'Die goede oude tijd' herleeft dit jaar in Oudheidkamer Hoolt'n Het Klavier centrum van dartend Holten BRUYNZEEL KEUKENS ZUN NU OOK GOED VOOR DE LIJN EÏ7BO Stap in. Bij Fiat Jansen. Dressuurprijs voor Ida Vincent onna JE LEEFT BEWUST... JE KIEST BHUrillZEEL het nieuwe wonen voortman keukens sv Holten Resultaten Blauw Wit Resultaten sv Holten - Jeugd KUNSTSTOF RAMEN EN DEUREN K ErfrrWt bruynzeel Den Ham 05495-2122 Nijverdal 05486-17575 Zwolle 038-230032 E1B0VAE Eén brok temprament. DONDERDAG 23 APRIL 1992 De Oudheidkamer Hoolt'n opent vrijdag; 24 april weer haar deuren voor het publiek. Voor dit seizoen is een tentoonstelling ingericht onder de titel 'Die goede oude tijd'. Het thema is: wonen, slapen, voeding, verlichting en verwar ming 100 jaar geleden. Holten was zo'n honderd jaar gele den een klein dorp, gelegen aan de enkelbaans spoorlijn Apeldoorn- Almelo. Midden door het dorp liep de straatweg Amsterdam-Berlijn. De bevolking bestond hoofdzake lijk uit boeren en landarbeiders en de middelen van bestaan waren landbouw en veeteelt. Men ver bouwde vooral rogge, haver, aard appelen, boekweit, gras, spurrie, knollen en wat vlas. Het aantal boeren dat voldoende land en vee bezat om van te kun nen bestaan was niet groot. Wel het aantal dagloners, dat bij de boeren werkte. De lonen waren laag, een boerenarbeider, ge trouwd met een gezin, verdiende een kwartje per dag. Sommige boe renarbeiders hielden een geit: de koe van de arme man. Kinderen van acht jaar en ouder werden naar de boer gestuurd om als aanko mend knechtje te werken, een jong meisje als kinderoppas. De boeren karnden zelf, de boter werd in Deventer verkocht. Met paard en wagen ging met daar heen. In 1896 werd de eerste zuivel fabriek opgericht en in 1906 kwam een tweede fabriek, zodat men niet meer naar Deventer hoefde. Wie vlas verbouwde spon zelf lin nen, dat gebruikt werd voor bedde- goed en lijfgoed. De voeding be stond veelal uit aardappels. Van de zelfverbouwde rogge werd door de bakker de zogenaamde acht- of vierponder gebakken. Op het brood smeerde men reuzel; marga rine bestond nog niet. Als verlichting gebruikte men kaarsen, olielampjes, de zng snot neuzen en later petroleumlampen. De middeneuropese tijd was nog niet ingevoerd, zodat het 's mor gens vroeg licht en 's avonds vroeg donker was. De enige warmtebron in de boerde rijen was het open vuur in de keu ken. Bij een lös hoes werd gewoon in het voorgedeelte op de grond gestookt. Later werd tussen het woongedeelte en stallen een muur gemetseld en het vuur verplaatst naar de buitenmuur. Het was zaak om het vuur niet te laten uitgaan, daarom werd, voor men naar bed ging, het vuur met as bedekt en werd om brand te voorkomen over het vuur een ijzeren vuurmand ge plaatst. Het leven was destijds niet gemak kelijk en zonder enige luxe. De allerarmsten waren op hulp van de kerk aangewezen. Een oude Holte- naar zei eens over 'die goede oude tijd'; „het enige goede is, dat die tijd voorbij is, voorgoed. De openingstijden van de tentoon stelling zijn vrijdag en zaterdag middags van 13.30 tot 16.00 uur. Hulzense Boys Cl - Blauw Wit Cl; In een gelijkopgaande eerste helft werd er niet gescoord. Hoewel de gastheren wat meer kansen kregen bleef de Blauw Wit-defensie, met een uitblinkende Martijn Arfman, overeind. Na de hervatting pakte Blauw Wit de zaken wat energieker aan en dat resulteerde heel snel in een treffer van Gerben Beldman uit een voorzet van Hans Stam. Nauwelijks vijf minuten later ver grootten de Holtenaren de voor sprong. Uit een vrije trap van Mar co Schuiterd kopte Jorden Boer de bal knap in de touwen: 0-2. Hulzen moest nu wat