„Holten is voor een dominee een waar aards paradijsje" ,s* Arbeidsoriëntatie SGH besloten met expositie Fotokring zoekt fotomodellen 'II Hervormde gemeente neemt afscheid van ds. Visser Literaire kopstukken op manifestatie in Deventer Schouwburg HOLTENS NIEUWSBLAD Afscheid ds. Visser Feestavond medewerkers Blauw Wit DONDERDAG 14 MEI 1992 Een enthousiast en bezielend mens, een man die de zaken helder en clean uit elkaar kan halen, een dominee die op adembenemende wijze zijn toehoorders kan meeslepen, een man die heel veel voor kerkelijk Holten heeft betekend", maar ook: „een langprater, af en toe zelfs een doordrammer, een hopeloze slordevos, met een chronisch gebrek aan ijdelheid, wiens baardgroei op menig verjaardagsfeest onderwerp van gesprek is", maar bovenal: „een man die met hart en ziel geworteld is in de hervormde gemeenschap van Holten". Allemaal uitspraken van Holtenaren met wie scheidend domi nee drs. Rob Visser de afgelopen negen een een halfjaar een hechte band hebben opgebouwd, een band die met het aanstaande vertrek van Visser naar Apeldoorn losser wordt gemaakt, maar niet wordt verbroken. Daarvoor is Holten en het platteland hem te dierbaar. Daarom kostte het vermoedelijk Rob Visser ook bijna drie kwartier om aan zijn wijkkerkeraads- leden uit te leggen, waarom uitgerekend hij koos voor de 'grote stad'. j Hoewel opgegroeid in Den Haag voelt Rob Visser zich een echte plattelander. Achter het huis aan de Raalterweg is dat te merken aan de 'beestenbende' die de tuin stoffeert. „De enige frustratie die in aan het wonen hier heb ondervon den is dat er geen koe in de tuin kon worden gehouden. Koeien zijn mijn lievelingsdieren" legt Visser lachend uit. De liefde voor het bui tenleven werd hem bijgebracht door zijn ouders die elk jaar de familievakantie doorbracht ergens op een boerderij. De defintieve keuze voor het predikantenvak werd bepaald door een opname in het ziekenhuis toen de jonge Rob Visser een smartelijke belevenis meemaakte die hem deed om zwaaien van zijn oorspronkelijk artsenkeuze naar die van dominee. „Om dokter te kunnen worden heb ik zelfs Gymnasium B gedaan. Achteraf toch maar gelukkig dat ik geen dokter ben geworden. Mezelf kennende zou de wachtkamer al tijd hopeloos vol zitten, omdat ik veel te veel tijd zou nemen voor iedere patiënt". Op 23 jarige leeftijd zette hij in Tholen de eerste schreden op het kerkelijk pad als hulpprediker in een kerkelijke gemeente in op bouw. De eerste officiële gemeente werd Deijl en Spijk, twee kleine gemeenschappen onder de rook van Geldermalsen, waar hij zich samen met echtgenote Herma uit stekend op z'n plaats voelde. „Zo'n eerste gemeente is net iets als een eerste liefde: 't heeft iets bijzon ders" legt hij uit. Na een kleine zeven jaar nam hij de benoeming van de hervormde gemeente Hol ten aan. „Dat was weer een uitda ging voor me. In Deijl en Spijk was ik de enige dominee. Dat is goed om je eigen grenzen te leren ken nen, maar ik werk graag in team verband. Je wordt wel altijd en eeuwig met elkaar vergeleken, maar je kunt ook op elkaar terug vallen en samen een strategie uit stippelen. Daarbij sprak de presen tatie van Holten mij destijds erg aan. Holten is erg CJV minded en daarom kon ik mijn werk als lande lijk voorzitter van de CJV/YMCA gewoon voortzetten". Visser wist deze dubbelbelasting die. hem tot in de verste uithoeken van de we reld bracht, acht jaar lang vol te houden. Paradijsje Lange tijd ging dominee Visser er als vanzelfsprekend vanuit dat hij, gelijk aan zijn voorganger ds. Ad- dink, zijn tijd in Holten wel zou volmaken. Totdat ook bij Visser het keerpunt rond het 40e levens jaar zijn invloed deed gelden. „Do minee Addink heeft het 27 jaar volgehouden in Holten, maar ik vergat dat hij kwam op ongeveer de