RONDJE OM DË GLÖBË i DffiOBE! CANADA 3UDD <8 Maar dan wel op m'n privé zeiljacht LJE LrLLliE l Limited VERTREK ELKE ZONDAG IN MEI f 795.- Overweldigende keuze aan cruise reizen Yfette en Irene ontdekten Tunesië voor u. l_qi fzm NON - STOP AMSTERDAM - TORONTO - AMSTERDAM Vakantie in Griekenland. Phuket het strand- paradijs van Bangkok Reisburo De Globe Postbus 20, 7450 AA Holten reisburo /fe. reisburo Pdegloh, ■Q& reisburo 'deglohg 18 TP 103 als u daaraan denkt moet u dit verhaal beslist lezen. Er zijn van die vakanties die voor gewone stervelingen on bereikbaar lijken. En dan blijf je maar dromen van een privé zeiljacht, van de Middellandse Zee en verscholen stranden aan de Griekse kust. Dat is voor ons niet weggelegd... We schrijven dit niet om u lekker te maken om vervolgens /net een aardig alternatief voor 'de dag te komen. Nee, zon ideale vakantie is voor ieder een bereikbaar. Als u iemand bent van snelle beslissingen en .u houdt van zon, zee, wind en privacy dan kan uw privé zeil jacht voor de komende zomer geregeld worden en stapt u straks vol verwachting aan boord. Flottielje Zeilen op zee.Dan moet je natuurlijk wel ervaring heb ben en eigenlijk van jongs af aan al met een zeilboot ver trouwd zijn. En dat is nu het leuke en verrassende van Flot tielje zeilen, iedereen kan het. Je hebt er geen noemenswaar dige zeilervaring voor nodig. Zelfs de kinderen kunnen mee. Wat is Flottielje zeilen ei genlijk? Dat is niets anders dan varen op een door u ge huurd zeiljacht in gezelschap van andere jachten met in de buurt een flottielje-leider die de vloot in de gaten houdt en waarop u altijd kunt terugval len Dus dat van die privacy klopt niet helemaal... Dat klopt wel, want aan boord heeft u 't voor het zeggen. De flottielje-leider heeft in over leg met alle andere deelnemers aan het flottielje een route af gesproken en houdt zich ver der op de achtergrond. Maar blijft wel in de buurt zonder dat u 'last' van hem heeft. Vanaf uw schip heeft u direct marifoon contact en verder ziet u hem alleen 's morgens bij het uitvaren en 's avonds bij aankomst in de ha ven. Maar hoe vaak komt het niet voor dat een aantal sche pen van het flottielje elkaar bij een heerlijk stil strandje ont moet en dat. daar ook het schip van de flottieljeleider anker uitgooit. Er is niemand die u tot iets verplicht, als u voor zonsondergang maar heeft af gemeerd in de afgesproken ha- Op wat voor schip vaart u straks twee weken voor de Griekse kust? Neemt u maar van ons aan dat het perfecte zeiljachten zijn van het type Aloa 27S, Aloa 27SC en Co- met. Nederlands ontwerp, zeewaardig en gemakkelijk te bedienen. Daarbij is het schip van alle gemakken voorzien. Het is natuurlijk geen hotel met maximale luxe voorzie ningen maar dat zult u natuur lijk ook verwachten. Vaarschool Een Aloa of Comet is een heerlijk en betrouwbaar jacht, waarmee u al in Nederland kennis kunt maken. Op 'Vaar school Naarderbos' in Naar- den kunt u desgewenst een 'cursus op maat' volgen en met de geheimen van het zeilen op zee vertrouwd worden ge maakt En als u helemaal niet kunt zeilen neemt u eerst les sen in een open boot en daarna stapt u over op het kajuitzeil jacht van hetzelfde type, waar- Zoals alle wegen in een lang verleden naar Rome leidden, zo leiden de wegen in het Verre Oosten onvermijdelijk naar Bangkok. De hoofstad van Thailand, is een van de meest besproken steden. Een stad vol contrasten, een combinatie van oost en west. Bangkok is evenzeer een oude w ijk met ve le tempels en het prachtige ko ninklijk paleis alsook het in westerse stijl opgetrokken nieuwe gedeelte met de luxe hotels en de drukke winkel straten. Thailand is echter veel meer dan Bangkok