Expositie hommage aan de Nagelhouts Winkelen Zakendoen van dag tot dag Kerkdiensten Medische diensten Nog t/m 8juni in oude raadszaal Bezwaren tegen plan Buitengebied HOLTENS NIEUWSBLAD Gevonden voorwerpen Burgerlijke stand aan Europarit Holtenaren doen mee Uit het politierapport Optreden van Corrosive in De Schure VRIJDAG 29 MEI 1992 ARTS: 30 en 31 mei: Huisartsenmaat- schap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uitslui tend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder af spraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 30 en 31 mei: F.B. Zeilstra, Bre- derodestraat 6 Rijssen. Tel. 05480-14569. Behandeling na te lefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 29-31, tel. 614 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag tlm vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: volgens afspraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERLISSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29-31, tel 6 27 84. Spreekuur: maandag tfm vrij dag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10 SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLTN: Dorpsstraat 27, Holten. Ge opend vrijdag- en zaterdagmid dag van 13.30-16.00 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). De Goorse vijfmansformatie Cor rosive treedt op zaterdag 6 juni op in Jongerencafé De Schure. De groep maakte in het verleden naam als Blind Ecstacy. De band trad onder meer op in het voorpro gramma van Bert us Staigerpaip en de Belushi Memorial Blues Band. Daarnaast was de Goorse formatie te zien op popfestivals als Berkelpop en Springpop. Corrosi ve is de houseband van de Chopper Club Achterhoek en brengt mu ziek die het best kan worden om schreven als. beton of pomp rock. De invloeden van een groep als Motorhead zijn duidelijk te horen bij zanger Marcbel Mengerink, Ard en Hans Brunnekreeft (gitaar en zang), Hjitsj Ijsebrands (bas) en Erik ten Zende (drums). Het optre den van Corrosive begint om 21.30 uur, de zaal is open om 20.00 uur. Wie naar binnen wil, moet vijf gul den betalen. Gevonden voorwerpen: Blauwe boodschappen tas; wa terschildpad; fordsleutel- deursleutel; lichtblauw jack; bruin/rode portemonnee; ken tekenplaat; huissleutel in gr.e- tui; kinder BMX-fiets; leesbril; parkiet, vaalgroen; houten wa terpas; rode bodywarmer; zwar te kat. Verloren voorwerpen: Portemonnee inh. .7,-; Huissleu tel "Yale"; bromfietsplaatje; "ne- Met een door autobedrijf Dries Wil- lems gerepareerde Ford Sierra is de Holtense équipe Erik Hengs- tman/Ali Nijhuis gisteren vertrok ken als deelnemer in de Europarit 1992. Deze rit wordt gehouden door de Automobiel Sport Vereniging Hellendoorn en wordt dit jaar voor de vijfde keer verreden. De toertocht voert de beide Holte naren door tien landen, onder meer Oostenrijk en Zwitserland. Erik mef'sleutel girobetaalkaarten; kat; oud rose trui; geelbonte roodrug parkiet; witte sporttas met inhoud; plastic zak met kle ding; wieldop'Toyota"; gele roodrug parkiet; groene "Kliko"; groen/zwart badlaken; voorzet zonnebril; bewerkte gouden sla- venarmband; witte "Levi's" zwemtas met inhoud klein zwart etui met sleutel en geld; zwemabonnement; 2 sleutels aan ring; zwarf witte kater; zwarte vulpen "waterman" Hengstman neemt dit jaar voor de vierde keer deel aan de tocht, ter wijl Ali Nijhuis voor de eerste keer routeboek en landkaart ter hand neemt. Naast Willems sponsoren Meinders Truckservice, Afdich- tingsbedrijf J. van Beek en Hans Vos verzekeringen en hypotheken de tocht van de Holtenaren. Zon dagavond om 20.15 uur zullen de Holtenaren weer terugzijn bij de finish in Hellendoorn. Geboren: Myrthe, dochter van H. Barvelink en H. Koopman; Britt, dochter van H. Barvelink en H. Koopman. Overleden: G. Müller-Heijnen (89). Getrouwd: J. J. J. Kosters (28) en K.W.M. Koedijk (24). Oud-burgemeester mr. W.H. En klaar van Holten opende