Koninginnedag in Holten een gezellig volksfeest Klaverjassers onderdak bij vragen nu sv Holten Straatvoetbal dit jaar op Vletgoor Uit buiten Holten Okia zakt naar de tweede plaats Gemeente HOLTENS NIEUWSBLAD Verrassend vuurwerk besluit eerste taptoe SWOH vraagt woningen in Lukensveld Inleveren CNV Holten DONDERDAG 7 MEI 1992 De term 'Oranjegeweld op de Smidsbelt' kan niet allen bekoren, zo hebben we ontdekt. Vooral het woord 'geweld' spreekt niet ieder een aan. De opzet van- dit evene ment, waarvoor wellicht met een prijsvraag nog wel een andere toe passelijke naam te bedenken valt, viel op Koninginndag uitstekend in de smaak. Louter zonnige ge zichten op de Smidsbelt. Al voeg bij de aubade, waar de aloude va derlandse liedjes als 'in een blauw geruite kiel' en 'o schitterende kleuren van Nederlands vlag' het ook nu weer wonnen van de nieu were feestliederen, was het al on verwacht druk. Het fraaie weer zal daar niet vreemd aan zijn geweest. Nadat de zeven vertegenwoordi gers van de basisscholen de ballon nen hadden opgelaten vanaf het bordes, die richting Holterberg uit het zicht verdwenen, ontspon zich een echt gezellig volksfeest op het plein. Voor het eerst was ook de grote parkeerplaats bij Albert Heijn bij het feestterrein betrok ken. De Dorpsstraat was afgelos- ten voor het gemotoriseerde ver keer. Af en toe - je weet tenslotte maar nooit - voorzichting omkij kend slenterde het talrijke publiek van de ene plein naar de ander om langdurig stil te staan bij de ver schillende standjes en particuliere handelaren. Het Holtense vereni gingsleven toonde zich van zijn beste kant en was uitstekend ver tegenwoordigd. Speciaal voor de kinderen waren er grabbeltonnen, werden er poffertjes gebakken en zelfs was er een atletiekbaan uitge zet. Ook konden kinderen een ritje maken op een pony en de mini- Gullits en Van Bastens konden zich uitleven in het doelschieten. De lengte van het oranje touw op de stand van de NBvP afdeling Holten bedroeg 1268 cm. In- tegenstelling tot andere jaren bleef het tot aan het middaguur druk en gezellig. De Braandheul- tjes bliezen er lustig op los, terwijl elders op het plein de volksdans groep uit Espelo haar beste been tje voortzette. Ook de Hoolter Daansers waren van de partij. Schuifelend langs de vele kraampjes was het een gezellige boel op Koninginnedag. Na de middag vertrokken ruim 500 deelnemers voor de jaarlijkse puz- zeltocht, georganiseerd door de Wielervereniging Holten. Een der gelijk hoog aantal deelnemers had nog noot eerder meegedaan. Via De Kol werden de deelnemers on- derlangs de Holterberg gestuurd naar het tunneltje onder de Rijs- senseweg door. Op de Borkeld re den ze een rondje, waarbij enkele minder bekende wegen in de route opgenomen waren. Na 20 kilome ter kwam de puzzelaars weer bij Vosman terug. Tijdens de tocht werden een aantal vragen gesteld. Als beste puzzelaars kwamen uit de bus: 1. G.J. Stam, Valkenweg 7; 2. R. Koetsier, Kolweg 58; 3. Y.C. Meinsma, het Landeweerd 14. De prijswinnaars hebben hun prijs reeds ontvangen. Een zaal vol ouderen vermaakten zich 's middags uitstekend bij het toneelstuk De avond van de zeven de juli, dat onder leiding van Erik Zandvliet werd gespeeld door COC., Taptoe De aloude balavond bleek najaren aan vervanging toe en daarvoor in de plaats kwam een taptoe, die veel publiek naar de Smidsbelt lokte. Het weer werkte uitstekend mee. Nu de tribune nog, want voor de ouderen, zo bleek wel, is ander half uur lang staan toch te ver moeiend. Ook spreekt dan de leng te een rol. Over het optreden van de eigen HHV, de Concord Pipe band uit Hengelo en niet te verge ten het Jachthoomkorps Garde Regiment Jagers uit Arnhem niets dan lof. De organisatie was in han den van de supportersvereniging van HMV, terwijl Joke Voordes de onderdelen van de taptoe aan el kaar