Holterbergtoer ook voor echte klimmers oog Holten I Mannenkoor houdt voor Moederdag een bloemenaetie Groene Ster weg bij C.A. Müller Paasbijeenkomst NBvP Dijkerhoek Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag ab% HOLTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport ft "-»! Rabobank mag bouwen Geen woning Oolbekkink BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Jubileum fietstocht Inleveren CNV Holten Open Deur Burg. stand Gevonden voorwerpen /-• - VERSCHOLEN OP DE HOLTERBERG Restaurant Hotel r/&0t£NUim4fr,so Boks-Oolbekink opent kantoor in Markelo DONDERDAG 30 APRIL 1992 'J H,/', X r'f De Holterberg is zaterdag weer het domein van de echte klimmers of de pedalen. De echte duurrijders en klimgeiten komen op zaterdag 2 mei weer aan hun trekken wanneer de Holter bergtoer van WV Holten op de ka lender staat. Deze lange afstands- rit over 100, 150 of 200 kilometer telt mee voor het klimmersbrevet. Vorig jaar kwamen maar liefst 625 rijders aan de start. De afstand van 200 kilometer is op verzoek van het Nederlands Klim mers Comité opgenomen. Daar door telt de Holterbergtoer nu mee voor het klimmersbrevet waarvoor men in maximaal drie jaar acht van deze tochten moet rijden. Ui teraard zijn er in de langste afstand dan ook verschillende heuvels op genomen. Bij de kortere ritten is dat minder het geval. De 100 kilometer-rit gaat na een korte aanloop via de Holter berg naar Nijverdal en Luttenberg en over landelijke wegen naar de Lemelerberg. Na een rustpauze in Vilsteren voert de route door de Boswachterij Ommen opnieuw naar de Lemelerberg en de Hellen- doornseberg. Dan wordt voor de tweede keer de Holterberg be klommen alvorens men finisht. De 150 kilometer-rit loopt eerst via landelijke, heuvelachtige wegen naar Rijssen en Markelo. Vanaf de Forthaarsweg 7 7451 JS HOLTEN, (ov) Tel' 05483-61306, Fax: 63075 tien procents helling op de Motie- weg volgen zij de route van de 100 kilometer. De 200 kilometerrijders gaan vanaf Markelo richting Exel, Lochem en Laren waarna zij zich na zo'n honderd kilometer aanslui ten bij de andere routes. De start is bij sporthal 't Mossink aan de Keizersweg. Voor de twee kortste afstande tussen 07.30 urn en 09.30 uur en voor de 200 kilome ter tussen 07.30 uur en 08.30 uur. De routes zijn bewegwijzerd en ge vaarlijke oversteken worden met borden aangegeven. Na afloop kan men zich douchen. Inlichtingen bij Jan Scheperman: 05483-61809. Het Holtens Mannenkoor houdt ook dit jaar weer een bloemenae tie. Op woensdag 6 mei, kort voor Moederdag dus, komen de leden huis aan huis om potplanten aan de man/vrouw te brengen. De planten zijn van goede kwaliteit en worden tegen redelijke prijs te koop aangeboden. De actie wordt georganiseerd door het bestuurslid Henk Schuppert. Hij heeft zich verzekerd van de medewerking van bloemenmaga zijn Maijo, die de planten levert en voor het transport heeft August Muller gratis een auto beschikbaar gesteld. Ook op muzikaal gebied is het Hol tens'Mannenkoor actief. Zondag 3 mei verleent het zijn medewerking aan een Open Deurdienst van de Hervormde kerk in Deventer. In de Lebuïnuskerk zal onder andere het bekende Ich bete an die Macht der Liebe van Bortnianski worden ge zongen. Dinsdag 19 mei verzorgt, het koor een optreden in Almelo in het verzorgingstehuis Euregia, waar voor de bewoners graag be luisterde liederen worden gezon gen. Daarnaast wordt samen met de bewoners gezongen. Dinsdag 21 april werd er aangifte gedaan van diefstal van een auto