vrijdag 22 mei j.l. de expositie 'Dokter Nagelhout en zijn schilders'. Dat gebeurde in de oudheidkamer Hoolt'n. De bijeengebrachte col lectie schilderijen en bijgaande documentatie is nog tot en met 8 juni te bezichtigen. De openingsu ren zijn: dagelijks (behalve op zondag) van 13.30 tot 16.00 uur en op de koopavond van donderdag 4 juni. Volgens de heer Enklaar gaat het bij deze tentoonstelling niet in de eerste plaats om de kunstenaars, maar om posthuum de man te eren op wiens initiatief dit alles tot stand gebracht werd. „De mens leeft voort in de resultaten van zijn arbeid" aldus Enklaar, die de in spanningen en de bevlogenheid vari dokter Nagelhout roemde. Hij portretteerde de Holtense dokter alleen man met een milde benade ring ten opzichte van de proble men des levens, een man ook met een scherp analyserend vermogen. Holtens burgemeester W.L.F.C. van Rappard overhandigde me vrouw M. ter Borg, secretaris van de Oudheidkamer, namens de ge meente, de penning van de Anjer stichting. Deze penning kreeg me vrouw Nagelhout vorig jaar van de Anjerstichting als erkenning voor haar bijdrage aan de kunst en cul tuur in Overijssel in het algemeen en Holten in het bijzonder. Portret Nagelhout Een centrale plaats in de tentoon stelling neemt het portret van dok ter Nagelhout in, dat geschilderd werd door Kees Stoop. Daarnaast zijn nog tal van schilderwerken en tekeningen te zien, van verschil lende (buitenlandse) kunstenaars. In de tentoonstelling wordt van zelfsprekend veel aandacht ge schonken aan het initiatief van de Holtense dokter om een 'kunste naars-uitwisseling' tot stand te brengen. Nederlandse kunste naars kregen de gelegenheid enige tijd in het buitenland te verblijven, en de daar opgedane ervaringen te verwerken in hun schilderstukken en tekeningen. Omgekeerd kregen buitenlandse schilders de gelegen heid een maand in Nederland te verblijven. Zo hebben in de jaren vijftig en begin zestiger jaren heel wat Franse, Belgische, Zwitserse en Engelse schilders een reis naar Nederland gemaakt. Velen van hen verbleven in Holten en bij vele Holtenaren resten dan ook nog goede herinneringen in de vorm van een schilderij... Correspondentie Op de tentoonstelling is veel cor- respbndentiemateriaal en zijn heel wat krantenknipsels te zien, onder andere over de Holtense Kunst club en de daarbij horende verlo ting. Die verloting van opdracht schilderijen werd opgericht om de schilders aan zakgeld te helpen. Men kon en kan nog steeds lid worden door één of meer loten van een rijksdaalder per stuk te kopen. Éénmaal per jaar kwamen de leden van de Kunstclub naar zaal Amici- tia, waar de schilders over hun be levenissen vertelden en waar de trekking van de verloting plaats vond. De winnaar mocht een schil derij uitzoeken uit de tentoonge stelde exemplaren. Op de tafel in de expositieruimte staat dan ook het blauwe busje, waarin zich nog de echte lootjes bevinden. Na het overlijden van dokter Na gelhout in 1975 zette zijn echtgeno te mevrouw J.W. Nagelhout-Klij- zing de verloting voort. Na haar overlijden in 1991 werd de verlo ting omgezet in de 'Stichting verlo ting Opdracht Kunstwerken' en worden de werkzaamheden voort gezet door een commissie. De 37e trekking vindt dit jaar plaats in november. Het blauwe busje dat gebruikt werd tijdens de 'Avonden van Nagelhout', en nu te zien is op de expositie, is het symbool van eens genomen initiatief voor een verloting die nog steeds bestaat... 