praatte. Het klapstuk van de avond was het ontsteken van kroon, die bevestigd was aan het balkon van het gemeentehuis, ge volgd door een schitterend spuit- vuurwerk dat terecht met een don derend applaus werd beloond. De Lochemse Schouw burg Lochemse Schouwburg heeft het theaterseizoen afgesloten. Kaartverkoop: tel. 05730-51081. Deventer Schouwburg In het vierde en tevens laatste Schouwburg Café van het schouw burgseizoen 91/92, dat op donder dag 16 mei wordt gehouden, staat de muziek centraal. Rock en bluesmuziek wordt ge bracht door de Deventer formatie Mirror Incrowd. Over de saxofoon wordt van alles verteld door Chris Bemhart. Marike Kemper (piano) en Christa Leemkuil (klarinet), do centen aan de Deventer Muziek school, spelen werken van Mozart. Het trio Buurman breng zelf ge schreven cabaratekske liedjes. Ge ïnterviewd worden Barend Schu- lenklopper over de Wandelwinkel en Ron Bolk van het COC. Verder wordt een actueel thema aan de kaak gesteld door René Nijland. De muzikale omlijsting is in han den van het Deventer Swing Kol- lektief. Gastheer is Ron Ehler- bracht. De aanvang is 20.30 uur en de toegang gratis. Kaartverkoop: kassa tel. 05700- 83500. Speelgoed- en Blikmu seum Tot en met 21 juni is in het mu seum de tentoonstelling De stille wereld van Peter Koning te zien, naar aanleiding van het boek 'De stille wereld van Peter Koning. An ders omgaan met doofheid'. De moeder van Peter, beeldend kun stenares Mini Peters wendde al haar artistieke en creatieve vermo gens aan om Peter de taal te leren (lip)lezen. Daarvoor maakte zijn ondermeer talloze tekeningen om nieuwe begrippen duidelijk te maken. De openingstijden zijn dinsdag t/m zaterdag 10.00-17.00 uur; zon en feestdagen 14.00-17.00 uur; le pinksterdag gesloten. Museum De Waag De venter Historische museum De Waag toont tot en met 8 juni in de ten toonstelling Curiosa een collectie voorwerpen, die cultuurhistorisch niet belangwekkend zijn, maar hun waarde meer ontlenen aan het feit dat ze curieus zijn. In de ten toonstelling is gekozen voor een grote variatie aan materialen. De meeste Curiosa zijn persoonlijke gebruiksattributen, zoals pijpen, horloges en haarkammen. Andere Curiosa zijn vooral als decoratie bedoeld, zoals vaandels, schilderij en, haardpoppen en uithangbor den. De openingstijden zijn: di t/m za 10.00-17.00 uur. Zon- en feestdagen 14.00-1-7.00 uur. Eerste Pinkster dag gesloten. Rijssens Museum Jaap Kooiman, de 'schrijfmonnik' uit Hattem zal van 13 mei tot en met 11 juni in de tentoonstellings ruimte van het Rijssens Museum een beeld geven van zijn kunnen op het gebied van historische schriftkunst. Kooiman beheerst feilloos 250 verschillende letterva- riaties. Op de zaterdagmiddagen van 16,23,30 mei en 6 juni is Kooi man aanwezig in het museum vor het geven van instructies en de monstraties. het Rijssens Museum is gevestig in Havezate De Ooster hof en is geopend ma t/m vrij 10.12 en 14-17 uur; za 14-17 uur; zondags gesloten. Het zestiende straatvoetbaltoer nooi wordt gehouden op 23 mei op sportpark 't Vletgoor. Spelers die in een straat of buurtschap wonen waar geen team is, maar toch graag aan dit sportieve evenement willen meedoen, kunnen contact opnemen met Arie Ongena, tel. 63790. Zij worden dan in volgorde van binnenkomst op een lijst ge zet. Indien er dan een leider spelers te komt voor een elftal, kan het bestuur een speler die zich heeft aangemeld aan een team toevoe gen. Uit de Noordenbergstraat mogen geen spelers zich aanmelden. Dit team is reserve, voorals er een team om wat voor reden dan ook mocht uitvallen. De wedstrijden beginnen 's mor gens om negen uur. De indeling is als volgt: 09.00 uur: 1. Larenseweg - Espelo; 2. Dorpsstraat - Beuseberg; 3. Dijk- erhoek - Lageweg. 09.33 uur: 1. In dustriestraat - Borkeld; 2. Holter- broek - Vixseboxsestraat; 3. Gaar- denstraat - Kolweg. 