sport M agenda A Egbert Veneklaas voor eigen publiek de beste Blauw Wit geeft kansen op promotie uit handen Ongewisse toekomst voor rood-zwarten Kampioenschap voor Holten 8 Darts-bokaal voor Gerard ter Brake Sportlust te sterk voor Holtenaren Handbaldames lopen uit op concurrentie Toertocht motorrijders HOLTENS NIEUWSBLAD Holtenaren op kop in Bevrijdingsloop Blauw Wit ontvangt DVO Fraaie prijzen voor leden Bergruitertjes Degraderen of toch promoveren? DONDERDAG 7 MEI 1992 Met nog drie wedstrijden te gaan, stelde Holten 8 afgelopen zondag al de titel veilig. Tegen Heracles 4 was daarvoor een puntje genoeg: 1- 1. Het was overigens een matige wedstrijd waarin de Almelose thuisclub de beste kansen had. Dankzij enkele formidabele red dingen van doelman Wilco Ooster kamp bleef het tot aan de rust 0-0. In de tweede helft kwam Heracles uit een hoekschop en de daarop volgende doelworsteling gelukkig op 1-0. Holten 8 was even aangesla gen en leek nog een weekje op de titel te moeten wachten. Tien mi nuten voor tijd verzond midden velder Bert Knapen echter een pass op Bert-Jan Vincent die op zijn beurt fraai Hans Hofman be diende die de niet te missen kans gretig benutte: 1-1. Na het eindsig naal kon de champagne worden ontkurkt. Holten 6 - PH 13 In de afscheidswedstrijd van vete raan L. Traanman begon Holten voortvarend. Twee vroege ope ningstreffers beslisten de wed strijd al snel. De tegenstander werd ook hierna onder zware druk gehouden en bij het rustsgnaal was het net nog twee keer gevonden. Ook na rust had PH weinig in te brengen en als gevolg hiervan be gon de concentratie bij de Holtena ren te verslappen. Toen het ver schil was opgelopen tot zes goals dacht iedereen dat hij spits voet balde met als gevolg dat er geen treffer meer te vieren viel. Na een doelpuntloos laatste kwartier ein digde de strijd met een eindstand van 6-0. De Zweef 6 - Holten 7 Het ene moment in degradatiege vaar en een paar weken later in de top meevoetballen. Dit overkwam Holten 7. Door de goede uitslagen van de laatste weken lijkt het wel een rood-zwarte tornado die door het Twentsche land raast. Ook het Nijverdalse De Zweef moest er aan geloven. SV Holten SENIOREN Reutum 1 - Holten 1, 14.30 uur, vertrek 13.15 uur; Hector 3 - Holten 2,10.00 uur, vertrek 08.45 uur; Hol ten 3 - Wierden 2,10.00 uur; Nijver- dal 2 - Holten 4, 10.00 uur, vertrek 09.00 uur; Holten 5 - Langeveen 4, 10.45 uur; De Zweef 8 - Holten 6, 09.00 uur, vertrek 08.00 uur; Holten 7 - Herctor 5, 10.00 uur; Holten 8 - PH 9,09.00 uur; Holten 10 - Holten 9, 09.00 uur; De Zweef 10 - Holten 11, 09.00 uur, vertrek 08.00 uur; Holten 12 - Enter 11, 09.30 uur; PH 20 - Holten 13, 09.00 uur, vertrek 08.00 uur. JEUGD PH A2 - Holten Al, 14.30 uur, ver trek 13.30 uur; De Zweef A2 - Hol ten A2, 14.30 uur, vertrek 13.30 uur; Holten BI - Twenthe BI, 14.30 uur; Holten B2 - De Zweef B2,12.30 uur; PH C2 - Holten Cl, 11.15 uur, ver trek 10.15 uur; Holten C2 - Excel sior C5,11.00 uur. Dinsdag 12 mei: Holten BI - Lo- chem BI, 19.00 uur; Holten B2 - dOS '37 B2,19.00 uur. Holten Dl - Hulz. Boys Dl, 10.00 uur; Holten D2 vrij; Hulz. Boys El - Holten El, 10.00 uur, vertrek 09.15 uur; Holten E2 - De Zweef E5,10.00 uur; Holten E3 vrij; Hulz. Boys F1 - Holten Fl, 10.00 uur, vertrek 09.15 uur; Holten F2 - De Zwééf F3,10.00 uur; Holten F3 vrij. Maandag 11 mei: SWN E6 - Hol ten E3,18.30 uur, vertrek 17.45 uur. Blauw Wit SENIOREN Achilles E2-Blauw Wit 2,12.30 uur, vertrek 11.15 uur; Sp. Denekamp 3 - Blauw Wit 3, 14.30 uur, vertrek 13.15 uur; Blauw Wit 4 - Deto 5, 14.30 uur; blauw Wit 5 - SVZW 5, 12.30 uur; Blauw Wit 6 - Deto 9, 12.30 uur; Blauw Wit 7 - Den Ham 6, 14.30 uur. Dinsdag 12 mei: Blauw Wit 1 - DVO I,19.00 uur. Donderdag 14 mei: Blauw wit 5 - SWN 9, 19.00 uur. JEUGD TVO Al - Blauw Wit Al, 14.30 