leeftijd die ik nu heb. En ik zie in mezelf de gaven van geduld en wijsheid nog niet, om nog eens ze venentwintig jaar Holten te die nen. Dat moet ik ze niet aandoen, dacht ik zo". In nauw overleg met zijn steun en toeverlaat Herma, zonder wiens hulp Rob Visser, zoals hij zelf op recht zegt er niets van terecht zou brengen, werd de marsroute voor de volgende periode uitgestippeld. „Ik ben als mens een ras plattelan der, maar er was in mijn werk nog één prikkel: dominee zijn in een grote stad. Niet ergens in een bui tenwijk, maar midden in het cen trum". Dat het uiteindelijk Apel doorn werd en niet Utrecht of Den Haag, werd bepaald door de drie kinderen - veertien, elf en zeven jaar - van het echtpaar Visser. „Je kunt kinderen die geboren en geto gen zijn in een dorp toch niet plompverloren in de grote stad neerzetten. Zo'n stad heeft een heel ander tempo. Dat kun je ze niet aandoen. En ach, een echt grote stad komt wellicht later ook nog wel. Er moet tenslotte wat te wensen overblijven". Eldorado Terugkijkend op negen en een half jaar Holten is dominee Visser nau welijks in zijn woordenstroom te stuiten om alle zegeningen van het werken in de Holtense hervormde gemeente te noemen. „Holten is voor een dominee een eldorado, een waar aards paradijsje. De ruimte die je hier krijgt en het vertrouwen; het krediet dat je krijgt van de mensen. Wij voelen ons hier diep verankerd in de ge meenschap. Daarom is het dat wij bij wijze van spreken ons rugge lings richting Apeldoorn bege ven". De periode dominee Visser heeft zich vooral gekenmerkt door ver nieuwingen, met name op het ge bied van het jeugdwerk in de her vormde gemeenten. De nevendien sten zijn een vast onderdeel gewor den van de kerkdiensten op zondag. Daarnaast heeft hij zich ondermeer ingezet voor de bewo ners van de Lathmer en zijn op zijn initiatief de diensten in Dijkerhoek en Espelo geïntensiveerd., waar door de hervormden in de buiten gebieden zich meer bij het kerke lijk leven betrokken zijn gaan voe- Dominee Rob Visser: len. De familie Visser heeft toch een speciale band met de bewoners in het buitengebied. Echtgenote Herma heeft lange tijd het gods dienstonderwijs op de scholen en Dijkerhoek en Espelo verzorgt. Een taak die zij nu heeft neerge legd. „Anders blijft de band met Holten te nauw", verklaart ze. De teruggang in het kerkgebezoek neemt in Holten nog geen dramati sche vormen aan, maar een veran dering in de beleving van het Christendom is ook in Holten speurbaar. „Het is de vraag of we daar nu zo ongelukkig mee moeten zijn. Misschien dat we in het jaar 2000 weer terug zijn bij af. Als de gemeenschapjes van christenen maar blijven". In dat magische jaar zal Rob Visser wellicht zijn proefschrift, waaraan hij al enige Zonder Herma breng ik er niets van terecht" jaren werkt, gereed hebben. Het wordt ongetwijfeld een helder, hecht doortimmerd, en vooral spraakmakend ziin. Plotseling tegen zijn gewoonte in enigzins verlegen: „Het gaat over de hemel". De wijkkerkeraad West van de hervormde gemeente Holten biedt ds. R. Visser en zijn gezin op woensdag 10 juni een afscheidsre ceptie aan in gebouw Irene. De afscheidsdienst is vastgesteld op zondag 14 juni om 10.00 uur in de hervormde kerk. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN AAN: H. J. Deten voor bouw schuur bij Stevenssteeg 3; 2. KAPVERGUNNING VERLEEND AAN: Vereniging Prot. Chr. Onderwijs te Holten (1 acacia Hoffesstraat). Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. DRANKGEBRUIK OP DE OPENBARE WEG OP HEMELVAARTSDAG Burgemeestfc. wethouders van Holten wijzen een ieder erop, dat op grond van 1 bepaalde in artikel 81a van de Algemene Politieverordening en i.