sports agenda SportBin letten Mlf Nacompetitie schrale troost voor Blauw Wit Holten doet goede zaken tijdens Pasen Wisselend succes voor tennisteams Titel binnen voor tweede schaakteam Opbrengst Unicef Nacompetitie Blauw Wit B. IJspeerd winnaar koersbal HOLTENS NIEUWSBLAD Halve marathon met veel wind Alles of niets offensief blijft zonder resultaat Dubbele winst in degradatiestrijd DONDERDAG 23 APRIL 1992" De tweede competitieweek voor de dinsdag-, woensdag- en de don derdagteams (de vrijdag- en zater dagteams spelen volgende week voor de tweede keer) van de TC Holten werden gespeeld onder slechte weersomstandigheden. Het was koud en het regende re gelmatig, gelukkig kon alles wel gespeeld worden. Volle winst tot nu toe is er voor dinsdag dames-1, woensdag mix-2 en woensdag jon gens. Woensdag mix-1 speelde thuis te gen Tuindorp-1. Thiemen Stege- man, Nisander Brand, Marja Tro- mop en Karlijn Zuethoff hadden deze keer een sterke tegenstander. Ze konden ondanks een paar tie breaks net geen wedstrijd winnen, eindstand 0-5. Woensdag mix-2 moest uit naar Weerselo-1 waar Jidde Wessels, Nynke Scholten, Emiel Snippert en Roel Roele het gemakkelijker hadden. Alleen de jongensenkel werd verloren en de eindstand werd 4-1. Woensdag jongens won thuis tegen Ramele-1 nipt met 3-2. Freek Wessels, Thedoor Kuster, Dj a Haan en Laurens Jan Stam wisten net als vorige week drie wedstrijden te winnen. Ze verloren één jongensenkel en één jongens- dubbel. De uitslagen: Dinsdag dames: Holten 1-Bath- men 3: 4 -1; Holten 2-de Snip 1:4- 1; .Holten 3-Bathmen 4: 0 - 5. Woensdag jeugd mix: Holten 1- Tuindorp 1:0-5; Holten 2-Weerse- lo 1:4 -1. Jongens: Holten 1-Rame- le 1: 3 - 2. Donderdag dames: Hol ten 1-Hasselo 2: 2 - 3; Holten 2- Drijvers 2: 2 - 3. SV Holten SENIOREN Holten 1 - Dinkelland 1,14.30 uur; Holten 2 - BWO 3, 10.00 uur; De Zweef 3 - Holten 3, 10.00 uur, ver trek 09.00 uur; Holten 4 - Omhoog 4,10.45 uur; Heracles 3 - Holten 5, 09.00 uur; Almelo 6 - Holten 6,10.45 uur, vertrek 09.45 uur; Holten 7 vrij; Holten 8 vrij; Holten 9 - SOS 8, 09.00 uur; Haarle 8 Holten 10,09.00 uur, vertrek 08.00 uur; Enter 8 - Holten 11, 09.00 uur, vertrek 08.00 uur; Holten 12 - PH 16, 09.30 uur; Holten 13 - Nijverdal 4, 09.00 uur., JEUGD Holten Al vrij; Enter A2 - Holten A2, 12.30 uur, vertrek 11.45 uur; Rietvogels BI - Holten BI, 14.30 uur, vertrek 13.30 uur; Holten B2 - Vesos BI, 12.30 uur; Holten Cl vrij; Haaksbergen C2 - Holten C2,13.00 uur, vertrek 12.00 uur. Holten Dl - Wierden Dl, 11.00 uur; ExseisiórD4-Holten D2,10.00 uur, vertrek 09.30 uur; Holten El - Hulz. boys El, 11.00 uur; Haarle E4 - Holten E3,10.00 uur, vertrek 09.15 uur; Holten E2 - PH E5,10.00 uur; Holten F1 - SVVN Fl, 10. po uur; DES F2 - Holten F2, 10.30 uur, vertrek 09.45 uur; Nijverdal Fl - Holten F3,11.15 uur, vertrek 10.30 uur. Blauw Wit SENtOREN Blauw Wit 2 - Sportlust ZV 2; Ex celsior 10 - Blauw Wit 5,14.30 uur; Excelsior 10 - Blauw Wit 5; DOS'37 8 - Blauw Wit 6, 14.30 uur, vertrek 13.15 uur; Blauw wit 3,4, en 7 vrij. JEUGD Blauw Wit Al - Tubantia A2.14.30 uur; La Première Cl - Blauw Wit Cl, 13.00 uur, vertrek 12.00 uur; Blauw Wit MB - Den Ham MB, 11.00 uur. Blauw wit Dl - Nijverdal Cl -11.00 uur, enter D3 - Blauw Wit D2,10.00 uur, vertrek 09.15 uur; vblauw wit El - Exsalsior E2,11.00 uur; blauw wit E2 - Vesow E2,10.00 uur; enter V. Fl - Blauw Wit Fl, 10.00 uur, vertrek 09.15 pur; Excel;sior F2 - Blauw. Wit F2 - Blauw Wit F3 - De Zweef F5. ZAALVOETBAL Donderdag 23 april: Blauw Wit 2 - EBZV 3, 19.30 uur; Blauw Wit 3 - Pohon Tjengkeh 3, 20.30 uur. Handbal Zaterdag 25 april: Welpen: 10.00 uur CVO - Holten te Vaassen, ver trek 08.45 uur; Meisjes asp B: 10.00 uur, Holten - Lettele; asp A: 11.00 uur, Holten - Broekland; jongens asp B: 12.00 uur, Holten - Achilles. Mini's: 13.00 uur tot 15.00 uur toer nooi op Meermanskamp. Zondag 