Holten zet zegereeks voorlopig nog voort b Tweede schaakteam in zonnetje gezet 60 deelnemers aan kunstmarkt Bathmen J aaragenda Gemeente Perfect driving HOLTENS NIEUWSBLAD Bennie Jolink van de partij in Harfsen Bespreek bureau Expositie Westerbork Resultaten Blauw Wit Blauw Wit ontvangt Sportlust Grote vangst kleine visjes Opknapbeurt wijk de Haar Beroepen Concert knapenkoor Elburg DONDERDAG 30 APRIL 1992 Holten blijft op de goede weg om het eersteklasserschap te behou den. Na de goede resultaten in het Paasweekeinde werd ook de vol gende klus, thuis tegen Dinkel- land geklaard. De 2-1 winst houdt de rodd-zwarten in de race tegen degradatie overeind. Met nog twee wedstrijden te gaan hebben Cees Ricmers en zijn spelers de kansen in eigen handen. Tegen het oop de vijfde plaatst staande Dinkelland werd het een erg spannende wedstrijd. Na een voorzichtig begin kreeg Mark Nfi- land de beste kans maar zijn inzet werd ternauwernood van de lijn gehaald. Na de rust werd het pas echt serieus met een gemotiveerd Holten dat zich goede kansen cre ëerde. Al na tien minuten onder nam Marco Spekreijse een rush over de linkerflank, maar hij kon nog worden gestopt door de doel man van de gasten. Ook aan de andere kant was er een kans nadat de goed spelende voorstopper Erik Broekmaat balverlies leed, maar doelman Stukker wierp zich op tijd In tegenstelling tot eerdere berich ten, zal de groep Normaal tijdens het concert op 15 mei in Harfsen in volle oorlogssterkte aantreden, dus compleet mét Bennie Jolink. De aanvoerder van Normaal is weer zover hersteld dat hij de zang voor zijn rekening kan nemen. Of hij ook gitaar kan spelen, is nog onzeker. Het concert wordt gehouden ter gelegenheid van het jubileum van de motorclub Hamac en vindt plaats op het bedrijventerrein van Harfsen. Kaarten zijn in de voor verkoop verkrijgbaar bij: Hotel Stegeman in Laren, café Buiten- lust in Harfsen en de Brink in Bath- men, La Touche in Lochem, de Herberg in Vorden en het IJsselpa- viljoen in Zutphen. voor de voeten van Steggink. Nadat Mark Nijland even later op de rand van het strafschopgebied gevloerd was, kopte Rob Somer uit de vrije trap prachtig raak: 1-0. De zeer gemotiveerde invaller Remon Jager (voor Mark Nijland) forceer de twintig minuten voor tijd de definitieve beslissing. Hij onder schepte de bal en zette samen met Ep Boode een mooie aanval op die Jager zelf beheerst afrondde: 2-0. Holten liet daarna even de aan dacht verslappen waardoor Steg gink de gasten alsnog dichterbij kon brengen en een spannende slotfase volgde, maar Holten trok uiteindelijk toch aan het langste eind: 2-1. Zondag 3 mei speelt Holten de laatste thuiswedstrijd op Meer manskamp tegen het lastige ZV uit Zenderen, waarmee de roodzwar ten nog een appeltje te schillenm hebben gezien de 4-1 nederlaag in de uitwedstrijd. Puntwinst zou in ieder geval een goede stap in de richting van klassebehoud zijn. Maandagavond werd het tweede schaakteam van de SV Holten ge huldigd voor het kampioenschap van de vierde klasse in de SBO. Daarvoor waren vertegenwoordi gers van alle onderafdelingen van de SV naar het clubhuis op Meer manskamp gekomen. Schaak voorzitter Dick van der Knaap zet te het team, waarvoor dit jaar elf spelers uitkwamen, nog eens extra in het zonnetje terwijl algemeen voorzitter Albert Boode de scha kers met middeleeuwse