radio. De betreffende auto stond geparkeerd achter een woning aan de Dorpsstraat en de diefstal is vermoedelijk gepleegd in de nacht van 16 op 17 april j.l. Men kwam de auto binnen door een slot te vernie len. Op woensdag 22 april stond een auto geparkeerd in de Kerkstraat, doch niet in de versnelling en ook niet op de handrem. Vandaar dat het voertuig spontaan begon te rij den en tegen een andere auto bot ste, met als gevolg enige blikscha de. Op vrijdag 24 april werd een kist met aardbeien ontvreemd voor de groentezaak van Altena in de Dorpsstraat. De kist was daar in de vroege ochtenduren door de gros sier reeds geplaatst en werd wegge nomen voor het openingsuur. In de nacht van vrijdag op zater dag werd een inwoner van Holten bekeurd die te veel alcohol had gedronken en toch als bestuurder van een auto optrad. Zijn porte- monnaie werd f 400,- lichter. In dezelfde nacht werd een inwo ner uit Heeten aangehouden, die even te voren een fiets had gesto len. Hij maakte deel uit van een groepje jongens. Aanvankelijk constateerde de politie dat nie mand een fiets bij zich had, doch even later zag men dit groepje weer, met wel een fiets bij zich. Toen de jongelui de politie zagen, gooide de bezitter van de fiets dit voertuig snel van zich af. Dit muisje had nog een staartje. Nadat de politie de jongeman had den meegenomen naar het politie- buro van Holten werd hij verder verhoord in een zogenaamde ver hoorkamer. De deur van deze ver hoorkamer viel toen echter in het slot, en was van binnenuit niet te openen, waardoor niet alleen de verdachte was opgesloten doch ook twee politiemensen. Aange zien het buro verder niet bezet was, zagen de politiemensen zich ge noodzaakt de deur in te trappen onder enig leedvermaak van de verdachte. Door een lekkende benzineleiding brandde op de Markeloseweg een personenauto gedeeltelijk uit. De auto moest worden afgesleept. Zaterdagavond trapten baldadige jongelui op de Korhoenderweg een buitenlamp, die was bevestigd op een muurtje, kapot. De jongelui hebben tot op heden niet de moed gehad om zich bij de benadeelde te melden en de schade te vergoeden. Daarom zou de politie gaarne ge tuigen van dit voorval willen ont moeten. Op maandag 27 april werden op de S14 twee reëen afzonderlijk dood gereden. Dit gebeurde nabij de Bosschool. Op dit gedeelte van de weg is het geen luxe de snelheid behoorlijk af te remmen vooral in de ochtend en avonduren. Overste kend wild is daar schering en in slag. De Rabobank mag een nieuwe band bouwen aan de Oranjestraat. De raad stemde in met het voorbe- reidingsbesluit van het college, zonder dat er een bouwtekening aan ten grondslag ligt. Omdat bij een dergelijke besluit bij een soort gelijk besluit (Mengunie en het gat van Holten) er leergeld betaald is, heeft men de architect vooraf een aantal spelregels meegegeven, waaraan het pand moet voldoen. Zo moet het qua ge velbouw passen in de kleinschaligheid van de Oranjestraat en mag het geen groot kantoor kolos worden. De parkeergelegenheid wordt gesi tueerd aan de achterzijde van het pand met een uitgang naar de Kol- weg. Twee supermarkten mogen uit breiden. Supermarkt Attent aan de Beusebergeerweg mag uitbrei den, evenals C1000. Veevoederproducent de Groene Ster zal haar productie in het pand van C.A. Müller aan de Rijs- senseweg stopzetten en verplaat sen naar de hoofdvestiging in De venter. De Groene Ster zal het driejarig huurcontract, dat in au gustus dit jaar afloopt, niet ver lengen. De Groene Ster wordt evenals