26 april: Heren senioren: 16.15 uur Swift 64 - Holten te Swifterbant, vertrek 15.00 uur. Da mes senioren: 11.15 uur WSV'38 - Holten, te Deventer; 10.15 uur; da mes junioren: 12.30 uur Overwete- ring - Holten te Olst, 11.30 uur; dames junioren 2: 10.00 uur, Kar wei/Kwiek - Holten 2 te Raalte, vertrek 09.00 uur. De Omloop van Geesteren trok een sterk deelnemersveld met ver schillende Holtenaren. Op de hal ve marathon startten 213 deelne mers waarvan Henri ten Brinke in 1 uur 24,31 min. als 70e eindigde. De wind maakte het moeilijk een gelijkmatig tempo aan te houden. Triatleet Tom Hofhuis werd 94e in 1.27,36, Leo Marissink 98e in 1.28,01 en Jos van der Spek 103e in 1.28,31. Voor Ap Koetsier was er de 135e plaats (1.31,42) terwijl Wim Brinks 'total loss' als 173e over de streep kwam in 1.36,04. Jetty Stam werd bij de vrouwen negende in 1.41,17 en Maijet Marissink achtste by de vrouwen veteranen in 1.53,03. De opbrengst van de Unicef ver koop over het jaar 1991 heeft het fraaie bedrag opgebracht van 21.377,40 gulden. 'H-iÉ Spitsuur voor het doel vanMVV'69, maar ondanks de belegering slaagt Blauw VtU er ook in deze situatie niet in Door zelf niet verder te komen dan een 2-2 gelijkspel in Marle tegen MW '69 en door de 3-1 winst van Achilles Enschede op Sportlust greep Blauw Wit weer eens naast het kampioenschap en zijn het de Enschedeërs van ex-Holten trai ner Ten Brinke die na één jaar weer terugkeren naar de 4e klas KNVB. Een grote teleurstelling voor het team en de vele naar Marle meegereisde supporters. Op zich kan de Blauwwitters wei nig verweten worden. Ze hebben anderhalf uur gestreden voor de volle winst. Van goed spel was ech ter geen sprake. Duidehjk was dat de thuisclub beter om wist te gaan met de moeiüjke omstandigheden, zoals het kleine, zeer hobbelige veld met (te) lang gras. De beginfa se was duidelijk wel voor de Holte- naren. Vanaf de aftrap ging men op zoek naar een vroege openingstref fer. Dat leverde wel een veldover- wicht op met een aantal hoek schoppen, maar geen uitgespeelde kansen. Alleen Gerwin de Velde Harsenhorst kreeg in een kluwen van spelers plotseling een schiet kans, maar zijn inzet was te zacht. Toch leek Blauw Wit in de 25e minuut de (verdiende) leiding te nemen, toen Wim Barvelink plot seling vanaf links volkomen vrij voor de doelman opdook. Tot te leurstelling van alles wat Blauw Wit was, mikte Wim de bal echter rakelings over het doel. De Blauw Wit-ploeg werd geleidelik aan ner veuzer en probeerde te geforceerd op voorsprong te komen, waardoor de verdediging af en toe werd ver waarloosd. 'Hierdoor kreeg de thuisclub mogelijkheden waarby zich een aantal hachehjke situa ties afspeelde voor het doel van Hans Bekkernens, die een aantal goede reddingen moest verrichten. Het steeds verder wegzakkende Blauw Wit had bepaald niet over geluk te klagen dat het met 0-0 kon gaan rusten. Verrassend Na de thee zette Blauw Wit meteen aan voor een offensief, doch de trapvaste verdediging van de thuisclub gaf geen kansen weg. In de 55e minuut kwam de lichtge- blesseerde Marcel Jager in het veld voor Wim Barvelink. Even later kwam MW verrassend op voor sprong, toen linksback André Stam zyn tegenstander juist bin nen het strafschopgebied ongeluk- kigerwys ten val bracht en de cor rect leidende scheidsrechter Wit haar naar de stip wees. De straf schop werd koelbloedig benut (1- 0). Het werd nu een 'alles of niets' voor de Blauwwitters. Trainer Van Noe- sel dirigeerde laatste verdediger Hans Stam mee naar voren. Het werd eenrichtingverkeer richting MW-doel, met af en toe gevaarhj- ke uitvallen van de thuisclub. Het veldoverwicht leverde wel vrije schoppen en hoekschoppen op, maar de MW-doelman kwam niet echt in de problemen. Toch wist Blauw Wit in de 65e minuut op gehjke hoogte te komen. André Stam leverde vanaf links een strakke voorzet