Slecht weer speelt TC Holten parten NS breidt haar service voor reizigers fors uit Herindeling baart Holten zorgen Uit buiten Holten Commissie vreest leegloop scholen Examenkandidaten SGH exposeren in De Boschkamp HOLTENS NIEUWSBLAD Nu ook verkoop kaartjes buitenland G. Koopman beste schutter De Eendracht Fietsers blijven thuis Pleegzorg zoekt pleegouders Jeugddienst Ton van Oyen ontsnapt aan nederlaag Bespreek bureau Resultaten Blauw Wit Restaurant Jos Kamphuis in voormalig kerkgebouw DONDERDAG 14 MEI 1992 Treinreizigers die via het NS- sta tion in Holten op stap gaan, kun nen in de nabije toekomst profite ren van een forse uitbreiding van de service. De Spoorwegen nemen in Holten namelijk ook verkoop van kaartjes met bestemming bui tenland in het pakket op. G.B.P. Nijmeijer, procesmanager van het NS- rayon Hengelo, waar Holten onder valt, vertelt dat de wijzigingen eind november ingaan. „Het NS-station in Holten heeft al langer een uitgebreid aanbod voor het binnenland", zegt hij, doelend op onder meer de NS- attractie- kaarten waarmee dagtochten kun nen worden gecombineerd met een bezoek aan de dierentuin. Binnenkort kan men via NS in Hol ten een kaartje kopen voor be stemmingen in Luxemburg, Duits land (West), en Belgié. Een forse uitbreiding van de reizigersservi ce, dus. Computer Maar er is meer. De oude Triumph- Adler 1069 computer waarover het personeel in Holten nu nog be schikt, verdwijnt en maakt plaats voor splinternieuwe computerap- De eindstand van het seizoen 1991- '92 van de schietvereniging De Eendracht is: Luehtgeweer Klasse: 1. G. Koop man, 167.33 pnt.; 2. G.J. Schup- pert, 162.06 pnt.; 3. W. Paalman, 157.04 pnt; 4. E.J. Grootenstraast, 155.53 pnt. De hoogste serie was van G. Koopman met 179 pnt. Klasse B: 1. D. Jansen, 153.66 pnt.; 2. B. Paalman, 151.53 pnt.; 3. H. Vincent, 149.53 pnt.; 4. J. Nijendijk, 142.93 pnt.; 5. G.HJ. v. Aefst, 142.86 pnt. Klasse C: 1. G. Jansen, 142.86 pnt.; 2. J.A. Paalman, 140-93 pnt.; 3. B. Tromop, 137.4 pnt.; 4. J. Tui- tert, 125.93 pnt., 5. A. Pekkeriet, 124.4 pnt.; 6. J. Deijk, 122.8 pnt.; 7. M. Aanstoot, 107.86 pnt.; 8. F. Hase 92.73 pnt. Eindstand luchtpistool: 1. H.J. Nekkers, 168.6 pnt.; 2. G.A. Haver slag, 168.2 pnt.; 3. G.H. Paalman, 164.86 pnt.; 4. A. J. Bieleman, 157.2 pnt.; 5. A. Schuppert, 148.4 pnt. paratuur. Die heeft de benaming loket- baliesyeteem (lbs) meege kregen van de Spoorwegen. De in stallatie van het werkstation zal ongeveer anderhalve week in be slag nemen en maakt deel uit van een vernieuwingsproces in het hele land. „In heel Nederland worden de verkooppunten van NS uitge rust met deze apparatuur", zegt Nijmeijer. Hij somt de voordelen op: „Deze computer kan via een verbinding met de centrale NS-computer in Utrecht direct ge gevens opvragen over prijswijzi gingen". In de iets verder weg lig gende toekomst kunnen via 'Utrecht' ook gegevens doorgege ven worden over bijvoorbeeld de NS-reisplanner, over stremmingen in het treinverkeer of over vertra gingen. In de vierde competitieweek won nen veertien van de van de 28 teams van de Tennisclub Holten hun wedstrijd. Nog steeds onge slagen zijn twee jeugd- en vijf se niorteams. Verder hebben nog drie seniorenteams op de zaterdag een kleine kans om eerste te wor den namelijk mix-4, mix-5 en he- ren-4. Vanwege het slechte weer konden niet alle teams alle wed strijden kunnen spelen. Wo.mix-2 uit tegen Acehof-2. Dit team onder aanvoering van Jidde Wessels won deze keer alle partij en: 5-0. Dit team krijgt nog twee sterke tegenstanders, die ook nog ongeslagen zijn. Zat. meisjes 15 jr. thuis tegen Hel- lendoom-1Het team met aanvoer ster Maaike Zuethoff heeft weer gewonnen