terug doen en een mislukte voorzet verraste de Blauw Wit keeper: 1-2. Blauw Wit bleef ook nu de situatie meester. Een combinatie tussen Gerben Beldman en Hans Stam was suc cesvol: 1-3. Met enige knappe red dingen voorkwam Gert Jan Bril nog een tegentreffer waardoor Blauw Wit koploper Kloosterhaar op twee punten blijft volgen. SOS Dl - Blauw Wit Dl; D2 heeft de wedstrijd tegen SOS in Hellen- doorn helemaal uit de hand gege ven. Het begon zo mooi, met een 0- 1 voorsprong en legio kansen. De kansen kwamen door goed veld spel en goed overleg. Met name Matthijs en Alfred kregen die kan sen. Een achterstand van 2-1 werd omgezet in een voorsprong. Na rust stond Blauw Wit echter nog te genieten van de voorsprong en scoorde SOS, waardoor uiteinde lijk nipt met 6-5 onnodig werd ver loren. Blauw Wit El - De Zweef E2; Te gen het sterke De Zweef had Blauw Wit zich wat meer kansen toege dacht dan de uiteindelijk 1-11 ne derlaag. Zoveel tegentreffers heeft de ploeg nog niet gehad. Jamo was het die de eer wist te redden. Vol gende week wat meer inzet en dan gaat het zeker beter. Blauw Wit E2 - Haarle E3; Blauw Wit nam in deze zware wedstrijd meteen het initiatief. Dit leidde al snel tot een doelpunt voor de thuis ploeg door Wilbert. Hiema kwam Haarle terug en met een stiftbal werd de Blauw Wit-doelman ge passeerd: 1-1. Hierna kwam Haarle er niet echt meer aan te pas. Via goed werk van Hussiar kon Wilbert 2-1 scoren en voorrust bepaalde hij zelf de stand op 3-1. Na rust liep het storm op het Haarle-doel, maar de doelman had een goede dag en hield veel tegen. Blauw Wit kwam ondanks de vele kansen nog een maal tot scoren via Paul. 4-1. Blauw Wit F3 - Eversberg F2; Van wege een misverstand begon Blauw Wit de wedstrijd met zes spelers, waaronder Mark. Toch slaagde F3 erin om vooral op de helft van de tegenstander te spe len, maar doelpunten maken wilde nog niet lukken. Tegen het eind van de eerste helft kwam Gert Jan de ploeg completeren en scoorde meteen 1-0. In de tweede helft kwam Blauw Wit echt los. Gert J an en Jan Henk brachten de thuisclub met fraaie doelpunten op 3-0. Een inzet van Jasper kon door de doel man van Eversberg nog net wor den gestopt. Met nog twee doel punten wist Gert Jan de eindstand op 5-0 te bepalen. HOLTEN 5 - LUCTOR 6; Holten begon sterk in de erste helft en kwam al spoedig op voorsprong. Warrink passte goed op Van Mul- lem en die maakte het goed af. Deze snelle voorsprong was niet goed voor de concentratie en weer een pass van Warrink, aan de te genpartij, bracht de gelijkmaker op het bord. Daarna werd de zaak weer aangepakt en het was H.Jan sen die middels een penalty Holten weer op voorsprong bracht. De tweede helft was een stuk gemak kelijker dan de eerste en via drie keer Jansen, twee keer Meken- kamp en een keer J.Oosterkamp werd de score fors uitgebouwd. Luctor strubbelde nog een keer te gen maar daarna was de ruime overwinning een feit. Eindstand 7- 2. Holten 6 - SDOL 3; Vrij van degra- datiezorgen, mede door het terug trekken van RV uit de competitie, speelde Holten een frisse partij voetbal. Doelpunten waren in de eerste helft niet te noteren. Na rust nam Holten een voorsprong toen Vlogtman uit een goede aanval de score prima opende. Helaas meen de Suvee zich met het spel te moe ten bemoeien en hij liet de keeper kansloos (helaas zijn eigen!!!). Hieruit putte SDOL moed en via een prachtige vrije trap van 16 me ter namen zij een voorsprong. Hol ten gaf niet open gooide alles op de aanval, maar zonder resultaat. Hierna werkte de spits van SDOL de bal met de hand in het Holten- doel, wat niet door de scheidsrech ter werd gezien, waarna