af, waaruit Hans Stam goed de bal aannam en ver volgens laag inknalde: 1-1. Blauw Wit gooide nu alles op de aanval. Bij een aantal spelers ont brak echter de overtuiging en de scherpte om het de met grote inzet spelende thuisclub, echt lastig te maken. Sterker nog, uit een snelle counter over rechts, koppend afge rond door de centrumspits, wist de thuisclub tegen de verhouding in zelfs weer de leiding te nemen (2-1). De Blauwwitters, inmiddels de tussenstand van Achilles tegen Sportlust kennende, wisten dat ze moesten winnen, en gooiden de resterende minuten nog alle ener gie in de strijd. De MW-ers moes ten terug en knalden daarbij meer dan eens de bal ver buiten de Uj- nen. Drie minuten voor tyd zorgde Hans Stam vanaf elf meter voor de geüjkmaker (2-2), nadat Jacco Schuppert door de doelman by de benen was gepakt. In de laatste minuten speelden zich nog enkele hachelijke situaties af voor het MW-doel, maar de winnende tref fer - en daarmede een beslissings wedstrijd tegen Achilles - zat er niet meer in. Blauw Wit is door dit resultaat als tweede geëindigd in deze com petitie met 27 punten uit 18 wed strijden (doelsaldo: 51-21). Dat le vert niet meer op dan - voor de derde keer in successie - deelname aan de nacompetitie, waarin met Sportlust en DVO in een volledige competitie gestreden gaat worden om één promotieplaats. Op de valreep van deze editie vond de loting voor de nacom petitie van Blauw Wit plaats. De speeldat.i zijn: 25 april: DVO - Blauw Wit, 14.30 uur; 2 mei: Blauw Wit - Sportlust, 14.30 uur; 9 mei: Sportlust - DVO, 14.30 uur; 12 mei: Blauw Wit - DVO, 19.00 uur; 16 mei: Sportlust - Blauw Wit, 14.30 uur; 21 mei: DVO - Sportlust, 19.00 uur. De voetbal Iers van S V Holten had den een vrolijk Paasfeest met een dubbele competitiewinst die in de strijd tegen degradatie als geroe pen kwam. Op Paaszaterdag werd in en tegen Wierden met 0-2 ge wonnen, terwijl op Paasmaandag Manderyeen het slachtoffer van de vernieuwde Holtense elan werd: 2-0. Met vier punten meer op zak heeft de ploeg van trainer Cees Riemers klassebehoud weer in eigen hand. Zondag moet thuis tegen Dinkelland blijken of Hol ten inderdaad eersteklasser blijft. Een gretig Holten stoorde in Wier den vroeg en dat leverde al in de zevende minuut een treffer op toen de Wierdense sluitpost de bal na een schot van Geert Brands losliet en Wilfried van der Pluym attent reageerde: 0-1. De rood-zwarten gingen goed door, maar ondanks enkele goede kansen bleef het tot de rust hier by, hoewel Van der Pluym nog vlakby een tweede tref fer was. In de tweede helft kwam Holten amper nog aan voetballen toe te gen een fel Wierden. De opbouw was totaal weg en met name Gerrit Klaassens kreeg het achterin zwaar te verduren. Doelman Erwin Stukker bleef echter steeds over eind o.a. by een vrije trap waarna hy de bal uit de kruising plukte. Ook Jan-Herman ten Velde kon nog een keer ternauwernood red ding brengen. Met Daniël Saaman- gun voor de moegestreden Ep Boode ging Holten de slotfase in waarin men wat meer lucht en ook weer kansen kreeg. Zo waren Mark Nyiand en Wilco Bannink dichtby een doelpunt. Uit een vrije trap van Marco Spekreysse schoot Daniël Saamangun ook nog eens tegen de paal alvorens Rob Somer in bles- suretyd aan alle onzekerheid een eind maakte door tot grote vreug de van het talrijk meegekomen Holtense publiek voor 0-2 te zor gen. Manderveen Thuis tegen Manderveen startte Holten weer voortvarend, maar Manderveen gaf zich niet zo mak- kehjk gewonnen en nam het initia tief over. Toch kwam Holten ook gevaarüjk voor het doel van de gasten, o.a. by na een solo van Geert Brands en een niet iets te hoog gerichte kopbal van Van der Pluym. De beste kans in die fase was voor Rob Somer die na een afgeketst schot van Brands net naast schoot. Met Erik Broekmaat voor Mark Nijland zette Holten Manderveen ook