met 5-0, ze hebben nog geen punt tegen. Zij komen ook nog twee teams tegen die ongesla gen zijn. Di. dames-1 5e klasse thuis tegen Lettele-1. Dit team met aanvoer ster M. van Dijk won deze keer met 4-1, alleen een damesdubbel werd verloren. Zij komen op 19 mei DLTC-2 tegen, dat ook nog niet verloren heeft. Zat. mix-13e kl. uit tegen Eierhuis- je. Dit team met aanvoerder H. Tutert en de tegenstanders waren beiden nog ongeslagen en wisten De koffers van de gemeente Holten staan nog wel niet gepakt om te verhuizen uit het gewest Midden IJssel, maar zijn toch alvast een inspectie onderworpen om zono dig de verhuizing naar de regio Twente te kunnen doorstaan. Voorlopig bevaltde samenwerking met de overige gemeenten in het Gewest Midden IJssel nog uitste kend en voldoet het in alle opzich ten aan de wensen en verlangens van de gemeente Holten, maar mocht onverhoopt door het Stads gewest (Zutphen-Deventer-Apel- doom) de druk van de stedendrie hoek te groot worden, moet niet worden geschroomd om uit te zoe ken of een aansluiting bij Twente soms beter is. De leden van de raadscommissie voor Algemene en Bestuurlijke za ken vonden het dinsdag in hun vergadering nog te vroeg om nu al stappen te ondernemen, of een voorstel hierover in de raad te for muleren. Eerst wil men de brief van 11 mei afwachten die de provincie Gelderland zal uitbrengen over een bestuurlijke reorganisatie, die ook gevolgen kan hebben voor het Gewest Midden IJssel. Lochem zal dan wellicht van regio veranderen. Daarnaast is de kans groot dat Raalte de wijk zal nemen naar de regio Zwolle. Of wat dan in het Gewest Midden IJssel overblijft sterk genoeg is om als zelfstandige regio verder te gaan, dan wel sa men moet gaan met de regio Oos telijke Veluwe (SOV), is een kwes tie van nader onderzoek. De lig ging van Holten speelt hierbij een De belangstelling voor de Lande lijke Fiets- en Molendag, die zater dag werd gehouden is, mede door het slechte weer, in Holten be paald geen succes geworden. Door de gestaag vallende regen gingen maar weinig mensen op pad om een van de drie ANWB routes te rijden. Ook de nieuwe opzet van het eve nement, waarin geen ruimte meer is voor speciaal voor deze dag uit gezette routes en ook na afloop geen herinneringsmedailles voor de deelnemers klaarliggen, zijn volgens André Hoeben van de VW debet aan het mislukken van dit evenement. In de week voor de Landelijke Fietsdag verkocht de Holtense VW slechts tien route boekjes en op de dag zelf meldden zich nog eens drie fietsers. dat wie dat zou winnen een hele grote kans zou hebben om eerste te worden. Holten verloor de beide enkelspelen en won de mix. Er moesten toen nog de beide dubbels gespeeld worden, Holten wist ze te winnen en de eindstand werd 3-2. Zij zijn nu de enige in hun poule die ongeslagen is. Zat. rmx-4 6e kl. thuis tegen P Bra- band-3. Het team met aanvoerder E. Heeregrave staat voor met 4-0, de laatste partij moet ingehaald worden. Er zijn twee teams in de poule die ongeslagen zijn, maar die moeten nog tegen elkaar. Holten heeft van een verloren en moet nog tegen de andere. Zat.mix-5 6e kl. uit tegen Rijssen-5. Dit team onder aanvoering van J. Lohuis pakte alle punten en won met 5-0. Ze moeten nog tegen de twee ongeslagen teams en als het lukt hiervan te winnen hebben ze ook nog kans om eerste te worden. Zat.heren-1 4e kl. thuis tegen Haambrink-1. Het team met aan voerder E.