ridders vergeleek die op zoek waren naar hun dames. Ook Freek ter Hoeven van de supportersvereniging had lovende woorden voor de schakers. Deze leden in acht wedstrijden slechts één nederlaag en wonnen de rest. Het VW-theaterbespreekbu- reau Holten kan kaarten verzor gen voor de volgende evene menten: Breda: 28 mei, Hunten Popfesti val; 23 mei, The Pilgrims You and me; 28 mei, Pater Moes- kroen en Trockeners Kecks; 29 mei, Golden Earring; 28 juni, Emmylou Harris; Groningen: 22 mei. Blues Night; 16 juni, Bri an Adams; Rotterdam: 8 mei, John Denver; Klassiek: Amsterdam: 24 mei, Bach Solisten; 28 mei, Thijs van Leer, Louis van Dfjk en Daniël Wayenberg. De voorverkoop is telkens vanaf heden, tenzij in de tekst anders wordt aangegeven. Na dere gegevens over toegangs prijzen etc. zijn verkrijgbaar bij het VW-Theaterbespreek- bureau, Dorpsstraat 27 Holten. De kaarten zijn uitsluitend ver krijgbaar aan de balie tegen contante betaling. Telefonisch bespreken is niet mogelijk. Tot en met 11 mei is in de kelder (kamer 1) van het gemeentehuis de affiche-tentoonstelling De geschie denis van Kamp Westerbork opge steld. De tentoonstelling is te bezichti gen tijdens kantooruren. Het gemeentehuis is in verband met Koninginnedag, herdenking gevallenen en bevrijdingsdag tot en met 5 mei gesloten. De Bathmense Beeldende Kunst kring houdt op zaterdag 9 mei de jaarlijkse kunstmarkt rond de dorpskerk. De belangstelling voor dit evenement is sterk gegroeid. Waren er vorig jaar ca 50 kunste naars die hun producten aan het publiek toonden, dit jaar zullen meer dan 60 kunstenaars hun werk laten zien. Sommigen van hen zullen de door hen gebruikte technieken demonstreren. De gebruikte technieken zijn zeer uiteenlopend: van olieverf- tot zij deschilderen, keramiek, sculptu ren in brons en steen, smeden in zilver en goud, brandschilderen van glas etc. Een groep van ruim twintig leden van de BBKK expo seert tijdens de markt, maar ook op vrijdagavond 8 mei en zondag middag 10 mei eigen werk in de dorpskerk. De kunstmarkt wordt omlijst door een gezellig muziekje. Tevens is er een 'eigen' schappelijk geprijsde wijn, voorzien van BBKK-etiket te koop. Een boekhandel zal met boe ken over kunst aanwezig zijn. Ou ders die hun kinderen tot twaalf jaar mee willen nemen, kunnen die in een speciale kinderhoek met verf, kwast en papier onder des kundig toezicht laten bezig hou den. MEI: 1 mei: Bloedplasma-avond in sporthal 2 mei: Holterbergtoer. 5 mei: Bevrijdingsloop 9 mei: Landelijke fietsdag. 16 mei: Bloemenmarkt. 17 mei: Klassieker-motortoer- tocht. 23 mei: Straatvoetbal; opening zwembad. 24 mei: Allard van Bruggentoer- nooi 25 mei: Raadsvergadering 28 mei: aankomst Pieterpad-loop; concours Hippique Bergruiter- tjes.. 29 mei: vertrek Pieterpad-loop. 31 mei: Klassieker motortoertocht JUNI: 14 juni: Koetsenrit Bergrijders 16/18/22/24/26 juni: Fietsvierdaag se. 22 juni: Raadsvergadering 26/27 juni: School- en volksfeest Dijkerhoek 29 juni t/m 4 juli: Zwemvierdaagse JULI: 4 juli: Koningsschieten 5 juli: CH Holten Bergruiters. 7 juli: Hoolter Oamde 9/tm 16 juli: Internationaal Folklo ristisch Festival. 13 t/m 16 juli: Kindervakantie week SoCuWe 21/22/23/24 juli: Dorpsfeest. 25 juli: Schuredag 28 juli: Hoolter Oamde. AUGUSTUS; 4 augustus: Hoolter Oamde. 6 augustus: Dag de Boer op. 9 augustus: Motortoertocht, Hol- terbergrit. 