« -> daarop gebaseerd uitvoeringsbesluit het verboden is op Hemelvaaru, 'ag op alle wegen of gedeelten van wegen ten oosten van de provinciale weg S14 (d.w.z. tussen genoemde weg en de grens met de gemeenten Raalte, Hellendoorn, Rijssen en Markelo) alcoholhoudende drank te nuttigen of één of meer kratten, flessen, blikjes en dergelijke met alcoholhoudende drank bij zich te hebben met het kennelijk doel deze op die weg of wegen te nuttigen. Tegen wanordelijk drankgebruik op de weg op genoemde dag en binnen het aangegeven gebied zal streng worden opgetreden. Holten, 14 mei 1992 Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, J. P. Stegeman W. L. F. C. van Rappard Deze week laten de leerlingen uit de derde klas beroepsonderwijs van de Scholengemeenschap Hol ten hun boekentassen thuis. Ze snuffelen immers rond bij een van de vijftig regionale bedrijven, kantoren, winkels en instellingen die meedoen aan het stageproject van de SGH. Opzet van de be roepsoriëntatie is om met zoveel mogelijk facetten van het werken in aanraking te komen. In de les sen is dit project grondig voorbe reid, waarbij in een werkboek de verschillende onderwerpen nader werden uitgewerkt. In de arbeidsoriëntatieweek wor den zaken als rechten en plichten, werkloosheid, beloning of bedrijfs cultuur getoetst aan de praktijk in het bedrijfsleven. Daarbij krijgt de school medewerking van het Con tactcentrum voor Onderwijs en Ar beid en van de Onderwijsinspectie. De uitvoering van het project ligt in handen van de vakdocenten die regelmatig contact onderhouden met de stagebedrijven. Zij zullen de ervaringen deze week ook op video vastleggen, terwijl de leerlin gen zelf een verslag maken van him bevindingen. Op maandag 18 mei wordt een expositie ingericht waarop ouders en begeleiders uit bedrijfsleven en onderwijs kennis kunnen nemen van de opgedane ervaringen, 's Avonds geven verte genwoordigers uit het bedrijfsle ven, de Holtense Handelsvereni ging en het KNOV commentaar op deze activiteit van de SGH. De eerste reacties zijn positief, getuige ook de medewerking die de school alom krijgt. „Het opdoen van bre de kennis over arbeid voorkomt teleurstellingen en vooroordelen" beargumenteert SGH-conrector voor het beroepsonderwijs Koele- maij de keus voor de arbeidsoriën tatieweek. Fotokring Centraal Overijssel (FCO) in Nijverdal biedt meisjes en jonge vrouwen in de fotoweek van 13 tot en met 23 mei de gele genheid zich schriftelijk aan te melden voor een gratis fotosessie. Na eventueel proefopnamen kan men dan desgewenst ca. eenmaal per kwartaal aan een fotosessie deelnemen. De FCO geeft geen financiële vergoeding voor het poseren, maar de ingeschreven modellen kunnen wel rekenen op een aantal fraaie foto's. Tientallen fotomodellen hebben op deze wijze bij de FCO een zeer gevarieerde fotoserie we ten op te bouwen. Men kan deze foto's ook gebruiken voor landelij ke fotomodellen-wedstrijden. Het spreekt vanzelf dat de model len fotogeniek moeten zijn, in Overijssel wonen en een leeftijd hebben van minstens vijftien jaar. De bovengrens is tussen dertig en veertig jaar. Door de FCO worden verder geen speciale eisen gesteld. Tijdens de fotofeestweek is alleen schriftelijk aanmelden mogelijk met vermelding van naam, adres, leeftijd, beroep en het allerbelang rijkste: telefoonnummer. Het bij sluiten van een recente foto kan de inschrijving versnellen. Het adres is: Stichting Fotokring Centraal Overijssel, Postbus 30, Grote straat 160, 7440 AA Nijverdal. Liefhebbers van Nederlandse lite ratuur kunnen op zaterdag 16 mei hun hart ophalen in de Deventer Schouwburg. Daar kunnen zij een literaire manifestatie bezoeken, waar onder anderen drs. P. Heere Heeresma en taaientertainer Driek van Wissen optreden. Erik van Muiswinkel zal het avondpro gramma presenteren. 