uur, vertrek 13.15 uur; Daarlerveen Cl - Blauw Wit Cl, 09.30 uur, vertrek 08.30 uur; RKSV MB - Blauw Wit MB, 13.00 uur, vertrek 12.00 uur. SWN Fl - Blauw Wit Fl, 10.00 uur, vertrek 09.15 uur; Twenthe F4 - Blauw Wit F3, 12.00 uur, vertrek II.00 uur (kunstgras). Maandag 11 mei: Blauw Wit Al - Hector Al, 19.00 uur. Handbal Zaterdag 9 mei: Al thuis tegen Raalte; BI uit tegen Overwetering om 10.00 uur. Vertrek 09.00 uur; JB 1 vrij; Welpen D thuis tegen Achil les; Mini's: Mini-dag in Haarle van 10.30 tot 15.30 uur. Vertrek 09.45 uur. Zondag 10 mei: heren vrijdames S thuis tegen Lettele om 11.15 uur; Dames J1 thuis tegen nw heeten; Dames J2 uit tegen Raalte om 10.00 uur. Vertrek 09.00 uur. Van begin af aan hielden Egbert Veneklaas (133), Jan Koopman (110) elkaar in de gaten. Egbert Veneklaas heeft het kunst stukje van vorig jaar herhaald. Ook dit jaar wist hij de concurren tie voor te blijven en eindigde hij onbedreigd als eerste in de Hol- tense bevrijdingsloop. Een zeer eervolle plaats was er voor Jan Koopman. Beide Holtenaren liepen vanaf het snelle startschot van Arie On- gena op kop en stonden die positie tien kilometer lang niet meer af. Drie ronden ging het vrijwel gelijk op, Egbert voorop en Jan onmid dellijk volgend. Daarachter op flin ke afstand nog een tweetal, Leo Jansen uit Nijverdal en Maurice Witteman uit Apeldoorn. Bij het ronden van de finish bij de Smids belt in de derde ronde zat Egbert even kapot en Koopman liep onder applaus van het publiek zijn colle ga even los. Echter hij overschatte zijn krachten en op het vals plats van Aalposweg en de Beuseberger- weg toonde Egbert dat zijn vorm weer groeiende is. Hij wist zich los te lopen en arriveerde als eerste in 34.31 min. op de Smidsbelt, met een paar seconden achter hem Jan Koopman die een eindtijd van 34.40 min neerszette. Het toch vrij zware parcours eiste zijn tol, Loe Jansen kwam op ruime afstand van nummer twee binnen in 53.01 min. en Maurice Witteman daar achter moest ook een veer laten en finishte in 35.28 min. Beide Holtenaren waren dik te vreden met hun prestatie. Volgens Egbert had er niet meer ingezeten en Jan Koopman kwam volgens zijn zeggen net een stukje konditie te kort om het geweld van Egbert te weerstaan. Bij de dames, die het deze keer Ook uit tegen DSC hebben de Hol- tense handbaldames op overtui gende wijze hun kandidatuur voor het kampioenschap duidelijk ge maakt. Vanuit een opnieuw goed gesloten verdediging startte Hol ten en wist men in de beginfase al een 0-5 voorsprong op te bouwen. Na een kwartier kwam DSC iets terug (2-5) maar Holten wist de voorsprong nog voor rust te ver groten tot 3-7. Na rust speelde Hol ten ontspannender. DSC probeer de van alles maar zag geen kans gedurende de hele tweede helft te scoren. Zelfs een gegeven straf- worp werd niet verzilverd. Holten ging echter goed door en scoorde enkele keren via goed uitgevoerde vrije worp situaties. De winst met 3-14 was dan ook zeer verdiend. Scores: Annemarie v.d. Mat 6; Ma rieke Nijland 3; Joke Markvoort, Ineke Leeftink, Marti Barvelink, Gerda Busschers, Dinie Heida 1. Aangezien ook WSV'38 van Lettele won blijven de Holtense dames met 2 punten voorsprong op de eerste plaats. Komend weekend wordt thuis tegen Lettele ge speeld. Daarna nog uit tegen ABS. De heren speelde uit tegen CVO. Opnieuw misten vier basisspelers. De gastheren die wel over drie wis sels beschikten, schroefden het tempo in de eerste helft hoog op en namen eenvoudig een 13-5 voor sprong. Na rust probeerde Holten het tempo te drukken, aanvallend liep het ook wat beter, maar toch moest opnieuw een ruime neder laag met 27-13 worden geïncas seerd. Scores: Rob Vos 5; Meino van Beek 4; Rik Dalhuisen 2; An<Jy de Jong, Freek Nijkamp 1. Dames junioren boekte een be langrijke winst in de uitwedstrijd tegen Dalfsen. In een goede wed strijd nam Holten bij rust een 4.