de strijd gestreden was. Eindstand 1-3. SOS 4 - Holten 7; Holten 7 is weer bij de les en dat bleek vandaag wel. Op een winderig sportpark n Hel- lendoorn leek het eerst niet zo goed te gaan met Holten twee goals kre gen ze om de oren. Hierna spraken de Rood Zwarten alle reserves aan die ze nog hadden en via een gewel dige inhaalrace, onder leiding van Prins Coen I. wisten ze aan het eind van de race gelijk te komen met SOS. Door dit resultaat is het de gradatiespook zo goed als verdre ven. Eindstand 2-2. We schreven het al eens eerder: het dartspel is meer dan het gooi en met pijltjes. Het is een sport, die steeds meer in de belangstel ling komt te staan. De dartclub Het Klavier telt alleen al dertig spelers, die in drie teams niet al leen regelmatig met elkaar de strijd aanbinden, maar ook deel nemen aan toernooien in de regio en daar buiten. Zo werd met suc ces door een ploeg darters op 4 april deelgenomen aan het Open kampioenschap van Raalte waar Gerard ter Brake winnaar werd en Wim Stam de derde plaats voor zich opeiste. Op vijf april werd Gerard ter Brake weer eerste, nu in het kampioenschap van Leer- dan. Hij gooide daar de maximale score van 3 X 180, en finishte met een score van 120. Niet alleen om de eer, maar ook om de bekers en geldprijzen wordt ge gooid op 17 mei tijdens het Open kampioenschap van Holten. Dat belooft een internationaal evene ment te worden door de deelname van een dartclub uit Bocholt. Ver der wordt de deelname verwacht van darters uit de gehele regio. De wedstrijden om het open kam pioenschap van Holten beginnen 's middags om half twee. Het Klavier is om half een reeds open. Voor beide evenementen bedraagt het inschrijfgeld 7,50.-. Ook in Holten zal kan men de ver richtingen van de darters volgen. Zo wordt op zondag 26 april in Het Klaver het kampioenschap van Holten afgewerkt. De inschrijving staat uitsluitend open voor Holte naren die zullen gooien om de Kla vier dartbokaal Het is voor de vijf de keer dat dit kampioenschap wordt gehouden. De kampioen van vorig jaar Paul van Heun, zal dan zijn titel verdedigen. De wedstrijd begint om 13.30 uur. Vanaf 12.30 is Het Klavier open om te oefenen. Holten B2 - Sparta BI; Een bar slechte eerste helft, waarin Holten niet het gewenste ritme kon vin den om het - toch ook niet sterk spelende - Sparta moeilijk te maken. Het duurde tot de 10 min. in de tweede helft alvorens Bas met een fraaie schuiver wist te sco ren en daarna tevens het sein gaf Op het concours van de PC Die- penheim was Ida Vincent succes vol in de dressuur met Not Quilty. In de klasse B, categorie D behaal de zij een eerste prijs. Gerrie Jager werd vierde inj de klasse LI, cate gorie D. Bij het springen was er in de klasse B, categorie D een eerste prijs voor Danielle van der Kaap met Wendy. Hier werd Ida Vincent met Not Quilty tweede in de klasse L, cate gorie D. Erwin Rietberg haalde met Bianca de vierde prijs in de klasse M, categorie D. In de klasse Z, categorie D werd Ida Vincent nog eens derde met Mark. Bergruiters Ook de LRV De Bergruiters toog naar Diepenheim waar Erik Vin cent met Fugana de vierde prijs haalde in het B-springen. Zwennie Vincent werd met Everest eerste bij het springen in de klasse Z. Berdien Paalman deed mee in de dressuur en haalde met Zefier twee eerste prijzen in de klasse B met 134 en 130 punten. Voor Ellen-Door Menalda van Schouwenburg was er een vijfde prijs in de B-dressuur. Met Ferrari haalde zij 127 pnt. tot beter voetbal. Toen niet lang daarna Aart, op goed aangeven van Martijn, met een mooi lob 2-0 scoorde had Holten de wedstrijd in de tas. Omhoog Cl - Holten Cl; Omhoog verweerde