's Middags is er een boekenmarkt waar naast boeken ook buttons en t-shirts met gedichten worden ver kocht. Frederik de Verteller vertelt boeiende verhalen en schrijfster Lydia Rood legt uit hoe je een boek schrijft. Ook de muziek ontbreekt niet. De hele middag is er een Café Chantant met drs. P en Jan Rot. 's Avonds wordt er onder leiding van Erik van Muiswinkel gediscus sieerd tussen Heere Heeresma, Joost Zwagerman, Hermine de Graaf en Driek van Wissen over Nederlandse literatuur op middel bare scholen en het nut van de boekenlijst. De ervaring van de au teurs zelf met literatuur en de plaats van hun werk op de boeken lijst komen aan bod. Voor scholie ren uit Apeldoorn, Deventer, Zut- phen en Holten is een verhalen- wedstrijd georganiseerd. De uit slag hiervan wordt door de jury, bestaande uit Lydia Rood, de di recteur van de Openbare Biblio theek Deventer en directeur van boekhandel Praamstra, bekend gemaakt. De avond wordt afgeslo ten door een Caraïbisch feest. De literaire manifestatie is het af studeerproject van vier studenten van Rijkshogeschool IJselland, studierichting Bibliotheek en Do- cumentataire Informatie te De venter. De entreeprijzen zijn 7,50- per dagdeel of 10,- voor de hele dag. Scholieren krijgen een korting van 50%. Kaartverkoop via tel. 05700-25737 (tussen 17.00 en 18.00 uur) en op 16 mei aan de zaal. Aanstaande zaterdag 16 mei wordt in de kantine op 't Vletgoor de jaarlijkse avond voor alle Blauw Wit vrijwilligers gehouden. Deze feestavond is bestemd voor al die gene die een stukje vrije tijd be schikbaar stellen voor Blauw Wit. Medewerking wordt verleend on der andere door het duo Schreurs uit Diepenheim, die ook bij de ope ning van de brandweergarage op traden. De avond begint om 20.00 uur precies. Het clubhuis is ge opend vanaf 19.30 uur en genodig den worden verzocht op tijd aan wezig te zijn. »0NTAG.„ De beste bescherming van uw ramen deuren etc. Zowel 's zomers als 's winters. Kies bij Lugo uit onverwoestbaar PVC. Nu extra laag gepnjsd. Type Lugoplast. Gratis gemeten. H. Y Br. 100 140 180 220 260 300 100 120 140 160 180 200 217,- 272,- 316,- 358.- 402,- 444,- 245,- 292,- 338,- 383,- 429.- 267,- 317,- 367,- 417,- 467,- 282,- 336,- 389,- 443.- 308,- 369,- 431,- 491,- 325,- 389,- 451,- WINDVASTE ARMSCHERMEN Windvaste schermen. Doekkleur oranje of rood. Breedte (doekuitval 162) 150 395,- 200 453,- 250 515,- 300 567,- 350 624,- 400 682,- KNIKARMSCHERM Knikarmschermen. Doekkleur oranje of rood. Breedte (uitval 200) (urtval 250) 250 697,- 300 756,- 895,- 350 808,- 959,- 400 871,- 1046,- 450 930,- 1098,- 500 992,- 1180,- ROLGORDIJNEN B reedt e Uni Dessin Verduistering 90 36,- 47,- 59,- 120 54,- 59,- 76,- 150 61.- 69.- 91,- 180 69,- 85.- 105,- 210 79,- 96.- 119,- Ook leveren wij alle losse onderdelen voor rolgordijnen zoals: BEDIENINGEN per stuk 9.50 LOSSE ROLGORDIJNSTOF per M' vanaf 15.00 IDEM, MET ISOLATIESTOF per M' vanaf 22.50 STOFFEN LAMELGORDUNEN Een spel van ruimte en kleur. Prachtige dessins. Kies nu uit onze grandioze Lugoreep kollektie 89 mm de smalste, ook leverbaar in andere breedtes. Tijdelijk gratis op maat gemaakt. 90 135 1 80 225 270 315 101,- 146.- 185,- 232,- 273,- 320,- 111,- 161,- 205,- 257,- 303,- 355,- 117,- 206,- 217,- 272,- 321,- 376,- 125,- 182,- 233,- 292,- 345,- 404,- JALOEZIEEN Sierlijke ruimtegevende smalle jaloezieën. Een sfeervolle kwaliteitskeuze voor jaren. Nu een prijsknaller in ons type Lugojal. In de kleuren; wit, zwart, rood en grijs. Breedte Hoogte Breedte Hoogte 75 130 27.- 75 175 47, 90 130 37,- 90 175 57, 105 130 47,- 105 175 67, 120 130 57,- 120 175 77, 135 130 67,- 135 175 87, 150 130 77,- 150 175 97, ZONWERING - RAAMBEKLEDING Officieel dealer. Vcrosol. Luxaflex.Sunway BOUWSTRAAT 8. RIJSSEN 05480 20239 (NAAST PARKEERPLAATS ALBERT HEIJN)

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 5