+ Ladiges wist ook deze wedstrijd te winnen, een dubbel werd verloren: 4-1. Ze komen ook nog twee ongeslagen teams tegen en dan zal het erom spannen. Zat.heren-2 5e kl. thuis tegen de Mors-2. Dit team met aanvoerder M. Schipper wist ook nu weer te winnen: 4-1. Zij komen op de laat ste competitiedag de andere onge slagen ploeg uit de poule tegen. Zat.heren-3 6e kl. thuis tegen Del- den-6. Het team met aanvoerder Wim Tuller won ook deze keer weer met 5-0 en hebben nog geen punt tegen. Ook voor hen is de laatste wedstrijd belangrijk, want dan moeten ze tegen de andere onge slagene uit de poule. Zat. heren-4 6e kl. uit tegen Bath- men-4. Dit team met aanvoerder P. Beukenkamp moesten stoppen bij de stand 1-1 vanwege de regen. In hun poule zijn nog twee ongesla gen ploegen en die moeten nog tegen elkaar. Wanneer Bathmen dat wint en Holten wint de inhaal wedstrijden van Bathmen, dan hebben ze nog kans om eerste te worden. Uitslagen: dinsdag dames: Holten 1 - Let- tele 1: 4-1 (ongeslagen); Holten 2 - Colm- schate 6: 5-0; Holten 3 - MTV'65 4: 3-2. Woensdag jeugd mix: Holten 1 -Veenfrorst 12-3; Holten 2 - Acehof 2: 5-0 ongeslagen. Jongens: Holten 1 - Wijhe 1 4-1. Oonderdag dames: Holten 1 - Quick Tennis 1:1-4, Holten 2 - Goor 2: 0-5. Vrijdag heren: Holten 1 - Kardoes 1: 2-3; Holten 2 - ter Spille 10-5. Zaterdag jeugd mix 15 jr: Holten 1 - Colm- schate 3: 5-0; Holten 2 - Bathmen 2: 0-5 Meisjes 15 jr: Holten 1 - Hellendoorn 15-0 ongeslagen; Holten 2 - Heeten 11-4; Hol ten 3 - Bosbaan 3: 2-3. rol. In elk gewest ligt het dorp 'aan het voeteneind', zo is de mening van de raadscommissie. De be stuurlijke herindeling zal bij een komende gelegenheid weer op de agenda van de commissie ABZ worden gezet. De Centrale voor Pleegzorg Jeugd Onder Dak is op zoek naar mensen, die pleegouder willen worden. Pleegouders helpen een kind door het tijdelijk een plekje in hun gezin te geven. Vaak is een paar weken of maanden voldoende. Soms gaat het om eem langere periode. Pleeg ouders werken daarbij samen met andere belangrijke mensen in het le\ en van een kind; de ouders en de hulpverleners. Pleegouders hoeven niet per sé ge trouwd te zijn. Ook samenwonen den en alleenstaanden kunnen zich inschrijven. De mensen die zich bij de Centrale voor Pleegzorg aanmelden, krijgen ruim de tijd zich voor te bereiden op de overi gens niet altijd gemakkelijke taak. Voro een informatiepakket of na dere inlichtingen kan men terecht op telefoonnummer 05700-122 48. In de hervormde kerk wordt aan staande zondag 17 mei om 09.30 uur een jeugddienst gehouden. Het thema is'Moed houden'. Voorgan- Soeelcioed- en Blikmu- toonstelling is gekozen voor een pprisrts HW Dnfimwpprri pn mil. t->„ De Lochemse Schouw burg Lochemse Schouwburg heeft het theaterseizoen afgesloten. Kaartverkoop: tel. 05730-51081. Deventer Schouwburg Donderdag 14 mei: laatste Schouwburg Café van het schouw burgseizoen 91/92. Toegang gratis. Vrijdag 15 mei: Leerlingenuitvoe ring ban de Balletafdeling Deven ter Muziekschool. Zaterdag 16 mei: 13.30-24.00 uur: Gek van Literatuur, muziek, boe kenmarkt, toneel, lezing en discus sie. Vrijdag 22 mei: Een man alleen is in slecht gezelschap. Vlaams ab surdistische theater; om 19.00 uur een inleiding op de voorstelling door Hans Lemmerman. Aangepaste kassatijden in de maand mei: ma t/m vrij 11.00-13.00 uur. Kaartverkoop: kassa tel. 05700-83500. Met zoveel woorden werd het niet duidelijk uitgesproken, maar het openbaar onderwijs Holten en met hen de raadscommissie on derwijs vreest met grote vrezen, dat bij de fusie van Kolschool en Dorpsschool er een groot aantal leerlingen een overstap maakt naar het bijzonder onderwijs. „Wij hebben de heilige angst, dat straks de trein op de rails gereed staat, maar de passagiers de ande re kant op gaan, zodat de trein leeg moet vertrekken", zo verklaarde schooldirecteur Jan Diemer tij dens de commissievergadering. Evenals bij de raadscommissie financiën deed