na de rust meteen vast. Dat leverde na tien minuten het eerste doelpunt op. Na een hard schot van Ep Boode werd de bal eerst van de lijn gehaald waar na Van der Pluym er weer eens als de kippen bij was: 1-0. Manderveen ging vervolgens ach terin één op één spelen, hetgeen Holten goede uitbraakmogehjkhe- den opleverde. Zo misten eerst Erik Broekmaat en later ook Ep Boode de kans op 2-0, maar was het weer Rob Somer die de beslissing forceerde. Met nog drie wedstrij den te gaan en de supporters weer massaal achter zich, gaat Holten vol zelfvertrouwen de beslissende fase van de competitie in. Het tweede team van de Holtense Schaakvereniging slaagde er vori ge week in kampioen te worden van de vierde klasse A SBO. Tegen naaste concurrent Neede moest, op grond van het mindere aantal bordpunten, worden gewonnen en dat gebeurde. Na de degradatie vorig jaar keert Holten n dus snel terug naar de derde klasse. Aanvankelijk verliep alles naar wens voor Holten. Karl Heinz Leis ten liet zyn tegenstander alle hoe ken van het bord zien en won afge tekend. Ook Geert Stevens haalde het volle punt binnen via een schit terende combinatie. Hans van Oyen wikkelde af naar een eind spel waarin voor geen van beide nog iets te verdienen viel, waar door Holten op 2,5 punt kwam zo dat uit drie partyen nog maar één punt nodig was. Dat leek geen probleem omdat Theo van Lindenberg na een min dere opening goed terug knokte en Bertus van Beek minstens een ge- Ujkwaardige stelling had, terwijl Philip Eijzinga een duidehjk bete re stelling had. Toen Van Linden- berg echter kwaliteit verloor en ook Van Beek in de problemen kwam, werden de zaken minder rooskleurig. In de tydsnoodfase keerden de kansen weer. Bertus van Beek veroverde zelfs een stuk, maar durfde doorte weinig be denktijd niet op winst te spelen en nam genoegen met remise. Het be slissende halve punt werd door Philip Eyzinga, overigens in een gewonnen stelling, binnenge haald. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. Bouwvergunning verleend aan: - H. J. Baltes voor bouw zomerhuis aan de Heideweg; 2. Voorts vergunning/ontheffing verleend aan: - P. H. F. M. Kempkes voor aanbrengen lichtreclame/gevelopschriften aan het pand Dorpsstraat 29; - J. G. van Lindenberg voor uitoefening van een horecabedrijf in het pand Borkeldsweg 57. Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Toepassing artikel 19 WRO ten behoeve van de bouw van een woning aan de Kon. Wilhelminastraat te Holten. De burgemeester van Holten maakt bekend, dat door de heer J. W. A. Stegeman, Tuinstraat 6 te Holten, bij burgemeester en wet houders een aanvraag om bouwvergunning is ingediend voor het bouwen van een woning op het perceel kadastraal bekend gemeen te Holten, sectie F nr. 4413 ged., gelegen aan de Kon. Wilhelminas traat te Holten. Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met de inge volge het ter plaatse geldende bestemmingsplan „De Haar" voor dit perceel geldende bestemming „bijzondere doeleinden, klasse B" (d.w.z. bestemd voor kerken, scholen, gymnastiekgebouwen, vere nigingsgebouwen, kruisgebouwen etc Het verzoek om bouwvergunning kan daarom slechts worden inge willigd na verlening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Aangezien het bouwplan in overeenstemming is met een voorgenomen partiële herziening van genoemd bestemmingsplan, zijn burgemeester en wethouders voornemens bedoelde vrijstelling te verlenen, alsmede de gevraag de bouwvergunning met toepassing van artikel 50, lid 8, Woningwet. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling (de aanvraag om bouwvergunning) gedurende 14 dagen, ingaande 27 april 1992, ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bezwaar tegen het verlenen van vrijstelling ten behoeve van boven genoemd bouwplan indienen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 23 april 1992 De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard. Spreekuur burgemeester De burgemeester is verhinderd op maandag 27 april a.s. spreekuur te houden. Sluiting gemeentesecretarie en gemeentewerf Op 30 april (Koninginnedag), 14 en 5 mei a.s. zijn de gemeentese cretarie en de gemeentewerf voor het publiek gesloten. Uitsluitend voor het doen van aangifte van geboorten en overlijden kan men te recht bij het bureau burgerlijke stand op 4 mei tussen 11.00 en 12.00 uur. Wijziging huisvuilinzameling In verband met de komende feestdagen (Koninginnedag en 5 mei) zal de regeling van het huisvuil als volgt worden gewijzigd: het huisvuil van de donderdagroute (30 april) wordt ingezameld op 28 april (groene container); het bedrijfsafval van 5 mei (1100 liter) wordt opgehaald op 4 mei; het bedrijfsafval van 5 mei (grijs en bruin deksel) wordt opgehaald op 6 mei; de gemeentewerf is op 14 en 5 mei gesloten; op zaterdag 2 mei is de gemeentewerf geopend op de gebruike lijke tijden. Inzameling landbouwplastic Ook dit jaar zal er weer een inzameling van landbouwfolie worden gehouden, waarbij het folie met een speciaal daarvoor in te zetten wagen zal worden opgehaald. De inzameling zal worden verzorgd door G.O.R. Maatman B.V. te Wilp. De aanbieders van landbouwfolie worden verzocht hun adres voor de datum van inzameling door te geven aan gemeentewerken (tel. 6 16 66). In tegenstelling tot voorgaande jaren zal de inzameling in twee keer worden gehouden nl.: - voor het gebied ten noorden van de spoorlijn op woensdag 13 mei 1992 en op donderdag 14 mei 1992 - voor het gebied ten zuiden van de spoorlijn op woensdag 20 mei 1992 en op donderdag 21 mei 1992. Wat mag worden aangeboden? In verband met afzetproblemen mag in tegenstelling tot voorgaande jaren alleen landbouwfolie worden aangeboden, dus geen kunst mest-, veevoeder-, melkpoeder- en turfzakken. Voorts wordt verzocht te voldoen aan de volgende punten: 1verzocht wordt het folie tijdig aan de weg te zetten b.v. daags voor de inzameling; 2. het landbouwfolie dient in handzame pakketten (door één per soon te tillen) aan de weg te worden gezet, op de plaats welke ook voor het huisvuil gebruikelijk is; 3. verontreiniging en vervuiling (zand, chemicaliën e.d.) dient zoveel mogelijk te worden voorkomen, aangezien dit bij transport en verdere verwerking problemen geeft. Biedt het daarom „uitge klopt" aan; 4. verzocht wordt geen andere afvalstoffen dan landbouwfolie aan te bieden. Verzocht wordt zoveel mogelijk aan de actie mee te werken. Het wel slagen van de actie voorkomt dat grote hoeveelheden folie niet op de vuilstortplaats terecht komen, maar op een milieuverantwoorde wijze verwerkt worden. Gebleken is dat als gevolg van problemen bij de verwerking het land bouwfolie nauwelijks of niet meer afgezet kan worden. In verband hiermee heeft de gemeente besloten dat er na de inzamelingsactie geen landbouwfolie meer op de gemeentewerf kan worden afge geven. Maak dus gebruik van de inzameling om het foiie af te voeren. Voor nadere inlichtingen: Gemeentewerken, dhr. Brinkers, tel. 05483-6 16 66 of dhr. Grave, tel. 05483-6 19 72 (gemeentewerf) De Holtenaar Ben IJspeerd is win naar geworden van het eerste Ho- tense kampioenschap koersbal dat afgelopen donderdag in dorsp- shuis De Boschkamp werd gehou den. Na vyf spannende ronden wist IJ speerd de meeste punten te beha len, op de voet gevolgd door Ans Schenkenberg van Mierop. De der de plaats was voor Anne Kok. Fa voriet J an Heuer kwam niet verder dan een vierde plaats. Voorzitter Piet Bakker van de Stichting voor Sociaal en Cultu reel Werk prees winnaar Ben IJ speerd voor zijn stimulerende inzet betreffende het koersbal. Hij over handigde IJspeerd een fraaie aquarel van de Holtense kunstena res Annet Schippers.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 5