11 augustus: Hoolter Oamde. 15 augustus: Triathlon Holten. 18 augustus: Hoolter Oamde. 21/22 augustus: School-en volks feest Espelo 24 augustus: Raadsvergadering 29/30 augustus: Sport uitwisseling Winterberg SEPTEMBER: 4 september: Open huis De Bosc hkamp 5 september: Vrije markt. 6 september: sluiting zwembad. 10 september: Wijnmarkt 11 september: Keunefeest. 12 september: Keunefeest. 13 september: Keunefeest; Finale cross jeugd op Zuurberg 19 september: Erwin-autocross 20 september: Trekkersiep. 26 september: Holterbergherfst- toer. 28 september: Raadsvergadering OKTOBER: 3/4 oktober; Nacht om Holten. 8/9 oktober: Zaagmoltentrofee. 15/16 oktober: Zaagmolentrofee. 22/23 oktober: zaagmolentrofee. 16 oktober: COC speelt 'Gasten in eigen huis.' 17 oktober: COC speelt 'Gasten in eigen huis'. 24 oktober: Speelgoedbeurs peu terspeelzaal. 31 oktober: Diepe Hel/Holterber- gloop. 26 oktober: Raadsvergadering (be groting) NOVEMBER: 21 november: Intocht Sinterklaas. 23 november: Raadsvergadering. DECEMBER 21 december: Raadsvergadering. 1993 MAART 20 maart: SV BATO show. 27 maart: Voorjaarsconcert HMV. La Première Cl - Blauw Wit Cl; Twee gelijkwaardige ploegen speelden een goede eerste helft met kansen voor beide doelen. Blauw Wit opende de score door Gerben Beldman, maar La Pre mière maakte al snel weer gelijk 1- 1. Op slag van rust namen de Hol tenaren opnieuw de leiding door Hans Stam 1-2. Na rust kwam de Almelose ploeg opnieuw door een strafschop 2-2. Aanvallend spelend liep Blauw Wit toch vrij makkelijk uit naar 2-4. De thuisploeg moest toen meer risico's nemen en na een fout v de doelman scoorde Hans Stam In de slotfase die erg romnu was kwam de thuisploeg nog op 3-5, maar verder liet de ploeg het niet komen. 3-5. Blauw Wit D2 - Enter D3; Via aan vallend voetbal was de eerste helft voor Blauw Wit en vlak voor rust scoorde Alfred na een foutje in de verdediging bij Enter. Ook in de tweede helft bleef Blauw Wit de betere ploeg. Via opnieuw Alfred liep de ploeg verder uit. Enter wist in de tweede helft ook een kans te verzilveren, maar D2 had in de bes te wedstrijd van dit seizoen de winst reeds op zak. 4-1. Blauw Wit E2 - Vesos E2; Blauw Wit E2 begon deze ongelijke strijd meteen fel aanvallend. Blauw Wit was veel te sterk voor Vesos. Wilco nam het eerste doelpunt voor zijn rekening, nog wel met links. Voor rust was het alleen Rik die nog twee maal scoorde. Na rust was de weerstand bij Vesos gebroken en Blauw Wit speelde Vesos helemaal van het veld. De ploeg haalde de grootste overwinning van het sei zoen. Vooral Hussiar was de grote animator, hij scoorde zelf vijfmaal, Rik wist ook nog twee maal het net te vinden, terwijl de gasten ook nog een keer in eigen doel scoor den. 11-0. Enter Vooruit F1 - Blauw Wit Fl; Blauw Wit ging goed van start en zette Enter V. direct onder druk. Arnoud schoot een paar keer op doel en dit betekende al snel 0-3 en een zuivere hattrick. Blauw Wit bleef aanvallen, maar de verdedi ging van Enter had zich verder goed ingesteld op de aanvallen van Blauw Wit en tot de rust bleef het 0-3. Na rust was Blauw Wit op nieuw veel sterker. Via 0-4 door Maarten, 1-4 en 1-5 ook door Maar ten, zorgde Jurrian voor 6-1 en Niek maakte via een van richting veranderd schot het getal van de volheid (7) vol. 1-7. Excelsior F2 - Blauw Wit F2; In Rijssen tegen het sterke Excelsior heeft Blauw Wit een heel goed re sultaat behaald. Met goed voetbal tegen een gelijkwaardig team werd met 1-1 gerust. Na de pauze had Blauw Wit meer aanvallende in houd en met nog drie treffers en een tegentreffer werd het uiteinde lijk 2-4 voor de koploper in deze klasse. 