V Complete videoserie over onze gezondheid Veel publiek op feest Dribbel en Kruimeltje PV* KLASSE OCCASIONS Schuppert heeft altijd een occasion in uw favoriete klasse. Sony Scoopman: digitale 'postzegel'-memorecorder Autobedrijf Schuppert I Rozalla swingt op Everybody's Free CD 'Kon ik maar even bij je zijn een puik debuut-album Gordon Humanistische Filosofie Special Class Tevreden rijders hebben een Toyota-dealer DONDERDAG 21 MEI 1992 HO 11 Lekker vlot en swingend, zo Inn men het album van zangeres RozaJia het best omschrijven. EVERYBODY'S FREE heet haar cd, die wind uitgebracht door indisc te Nieuwegein. Zeer bekend, en een goede hit, is het openingsnummer, tevens de titel van deze cd. Ook de overige nummers op dit album, zoals 'Faith (In The Power Of Love)', Heart is in Africa', 'Hear Me Calling', zijn frisse liedjes, lekker om naar te luisteren, en maken dat dit album al met al toch een pittige variatie aan liedjes kent Wie Everybody's Free goed bevallen is, doet er beslist goed aan de moeite te nemen om dit album in z'n geheel te beluisteren. Indisc cd bzzcd 106105. De Nederlandse zanger uit Amsterdam), Gordon, bekend van zijn hit 'KON IK MAAR EVEN BU JE ZUN', bracht onlangs zijn eerste album uit Het kreeg dezelfde titel ais zijn eerste grote hit alhier. Van de single gingen er in korte tijd maar liefst 75.000 over de toonbank. Als aanmoediging kreeg hij begin dit jaar ook nog eens de Zilveren Harp. Als vervolg op z'n single 'Kon ik maar even bij je zijn' verscheen van het gelijknamige debuut-album het Bed 'Blijf je vannacht bij mij', dat kort na de lancering de hitlijsten wist binnen te dringen. Opnieuw succes dus voor deze zanger. Z'n debuut-album bevat behalve de al genoemde hits, ook nog enkele ballads, zoals 'Alles wat je zegt, 'Schelding' en Ik hou van jou', naast up-tempo nummers ais 'Nu zet ik de wereld op z'n kop'. Ik wil naar Amsterdam' en 'Wat echte liefde is'. Al met ai een prima debuut-album, en als de voortekenen niet bedriegen, valt er van zijn kant beslist nog het nodige aan platen te verwachten. CNR cd 655.327.2. Sony introduceerde in maart van dit jaarde NT-1 digitale microrecorder en bijbehorende digitale microtapes, die niet groter zijn dan een postzegel. De digitale microrecorder is uitgerust met de non-tracking (NT) technologie die door Sony is ontwikkeld. Hierdoor is het mogelijk tot twee uur digitaal op te nemen en weer te geven op een cassette, niet groter dan een postzegel. Het uiterst geringe energieverbruik is een ander be langrijk kenmerk van deze digi tale microrecorder. Eén pen- light alkaline batterij is goed voor zeven uur opnemen. Dank zij het uiterst compacte formaat, de vrijwel ruisvrije op name en het geringe energiever bruik is de digitale microrecor der bij uitstek geschikt voor congressen, het verzamelen van nieuws, interviews en andere zakelijke, educatieve en com- ■Sh"- municatieve toepassingen. muziekregistratie mogelijk is, is Omdat uiteraard ook digitale de Scoopman voorzien van het Serial Copy Management Sys teem. Foto: Sony Het boek Humanistische filoso fie is geschreven door dr. P. B. Qiteur (Paul Cliteur), universitair hoofddocent aan de rechtenfacul teit van de RU Leiden, voorzitter van het Humanistich Studiecen trum Nederland en tevens redac teur van de tijdschriften