alleen, zoals Bangkok ook veel meer te bie den heeft dan het intensieve uitgaansleven. Het nog vaak onbekende Thailand is rijk aan cultuur en kent vriendelijke en gastvrije inwoners. De begroe ting 'saiv wah dee' vindt er plaats met de handen gevou- iven en het hoofd gebogen. Het Boeddhisme neemt er een zeer belangrijke plaats in. Van de Thaise bevolking onderschrijft 95% de idealen van vrede, ver draagzaamheid en gastvrij heid. Thailand is ook Phuket, een eiland zo'n negenhonderd ki lometer ten zuidwesten van Bangkok. Met zijn hagelwitte stranden, baaien, uitbundig groen bedekte heuvels en gril lige kustlijn, ligt het haast ver scholen in de Andaman Zee. Een tropisch stukje land met een lengte van 50 km en een breedte van 21 km. Het is het grootste eiland van Thailand hoewel na de bouw van de brug naar het vasteland eigenlijk met meer van een eiland ge sproken kan worden. Het uitzicht reist aan boord zonder files nee Over geen vakantievorm be staan zoveel misverstanden als over de cruise. Bij de borrel praat komen, al dan niet onder 'invloed van een Amerikaanse tv-serie uit het verleden, de meningen vaak ongenuan ceerd los. ,,Een cruise is er al leen voor rijke ouderen. Is da genlang saai ronddobberen. Is niet te betalen. Is alleen voor snobs." Misvattingen en vooroordelen - te over. De waarheid ligt hier niet in het midden. De waar heid is dat een cruise fantas tisch kan zijn. maar dan moet je wel de juiste uitzoeken. Dan is een cruise een prachtige ma nier van vakantievieren voor iedere leeftijdscategorie en ie dere beurs. En voor elke cruise geldt: u reist riant, zonder ge zeul met koffers, zonder files, zonder steeds weer wachten op het inschrijven bij steeds weer verschillende hotels, kortom zonder stress. En het uitzicht 'reist altijd met u mee. Ook hoeft er niet lang gezocht te worden naar het zwembad, de sportgelegcnheden en de bars Alles vaart op loofafstand met u mee. Bahama's De diversiteit van het cruisen blijkt al uit het enorme aanbod van bestemmingen. Of het nu de Britse eilanden, de Noord kaap, de Griekse eilanden, de Bahama's, St. Petersburg of Puerto Rico is. een cruiseschip komt er altijd. En wilt u 'alles' zien dan neemt u toch gewoon een wereldreis. Het uitgebrei de programma van VCK-zee- reizen vertelt u er alles over. Bij de ene cruise komt u inder daad dagenlang tot rust op het deinen van de golven, maar bij een andere bestemming komt u adem tekort om alle excur sies bij te benen. Het aanbod is enorm. Lang niet alle cruises vertrekken meer uit Neder landse havens. Gelukkig zijn ze er nog wel. De elegante schepen zouden we niet graag in het havenbeeld willen mis sen. Maar vaak wordt er ook naar een bepaalde bestemming gevlogen U kunt dus best een korte cruisevakantie Florida en de Bahama's boeken. ..Wei nig tijd" is dus geen argument meer om af te zien van een cruise in verre exotische oor den. Excursies Hoe comfortabel het ook toe ven mag zijn op zo'n varende stad. eens moet u van boord. Iedere cruise kent diverse ex cursies. Ook hier geldt echter 'alles mag, niets hoeft'. Wie liever bij het zwembad blijft luieren hoeft niet mee op dui kexcursie. zeiltocht, stadsbe- zoek of culturele rondrit. Ove rigens zijn excursies nooit bij de prijs inbegrepen, een ieder bedenkt immers zelf of men meegaat. Die uitstapjes kunt u zowel vooraf als aan boord boeken Aan boord boeken heeft het voordeel dat u kunt inschatten waar u op dat mo ment zin in heeft. Deskundige informatie is op zee tijdens le zingen over de te bezoeken plekken makkelijk en plezierig te verkrijgen. Bij de reisbu reaus weet men alles van het karakter van de cruise. Zelf is dat ook makkelijk na te gaan. Is er aan boord