2-4. Blauw Wit F3 -De Zweef F5; In een zinderende wedstrijd tegen de nummer drie van de ranglijst, kwam Blauw Wit na een gelijkop- gaande opening toch op achter stand. Al snel wist Gert-Jan de gelijkmaker te scoren. Frank bracht de thuisclub zelfs op 2-1, maar met een mooi afstandschot maakte De Zweef weer gelijk 2-2. Na een schot op de paal, wist een speler van de Zweef de bal binnen te tikken, rust 2-3. Direct na de rust, kwam Blauw Wit via Gert- Jan op 3-3 en Frank zorgde zelfs voor een voorsprong voor Blauw Wit, na een fraaie solo. De koek was nog niet op in deze prachtige wed strijd, want nu kwam De Zweef weer op voorsprong, eerst werd uit een corner gelijkgemaakt en even later via een afstandschot kwamen de gasten op 4-5. In de slotfase bracht Gert-Jan Blauw Wit weer naast De Zweef 5-5. Blauw Wit 3 - Drienerlo 4; Een versterkt Drienerlo had al snel suc ces, toen een als voorzet bedoelde bal, achter de verbaasde Edwin Aaftink viel. Blauw Wit drie, dat nog steeds met blessures te kam pen heeft en daarom drie spelers van het vijfde binnen de fijnen had, was even aangeslagen, maar kwam knap terug. Henk Oolbekkink was het die de stand snel weer gelijk trok. Blauw Wit ging steeds beter spelen en via John Paul Akkerman werd het 2-1. Voor de rust scoorde Kasper Hanewinkel in feite de al- lesbeslissende goal, via een prach tige lob 3-1. Na rust was Blauw Wit veel sterker en de studenten had den het moeifijk om de stand dra gelijk te houden. Alleen Henk Ool bekkink wist uit een reeks van kansen nog te scoren, terwijl de verdediging met een aanvallend ingestelde Erik Jan Stam weinig kansen weg gaf. 4-1. Komende zaterdag 2 mei, staat voor Blauw Wit de tweede wed strijd in de nacompetitie op het programma. De Holtenaren ont vangen dan Sportlust Z.V. uit Gla- nerbrug. Deze ploeg, die op de derde plaats is geëindigd in de competitie, is nog niet in actie geweest in de nacompetitie. De thuiswedstrijd te gen Sportlust eindigde op 15 febru ari j.l. in een 1-1 gelijkspel, een resultaat waarover Blauw Wit het meest tevreden mocht zijn. Wan neer Blauw Wit zich ook in deze wedstrijd gesteund weet door vele supporters kan dat een grote stimu lans zijn om tot een goed resultaat te komen tegen deze sterke tegen stander. De wedstrijd begint om 14.30 uur en staat onder leiding van scheidsrechter Withaar uit Den Ham. Onder winderige omstandigheden werd zondag 26 april door leden van HSV de Rietvoorn gevist in het Overijssels kanaal te Lemelerveld. Het water waar al jaren de grootste vis werd gevangen. Doch niet dit jaar, maar de aantalen vis waren extreem hoog. De vele kleine visjes moesten de eindstand bepalen. De uitslag was: 1. H. ter Harmsel, 1920 gr.; 2. G. Schol ten, 1520 gr.; 3. J.W. Plekken- pol, 1380 gr.; 4. G.J. van Aefst, 920 gr.; 5. W. Kettelarij, 900 gr. De volgende wedstrijd is op zon dag 3 mei tegen Bathmen. Vertrek 06.00 uur vanaf de parkeerplaats bij het Vletgoor. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. Bouwvergunning verleend aan: - N V. Nederlandse Spoorwegen voor vergroting rijwielstalling Stationsstraat 12; - H.C. Aangeenbrug voor vergroting garage/berging en bouw bijkeuken bij Helderman 2; - G Nijland voor bouw garage/berging bij De Visscner 7, - Encko B V. voor wijziging en uitbreiding bedrijfsruimte Kerkhofsweg 18; - J. Sanderman voor plaatsen erfscheiding bij Van Holtenserf 35, - Chris Hogeslag B V. voor bouw silo bij Slachthuisstraat 2. - H.A. Schrotenboer voor bouw kap op garage en bouw berging bij Erve Broekhuis 44: 2. Kapvergunning verleend aan: - B.J. Baltes, Dorperdijk4 (6 eiken); - H. Markvoort, Vianenweg 135 (1 eik); - H. Pieters, Kenemansstraat 36 (3 berken); - P.M.M. van de Vondervoort, Vianenweg 55 (4 dennen); 3. Voorts vergunning/ontheffing verleend aan: - Louis Bouwmeester Verhuur voor plaatsen reclameborden aan invalswegens tussen 28 april-7 mei t.b.v. open dag Ho geschool iJsselland; - S.V. Holten ten behoeve van bevrijdingsloop op 5 mei. Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of be roepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie Openbare commissievergaderingen De commissie voor ruimtelijke ordening en woningbouwzaken vergadert op donderdag 7 mei 1992 om 14.00 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - horen bezwaarden en eventueel uitbrengen advies ontwerpbestemmingsplan „Lukensveld" - concept-raadsvoorstel inzake beschikbaarstelling krediet t.b.v. stedebouwkundige werkzaamheden: - concept-raadsvoorstel inzake voorbereidingsbesluit ged. herziening bestemmingsplan ..Holten Kom Noord" t b v ver bouw winkel Dorpsstraat 31 tot horecabedrijf; Voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening bestemmingsplannen „De Beuseberg", „Kom Holten" en „Kom Holten"/„Holten Kom Noord". De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordeninq bekend, dat de raad van die gemeente in zijn vergadering van 27 april 1992 heeft verklaard, dat een qedeeitelijke herzie ning wordt voorbereid voor: a. het bestemmingsplan „De Beuseberg" ten behoeve van het uitbreiden van de supermarkt Larenseweg 56 te Holten; te Hotten™"1'"^ 3n "Kom Holten ten behoeve van het veranderen en vergroten van de supermarkt Dorpsstraat 20 c. de bestemmingsplannen „Kom Holten" en „Holten Kom Noord" ten behoeve van de bouw van een bankgebouw oo de percelen Oranjestraat 8 t/m 14, M K een en ander voor zover omvattende de gebieden zoals met rode kleur op de bij desbetreffende besluiten behorende en da^de? be^ndrnaking<'ete'<enin^enZ^naan^e^eVen ^evoordere'd'n9sdes'urten,reden inwerking met ingang van de De raadsbesluiten met bijbehorende tekeningen liggen van de dag der inwerkingtreding af ter gemeentesecretarie kamer 6 (leeszaal/bibliotheek), voor een ieder ter inzage. Holten, 30 april 1992. De burgemeester voornoemd, W.L.F.C. van Rappard. Toepassing artikel 19 WRO ten behoeve van diverse bouwplannen. De burgemeester van Holten maakt bekend, dat bij burgemeester en wethouders een aanvraag om bouwveraunnina is ingediend door: 3 3 a. B. te Wierik Larenseweg 56 te Holten voor het uitbreiden van de supermarkt op het perceel kadastraal bekend qe- meente Holten, sectie F nrs. 3754 en 4420 ged., plaatselijk bekend als Larenseweg 56 te Holten; b. H. Dikkers, Dorpsstraat 20 te Holten voor het veranderen en vergroten van de supermarkt op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie F nr. 2950, plaatselijk bekend als Dorpsstraat 