an dere bedrijven in de veevoederin dustrie getroffen door verminde ring van de vraag naar veevoeder producten. Daarnaast worden er steeds strengere eisen gesteld aan de bedrijven. Volgens directeur M.T.J. Hafkamp van de Groene Ster is met name de aanstaande invoering van de GMP code (Good Management Production) door de EEG reden om de productie te ver plaatsen. Slechts door investerin gen van zo'n anderhalf miljoen gul- Met zes stemmen tegen en zeven voor, heeft de gemeenteraad zich maandagavond geschaard achter het voorstel van burgemeester en wethouders, geen toestemming te verlenen aan H.F. Oolbekkink om een woning te bouwen aan de Aal- polsweg. Gemeentebelang en WD vonden, dat het college geen zwaarwegen de argumenten in de strijd konden werpen om woningbouw op het ter rein, dat is ingeklemd tussen be staande bebouwing aan de Oranje straat en Aalposweg te verbieden. Volgens Gemeentebelang was hiert geen sprake van agrarisch gebied maar van tuinen. Het colle ge en de bevriende frakties even wel waren van mening, dat het invullen van gaten in de bebou wing slechts kan worden toege staan in de bebouwde kom. De Aalpolsweg behoort tot het be stemmingsplan buitengebied. Het feit, dat er vroeger een bouwkeet den zou de maalderij van Müller heeft gestaan van Rijkswaterstaat H,ü rrohnnlrr nrorH rnHanc Ho nonlnrr geschikt gemaakt kunnen worden om in aanmerking te komen voor deze code. Gezien de ontwikkelin gen in de landbouw is die investe ring niet haalbaar. Bij de Groente Ster in Holten wer ken zes mensen. Vier gaan over naar Deventer, waaronder August Müller, de directeur van de Holten- se vestiging. Voor twee mensen is bij het Arbeidsbureau inmiddels ontslag aangevraagd. Wat er met het pand aan de Rijs- senseweg gaat gebeuren is nog on bekend. August Müller verwacht dat er nog voldoende mogelijkhe den zijn om de maalderij - die ge specialiseerd is in bijzondere vee voederproducten - voort te zetten. Van afbraak is volgens hem dan ook geen sprake. SWOH Stichting Welzijn Ouderen is ge vestigd aan de Gaardenstraat 29. Dat is het oude Groene kruisge- bouw. Ons kantoor bevindt zich op de eerste verdieping. De trap is nogal steil, vandaar dat er een bel zit om te waarschuwen wanneer men niet naar boven kan. Die is daar eveneens voor de bezoekers van de gezinsverzorging of het maatschappelijk werk. Voor ons is beneden een kamer beschikbaar om daar te praten indien dat nodig mocht zijn. Wilt u iets weten, dan kunt u langs komen. Een spreekuur hebben wij niet. U kunt natuurlijk ook opbel len. Ons telefoonnummer is 64910. Helaas is onze Stichting maar be perkt bereikbaar. Ons kantoor is maar 12 uur per week geopend. Dat is de maandag- en donderdagmor gen en de dinsdagmiddag. Krijgt u op de openingstijd geen gehoor, dan is de projectleidster vanwege een vergadering afwezig. De telefoonbeantwoorder meldt dan wanneer het kantoor weer be reikbaar is. HULPMIDDELEN Iemand verplegen kan lichamelijk bijzonder vermoeiend zijn. Dat komt voor een groot deel omdat het eigen meubilair daar niet op ingesteld is. Daardoor moet er veel meer worden gebukt en getild dan nodig is. De Kruisvereniging beschikt over een groot aantal hulpmiddelen om dat verplegen thuis wat gemakke lijker te maken. Zo zijn er klossen om onder het bed te zetten, zodat het bed wat hoger komt. Maar er zijn ook po's, po - stoelen en toillet- verhogers tot zelfs een rolstoel. Hier aan de Gaardenstraat is het magazijn waar deze spullen kun nen worden afgehaald. Wilt u hier meer