10.06 uur: 1. Larenseweg - Kieftenbelt; 2. Espe lo - Dorpsstraat; 3. Kollingserf - Schoutenstraat. 10.39 uur: 1. Lan deweerd - Look; 2. Holterbroek - Canadastraat; 3. Vixseboxsestraat - Gaardenstraat; 11.12 uur: Beuse berg - Kieftenbelt; 2. Larenseweg - Dorpsstraat; 3. Dijkerhoek - Kol lingserf. 11.45 uur: Industriestraat - landeweerd; 2. Kolweg - Canada straat; 3. Holterbroek - Gaarden straat. 12.18 uur: Espelo - Beuse berg; 2. Dorpsstraat - Kieftenbelt; 3. Lageweg - Schoutenstraat. 12.51 uur: Borkeld - Look; 2. Vixseboxse straat - Kolweg; 3. Gaardenstraat - Canadastraat. 13.24 uur: 1. Laren seweg - Beuseberg; 2. Espelo - Kief tenbelt; 3. Dijkerhoek - Schouten- straat. 13.57 uur: 1. Industriestraat - Look; 2. Holterbroek - Kolweg; 3. Vixseboxsestraat - Canadastraat. 14.40 uur: 1. Lageweg - Kollingserf; 2. Borkeld - Landeweerd. 15.00 uur: 1. winn. poule - winn. poule 2; 2. winn. poule 3 - winn. poule 4.15.40 uur: 1. winn. poule 1/2 - winn. poule 3/4.2. verl. poule 1/2 - verl. poule 3/4. Okia slaagde er op het derde toer nooi in de zomercompetitie van het gewest Oost in Bathmen niet in de koppositie in de 640 kilo A- klasse te handhaven. Die positie wordt nu ingeomen door Vios Bi son. De mannen uit Beltrum sloegen genadeloos toe en sleepten de volle zestien punten uit de strijd. Ook het team van Heure uit Borculo kwam sterk voor de dag met twaalf punten, waardoor weer aanslui ting met de top werd verkregen. Okia belandde met Vorden op een gedeelde derde plaats met elf pun ten en staat nu met drie punten achterstand op Vios Bison op de tweede plaats in de algemene rang schikking. Het 680 kilo-team en de jeugd- teams draaien ondanks hun grote inzet in de onderste regionen mee. De dames presteerden dit toernooi wat minder, maar staan nog riant op kop. Het volgende toernooi is op 17 mei in Raalte, terwijl Holten voor 31 mei op de kalender staat wanneer de wedstrijden op 't Vlet goor worden gehouden. Uitslagen: Heren 640-A: 1. Vios Bison 16 (44); 2. Okia 11 (41); 3. Vorden 11 (31); 4. Eibergen 9 (30); 5. Heure 12 (29); 6. Ooster- wijk 5 (15); 7. Olden Eibergen 3 (13); 8. Erichem 4 (10); 9. Bathmen 1 (3). Heren 680-B: 1. Elshof 12 (34); 2. EHTC 8 (26); 3. Okia 2 (10); 4. bisons/Kemper 2 (2). Jeugd-450: 1. Olden Eibergen 6 (21); 2. Treklust/Oosterwijk 8 (20); 3. Okia/Bath- men 1 (8); 4, Vorden 2 (7); 5. Eibergen 3 (4). Jeugd 420 kilo en dames: 1. Erichem 11 (32); 2. Heure 11 (31); 3. Halfweggirls 7 (26);4.wippenpol6(13); 5. Bisons 0(11); 6. Okia 4 (7); 7. DTQ/Vorden 3 (6) De Stichting Welzijn Ouderen Hol ten heeft in een brief aan het colle ge van Burgemeester en wethou ders nogmaals aandacht gevraagd voor de huisvesting voor ouderen. De Stichting ziet graag, dat in het noordelijke deel van het uitbrei dingsplan Lukensveld, dat het dichtste bij het dorpscentrum ligt, een aantal woningen voor ouderen wordt gesitueerd. Spreekuur Burgermeester De burgemeester is verhinderd op maandag 11 mei a.s. spreekuur te houden Commissie voor woonruimtezaken De eerstvolgende zitting van de commissie voor woonruimtezaken vindt plaats op maandag 11 mei 1992 van 19.30-20.30 uur in het gemeente huis (ingang Kerkstraat) De commissie Onderwijs vergadert op maan dag 11 mei 1992 om 20.00 uur in het gemeente huis. De agenda vermeldt o.a. - advies inzake het plan van aanpak en het be schikbaar stellen van een krediet voor het uit voeren van een onderzoek naar de effecten van een fusie tussen de Dorpsschool en de Kolschool. - stand van zaken m.b.t. de volwasseneducatie - advies inzake het plan van aanpak en het be schikbaar stellen van een krediet m.b.t. een haalbaarheidsonderzoek van een fusie tussen de scholengemeenschap Holten en het TAC te Goor. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken, kunnen dat tot uiterlijk 4 uur vóór de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de Commissie. Inzameling landbouwplastic Ook dit jaar zal er weer een inzameling van land- bouwfolie worden gehouden, waarbij het folie met een speciaal daarvoor in te zetten wagen zal worden opgehaald. De inzameling zal worden verzorgd door G.O.R. Maatman B.V. te Wilp. De aanbieders van landbouwfolie worden verzocht hun adres voor de datum van inza meling door te geven aan gemeentewerken (tel. 6 16 66) In tegenstelling tot voorgaande jaren zal de inza meling in twee keer worden gehouden nl. - voor het gebied ten noorden van de spoorlijn op woensdag 13 mei 1992 en op donderdag 14 mei 1992 - voor het gebied ten zuiden van de spoorlijn op woensdag 20 mei 1992 en op donderdag 21 mei 1992 Wat mag worden aangeboden? In verband met afzetproblemen mag in tegen stelling tot voorgaande jaren alleen landbouw folie worden aangeboden, dus geen kunst mest-, veevoeder-, melkpoeder- en turfzakken. Voorts wordt verzocht te voldoen aan de volgen de punten: 1verzocht wordt het folie tijdig aan de weg te zetten b.v. daags voor de inzameling; 2. het landbouwfolie dient in handzame pakket ten (door één persoon te tillen) aan de weg te worden gezet, op de plaats welke ook voor het huisvuil gebruikelijk is; 3. verontreiniging en vervuiling (zand, chemica liën e.d.) dient zoveel mogelijk te worden voorkomen, aangezien dit bij transport en verdere venwerking problemen geeft. Biedt het daarom „uitgeklopt" aan: 4. verzocht wordt geen andere afvalstoffen dan landbouwfolie aan te bieden. Verzocht wordt zoveel mogelijk aan de actie mee te werken. Het welslagen van de actie voor komt dat grote hoeveelheden folie niet op de vuilstortplaats terechtkomen, maar op een milieu-verantwoorde wijze verwerkt worden. Gebleken is dat als gevolg van problemen bij de verwerking het landbouwfolie nauwelijks of niet meer afgezet kan worden. In verband hiermee heeft de gemeente besloten dat er na de inza melingsactie geen landbouwfolie meer op de gemeentewerf kan worden afgegeven. Maak dus gebruik van de inzameling om het folie af te voeren Voor nadere inlichtingen: Gemeentewerken dhr. Brinkers. tel. 05483-6 16 66 of dhr. Grave, tel. 05483-6 19 72 (gemeentewerf) Hinderwet Terinzagelegging beschikking Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de om geving te voorkomen op 27 april 1992 vergun ning ingevolge de Hinderwet verleend aan: 1. de heer A. J. Podt, Maneschijnsweg 20 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (mestvarkens- en legkippenbedrijf annex opslag van mest) omvattende vergunning 2. de heer F. W. Dollekamp, Veenweg 3 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (pluimveebedrijf) omvattende vergunning 3. de heer J. Jansen, Bijvanksweg 2 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (mel- krundvee- en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergun ning 4. de heer H. J. Kolkman, Oude Deventerweg 41 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrich ting (melkrundvee- en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende ver gunning 5. Gebrs. Aaftink B.V., Dorperdijk 2 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (mel krundvee-, jongvee- en meststierenbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende ver gunning De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 11 mei 1992) op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, Dagelijks van 9.00 tot 12.30 uur en in de sporthal 't Mossink (kantoor beheerder) aan de Keizers- weg; op dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur, ter inzage gedurende de hierboven genoemde termijn. Beroep tegen de beschikking kan worden inge diend door a. de aanvrager. b. de betrokken adviseurs. c. degenen die tegen de aanvraag om vergun ning tijdig bezwaren hebben