20 te Holten De ingediende bouwplannen zijn niet in overeenstemming met de ter plaatse geldende bestemmingsplannen „De Beuse- berg en -Kom Holten daar in beide gevallen door de voorgenomen uitbreiding de bebouwingsgrens voor de bestem ming „winkelszal worden overschreden (in casu gebouwd zal worden op gronden welke in genoemde bestemmings plannen met direct bestemd zijn voor de bouw (uitbreiding) van winkels De verzoeken om bouwvergunning kunnen daarom slechts worden ingewilligd na verlening van een vrijstellinq als be- doeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Aangezien de bouwplannen in overeenstemming zijn met een voorgenomen partiele herziening van genoemde bestem mingsplannen zijn burgemeester en wethouders voornemens bedoelde vrijstelling te verlenen, alsmede de qevraaqde bouwvergunningen met toepassing van artikel 50, lid 8, Woningwet In verband hiermede liggen de verzoeken om vrijstelling (de aanvragen om bouwvergunning), gedurende 14 daqen, in gaande 6 mei 1992, ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzaqe. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bezwaar tegen het verlenen van vrijstellinq ten be- Ho?tenVan bouwplannen indienen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten, 30 april 1992. De burgemeester voornoemd, W.L.F.C. van Rappard. Toepassing artikel 17 Wet op de Ruimtelijke Ordening De burgemeester van Holten maakt bekend dat door de heer B W. Stevens, Sangeldt|k 5 te Holten, bil burgemeester en wethouders van die gemeente een aanvraag om bouwvergunning is ingediend voor de bouw van een straalcabine op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie H nr 525, plaatselijk bekend als Sangeldijk 5 te Holten. Het ingediende bouwplan, alsmede het gebruik van de bestaande opstallen voor de uitoefening van een straalbednif is niet in overeenstemming met de ingevolge het bestemmingsplan „buitengebied" voor genoemd perceel geldende be stemming agrarisch gebied met bebouwing op grond waarvan deze gronden slechts mogen worden bebouwd of de opstallen slechts mogen worden gebruikt ten behoeve van agrarische bednjfsdoeleinden Het verzoek om bouwvergunning kan, in aanmerking nemende het tijdelijk karakter van het beoogde gebruik, slechts lijke vnjSng) 08ve ening van een vrilstellin9 a's bedoeld in artikel 17 van de Wet op de RuimteTijkeOrdening (tijde- durgemeester en Wethouders zijn voornemens deze vrijstelling te verlenen voor maximaal 5 jaar. In veroand hiermede ligt het verzoek om vrijstelling (de aanvraag om bouwvergunning) gedurende 14 dagen, inqaande6 mei 1992, ter gemeentesecretane, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bezwaar tegen het verlenen van bedoelde vrijstellinq indienen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten Holten, 30 april 1992 De burgemeester voornoemd, W.L.F.C. van Rappard. Openbare commissie vergadering ?6>301uürda9 6 mei ve,9aderl de °°mmissle ,inanc'èn-Deze "ergafenng wordt gehouden in het gemeentehuis, aanvang Op de agenda staan de volgende punten: 1. Besluitenlijst van de vergadering van 7 april 1992. 2. Krediet voor stedebouwkundige werkzaamheden 1992. 3. Krediet voor aansluiting „Bevolking" op het G.B A -net. 4. Krediet onderzoek effecten fusie Dorpsschool/Kolschool. 5. Mededelingen. 6. Rondvraag. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur voor de aanvanq van de commis sievergadering opgeven bij de secretaris van de betreffende commissie. Sluiting gemeentesecretarie en gemeentewerf S&J2Ü 14 en«.5 mei a s z'J" ae gemeentesecretarie en de gemeentewerf voor het publiek gesloten. Uitsluitend voor het doen van aangifte van geboorten en overlijden kan men terecht bij het bureau burgerlijke stand op 4 mei tussen 11.00 en 12.00 uur. 3 K Wijziging huisvuilinzameling zïgd-rtiand m6t de komende feestdagen (Koninginnedag en 5 mei) zal de regeling van het huisvuil als volgt worden gewij- l £e! 1an, de donderdagroute (30 april) wordt ingezameld op 28 april (groene container); het bedrijfsafval van 5 mei (1100 liter) wordt opgehaald op 4 mei het bedrijfsafval van 5 mei (grijs bruin deksel) wordt opgehaald op 6 mei- de gemeentewerf is op 14 en 5 mei gesloten; op zaterdag 2 mei is de gemeentewen geopend op de gebruikelijke tijden. Met een gemeentelijke bijdrage van honderdduizend gulden en vijfenzeventig duizend gulden van de woningbouwvereniging Onze Woning krijgt de woonomgeving van de wijk de Haar een opknap beurt, die moet leiden tot een op waardering van de wijk. Daartoe besloot de gemeenteraad maan dagavond. Een en ander zal plaats vinden in samenspraak met de be woners, opdat er niet iets aange legd wordt waar de bewoners geen behoefte aan hebben. De opknapbeurt zal bestaan uit de aanleg van speelvoorzieningen, een verbetering van de verlichting en verkeersmaatregelen. De proef in de wijk met vcerkeersdrempels was niet zo geslaagd, zodat geke ken wordt naar een andere oplos sing. Dominee H.Th. Vollebrecht van de hervormde gemeente Okkenbroek heeft de beroeping aangenomen van de gemeente Den Haag-Loos duinen. Wanneer zij Okkenbroek gaat verlaten is nog niet bekend. Het onderhoud komt in handen van de gemeente, maar men rekent op de nodige zelfwerkzaamheid van de bewoners. Onder leiding van het ROVO, Re gionaal Orgaan voor Verkeersvei ligheid Overijssel en de gemeente Deventer wordt zaterdag 2 mei tij dens de Hanze beurs in Colmschate de voorronde voor de landelijke Perfect Driving Competition ge houden. De Perfect Driving Competition is bedoeld voor jonge automobfisten van achttien tot vierentwintig jaar, die hun rijvaardigheid, kennis van verkeersregels en hun voertui- beheersing kunnen toestsen aan die van leeftijdsgenoten. De hoofd prijs van de finale in Zwolle is een reis naar Euro Diney bij Parijs. Inlichtingen voor deelname bij het ROVO, tel 038-25267. Het Stads knapenkoor Elburg geeft morgenavond, vrijdag 1 mei, een concert in de Dionysiuskerk aan de Rozengaarde in Rijssen. Op het programma staan het Requi em van Gabriel Fauré en de spec taculaire Misa Criolla van de Ar gentijnse componist Ariel Rami- nez. Het Elburger koor wordt bijge staan door het Gelders Begelei dingsorkest, een ensemble van professionele musici. De tenor Alex Vermeulen neemt de solopar tijen voor zijn rekening. Hij stu deerde zang en opera aan het Sweefinck-conservatorium in Am sterdam. De bariton Peter Jonk studeerde aan het conservatorium in Amsterdam onder andere bij Max van Egmond. Het Stadsknapenkoor Elburg is een van Nederlands meest voor aanstaande jongenskoren. Onder leiding van Pieter Jan Leusink re peteren de jongens 2 3 keer per week en verzorgen zo'n 50 optre dens per jaar.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 5