16-5 vond op de Gaardenstraat een frontale aanrijding plaats tussen twee personenauto's bestuurd door een Holtenaar en een inwoner van Almelo. Oorzaak was dat de man uit Almelo door een gepar keerde auto de andere niet kon zien aankomen. Op 17-5 werd aangifte gedaan van vernieling van een thermopane- ruit. Vermoedelijk hadden onver laten er een tuinstoel doorgegooid. Eveneens op 17-5 deed men aangif te van het schrijven met een vilt stift op een auto. Al met al voor het slachtoffer een nare ervaring als een ander jouw eigendommen op een dergelijke manier vernielt. Dezelfde dag werd van een inwoner uit Spijkenisse een fietsendrager van de auto gestolen. Plaats van handeling was de Wild weg. Op 18-5 een aanrijding op de krui sing A-l met de S-14. Een inwoon ster van Baars stopte met haar voertuig op een dusdanige manier dat zij gedeeltelijk op de andere weg kwam. Een inwoner van De venter kon haar niet meer ontwij ken. Het bleef bij materiële schade. Op 18-5 kwam bestuurder van een motor, afkomstig uit Nijverdal, op de Keizersweg te vallen. In een bocht lag olie waardoor hij slipte. Hij raakte door de val licht gewond aan zijn rechterbeen. Tevens reed op de A-l bij een tank station een bestuurder van een auto weg nadat hij had getankt. Op zich geen bezwaar, maar in dit geval wel. De bestuurder' had na melijk nog niet betaald. Het kente ken kon worden opgenomen. Hfj zal een extra betaling moeten ver richten, dit keer in de Rijkskas. Op 21-5 tankte op de A-l weer een bestuurder zonder te betalen. De twee kassiers die op dat mo- In een ware marathonzitting ont vangt de gemeente Holten woens dag 3 juni van 08.30 tot ongeveer 16.00 uur alle achttien personen en instanties die hebben gerecla meerd tegen het ontwerp-bestem- mingsplan Buitengebied. Overi gens is de verwachtingen dat een aantal (acht) daarvan weinig tijd zal vergen omdat het daarbij om zuiver technische aanpassingen gaat. De informatie daarvoor had ook op de twee voorafgaande hoor zittingen al kunnen worden gege ven. Daarnaast zijn er meer funda mentele bezwaren o.a. van het Be- ment net waren afgelost gingen achter de auto aan. Op parkeer plaats "De Hop" zagen zij de auto staan. De bestuurder wisselde juist de Duitse kentekenplaten. Toen hij werd aangesproken probeerde hij weg te rijden, waarbij één van de kassiers over de motorkap ging. Gelukkig werd hij niet ernstig ge wond. De bestuurder van de auto werd in de nacht van 23 op 24 mei in Dedemsvaart aangehouden ter zake poging tot doodslag en dief stal van benzine. Bij zijn aanhou ding was hij in het bezit van een gasrevolver. Inmiddels is hij geleid voor de officier van justitie te Zut- phen. Een inwoner van Almere vond op 22-5 zijn weggelopen vrouw in Holten. Tijdens het daarop volgen de gesprek werd de man agressief. Hij had een voorwerp in zijn bezit dat op een boksbeugel leek en te vens een ketting. De man is meege nomen naar het bureau voor afkoe ling en een proces-verbaal. Op 22-5 wilden vier inwoners van Rijssen gaan "stappen". Door twee van hen werd eerst een persoon in Rijssen bewusteloos geslagen. Ver volgens trapten zij in Holten een personenauto vol deuken, waarna in Deventer een oude man werd mishandeld. Zij konden door de politie Deventer worden aange houden. De twee verdachten zijn geleid voor de officier van jusitie en zullen snelrecht krijgen. Op 26-5 deed een persoon aangif te van diefstal van haar tas uit de keuken. Vermoedelijk is het feit gepleegd tijdens de avonduren op het moment, dat de keukendeur openstond. Tijdens het afgelopen weekeinde zijn weer diverse fietsen weggeno men. Ook werd een aantal fietsen als gevonden aangemeld. drijfsschap voor de Bosbouw en Houtteelt tegen de in hun ogen moeilijker wordende exploitatie van bossen, van de IVN afdeling Rijssen tegen vermeende aantas ting van natuur en milieu en van de Waterleiding Maatschappij Over ijssel tegen de dubbelbestemming die op sommige plekken van het vijfduizend hectare groot gebied is gelegd. Ook het Landbouwschap verschijnt, terwijl verschillende re clamanten zullen ageren tegen het verwijderen van de agrarische be stemming op hun grond. Op 21 mei was het precies 25 jaar geleden dat Gerrit J. 