veel tijd inge ruimd voor culturele genoe gens dan zal de sfeer aan boord over het algemeen wat forme ler zijn dan op een schip waar veel aan" sport én spel wordt gedaan. Kleding Die sfeer kan ook bepalend zijn voor de keuze van de kle ding. In de loop der jaren zijn de kledingvoorschriften losser geworden maar aan boord van ieder schip treft u wel één of twee meer 'geklede' avonden aan. Bijvoorbeeld de Captain s Cocktailparty en het aanslui tende diner. Wie zich feestelijk wil uitdossen is van harte wel kom. maar niet op ieder schip verwacht men daarbij de he ren in smoking en de dames in het lang. Een tikje informeler, een net pak en een geklede jurk, kan veelal ook. Overdag kan men afhankelijk van de lo catie badkleding dan wel in formele kleding dragen. Korte broek en bakpak zijn in de res taurants niet gewenst. Maakt u zich overigens geen zorgen over de juiste kleding. In het dagprogramma dat elke dag in uw hut voor u klaar ligt staan steeds kledingsuggesties ver meld. Van onaangename ver rassingen houdt men niet op een cruise-schip. Een reis per schip-doet het ook altijd goed voor wat het onder houden van relaties betreft. Zowel met het eigen personeel als met zakelijke partners. Tegen een cruise zal niemand nee zeggen. VCK-zeereizen en uw reisbureau kunnen u bij za kelijke wensen van dienst zijn. Ruime keuze Wat in het programma van VCK-zeereizen vooral opvalt is de diversiteit. Zowel qua be stemming als prijsniveau. Vanaf 1515 - bent u al acht dagen aan boord van ms Winston Churchill die via de Britse eilanden, Frankrijk, Dublin aandoet. Langer en noordelijker is een luxe expe ditie via de Noorse fjorden naar de Noordkaap en het le gendarische Spitsbergen. Warmer is het tijdens een crui se naar Egypte en Israel, ter wijl ook een rondje Los Ange- les/New York (via het Pana- In het voorjaar van '92 bezochten Yfette en Irene Tunesië voor u. Een land met een rijke cultuur met Afrikaanse/Europese invloeden, de goede hotels en de zonovergoten stranden. Informeer eens naar de mogelijkheden. Maak kans op een OAD-vakantie Waardebon t.w.v. f 100.— 1Zijn bij een cruise de maaltijden inbegrepen? 2. Wat is flottielje zeilen? 3. Wat is de hoofstad van Thailand? 4. Maak af: Met De Globe op vakantie is Naam: Adres: Postcode: Oplossingen sturen naar: Sluitingsdatum inleveren bon vrijdag 22 mei 17.00 uur. Prijswinnaars worden bekendgemaakt op de volgende pagina van Reisburo De Globe Gewonnen prijzen worden niet in geld uitgekeerd. makanaal) genoeg zon zal bie den. Niet duur Net zo als een cruise niet ein deloos hoeft te duren (het kan natuurlijk nog steeds) hoeft zo'n cruise toch niet duur te zijn. Ook hier kan men keuzes genoeg maken naast bestem ming en tijdsduur bepaalt vooral de keuze van uw hut het prijskaartje van de cruise. Hutten zijn er daarom in alle soorten en maten, in allerlei prijsklassen. Er zijn, letterlijk, hutten van hoog tot laag Ver wacht u zich veel in uw huisje op zee terug te trekken dan is een ruime en comfortabele hut aan'téiBeVélén Actieve types die geen activiteit willen mis sen en de 'kooi" hoogstens zien als een slaap- en wasvertrek zijn beter af met een goedko pere kleinere hut. Dan is er nog het verschil tus sen een .buiten- en binnenhut. Een buitenhut heeft uitzicht en dus daglicht omdat die gele gen is langs de huid van het schip Stappersen langslapers hebben waarschijnlijk meer aan een binnenhut, gericht naar het midden van het schip. Geen zonlicht dai de slaap ver stoort en bovendien zijn bin nenhutten in de regel goedko per. Datzelfde geldt voor ruimten die verder liggen van de publieke voorzieningen. Ook de hoogte van de hut. op welk dek, kan prijsverschillen opleveren. U