-8 voorsprong. Na rust groeide die zelfs tot 7-14. Daarna liep het bij Holten niet meer en kon Dalfsén nog terugkomen tot 12-14.Mmet nog 2 wedstrijden te gaan staat Holten samen met Achilles op kop. De laatste wedstrijd - uit tegen Achilles - zal de beslissing moeten brengen om het kampioenschap; Jeugd Aspiranten Al deed goede zaken. Zowel woensdagavond als zater dag werd er gespeeld. Uit tegen Karwei Kwiek op woendag al met 5-14 gewonnen. Uit tegen het mede op kop staande Schalkhaar werd een proma prestatie gelverd door de gastvrouwen met 6-7 te ver slaan. Ook de B-aspiranten lever den een dergelijke prestatie. Het nog ongeslagen DSC kreeg met 8-4 aan de broek. Bij rust was het nog 3-3, maar een aantal goede break outs brachten Holten op een ver diende voorsprong. De jongens verloren in een volko men gelijk opgaande strijd van V K. Ondanks een kleine voorsprong bij rust (7-5) was het toch aan de gasten om in de slotseconden de 10-11 winst te pakken. op de tien kilometer lieten afwe ten, was Maaike Sytsema uit Wier den onbedreigd de beste, janny Vasters hield de Holtense eer hoog en eindige op ruime afstand als tweede. Bij de 5 km prestatieloop werd jeroen Michiels eerste, Peter Brandsma tweede en marco Kui pers derde De overige uitslagen van de Hotlense deelnemers vol gen in de editie van volgende week. De eerstvolgende wedstrijd in de nacompetitie speelt Blauw Wit op dinsdagavond 12 mei a.s. op eigen terrein tegen het Almelose DVO. Het zal duidelijk zijn dat alleen de volle winst voldoende is om nog promotiekansen te kunnen behou den. Aanstaande zaterdag wordt eerst gespeeld de wedstrijd Sportlust - DVO, waarna op zaterdag 16 mei Blauw Wit op bezoek gaat in Gla- nerbrug voor wellicht de beslissen de wedstrijd. De wedstrijd van ko mende dinsdag tegen DVO begint om 19.00 uur en staat onder leiding van scheidsrechter Sidhoe uit En schede. Het kampioenschap darts-gooien in het Klavier was niet allen het domein van de mannen. Gerard ter Brake is vorige week zondag gekroond tot de beste darts-speler van Holten. In een zinderende finale tussen Ter Bra ke en medefinalist Wim Stam, wist Gerard pas in de laatste par tij de overwinning te behalen en mocht hij voor een jaar de Klavier wisselbokaal mee naar huis ne men. Ondanks de felle strijd, die gestre den werd tussen de darters, werd het een heel gezellige middag in het Klavier. De strijd om de hoog ste score ging lange tijd tussen zes personen die allen 140 gegooid hadden, doch in de tweede ronde gooide Johan Schuppert de hoogst mogelijke score van 180. Hij nam dan ook (na een duel met Wim Stam, die kort daarna ook 180 wierp, die trofee mee naar huis. De hoogste finish was voor Huub Bouwhuis die met een enkele 20, enkele 20 dubbel buil (roos) finish te. Na spannende halve finales tussen Gerrit Meijer en Gerard ter Brake en Henk Potman tegen Wim Stam, werd de finale tussen Gerard Ter Brake en Wim Stam een echte thriller. Ter Brake bleek het beste bestand tegen de spanning en won uiteindelijk. MAC de Holterberg houdt zondag 10 mei een motortoertocht. De start is om half een bij clubhuis 't Stuurhuus aan de Beuseberger- weg. De deelname is gratis, het MAC lidmaatschap niet verplicht. De motortoertocht heeft een leng te van ongeveer tachtig kilometer en voert de deelnemers door ;de wijde omgeving van Holten. Een routebeschrijving wordt de rijders niet ter hand gesteld. De MAC zorgt voor 'voorrijders' die de juis te richting zullen aangeven. Blauw Wit heeft zich zelf een slechte dienst bewezen door de tweede wedstrijd in de nacompe titie, op eigen terrein tegen Sport-' lust uit Glanerbrug, met 0-2 te verliezen. De thuisclub trof in deze wedstrijd een zeer sterk spe lend Sportlust tegenover zich. Vooral in de eerste