'Pim' Vincent zijn eerste ritje maakte als chauffeur van de firma H.W. Pieffers Zn. Het ging toen om een lading varkens voor slachterij Stegeman in Deventer, waarbij halverwege steevast werd aangelegd bij uitspanning 'De Olde Mölle'. Terugblikkend was het toen al niet veel anders dan tegenwoordig, met dit verschil dat iedereen nu haast heeft. H.W. Pieffers Zn. BV heeft momenteel acht man personeel. Men rijdt nu rond met grote kippers voor het vervoer van losse goederen zoals: ertsen (mangaan en ferro), voedergrondstof fen, maïs en meel. Vroeger moest dit allemaal nog met de hand gelost worden. Ook is de firma Pieffers actief op de markt van veevervoer en heeft men zelfs een speciale 'noodslachtings- dienst'. De chauffeurs van Pieffers zijn te vinden in landen als Duitsland, Oostenrijk, Tsjechoslowakije, Hongarije en Italië. Men kan het bedrijf bereiken op telefoonnummer 05483-61269. Het kantoor is aan de Larenseweg en het bedrijfsterrein aan de Keizersweg. De heer Neppelenbroek is de nieuwe exploitant van Hotel Restaurant Hoog Holten. Neppelenbroek is afkomstig u'rt Leme- lerveld en heeft de afgelopen jaren een ruime ervaring opge daan als manager van hotels en restaurants, in binnen- en buitenland, tot in de Verenigde Staten toe. Het interieur van Hoog Holten is door Neppelenbroek zelf helemaal opnieuw ingericht, zodat er een sfeervolle, huiselijke inrichting ontstaan is. Hoog Holten is er helemaal op ingesteld om elke klant, ook de restaurantbezoekers, persoonlijke aandacht te geven. Hoog Holten beschikt over twintig ruime kamers. De gasten hebben de beschikking over een grote huisbibliotheek en een ruim zonneterras. Het hotel is gespecialiseerd in lunches en diners en ook is er veel ervaring met trainingssessies en conferenties. Daarnaast is de sfeer dus uitermate geschikt voor familiefeestjes. Hoog Holten is bereikbaar via telefoonnummer 61306, het adres is Forthaarsweg 7. NED.HERV. KERK 09.30 uur: ds. R. Visser; neven diensten. 19.00 uur: ds. A.J. Leerinfc. Uitgangscollecte: diaconaal project. Oppasdienst: mw. Stegeman en Maaike van der Spek. Diessenplas: woensdag 3 juni 19.00 uur: ds. Visser. GEREF.KERK 09.30 uur: ds. A.J. van de Schaft, Ommen. 19.15 uur: ds. J.W. Genuït, Kam pen. Kindemevendienst: groep 3 en 4 o.l.v. Margreet Meijerink; groep 7 en 8 o.l.v. H. Paalman. De eerste collecte is voor de kerk en de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Annie Kolkman-Hofenk, Trijnet Over- kempe-Locht en Erna Kolk man-Hallink; 4-6jaar: Henriëtte Schipper-Beldman, Ria Aan- Vrijdag 29 mei: 10.30-11.30 uur en 16.00-17.00 uur, uitzending kerktelefoon; districtskampi oenschappen tennis bij TC Hol ten van 09.00 uur tot 18.00 uur. Zondag 31 mei: 12.00 uur, toer tocht MAC De Holterberg, start 't Stuurhuus, Beusebergerweg; touwtrektoernooi Okia op 't Vletgoor vanaf 10.15 uur. Woensdag 3: hoorzittingen be stemmingsplan buitengebied. Donderdag 4 juni: hoorzittin gen bestemmingsplan buiten gebied. Zaterdag 6 juni: 21.30 uur, op treden Corrosive in Jongerenca- f e De Schure. stoot-Stam en Herman Aan- stootrPluimers. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis in gebouw Ire ne. DIJKERHOEK 09.30 uur: ds. A.J Leerink; uit gangscollecte: diaconaal pro ject. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00 uur. OKKENBROEK 09.30 uur: mevr. J.P ter Heege- Prenger uit Markelo; uitgangs collecte: Pinksterzendings werk. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). Woensdag 10 juni: 19.30 uur, af scheidsreceptie ds. R. Visser in gebouw Irene Donderdag 11 juni: 20.00 uur, informatieve bijeenkomst Na tuurbeleidsplan in gebouw Ire ne. Zondag 14 juni: 10.00 uur, af- scheidsdienst ds. R. Visser; 10.00 uur, jaarlijkse bergrit Hol tense Vereniging voor het aan gespannen paard. De Bergrij- ders, start familie Aaltink, Rijs- senseweg. Zaterdag 20 juni: 09.00 - 15.00 uur: jaarlijkse rommelmarkt supportersvereniging HMV, hoek Kerkhofsweg'Indus trie straat.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 3