Reken schap, Civis Munde en Liberaal Reveil. Het boekje is uitgegeven door Kok Agora in Kampen en handelt over de relatie tussen filo sofie, de levensovertuiging van hu manisme en de vraag wat we zoal verstaan onder humanistische filo sofie. Het is een compact boek werkje dat tot stand kwam in sa menwerking met het Humanistisch Studiecentrum Nederland. Paul Cliteur schreef zelf het voorwoord en spreekt hierin de hoop uit dat het boekje, waarin aan de hand van een schets het denken van verschil lende humanistische denkers wordt weergegeven, kan fungeren als een korte inleiding in het moderne Ne derlandse humanisme. Het prachti ge omslag is een detail van een schilderij van Sir LawTence Alma Tadema getiteld Expectations (Opus CCLXVI). ISBN 90 242 7705 1. Niet altyd geeft een huisarts of specia list antwoord op elke vraag die men hem stelt. Soms ook wil men hem niet alles vragen, is de tyd te kort, of komt men daarna thuis met nieuwe vragen. De Stichting Iris, bekend in de gezond heidszorg, heeft daarom veel voorko mende vragen over gezondheidsproble men op video gezet. Zo kan iedereen zich thuis, in zijn vertrouwde omgeving, samen met huisgenoten of partner, oriën teren op heel persoonlijke onderwerpen zoals: astma bij kinderen, leven na een hartinfarct en: ouderen en het gebruik van medicijnen. Lotgenoten Het zijn eigenlijk heel professionele voorlichtingsfilms. Allerlei wetenschap pelijke gegevens zijn daarbij verwerkt tot een mini-documentaireHoofdrolspelers als Han Peekei, Ed Nijpels en Joop Doderer vertellen over persoonlijke er varingen van lotgenoten. Dat gebeurt op een boeiende wijze. De filmpjes hebben daarmee veel waardering gekregen. Emoties Omdat emoties en de verwerking van een ziekte de nadruk krijgen (en dus niet de medische aspecten alleen), hebben patiënten een belangrijke stem gekregen bij het maken van de film. Maar telkens worden ook (belangen) organisaties ge- De laatste nieuwe video bijvoorbeeld 'Is straling gevaarlijk?', kwam tot stand dank zij medewerking van internist J. Geerling, de Nederlandse Kankerbestrij ding, het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (afdeling Stralings-hy- giëne), het Ministerie van VROM, De Dienst van Landbouwkundig Onderzoek en het Rijksinstituut voor Land- en Tuin- bouwprodukten. Straling De video geeft een overzicht van alle stralingsvormen en hun mogelijke gevaar voor onze gezondheid. Straling is name lijk overal en altijd om ons heen: denk maar aan de magnetron, de afstandsbe diening van tv, de bouwmaterialen van het huis, zonlicht, doorstraald voedsel, ziekenhuizen en kerncentrales. Trouwens, ook aan radonstraling wordt uitgebreid aandacht besteed. Deze vorm van straling kwam onlangs nog in het nieuws via een rapport van het Rijks instituut voor Volksgezondheid en Mili euhygiëne: maar liefst één derde van alle straling in ons land is afkomstig van radonstraling. Andere titels Andere titels binnen de Iris-serie zijn: 'Lotgenoten' (leven na een hartinfarct); 'Benauwde uren, deel 1 en 2' (astma bij kinderen): 'Breekbaar' (vrouwen en bo- tontkalking); 'Diabetes, je hebt het niet alleen'; 'Aids in uw omgeving'; 'Een buitengewoon reisje' (senioren in het verkeer); 'Ouder worden en vallen'. 