ingediend. d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepsschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Het moet in tweevoud worden ingediend bij deze afdeling, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, binnen 1 maand na de datum van terinzagelegging. De beschikking wordt niet van kracht voordat op het beroepschrift is beschikt. Voorverkoop Seizoenabonnementen rekreatiebad Twenhaarsveld Seizoenabonnementen voor Rekreatiebad Twenhaarsveld kunnen tussen 7 mei en 22 mei a.s. worden aangevraagd op het gemeentehuis (op werkdagen van 09.00-12.00 uur). Het verdient aanbeveling om gebruik te maken van het dezer dagen in de gemeente Holten huis-aan-huis verspreide aanvraagformulier. In afwijking van voorgaande jaren behoeve de abonnementen nu niet eerst aangevraagd en later afgehaald te worden; u kunt er nu op wach ten! De abonnementen behoeven ook niet per soonlijk te worden afgehaald. Schriftelijk aan vragen is óók mogelijk; zend het ingevulde aan vraagformulier met een bankcheque of girobe taalkaart (geen overschrijvingsformulier!) naar het gemeentehuis afd. W.O.P., Postbus 13, 7450 AA Holten. Verhoog het verschuldigde bedrag met f 0.80 voor de portokosten en de abonnementen worden u toegezonden. De tarieven voor 1992 zijn als volgt: Gezinsabonnement a. 1e ouder 31.50 b. 2e ouder en kinderen vanaf 6 jaar f 19.00 Individueel seizoenabonnement voor indiividuele personen vanaf 6 jaar f 31.50 Individueel maandabonnement (30 dagen geldig) voor individuele personen vanaf 6 jaar (niet in de voorverkoop verkrijgbaar) f 16.00 Eenmalig bezoek voor personen vanaf 6 jaar f 3.50 voor groepen vanaf 10 personen, per persoon f 2.75 Kinderen tot en met 5 jaar hebben gratis toegang Het seizoen 1992 begint op zaterdag 23 mei (23 en 24 mei gratis toegang) De openingstijden zijn: maandag t.m. vrijdag in mei en september 07.00-18.00 uur maandag t.m. vriidag van juni t.m. augustus 07.00-20.00 uur zaterdag 10.00-18.00 uur zondag 12.00-18.00 uur ATTENTIE: Seizoenabonnementen zijn alleen in de voorverkoop verkrijgbaar. In een brief aan het algemeen be stuur van de Omnivereniging sv Holten hebben een aantal klaver jassers geïnformeerd naar de mo gelijkheid een klaverjasafdeling onder te brengen bij de Omnivere niging, gelijkwaardig aan de ande re denksport Schaken. De klaver jassers zijn tot dit initiatief geko men, nadat het bestuur van sv Hol ten per brief had laten weten, dat de klaverjassers in het volgende seizoen niet meer welkom waren in de kantine van Meermanskamp. Dat besluit heeft de verontwaardi ging gewekt van de kaartspelers, van wie 78 procent op een of andere manier binding heeft met de SV. De kaartclub maakte reeds zes jaar gebruik van de kantine. Volgens algemeen voorzitter Al- bert Boode is het niet de persoon lijke onwil van het bestuur van SV Holten die aan dit besluit ten grondslag ligt, om de kaartclub de deur te wijzen, maar heeft men de aanwijzingen van de KNVB om para-commercie in de sportkanti nes te weren, gevolgd. Men be schouwt de kaartclub als een bil jartvereniging, die ook geen domi cilie heeft in een sportkantine. Het besluit werd unaniem genomen door het algemeen bestuur. Men heeft de kaarters nog voor afslui ting van het seizoen van deze be slissing op de hoogte gesteld, zodat men ruim de tijd heeft om naar een andere lokatie om te zien. Of de kaartclub als vijfde loot aan de rood-zwarte stam kan worden op genomen, hangt af van de beslis sing van het bestuur. „Vragen kan altijd", aldus Boode. De schildersbonnen van de Hout en Bouwbond CNV, afdeling Hol ten kunnen worden ingeleverd op donderdag 7 mei 's avonds van acht tot negen uur. het RBS kan worden opgenomen op vrijdag 15 mei 's avonds van acht tot negen uur bij G. Kruimelaar, Canada straat 2, tel 63476.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 5