over weten? Er is van maandag t/m vrijdag spreek uur van 13.30 - 14.30 uur. U kunt dan bellen, of even langskomen. De laatste bijeenkomst van dit sei zoen stond bij de NBvP Dijkerhoek helemaal in het teken van Pasen. Mevrouw Hiddink uit Lochem ver telde wat over de gebruiken rond om Pasen en las o.a. een hoofdstuk voor uit het boek van meester Heu vel 'Oud Achterhoeks boerenle ven'. Ook las ze gedichten over de Paastijd voor. Achterin de zaal van het Bonte Paard stond een uitge breid Paasbuffet met allerlei soor ten brood, beleg, salades en eieren waarvan tussen de voordrachten door volop gegeten kon worden. Ook was er door de exursiecom- missie een fietstocht georgani seerd waaraan zo'n 25 dames deel namen. De tocht ging via Laren en Zwiep naar Lochem waar een kijk je werd genomen op de Politie- opleidingsschool. Dat bleek erg in teressant, temeer daar ook rond werd gekeken in de sportzaal, op de schietbaan en in de keuken. Ter gelegenheid van het 60 jarig bestaan van het Overijssels Land schap worden op zondag 17 mei vanuit diverse plaatsen in Overijs sel recreatieve fietstochten geor ganiseerd. De afstanden zijn 30 of 60 kilometer. Tijdens de tochten worden diverse natuurterreinen bezocht die door het Overijssels Landschap worden beheerd. Het inschrijfgeld bedraagt 2,50 p.p Het Holtense assurantiekantoor Boks-Oolbekkink BV zal binnen kort in Markelo een bijkantoor openen. Het kantoor is speciaal opgezet voor de steeds groter wor dende klantenkring in de regio Twente. Kantoorhouder wordt Di- nand Leferink, die samen met een medewerkster het kantoor gaat runnen. Het nieuwe kantoor is ge vestigd aan de Stationstraat 8 te Markelo. die gebruikt werd tijdens de aanleg van de Al en er daarom destijds riolering is aangelegd, doet niet ter zake. Volgens burgemeester Van Rappard wist de heer Oolbekkink toen hij de grond kocht, dat bebou wing niet was toegestaan. PvdA en CDA waren met het college van mening dat toestaan van woning bouw tot precedentwerking zal hebben en in tot lintbebouwing langs alle invalswegen zou kunnen lijden. „Welke woning is wanneer het laatst", aldus burgemeester Van Rappard. De schildersbonnen van de Hout en Bouwbond CNV, afdeling Hol ten kunnen worden ingeleverd op donderdag 7 mei 's avonds van acht tot negen uur. het RBS kan worden opgenomen op vrijdag 15 mei 's avonds van acht tot negen uur bij G. Kruimelaar, Canada straat 2, tel 63476. Zondag 3 mei vindt in de Kande laar een Open Deur dienst plaats, de laatste van dit seizoen. Voor ganger is pastoraal medewerker E.R. van Veen uit Laren. Muzikale medewerking wordt verleend door de Ballandsingers uit Lochem. Het theam van de dienst is: „Ben je ook zo moe?". De dienst begint om 19.00 uur, van af 18.50 uur is er samenzang. Geboren: Silke dv A.D. Nijland en J.G. Markvoort. Overleden: J. de Vos, oud 67 jaar; J. Bekkernens, oud 86 jaar; G.W. Schoneveld, oud 89 jaar; G. Aanstoot, oud 70 jaar. Ondertrouwd: J.J.J. Kosters, oud 28 jaar, Wierden en K.W.M. Koedijk, oud 24 jaar. Gehuwd: J.H. van het Spijker, oud 37 jaar, Warnsveld en H.C. Wansink, oud 22 jaar, Warns veld. NED.HERV. KERK 09.30 uur: ds.R. Visser (thema- dienst over boek Kuitert); ne vendiensten. 19.15 uur: Open Deurdienst in Kandelaar. Uitgangscollecte: Noodlijdende gemeenten. Oppasdienst: mw. Steunen- berg-Wegstapel en Mariska Oonk. Diessenplas: woensdag 6 mei 19.00 uur: ds. Lindeboom. GEREF.KERK 09.30 uur: ds. H. Lenters, Apel doorn. 