'Slik ze wijs' (ouderen en medicijnen) en 'Let op vet'. Bij iedere videoband zit een folder met hoofdpunten en verwijs-adviezen. De videobanden zijn gratis te leen bij elke apotheek. Soms vraagt men daar een borgsom (drie tientjes). Voor dat bedrag is zo'n cassette ook te koop. First Class Occasions vanaf 15.000.- Carina 2.0 GLi opties LB 5-drs1989 Canna 1.6 XLi EXIV airco 4-drs1990 Carina 1.6 XL sdn kat. 4-drs1988 Corolla 1.6 XL LB 5-drs1989 Corolla 1.3 XL sdn 4-drs 1988 Corolla 1.3 XLi sdn 4sirs.1990 Corolla 13 XL HB 3-drs.1989 Corolla 1.8 XL HB 3-drs. (diesel)1989 Starlet 1.3 Si 3-drs1990 Starlet 13 XLi 3-drs1990 Starlet 13 XL soleil 3-drs1989 Special Class Occasions vanaf 7.500.- tot 15.000.- Canna 1.6 DX 4-drs. sdn kat1988 Carina 1.6 GL 4-drs. sdn kat1987 Canna 10 DX LB 5-drs diesel1986 Canna 16 DX 4-drs. sdn1986 Corolla HB 16 XL LPG LM velgen .1987 Corolla HB 13 XL 3-drs1988 Corolla 1.3 DX 4-drs. sedan 1987 Corolla 13 GL 4-drs. sdn 1986 Corolla HB 1.3 DX 5-drs1987 Corolla HB 13 DX 3-drs. automaat1987 Corolla LB 13 GL 5-drs 1986 Starlet 13 XL 3-drs. soleil1989 Starlet 1.0 XL 3-dis. spon1988 Starlet 1.0 DL 3-drs. spon1988 Starlet 13 DX 3-drs automaat1986 Starlet 1.0 DX 3-drs1987 Starlet 1.0 DX 3-drs1986 Opel Cotsa 12 S 3-drs1986 Fojd Escort 13 L 5-drs1985 Golf D 3-dis.1986 Economy Class Occasions vanaf 7.500.- Starlet 13 DX 3-drs 1983 Opel Kaden 3-drs. 1.21983 Ford Escort 13 Ghu 5-drs198! Mazda 626 4-drs.1982 Oranjestraat 30, 7451 CC Holten Telefoon 05483-6 13 63 Dir. G. A. M. Marissink, 05720-5 52 63 Het was een drukke boel, afgelo pen zaterdag tijdens de viering van twintig jaar peuterspeelzaal Dribbel en Kruimeltje. Het weer zat natuurlijk ook mee. Maar an ders waren de negentig kinderen van de jubilerende speelzaal met hun ouders ook wel komen kijken. „Want belangstelling is er genoeg voor de peuterspeelzaal", zegt Bep Stant die sinds elf jaar leidster is. Zij heeft dus de verhuizing, in 1989, van het oude Kolnus naar dorps huis De Boschkamp ook meege maakt. De peuterspeelzaal telt rond de negentig kinderen, ver deeld over Kruimeltje (voor de kleintjes van twee tot twee en een half jaar) en Dribbel. Er bestaat inmiddels een fikse wachtlijst voor de zaal, maar mogelijkheden tot uitbreiding zijn er op dit moment niet. De peuterspeelzaal was zaterdag voor de gelegenheid omgetoverd in een ruimte in kaboutersfeer. Kin deren, puffend van de warmte van wege het weer en de fraaie kabou termutsen- en dito baarden, kon den een bepaalde route door het dorpshuis volgen, aangegeven door gele voetstappen. Onderweg kwamen ze verschillende attrac ties tegen. De grabbelton bijvoor beeld, of het kabouterbos. De peu ters kregen een druk programma voorgeschoteld, waarbij onder meer bedjes werden gezongen, bui ten gespeeld en waarbij ook een toneelstuk kon worden bekeken. Op een videoband kon men oude beelden van 't Kolnus en uit latere Druk was het zeker bij de 20-jarige Dribbel en Kruimeltj-peuterspeelzaal. Bijna alle negentig kinderen kwamen met hun ouders op het verjaarspartijtje. periodes bekijken. Bep Stant vestigt er de aandacht op, dat deze feestdag vooral ook mogelijk is geworden door de grote inzet van de vrijwilügsters en door het korps van ouders. Dat heeft onder meer gezorgd voor de kabou termutsjes en voor koffie en cake.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 11