maandagavond zich bij de commissie onderwijs het wonderlijke feit voor, dat de oppositie geen enkel bezwaar aan tekende tegen een aanvullend on derzoek door Edukem uit Amster dam om inzicht te krijgen in de leerlingenstroom, maar de coali tiepartijen CDA en PvdA, goed voor een meerderheid in de raad, hun oordeel opschortten tot aan de raadsvergadering van 25 mei. Bij de PvdA bij monde van het commissielid Markvoort, was niet al te duidelijk in zijn motivatie om vooralsnog zijn stem te onthouden aan het voorstel. Anders was dat bij het commissielid Nijkamp (CDA) die de commissie voorhield, dat een de uitslag van de enquete de gemeente Holten wel eens in een dwangpositie kon brengen. Jan Soepnel van Gemeentebelang, die het onderzoek een goede zaak vond, wees er met nadruk op, dat een het houden van een enquete slechts een indicatie geeft wat de ouders willen, maar dat tussen het invullen van een enquete en de uiteindelijke beslissing een wereld van verschil kan liggen. Voorzitter Van Rappard ver klaarde, dat de enquetteurs met duidelijk geformuleerde vragen op pad worden gestuurd. Verder ver zekerde hij, dat aan de lokatie van de gefuseerde school, de Kol school, niet zal worden getornd. Desnoods moeten de schoolgren- zen weer worden ingesteld. ger is ds. H.W. Doomweerd en mu zikale medewerking wordt ver leend door het koor Campanella. seum Tot en met 21 juni is in het mu- Mix 17 jr: Holten 1 - Heeten 15-0; Holten 3 - TOP 2: 0-5. Zaterdag senioren mix Holten 1 - Eierhuis- je 13-2 (ongeslagen); Holten 2 - Heeten 2 2-3; Holten 3 - lettele 1: 1-3 (uitspelen 15/5); Holten4- PBraband 3: 4-0(uitspelen 24/5); Holten 5 - Rijssen 5: 5-0. Heren Holten 1 - Haambrink 1: 4-1 (onge slagen); Holten 2 - Mors 2: 4-1 (ongesla gen), Holten 3 - Delden 6: 5-0 (ongesla gen); Holten 4 - Bathmen 4: 1-1 (uitspelen 29/5); Holten 5 - Dev LTC 4: 0-5. De beslissing in het interne Hol tense schaakkampioenschap is nog steeds niet gevallen. Dick van der Knaap won in een wisselende partij van Bertus van Beek, terwijl naaste belager Ton van Oyen ook won. Hij kwam tegen Gerrit Ste vens echter heel goed weg nadat hy in de opening een overwicht opbouwde. Door de zwarte stuk ken te ruilen kon Gerrit immers afwikkelen naar een remise eind spel. Van Oyen wilde het onderste uit de kan, maar stond na afruil van het laatste stuk verloren. Een blunder van Stevens leverde hem alsnog de volle winst op. Uitslagen: Van der Knaap-Bertus van Beek 1-0; Van Oyen-Stevens 1- 0; Schipper-Romp 0-1; Aanstoot- Van Haren 1-0; Van Zon-Modde- jonge 1-0; Leisten-Luggenhorst 0- 1; Eijzinga-Olij 0-1. seum de tentoonstelling De stille wereld van Peter Koning te zien, naar aanleiding van het boek 'De stille wereld van Peter Koning. An ders omgaan met doofheid'. De moeder van Peter, beeldend kun stenares Mini Peters wendde al haar artistieke en creatieve vermo gens aan om Peter de taal te leren (lip)lezen. Daarvoor maakte zijn ondermeer talloze tekeningen om nieuwe begrippen duidelijk te maken. De openingstijden zijn dinsdag t/m zaterdag 10.00-17.00 uur; zon en feestdagen 14.00-17.00 uur; le pinksterdag gesloten. Museum De Waag De venter Historische museum De Waag toont tot en met 8 juni in de ten toonstelling Curiosa een collectie voorwerpen, die cultuurhistorisch niet belangwekkend zijn, maar hun waarde meer ontlenen aan het feit dat ze curieus zijn. In de ten- In de ontmoetingsruimte van dorpshuis De Boschkamp expose ren van vrijdag 15 mei tot dinsdag 9 juni veertien VWO-eindexamen- kandidaten tekenen en handenar beid van de Scholengemeenschap Holten hun examenwerkstukken. De expositie toont diverse technie ken. De leerlingen hadden keus uit een