnares voor deze schitterende reis getrok ken. Het gaat om mevrouw Geerligs uit Cuijk die de reis- papieren kreeg overhandigd door C-1000 bedrijfsleider P. van den Berg. Eind juni zullen de eerste prijswinnaars naar Euro Disney afreizen.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 3