ziet het loont vaak de moeite om dergelijke zaken even met uw reisbureau door te nemen. Sterren Net als de keus van uw hut be paalt de voorkeur voor een ty pe schip de kosten van de vakantie Evenals hotels ken nen cruiseschepen een sterren systeem. De Service aan boord is altijd van een dergelijk ni veau dat dit echter altijd een extra ster oplevert. Een vier stenen cruiseschip is daardoor vergelijkbaar met een vijf sterrenhotel. VCK-zeereizen werkt met schepen van twee tot vijf sterren. Op ieder ni veau ciaat service hoog in het vaandel. Die service merkt u aan het vriendelijke personeel, de ca binesteward. die dagelijks de hut opruimt, maar vooral aan de maaltijden. Elke cruise is een gastronomische plezier tocht. Iedere maaltijd is bij de prijs inbegrepen. Dat geldt overigens ook voor het enter tainment en alle culturele en sportieve activiteiten. Een as pect dat ook bij de kostenver- gelijking met een 'normale' vakantie dient mee te tellen. Wist u trouwens dat alcoholi sche versnaperingen aan boord tax-free zijn? Maar we hadden het over de maaltijden Van ontbijtbuffet tot avond snack zijn die van hoog niveau Bovendien kunt u eten waar u wilt. Lunchen bij het zwem bad, of comfortabel binnen? Het diner is uiteraard het culi naire hoogtepunt van de dag Stijlvol dineren bestaat nog. Gratis boekje Met een cruise kunt u werkelijk overal komen in een sfeer die u het beste uitkomt. Veel zeeda gen of juist weinig? Een nostal gisch wat ouder schip of een moderne van alle luxe voorzie ne zeereus? De keus is aan u. Maar neem de tijd voor uw keuze. Bij reisbureau De Globe kunt u een gratis informatie- boekje krijgen over cruise- reizen. Met behulp van een daarin vermelde checklist kunt, u zelf uw droomcruise uitzoe ken. Wat let u om in de voetspo ren van onze zeehelden van weleer te treden? Scheurbuik en kielhalen behoren tot het! verleden. Héél verzorgd reizen- is er voor in de plaats gekomen. mee u ook in Griekenland gaat varen. Zo'n schip is ongelofe lijk knus en tegelijk ook bij zonder comfortabel Royale slaapplaatsen (kooien in zci- lersjargon), veel kastruimte, een ruime kuip waar je zonder problemen languit in kan zit ten en een dek om te zonnen. Organisatie Deze zeilvakanties in de Griekse wateren worden geor ganiseerd door Evenements Reizen in samenwerking met OCC Yachting. Beide organi saties met veel ervaring op dit gebied. U kiest dus zee met be trouwbare mensen op de ach tergrond. Het materiaal dat aan u wordt toevertrouwd is van a tot z geïnspireerd en vol doet aan alle eisen. De uitge stippelde routes brengen u op de mooiste plekjes en daarbij kunt u altijd op de flottieljelei der terugvallen die u graag van dienst zal zijn. Zoals gezegd kan iedereen flottielje zeilen. Samen met uw partner bijvoorbeeld of met uw vrienden en dan maar heerlijk genieten. Elk schip biedt voldoende accommoda tie voor 2 tot maximaal 7 per sonen. Zin in n reisje voor n zonnig pri|s)c? Kom dan liegcnsvlug naar Reisburo IV Globe Daar is altijd het nodige in de aanbieding Daar boekt u de mooiste vakantie \oor n prikkie, het spannendste uitstapje voor n bedragje van niets En daar \indt u de kennis' ervaring en informatie Ule Toeristiek'l om van elke reis een wereldreis te maken Excl. I 52.- TAX HENGELO Burg lanscnplein 44 75ïI I D. lel 074-41002) ALMELO Gentrumplei 7607 SB. lel NIJVERDAL GOOR HOLTEN Grotcstraai -244 Grotcstraai 72 Burg d Borchsiraat 2 7441 BV lel 05486-16084 7471 BR,'lel 05470-73845 7451 C H. Tel 05481-62610 DEVENTER Broederenstraat 27 7411 LA. Tel 05700-19498 DEVENTER flora 28 7422 LL. Iel 05700-54955 RAA1.TE Marktstraat 5 8102 CH lel 05720 52600

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 8