aantal thema's. Zo konden de kan didaten tekenen onder meer kie zen uit een gedicht van Bemlef of het ontwerpen van postzegels, bij handenarbeid mocht een ontwerp worden gemaakt van een Olym pisch poortgebouw of moest het thema 'doorsneden' worden uitge beeld. Voor het bedenken van de eigen, beeldende oplossing en vormge ving van het gekozen thema kre gen de leerlingen een kleine dertig lesuren tot hun beschikking, ech ter zonder begeleiding van de do cent. De expositie in het dorpshuis toont de resultaten van het onder zoek in schetsen, naar vorm, kleur, materiaalgebruik, formaat en kompositie. grote variatie aan materialen. De meeste Curiosa zijn persoonlijke gebruiksattributen, zoals pijpen, horloges en haarkammen. Andere Curiosa zijn vooral als decoratie bedoeld, zoals vaandels, schilderij en, haardpoppen en uithangbor den. De openingstijden zijn: di t/m za 10.00-17.00 uur. Zon- en feestdagen 14.00-1-7.00 uur. Eerste Pinkster dag gesloten. Rijssens Museum Jaap Kooiman, de 'schrijfmonnik' uit Hattem zal van 13 mei tot en met 11 juni in de tentoonstellings ruimte van het Rijssens Museum een beeld geven van zijn kunnen op het gebied van historische schriftkunst. Kooiman beheerst feilloos 250 verschillende letterva- riaties. Op de zaterdagmiddagen van 16,23,30 mei en 6 juni is Kooi man aanwezig in het museum vor het geven van instructies en de monstraties. Het Rijssens Mu seum is gevestigd in Havezate De Oosterhof en is geopend ma t/m vrij 10.12 en 14-17 uur; za 14-17 uur; zondags gesloten. Het VW-theaterbespreekbu- reau Holten kan kaarten verzor gen voor de volgende evene menten: Arnhem: 28 mei, Huntenfesti- val; Breda: 28 mei t'm 31 mei. Int. Jazzfestival, 28 mei. 23 mei, The Pilgrims You and me; 28 mei, Pater Moeskroen en Troc- keners Kecks; Goes: 28 juni, Emmylou Harris; Groningen: 22 mei, Blues Night; 16 juni, Bri an Adams, 31 juli: Chippenda les. Den Bosch: 15 juni, Brian Adams, 28 juni, Roxette, Maas tricht: 8 juni, Pinkpop'92; 4 juli, Prince the new power genera tion (voorverk 15 mei), 12 juli, Kasteelpop Jongeren Festival. Wechter België): 28 juni, Gene sis. Rotterdam: 11 juni, Gipsy Kings; 14 juni, Gary Moore; 30 juni en 1 juli, Michael Jackson; Klassiek Amsterdam: 24 mei, Bach Solisten; 28 mei, Thijs van Leer, Louis van Dijk en Daniël Wayenberg, 19 t/m 30 mei: Ka rin Bloemen. De voorverkoop is telkens vanaf heden, tenzij in de tekst anders wordt aangegeven. Na dere gegevens over toegangs prijzen etc. zijn verkrijgbaar bij het VW-Theaterbespreek- bureau, Dorpsstraat 27 Holten. De kaarten zijn uitsluitend ver krijgbaar aan de balie tegen contante betaling. Telefonisch bespreken is niet mogelijk. Denekamp 3 - Blauw Wit 3 Blauw Wit was in het eerste half uur duidelijk de toonaangevende ploeg, maar diverse goede kansen voor met name Jaap Kruk gingen verloren.-Toch was het Blauw Wit dat voor rust op voorsprong kwam. Arnold Vinken kopte na een goede aanval raak: 0-1. Denekamp kwam een paar keer gevaarlijk voor het doel van Blauw Wit. Edwin aaftink was echter in goede vorm. Vijf mi nuten voor rust was ook hij gesla gen, maar had geluk dat de bal via de paal het veld weer in stuiterde. Enkele minuten later scoorde de thuisploeg wel: 1-1. Direct na de rust scoorde Jaap Kruk 1-2, maar de thuisploeg had ook nu een ant woord 2-2. Het was echter opnieuw Jaap Kruk die Blauw Wit op voor sprong zette. In het laatste kwar tier bepaalde dezelfde speler de eindstand op 2-4. Blauw Wit 6 - Deto 9 Tegen kampioen Deto 9 heeft Blauw Wit nog eens alle registers open getrokken, om Deto van het honderdste doelpunt af te houden. De gastploeg had al 97 keer het net weten te vinden. Deto trok meteen furieus