19.00 uur: dhr H. Veen, Laren (Gld), Open Deurdienst. Kindernevendienst: groep 3, 4 o.l.v. H. Hulsman-Zwiers; groep 7 en 8 o.l.v. H. Stam. De eerste collecte is voor S.S.K. en de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: José Klein Nagelvoort-Beldman, In- /X\ grid Stam-Jansen, Jenny Dijk- ïnk-Aanstoot; 4-6 jaar: Klary Offringa-Werkman, Marga Har- bers-Beldman, Gerry Beldman- ter Brake. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis in gebouw Ire ne. DIJKERHOEK 09.30 uur: ds. A.J. Leerink; uit gangscollecte: Noodlijdende ge meenten EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00 uur. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. H. Th. Vollebregt; uitgangscollecte: Noodlijdende gemeenten en pers. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. ARTS: 2 en 3 mei: Huisartsenmaat schap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uitslui tend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder af spraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 30 april en 1 mei: A.J. Boerman, Vennekesgaarden 46A, Rijssen. Tel. 05480-12535; 2 en 3 mei: J.H. Went, Marcus Samuelstraat 3, Enter. Tel. 05478-1653. Behan deling na telefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 29-31tel. 614 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag fm vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: volgens afspraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29-31, tel 6 27 84. Spreekuur: maandag t/m vrij dag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10 SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27, Holten. Ge opend vrijdag- en zaterdagmid dag van 13.30-16.00 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Donderdag 30 april: Koningin nedag (zie programma); 14.00 uur Open kampioenschap Dob belen bij café Maats; 21.00 uur, Koninginnedag bij jc De Schu- re. Vrijdag 1 mei: 19.00-21.00 uur, bloedplasma avond in sporthal 't Mossink; 21.30 uur, optreden groep Druzba in cafe Maats. Zaterdag 2 mei: 09.30 uur, ver trek excursie St. Kunst en Cul tuur bij OAD station; Holter bergtoer. Zondag 3 mei: 14.00 uur start puzzeltocht MAC de Holter berg. Maandag 4 mei: 11.00 uur, her denking gevallenen op Can. be graafplaats; 19.00 uur, herden kingsdienst in hervormde kerk, aansluitend Stille Tocht. Dinsdag 5 mei: 18.45 uur. Bevrij dingsloop 19.45 uur start 10 km. wedstrijdloop). Woensdag 6 mei: bloemenaetie Holtens Mannenkoor; 17.00 uur, inschrijving clubcross MAC de Holterberg. Donderdag 7 mei: 20.00-21.00 uur inleveren schildersbonnen CNV, Canadastr. 2. Zondag 10 mei: 12.30 uur, start Motortoer tocht MAC de Holterberg. Dinsdag 12 mei: Reisje Bejaar densociëteit; reisje NBvP, afd. Holten. Woensdag 13 mei: Ophalen landbouwplastic. Vrijdag 15 mei: 20.00-21.00 uur, Opnemen RBS, Canadastrs 2. Donderdag 14 mei: Ophalen landbouwplastic. Zaterdag 16 mei: Bloemen markt; 10.00-14.00 uur, Open hüis Enkco. Zondag 17 mei: 13.30 uur, Open dart-kampioenschap Holten in Het Klavier. Klassieker-motor- toertocht. Maandag 18 mei: 20.00 uur, Ruilavond Postzegelclub. Bij eenkomst NBvP in zaal Vos man. Zaterdag 23 mei: Straatvoet bal. Donderdag 28 mei: Concours hippique Bergruitertjes. gereeuscnapstas; Gevonden: Toyotasleutel; goudfazant; twee sleutels; zwar te lam. Verloren: bruine portemon- naie; trouwring (geen inscrip- uej, gereeuscnapstas; een grijze afvalcontainer met huisno.l; roodbuik dwergpapegaai; don ker blauwe portemonnaie met inhoud; rode pet; gouden oor bel, klein-rond.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 3