helft hadden de bezoekers de wedstrijd volledig in handen en mocht Blauw Wit van geluk spreken dat het met een 0-0 stand kon gaan rusten. Sportlust trok van meet af aan het initiatief naar zich toe. Al na enkele minuten moest Gerwin de Velde Harsenhorst uit een hoek schop de bal van de doellijn halen. In de 10e minuut wisten de bezoe kers wel te scoren uit een hoek schop, doch scheidsrechter Wit haar keurde tot opluchting van Blauw Wit de treffer af wegens hin deren van doelman Hans Bekker- nens. Blauw Wit kwam af en toe wel tot aanvallende acties, maar doordat er (te) veel met lange bal len naar voren werd gespeeld, was er nauwelijks sprake van balbezit en moest het initiatief steeds weer aan de bezoekers worden gelaten. Halverwege de eerste helft leek Sportlust de leiding te gaan ne men, toen scheidsrechter Withaar een indirecte trap toekende op on geveer 7 meter van het doel. Een muur, gevormd door de totale Blauw Wit-elf wist echter de te laag ingeschoten bal te blokkeren. Tot het rustsignaal kregen de bezoe ken via hun gevaarlijke spitsen nog enkele goede mogelijkheden, doch de steeds beter in de wed strijd komende Hans Bekkemens wist met enkele fraaie reddingen een achterstand te voorkomen. De thee had de Blauwwitters blijkbaar goed gedaan, want vanaf de aftrap werd de aanval gekozen. Johan Bosschers had daarbij bijna succes, doch de doelman van de gasten wist zijn harde schot met een fraaie save uit de bovenhoek te tikken. De gasten moesten terug, moesten enkele hoekschoppen toestaan, doch bleven verdedi gend overeind. Geleidelijk aan ontspon zich een zeer spannende strijd tussen twee ploegen die wil den winnen en beiden volop op de aanval speelden. De Blauw Wit- verdediging moest wel alle zeilen bijzetten om de gevaarlijke Sport- lust-spitsen in bedwang te houden, doch men had, onder leiding van de voortreffelijk spelende laatste verdediger Hans Stam, de zaken nu beter onder controle dan voor de rust. Vooral over de rechtervleu gel via de opkomende rechtsback Jan Vrugteveen kwam Blauw Wit tot enkele goede aanvallen die ech ter door zwak inkoppen van Wim Barvelink en Jacco Schuppert geen succes op leverden. De thuis club ging steeds meer aandringen, het merkte dat Sportlust veel ge geven had en teleurgesteld was dat het de kansen niet had benut. Ver der dan een aantal hoekschoppen kwam Blauw Wit echter niet. Ook de bezoekers wisten zich geen gro te kansen meer te creeëren zodat de wedstrijd doelpuntloos leek te gaan eindigen. Een resultaat waar Blauw Wit dik tevreden mee had kunnen zijn. Het liep echter veel teleurstellender af voor de thuis club. Met nog 10 minuten te spelen probeerde de linksbuiten van Sportlust de bal vanaf (achter?) de achterlijn voor te zetten. Gerwin de Velde Harsenhorst probeerde dat met een sliding te voorkomen. Daarbij kwam de bal vanaf een halve meter afstand tegen zijn arm en verdween over de achterlijn. Hoekschop dus. Tot grote verba zing echter van 'vriend en vijand' wees de van grote afstand toekij kende scheidsrechter Withaar naar de stip. Een onbegrijpelijke beslissing die veel tumult teweeg bracht, waarbij Jacco Schuppert een boeking opliep. De aanvoerder van Sportlust wist met dit buiten kansje wel raad en zette zijn ploeg op voorsprong. Over de gehele wedstrijd genomen was een voor sprong voor de gasten ook niet onverdiend, doch de wijze waarop dit doelpunt tot stand kwam was ronduit belachelijk. Enkele Blauw witters konden dit onrecht niet ac cepteren en bleven mopperen te gen de scheidsrechter. Dit had tot resultaat dat Jacco zijn tweede boeking kreeg en dus moest ver trekken. De zwaar teleurgestelde Blauw Wit-ploeg gooide er nog wel een wanhoopsoffensief uit, doch meer dan een aantal hoekschop pen leverde dat niet op. Door dit alles of niets spel kreeg Sportlust