ten aanval, maar Blauw Wit verdedigde goed en had via de uitvallen nog de beste kansen die verzilverd hadden moeten worden. Blauw Wit ging na de rust op de zelfde voet verder en Hans aan stoot kwam alleen voor de Deto- doelman, maar het lukte hem niet om de bal in het doel te werken. Na twintig minuten werd het toch 0-1 en de gasten wisten ook hun 99e treffer te scoren, maar verder kwa men ze niet, want in een offensief van het zesde werd het nog 1-2. Daarlerveen Cl - Blauw Wit Cl Tegen het laag geklasseerde Daar lerveen heeft Blauw Wit een be nauwde overwinning behaald. In een slechte wedstrijd nam de thuisclub de leiding, waaima Blauw Wit uit een counter gelijk maakte. In een korte opleving voor rust nam Blauw Wit nog onver wacht de leiding; 1-2. Na de hervat ting opnieuw een hardwerkend Daarlerveen tegen een matig spe lend Blauw Wit. Toen vijf minuten voor tijd Daarlerveen uit een vrije trap 2-2 scoorde leek puntverlies nabij. In de slotminuten wist ech ter de goed meegekomen Jorden Boer nog voor de volle winst te zorgen: 2-3. SWN F1 - Blauw Wit F1 De laatste wedstrijd van de compe titie begon Blauw Wit niet sterk. SWN maakte al snel 1-0. Vlak voor rust maakte Bennie uit een mooie voorzet van Maarten 1-1. Blauw Wit kreeg hierdoor meer moed en kreeg nog enkele goede kansen die niet in doelpunten werden omge zet. Na rust een beter Blauw Wit. Maarten maakte al snel 1-2 en Jur- rian liet 1-3 aantekenen. Uit alweer een mooie aanval en een keurige voorzet werd het 1-4. Amoud maakte ook zijn doelpuntje 1-5. Maarten scoorde nog 1-6, maar SWN liet de laatste treffer noteren 2-6. Twenthe F4 - Blauw Wit F3 De jongens van F# vertrokken in hun eigen spelersbus van Mac Do nalds naar Goor voor de laatste wedstrijd tegen het sterke Twen- the. Bij een uitslag waarbij Blauw Wit met minder dan zes doelpun ten zou verliezen, was toch het niet meer verwachte kampioenschap binnen. SDOL had namelijk de laatste wedstrijd niet in winst kun nen omzetten. Blauw Wit begon onwennig op het kunstgras van Twenthe: 1-0. Frank scoorde ech ter snel 1-1. Opnieuw kwam Twen the voor, maar Gert Jan scoorde 2- 2. Voor rust wist Twenthe echter weer voor te komen 3-2. Het kam pioenschap zou dus op doelsaldo worden beslist en Twenthe liep uit tot 5-2. Blauw Wit moest met hand en tand verdedigen en via een uit val was het Frank die 5-3 scoorde, waardoor het kampioenschap on danks de nederlaag toch gevierd kon worden. Jos Kamphuis mag een restau rant/pizzeria beginnen in de voor malige gereformeerde kerk, later meubelzaak van Schuppert, aan de Dorpsstraat, pal tegenover het Klavier. De raadscommissie voor Ruimtelijke Ordening en Woning bouwzaken zal de raad adviseren in te stemmen met het voorstel een voorbereidingsbesluit te ne men, zodat een versnelde bouw vergunning via artikel 19 WRO mogelijk wordt. Het voorbereidingsbesluit is noodzakelijk, omdat het perceel, eigendom van Schuppert Beheer BV, dat gelegen is in het bestem mingsplan Holten Kom Noord, nog steeds de bestemming bijzon dere doeleinden, kategorie R (reli gieuze voorzieningen) heeft. Voor de ingrijpende verbouwing tot win kelpand was in het pand van Schuppert de Gereformeerde kerk gevestigd. Een wijziging van de be stemming in 'doeleinden van han del en bedrijf 1' categorie WW (win kels met werkplaats of reparatie ruimte) is toen nooit doorgevoerd, zodat formeel het pand nog steeds als 'kerk' te boek staat. De raadscommissie wenste wel aandacht voor de parkeervoorzie ningen rond het nieuwe restau rant. Voorzitter Van Rappard zeg de toe, dat in het raadsvoostel hier nadere gegevens over beschikbaar komen.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 7