zich prima in de eerste helft. In de tweede helft domineer- de Holten. Slechts een enkele keer kon door een fout achterin Om hoog doorbreken, maar ze benutte deze kansen niet allemaal. Holten v- echter benutte wel veel kansen en bracht de eindstand op 2-7. Holten El - Excelsior E2; Excel sior was ook deze keer weer een geduchte tegenstander. Het werd een boeiende wedstrijd, waarin Holten al snel op 1-0 kwam. Door door een fout van de keeper werd het weer gelijk. De wedstrijd ging verder gelijk op tot in de eindfase, toen Excelsior uitliep tot 2-4. Holten E2 - Enter V. E2; In een goede wedstrijd kon Holten E2 toch moeilijk tot scoren komen. Vele kansen werden onbenut gela ten. De inzet was enorm. Met rust was het 2-0. Na rust verliep het scoren toch iets beter. Holten scoorde nog vier maal, wat de eind stand op 6-0 bracht. Speciaal voor bewust levende mensen heeft Bruynzeel een sportief aanbod in petto. Van 15 april t/m 2 mei 1992 krijgt iedereen die een Bruynzeel keuken boven 10.000,- aanschaft...een echte mountain-bike kado. •Stelt u geen prijs op de mountain-bike, dan is er een vervangend bedrag van 540.- beschikbaar Bruynzeel keuken. Type Silverline. High-tech design Bruynzeel keuken met markante, horizontale chroomstrips waarin de handgrepen zijn geïntegreerd. De Silverline js onder meer voorzien van vertikaal werkende roldeuren. toepassing bij renovatie en nieuwbouw in één dag geplaatst snelle levering vrij van onderhoud hoge isolatiewaarde lage investeringskosten Bel of stuur bon in voor documentatie SERBO B.V. - Nijverheidsweg 1 - 7442 CH Nijverdal Telefoon 05486-1 86 - Es- ad res: Dosicoae woonplaats ketirens/kasten 95 JAAR TOPKWALITEIT Rijssen: Nijverheidsstraat 40. Tel. 05480-15055 Industrieterrein "De Mors". Dagelijks geopend. Donderdags koopavond. Zaterdags geopend tot 16.00 uur. Voortman ook in: Apeldoorn, Heemstede, Steenwijk en Zeist. Bruynzeel keukens: Hollandse topkwaliteit mei gedegen fabrieksgarantie zwart-op-wit. Fiat Panda Dance wit 06-1989 Fiat Panda 1000 CL zwart02-1991 Fiat Uno Diesel 5 drs. grijs05-1989 Fiat Uno Selecta beige met08-1989 Fiat Uno 45 S rood04-1986 Fiat Tipo 1.4 DGT wit05-1990 Fiat Regatta 85 S grijs met03-1986 Fiat Tipo 1.7 Diesel grijs met01-1990 Peugeot 405 GL wit 08-1989 Mazda 323 LX Sedan wit04-1987 Opel Kadett 1.3 LPG zwart07-1988 Fiat Panda 1000 CL i.e. blauw 05-1989 Fiat Panda Sergio Tachinni Fiat Uno 60 S Fiat Uno SX Fiat Uno 45 S i.e. Fiat Uno SX Fiat Ritmo 60 L Quarzo Fiat Ritmo 70 aut. Fiat Tipo 1.4 DGT LPG Fiat Tipo 1.4 Fiat Tipo 1.7 diesel Fiat Tipo 1.6 LPG blauw met01-1991 grijs met01-1989 antraciet02-1989 grijs met 02-1990 antraciet.01-1991 grijs met03-1987 wit01-1986 rood04-1991 wit 03-1989 groen met03-1989 blauw03-1989 Otxasion Systeem Fiat Tipo 1.4 wit05-1991 Fiat Croma 2.0 S i.e. wit02-1989 Suzuki Swift 1.3 GTI wit09-1989 Ford Scorpio 2.0 Sedan wit04-1990 Renault Rl 9 TS Chamade gnjs02-1990 Renault 5 TL rood05-1986 Fiat Panda 1000 S Fiat Panda 1000 CL i.e. Fiat Tipo 1.4 DGT LPG Fiat Uno Turbo i.e. Fiat Uno 45 S i.e. Fiat Uno SX 5 drs. Fiat Tipo 1.4 DGT Fiat Tipo 1.4 AGT Fiat Tipo 1.9 Turbo DS Fiat Tipo 1.4 DGT Volkswagen Golf 1.3 CL Hyundai Pony 1.5 LPG Mitsubishi Galant 1.8 GL LPG Volkswagen Golf diesel Honda Civic sedan 1.5 Daihatsu Cuore Ford Fiesta 1.1L Citroen BX1.9 TZi LPG wit 11-1986 wit .03-1989 rood 03-1989 grijs met .01-1989 rood met 05-1990 wit 01-1991 grijs met 01-1991 rood 06-1991 blauw 08-1989 wit .06-1991 beige met 01-1987 blauw met 01-1991 wit 08-1990 groen met 02-1988 wit 01-1990 wit 02-1986 blauw 10-1987 rood 03-1990

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 7