ruimte voor enkele gevaarlijke counters. Enkele minuten voor af loop leverde dat de voor de bezoe kers bevrijdende tweede treffer op. Door deze nederlaag zijn de pro motiekansen voor Blauw Wit wel iswaar nog niet verkeken, doch het is duidelijk dat die kansen wel aan zienlijk gedaald zijn. Tijdens het gezamenlijk concours op Koninginnedag van pc de Eschruitertjes te Wierden behaal den leden van de Bergruitertjes eervolle prijzen. In de klasse B cat. C was er een eerste prijs voor Marleen de Roos met Wendy; Een vierde prijs was er voor Henk-J an Markvoort met Mo- nika in klasse B cat. B; Brende Kappert met Aram werd vijfde in klasse B cat. D. Een vierde prijs was er voor Erwin Rietberg met Biana in klasse M2 cat D. Danielle v.d. Knaap met Wendy K werd bij het springen eerste in klasse B cat. D. Gerrie Jager met Mark behaal de in klasse L cat. D een derde prijs; Ida Vincent met Not Quilty werd vijfde in klasse 1 cat D en een eerste prijs was er voor Nicole Vree Egberts met Quintes in klasse 1 cat E. Holten is wel aan een heel grillig seizoen bezig. Na de goede resulta ten van de afgelopen weken met een alleszins verdienstelijke 1-1 tegen ZV als voorlopig hoogte punt, is de ploeg die lange tijd reddeloos verloren leek nu zelfs nog in de race voor promotie. Wanneer zondag van Reutum wordt gewonnen is men niet al leen veilig voor degradatie, maar lonkt ook de nacompetitie met een mogelijke terugkeer in de KNVB- gelederen. Het kan verkeren. Zonder de geschorste Geert Brands en de afwezige doelman Erwin Stukker kreeg trainer Cees Riemers toch een goed elftal op de been met in het doel Marcel Wan- sink als uitstekende vervanger van Stukker. Na een afwachtende be ginfase nam Holten geleidelijk het initiatief tegen een vooral op de counter spelend ZV. Marco Spek- reijse gaf in het eerste kwartier een aantal goede voorzetten, maar aan de afronding ontbrak het. Door de vele aanvallen werd even de verde diging verwaarloosd en Richard Sonder strafte dat namens ZV ge nadeloos af: 0-1. Holten bleef beter en combineerde rustig door waarbij men achterin attent bleef. In de 25e minuut werd het 1-1. Uit een vrije trap van Spek- reijse kaatste Remon Jager de bal weer terug op Spekreijse die de gretig knikkende Rob Somer van een bruikbare voorzet voorzag. Voor Somer betekende dat zijn vierde belangrijke doelpunt in de afgelopen vier wedstrijden. Pal voor rust kreeg Wilfried van der Pluym nog een fraaie kans, maar hij kreeg de bal niet onder contro le. Na de rust zette ZV een extra aan valler in, waardoor Holten enigs zins iix de problemen kwam. De gasten maakten echter geen ge bruik van de foutjes achterin bij Holten. Na een ingreep van Cees Riemers (Mark Nijland voor Ep Boode) leek de rust weergekeerd met o.a, een kans voor Somer, maar kreeg Zv in de slotfase tofch nog enkele goede kansen. Zo kon Jan-Herman ten Velde de bal ter nauwernood nog over het eigen doel koppen en redde Marcel Wan- sink in de laatste minuut met epn geweldige reflex het zo belangrijke punt voor de rood-zwarten. Reutum Zondag heeft Holten uit tegen Reutum alles nog in eigen hand. Bij winst is de kans op de laatste periodetitel levensgroot, terwijl bij een gelijkspel of verlies moet wor den afgewacht wat de andere ploe gen onderin doen. Gezien het be lang van de wedstrijd zal er een extra bus vanaf Meermanskamp rijden. De wedstrijd begint om 14.30 uur. Programma: DSVD-He- racles; SOS-RSC; Bome-Wierden; Reutum-Holten; ZV-Manderveen. Stand; 1 Borne 19-27; 2. RSC 19-25; 3. £V 19-22; 4, Heracles 19-20; 5. Reutum 19-18; 6. Dinkelland 20-17; 7. Wierden 19-17;. 8. SOS 19-17; 9. Hotten 19-16; 10. DSVD 19- 16; 11. Manderveen 19-15. Periodestand: 1. Holten 6-9; 2. Borna 6-9; 3. Reutum 6-6; 4. RSC 6-7; 5. ZV 6-7.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 9